Setari Cookie-uri

Castiga inovatia de la NIVEA: PRIMUL Lapte de Corp care se poate folosi in timpul dusului!

Ar fi o zi anosta, greoaie si fara sare si piper
mihaelamicu2001
Postat pe 29 Iulie 2013 17:23
Din start pot sa spun ca ar fi o zi diferita - si nu in sensul pozitiv. Nu pot renunta atat de usor de toate produsele cu care am fost obisnuit. Ar trebui sa ma gandesc in continuu cu ce le pot inlocui.
cumparlaptopuri
Postat pe 29 Iulie 2013 17:25
ZIua aceasta ar fi una de pomina. Toata ziua as simti lipsurile. Bineinteles ca este mai greu sa gasesc o modalitatea de a ma descurca. Pe de alta parta m-as gandi sa traiesc sanatos si nu ma voi intoxica cu vreo substanta chimica. Ar fi o zi eco.
nea_nicusor
Postat pe 29 Iulie 2013 17:28
Greu de imaginat asta. Dar as lua-o asa cum este si mi-as vedea de treburile zilnic. Totul ar fi sa nu devina un obicei. Era vorba doar de o zi!
kudika_13218
Postat pe 29 Iulie 2013 17:31
Ar fi mai greu decat in fiecare zi. Dar cred ca m-as descurca si fara. Uneori imi amintesc cum era cand locuiam la tara. Si cred ca as putea repeta experienta :)
doinamicu2010
Postat pe 29 Iulie 2013 17:33
Privind in trecutul nu foarte indepartat, oamenii au demonstrat ca se poate trai si fara ele, insa noi ar trebui sa privim spre un timp mai evoluat...avem o viata mult prea agitata si incarcata ca sa ne mai ocupam si de spalat(in lipsa unei masini automate) sau alte lucruri de genul asta.De asemenea avem nevoie de produsele cosmetice care exista astazi pentru a face fata solicitarilor la care suntem supusi. In concluzie o zi fara toate aceste inovatii nu ar fi imposibila pentrumine, dar ar fi impozibil sa se desfasura in mod normal.
kudika_929228
Postat pe 29 Iulie 2013 22:52
Ar fi incredibil de trist. Ne-am pierde majoritatea timpului in activitati casnice, nu am mai avea timp de noi si nici produsele atat de utile in aceste vremuri, care ne ajuta sa ne mentinem tinere si frumoase.
Sau poate ar fi o provocare in a gasi solutii pentru a ne usura viata. Pana la urma cineva tot ar inventa/descoperi, incet,incet, toate minunatiile din aceste vremuri.
ralucahaiden
Postat pe 29 Iulie 2013 23:20
nu as putea trai nicio zi fara masina de spalat, fier de calcat si aragaz, pur si simplu viata mea ar fi un chin!
tynayyy
Postat pe 29 Iulie 2013 23:48
nu mi-as imagina viata fara aspirator, masina de spalat, expresor de cafea! toate lucrurile m-ar epuiza si mi-ar solicita toti nervii si toata energia!
onystanciu
Postat pe 29 Iulie 2013 23:49
Viata mea ar fi foarte grea. Ca si cum m-as intoarce in Evul Mediu sau mai rau. Nu ma pot dezobisnui de ele. Daca s-ar putea imbunatati , bine, daca nu...nu vreau sa ma gandesc cum as supravietuii cu copiii, sot si fara masina de spalat, blugi, gel de sus si alte lucruri indispensabile. Imi pare rau, dar nu pot trai fara ele.
kudika_14899
Postat pe 30 Iulie 2013 00:46
Ar fi un adevarat horror, cred ca n-as rezista prea mult.
mmonika1304
Postat pe 30 Iulie 2013 01:07
Intradevar,daca ar fi sa ne intoarcem in timp,pe vremea bunicilor,era suficient sa te speli cu un sapun fie el si de rufe si erai considerat curat,nu mai punem la socoteala blugii,rimelul,telefonul etc pentru ca nu existau....acum insa lumea a evoluat cu tehnologiile si inovatiile ei si vrand nevrand,noi femeile odata cu ea....in concluzie putem spune ca vezi viata mult mai frumoasa atunci cand mirosi bine si te simti bine in pielea ta
o zi placuta tuturor
kudika414332
Postat pe 30 Iulie 2013 05:57
Fara inovatiile de-a lungul timpului nu am putea vorbi despre o societate moderna cu : o mama dedicata familiei (datorita tehnicilor noi a tot ceia ce tine de casa: masina de spalat rufe si vase, aspiratoarele cu aburi, masinile de gatit inteligente, cumparaturile online) si o doamna de cariera ajutata de cea mai importanta inovatie: computerul. Iar ceea ce face legatura intre cele doua femei a zilelor noastre sunt: cosmeticile, saloanele de infrumusetare , salile de intretinere, magazinele de shopping ultra dotate. In concluzie.....inovatiile au format femeia de azi.
uratica73
Postat pe 30 Iulie 2013 05:59
O zi asemanatoare cu a bunicii mele.
kudika417138
Postat pe 30 Iulie 2013 06:56
Fara Laptele de Corp sub Dus Nivea nu cred ca as rezista o zi, fara celelate m-as descurca.
Flory_Andreias_1
Postat pe 30 Iulie 2013 08:32
Se poate sari peste o asemenea zi? Daca, nu... ar fi un dezastru. Daca ma intreaba cineva ce pun in bagaj prima data, raspunsul meu este: gelul de dus! Nu se poate o zi fara! As fi lipicioasa, nesuferita ... mai bine fac tot posibilul sa-mi fac ziua mai frumosa ca tot exista sanse sa mi-o strice altcineva! Suntem educati sa ne asiguram confortul zilnic! Evoluam, deci, nu se poate fara....
Cami_Adina_1
Postat pe 30 Iulie 2013 09:55
O astfel de zi poate fi frumoasa dar si neplacuta in acelasi timp.Spun frumoasa pentru ca lipsa blugilor face ca noi femeile sa purtam rochite sau fuste,care sunt elemente pe care oricare dintre noi ar trebui sa le poarte.Crema de corp nu o putem inlocui cu nimic din pacate, rimelul nici el nu poate fi inlocuit, dar nu este un element indispensabil .Lipsa masinii de spalat conduce la spalarea la mana a hainelor , ceea ce ne duce cu vreo 20 de ani in urma .In concluzie, multe dintre elementele mentionate sunt indispensabile , insa daca bunicile noastre au putut sa se descurce si fara ele , cu siguranta ca si noi putem.
kudika_9694
Postat pe 30 Iulie 2013 10:12
o zi fara aceste inovatii ar fi cel putin la fel de frumoasa ca una cu aceste inovatii. noi suntem responsabili de modul in care ne petrecem/gestionam timpul si atata timp cat ne dorim sa ne facem zilele frumoase nimic nu ne poate opri
adrianas18
Postat pe 30 Iulie 2013 10:40
Viata ar fi un calvar!
kudika400993
Postat pe 30 Iulie 2013 12:40
O zi fara aceste inovatii nu e mult, corpul nostru are nevoie si el de o pauza fara chimicale.
kudika_16699
Postat pe 30 Iulie 2013 12:58
Viata fara aceste inovatii ar fi prea simpla pentru nivelul la care m-am obisnuit!
rosanita
Postat pe 30 Iulie 2013 13:15
O zi fara inovatiile care au simplicat viata femeilor ar fi o zi monotona, fara simpla placere de a te aranja si de a arata mai bine..in mare parte ar fi ca viata intr-un satuc uitat de lume...
Petre_Mada_1
Postat pe 30 Iulie 2013 13:31
cred ca ar fi o zi plina ochi, cu multa activitae, nu as sti ce sa fac mai repde si nu cred ca mi-ar ramane timp sa ma gandesc la ce syutien sa imi pun sau cu ce ruj sa ma dau; as face rapid un dus si cred ca as dormi dusa pana a2a zi cand totul ar fi de poveste :)
angi_ionut26
Postat pe 30 Iulie 2013 14:37
trista,grea
kiss4you
Postat pe 30 Iulie 2013 14:45
As fi creativa
nisipmarin
Postat pe 30 Iulie 2013 14:47
Cred ca ar fi usoara
fanta
Postat pe 30 Iulie 2013 14:51
Nu-mi pot imagina o zi fara inovatiile care imi simplifica si imi infrumuseteaza viata! Ar fi greu,as pierde mult timp,as sterge acea zi din viata mea!
kudika_3483
Postat pe 30 Iulie 2013 16:08
O zi din viata mea fara aceste produse, mai ales fara brandul Nivea, ar fi trista, fara stralucire, fara dinamism, fara mister.
pnicole
Postat pe 30 Iulie 2013 16:41
Daca ar fi pentru o zi,n-ar fi nicio problema...dar pe termen lung ar fi un dezastru deoarece suntem obisnuiti cu aceste inovatii pe care acum le consideram niste necesitati pentru viata noastra si a celor din jurul nostru.
dana_xyxy01
Postat pe 30 Iulie 2013 17:49
Fara inovatiile moderne de care ne bucuram viata ar fi mult mai grea pentru orice femeie. Ar fi preocupata numai de munca, frumusetea trece pe locul doi sau nu mai este deloc importanta (nu ca frumusetea ar fi centrul existentei unei femei, nu, asta e prea superficial, dar un aspect ingrijit aduce un plus increderii in sine). Apoi mediul, stresul si varsta ar duce la o imbatranire mai rapida, dupa parerea mea, decat cu ajutorul cremelor si a altor adjuvante moderne. Eu cred ca e bine ca avem atat de multe lucruri ajutatoare in zilele noastre, avem astfel mai mult timp pentru noi si pentru familie si ne simitim bine!
little_mariana
Postat pe 30 Iulie 2013 17:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga pantofi de 1000 lei! 1866 De la: concursKudika 2 August 2010 15:37
Concurs Kashmir 1001 De la: concursKudika 11 Noiembrie 2009 16:22
Castiga un ondulator sau o placa marca Remington! 462 De la: Lillith 15 Decembrie 2011 20:19
Castiga o geanta GUESS - partea a doua 626 De la: concursKudika 22 Ianuarie 2014 16:14
Concurs: Incaltamintea preferata! 1874 De la: concursKudika 25 August 2009 17:54