Setari Cookie-uri

Femei versus Barbati. Cat de diferiti suntem de fapt ?

Pai, ia sa vedem ce articole mai gasim pe misogin.ro
Citez:
" Stau si ma gandesc de multe ori la cunoscuti sau la prieteni si mi se face mila de ei cand vad ce femei au pe langa ei si cum obisnuinta sau sclavagismul vaginal le distruge personalitatea si caracterul.
Vad zi de zi cum femeile distrug totul si asta nu e neaparat vina lor ele saracele nu stiu ce fac , zi de zi streseaza barbatul pana ce acesta se conformeaza cu cerintele femeii , dar problema este ca aceste cerinte ale femeii sunt total in contradictie cu dorintele ei . Femeia streseaza barbatul pentru a obtine subordonarea acestuia iar cand o obtine realizeaza ca de fapt ea dorea sa aiba alaturi un barbat si nu un subordonat , un mascul cu personalitate si nu un papalapte care sa zica in permanenta “cum spui tu mami” .
Si uite asa se distruge orice relatie, ecuatia e simpla: femeia cere , barbatu ofera, femeia realizeaza ca ea vroia de fapt un barbat si nu un sclav si de aici la a-l insela sau la despartire nu mai e decat un pas.
Imi este mila de acei barbati care facand placerile femeilor isi semneaza singuri condamnarea la despartire sau si mai rau la o viata cu o femeie care se va gandi totdeauna la un alt gen de barbat.
Imi este mila de barbatii care nu stiu sa respecte femeia si sa o iubeasca pastrandu-si verticalitatea de mascul .
Imi este mila de barbatii fara barbatie si stiti de ce imi este mila? Acei barbati niciodata in viata lor nu vor sti ce inseamna o mancare adusa dimineata la pat , o pijama curata si calcata pe care sa o gaseasca la capatul patului, o vorba buna si un masaj cand vine obosit de la munca. Imi este mila de acei barbati ce se vor culca flamanzi sau cu mancarea stata in gat . Imi este mila si de copii lor facuti din datorie . Imi este mila de viata chinuita la care se condamna singuri. Imi este mila cum isi bat joc de ei si de sufletul lor . Imi este mila si nu am ce face deoarece barbatul care a fost prins cu capul intre picioarele femeii greu mai scapa, trebuie sa aiba un caracter foarte puternic sa reuseasca sa rupa lantul sclavagismului vaginal si sa isi scoata lesa umilintei de la gat .
Imi este mila de toti care traiesc degeaba si trec prin viata ca sobolanul prin conducta umeda si intunecoasa.
Dumnezeu sa-i aiba in grija ."
Interesante sunt insa unele comentarii:
1)"
Am fost si eu, spre rusinea mea, pana acum cateva luni, un sclav, un sclav absolut, timp de aproape 3 ani. Ce era si mai rau este ca din acesti 3 ani, mai mult de 2, nici nu mi-am dat seama in ce situatie ma aflam, ma uitam in jur, si vedeam tot felul de papagali, care nu erau in stare sa ia o decizie, sa faca un lucru, sa mearga undeva, sa orice, pana nu aveau parte de cel putin 2-3 ore de cearta, scandal, reprosuri, contraziceri, si tot felul de chestii de genul asta care te fac sa te zgarii pe ochi, si toate astea pentru simplul fapt ca erau legati de doua “buze” prin care iesise un plod. Radeam de ei, nu imi venea sa cred ce ajunsesera, ce oameni erau inainte sa le “fete scroafa” si ce oameni erau acuma. Dupa ce inevitabil ne-am mutat impreuna, totul a devenit limpede, miam dat seama ce aveam langa mine si de ce imi rezerva viitorul, cel mai ciudat era ca nu ma simteam in stare sa plec, am avut nevoie de ajutorul unor domnisoare binevoitoare in compania carora am fost surprins, mai mult sau mai putin din intamplare…da :) …feritiva oameni buni e grava treaba. Dar si daca nimeriti vreo vulva calumea care sa nu faca toate aceste lucruri, tineti de ea si cu dintii, sunt mai rare ca tigrul siberian:)). Cat despre printesa razboinica de mai sus, preistorica e mata:). multumesc:))"
2)"bun articol, si mie imi este mila… De mine. Oare cati barbati au citit acest articol dar le-a fost prea rusine sa recunoasca situatia lor asemanatoare cu cea descrisa de autor. Si chiar mult mai mult.. V-as mai scrie dar trebuie sa ne uitam la serialul ei preferat, n-am voie sa-l ratez pentru ca transmite un mesaj feminist foarte puternic. Il cheama Hot in Clevland si este vorba despre 3 curve si o baba (tot curva) si aventurile lor cu barbati… Sincer sa fiu as fi preferat castrarea!"
3)"In primul rand vreau sa te felicit pt. site. Ma asteptam sa gasesc numai opinii anti femei scrise de tampiti dar tot ce scrie aici e foarte echilibrat si adevarat. In legatura cu acesti barbati sa stii ca atunci cand va deveni prea grea viata lor se vor trezi si vor deveni independenti emotional de acele…. creaturi cu care sunt. Daca nu, inseamna ca le place si nu trebuie sa le plangem de mila. Fiecare om se ajuta singur. Eu am primit f. multa m**e de la cateva femei, dar la mine au fost niste situatii mai speciale. Dupa ce am ajuns la fund s-a trezit instinctul de barbat din mine si inca ce instinct. E si un bine in rau. Acuma simt imediat femeile care vor sa controleze. Nu mai au nici o sansa, le stiu toate figurile ;)"

Intrebare: Cum poate o femeie sa ajute pe un barbat sa ajunga milionar?
Raspuns: Doar daca e deja miliardar.
Intrebare: De ce avem peste 40% burlaci in Romania in ziua de azi?De ce in Germania burlacii platesc taxe mai mari decat barbatii casatoriti?
Un posibil raspuns in maneaua de mai jos:
http://www.youtube.com/watch?v=VgBGg1QWjRM
Cu versul "va fi vai de capul meu" nu sunt de acord.
Mr_6pack
Postat pe 4 Februarie 2014 23:34
1. de ce manifesti atat interes pentru acest gen de articole?

2. ai avut vreo femeie la viata ta, care sa-ti acorde un minim de respect?


matematica nu e formata doar din ecuatia femeia cere, barbatul ofera. cel care cunoaste doar aceasta ecuatie, chiar isi merita rolul de papagali si sclav :)) sau cum e descris mai sus.
Muse__
Postat pe 4 Februarie 2014 23:41
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-04 18:10:20
De la: -Iulya, la data 2014-02-04 13:19:10 .....ABTINE-TE de a desconsidera femeia care ti-a dat viata !!!!!!



Pentru mine este inca o dilemma faptul ca un barbat se transforma la un moment dat intr-un misogin veritabil.
Ma intreb daca vina o poarta familia , prietenele din tinerete sau baietii din anturaj.
Recunosc ca si eu tendinte misogine din cand in cand. Daca stau sa ma gandesc cine m-a influentat cel mai mult in sesnul acesta constat ca cea mai mare influenta au avut-o anumite fete cunoscute in jurul varstei de 20 de ani.
Am remarcat insa anumiti baieti care inainte de a avea dezamagiri datorate unor fete se comportau ca niste misogini inveterati si m-am tot intrebat de ce mamele lor nu au reusit sa le inoculeze mai mult respect fata de femei.
Sunt sigura ca stii raspunsul la asa zisa ta ,dilema.Unora le poti inocula tot universul in cap ca tot nu vor pricepe ,un exemplu ai aici....asa s-a autoeducat de aceea nu poate face diferenta dintre femei !...asa cum si noi femeile putem diferentia ca nu toti barbatii sunt la fel.!
-Iulya
Postat pe 5 Februarie 2014 01:01
De la: -Iulya, la data 2014-02-05 01:01:54

Sunt sigura ca stii raspunsul la asa zisa ta ,dilema.Unora le poti inocula tot universul in cap ca tot nu vor pricepe ,un exemplu ai aici....asa s-a autoeducat de aceea nu poate face diferenta dintre femei !...asa cum si noi femeile putem diferentia ca nu toti barbatii sunt la fel.!


Din contra. Cred ca el stie foarte bine sa faca distinctia intre femei doar ca o face din punctul lui de vedere.
Personal nu consider ca ar fi in totalitate fictiune ceea ce a postat el.
In opinia mea necazul in cazul unor astfel de postari pleaca de la faptul ca exista tendinta de a generaliza si implicit de a reactiona ca si cum ar fi o ofensa adresata celor ce citesc si nu se incadreaza in tiparul respectiv.
A accepta o situatie de fapt nu inseamna neaparat ca esti adeptul acelei situatii.

Am sentimentul ca inca din copilarie sunt inoculate idei gresite despre relatiile normale dintre o femeie si un barbat.

Beleaua mare e ca de prea multe ori prima iubire se termina prost si uneori e suficienta o experienta trista pentru a decide in cazul fetelor ca toti baietii sunt porci iar in cazul baietilor ca toate fetele sunt curve.
Si de aici in colo incepe inutilul "razboi" al sexelor.

Din fericire mai sunt destule cazuri in care dintr-o relatie terminate prost, unii, unele trag invataminte si a doua oara reusesc sa aiba o relatie reusita.
Radu_Cristian_1
Postat pe 5 Februarie 2014 16:47
De la: Mr_6pack, la data 2014-02-04 23:34:38Pai, ia sa vedem ce articole mai gasim pe misogin.ro
Citez:
" Stau si ma gandesc de multe ori la cunoscuti sau la prieteni si mi se face mila de ei cand vad ce femei au pe langa ei si cum obisnuinta sau sclavagismul vaginal le distruge personalitatea si caracterul.
Vad zi de zi cum femeile distrug totul si asta nu e neaparat vina lor ele saracele nu stiu ce fac , zi de zi streseaza barbatul pana ce acesta se conformeaza cu cerintele femeii , dar problema este ca aceste cerinte ale femeii sunt total in contradictie cu dorintele ei . Femeia streseaza barbatul pentru a obtine subordonarea acestuia iar cand o obtine realizeaza ca de fapt ea dorea sa aiba alaturi un barbat si nu un subordonat , un mascul cu personalitate si nu un papalapte care sa zica in permanenta “cum spui tu mami” .
Si uite asa se distruge orice relatie, ecuatia e simpla: femeia cere , barbatu ofera, femeia realizeaza ca ea vroia de fapt un barbat si nu un sclav si de aici la a-l insela sau la despartire nu mai e decat un pas.
Imi este mila de acei barbati care facand placerile femeilor isi semneaza singuri condamnarea la despartire sau si mai rau la o viata cu o femeie care se va gandi totdeauna la un alt gen de barbat.
Imi este mila de barbatii care nu stiu sa respecte femeia si sa o iubeasca pastrandu-si verticalitatea de mascul .
Imi este mila de barbatii fara barbatie si stiti de ce imi este mila? Acei barbati niciodata in viata lor nu vor sti ce inseamna o mancare adusa dimineata la pat , o pijama curata si calcata pe care sa o gaseasca la capatul patului, o vorba buna si un masaj cand vine obosit de la munca. Imi este mila de acei barbati ce se vor culca flamanzi sau cu mancarea stata in gat . Imi este mila si de copii lor facuti din datorie . Imi este mila de viata chinuita la care se condamna singuri. Imi este mila cum isi bat joc de ei si de sufletul lor . Imi este mila si nu am ce face deoarece barbatul care a fost prins cu capul intre picioarele femeii greu mai scapa, trebuie sa aiba un caracter foarte puternic sa reuseasca sa rupa lantul sclavagismului vaginal si sa isi scoata lesa umilintei de la gat .
Imi este mila de toti care traiesc degeaba si trec prin viata ca sobolanul prin conducta umeda si intunecoasa.
Dumnezeu sa-i aiba in grija ."


Este un punct de vedere interesant.
Din pacate mai exista si astfel de situatii.
Din fericire exista si exceptii de la aceasta situatie.
Exista femei si barbati capabili sa se respecte reciproc, sa formeze o echipa in adevaratul sens la cuvantului si sa fie alaturi unul de celalat la bine si la rau in adevaratul sens al cuvintelor.
Radu_Cristian_1
Postat pe 5 Februarie 2014 16:55
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-05 16:55:04
De la: Mr_6pack, la data 2014-02-04 23:34:38Pai, ia sa vedem ce articole mai gasim pe misogin.ro
Citez:
" Stau si ma gandesc de multe ori la cunoscuti sau la prieteni si mi se face mila de ei cand vad ce femei au pe langa ei si cum obisnuinta sau sclavagismul vaginal le distruge personalitatea si caracterul.
Vad zi de zi cum femeile distrug totul si asta nu e neaparat vina lor ele saracele nu stiu ce fac , zi de zi streseaza barbatul pana ce acesta se conformeaza cu cerintele femeii , dar problema este ca aceste cerinte ale femeii sunt total in contradictie cu dorintele ei . Femeia streseaza barbatul pentru a obtine subordonarea acestuia iar cand o obtine realizeaza ca de fapt ea dorea sa aiba alaturi un barbat si nu un subordonat , un mascul cu personalitate si nu un papalapte care sa zica in permanenta “cum spui tu mami” .
Si uite asa se distruge orice relatie, ecuatia e simpla: femeia cere , barbatu ofera, femeia realizeaza ca ea vroia de fapt un barbat si nu un sclav si de aici la a-l insela sau la despartire nu mai e decat un pas.
Imi este mila de acei barbati care facand placerile femeilor isi semneaza singuri condamnarea la despartire sau si mai rau la o viata cu o femeie care se va gandi totdeauna la un alt gen de barbat.
Imi este mila de barbatii care nu stiu sa respecte femeia si sa o iubeasca pastrandu-si verticalitatea de mascul .
Imi este mila de barbatii fara barbatie si stiti de ce imi este mila? Acei barbati niciodata in viata lor nu vor sti ce inseamna o mancare adusa dimineata la pat , o pijama curata si calcata pe care sa o gaseasca la capatul patului, o vorba buna si un masaj cand vine obosit de la munca. Imi este mila de acei barbati ce se vor culca flamanzi sau cu mancarea stata in gat . Imi este mila si de copii lor facuti din datorie . Imi este mila de viata chinuita la care se condamna singuri. Imi este mila cum isi bat joc de ei si de sufletul lor . Imi este mila si nu am ce face deoarece barbatul care a fost prins cu capul intre picioarele femeii greu mai scapa, trebuie sa aiba un caracter foarte puternic sa reuseasca sa rupa lantul sclavagismului vaginal si sa isi scoata lesa umilintei de la gat .
Imi este mila de toti care traiesc degeaba si trec prin viata ca sobolanul prin conducta umeda si intunecoasa.
Dumnezeu sa-i aiba in grija ."


Este un punct de vedere interesant.
Din pacate mai exista si astfel de situatii.
Din fericire exista si exceptii de la aceasta situatie.
Exista femei si barbati capabili sa se respecte reciproc, sa formeze o echipa in adevaratul sens la cuvantului si sa fie alaturi unul de celalat la bine si la rau in adevaratul sens al cuvintelor.

Foarte rar, ceva gen...acul in carul cu fan.Si vor fi din ce in ce mai putine astfel de cazuri.De ex. in SUA peste 70% din femeile afro-americance sunt single.50% din adultii albi (SUA) de asemenea single.Am citit un articol in care se stipula ideea revenirii la patriarhat pentru a se inversa aceasta tendinta.Cred ca miscarea feminista de la sf. sex. 20 inceputul sec. 21 va ramane in istorie ca o pagina neagra si atat.
Adevarul e ca toata "cultura" vestica a prins foarte bine si la romance.Sexul inceput cat mai devreme posibil si fitze cat mai multe pentru a demonstra...ce?
Am prieteni care s-au lasat prinsi in acest joc de 2 bani al femeilor si s-au ruinat poate definitiv si irevocabil, au tocat zeci de mii de euro, au decazut foarte mult, nu pot sa cred cum pot risipi atatia bani munciti cu greu pentru " a fi in rand cu lumea".Ei cu cheltuiala si ele cu dragostea.Buna afacere...
Reversul: prieten cu 200-250 mii euro avere care ma sfatuieste scurt: "Uita femeile!"
Unii l-ar numi psihopat eu l-as numi vizionar.
In fine, una peste alta, eu mai mult am vrut sa atzatz spiritele pe-aici, sa starnesc polemici aprinse ca ma distreaza foarte tare reactia unora cand mai exagerez cu subiectul "femei", felicitari celor care si-au pastrat calmul si nu s-au aprins prea tare.
Life is a laugh!
Mr_6pack
Postat pe 5 Februarie 2014 21:11
eu sunt prea antipatica pt a imi raspunde?
Muse__
Postat pe 5 Februarie 2014 21:12
-Bãrbaþii ºi femeile sunt de acord într-o singurã privinþã: n-au încredere în femei.
-Barbatul catre Dumnezeu:
- De ce ai facut femeia sa fie asa frumoasa?
- Ca sa o iubesti.
- Dar de ce ai facut-o asa proasta?
- Ca sa te iubeasca si ea pe tine.
Mr_6pack
Postat pe 5 Februarie 2014 23:04
profitori sunt de ambele parti. acuma cine a atat de idiot incat sa-si cheltuie averi pe pitipoance, sa fie sanatos, n-o sa-l scoata nimeni din groapa cu prostie decat daca isi da el seama.
asta cu barbatul sclav sau femeia sclava iarasi e o tampenie pe care o suporta cei in cauza. nu e obligat nimeni sa stea intr-o astfel de relatie.
kidd_o
Postat pe 6 Februarie 2014 00:03
De la: kidd_o, la data 2014-02-06 00:03:42profitori sunt de ambele parti. acuma cine a atat de idiot incat sa-si cheltuie averi pe pitipoance, sa fie sanatos, n-o sa-l scoata nimeni din groapa cu prostie decat daca isi da el seama.
asta cu barbatul sclav sau femeia sclava iarasi e o tampenie pe care o suporta cei in cauza. nu e obligat nimeni sa stea intr-o astfel de relatie.


Exact, ca bine zici, Kiddo!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 6 Februarie 2014 08:11
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-06 08:11:42
De la: kidd_o, la data 2014-02-06 00:03:42profitori sunt de ambele parti. acuma cine a atat de idiot incat sa-si cheltuie averi pe pitipoance, sa fie sanatos, n-o sa-l scoata nimeni din groapa cu prostie decat daca isi da el seama.
asta cu barbatul sclav sau femeia sclava iarasi e o tampenie pe care o suporta cei in cauza. nu e obligat nimeni sa stea intr-o astfel de relatie.


Exact, ca bine zici, Kiddo!


neata
kidd_o
Postat pe 6 Februarie 2014 08:52
De la: kidd_o, la data 2014-02-06 08:52:45
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-06 08:11:42
De la: kidd_o, la data 2014-02-06 00:03:42profitori sunt de ambele parti. acuma cine a atat de idiot incat sa-si cheltuie averi pe pitipoance, sa fie sanatos, n-o sa-l scoata nimeni din groapa cu prostie decat daca isi da el seama.
asta cu barbatul sclav sau femeia sclava iarasi e o tampenie pe care o suporta cei in cauza. nu e obligat nimeni sa stea intr-o astfel de relatie.


Exact, ca bine zici, Kiddo!


neata


Buna, Kiddo!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 6 Februarie 2014 08:54
De la: kidd_o, la data 2014-02-06 00:03:42profitori sunt de ambele parti. acuma cine a atat de idiot incat sa-si cheltuie averi pe pitipoance, sa fie sanatos, n-o sa-l scoata nimeni din groapa cu prostie decat daca isi da el seama.
asta cu barbatul sclav sau femeia sclava iarasi e o tampenie pe care o suporta cei in cauza. nu e obligat nimeni sa stea intr-o astfel de relatie.



Exact,Kiddo,doar exista "LIBERUL ARBITRU"!!!Buna dimineata!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Februarie 2014 09:05
De la: Mr_6pack, la data 2014-02-05 23:04:38-Bãrbaþii ºi femeile sunt de acord într-o singurã privinþã: n-au încredere în femei.
-Barbatul catre Dumnezeu:
- De ce ai facut femeia sa fie asa frumoasa?
- Ca sa o iubesti.
- Dar de ce ai facut-o asa proasta?
- Ca sa te iubeasca si ea pe tine.



Mare adevar in acest banc!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Februarie 2014 09:06
De la: kudika_15804, la data 2014-02-06 09:05:44
De la: kidd_o, la data 2014-02-06 00:03:42profitori sunt de ambele parti. acuma cine a atat de idiot incat sa-si cheltuie averi pe pitipoance, sa fie sanatos, n-o sa-l scoata nimeni din groapa cu prostie decat daca isi da el seama.
asta cu barbatul sclav sau femeia sclava iarasi e o tampenie pe care o suporta cei in cauza. nu e obligat nimeni sa stea intr-o astfel de relatie.



Exact,Kiddo,doar exista "LIBERUL ARBITRU"!!!Buna dimineata!!!


Sarumana MissR
kidd_o
Postat pe 6 Februarie 2014 09:46
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-05 16:47:29
De la: -Iulya, la data 2014-02-05 01:01:54

Sunt sigura ca stii raspunsul la asa zisa ta ,dilema.Unora le poti inocula tot universul in cap ca tot nu vor pricepe ,un exemplu ai aici....asa s-a autoeducat de aceea nu poate face diferenta dintre femei !...asa cum si noi femeile putem diferentia ca nu toti barbatii sunt la fel.!


Din contra. Cred ca el stie foarte bine sa faca distinctia intre femei doar ca o face din punctul lui de vedere.
Personal nu consider ca ar fi in totalitate fictiune ceea ce a postat el.
In opinia mea necazul in cazul unor astfel de postari pleaca de la faptul ca exista tendinta de a generaliza si implicit de a reactiona ca si cum ar fi o ofensa adresata celor ce citesc si nu se incadreaza in tiparul respectiv.
A accepta o situatie de fapt nu inseamna neaparat ca esti adeptul acelei situatii.

Am sentimentul ca inca din copilarie sunt inoculate idei gresite despre relatiile normale dintre o femeie si un barbat.

Beleaua mare e ca de prea multe ori prima iubire se termina prost si uneori e suficienta o experienta trista pentru a decide in cazul fetelor ca toti baietii sunt porci iar in cazul baietilor ca toate fetele sunt curve.
Si de aici in colo incepe inutilul "razboi" al sexelor.

Din fericire mai sunt destule cazuri in care dintr-o relatie terminate prost, unii, unele trag invataminte si a doua oara reusesc sa aiba o relatie reusita.
Da , tendinta de a generaliza este una din cauze dar sa generalizezi ferm convins ,apartine celor care privesc doar intr-o singura directie...fixism se numeste.Daca in viata ai de-a face cu un om care ti-a displacut ,cat de incuiat la minte trebuie sa fii ,ca apoi sa-i bagi in aceeasi oala pe toti!? ! ?Asta este beleaua mare a unor/a , ce acuza pt unul pe toti....din complexul de inferioritate !
-Iulya
Postat pe 6 Februarie 2014 11:08
De la: Muse__, la data 2014-02-05 21:12:46 eu sunt prea antipatica pt a imi raspunde?


La cine faci referire?
La mine sau la Mr-6pack ?
Radu_Cristian_1
Postat pe 6 Februarie 2014 16:12
De la: -Iulya, la data 2014-02-06 11:08:59

Da , tendinta de a generaliza este una din cauze dar sa generalizezi ferm convins ,apartine celor care privesc doar intr-o singura directie...fixism se numeste.Daca in viata ai de-a face cu un om care ti-a displacut ,cat de incuiat la minte trebuie sa fii ,ca apoi sa-i bagi in aceeasi oala pe toti!? ! ?Asta este beleaua mare a unor/a , ce acuza pt unul pe toti....din complexul de inferioritate !


Sa sti ca neuronal cel istet a intampinat greutatii in a face legatura dintre complexul de inferioritate si restul comentariului.

Nu prea vad legatura dintre tendinta de a generaliza si complexele de inferioritate.
Radu_Cristian_1
Postat pe 6 Februarie 2014 16:19
Erata

Se inlocuieste neuronal cu neuronul.
Radu_Cristian_1
Postat pe 6 Februarie 2014 16:23
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-06 16:12:40
De la: Muse__, la data 2014-02-05 21:12:46 eu sunt prea antipatica pt a imi raspunde?


La cine faci referire?
La mine sau la Mr-6pack ?

nu la tine, tu esti cu mult prea simpatic
Muse__
Postat pe 6 Februarie 2014 16:26
De la: Muse__, la data 2014-02-06 16:26:41
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-06 16:12:40
De la: Muse__, la data 2014-02-05 21:12:46 eu sunt prea antipatica pt a imi raspunde?


La cine faci referire?
La mine sau la Mr-6pack ?

nu la tine, tu esti cu mult prea simpatic




Pana iti va raspunde el imi permit sa il citez:
Life is a laugh!


mult prea ..., buna gluma.

Radu_Cristian_1
Postat pe 6 Februarie 2014 16:40
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-06 16:40:57
De la: Muse__, la data 2014-02-06 16:26:41
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-06 16:12:40
De la: Muse__, la data 2014-02-05 21:12:46 eu sunt prea antipatica pt a imi raspunde?


La cine faci referire?
La mine sau la Mr-6pack ?

nu la tine, tu esti cu mult prea simpatic




Pana iti va raspunde el imi permit sa il citez:
Life is a laugh!


mult prea ..., buna gluma.


bineinteles! viata ar fi prea trista daca nu am rade
Muse__
Postat pe 6 Februarie 2014 16:53
De la: Mr_6pack, la data 2014-02-04 23:10:59
De la: Muse__, la data 2014-02-04 22:37:44bai plictisitule, esti asa de plictisit incat te-a facut "maica-ta" din plictiseala...........

Ai putea incerca sa aduci ceva argumente contra celor postate de mine dar daca nu ai niciunul te rezumi la jigniri.Parca ai fi "Buzuca".


Daca enumerarea se opera la punctul 6 cred ca era loc de discutii.

Ultimele puncte sunt mult prea .... misogine.
Am incercat sa gasesc alt cuvant decat misogin dar exista sansa de a implica multiple interpretari ulterioare.
Radu_Cristian_1
Postat pe 6 Februarie 2014 18:30
De la: Muse__, la data 2014-02-06 16:26:41
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-06 16:12:40
De la: Muse__, la data 2014-02-05 21:12:46 eu sunt prea antipatica pt a imi raspunde?


La cine faci referire?
La mine sau la Mr-6pack ?

nu la tine, tu esti cu mult prea simpatic

Adica vrei sa zici ca sunt si eu simpatic, chiar daca putin de tot?Si eu care m-am straduit atat sa fiu cel mai groaznic barbat
Mai am de lucrat la acest capitol...
Mr_6pack
Postat pe 6 Februarie 2014 23:15
De la: Mr_6pack, la data 2014-02-06 23:15:20
De la: Muse__, la data 2014-02-06 16:26:41
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-06 16:12:40
De la: Muse__, la data 2014-02-05 21:12:46 eu sunt prea antipatica pt a imi raspunde?


La cine faci referire?
La mine sau la Mr-6pack ?

nu la tine, tu esti cu mult prea simpatic

Adica vrei sa zici ca sunt si eu simpatic, chiar daca putin de tot?Si eu care m-am straduit atat sa fiu cel mai groaznic barbat
Mai am de lucrat la acest capitol...


nu nu. Nu esti simpatic Deloc!!
Muse__
Postat pe 6 Februarie 2014 23:17
sunt o fata sincera.. si simpatica deopotriva :))
Muse__
Postat pe 6 Februarie 2014 23:22
Am si eu o intrebare de gramatica pentru domnisoarele care citesc acest topic, nu de alta dar eu, locuind in strainatate, am cam uitat limba romana;asadar:
Se dau cuvintele "barbat" si "bancomat".Vorbim despre: a)sinonim(i)e;
b)paronim(i)e;
c)dublet;
d)niciuna din cele de sus.

Ei, cum e?
Asa-i ca varianta a) va face cu ochiul?
Mr_6pack
Postat pe 6 Februarie 2014 23:27
De la: Muse__, la data 2014-02-06 23:17:57
De la: Mr_6pack, la data 2014-02-06 23:15:20
De la: Muse__, la data 2014-02-06 16:26:41
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-06 16:12:40
De la: Muse__, la data 2014-02-05 21:12:46 eu sunt prea antipatica pt a imi raspunde?


La cine faci referire?
La mine sau la Mr-6pack ?

nu la tine, tu esti cu mult prea simpatic

Adica vrei sa zici ca sunt si eu simpatic, chiar daca putin de tot?Si eu care m-am straduit atat sa fiu cel mai groaznic barbat
Mai am de lucrat la acest capitol...


nu nu. Nu esti simpatic Deloc!!

OK, asa mai merge, m-am linistit.Sper sa devin "cel mai bun" in aceasta privinta.
Mr_6pack
Postat pe 6 Februarie 2014 23:30
De la: Mr_6pack, la data 2014-02-06 23:30:47
De la: Muse__, la data 2014-02-06 23:17:57
De la: Mr_6pack, la data 2014-02-06 23:15:20
De la: Muse__, la data 2014-02-06 16:26:41
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-06 16:12:40
De la: Muse__, la data 2014-02-05 21:12:46 eu sunt prea antipatica pt a imi raspunde?


La cine faci referire?
La mine sau la Mr-6pack ?

nu la tine, tu esti cu mult prea simpatic

Adica vrei sa zici ca sunt si eu simpatic, chiar daca putin de tot?Si eu care m-am straduit atat sa fiu cel mai groaznic barbat
Mai am de lucrat la acest capitol...


nu nu. Nu esti simpatic Deloc!!

OK, asa mai merge, m-am linistit.Sper sa devin "cel mai bun" in aceasta privinta.

Succesuri!
Muse__
Postat pe 6 Februarie 2014 23:39
As dori sa stiu ce le deranjeaza mai mult pe femei, sa fie seduse si abandonate sau sa-si ia "reject" din prima dupa ce au avut chiar ele initiativa?Din proprie experienta am observat ca ambele situatii le scot din sarite.
Mr_6pack
Postat pe 7 Februarie 2014 00:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Boboteaza 19 De la: cristinxxx 31 Ianuarie 2010 10:54
cum sa-ti vindeci barbatul de pesimism ?!! 48 De la: diana1981 11 Aprilie 2009 17:49
Vacanta in israel 12 De la: katwoman 7 Aprilie 2009 23:08
relatie in impas 40 De la: cornelia_leia 4 Mai 2009 22:31
Citate de dragoste superbe de Sorin Cerin 166 De la: Nonaflowermay 18 Februarie 2012 16:59