Setari Cookie-uri

Femei versus Barbati. Cat de diferiti suntem de fapt ?

De la: athos_007, la data 2014-02-19 11:19:55
De la: kudika_955015, la data 2014-02-19 11:16:39
De la: athos_007, la data 2014-02-18 22:47:11
De la: Mr_6pack, la data 2014-02-18 22:36:01
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-18 15:35:25
De la: Mr_6pack, la data 2014-02-15 20:32:02Un bãrbat poate fi fericit cu orice femeie, atâta timp cât nu o iubeºte.-Oscar Wilde
De aceea barbatii tecuti prin viata nu mai iau femeile in serios ci le considera doar "niste nulitati simpatice, cu cat te gandesti mai mult la ele cu atat le intelegi mai putin", dupa cum spunea E. Cioran.Viata-i o comedie pentru cei ce gandesc si o tragedie pentru cei ce au sentimente, de aceea ma amuz copios cand o vad pe Croitoreasa ca se enerveaza si varsa venin la usa cortului.


E totusi destul de naspa fara iubire.


Eu am fost si "engaged" ( de multe ori) si single, poate ca am avut chiar mai multe femei ca tine, asa ca nici vorba de vreo deceptie sau ceva de genul asta, ba chiar am ranit cateva femei dar obiectiv judecand pot sa jur ca "rau cu rau dar mai bine fara rau".Cand vei da de greu o sa vezi adevarata fata a femeii, vei spune ca multimea vida are mai multa valoare.
si vezi la asta la tine drept lauda ca ai avut multe femei si ca ai ranit multe?daca e mai bn ,,rau fara rau,,...dc nu ramai singur doar tu cu tine toata viata...imi imaginez ca va iesi o dragoste cu scantei in modul asta

la felul cum vede lucrurile sfatul tau e demn de urmat!
sa stii ca este

Te aprob!
kudika_955015
Postat pe 19 Februarie 2014 11:23
De la: Mr_6pack, la data 2014-02-18 22:36:01
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-18 15:35:25
De la: Mr_6pack, la data 2014-02-15 20:32:02Un bãrbat poate fi fericit cu orice femeie, atâta timp cât nu o iubeºte.-Oscar Wilde
De aceea barbatii tecuti prin viata nu mai iau femeile in serios ci le considera doar "niste nulitati simpatice, cu cat te gandesti mai mult la ele cu atat le intelegi mai putin", dupa cum spunea E. Cioran.Viata-i o comedie pentru cei ce gandesc si o tragedie pentru cei ce au sentimente, de aceea ma amuz copios cand o vad pe Croitoreasa ca se enerveaza si varsa venin la usa cortului.


E totusi destul de naspa fara iubire.


Eu am fost si "engaged" ( de multe ori) si single, poate ca am avut chiar mai multe femei ca tine, asa ca nici vorba de vreo deceptie sau ceva de genul asta, ba chiar am ranit cateva femei dar obiectiv judecand pot sa jur ca "rau cu rau dar mai bine fara rau".Cand vei da de greu o sa vezi adevarata fata a femeii, vei spune ca multimea vida are mai multa valoare.



Ai intuit bine ca nu sunt genul care da iama in femei. Din acest motiv este posibil ca avand mai multa experienta decat mine sa ai o imagine de ansamblu mai buna decat mine.
Cand am spus ca e totusi destul de naspa fara iubire nu ma gandeam la deceptie.
Din cele cateva relatii pe care le-am avut am sesizat ca este o diferenta destul de mare la nivel emotional intre o relatie in care iubesti si una in care iti place.
Din punctul meu de vedere pot spune ca traiesti o stare de bucurie mult mai ampla langa o fata de care te-ai indragostit comparativ cu o fata cu care te intalnesti doar pentru a nu fi singur.
Recunosc insa si faptul ca pretul pentru acel supliment de bucurie pe care il simti cand esti indragostit este foarte dureros atunci cand din diverse motive relatia se rupe.
Cu toate deceptiile avute in tinerete am ramas permanent cu credinta ca pe langa afursite mai exista si fete de treaba.
Raman la convingerea ca daca suntem mai intai atenti la calitatile sufletesti si mai apoi la cele trupesti avem sansa sa ne gasim perechea potrivita.

PS. In privinta juramintelor si promisiunilor eu unul sunt mai circumspect. Am constatat ca viata are un anumit grad de cinism si cand nici nu te astepti iti dovedeste contrariul celor jurate in urma cu ceva timp.
"Never say never"
Radu_Cristian_1
Postat pe 19 Februarie 2014 15:14
"Burlacii ar trebui sa plateasca un impozit mai mare, nu este corect ca unii barbati sa fie mai fericiti decat altii"-Oscar Wilde.
In Germania chiar asa e; pe vremea lu' Ceausescu era cam la fel, te insura partidu'.
Un citat care confirma ce am spus deunazi care vine, culmea, chiar de la o femeie:
"Cele mai multe femei isi propun sa schimbe un barbat, dar in momentul in care il schimba, nu-l mai plac."-Marlene Dietrich.
Deci avea dreptate cel care a scris articolul acela pe misogin.ro...
"Increderea in femei ia judecata chiar si celor inteligenti"-Somadeva
Si una pentru sufletul tau:
"Burlacii stiu mai multe despre femei decat barbatii casatoriti; in caz contrar, ar fi si ei casatoriti." (H.L. Mencken)

http://www.ziare.com/life-style/relatii/dragostea-este-perceputa-de-creier-ca-dependenta-de-cocaina-1027887
Am intalnit destui "drogati" din astia care-au incercat sa-mi explice cum e cu "normalitatea" dar i-am lasat in pace cu normalitatea lor (oarba) cu tot.
Mr_6pack
Postat pe 20 Februarie 2014 00:17
De la: -Iulya, la data 2014-02-19 10:18:49Un tip slabut (cu pachetele) merge la o prostituata sa se racoreasca. In timpul actului intreba incontinuu:
- Draga mea sunt greu?
Intrigata, la un moment dat acesta ii ii spune:
- Bai, tu ai venit aici sa te cantaresti, sau sa faci sex?


*Femeile sint de trei feluri:
cele cuminti - care se culca numai cu unul, curvele - care se culca cu toti, si
curvele dracului - care se culca cu toti, numai cu tine nu .


Viorica_Ecaterina
Postat pe 20 Februarie 2014 10:04
De la: kudika_955015, la data 2014-02-15 20:19:51
De la: kudika_15804, la data 2014-02-15 20:16:21
De la: kudika_15804, la data 2014-02-15 20:14:49
De la: kudika_955015, la data 2014-02-15 19:57:10
De la: kudika_15804, la data 2014-02-15 19:53:13
De la: GHEISA_, la data 2014-02-15 19:33:30
De la: kudika_955015, la data 2014-02-15 19:26:07
De la: GHEISA_, la data 2014-02-15 19:23:03
De la: kudika_955015, la data 2014-02-15 19:05:04
De la: GHEISA_, la data 2014-02-15 19:02:19Aveau mersu" leganatu" ....la la la la la

ca o lebada pe lacuuu ..
http://www.youtube.com/watch?v=jyipF9CwsM4





Super melodie !! Numai buna de Dragobete

tot aud de Dragobetele astea pe aici, eu nu stiu cand este?





De la Wikipedia, enciclopedia liberã



Dragobetele este o sãrbãtoare cu rãdãcini slave de rit vechi celebratã în unele locuri din România pe 24 (Glovo-Obretania) sau pe 28 februarie, l, 3 și 25 martie. Sãrbãtoarea de Dragobete (Vobritenia[necesitã citare]) este consideratã[de cine?] echivalentul sãrbãtorii Valentine's Day, sau ziua Sfântului Valentin, sãrbãtoare a iubirii. Etimologia cuvântului a fost dezbãtutã de numeroși etnologi și filologi, propunându-se variate explicații pentru originea sa. Dragobetele este o sãrbãtoare cu o tradiție relativ nouã, având o vechime în jurul a 170-180 de ani de la pãtrunderea ei în teritoriile românești și pãstrate cu precãdere în sud-vestul României.



"The Valentine"s day"este o sarbatoare pur comerciala,draga Gheisa,nu are nicio legatura cu Sfantul Valentin,care exista,da,in calendarul nostru ,al romano-catolicilor,pe data de 14 Februarie a fiecarui an!!!Sfantul Valentin a fost un vestit calugar catolic,care a propovaduit iubirea in toata consistenta ei,iubirea pura,nu cea de Marketing,care nu are nicio legatura cu ceea ce se celebreaza in aceasta zi!!!!!Valentine"s day este introdusa in aceeasi zi cu a Sfantului Valentin din motive comerciale!!!Biserica Catolica nu recunoaste aceasta sarbatoare,chiar daca seabuzeaza de numele Sfantului valentin!!!Sa nu se confunde ziua religioasa cu comertul acesta al iubirii!!!

era vb de Dragobete nu de Valentine's!
ne. .am plecat de aici



Draga mea,dar erai mai atenta la continutul teztului postat de Gheisa,realizai pertinenta postarii mele,dar presupun ca esti,ori foarte te excitata de prezenta barbatilor,motiv pentru care nu mai stii sa citesti,ori esti foarte obosita,fapt ce este scuzabil doar in anumite circumstante,dar tot legate de existenta barbatilor!!!!!Te rog,fii atenta la modul cum citesti postarile colegilor nostri,eu am facut referire strict la partea de text,in care se facea amintea de Sfantul Valentin sau de Valentine" day!!!!

Si daca tot ai revenit asupra sarbatorii Dragobetelui,ca o parere personala,nu este nevoie de zile speciale pentru a trai iubirea,caci aceasta trebuie sa fie celebrata zilnic,in cazul in care esti indragostit si iubit,ca individ vorbind!!!

Si poti pleca,draga mea,o seara frumoasa sa ai!!!!



scuze,ma grabesc,corectez.....daca* si se amintea*!!

04 vad ca ai probleme? Ce te-a deranjat cel mai tare?


Tu, ca ai corectat-o.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 20 Februarie 2014 10:05
"Frumos", topicul asta a ajuns, cum era si de asteptat, platforma de manifestare a misoginilor frustrati, dintre care unul, ala cu creier in patratele, e si gigolo pe deasupra, potrivit propriilor sale spuse, din urma cu ceva ani...

Uite, astia sunt cei care critica femeile: barbatii cu frustrari personale.

Sa aveti spor la criticat femeilor, frustratilor misogini, iar celor ce va aproba in debitat prostii, le doresc sa aiba parte toata viata lor, doar de alde neica nimeni ca voi!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 20 Februarie 2014 10:10
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-20 10:10:25"Frumos", topicul asta a ajuns, cum era si de asteptat, platforma de manifestare a misoginilor frustrati, dintre care unul, ala cu creier in patratele, e si gigolo pe deasupra, potrivit propriilor sale spuse, din urma cu ceva ani...

Uite, astia sunt cei care critica femeile: barbatii cu frustrari personale.

Sa aveti spor la criticat femeilor, frustratilor misogini, iar celor ce va aproba in debitat prostii, le doresc sa aiba parte toata viata lor, doar de alde neica nimeni ca voi!
care are creier pe aicea mei ca eu n-am intanlit niciunul?
athos_007
Postat pe 20 Februarie 2014 10:13
In atentia tuturor frustratilor, prosti si misogni, care se screm in a ma eticheta in fel si chip: MI SE RUPE DE PARERILE VOASTRE, dar voi continuati sa aratati cat de prosti si frustrati sunteti! Sa aveti spor!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 20 Februarie 2014 10:41
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-20 10:41:16In atentia tuturor frustratilor, prosti si misogni, care se screm in a ma eticheta in fel si chip: MI SE RUPE DE PARERILE VOASTRE, dar voi continuati sa aratati cat de prosti si frustrati sunteti! Sa aveti spor!
si tu iti atarti mediocritatea in fiecare zi raspunzand la toate intrabarile de parca esti calificata in domeniu,nu ca ai fi vreouna care se pricepe la toate ..dar nu asta e problema ci faptul ca intelesul raspunsurilor tale is de rasul curcilor,iti place sa te faci de ras continui de parca ai fi atot-stiutoare...fereasca bunul dumnezeu lumea de femei ca tine ca ar fi numai haos pe pamant la cata inteligenta ar pute
athos_007
Postat pe 20 Februarie 2014 10:47
draga radu_cristian, sau FRECANGIUL TRIST, poti deschide cate topicuri doresti, in care sa ma faci cum imi vine la gura, mi se pare rupe de tine si de cei asemeni tie, la fel cum mi se rupe de topicul asta de tot rahatul, care are aceeasi "prestanta" ca si celelalte pe care le-ai lansat.

PS: Data viitoare freacati-o, caci vad ca-ti place sa o freci la rece, frustratule!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 20 Februarie 2014 13:31
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-20 10:05:51
De la: kudika_955015, la data 2014-02-15 20:19:51
De la: kudika_15804, la data 2014-02-15 20:16:21
De la: kudika_15804, la data 2014-02-15 20:14:49
De la: kudika_955015, la data 2014-02-15 19:57:10
De la: kudika_15804, la data 2014-02-15 19:53:13
De la: GHEISA_, la data 2014-02-15 19:33:30
De la: kudika_955015, la data 2014-02-15 19:26:07
De la: GHEISA_, la data 2014-02-15 19:23:03
De la: kudika_955015, la data 2014-02-15 19:05:04
De la: GHEISA_, la data 2014-02-15 19:02:19Aveau mersu" leganatu" ....la la la la la

ca o lebada pe lacuuu ..
http://www.youtube.com/watch?v=jyipF9CwsM4





Super melodie !! Numai buna de Dragobete

tot aud de Dragobetele astea pe aici, eu nu stiu cand este?





De la Wikipedia, enciclopedia liberã



Dragobetele este o sãrbãtoare cu rãdãcini slave de rit vechi celebratã în unele locuri din România pe 24 (Glovo-Obretania) sau pe 28 februarie, l, 3 și 25 martie. Sãrbãtoarea de Dragobete (Vobritenia[necesitã citare]) este consideratã[de cine?] echivalentul sãrbãtorii Valentine's Day, sau ziua Sfântului Valentin, sãrbãtoare a iubirii. Etimologia cuvântului a fost dezbãtutã de numeroși etnologi și filologi, propunându-se variate explicații pentru originea sa. Dragobetele este o sãrbãtoare cu o tradiție relativ nouã, având o vechime în jurul a 170-180 de ani de la pãtrunderea ei în teritoriile românești și pãstrate cu precãdere în sud-vestul României.



"The Valentine"s day"este o sarbatoare pur comerciala,draga Gheisa,nu are nicio legatura cu Sfantul Valentin,care exista,da,in calendarul nostru ,al romano-catolicilor,pe data de 14 Februarie a fiecarui an!!!Sfantul Valentin a fost un vestit calugar catolic,care a propovaduit iubirea in toata consistenta ei,iubirea pura,nu cea de Marketing,care nu are nicio legatura cu ceea ce se celebreaza in aceasta zi!!!!!Valentine"s day este introdusa in aceeasi zi cu a Sfantului Valentin din motive comerciale!!!Biserica Catolica nu recunoaste aceasta sarbatoare,chiar daca seabuzeaza de numele Sfantului valentin!!!Sa nu se confunde ziua religioasa cu comertul acesta al iubirii!!!

era vb de Dragobete nu de Valentine's!
ne. .am plecat de aici



Draga mea,dar erai mai atenta la continutul teztului postat de Gheisa,realizai pertinenta postarii mele,dar presupun ca esti,ori foarte te excitata de prezenta barbatilor,motiv pentru care nu mai stii sa citesti,ori esti foarte obosita,fapt ce este scuzabil doar in anumite circumstante,dar tot legate de existenta barbatilor!!!!!Te rog,fii atenta la modul cum citesti postarile colegilor nostri,eu am facut referire strict la partea de text,in care se facea amintea de Sfantul Valentin sau de Valentine" day!!!!

Si daca tot ai revenit asupra sarbatorii Dragobetelui,ca o parere personala,nu este nevoie de zile speciale pentru a trai iubirea,caci aceasta trebuie sa fie celebrata zilnic,in cazul in care esti indragostit si iubit,ca individ vorbind!!!

Si poti pleca,draga mea,o seara frumoasa sa ai!!!!



scuze,ma grabesc,corectez.....daca* si se amintea*!!

04 vad ca ai probleme? Ce te-a deranjat cel mai tare?


Tu, ca ai corectat-o.


Sa te iei de mana cu "kudika_955015".
Stati la fel de bine la logica.
Radu_Cristian_1
Postat pe 20 Februarie 2014 17:15
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-20 10:10:25"Frumos", topicul asta a ajuns, cum era si de asteptat, platforma de manifestare a misoginilor frustrati, dintre care unul, ala cu creier in patratele, e si gigolo pe deasupra, potrivit propriilor sale spuse, din urma cu ceva ani...

Uite, astia sunt cei care critica femeile: barbatii cu frustrari personale.

Sa aveti spor la criticat femeilor, frustratilor misogini, iar celor ce va aproba in debitat prostii, le doresc sa aiba parte toata viata lor, doar de alde neica nimeni ca voi!


Daca taceai .....
Vad ca faci tot posibilul ca sa nu ti-o ia nimeni inainte la rautate si afursenie.
Nu ai avut cu cine sa te certi pe alte subiecte si ai venit aici sa-ti manifesti feminitatea ?
Radu_Cristian_1
Postat pe 20 Februarie 2014 17:19
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-20 17:15:50
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-20 10:05:51
De la: kudika_955015, la data 2014-02-15 20:19:51
De la: kudika_15804, la data 2014-02-15 20:16:21
De la: kudika_15804, la data 2014-02-15 20:14:49
De la: kudika_955015, la data 2014-02-15 19:57:10
De la: kudika_15804, la data 2014-02-15 19:53:13
De la: GHEISA_, la data 2014-02-15 19:33:30
De la: kudika_955015, la data 2014-02-15 19:26:07
De la: GHEISA_, la data 2014-02-15 19:23:03
De la: kudika_955015, la data 2014-02-15 19:05:04
De la: GHEISA_, la data 2014-02-15 19:02:19Aveau mersu" leganatu" ....la la la la la

ca o lebada pe lacuuu ..
http://www.youtube.com/watch?v=jyipF9CwsM4





Super melodie !! Numai buna de Dragobete

tot aud de Dragobetele astea pe aici, eu nu stiu cand este?





De la Wikipedia, enciclopedia liberã



Dragobetele este o sãrbãtoare cu rãdãcini slave de rit vechi celebratã în unele locuri din România pe 24 (Glovo-Obretania) sau pe 28 februarie, l, 3 și 25 martie. Sãrbãtoarea de Dragobete (Vobritenia[necesitã citare]) este consideratã[de cine?] echivalentul sãrbãtorii Valentine's Day, sau ziua Sfântului Valentin, sãrbãtoare a iubirii. Etimologia cuvântului a fost dezbãtutã de numeroși etnologi și filologi, propunându-se variate explicații pentru originea sa. Dragobetele este o sãrbãtoare cu o tradiție relativ nouã, având o vechime în jurul a 170-180 de ani de la pãtrunderea ei în teritoriile românești și pãstrate cu precãdere în sud-vestul României.



"The Valentine"s day"este o sarbatoare pur comerciala,draga Gheisa,nu are nicio legatura cu Sfantul Valentin,care exista,da,in calendarul nostru ,al romano-catolicilor,pe data de 14 Februarie a fiecarui an!!!Sfantul Valentin a fost un vestit calugar catolic,care a propovaduit iubirea in toata consistenta ei,iubirea pura,nu cea de Marketing,care nu are nicio legatura cu ceea ce se celebreaza in aceasta zi!!!!!Valentine"s day este introdusa in aceeasi zi cu a Sfantului Valentin din motive comerciale!!!Biserica Catolica nu recunoaste aceasta sarbatoare,chiar daca seabuzeaza de numele Sfantului valentin!!!Sa nu se confunde ziua religioasa cu comertul acesta al iubirii!!!

era vb de Dragobete nu de Valentine's!
ne. .am plecat de aici



Draga mea,dar erai mai atenta la continutul teztului postat de Gheisa,realizai pertinenta postarii mele,dar presupun ca esti,ori foarte te excitata de prezenta barbatilor,motiv pentru care nu mai stii sa citesti,ori esti foarte obosita,fapt ce este scuzabil doar in anumite circumstante,dar tot legate de existenta barbatilor!!!!!Te rog,fii atenta la modul cum citesti postarile colegilor nostri,eu am facut referire strict la partea de text,in care se facea amintea de Sfantul Valentin sau de Valentine" day!!!!

Si daca tot ai revenit asupra sarbatorii Dragobetelui,ca o parere personala,nu este nevoie de zile speciale pentru a trai iubirea,caci aceasta trebuie sa fie celebrata zilnic,in cazul in care esti indragostit si iubit,ca individ vorbind!!!

Si poti pleca,draga mea,o seara frumoasa sa ai!!!!



scuze,ma grabesc,corectez.....daca* si se amintea*!!

04 vad ca ai probleme? Ce te-a deranjat cel mai tare?


Tu, ca ai corectat-o.


Sa te iei de mana cu "kudika_955015".
Stati la fel de bine la logica.
lin ce sens cva eu nu vad legatura?
athos_007
Postat pe 20 Februarie 2014 17:19
Topic de rahat, menit sa incite frustratii misogini sa-si verse veninul pe femei.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 20 Februarie 2014 17:20
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-20 17:19:05
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-20 10:10:25"Frumos", topicul asta a ajuns, cum era si de asteptat, platforma de manifestare a misoginilor frustrati, dintre care unul, ala cu creier in patratele, e si gigolo pe deasupra, potrivit propriilor sale spuse, din urma cu ceva ani...

Uite, astia sunt cei care critica femeile: barbatii cu frustrari personale.

Sa aveti spor la criticat femeilor, frustratilor misogini, iar celor ce va aproba in debitat prostii, le doresc sa aiba parte toata viata lor, doar de alde neica nimeni ca voi!


Daca taceai .....
Vad ca faci tot posibilul ca sa nu ti-o ia nimeni inainte la rautate si afursenie.
Nu ai avut cu cine sa te certi pe alte subiecte si ai venit aici sa-ti manifesti feminitatea ?


Tu sa taci, ai inteles? Caci esti campion la scris tampenii.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 20 Februarie 2014 17:20
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-20 10:41:16In atentia tuturor frustratilor, prosti si misogni, care se screm in a ma eticheta in fel si chip: MI SE RUPE DE PARERILE VOASTRE, dar voi continuati sa aratati cat de prosti si frustrati sunteti! Sa aveti spor!


Daca ti-se rupea cu adevarat nu te grabeai sa inchizi locul de joaca pentru misandre creat din prea multa admiratie pentru caracterul tau.
Radu_Cristian_1
Postat pe 20 Februarie 2014 17:21
Ma intreb cate topicuri, din astea minune, o sa mai scoata din putul negandirii sale, acest radu_cristian...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 20 Februarie 2014 17:23
esti foarte (i)matur, radu_cristian, nu numai prin topicurile intelijente pe care le deschizi, ci si prin avatarul cu jerry...

ca sa nu mai spun de replicile pe care le dai, cat de penibile sunt, bune pentru aia asa ca tine....
Viorica_Ecaterina
Postat pe 20 Februarie 2014 17:24
De la: athos_007, la data 2014-02-20 17:19:24in ce sens ca eu nu vad legatura?



La fel ca si cealalta kudika sexy nici nu te-ai ostenit sa vezi despre ce este vorba si ai dat repede cu venin ca sa iti satisfaci orgoliul.


PS. In postarea despre Dragobete era o referire la Valentine's Day , dar cine sa se osteneasca sa citeasca pana acolo ca sa inteleaga raspunsul primit.
Radu_Cristian_1
Postat pe 20 Februarie 2014 17:29
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-20 17:20:06Topic de rahat, menit sa incite frustratii misogini sa-si verse veninul pe femei.


Faptul ca iti citez comentariile inseamna ca imi vars veninul pe femei ?

JIGNÍRE = insultare, ofensare, ultragiere, (livr.) vexare, (fig.) rãnire, (livr. fig.) lezare - a cuiva cu vorbe grele.

In comentariile mele nu vei gasii vorbe grele pe masura celor scrise de tine.

Daca totusi vei gasi te rog sa vi cu citatul respectiv dar iti spun de acum ca iti pierzi timpul de pomana.
Sunt convins ca lucru acesta il sti si tu si din acest motiv vei raspunde ca de obicei doar cu ce iti convine tie intorcand vorbele cu multa pricepere.
Radu_Cristian_1
Postat pe 20 Februarie 2014 17:35
ati semanat vant, culegeti furtuna.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 20 Februarie 2014 17:37
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-20 17:20:59
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-20 17:19:05
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-20 10:10:25"Frumos", topicul asta a ajuns, cum era si de asteptat, platforma de manifestare a misoginilor frustrati, dintre care unul, ala cu creier in patratele, e si gigolo pe deasupra, potrivit propriilor sale spuse, din urma cu ceva ani...

Uite, astia sunt cei care critica femeile: barbatii cu frustrari personale.

Sa aveti spor la criticat femeilor, frustratilor misogini, iar celor ce va aproba in debitat prostii, le doresc sa aiba parte toata viata lor, doar de alde neica nimeni ca voi!


Daca taceai .....
Vad ca faci tot posibilul ca sa nu ti-o ia nimeni inainte la rautate si afursenie.
Nu ai avut cu cine sa te certi pe alte subiecte si ai venit aici sa-ti manifesti feminitatea ?


Tu sa taci, ai inteles? Caci esti campion la scris tampenii.


Ultimele cuvinte pe care un barbat le poate spune in fata unei femei adevarate asa cum esti tu stimata Viorica :
- Bine draga, e asa cum spui tu.
Radu_Cristian_1
Postat pe 20 Februarie 2014 17:38
radu_cretian, ma plictisesti cu replicile tale fade, care prind doar la cei ca tine, fara sare si piper...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 20 Februarie 2014 17:40
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-20 17:23:07Ma intreb cate topicuri, din astea minune, o sa mai scoata din putul negandirii sale, acest radu_cristian...


Pana cand am ajuns sa nu ne mai intelegem aveai o alta parere si singurele subiecte deschise de mine erau acesta la care ma acuzi de negandire si http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/58538/Emotionant-Ati-citit-acest-aceasta-povestioara-Ce-parere-aveti/1.html ,loc in care pe 4 Decembrie 2013 aveai o parere iar azi dupa ce te-ai infuriat o parere total diferita.

De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-08 08:07:44

Din pacate, in ultimul timp, am remarcat ca sunt multe subiecte deschise la misto, de persoane care se distreaza pe seama noastra, DAR exista si subiecte unde oamenii intr-adevar au o problema, pe care doresc sa si-o expuna, in speranta unui ajutor, dar, din varii motive, dupa ce au primit suficiente raspunsuri, isi sterg conturile.

Unele dintre cele mai incitante si interesante subiecte in ultimul timp, de pe aici, au fost si sunt, cel initiat de tine, Radu, dar si cel ce-i apartine kudikai_940065, adica lui Nicolae.

Poate ca ar trebui sa venim fiecare cu o idee de topic, ca sa avem subiecte de dezbatut.

Ce parere aveti?



Nu iti cer sa tragi nici o concluzie. Tu esti perfecta si implict din acest motiv nu poti fi supusa greselii.

Concluziile le vor trage cei care vor avea curiozitatea sa parcurga acest subiect pana la aceasta pagina care multumita noua este un exemplu practic a modului in care un barbat si o femeie nu se pot intelege unul cu celalat chiar daca vorbesc amandoi in limba romana.
Radu_Cristian_1
Postat pe 20 Februarie 2014 17:50
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-20 17:24:41esti foarte (i)matur, radu_cristian, nu numai prin topicurile intelijente pe care le deschizi, ci si prin avatarul cu jerry...

ca sa nu mai spun de replicile pe care le dai, cat de penibile sunt, bune pentru aia asa ca tine....


Nu cred ca ai fost vreodata capabila sa intelegi ce am scris eu.
Nu poti depasi propria gandire si implicit din acest motiv tot ce difera de gandirea ta nu poate fi inteles de catre tine si este interpretat in mod automat ca agresiune.
Radu_Cristian_1
Postat pe 20 Februarie 2014 17:53
Roata e rotunda si se intoarce, radu_cretian, asa ca, ai grija.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 20 Februarie 2014 17:55
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-20 17:37:02sictir pe toata linia, radu_cretian...

ps: nu uita sa deschizi al 1001-lea topic in care sa te plangi de mine, obsedatule.


Numai deschid topicuri la adresa ta fiindca se pare ca esti membra a grupei PCR-Kudika.
Ai Pile , Cunostinte si Relatii pe Kudika si in conditiile acestea ma astept sa fiu expulzat nu doar cu Topicuri inchise sau sterse.
Radu_Cristian_1
Postat pe 20 Februarie 2014 17:59
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-20 17:40:11radu_cretian, ma plictisesti cu replicile tale fade, care prind doar la cei ca tine, fara sare si piper...


Jignesti in continuare.

Am remarcat ca esti prietena cu multe citate celebre.

Poate il gasesti pe cel care face referire la persoanele incapabile de un raspuns inteligent si se multumesc sa apeleaze la jigniri.
Radu_Cristian_1
Postat pe 20 Februarie 2014 18:02
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-20 17:55:25Roata e rotunda si se intoarce, radu_cretian, asa ca, ai grija.


Nu se intoarce roata stimabila Viorica Vio.

Eu nu imi permit sa folosesc limbajul folosit de tine si in consecinta chiar daca nu m-am inteles la un moment dat cu cineva pana la urma am ajuns la un numitor comun care ne-a permis sa convietuim pasnic pe Kudika.

Tu esti exceptia si vei ramane pentru ca azi ai dovedit din plin acest lucru.
Te-am lasat in pace.
De mai mult de doua saptamani nu am mai scris nimic referitor la tine sau comentariile tale iar tu nu ai putut rezista tentatiei si ai intrat pe acest subiect pentru a arunca cu venin si a te razbuna.
Din pacate ai facut acelas lucru si pe alte subiecte deschise de mine si nu numai.

Daca ai fi avut prietene adevarate pe Kudika poate ca nu se ajungea in situatia asta. Poate ca te-ar fi avertizat inainte de a te confrunta cu mine pe acest forum.
Este trist ca nu iti dai seama ca pe un forum propriile comentarii sunt ca o carte de vizita.
Lipsa de bun simt nu isi poate gasi nici o justificare iar comentariile de calitate nu compenseaza comentariile in care jignesti si injuri.
Radu_Cristian_1
Postat pe 20 Februarie 2014 18:18
Rezumand: Raman la parerea mea ca acest topic este execrabil si indeamna la ura intre sexe si reprezinta, mai ales pentru misoginii frustrati, o platforma de manifestare.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 20 Februarie 2014 18:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un sfat prietenesc de la voi 27 De la: Barbie30_ 31 Octombrie 2011 21:47
atunci cum? 3 De la: ella_c 20 Aprilie 2009 10:32
ce inseamna ptr voi pasiune 17 De la: ema_rice 3 Martie 2009 20:07
cum se naste... 53 De la: joni_1 7 August 2009 08:27
Cuplu cautam fata pentru relatii intime 57 De la: kudika168628 4 Noiembrie 2015 01:19