Setari Cookie-uri

Mi-am dezamagit sotia

Imi spune,defapt imi reproseaza cu absolut orce ocazie ca nu sunt alaturi de ea,ca nu-mi dau interesul in relatia noastra ,ca nu o iubesc,ca o fac sa se simta orce altceva dar nu femeie. Bun acum in oarecare masura ,recunosc,gresesc mult si eu,si nu e datorita faptului ca nu o iubesc,o iubesc mult dar oboseala,stresul de la servici,lipsa timpului liber,ne-au cam departat ce-i drept.Am avut aniversarea a 7 ani de casnicie si nu am dus-o nicaieri,nu am scos-o in oras si nici nu i-am cumparat nimic in schimb i-am spus ca o iubesc ,i-am urat La multi ani,si am rugat-o sa-si cumpere ea ce-si doreste deoarece eu nu stiu ce isi doreste sau ce prefera,poate nu o sa-i placa ce ii cumpar.S-a suparat pe mine ,nu-mi vorbeste,nu-mi raspunde la telefon.Nu mai am rabdare cu ea,incep sa ma satur de casnicia asta . O parere din exterior se poate?
atillabenedet
Postat pe 19 Iulie 2013 09:31
"Nu mai am rabdare cu ea,incep sa ma satur de casnicia asta "

Tare mult o mai iubesti , daca in loc sa lupti pentru relatia voastra , dai bir cu fugitii...
Rotty_
Postat pe 19 Iulie 2013 09:39
S-a suparat asa de tare ca nu ai scos-o nicaieri la aniversarea casatoriei ? .... Apai , nici cu ea nu e tocmai ok...
Rotty_
Postat pe 19 Iulie 2013 09:43
De la: Rotty_, la data 2013-07-19 09:39:15"Nu mai am rabdare cu ea,incep sa ma satur de casnicia asta "

Tare mult o mai iubesti , daca in loc sa lupti pentru relatia voastra , dai bir cu fugitii...

Din contra stimata doamna ,o iubesc,dar am ajuns in punctul in care ajung acasa de la servici iar in loc sa ma relaxez si sa am parte de liniste aud doar reprosuri si discutii care mie imi par inutile.
Iar legat de faptul ca nu am dus-o undeva de aniversarea casatoriei,oarecum pe undeva inteleg ca am gresit,dar aveam treaba si la acel moment am cosiderat ca un simplu la multi ani va fi suficient.
E adevarat ca nu mergem niciodata nicaieri,mai mult servici-casa,probabil ca sotia mea doreste mai mult,mai mult decat pot eu sa ofer.Nu stiu.
atillabenedet
Postat pe 19 Iulie 2013 09:49
De la: Rotty_, la data 2013-07-19 09:43:29 S-a suparat asa de tare ca nu ai scos-o nicaieri la aniversarea casatoriei ? .... Apai , nici cu ea nu e tocmai ok...

Sotia mea ,nu am ce anume sa-i reprosez,e harnica ,o gospodina buna ,e un bun prieten iar eu probabil am uitat ca este si femeie nu doar sotie.Ceea ce ma deranjeaza cumplit in toata relatia nostra sunt reprosurile si supararea ei ,care devine obositoare.Dupa ce se supara ,greu,foarte greu ii mai intru in gratii.
atillabenedet
Postat pe 19 Iulie 2013 09:53
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 09:49:33
De la: Rotty_, la data 2013-07-19 09:39:15"Nu mai am rabdare cu ea,incep sa ma satur de casnicia asta "

Tare mult o mai iubesti , daca in loc sa lupti pentru relatia voastra , dai bir cu fugitii...

Din contra stimata doamna ,o iubesc,dar am ajuns in punctul in care ajung acasa de la servici iar in loc sa ma relaxez si sa am parte de liniste aud doar reprosuri si discutii care mie imi par inutile.
Iar legat de faptul ca nu am dus-o undeva de aniversarea casatoriei,oarecum pe undeva inteleg ca am gresit,dar aveam treaba si la acel moment am cosiderat ca un simplu la multi ani va fi suficient.
E adevarat ca nu mergem niciodata nicaieri,mai mult servici-casa,probabil ca sotia mea doreste mai mult,mai mult decat pot eu sa ofer.Nu stiu.


Domnule draga , tocmai de asta ziceam ca nici ea nu e ok. Dupa 7 ani de casnicie ar cam trebuii sa existe alta intelegere intre voi.Daca ar fi fost sa ma supar de cate ori NU am iesit sa-mi sarbez ziua casatoriei , as fi fost divortzata demult.Cand se poate , se poate....cand nu...asta e . Viata merge mai departe si mult mai importanta e relatia decat o cina in oras sau un buchet de flori...
Rotty_
Postat pe 19 Iulie 2013 09:55
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 09:53:12
De la: Rotty_, la data 2013-07-19 09:43:29 S-a suparat asa de tare ca nu ai scos-o nicaieri la aniversarea casatoriei ? .... Apai , nici cu ea nu e tocmai ok...

Sotia mea ,nu am ce anume sa-i reprosez,e harnica ,o gospodina buna ,e un bun prieten iar eu probabil am uitat ca este si femeie nu doar sotie.Ceea ce ma deranjeaza cumplit in toata relatia nostra sunt reprosurile si supararea ei ,care devine obositoare.Dupa ce se supara ,greu,foarte greu ii mai intru in gratii.



La toate ne place ca sotii nostrii sa nu uite ca suntem femei nu numai sotii. Cred ca fiecare din noi mai face "botic" daca nu suntem rasfatzate cum am vrea...Dar asta nu inseamna ca aici se termina casnicia. Sunt mult mai multe si mai grave "chestii" care ar duce la distrugerea unei relatii...
Rotty_
Postat pe 19 Iulie 2013 10:00
Multumesc de replay stimata doamna,da aveti dreptate ,relatia nostra ar trebui sa fie pe primul loc.Ca sa fiu sincer,nu prea stiu sa fiu genul romantic si atent,probabil ca acest lucru o deranjeaza.
atillabenedet
Postat pe 19 Iulie 2013 10:03
De la: Rotty_, la data 2013-07-19 10:00:49
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 09:53:12
De la: Rotty_, la data 2013-07-19 09:43:29 S-a suparat asa de tare ca nu ai scos-o nicaieri la aniversarea casatoriei ? .... Apai , nici cu ea nu e tocmai ok...

Sotia mea ,nu am ce anume sa-i reprosez,e harnica ,o gospodina buna ,e un bun prieten iar eu probabil am uitat ca este si femeie nu doar sotie.Ceea ce ma deranjeaza cumplit in toata relatia nostra sunt reprosurile si supararea ei ,care devine obositoare.Dupa ce se supara ,greu,foarte greu ii mai intru in gratii.



La toate ne place ca sotii nostrii sa nu uite ca suntem femei nu numai sotii. Cred ca fiecare din noi mai face "botic" daca nu suntem rasfatzate cum am vrea...Dar asta nu inseamna ca aici se termina casnicia. Sunt mult mai multe si mai grave "chestii" care ar duce la distrugerea unei relatii...

Dar ea nu a spus nimic de incheierea casniciei si nici nu a sugerat asa ceva,eu in schimb am ajuns sa ma gandesc ca nu sunt poate "acel"de care ea are nevoie.
atillabenedet
Postat pe 19 Iulie 2013 10:05
probabil prin faptul ca nu-mi raspunde la telefon si nu-mi vorbeste ,vrea sa ma pedepseasca .
atillabenedet
Postat pe 19 Iulie 2013 10:07
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 09:49:33
De la: Rotty_, la data 2013-07-19 09:39:15"Nu mai am rabdare cu ea,incep sa ma satur de casnicia asta "

Tare mult o mai iubesti , daca in loc sa lupti pentru relatia voastra , dai bir cu fugitii...

Din contra stimata doamna ,o iubesc,dar am ajuns in punctul in care ajung acasa de la servici iar in loc sa ma relaxez si sa am parte de liniste aud doar reprosuri si discutii care mie imi par inutile.
Iar legat de faptul ca nu am dus-o undeva de aniversarea casatoriei,oarecum pe undeva inteleg ca am gresit,dar aveam treaba si la acel moment am cosiderat ca un simplu la multi ani va fi suficient.
E adevarat ca nu mergem niciodata nicaieri,mai mult servici-casa,probabil ca sotia mea doreste mai mult,mai mult decat pot eu sa ofer.Nu stiu.

Ai gresit e adevarat dar nu inteleg reactia ei atit de exagerata... E adevarat ca o femeie apreciaza si o papadie daca este adusa de persoana iubita dar nu cred ca ar trebui sa fie atit de suparata ca nu ai avut energia sa mergi pe cimp sa i aduci una.....ea ce ti a cumparat?scuze ca intreb....dar eu inca cred ca o femeie tine sau strica o casa...daca simte ca tu nu o "mai iubesti" ea de ce nu incearca te ajute?iti dau un ex....sotul meu in ultimele 3 zile a lucrat mai mult,dar seara,noaptea cind a ajuns acasa i am pregatit cada cu apa calda apoi l am rugat doar sa ma tina in brate pina adorm...gesturile marunte fac diferenta...
selin32
Postat pe 19 Iulie 2013 10:09
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 10:03:13Multumesc de replay stimata doamna,da aveti dreptate ,relatia nostra ar trebui sa fie pe primul loc.Ca sa fiu sincer,nu prea stiu sa fiu genul romantic si atent,probabil ca acest lucru o deranjeaza.



Si numai acuma a observat ? Cand v-ati luat a fost altfel ? ...Dar ma rog , nu intram in detalii....
Tot ce pot sa spun , e ca ar trebuii sa incercati sa lamuriti care va sunt prioritatiile. O carutza nu merge daca unul trage "haitz" si unul "cea". Si nici a juca teatru o viatza intreaga nu merge , a te preface a fi ceea ce nui esti....dar asta trebuia lamurita pana acum.
Domnule , va doresc o zi cu multa intelepciune.Mai vorbim alta data , ca acum ma chiama trebile.
Rotty_
Postat pe 19 Iulie 2013 10:11
Selin , Zi frumoasa.
Rotty_
Postat pe 19 Iulie 2013 10:13
doamna selin,probabil ca eu sunt de vina...puteam opri undeva sa iau ceva ,nu m-am gandit.
Ea m-a asteptat acasa cu cina pregatita,nu uita niciodata nici o zi importanta ,mi-a cumparat si o mica atentie ,probabil astepta si ea ,dar i-am spus sa-si cumpere ce vrea ea.Nu si-a luat nimic ,a spus ca nu are nevoie de nimic.
atillabenedet
Postat pe 19 Iulie 2013 10:18
De la: Rotty_, la data 2013-07-19 10:13:27Selin , Zi frumoasa.


Mersi si tie:)
selin32
Postat pe 19 Iulie 2013 10:20
De la: Rotty_, la data 2013-07-19 10:11:49
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 10:03:13Multumesc de replay stimata doamna,da aveti dreptate ,relatia nostra ar trebui sa fie pe primul loc.Ca sa fiu sincer,nu prea stiu sa fiu genul romantic si atent,probabil ca acest lucru o deranjeaza.



Si numai acuma a observat ? Cand v-ati luat a fost altfel ? ...Dar ma rog , nu intram in detalii....
Tot ce pot sa spun , e ca ar trebuii sa incercati sa lamuriti care va sunt prioritatiile. O carutza nu merge daca unul trage "haitz" si unul "cea". Si nici a juca teatru o viatza intreaga nu merge , a te preface a fi ceea ce nui esti....dar asta trebuia lamurita pana acum.
Domnule , va doresc o zi cu multa intelepciune.Mai vorbim alta data , ca acum ma chiama trebile.

Cand ne-am casatorit ,a fost putin altfel,ei anii ne schimba putin ,iar grijile la fel.
Da cred ca ar trebui noi doi sa lamurim anumite aspecte din viata noastra.
Multumesc stimata doamna
atillabenedet
Postat pe 19 Iulie 2013 10:26
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 10:18:05doamna selin,probabil ca eu sunt de vina...puteam opri undeva sa iau ceva ,nu m-am gandit.
Ea m-a asteptat acasa cu cina pregatita,nu uita niciodata nici o zi importanta ,mi-a cumparat si o mica atentie ,probabil astepta si ea ,dar i-am spus sa-si cumpere ce vrea ea.Nu si-a luat nimic ,a spus ca nu are nevoie de nimic.


Nu ai inteles...da l Doamne iartama de cadou...reactia ei e exagerata...am intes ca ai gresit dar nu cred ca ar trebuii sa fi atit de aspru pedepsit...ea nu ti raspunde la tel ai nu vb cu tine...ideea e ca ai fost acolo linga ea...ati mincat impreuna ....nu stiu ce ati mai facut....dar ati fost impreuna...ce e mai placut pe lumea asta decit sa fi alaturi de persoana iubita si copii?
selin32
Postat pe 19 Iulie 2013 10:26
De la: selin32, la data 2013-07-19 10:26:58
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 10:18:05doamna selin,probabil ca eu sunt de vina...puteam opri undeva sa iau ceva ,nu m-am gandit.
Ea m-a asteptat acasa cu cina pregatita,nu uita niciodata nici o zi importanta ,mi-a cumparat si o mica atentie ,probabil astepta si ea ,dar i-am spus sa-si cumpere ce vrea ea.Nu si-a luat nimic ,a spus ca nu are nevoie de nimic.


Nu ai inteles...da l Doamne iartama de cadou...reactia ei e exagerata...am intes ca ai gresit dar nu cred ca ar trebuii sa fi atit de aspru pedepsit...ea nu ti raspunde la tel ai nu vb cu tine...ideea e ca ai fost acolo linga ea...ati mincat impreuna ....nu stiu ce ati mai facut....dar ati fost impreuna...ce e mai placut pe lumea asta decit sa fi alaturi de persoana iubita si copii?

Sunt un mare dobitoc,asta e.Da am luat cina impreuna dupa care eu m-am retras in camera si am lucrat putin.Ea a ramas sa stranga in bucatarie .Nu e genul de femeie materialista ,probabil daca rupeam o floare de pe strada ,la o adica ,se schimbau datele problemei.Nu avem copii.
atillabenedet
Postat pe 19 Iulie 2013 10:33
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 09:31:50Imi spune,defapt imi reproseaza cu absolut orce ocazie ca nu sunt alaturi de ea,ca nu-mi dau interesul in relatia noastra ,ca nu o iubesc,ca o fac sa se simta orce altceva dar nu femeie. Bun acum in oarecare masura ,recunosc,gresesc mult si eu,si nu e datorita faptului ca nu o iubesc,o iubesc mult dar oboseala,stresul de la servici,lipsa timpului liber,ne-au cam departat ce-i drept.Am avut aniversarea a 7 ani de casnicie si nu am dus-o nicaieri,nu am scos-o in oras si nici nu i-am cumparat nimic in schimb i-am spus ca o iubesc ,i-am urat La multi ani,si am rugat-o sa-si cumpere ea ce-si doreste deoarece eu nu stiu ce isi doreste sau ce prefera,poate nu o sa-i placa ce ii cumpar.S-a suparat pe mine ,nu-mi vorbeste,nu-mi raspunde la telefon.Nu mai am rabdare cu ea,incep sa ma satur de casnicia asta . O parere din exterior se poate?



DE CE NU SE SIMTE FEMEIE?Schimbati-va amandoi,dar cat mai repede cu putinta,caci,altfel,va veti pierde,unul pe celalalt!!LUPTATI CU RAUL DIN VOI,CACI V-TI LASAT COTROPITI DE STRESUL ZILNIC!!!Discutati si puneti nemultumirile cap la cap si rezolvati-le,daca va iubiti bineinteles!!!Orice casnicie are denivelari,dar incercati sa treceti pe langa ele!
kudika_15804
Postat pe 19 Iulie 2013 10:34
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 10:07:59probabil prin faptul ca nu-mi raspunde la telefon si nu-mi vorbeste ,vrea sa ma pedepseasca .

Trimite-i si tu mes si scrie-i c-o iubesti. Dar ce te foieste si pe tine s-o suni toata ziua, parca ziceai ca esti tare ocupat !? Vorbiti si voi acas' la un pahar de vin.
luchianramona
Postat pe 19 Iulie 2013 10:37
De la: luchianramona, la data 2013-07-19 10:37:38
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 10:07:59probabil prin faptul ca nu-mi raspunde la telefon si nu-mi vorbeste ,vrea sa ma pedepseasca .

Trimite-i si tu mes si scrie-i c-o iubesti. Dar ce te foieste si pe tine s-o suni toata ziua, parca ziceai ca esti tare ocupat !? Vorbiti si voi acas' la un pahar de vin.

Acum ca stiu ,ca e suparata ,vreau sa incerc cumva sa vorbesc cu ea.Mi-a spus ,a fost clara si ferma in exprimare,mi-a spus ca a derajat-o foarte mult faptul ca i-am demonstrat inca o data ca nu o apreciez,ca nu valoreaza nimic pentru mine.Si nu e asa,e viata mea,de aceea insist cu telefonul.E la servici acum ,nu are acces la messenger.
atillabenedet
Postat pe 19 Iulie 2013 10:43
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 10:33:59
Sunt un mare dobitoc,asta e.Da am luat cina impreuna dupa care eu m-am retras in camera si am lucrat putin.Ea a ramas sa stranga in bucatarie .Nu e genul de femeie materialista ,probabil daca rupeam o floare de pe strada ,la o adica ,se schimbau datele problemei.Nu avem copii.



DE CELE MAI MULTE ORI,VOI,BARBATII CONSIDERATI CA,O DATA CU INCHEIEREA CASATORIEI,VIATA SI DORINTELELE SOTIEI S-AU TERMINAT,ESTE TOTAL GRESIT ACEST RATIONAMENT,CACI VIATA FEMEII DE-ABIA ATUNCI INCEPE,IN CUPLUL FORMAT!!!Ea are nevoie DE CALDURA SI IUBIREA TA,DE AJUTORUL SI INTELEGEREA TA,DAR ESTE ATAT DE DIFICIL DE OFERIT,NU???
kudika_15804
Postat pe 19 Iulie 2013 10:43
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 10:33:59
De la: selin32, la data 2013-07-19 10:26:58
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 10:18:05doamna selin,probabil ca eu sunt de vina...puteam opri undeva sa iau ceva ,nu m-am gandit.
Ea m-a asteptat acasa cu cina pregatita,nu uita niciodata nici o zi importanta ,mi-a cumparat si o mica atentie ,probabil astepta si ea ,dar i-am spus sa-si cumpere ce vrea ea.Nu si-a luat nimic ,a spus ca nu are nevoie de nimic.


Nu ai inteles...da l Doamne iartama de cadou...reactia ei e exagerata...am intes ca ai gresit dar nu cred ca ar trebuii sa fi atit de aspru pedepsit...ea nu ti raspunde la tel ai nu vb cu tine...ideea e ca ai fost acolo linga ea...ati mincat impreuna ....nu stiu ce ati mai facut....dar ati fost impreuna...ce e mai placut pe lumea asta decit sa fi alaturi de persoana iubita si copii?

Sunt un mare dobitoc,asta e.Da am luat cina impreuna dupa care eu m-am retras in camera si am lucrat putin.Ea a ramas sa stranga in bucatarie .Nu e genul de femeie materialista ,probabil daca rupeam o floare de pe strada ,la o adica ,se schimbau datele problemei.Nu avem copii.

Cred ca am o problema de exprimare azi...:))...ok..nu ai cumparat cadou,nu ai rupt nici papadia de pe strada,dupa cina ai lucrat..esti rau,nesimtit cum vrei tu sa ti spui...dar ea?ea de ce nu a venit la tine sa te traga de mineca?mai iubirea mea eu aI imi doresc sa fiu cu tine,vreau sa iesim,vreau sa ne iubim,...sau ai fost rau ca nu mi ai luat cadou si pt asta nu ne iubim dar am pregatit un popcorn si vreau sa ne uitam la un film....parerea mea e ca ar fi fost mult mai corect asa decit sa strice toata linistea din casa...iar cind te prindea la cumparaturi putea sa ti ceara cadoul care la i uitat....nu?nu te mai invinovati atit ca strica...
selin32
Postat pe 19 Iulie 2013 10:43
De la: kudika_15804, la data 2013-07-19 10:34:44
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 09:31:50Imi spune,defapt imi reproseaza cu absolut orce ocazie ca nu sunt alaturi de ea,ca nu-mi dau interesul in relatia noastra ,ca nu o iubesc,ca o fac sa se simta orce altceva dar nu femeie. Bun acum in oarecare masura ,recunosc,gresesc mult si eu,si nu e datorita faptului ca nu o iubesc,o iubesc mult dar oboseala,stresul de la servici,lipsa timpului liber,ne-au cam departat ce-i drept.Am avut aniversarea a 7 ani de casnicie si nu am dus-o nicaieri,nu am scos-o in oras si nici nu i-am cumparat nimic in schimb i-am spus ca o iubesc ,i-am urat La multi ani,si am rugat-o sa-si cumpere ea ce-si doreste deoarece eu nu stiu ce isi doreste sau ce prefera,poate nu o sa-i placa ce ii cumpar.S-a suparat pe mine ,nu-mi vorbeste,nu-mi raspunde la telefon.Nu mai am rabdare cu ea,incep sa ma satur de casnicia asta . O parere din exterior se poate?



DE CE NU SE SIMTE FEMEIE?Schimbati-va amandoi,dar cat mai repede cu putinta,caci,altfel,va veti pierde,unul pe celalalt!!LUPTATI CU RAUL DIN VOI,CACI V-TI LASAT COTROPITI DE STRESUL ZILNIC!!!Discutati si puneti nemultumirile cap la cap si rezolvati-le,daca va iubiti bineinteles!!!Orice casnicie are denivelari,dar incercati sa treceti pe langa ele!

Modul de viata,stimata doamna ,ne-a transformat in mici roboti.Avem putin timp,pentru noi la dispozitie ,de multe ori nici nu apucam sa schimbam doua vorbe ca adormim,sau unul din noi adoarme.
Munca ,stres,da ne-a omorat efectiv viata intima.Acum nu imi ramane decat sa incerc eu sa mai fac ceva ,ea a factut deja multe pe care de bou ce sunt le-am ignorat.
atillabenedet
Postat pe 19 Iulie 2013 10:46
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 10:43:00
De la: luchianramona, la data 2013-07-19 10:37:38
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 10:07:59probabil prin faptul ca nu-mi raspunde la telefon si nu-mi vorbeste ,vrea sa ma pedepseasca .

Trimite-i si tu mes si scrie-i c-o iubesti. Dar ce te foieste si pe tine s-o suni toata ziua, parca ziceai ca esti tare ocupat !? Vorbiti si voi acas' la un pahar de vin.

Acum ca stiu ,ca e suparata ,vreau sa incerc cumva sa vorbesc cu ea.Mi-a spus ,a fost clara si ferma in exprimare,mi-a spus ca a derajat-o foarte mult faptul ca i-am demonstrat inca o data ca nu o apreciez,ca nu valoreaza nimic pentru mine.Si nu e asa,e viata mea,de aceea insist cu telefonul.E la servici acum ,nu are acces la messenger.



TOATE ACESTE INSISTENTE ,AR FI TREBUIT SA LE APLICI INAINTE DE APARITIA PROBLEMELOR,NU ACUM!!!Domnule draga,sotia ta este necajita,lasa-i timpul la dispozitie,daca te iubeste cu adevarat,va reveni la o stare psihica, normala pentru o femeie indragostite!DAR vin si te intreb,sigur sunt doar astfel de nemultumiri,nu cumva problema este cronicizata in spatele altor lucruri???De ce?/Pentru ca atitudinea sotiei tale mi se pare superflua,exagerata!Atunci cand iubesti,renunti la incapatanari si ambitii,chiar in conditiile sus amintite!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Iulie 2013 10:50
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 10:46:29[quote name='
Modul de viata,stimata doamna ,ne-a transformat in mici roboti.Avem putin timp,pentru noi la dispozitie ,de multe ori nici nu apucam sa schimbam doua vorbe ca adormim,sau unul din noi adoarme.
Munca ,stres,da ne-a omorat efectiv viata intima.Acum nu imi ramane decat sa incerc eu sa mai fac ceva ,ea a factut deja multe pe care de bou ce sunt le-am ignorat.



Te inteleg foarte bine,stiu cum este,dar nu numai tu trebuie sa rezolvi problema,ci impreuna cu sotia ta!!!Fiti indulgenti cu viata voastra,este usor sa distrugi ceva instabil si dificil de ridicat o noua constructie,intelegi???
kudika_15804
Postat pe 19 Iulie 2013 10:59
De la: kudika_15804, la data 2013-07-19 10:43:24
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 10:33:59
Sunt un mare dobitoc,asta e.Da am luat cina impreuna dupa care eu m-am retras in camera si am lucrat putin.Ea a ramas sa stranga in bucatarie .Nu e genul de femeie materialista ,probabil daca rupeam o floare de pe strada ,la o adica ,se schimbau datele problemei.Nu avem copii.



DE CELE MAI MULTE ORI,VOI,BARBATII CONSIDERATI CA,O DATA CU INCHEIEREA CASATORIEI,VIATA SI DORINTELELE SOTIEI S-AU TERMINAT,ESTE TOTAL GRESIT ACEST RATIONAMENT,CACI VIATA FEMEII DE-ABIA ATUNCI INCEPE,IN CUPLUL FORMAT!!!Ea are nevoie DE CALDURA SI IUBIREA TA,DE AJUTORUL SI INTELEGEREA TA,DAR ESTE ATAT DE DIFICIL DE OFERIT,NU???
sti tu ce consideram ,,,noi barbati,,fustita scurta
prazlea1
Postat pe 19 Iulie 2013 11:09
Spune-mi si mie, daca esti constient ca nu iti faci timp pt. ea, ce te retine sa ii oferi niste atentii? E atat de greu sa ii iei un buchet de flori? Sa o duci intr-un weekend la un restaurant?
O femeie are nevoie de atentie, fa-o sa se simta femeie daca o iubesti. Macar acum cat este vreme, ca mai tarziu poate o pierzi.
kidd_o
Postat pe 19 Iulie 2013 11:11
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 10:43:00
De la: luchianramona, la data 2013-07-19 10:37:38
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 10:07:59probabil prin faptul ca nu-mi raspunde la telefon si nu-mi vorbeste ,vrea sa ma pedepseasca .

Trimite-i si tu mes si scrie-i c-o iubesti. Dar ce te foieste si pe tine s-o suni toata ziua, parca ziceai ca esti tare ocupat !? Vorbiti si voi acas' la un pahar de vin.

Acum ca stiu ,ca e suparata ,vreau sa incerc cumva sa vorbesc cu ea.Mi-a spus ,a fost clara si ferma in exprimare,mi-a spus ca a derajat-o foarte mult faptul ca i-am demonstrat inca o data ca nu o apreciez,ca nu valoreaza nimic pentru mine.Si nu e asa,e viata mea,de aceea insist cu telefonul.E la servici acum ,nu are acces la messenger.

Ma refeream la mesaje pe telefon, scrie-i ce gandesti. Ca ai fost asa-si-pe-dincolo (bou si etc, cum spui tu)si ca vei face tot ce-ti sta in putinta sa remediezi situatia. in alta ordine de idei, ce job asa stresant ai care-ti ocupa atat de mult timp? Adica tu dupa o cina romantica te duci si lucri, iar soata ramane sa stranga deranju' ? Ioi !
luchianramona
Postat pe 19 Iulie 2013 11:16
De la: kudika_15804, la data 2013-07-19 10:50:30
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 10:43:00
De la: luchianramona, la data 2013-07-19 10:37:38
De la: atillabenedet, la data 2013-07-19 10:07:59probabil prin faptul ca nu-mi raspunde la telefon si nu-mi vorbeste ,vrea sa ma pedepseasca .

Trimite-i si tu mes si scrie-i c-o iubesti. Dar ce te foieste si pe tine s-o suni toata ziua, parca ziceai ca esti tare ocupat !? Vorbiti si voi acas' la un pahar de vin.

Acum ca stiu ,ca e suparata ,vreau sa incerc cumva sa vorbesc cu ea.Mi-a spus ,a fost clara si ferma in exprimare,mi-a spus ca a derajat-o foarte mult faptul ca i-am demonstrat inca o data ca nu o apreciez,ca nu valoreaza nimic pentru mine.Si nu e asa,e viata mea,de aceea insist cu telefonul.E la servici acum ,nu are acces la messenger.



TOATE ACESTE INSISTENTE ,AR FI TREBUIT SA LE APLICI INAINTE DE APARITIA PROBLEMELOR,NU ACUM!!!Domnule draga,sotia ta este necajita,lasa-i timpul la dispozitie,daca te iubeste cu adevarat,va reveni la o stare psihica, normala pentru o femeie indragostite!DAR vin si te intreb,sigur sunt doar astfel de nemultumiri,nu cumva problema este cronicizata in spatele altor lucruri???De ce?/Pentru ca atitudinea sotiei tale mi se pare superflua,exagerata!Atunci cand iubesti,renunti la incapatanari si ambitii,chiar in conditiile sus amintite!!!

Acum raspund cu intarziere ,si asta datorita faptului ca am stat pe ganduri.Au fost certuri,minore in toata perioada casniciei,am mai fost acuzat de neatentie ,de superficialitate.Lucrez,lucrez mult,de multe ori am cufund in munca in asa mod incat uit de ceea ce ma inconjoara.Au fost momente in care nu o imbratisam cu lunile ,mi-a atras atentia,m-am schimbat .O iubesc dar acum am sesizat o schimbare din partea ei.A devenit si ea la randul ei rece,nu ne-am sarutat ,nici nu imi aduc aminte de cand,daca incerc parca se fereste.Viata sexuala ,nu ma pot lauda ca ar fi extrem de activa ,si nu din vina ei,nu ma refuza cu pretexte niciodata.In schimb am vazut ,am simtit o distantare din partea ei.Nu o pot acuza de infidelitate,nu am cum,nici nu m-am gandit la asa ceva ,dar probabil ca totul a pornit de la mine,de la faptul ca nu i-am acordat atentia necesara,nu am facut-o sa se simta iubita si nu am stiut sa-mi exteriorizez sentimentele fata de ea. Ea a renuntat la multe pentru mine,acum nu-mi ramane decat sa fac in asa fel incat sa indrept situatia .
atillabenedet
Postat pe 19 Iulie 2013 11:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog frumos 3 De la: Anissia27 5 Februarie 2009 10:29
iubirea exista sau nu sa stiu si eu pentru ca eu cred ca exista persoana potrivita pentru fiecare 15 De la: utad 1 Martie 2010 16:45
cautam fini 2 De la: Dany_Danny_Jr__1 23 Octombrie 2016 22:26
Cer un sfat .... asa inainte de casatorie:(( 98 De la: cyka10 13 Martie 2015 22:35
Fetelor, am nevoie de sfaturi, urgent 60 De la: Yoyupy 12 Iulie 2010 23:45