Setari Cookie-uri

intrebari ciudate

De la: kudika_933021, la data 2013-10-30 13:35:28
De la: kudika_939978, la data 2013-10-30 13:24:32
De la: kudika_933021, la data 2013-10-30 13:10:23
De la: kudika_939978, la data 2013-10-30 13:07:39
De la: kudika_933021, la data 2013-10-30 12:50:30
De la: kudika_939978, la data 2013-10-30 12:47:57In cazul de fata, cea mai buna aparare e...atacul. Afla numele unei foste prietene a respectivului si adreseaza-i si tu intrebari similare, de fata cu Ramona.
asa procedezi tu m-am convins


Nuuuuu, eu procedez altfel si sper ca mi-e permisa o gluma.Iau pistopul, il pun omului la gat si-l intreb suav: "Vrei sa mai vorbesti ori nu?". Daca omul alege optiunea cu vorbitul, il instiintez ca are voie sa rosteasca orice vorbe vrea el, atata timp cat nu au nicio legatura cu mine. :)
Si-acum ma scuzi, da' n-am timp de taclale, fiindca tre' sa gatesc!!!
ok eu aleg..pistopul..


E ok!!! Pastreaza-l si joaca-te cu el! E un pas inainte pentru omenire. Va avea prilejul de-a invata cuvinte noi, jocuri noi... Intr-o zi vei fi detinatoarea unui Premiu Nobel. Avantajul meu? nu te vei mai gandi la mine, nu vei mai vorbi despre trecutul meu....
ce ai mai fata cu cine te certi iar trecutul unei pers pe care nu o cunosc nu am de unde sa-l stiu si nici nu ma intereseaza.O zi buna iti doresc.



N-am nimic...doar exemplifiam. Era un exercitiu pentru initioatoarea topicului. :)
Ms, la fel! :)
kudika_939978
Postat pe 30 Octombrie 2013 13:59
Buna seara, am citit toate raspunsurile si va multumesc pentru implicare :)

Acum sa và spun ce am aflat zilele trecute...

In weekend m-am intâlnit din intâmplare cu o fosta colega de facultate si de càmin. Nu o mai vazusem de când am dat licenta, si din vorba in vorba, ce mai stii de cutare, dar de cutare... ea mà intreabà:

" Ramona e tot cu papagalul àla ?"

Bineinteles ca am fàcut pe nestiutoarea: " e tot cu àla din facultate, nu-l cunosc eu prea bine, dar de ce zici asa ?"

Si ea , brusc dezgustata imi povesteste:

" a, pai da, tu ai venit mai târziu in camin, n-ai de unde sa stii. A fost asa un scandal atunci ! s-a intâmplat cu vreun an inainte sa vii tu.

Prietenul Ramonei nu avea de lucru, si statea la ea, trecusera câteva saptamani, incepuse sa cunoasca lumea de prin camin, printre care un cuplu care se mai vizita cu Ramona ( sa-i zicem Ion si Maria).

Si in fiecare seara, cum il vedea, prietenul Ramonei il lua la o bere pe Ion, azi asa, mâine tot asa, sa discute si ei ca-ntre barbati... Si a inceput sa-i bage in cap lu' Ion cum ca Maria ar fi avut o legatura cu nu stiu cine, tot felul de aluzii, de insinuari, ca a vazut-o el cu nu stiu cine...
Ce sa mai zic, ca a reusit sa-i desparta !

Ea a suferit un adevarat soc, au intervenit prietenii lor : "ma Ioane, tu nu esti sanatos la cap, cum sa te insele, cand?? , ca e numai cu tine, sau numai cu noi ?! cum poti sa pleci urechea la betivu' ala?:"

Si prietenii lor au demontat pas cu pas toate mizeriile spuse de individ.

Au stat totusi certati vreo doua luni, intr-un final s-au impacat si au plecat departe...
Uite, vezi, d'aia zic ca nu-i nimic de capu' lui... "

Ei, de asta ce ziceti, ca eu sunt siderata !







kudika428300
Postat pe 5 Noiembrie 2013 00:11
De la: kudika428300, la data 2013-11-05 00:11:19 Buna seara, am citit toate raspunsurile si va multumesc pentru implicare :)

Acum sa và spun ce am aflat zilele trecute...

In weekend m-am intâlnit din intâmplare cu o fosta colega de facultate si de càmin. Nu o mai vazusem de când am dat licenta, si din vorba in vorba, ce mai stii de cutare, dar de cutare... ea mà intreabà:

" Ramona e tot cu papagalul àla ?"

Bineinteles ca am fàcut pe nestiutoarea: " e tot cu àla din facultate, nu-l cunosc eu prea bine, dar de ce zici asa ?"
........................................



Si care mai este problema ta,nu inteleg!!!!!

Este evident faptul ,ca acel domn este josnic in comportment,ignora-l,chiar si in amintirea ta,este cea mai buna solutie!!!De ce esti siderata????Draga mea,remonteaza-te,fiecare persoana va raspunde pentru atitudinea si comportamentul sau,mai devreme sau mai tarziu!!
kudika_15804
Postat pe 5 Noiembrie 2013 08:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prietenie 24 De la: joana_rise 5 Ianuarie 2009 15:12
nu-l inteleg:( 6 De la: anastasia_m 24 Aprilie 2010 18:36
Prietena?....SAU .....AMANTA ?........ 27 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:32
fazan strain 265 De la: anamaria_brunetik 1 Iulie 2010 16:11
ZoDii 181 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:22