Setari Cookie-uri

intrebare

cum se poate sterge un mesaj postat. mersi
kudika_928578
Postat pe 23 Iulie 2013 11:28
trebuie sa nu fii in gratiile arzoaicei pentru a-ti fi sters orice mesaj!!punem pariu ca pe asta il sterge?!
kiss_my_ass
Postat pe 23 Iulie 2013 11:31
De la: kudika_928578, la data 2013-07-23 11:28:40cum se poate sterge un mesaj postat. mersi



Mesajul se poate sterge numai de catre reprezentantii ADMIN-ului acestui site,nu dupa cum presupun unii si altii!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Iulie 2013 11:35
De la: kiss_my_ass, la data 2013-07-23 11:31:47 trebuie sa nu fii in gratiile arzoaicei pentru a-ti fi sters orice mesaj!!punem pariu ca pe asta il sterge?!
carolyn-a
Postat pe 23 Iulie 2013 11:36
si ce nas mare avea Pinocchio!!!
kiss_my_ass
Postat pe 23 Iulie 2013 11:38
mai fac si eu curat din cand in cand ,sa nu zica seful lor ca stau cu mana in c8r
Titanika
Postat pe 23 Iulie 2013 11:38
"noroc" cu tine ca ne-ai facut si faci reclamatii peste reclamati din te miri ce, de am ajuns sa ne fie sters aproape orice mesaj, si doar din vina ta am ajuns cu totii intr-o astfel de situatie...

mai multe nu spun, caci imi displace profund sa stau de vorba cu persoane, cum esti tu.


ps: mesajul e pentru arzoaica.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 23 Iulie 2013 11:39
De la: Viorica_Vio, la data 2013-07-23 11:39:08"noroc" cu tine ca ne-ai facut si faci reclamatii peste reclamati din te miri ce, de am ajuns sa ne fie sters aproape orice mesaj, si doar din vina ta am ajuns cu totii intr-o astfel de situatie...

mai multe nu spun, caci imi displace profund sa stau de vorba cu persoane, cum esti tu.


ps: mesajul e pentru arzoaica.
carolyn-a
Postat pe 23 Iulie 2013 11:41
cine-i "arzoaica"?

am ramas in urma ...
Ghicicummacheama
Postat pe 23 Iulie 2013 11:46
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-23 11:46:26cine-i "arzoaica"?

am ramas in urma ...


madam curcubeu.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 23 Iulie 2013 11:47
ce s-a intamplat ?
Ghicicummacheama
Postat pe 23 Iulie 2013 11:55
De la: kudika_928578, la data 2013-07-23 11:28:40cum se poate sterge un mesaj postat. mersi

Nu se poate,am incercat si eu ,dar nu este nici macar obtiunea de a modifica mesajul postat.
atillabenedet
Postat pe 23 Iulie 2013 11:59
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-23 11:55:05ce s-a intamplat ?


Multe s-au intamplat, Ami, dar degeaba as povesti, ca stiu ca-mi vor sterge mesajul. In orice caz, indemnul meu pentru tine este sa nu ai incredere deplina in nimeni de pe acest forum, si cu atat mai putin in madam curcubeu. Nu te lasa amagita de aerul ei mieros si binevoitor, e doar o masca de-a ei, pentru a atrage oamenii, ca sa-i loveasca sau sa-i barfeasca mai tarziu.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 23 Iulie 2013 11:59
Eu nu am mai stat pe acest forum, caci nu prea am avut timp si am cam ramas in urma.
Dar oricum, eu am aceasi relatie cu toata lumea de aici. Nu am incredere, in afara de familie, in nimeni. Asta la mine, e regula generala.
Ghicicummacheama
Postat pe 23 Iulie 2013 12:02
Apropo, iar am trecut pe Euthyrox. De data asta, s-a declansat hipotiroidia.
Am pus cateva kg pe mine, cam 3-4 ..... ce sa fac sa slabesc ?
Sincer, eu nu prea pot sa mai tin diete, mi se face rau
Ghicicummacheama
Postat pe 23 Iulie 2013 12:04
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-23 12:04:20Apropo, iar am trecut pe Euthyrox. De data asta, s-a declansat hipotiroidia.
Am pus cateva kg pe mine, cam 3-4 ..... ce sa fac sa slabesc ?
Sincer, eu nu prea pot sa mai tin diete, mi se face rau


Multa miscare, Ami, iar daca nici miscarea nu te va ajuta, fa-ti programare la nutritionist, el o sa stie mai bine ce sa-ti recomande sa mananci si cat de mari sau mici sa fie portiile de mancare.

Multa sanatate.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 23 Iulie 2013 13:25
Salutare dragelor ! Sa va tzuc fugutza, sa nu dispara ca ieri
luchianramona
Postat pe 23 Iulie 2013 13:30
De la: luchianramona, la data 2013-07-23 13:30:14Salutare dragelor ! Sa va tzuc fugutza, sa nu dispara ca ieri


Buna, Ramonici!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 23 Iulie 2013 13:31
De la: Viorica_Vio, la data 2013-07-23 13:25:23
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-23 12:04:20Apropo, iar am trecut pe Euthyrox. De data asta, s-a declansat hipotiroidia.
Am pus cateva kg pe mine, cam 3-4 ..... ce sa fac sa slabesc ?
Sincer, eu nu prea pot sa mai tin diete, mi se face rau


Multa miscare, Ami, iar daca nici miscarea nu te va ajuta, fa-ti programare la nutritionist, el o sa stie mai bine ce sa-ti recomande sa mananci si cat de mari sau mici sa fie portiile de mancare.

Multa sanatate.


Da, ar trebui sa fac mai multa miscare.
Sunt puturoasa, am vrut sa merg la kangoo, dar de cand am hipotiroidie, mi-e un somn, de as dormi intr-una
Dar cred ca voi merge la nutritionist
Ghicicummacheama
Postat pe 23 Iulie 2013 13:41
Bine , sincera sa fiu, as da mai multe kg jos, ca sa fiu slaba ca la 18 ani
Daca as avea din nou 45 cum am avut odata....ar fi belea, belea. Acum am 54
Ghicicummacheama
Postat pe 23 Iulie 2013 13:43
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-23 13:41:09
De la: Viorica_Vio, la data 2013-07-23 13:25:23
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-23 12:04:20Apropo, iar am trecut pe Euthyrox. De data asta, s-a declansat hipotiroidia.
Am pus cateva kg pe mine, cam 3-4 ..... ce sa fac sa slabesc ?
Sincer, eu nu prea pot sa mai tin diete, mi se face rau


Multa miscare, Ami, iar daca nici miscarea nu te va ajuta, fa-ti programare la nutritionist, el o sa stie mai bine ce sa-ti recomande sa mananci si cat de mari sau mici sa fie portiile de mancare.

Multa sanatate.


Da, ar trebui sa fac mai multa miscare.
Sunt puturoasa, am vrut sa merg la kangoo, dar de cand am hipotiroidie, mi-e un somn, de as dormi intr-una
Dar cred ca voi merge la nutritionist

Buna Ami.
Am mai citit din postarile tale si... unele din simptome le cam am si eu (nu mai tin minte exact ce-am citit, dar stiu ca mi-am zis la vremea respectiva ca se cam potriveste. Imbatranesc si io). Cu somul cel putin, ne potrivim la greu Exista vre-un simptom anume specific pt. hipo, ca sa-ti dai seama daca ai boala sau nu, fara sa mergi la doctor ?
luchianramona
Postat pe 23 Iulie 2013 13:49
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-23 13:43:08Bine , sincera sa fiu, as da mai multe kg jos, ca sa fiu slaba ca la 18 ani
Daca as avea din nou 45 cum am avut odata....ar fi belea, belea. Acum am 54

in fiecare dimineata iei o lgtz(linguritza)de scortisoara(macinata) pe stomacul gol cu putina apa sa o poti inghitii.....si ai sa vezi ca are efect!!!Imi vei spune peste doua saptamani te vei cantari in fiecare zi si cand vei avea greutatea dorita sa-mi spui!!!
Titanika
Postat pe 23 Iulie 2013 13:51
De la: luchianramona, la data 2013-07-23 13:49:58
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-23 13:41:09
De la: Viorica_Vio, la data 2013-07-23 13:25:23
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-23 12:04:20Apropo, iar am trecut pe Euthyrox. De data asta, s-a declansat hipotiroidia.
Am pus cateva kg pe mine, cam 3-4 ..... ce sa fac sa slabesc ?
Sincer, eu nu prea pot sa mai tin diete, mi se face rau


Multa miscare, Ami, iar daca nici miscarea nu te va ajuta, fa-ti programare la nutritionist, el o sa stie mai bine ce sa-ti recomande sa mananci si cat de mari sau mici sa fie portiile de mancare.

Multa sanatate.


Da, ar trebui sa fac mai multa miscare.
Sunt puturoasa, am vrut sa merg la kangoo, dar de cand am hipotiroidie, mi-e un somn, de as dormi intr-una
Dar cred ca voi merge la nutritionist

Buna Ami.
Am mai citit din postarile tale si... unele din simptome le cam am si eu (nu mai tin minte exact ce-am citit, dar stiu ca mi-am zis la vremea respectiva ca se cam potriveste. Imbatranesc si io). Cu somul cel putin, ne potrivim la greu Exista vre-un simptom anume specific pt. hipo, ca sa-ti dai seama daca ai boala sau nu, fara sa mergi la doctor ?


Buna,

Da, sunt simptome...si inca multe...
Eu am avut asa:
Somnolenta mai tot timpul, oboseala fara motiv, lipsa de concentrare, uitam orice in secunda a doua, retineam apa...de aceea am pus pe mine. Efectiv ma umflam si de la apa. Apoi...aveam pulsul slab, ma sufocam, aveam senzatie de lipsa de aer, imi crapau calcaiele de imi sangerau, lucru nemaintalnit pana acum, mi se usca pielea si firele de par de despicau.
Cam asta am avut eu...
Sper sa nu ai si tu problemele astea.
Ghicicummacheama
Postat pe 23 Iulie 2013 13:59
De la: Titanika, la data 2013-07-23 13:51:08
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-23 13:43:08Bine , sincera sa fiu, as da mai multe kg jos, ca sa fiu slaba ca la 18 ani
Daca as avea din nou 45 cum am avut odata....ar fi belea, belea. Acum am 54

in fiecare dimineata iei o lgtz(linguritza)de scortisoara(macinata) pe stomacul gol cu putina apa sa o poti inghitii.....si ai sa vezi ca are efect!!!Imi vei spune peste doua saptamani te vei cantari in fiecare zi si cand vei avea greutatea dorita sa-mi spui!!!


serios?
o sa slabesc de la ele ?
de maine si incep
Ghicicummacheama
Postat pe 23 Iulie 2013 14:00
Oricum este bine sa iti faci niste analize, pt ca simptomele astea pot sa le aiba si alte afectiuni. Analize necesare pt glanda tiroida: TSH, ATPO, T3, FREE T4 si eventual o radiografie.
Ghicicummacheama
Postat pe 23 Iulie 2013 14:01
Daca ai Free T4 sub limita minima si TSH spre limita maxima, este hipotiroidie.
Daca Free T4 este peste limita maxima si TSH sub limita minina este hipertiroidie.
Ghicicummacheama
Postat pe 23 Iulie 2013 14:03
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-23 13:59:36
De la: luchianramona, la data 2013-07-23 13:49:58
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-23 13:41:09
De la: Viorica_Vio, la data 2013-07-23 13:25:23
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-07-23 12:04:20Apropo, iar am trecut pe Euthyrox. De data asta, s-a declansat hipotiroidia.
Am pus cateva kg pe mine, cam 3-4 ..... ce sa fac sa slabesc ?
Sincer, eu nu prea pot sa mai tin diete, mi se face rau


Multa miscare, Ami, iar daca nici miscarea nu te va ajuta, fa-ti programare la nutritionist, el o sa stie mai bine ce sa-ti recomande sa mananci si cat de mari sau mici sa fie portiile de mancare.

Multa sanatate.


Da, ar trebui sa fac mai multa miscare.
Sunt puturoasa, am vrut sa merg la kangoo, dar de cand am hipotiroidie, mi-e un somn, de as dormi intr-una
Dar cred ca voi merge la nutritionist

Buna Ami.
Am mai citit din postarile tale si... unele din simptome le cam am si eu (nu mai tin minte exact ce-am citit, dar stiu ca mi-am zis la vremea respectiva ca se cam potriveste. Imbatranesc si io). Cu somul cel putin, ne potrivim la greu Exista vre-un simptom anume specific pt. hipo, ca sa-ti dai seama daca ai boala sau nu, fara sa mergi la doctor ?


Buna,

Da, sunt simptome...si inca multe...
Eu am avut asa:
Somnolenta mai tot timpul, oboseala fara motiv, lipsa de concentrare, uitam orice in secunda a doua, retineam apa...de aceea am pus pe mine. Efectiv ma umflam si de la apa. Apoi...aveam pulsul slab, ma sufocam, aveam senzatie de lipsa de aer, imi crapau calcaiele de imi sangerau, lucru nemaintalnit pana acum, mi se usca pielea si firele de par de despicau.
Cam asta am avut eu...
Sper sa nu ai si tu problemele astea.

La fel si la mine, numai ca lipsa de aer o pun pe seama astmului bronsic si sacaitor de alergic pe care-l am, nu-mi crapa pielea, in schimb imi cade tare parul Totusi cred ca analizele sunt cele mai edificatoare. Multumesc pentru raspuns.
luchianramona
Postat pe 23 Iulie 2013 14:04
Si eu am mai mereu o bronsita recurenta. Am un tiuit in piept cum inspir, dar numai daca fac o inspiratie profunda.
Acum am terminat o cura de 5 zile cu Erdomed. Tu dupa ce ti-ai dat seama ca ai astm bronsic ?
Ghicicummacheama
Postat pe 23 Iulie 2013 14:20
Scuze ca am intaarziat cu raspunsul, dar ma foiesc colegii... Pai am astm declarat de la 16 ani cand am facut prima criza. Eu alergica sunt de mica. Cand infloreau teii ma scrpinam la nas de-l rupeam si stranutam (ca si acum de altfel), iar doctorita imi dadea tratament pt.viermisori. Apoi am inceput sa fac conunctivita, doctorita mi-a dat kanamicina si gata, in loc sa ma trimita la un alergolog, tinand cont de faptul ca eram copil si se putea gandi ca e posibil sa fie pe fond alergic. Ma rog... Am mai citit pe net ca alergiile netratate pot da in astm bronsic. Cum m-am ales cu el.... Eram in vacanta dinaintea treptei a II/a de liceu, vara cald... Mama facea oloaie de compot si-l tinea la frigider. Eu veneam incinsa de afara si beam compot rece. Am ajuns sa tusesc din ce in ce mai urat, nu m-am tratat ca invatam pentru examen, pana cand am ajuns sa nu mai pot respira. Cu 2 sapt. inainte de examen eu eram in spital. Nu am mai facut crize de atunci pana in 2002 can mi-a murit mama si m-am consumat foarte mult. De fapt, chiar observ ca atunci cand sunt nervoasa, respir mai greu.
luchianramona
Postat pe 23 Iulie 2013 14:48
*) conjunctivita..
luchianramona
Postat pe 23 Iulie 2013 15:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
feng-shui... 7 De la: kudik-elea 16 Iulie 2014 18:50
afdgbfnhgmjn 26 De la: DiavolytaTa 24 Aprilie 2009 23:05
eu fecioara el leu 7 De la: Frankie_Zuzu 15 Septembrie 2009 11:51
voi ce stiti? 14 De la: oana_bomboana 6 Octombrie 2009 14:38
Eu-gemeni,El-fecioara.Ne iubim,dar va merge mult? 29 De la: pity_82 7 Noiembrie 2011 19:39