Setari Cookie-uri

Daca vrei sa stapinesti barbatii , fii femeie !

Costache barbatii barfesc mai mult de cat "noi" femeile si de multe ori vorbiti doar de dragul de a vorbi.
criszoe
Postat pe 14 August 2013 16:08
De la: carolyn-a, la data 2013-08-14 16:03:12atilla ,ai descris pe un Topic o mica neintelegere pe care ai avut-o in fam.A fost necesar sa te " modeleze",sotia?...sau sa-ti aduci tu aminte de responsabilitatea ta de barbat,de sot ,eu cred ca este a 2-a varianta.Si nu este necesar intr-o relatie sa spunzure femeia tot ce prinde

Nevasta-mea saraca ,ca mi asa de draga ,a incercat sa-mi spuna frumos ca prea mult o las singura si prea mult timp petrec cu munca ,dar sincer,parca nu auzeam ce zicea ,pana in momentul in care a inceput sa taca ,ei atunci comedie mare ,m-am trezit ,am intrebat ,mi-a reprosat clar si raspicat motivele pentru care e suparata .Sincer sa fiu ,a fost usor sa-i reintru in gratii,cu toate ca am fost disperat la maxim,dar in toti acesti ani noi doi,nu am incercat sa ne schimbam unul pe altul,si stiti de ce?Pentru ca am luat-o pe sotia mea asa cum este ea,are si rele,dar majoritare sunt cele bune si norocul meu este ca asa procedeaza si dansa cu mine .Nu se impune nimic in relatia noastra ,in afara de respect si comunicare ,acestea impuse de amandoi,pentru a nu cumva sa mai ajungem vreodata la suparari.
atillabenedet
Postat pe 14 August 2013 16:10
De la: criszoe, la data 2013-08-14 16:08:46Costache barbatii barfesc mai mult de cat "noi" femeile si de multe ori vorbiti doar de dragul de a vorbi.
haaaaaaaa,,pai uite caz concret,,vorbiti mult si degeaba,,lucrurile sunt simple tre sa se sprijine reciproc nu sa fie unu mai cu mot ca altul decat in cazuri speciale,,,el a devenit alchoolist,,,,sau ea a devenit alchoolista ,,,,,,,,,,,,,,,,,
parus_piparus
Postat pe 14 August 2013 16:12
Deja te-a schimbat fara sa iti dai seama muncesti mai putin si stai mai mult cu ea,dar vezi tu diferenta este ca voi barbatii nu vedeti asta sau nu vreti sa recunoasteti ca o schimbare exista totusi .

criszoe
Postat pe 14 August 2013 16:13
De la: criszoe, la data 2013-08-14 16:06:54
De la: atillabenedet, la data 2013-08-14 16:01:44
De la: criszoe, la data 2013-08-14 15:59:23
De la: Muse__, la data 2013-08-14 15:48:38
De la: criszoe, la data 2013-08-14 15:47:39Se stie foarte bine ca :

"În spatele oricãrui bãrbat de succes se aflã o femeie, iar in spatele ei se aflã soþia bãrbatului. ... În spatele unui bãrbat puternic se aflã o femeie ºi mai puternicã."

si ce vrei sa spui cu asta, my darling? ce intelegi tu prin femeie puternica? daca asta inseamna ca barbatul calca stramb si ea trebuie sa fie puternica in sensul asta, nu sunt de acord


Pai si ce ai vrea sa faca?Sa boceasca in loc sa ia taurul de coarne si sa meraga mai departe,dar stii...deja o cu inselatul este alta poveste.

Hmmmm,fara ofensari,draguta doamna ,dar vreau sa va intreb ,asa procedati dvs.in casnicie?si merge bine?


Deocamdata nu m-a inselat sau nu l-am prins eu,dar stie ca in momentul in care o va face este liber sa plece.Eu nu tin cu forta pe nimeni,dar nici nu iert tradarea.
Si asta zic : merg mai departe ca viata nu se termina odata cu el .

Asta nu e dragoste ,nu-l iubiti.
eu nici ca m-as gandi vreodata la asa ceva,nici din partea ei,daramite sa fac eu asa ceva.Cand iubiti cu adevarat ,apoi nici vorba sa gandesti ca mergi mai departe fara ea/el.
Ma scuzati,era opinia personala.
atillabenedet
Postat pe 14 August 2013 16:13
De la: parus_piparus, la data 2013-08-14 16:12:37
De la: criszoe, la data 2013-08-14 16:08:46Costache barbatii barfesc mai mult de cat "noi" femeile si de multe ori vorbiti doar de dragul de a vorbi.
haaaaaaaa,,pai uite caz concret,,vorbiti mult si degeaba,,lucrurile sunt simple tre sa se sprijine reciproc nu sa fie unu mai cu mot ca altul decat in cazuri speciale,,,el a devenit alchoolist,,,,sau ea a devenit alchoolista ,,,,,,,,,,,,,,,,,


Pai si de ce oare ?
criszoe
Postat pe 14 August 2013 16:13
atilo inceteaza ca vormesti mult degeaba
parus_piparus
Postat pe 14 August 2013 16:14
De la: atillabenedet, la data 2013-08-14 16:13:32
De la: criszoe, la data 2013-08-14 16:06:54
De la: atillabenedet, la data 2013-08-14 16:01:44
De la: criszoe, la data 2013-08-14 15:59:23
De la: Muse__, la data 2013-08-14 15:48:38
De la: criszoe, la data 2013-08-14 15:47:39Se stie foarte bine ca :

"În spatele oricãrui bãrbat de succes se aflã o femeie, iar in spatele ei se aflã soþia bãrbatului. ... În spatele unui bãrbat puternic se aflã o femeie ºi mai puternicã."

si ce vrei sa spui cu asta, my darling? ce intelegi tu prin femeie puternica? daca asta inseamna ca barbatul calca stramb si ea trebuie sa fie puternica in sensul asta, nu sunt de acord


Pai si ce ai vrea sa faca?Sa boceasca in loc sa ia taurul de coarne si sa meraga mai departe,dar stii...deja o cu inselatul este alta poveste.

Hmmmm,fara ofensari,draguta doamna ,dar vreau sa va intreb ,asa procedati dvs.in casnicie?si merge bine?


Deocamdata nu m-a inselat sau nu l-am prins eu,dar stie ca in momentul in care o va face este liber sa plece.Eu nu tin cu forta pe nimeni,dar nici nu iert tradarea.
Si asta zic : merg mai departe ca viata nu se termina odata cu el .

Asta nu e dragoste ,nu-l iubiti.
eu nici ca m-as gandi vreodata la asa ceva,nici din partea ei,daramite sa fac eu asa ceva.Cand iubiti cu adevarat ,apoi nici vorba sa gandesti ca mergi mai departe fara ea/el.
Ma scuzati,era opinia personala.


HAha ...nu ai inteles nik,dar nik.
criszoe
Postat pe 14 August 2013 16:15
Atilla se pare ca nu "vorbim" aceeasi limba.
criszoe
Postat pe 14 August 2013 16:16
De la: criszoe, la data 2013-08-14 16:13:13Deja te-a schimbat fara sa iti dai seama muncesti mai putin si stai mai mult cu ea,dar vezi tu diferenta este ca voi barbatii nu vedeti asta sau nu vreti sa recunoasteti ca o schimbare exista totusi .


schimbare neimpusa de ea!Ci facuta benevol,de mine ,si asta pentru ca o iubesc ,vedeti dvs.,dvs nu intelegeti termenul de schimbare impusa .Daca ii ceri unui barbat sa se shimbe nu o va face,uite asa,din mandrie ,in schimb daca efectiv ii areti ca ceva nu e ok,atunci singurel o face ,fara sa depuneti voi femeile prea multe eforturi.
si faza cu privarea de la sex nu functioneaza ,nici aia,nici tipetele,urletele,amenintarile etc
atillabenedet
Postat pe 14 August 2013 16:16
De la: parus_piparus, la data 2013-08-14 16:14:06atilo inceteaza ca vormesti mult degeaba

apoi sincer acum as bea o bere ,da mai am juma de ora din program hai noroc
atillabenedet
Postat pe 14 August 2013 16:18
De la: atillabenedet, la data 2013-08-14 16:16:57
De la: criszoe, la data 2013-08-14 16:13:13Deja te-a schimbat fara sa iti dai seama muncesti mai putin si stai mai mult cu ea,dar vezi tu diferenta este ca voi barbatii nu vedeti asta sau nu vreti sa recunoasteti ca o schimbare exista totusi .


schimbare neimpusa de ea!Ci facuta benevol,de mine ,si asta pentru ca o iubesc ,vedeti dvs.,dvs nu intelegeti termenul de schimbare impusa .Daca ii ceri unui barbat sa se shimbe nu o va face,uite asa,din mandrie ,in schimb daca efectiv ii areti ca ceva nu e ok,atunci singurel o face ,fara sa depuneti voi femeile prea multe eforturi.
si faza cu privarea de la sex nu functioneaza ,nici aia,nici tipetele,urletele,amenintarile etc


CITESTE CU ATENTIE ce am scris si pe urma poate mai "discutam"

criszoe
Postat pe 14 August 2013 16:19
De la: criszoe, la data 2013-08-14 16:13:50
De la: parus_piparus, la data 2013-08-14 16:12:37
De la: criszoe, la data 2013-08-14 16:08:46Costache barbatii barfesc mai mult de cat "noi" femeile si de multe ori vorbiti doar de dragul de a vorbi.
haaaaaaaa,,pai uite caz concret,,vorbiti mult si degeaba,,lucrurile sunt simple tre sa se sprijine reciproc nu sa fie unu mai cu mot ca altul decat in cazuri speciale,,,el a devenit alchoolist,,,,sau ea a devenit alchoolista ,,,,,,,,,,,,,,,,,


Pai si de ce oare ?
e dc ca a auzic ca au americanii o bomba mai mare ca a noastra ,,din terte motive care nu tin neaparat de comunicare daca la asta te gandesti dar de cele mai multe ori tin dar nu astai subiectul,,deci in general nu i bn sa fie nimeni mai cu mot desii cel care ar putea fi ar fi barbatul de la pedeapsa din rai,,,dar ei tre sa se sprijine reciproc si totul va fi bn cum zici tu in melodie daca vrei sa fi mai cu mot pot intervenii probleme
parus_piparus
Postat pe 14 August 2013 16:19
De la: atillabenedet, la data 2013-08-21 13:04:51daca vreti sa fiti un cuplu ,respectati-va si nu va impuneti unul-altuia.
Si ca i paranteza amuzanta,citisem ieri o chestie interesanta.Barbatul a fost creat primul ,ca sa poata si el spune o vorba, fara a fi intrerupt macar o data in viata



Si eu,tot ieri am citit acest text!!! Am fost in acelasi loc si nu ne-am vazut?????
kudika_15804
Postat pe 21 August 2013 14:06
Nu trebuie sa ne controlam unii pe altii, ca nu suntem robotei cu telecomanda sau animale pe care sa le ti in lesa. Trebuie sa faci persoana de langa tine sa inteleaga lucrurile si asta se face doar cu vorba buna si cu rabdare. Cine nu e capabil sa faca asa ceva merge pe un drum gresit si o sa dea de un capat mai devreme sau ami tarziu.
kidd_o
Postat pe 21 August 2013 14:47
Nu trebuie sa"FII FEMEIE" ca sa-ti poti stapaini barbatul ,suna fals! A fi femeie trebuie sa-ti asumi anumite responsabilitati si barbatul pe ale lui.Intotdeauna sa fie comunicare perfecta,intelegere dragoste si totul va merge perfect!Bine acum sunt multiple caractere cu defecte si calitati si daca unul din 2 nu o lasa mai moale nu e bine se ajunge la suspiciuni,neincredere,certuri si paina la restul mai e un pas!
kudika_22348
Postat pe 21 August 2013 23:01
In adevaratul sens al cuvantului,DA,o femeie poate sa stapaneasca un barbat,dar acela sa fie sotul ei!Dar FEMEIA trebuie sa fie un pic sireata si sa-si controleze timbrul vocal,asta in primul rand....in al doilea rand ,daca ea il repecta sa fie si ea respectatala fel!!!Fidelitatea sa fie pe primul plan!!!Sa se ajute unul pe celalat in orce moment al viatii!!!Incurajarea face foarte mult in decizii familiare!!!Cand unul cade,ea sau el sa-l sprijine.....si ar mai fi multe!!!
Dragostea le rezolva pe toate ,daca este ambianta si iubire reciproca!!!De pinde de alegerea femeii cand paseste in bratele iubitului si se hatareste sa-i dea inima cu-i trebuie!!!
Trebuie sa stie de la inceput ,daca poate stapani pe cel de langa ea!!!
Titanika
Postat pe 21 August 2013 23:15
Intr-o relatie ,nimeni nu stapaneste pe nimeni!A fi FEMEIE ,inseamna a fi stapana doar pe tine insuti !
carolyn-a
Postat pe 21 August 2013 23:40
De la: Lenusa, la data 2013-08-14 11:34:26Am citit de curand un comentariu...o poveste de viata, si acolo, una din persoanele care raspundea povestii acelea triste de viata spunea ca ..citez: Daca vrei sa stapanesti barbatii, fii femeie..inchei citatul.
Cine ne poate spune cum putem fii femei, in afara de apartenenta la sex? Eu am avut momente in viata in care am facut si lucruri de barbat, mersul in service cu masina, reparatii la instalatii etc..
Cum este o femeie care stie sa fie femeie?!!!


Feminina !!!!

Una e sa faci treburi de "barbat"si una e s-o faci pe barbatul in fuste!
Thais13
Postat pe 31 August 2013 11:17
E foarte simplu sa fi femeie dar este imposibil sa fi femeie daca vrei sa fi altceva.
Din pacate a fi femeie nu se poate invata....sau esti sau nu esti pt ca nu sti sa scoti la suprafata femeia din tine ori ai acoperit-o sub multe alte false principii.
Prin urmare ,daca esti femeie,barbatii vor cauta prezenta ta,indiferent de cit de frumoasa esti sau de silueta pe care o ai ....mai departe, esti libera sa alegi ceea ce te completeaza ca om si te face fericita.

hellya
Postat pe 1 Septembrie 2013 21:50
ce "tombicel" Ne controlam unii pe altii doar cand rvem sa obtinem ceva, cand suntem invidiosi, as putea spune chiar malitiosi...in dragoste nu ne controlam partenerul, altfel aia nu mai e relatie ci competiei si pana la urma nu suntem robotei...dar e adevarat exista persoane si mai naive ce poti fii controlate usor, dar asta e viata.
yumy
Postat pe 31 Octombrie 2013 08:12
De la: Lenusa, la data 2013-08-14 11:34:26Am citit de curand un comentariu...o poveste de viata, si acolo, una din persoanele care raspundea povestii acelea triste de viata spunea ca ..citez: Daca vrei sa stapanesti barbatii, fii femeie..inchei citatul.
Cine ne poate spune cum putem fii femei, in afara de apartenenta la sex? Eu am avut momente in viata in care am facut si lucruri de barbat, mersul in service cu masina, reparatii la instalatii etc..
Cum este o femeie care stie sa fie femeie?!!!


In primul rand suntem oameni, si, in a doua linie, suntem femei si barbati.

Mie nu-mi plac catalogarile astea, in care responsabilitatea unei femei inseamna asta si ailalta, iar responsabilitatea unui barbat inseamna x, y, z.

Toti suntem oameni maturi si ca atare responsabili pentru propria noastra viata si a celor din jur. Toti avem nevoie unul de celalalt, iar cu asta am zis tot.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 31 Octombrie 2013 11:44
"Daca vrei sa stapinesti barbatii, fii femeie!"



1. Cred ca ideea de a stapani barbatii ar trebui sa se rezume doar la a stapanii barbatul.
E greu cu unul , darãmite cu mai multi.
In opinia mea, barbatii pana la o anumita varsta au aceiasi slabiciune si din acest motiv au sentimentul ca cea care se lasa mai usor cucerita este aleasa inimii.
Datorita acestei slabiciuni unii barbati pot fi stapaniti foarte usor o anumita perioada de timp.
Dupa ce trece aceasta perioada de timp daca femeia nu sezizeaza schimbarile care apar si se comporta in continuare la fel are toate sansele sa constate ca nu-si mai stapaneste barbatul la fel de bine ca inainte.

Evident ca mai exista si barbati care si-au definit foarte clar prioritatile in viata si nu se lasa prada slabiciunilor atat de usor. Acestia sunt cel mai greu de stapanit dar in compensatie merita sa fie cuceriti.
O femeie care este cu un dram mai inteleapta decat un astfel de barbat are toate sansele sa puna bazele unei familii puternice si sanatoase alaturi de acesta.

2. Am scris toata polologhia de mai sus asa din lipsa de ocupatie.
De ce ?
Pentru ca din punctul meu de vedere barbatii nu trebuiesc stapaniti.
Este suficient sa fie dirijati discret si cu blandete.

Radu_Cristian_1
Postat pe 13 Martie 2014 13:49
Radu_Cristian_1
Postat pe 17 Martie 2014 00:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sugestii pentru timp liber 11 De la: cris4co 7 Ianuarie 2010 17:20
5 euro gratis ! 1 De la: lazy002573 18 Iulie 2010 12:45
VRETI UN JOB UNDE SA LUCRATI DE ACASA? AM GASIT EU UNUL 1 De la: shooby 10 Ianuarie 2012 13:13
salut 9 De la: RAINBOWLADY 31 Decembrie 2011 22:39
Ce carti se mai citesc in prezent? 40 De la: 2 Noiembrie 2012 13:00