Setari Cookie-uri

Credinta crestina ca vindecare a sufletului si trupului, experienta personala

nu este cazușl sa i judecam noi pe altii si sa i facem imorali noi trebui sa ne vedem de ale noastre,,intradevar sunt unii care nu fac tcmai lucruri ortodoxe,,,unii,,,insa ar trebui sa i compatimesti nu sa i judeci caci ei cu atat mai mult vor fi mai cercetati fiind unsi preoti,ba chiar ar trebui sa le zici tu daca te crezi un cresti mai bun sa incerce sa scape de pacatele ce la savarsesc nu sa i judeci
iiiiiiiiio
Postat pe 7 Februarie 2014 21:57
De la: Darius_, la data 2014-02-07 21:24:16
De la: Darius_, la data 2014-02-07 14:25:39
De la: Darius_, la data 2014-02-07 01:08:40Religia e pura in inima inocentului! Daca ai inima si mintea intinata, poti sade cu anii intr-o manastire si fara vreun beneficiu! Eu as vrea sa mearga fiscul la BOR sa prinda pungasii si pedofilii, sa curete de evaziune si apoi oamenii sa-si recapete increderea! Biserica Domnului e in inimile noastre, daca il primim pe Cel de Sus!




Aha, deci a celui care se inchina de 3-5 ori in fata fiecarei biserici si apoi injura, blesteama si multe alte.. Dar mai degraba cred ca ar fi 'credinta'. Credinta ca '' ii merge asa''





Aici ne expunem viziunea si poate, experienta acumulata. Ca ne contram aici nu conteaza cat de putin pt cei vizati insa nu poti sa fii un degenerat o buna parte din viata si apoi sa speri ca la finalul vietii te caiesti si gata isbavirea!! Admitem ca sunt oameni orbiti de vicii fac greseli si se pot indrepta cu buna stiinta si smerenie in fata Domnului. Am un var secundar care are o fuctie in BOR si el mi-a zis o chestie pe care am s-o tin minte toata viata. ''Adevarata Biserica a Domnului e in inima noastra si iadul primeste pe oricine, indiferent de profesie''
Eu nu incerc sa-i judec duhovnicesc, nu am puterea, insa legal si moral, ii pot mustra![/quote]

"Adevarata biserica a Domnului e in inimile noastre." Frumos spus, imi place.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 8 Februarie 2014 07:32
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-08 07:32:47
De la: Darius_, la data 2014-02-07 21:24:16
De la: Darius_, la data 2014-02-07 14:25:39
De la: Darius_, la data 2014-02-07 01:08:40Religia e pura in inima inocentului! Daca ai inima si mintea intinata, poti sade cu anii intr-o manastire si fara vreun beneficiu! Eu as vrea sa mearga fiscul la BOR sa prinda pungasii si pedofilii, sa curete de evaziune si apoi oamenii sa-si recapete increderea! Biserica Domnului e in inimile noastre, daca il primim pe Cel de Sus!




Aha, deci a celui care se inchina de 3-5 ori in fata fiecarei biserici si apoi injura, blesteama si multe alte.. Dar mai degraba cred ca ar fi 'credinta'. Credinta ca '' ii merge asa''





Aici ne expunem viziunea si poate, experienta acumulata. Ca ne contram aici nu conteaza cat de putin pt cei vizati insa nu poti sa fii un degenerat o buna parte din viata si apoi sa speri ca la finalul vietii te caiesti si gata isbavirea!! Admitem ca sunt oameni orbiti de vicii fac greseli si se pot indrepta cu buna stiinta si smerenie in fata Domnului. Am un var secundar care are o fuctie in BOR si el mi-a zis o chestie pe care am s-o tin minte toata viata. ''Adevarata Biserica a Domnului e in inima noastra si iadul primeste pe oricine, indiferent de profesie''
Eu nu incerc sa-i judec duhovnicesc, nu am puterea, insa legal si moral, ii pot mustra!


"Adevarata biserica a Domnului e in inimile noastre." Frumos spus, imi place. [/quote]

adevarata biserica nu este in inima ta daca nu faci voia lui dumnezeu noi suntem madulare ale biserici lui hristos,,ca adevarata biserica este in inima noastra este si un fel de perdesa draceasca pentru a nu ne duce la biserica,zicand,,,lasa domne ca biserica e in inima mea ce sa mai caut eu la biserica,,,,
iiiiiiiiio
Postat pe 8 Februarie 2014 09:54
De la: kudika023770, la data 2014-02-04 16:45:52Unii aleg sa ajunga la opozitie iar cei neutri se multumesc sa stea in singuratatea unei gropi de o singura persoana


Din pacate ai dreptate, dar asta inseamna liberul arbitru.Unii se dechid spre lumina altii nu reusesc sa iasa din intuneric.
Arno_28
Postat pe 8 Februarie 2014 11:35
De la: kudika226898, la data 2014-02-07 11:55:27
De la: Hebe_13, la data 2014-02-03 20:28:59
De la: SaveOurSouls, la data 2014-01-24 15:54:09
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-24 09:22:08Si inca un lucru: isi face pacate ala sau aia care considera ca prin rugaciune se poate vindeca de bolile psihice.

Boli atat de grave nu se pot vindeca prin rugaciune, cine afirma asa ceva, nu stie ce vorbeste.


Repet faci pacate trimitand oamenii la o psihiatrie care a facut numai ravagii si n-a vindecat pe nimeni niciodata cu atat mai mult cu cat ti-am spus ca acele stari le-am avut acum 2 ani si s-au terminat cand m-am intors la Dumnezeu, citeste linkurile cu inceperea interzicerilor medicamentelor psihiatrice in tarile avansate! Nu esti prima si nici ultima care ma face schizofrenica sau bipolara desi psihiatic vorbind sunt "obsesiv-compulsiva" cu stare de psihoza acum 2 ani, dar nu e nici o problema, si Isus a fost facut nebun de farisei si nu o data. Toti posedatii care ne-am intors la Dumnezeu si ne-am vindecat de falsele boli "psihice", toti bolnavii de cancer care s-au intors la Dumnezeu cand medicina i-a trimis sa moara acasa si s-au vindecat, toti oamenii veniti inapoi la viata din moarte cerebrala care l-au simtit pe Dumnezeu, toti care au scapat din accindente fatale si s-au intors la Dumnezeu si altii ca noi care am fost scapati de Dumnezeu marturisim fiecare despre Dumnezeu care continua sa vindece si sa salveze oamenii aici pe pamant asa cum a facut-o si cand a venit acum 2000 de ani si a vindecat demonizati(bolnavii psihici de azi), leprosi, paralizati, orbi. Dar si atunci ca si acum au fost oameni care desi au vazut in fata ochilor lor minunile in final au spus NU, nu este Dumnezeu, este un nebun, un posedat, batjocoriti-l si crucificati-l! Oamenii au fost aceiasi mereu, Dumnezeu a fost acelasi mereu, depinde de fiecare daca il accepta cu adevarat sau nu in viata lui pe Dumnezeu si daca accepta sau nu sa fie ajutati de Dumnezeu!


Daca tie ti-a facut bine ca ti-ai expus parerea si credinta si experientele proprii e minunat.
Dar nu mai insista ca si ceilalti sa faca la fel ca tine.La Dumnezeu ajunge fiecare cum poate si cand poate.



Cum sa nu insiste, dor e in una din cele 3 situatii:
1. A ramas fara p...si ca urmare, a lovit-o rau "credinta"...
2. Au lasat-o de la balamuc si nu isi ia medicatia...
3. E in "misiune" de racolare prozeliti.


Nu e bine pentru nimeni sa incerce sa influenteze pe altii.Cu cat o face mai insistent va declansa suspiciunea unei intentii necurate.Chiar daca crezi ca ajuti pe cineva,daca acela nu vrea sa fie ajutat in sesnsul respectiv ar trebui sa fie lasat in pace sa mearga pe drumul lui.
Fiecare are de invat in viata anumite lectii fara ca altii sa intervina si sa incerce sa-l schimbe.
Arno_28
Postat pe 8 Februarie 2014 11:40
De la: Hebe_13, la data 2014-02-08 11:40:13
De la: kudika226898, la data 2014-02-07 11:55:27
De la: Hebe_13, la data 2014-02-03 20:28:59
De la: SaveOurSouls, la data 2014-01-24 15:54:09
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-24 09:22:08Si inca un lucru: isi face pacate ala sau aia care considera ca prin rugaciune se poate vindeca de bolile psihice.

Boli atat de grave nu se pot vindeca prin rugaciune, cine afirma asa ceva, nu stie ce vorbeste.


Repet faci pacate trimitand oamenii la o psihiatrie care a facut numai ravagii si n-a vindecat pe nimeni niciodata cu atat mai mult cu cat ti-am spus ca acele stari le-am avut acum 2 ani si s-au terminat cand m-am intors la Dumnezeu, citeste linkurile cu inceperea interzicerilor medicamentelor psihiatrice in tarile avansate! Nu esti prima si nici ultima care ma face schizofrenica sau bipolara desi psihiatic vorbind sunt "obsesiv-compulsiva" cu stare de psihoza acum 2 ani, dar nu e nici o problema, si Isus a fost facut nebun de farisei si nu o data. Toti posedatii care ne-am intors la Dumnezeu si ne-am vindecat de falsele boli "psihice", toti bolnavii de cancer care s-au intors la Dumnezeu cand medicina i-a trimis sa moara acasa si s-au vindecat, toti oamenii veniti inapoi la viata din moarte cerebrala care l-au simtit pe Dumnezeu, toti care au scapat din accindente fatale si s-au intors la Dumnezeu si altii ca noi care am fost scapati de Dumnezeu marturisim fiecare despre Dumnezeu care continua sa vindece si sa salveze oamenii aici pe pamant asa cum a facut-o si cand a venit acum 2000 de ani si a vindecat demonizati(bolnavii psihici de azi), leprosi, paralizati, orbi. Dar si atunci ca si acum au fost oameni care desi au vazut in fata ochilor lor minunile in final au spus NU, nu este Dumnezeu, este un nebun, un posedat, batjocoriti-l si crucificati-l! Oamenii au fost aceiasi mereu, Dumnezeu a fost acelasi mereu, depinde de fiecare daca il accepta cu adevarat sau nu in viata lui pe Dumnezeu si daca accepta sau nu sa fie ajutati de Dumnezeu!


Daca tie ti-a facut bine ca ti-ai expus parerea si credinta si experientele proprii e minunat.
Dar nu mai insista ca si ceilalti sa faca la fel ca tine.La Dumnezeu ajunge fiecare cum poate si cand poate.



Cum sa nu insiste, dor e in una din cele 3 situatii:
1. A ramas fara p...si ca urmare, a lovit-o rau "credinta"...
2. Au lasat-o de la balamuc si nu isi ia medicatia...
3. E in "misiune" de racolare prozeliti.


Nu e bine pentru nimeni sa incerce sa influenteze pe altii.Cu cat o face mai insistent va declansa suspiciunea unei intentii necurate.Chiar daca crezi ca ajuti pe cineva,daca acela nu vrea sa fie ajutat in sesnsul respectiv ar trebui sa fie lasat in pace sa mearga pe drumul lui.
Fiecare are de invat in viata anumite lectii fara ca altii sa intervina si sa incerce sa-l schimbe.


sar putea ca el sa nu invete nicioodata iar tu sa te faci vinovat ca desii stiai nu l ai invatat,,nu trebui sa fortezi pe nimeni doar sa i arati frumos si prieteneste argumentat
iiiiiiiiio
Postat pe 8 Februarie 2014 11:46
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-02-08 11:46:17
De la: Hebe_13, la data 2014-02-08 11:40:13
De la: kudika226898, la data 2014-02-07 11:55:27
De la: Hebe_13, la data 2014-02-03 20:28:59
De la: SaveOurSouls, la data 2014-01-24 15:54:09
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-24 09:22:08Si inca un lucru: isi face pacate ala sau aia care considera ca prin rugaciune se poate vindeca de bolile psihice.

Boli atat de grave nu se pot vindeca prin rugaciune, cine afirma asa ceva, nu stie ce vorbeste.


Repet faci pacate trimitand oamenii la o psihiatrie care a facut numai ravagii si n-a vindecat pe nimeni niciodata cu atat mai mult cu cat ti-am spus ca acele stari le-am avut acum 2 ani si s-au terminat cand m-am intors la Dumnezeu, citeste linkurile cu inceperea interzicerilor medicamentelor psihiatrice in tarile avansate! Nu esti prima si nici ultima care ma face schizofrenica sau bipolara desi psihiatic vorbind sunt "obsesiv-compulsiva" cu stare de psihoza acum 2 ani, dar nu e nici o problema, si Isus a fost facut nebun de farisei si nu o data. Toti posedatii care ne-am intors la Dumnezeu si ne-am vindecat de falsele boli "psihice", toti bolnavii de cancer care s-au intors la Dumnezeu cand medicina i-a trimis sa moara acasa si s-au vindecat, toti oamenii veniti inapoi la viata din moarte cerebrala care l-au simtit pe Dumnezeu, toti care au scapat din accindente fatale si s-au intors la Dumnezeu si altii ca noi care am fost scapati de Dumnezeu marturisim fiecare despre Dumnezeu care continua sa vindece si sa salveze oamenii aici pe pamant asa cum a facut-o si cand a venit acum 2000 de ani si a vindecat demonizati(bolnavii psihici de azi), leprosi, paralizati, orbi. Dar si atunci ca si acum au fost oameni care desi au vazut in fata ochilor lor minunile in final au spus NU, nu este Dumnezeu, este un nebun, un posedat, batjocoriti-l si crucificati-l! Oamenii au fost aceiasi mereu, Dumnezeu a fost acelasi mereu, depinde de fiecare daca il accepta cu adevarat sau nu in viata lui pe Dumnezeu si daca accepta sau nu sa fie ajutati de Dumnezeu!


Daca tie ti-a facut bine ca ti-ai expus parerea si credinta si experientele proprii e minunat.
Dar nu mai insista ca si ceilalti sa faca la fel ca tine.La Dumnezeu ajunge fiecare cum poate si cand poate.



Cum sa nu insiste, dor e in una din cele 3 situatii:
1. A ramas fara p...si ca urmare, a lovit-o rau "credinta"...
2. Au lasat-o de la balamuc si nu isi ia medicatia...
3. E in "misiune" de racolare prozeliti.


Nu e bine pentru nimeni sa incerce sa influenteze pe altii.Cu cat o face mai insistent va declansa suspiciunea unei intentii necurate.Chiar daca crezi ca ajuti pe cineva,daca acela nu vrea sa fie ajutat in sesnsul respectiv ar trebui sa fie lasat in pace sa mearga pe drumul lui.
Fiecare are de invat in viata anumite lectii fara ca altii sa intervina si sa incerce sa-l schimbe.


sar putea ca el sa nu invete nicioodata iar tu sa te faci vinovat ca desii stiai nu l ai invatat,,nu trebui sa fortezi pe nimeni doar sa i arati frumos si prieteneste argumentat


Dogule , e asa cum spui tu, doar atat trebuie sa faci, cu forta intr-adevar nu reusesti nimic.
Arno_28
Postat pe 8 Februarie 2014 11:49
nicidecum cu forta nu am zis asa ceva,,insa datoria ta este ca daca sti sa i arati frumos argumentat ori de cate ori ai ocazia
iiiiiiiiio
Postat pe 8 Februarie 2014 11:53
Vai de voi, invatatori ai Legii! Pentruca voi ati pus mina pe cheia cunostintei: nici voi n'ati intrat, iar pe ceice voiau sa intre, i-ati impedecat sa intre.``



a nu se confunda farisei de atuncu care se mandreau cu preoti de acum,,insa iata ce zice ati pus mana pe cheia cunoostintei adica invataturi legii,insa din cauza faternciei lor invatau gresit pe ceilati si nu au intrare nici ei nici cei invatzti gresit,,de aceia ei sunt cu atat mai mult tradsi la raspundere
iiiiiiiiio
Postat pe 8 Februarie 2014 12:05
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-02-08 11:53:18nicidecum cu forta nu am zis asa ceva,,insa datoria ta este ca daca sti sa i arati frumos argumentat ori de cate ori ai ocazia


E foarte adevarat si asta.
Arno_28
Postat pe 8 Februarie 2014 12:19
Chiar si preotii confirma faptul ca nu numai prin religia ortodoxa ori cea catolica se poate ajunge la Dumnezeu! Ajungeti la cateva cursuri de meditatie tibetana sau Sahaja Yoga , iar apoi puteti face comparatia, gasi cea mai potrivita cale pt fiecare suflet, sau aprecierea si mai mult a liturghiilor. E liberul arbitru ;)
Darius_
Postat pe 8 Februarie 2014 14:15
De la: Darius_, la data 2014-02-08 14:15:39Chiar si preotii confirma faptul ca nu numai prin religia ortodoxa ori cea catolica se poate ajunge la Dumnezeu! Ajungeti la cateva cursuri de meditatie tibetana sau Sahaja Yoga , iar apoi puteti face comparatia, gasi cea mai potrivita cale pt fiecare suflet, sau aprecierea si mai mult a liturghiilor. E liberul arbitru ;)


nici un ppreot nu ti sppune asa ceva yooga este foate periculoasa vezi radiestezistii si altele ,,puterea minti e una a te folosii de ea gandindute doar la viata asta e alta ca dracusori de abia asteapta si ti aduc o falsa liniste de sine si alte impacari cu yn de fatada care tin doar in viata asta si de multe ori nici in asta
iiiiiiiiio
Postat pe 8 Februarie 2014 14:33
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-02-08 14:33:51
De la: Darius_, la data 2014-02-08 14:15:39Chiar si preotii confirma faptul ca nu numai prin religia ortodoxa ori cea catolica se poate ajunge la Dumnezeu! Ajungeti la cateva cursuri de meditatie tibetana sau Sahaja Yoga , iar apoi puteti face comparatia, gasi cea mai potrivita cale pt fiecare suflet, sau aprecierea si mai mult a liturghiilor. E liberul arbitru ;)


nici un ppreot nu ti sppune asa ceva yooga este foate periculoasa vezi radiestezistii si altele ,,puterea minti e una a te folosii de ea gandindute doar la viata asta e alta ca dracusori de abia asteapta si ti aduc o falsa liniste de sine si alte impacari cu yn de fatada care tin doar in viata asta si de multe ori nici in asta



E ffff. periculoasa, mai ales pt. analfabetii loviti de "credinta".
kudika226898
Postat pe 8 Februarie 2014 14:36
De la: Darius_, la data 2014-02-08 14:15:39Chiar si preotii confirma faptul ca nu numai prin religia ortodoxa ori cea catolica se poate ajunge la Dumnezeu! Ajungeti la cateva cursuri de meditatie tibetana sau Sahaja Yoga , iar apoi puteti face comparatia, gasi cea mai potrivita cale pt fiecare suflet, sau aprecierea si mai mult a liturghiilor. E liberul arbitru ;)



Fiecare isi cauta adevarul credintei lui sau ei!!!!Eu sunt romano-catolica si ma mandresc cu acest lucru!!!Dumnezeu este unul singur si legile lui sunt unice,dar oamenii le-au multiplicat dpa interesele si dorintele lor!!!Sa nu judecam pe nimeni,caci aceasta ne place cel mai mult,noua,oamenilor,ci as incercam sa urmamm invataturile lui Isus Cristos,daca tot ne autodeclaram artisti universali,sa vedem,cine va iesi invingator!!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Februarie 2014 14:36
De la: kudika_15804, la data 2014-02-08 14:36:59
De la: Darius_, la data 2014-02-08 14:15:39Chiar si preotii confirma faptul ca nu numai prin religia ortodoxa ori cea catolica se poate ajunge la Dumnezeu! Ajungeti la cateva cursuri de meditatie tibetana sau Sahaja Yoga , iar apoi puteti face comparatia, gasi cea mai potrivita cale pt fiecare suflet, sau aprecierea si mai mult a liturghiilor. E liberul arbitru ;)



Fiecare isi cauta adevarul credintei lui sau ei!!!!Eu sunt romano-catolica si ma mandresc cu acest lucru!!!Dumnezeu este unul singur si legile lui sunt unice,dar oamenii le-au multiplicat dpa interesele si dorintele lor!!!Sa nu judecam pe nimeni,caci aceasta ne place cel mai mult,noua,oamenilor,ci as incercam sa urmamm invataturile lui Isus Cristos,daca tot ne autodeclaram artisti universali,sa vedem,cine va iesi invingator!!!!

nu trebui sa te mandresti ca ti sa oferit nu l ai dobandit,,trebui sa l demonstrezi prin fapte
iiiiiiiiio
Postat pe 8 Februarie 2014 14:52
De la: kudika226898, la data 2014-02-08 14:36:23
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-02-08 14:33:51
De la: Darius_, la data 2014-02-08 14:15:39Chiar si preotii confirma faptul ca nu numai prin religia ortodoxa ori cea catolica se poate ajunge la Dumnezeu! Ajungeti la cateva cursuri de meditatie tibetana sau Sahaja Yoga , iar apoi puteti face comparatia, gasi cea mai potrivita cale pt fiecare suflet, sau aprecierea si mai mult a liturghiilor. E liberul arbitru ;)


nici un ppreot nu ti sppune asa ceva yooga este foate periculoasa vezi radiestezistii si altele ,,puterea minti e una a te folosii de ea gandindute doar la viata asta e alta ca dracusori de abia asteapta si ti aduc o falsa liniste de sine si alte impacari cu yn de fatada care tin doar in viata asta si de multe ori nici in asta



E ffff. periculoasa, mai ales pt. analfabetii loviti de "credinta".


foarte inteligent,,ca de obicei esti din pacate indoctrinat a de prostioare
iiiiiiiiio
Postat pe 8 Februarie 2014 14:54
No Dooooanne! Ne intoarcem pe vremea inchizitiei! E clar ca acum nu e vreo religie perfecta sau sigura, asa ca eu raman cu inima daruita lui Dumnezeu Unicul, mai presus de orice religie intinata!
Darius_
Postat pe 8 Februarie 2014 15:52
De la: Darius_, la data 2014-02-08 15:52:44No Dooooanne! Ne intoarcem pe vremea inchizitiei! E clar ca acum nu e vreo religie perfecta sau sigura, asa ca eu raman cu inima daruita lui Dumnezeu Unicul, mai presus de orice religie intinata!


ERONAT,,ortodoxia nu este intinata nici unde iar aceasta cu,,raman cu dumnezeu in inima mea nu este decat o falsa fatada pentru a nu face unele lucruri din lehamite
iiiiiiiiio
Postat pe 8 Februarie 2014 15:57
Bre' nea'...lasa-ne in durerea noastra si proslaveste intr-o biserica texte de genul....nu aici! Suntem deja prea satui de "religia" vietii de zi cu zi, de zbuciumul zilelor saptamanii si al vietii in general...aici chiar nu-si au locul topic-uri de genul!
rondina
Postat pe 8 Februarie 2014 22:43
De la: Darius_, la data 2014-02-08 15:52:44No Dooooanne! Ne intoarcem pe vremea inchizitiei! E clar ca acum nu e vreo religie perfecta sau sigura, asa ca eu raman cu inima daruita lui Dumnezeu Unicul, mai presus de orice religie intinata!


Cam asta spusei si eu mai devreme.
Arno_28
Postat pe 8 Februarie 2014 23:09
De la: Darius_, la data 2014-02-08 15:52:44No Dooooanne! Ne intoarcem pe vremea inchizitiei! E clar ca acum nu e vreo religie perfecta sau sigura, asa ca eu raman cu inima daruita lui Dumnezeu Unicul, mai presus de orice religie intinata!


Frumos!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 9 Februarie 2014 11:40
De la: Hebe_13, la data 2014-02-08 23:09:55
De la: Darius_, la data 2014-02-08 15:52:44No Dooooanne! Ne intoarcem pe vremea inchizitiei! E clar ca acum nu e vreo religie perfecta sau sigura, asa ca eu raman cu inima daruita lui Dumnezeu Unicul, mai presus de orice religie intinata!


Cam asta spusei si eu mai devreme.


gresit,,,este religie sigura
iiiiiiiiio
Postat pe 9 Februarie 2014 17:09
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-09 11:40:24
De la: Darius_, la data 2014-02-08 15:52:44No Dooooanne! Ne intoarcem pe vremea inchizitiei! E clar ca acum nu e vreo religie perfecta sau sigura, asa ca eu raman cu inima daruita lui Dumnezeu Unicul, mai presus de orice religie intinata!


Frumos!


urat

exista religie sigura
iiiiiiiiio
Postat pe 9 Februarie 2014 17:10
De la: rondina, la data 2014-02-08 22:43:12Bre' nea'...lasa-ne in durerea noastra si proslaveste intr-o biserica texte de genul....nu aici! Suntem deja prea satui de "religia" vietii de zi cu zi, de zbuciumul zilelor saptamanii si al vietii in general...aici chiar nu-si au locul topic-uri de genul!



kudika226898
Postat pe 10 Februarie 2014 07:58
Câți ani ai?
Ești femeie?
Nu am avut rãbdare sa-ți citesc postarea, cam prea lunga, dupã pãrerea mea.
DA! Farã a avea niciun Dumnezeu inseamnã a trãi ca frunza-n vant... Din pãcate BOR l-a cam alungat pe Dumnezeu din viața românilor prin fastul și comerțul practicat, fãrã nicio restricție. Nu se implicã în acte sociale și ne duce spre feudalism...Sunt mulți ”credicioși ” care nu au mãcar habar ce e Biblia. Cineva spunea cã a scris-o EMINESCU! Religia e ceva ce ține de intimitatea fiecãrui individ. Un NU hotãrît religiei și icoanelor în școli. DA -Istoriei religiilor. BOR sa-i atraga pe copii la BISERICA. Catedrala Neamului va fi a doua ca mãrime din lume. Cea mai mare este in Maroc.
Autocontrol, echilibru in toate fãrã habotnicie ar fi ideal... Numai bine!
Titita4
Postat pe 19 Februarie 2014 13:56
Dumnezeu este in inimile fiecarui dintre noi,nu cred ca este normal si drept sa fie deschis un asemenea topic,fiecare dintre noi avem pareri impartite in anumite privinte,dar din respect sa nu folosim numele de DUMNEZEU..pe acest forum,consider ca nicunul dintre noi nu e in masura sa faca aprecieri pro si contra asa ca va rog
athos_007
Postat pe 19 Februarie 2014 14:25
De la: kudika226898, la data 2014-01-17 12:29:31
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-15 15:55:16Te-a ajutat cineva sa faci trecerea asta de la rau la bine sau a venit de la sine ?


L-au ajutat fratii intru sminteala, la adunarea labelor triste.


Bravo, bravo, bravo!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 20 Februarie 2014 13:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
http://kudika.ro/KLI-SB 3 De la: monique27simi 3 Iunie 2010 14:15
Alternativa...cu plata ?! 5 De la: kitty_krieger 18 Iulie 2010 19:31
ce ar trebui sa fac... 22 De la: mikibest 12 Iunie 2010 17:59
cum sa fac sa ma inteleg cu un adolescent de 16 ani.parinte fiind. 9 De la: kudika183480 19 Iunie 2010 22:45
DRAGOSTE OBSNUINTA SAU ,,BOALA''? 7 De la: kudika1993 2 Iulie 2010 17:17