Setari Cookie-uri

si barbatii.... sufera!!!!

buna! sunt marius. am vazut f multe povesti din partea domanelor/domnisoarelor pe aici,insa noi (barbatii) oare nu avem probleme,nu suferim?! eii,pana acum 5 zile credeam ca suferim,dar intr-o masura mai mica. am 26 ani, si pana la varsta asta am avut 2 rel mai lungi (peste 3 ani), prima s-a terminat cu suferinta aproape zero, insa ultima,care s-a term acum 5 zile ''mi-a dat la temelie'' :)) si cireasa de pe tort, fosta a mai intrat si in alta relatie dupa 3 zile. frumos :) e greu de descris in cuvinte ce sentimente ma incearca, cate ore,sau de fapt minute dorm pe noapte,cat mananc,sau d fapt nu mananc .... simt ca sunt singurul om care trece prin asta, parca simt durerea si fizic, nu doar psihic. nu sunt un plangacios, si imi place sa cred ca sunt un luptator...dar parca e prea grea lupta,prea dura, prea necinstita... astept cu nerabdare sa treaca timpul, sa uit tot. o sa reusesc sa am incredere in altcnva, sa am ochi si pt altcnva. asa ca pt toti care suferiti, nu sunteti singuri :) o sa trecem peste, o sa fim mai fericiti decat inainte si vb englezului :)) : ce nu ne omoara ne face mai puternici!!!!!!! sper sa postam pe aici si momentele cand am reusit sa depasim situatia, sa fie incurajare si pt cei care inca se mai lupta :)
mauuu1987
Postat pe 16 Noiembrie 2013 09:20
Povestea ta mi se pare ca seamana cu alte mii de povesti, ai incredere ca va fii bine...asta e bine. Dar pana sa intalnesti pe cineva in care cica sa ai incredere va trece mult si bine, chiar as vrea sa te vad mos cum alergi sa iti cauti draguta. Pana atunci sunt convins ca vei mai iesi alte 10000 mii de femei si vei uita...concluzia..timpul nu te ajuta ci doar actiunile pe care le vei intreprinde tu
yumy
Postat pe 16 Noiembrie 2013 10:09
Si barbatii sufera?
Well...asa-i, sufera al dreaq' atunci cand sunt prinsi inseland!!!!
rondina
Postat pe 16 Noiembrie 2013 13:47
Adevarul e ca si voi, barbatii, sunteti oameni, asa ca e firesc sa suferiti.
In ceea ce te priveste pe tine, Marius, fa si tu ce face o femeie ca sa uite (sau sa incerce sa uite) de fostul: schimbare de look, cumparaturi, vizionare de filme, iesit ptin cluburi, excursii, barfirea ex-ului, imbuibare cu ciocolata etc. Succes!
cuba_libre
Postat pe 16 Noiembrie 2013 14:50
si daca nu inseala?? sa stii ca exista :)
mauuu1987
Postat pe 16 Noiembrie 2013 15:23
multumesc f mult pt sfaturi... :)
mauuu1987
Postat pe 16 Noiembrie 2013 15:24
De la: rondina, la data 2013-11-16 13:47:48Si barbatii sufera?
Well...asa-i, sufera al dreaq' atunci cand sunt prinsi inseland!!!!





greseala e tot a voastra...sa creati suferinta urmarindu-i!!!
eu_ovidiu
Postat pe 16 Noiembrie 2013 15:26
De la: mauuu1987, la data 2013-11-16 09:20:45buna! sunt marius. am vazut f multe povesti din partea domanelor/domnisoarelor pe aici,insa noi (barbatii) oare nu avem probleme,nu suferim?! eii,pana acum 5 zile credeam ca suferim,dar intr-o masura mai mica. am 26 ani, si pana la varsta asta am avut 2 rel mai lungi (peste 3 ani), prima s-a terminat cu suferinta aproape zero, insa ultima,care s-a term acum 5 zile ''mi-a dat la temelie'' :)) si cireasa de pe tort, fosta a mai intrat si in alta relatie dupa 3 zile. frumos :) e greu de descris in cuvinte ce sentimente ma incearca, cate ore,sau de fapt minute dorm pe noapte,cat mananc,sau d fapt nu mananc .... simt ca sunt singurul om care trece prin asta, parca simt durerea si fizic, nu doar psihic. nu sunt un plangacios, si imi place sa cred ca sunt un luptator...dar parca e prea grea lupta,prea dura, prea necinstita... astept cu nerabdare sa treaca timpul, sa uit tot. o sa reusesc sa am incredere in altcnva, sa am ochi si pt altcnva. asa ca pt toti care suferiti, nu sunteti singuri :) o sa trecem peste, o sa fim mai fericiti decat inainte si vb englezului :)) : ce nu ne omoara ne face mai puternici!!!!!!! sper sa postam pe aici si momentele cand am reusit sa depasim situatia, sa fie incurajare si pt cei care inca se mai lupta :)


se intampla de ambele parti, cine nu intelege e ingust rau la mintiuca
din fericire chestiile astea te invata sa nu mai ai usor incredere in oameni, mai ales in taa asta plina de fomisti care si-ar vine totul pt. o anumita suma.
kidd_o
Postat pe 16 Noiembrie 2013 15:43
De la: rondina, la data 2013-11-16 13:47:48Si barbatii sufera?
Well...asa-i, sufera al dreaq' atunci cand sunt prinsi inseland!!!!

normal ca sufera, doar sunt prinsi ca inseala si li se incurca planurile
yumy
Postat pe 16 Noiembrie 2013 16:09
De la: mauuu1987, la data 2013-11-16 09:20:45buna! sunt marius. am vazut f multe povesti din partea domanelor/domnisoarelor pe aici,insa noi (barbatii) oare nu avem probleme,nu suferim?! eii,pana acum 5 zile credeam ca suferim,dar intr-o masura mai mica. am 26 ani, si pana la varsta asta am avut 2 rel mai lungi (peste 3 ani), prima s-a terminat cu suferinta aproape zero, insa ultima,care s-a term acum 5 zile ''mi-a dat la temelie'' :)) si cireasa de pe tort, fosta a mai intrat si in alta relatie dupa 3 zile. frumos :) e greu de descris in cuvinte ce sentimente ma incearca, cate ore,sau de fapt minute dorm pe noapte,cat mananc,sau d fapt nu mananc .... simt ca sunt singurul om care trece prin asta, parca simt durerea si fizic, nu doar psihic. nu sunt un plangacios, si imi place sa cred ca sunt un luptator...dar parca e prea grea lupta,prea dura, prea necinstita... astept cu nerabdare sa treaca timpul, sa uit tot. o sa reusesc sa am incredere in altcnva, sa am ochi si pt altcnva. asa ca pt toti care suferiti, nu sunteti singuri :) o sa trecem peste, o sa fim mai fericiti decat inainte si vb englezului :)) : ce nu ne omoara ne face mai puternici!!!!!!! sper sa postam pe aici si momentele cand am reusit sa depasim situatia, sa fie incurajare si pt cei care inca se mai lupta :)



Lupta este prea grea pentru tine,unul dintre reprezentantii sexului asa zis puternic,nemaivazut si nemaiauzit????Nu pot sa cred asa ceva,intr-o lume in care nicio femeie nu este crezuta in conditiile unei situatii identice!!!!Nu,domnule draga,nu iti acord prea mult crezamant in cele povestite aici!!!Ca sa iti dai seama ce inseamna o astfel de lupta,discuta cu o femeie,care a experimentat esecul in dragoste,si de-abia atunci iti poti cataloga durerea ,ca fiind o lupta grea cu proria inima!!!

Deceptiile exista in ambele tabere,cu precadere in partea feminina,dar singura solutie de iesire din impas este sa te inarmezi cu rabdare,tarie psihica ,exact cum procedeaza femeile dezamagite,si sa iti vezi de viata ta,unde este problema?????Pe doamna in cauza,eu,femeie fiind,si respectand cele tastata de tine,o descalific din start,nicio femeie care si-a iubit si inac isi iubeste fostul partener,nu se comporta cum a facut-o domnia sa!!!Deci,fixeaza-ti un punct de reper in viata personala si cauta sa ajungi la el!!!Femeile o fac zilnic,oare,tu de ce nu ai face-o????
kudika_15804
Postat pe 16 Noiembrie 2013 16:13
cucubeule de cat timp nu am mai dat de tine
yumy
Postat pe 16 Noiembrie 2013 16:14
De la: kudika_15804, la data 2013-11-16 16:13:15
De la: mauuu1987, la data 2013-11-16 09:20:45buna! sunt marius. am vazut f multe povesti din partea domanelor/domnisoarelor pe aici,insa noi (barbatii) oare nu avem probleme,nu suferim?! eii,pana acum 5 zile credeam ca suferim,dar intr-o masura mai mica. am 26 ani, si pana la varsta asta am avut 2 rel mai lungi (peste 3 ani), prima s-a terminat cu suferinta aproape zero, insa ultima,care s-a term acum 5 zile ''mi-a dat la temelie'' :)) si cireasa de pe tort, fosta a mai intrat si in alta relatie dupa 3 zile. frumos :) e greu de descris in cuvinte ce sentimente ma incearca, cate ore,sau de fapt minute dorm pe noapte,cat mananc,sau d fapt nu mananc .... simt ca sunt singurul om care trece prin asta, parca simt durerea si fizic, nu doar psihic. nu sunt un plangacios, si imi place sa cred ca sunt un luptator...dar parca e prea grea lupta,prea dura, prea necinstita... astept cu nerabdare sa treaca timpul, sa uit tot. o sa reusesc sa am incredere in altcnva, sa am ochi si pt altcnva. asa ca pt toti care suferiti, nu sunteti singuri :) o sa trecem peste, o sa fim mai fericiti decat inainte si vb englezului :)) : ce nu ne omoara ne face mai puternici!!!!!!! sper sa postam pe aici si momentele cand am reusit sa depasim situatia, sa fie incurajare si pt cei care inca se mai lupta :)



Lupta este prea grea pentru tine,unul dintre reprezentantii sexului asa zis puternic,nemaivazut si nemaiauzit????Nu pot sa cred asa ceva,intr-o lume in care nicio femeie nu este crezuta in conditiile unei situatii identice!!!!Nu,domnule draga,nu iti acord prea mult crezamant in cele povestite aici!!!Ca sa iti dai seama ce inseamna o astfel de lupta,discuta cu o femeie,care a experimentat esecul in dragoste,si de-abia atunci iti poti cataloga durerea ,ca fiind o lupta grea cu proria inima!!!

Deceptiile exista in ambele tabere,cu precadere in partea feminina,dar singura solutie de iesire din impas este sa te inarmezi cu rabdare,tarie psihica ,exact cum procedeaza femeile dezamagite,si sa iti vezi de viata ta,unde este problema?????Pe doamna in cauza,eu,femeie fiind,si respectand cele tastata de tine,o descalific din start,nicio femeie care si-a iubit si inac isi iubeste fostul partener,nu se comporta cum a facut-o domnia sa!!!Deci,fixeaza-ti un punct de reper in viata personala si cauta sa ajungi la el!!!Femeile o fac zilnic,oare,tu de ce nu ai face-o????


O s-o faca pana la urma. Timpul le aseaza pe toate-n ordine. Cine nu are cicatrici nu poate spune ca a luptat vreoda.
Toti ajungem sa suferim mai devreme sau mai tarziu, insa desi la prima vedere fiecare experienta e la fel cu ale celorlalti nu e chiar asa. Fiecare trece prin asta singur si urmele lasate sunt unice pt fiecare, la fel ca amprentele.
kidd_o
Postat pe 16 Noiembrie 2013 16:21
De la: mauuu1987, la data 2013-11-16 09:20:45... e greu de descris in cuvinte ce sentimente ma incearca, cate ore,sau de fapt minute dorm pe noapte,cat mananc,sau de fapt nu mananc .... simt ca sunt singurul om care trece prin asta, parca simt durerea si fizic, nu doar psihic. nu sunt un plangacios, si imi place sa cred ca sunt un luptator...dar parca e prea grea lupta,prea dura, prea necinstita... astept cu nerabdare sa treaca timpul, sa uit tot. o sa reusesc sa am incredere in altcineva, ...


Intradevar , genul acesta de suferinta se trateaza in timp.
Eu iti sugerez sa faci foarte mult sport in perioada asta de recuperare.
Cauta sa te integrezi in diverse grupuri si sa faci orice altceva decat sa stai singur in casa.

Dupa ce te-ai linistit e bine sa descoperi care au fost cauzele care au condus la despartire.
Nu de alta dar e bine sa inveti ceva din asta.
Daca nu iti propui sa te inchizi in tine in mod sigur va exista si o alta fata in care sa ai incredrere si de care sa te indragostesti.
Radu_Cristian_1
Postat pe 16 Noiembrie 2013 17:06
nu mi se pare deloc ''onesta'' asta cu ''noi femeile suferim mai mult si bla bla.''. nu trebuie generalizat, eu cred ca sunt f multe cazuri de barbati care sufera mult mai mult decat majoritatea femeilor... voi intotdeauna aveti la indemana un admirator, un potential viitor iubit care daca nu reuseste sa va faca fericite macar va alina durerea :) eu nu vreau sa generalizez,dar in majoritatea cazurilor asa se intampla :)
mauuu1987
Postat pe 16 Noiembrie 2013 17:16
De la: mauuu1987, la data 2013-11-16 17:16:58nu mi se pare deloc ''onesta'' asta cu ''noi femeile suferim mai mult si bla bla.''. nu trebuie generalizat, eu cred ca sunt f multe cazuri de barbati care sufera mult mai mult decat majoritatea femeilor... voi intotdeauna aveti la indemana un admirator, un potential viitor iubit care daca nu reuseste sa va faca fericite macar va alina durerea :) eu nu vreau sa generalizez,dar in majoritatea cazurilor asa se intampla :)
de unde pana corbului stii tu ca femeile au un potential admirator care le alina durerea deci m-ai facut sa rad si cu siguranta pe alte sute de femei, esti doar un pusti imatur, nu esti singurul care sufera si care are impresia ca daca a stat cu cineva 4 ani sufera groaznic, mai vorbim la anul, sunt curioasa daca o sa te mai gandesti la ea, daca nu asta va fii dovada ca nu ai iubit-o
yumy
Postat pe 16 Noiembrie 2013 17:26
nu vreau sa intru in polemica cu nimeni ... misto asta cu ''pusti'' o iau ca pe un compliment :) as vrea eu sa mai fiu pusti... imatur e posibil :) eu cred (de fapt sper) ca intr-un an o sa uit.. chiar daca o iubesc :P din experienta mea asta am observat,majoritatea fetelor ok au destui admiratori si dupa o desp suntei destul de vulnerabile :D
mauuu1987
Postat pe 16 Noiembrie 2013 17:31
fetele ok, cum spui tu nu se inconjoara de barbati si nu se arunca dupa o despartire din putzulica in putzana
pai la 26 de ani doar nu vrei sa iti zic ca esti un mos decrepit ?
yumy
Postat pe 16 Noiembrie 2013 17:35
Apoi' cumetre... daca ai pielea sensibila, dumneata ce faci : intri intr-un cuib de viespi ?
alegro6543
Postat pe 16 Noiembrie 2013 17:37
si permite-mi sa te citez: ''de unde pana corbului'' ai ajuns tu la concluzia ca daca dupa un an nu te mai gandesti la cineva inseamna ca nu ai iubit-o ???? eu sincer sper sa nu ma mai gand la ea in cateva saptamani, de fapt e cam mult zis ''sa nu ma mai gand'' .. cel putin sa ma impac cu ideea, sa ma detasez de situatie. eu de regula, sunt un optimist incurabil, e singura situtatie din viata mea de ''pustan'' cand mi s-au innecat corabiile.(si am trecut prin destule situatii nefavorabile) dar imi permit sa sper ca o sa trec peste cat mai curand, chiar daca acum situatia e asa.... neagra :) cred ca putin optimism nu ti-ar strica.. '' ce pana corbului'' :))
mauuu1987
Postat pe 16 Noiembrie 2013 17:37
imi place ca ti-ai pus poza cu ea la avatar
kidd_o
Postat pe 16 Noiembrie 2013 17:43
De la: kidd_o, la data 2013-11-16 17:43:22imi place ca ti-ai pus poza cu ea la avatar

si mie imi place asta
yumy
Postat pe 16 Noiembrie 2013 17:45
si ai dreptate yumi ''fetele ok'' stau izolate, nu mai socializeaza, nu mai au colegi de serv, vecini, prieteni... nimic din ce inseamna parte masculina. eu nu zic ca toate va aruncati imediat in bratele altcuiva, dar e putin mai usor pt voi (ca si autoapreciere de ex) cand stiti ca nu stiu cati barbati roiesc in jurul vostru :) la 26 ani imi place sa cred ca am trecut de pustime :) daca e diferenta de varsta prea mare intre noi accept apelativul :)
mauuu1987
Postat pe 16 Noiembrie 2013 17:46
eu ma declar o pustoiaca fata de tine, ca varsta, dar ca mentalitate nu prea
yumy
Postat pe 16 Noiembrie 2013 17:48
:)))) offff, la avatar e una dintre persoanele exemplu pt mn... e un exemplu pt tot ceea a realizat,pt munca, gandirea pozitiva si devotamentul de care a dat dovada in cariera sa sportiva : Andreea Raducan :0
mauuu1987
Postat pe 16 Noiembrie 2013 17:49
a zis si triciclistul asa ca sa dai si tu din casa fara sa se mai deplaseze pe profilul tau of ce copil esti
yumy
Postat pe 16 Noiembrie 2013 17:51
da tanti yumi, sunt doar un copil... :))) si ce ar fi trebuit sa fac in situatia asta?? sa zic : "daaa,sunt un prost,vreau sa o uit dar pun avatar cu ea'' sau sa va explic fara sa ma doara tastatura si fara sa se oboseasca cineva sa .mi vizualizeze profilul :P
mauuu1987
Postat pe 16 Noiembrie 2013 17:55
hai ca ai fost tare cu tanti
stii mi-ai adus aminte de melodia aia: "sunt un fraier"
yumy
Postat pe 16 Noiembrie 2013 17:58
nu cunosc melodia, si daca o cataloghez dupa denumire nu ma carecterizeaza :) stiam una by voltaj: ''am fost un fraier'' ... si nici aia nu ma reprezinta :p
mauuu1987
Postat pe 16 Noiembrie 2013 18:00
da nu am zis ca te reprezinta ... am zis ca mi-am adus eu aminte cand ai scris mai sus , dar nu mai conteaza
yumy
Postat pe 16 Noiembrie 2013 18:03
m-am linistit atunci... tanty (e mai cool cu ''y'' )
mauuu1987
Postat pe 16 Noiembrie 2013 18:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mi-e greu fara el 52 De la: kudika114650 5 Februarie 2010 13:30
cum treci peste 12 ani de relatie? 3 De la: kudika_21791 22 Noiembrie 2012 11:52
ajutorrrrrrrrrrrrrrr! 6 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:47
Ancorata in prezent dar cu sufletul in trecut!!! 21 De la: Cassey 18 Mai 2009 09:21
m-a parasit dupa 2 ani 23 De la: luminita_dy 3 Aprilie 2009 11:33