Setari Cookie-uri

Ce inseamna pentru voi cuvantul te iubesc?

"te iubesc"-este un egoism nu as lasa pe nimeni sa-l ia de langa mine!
Titanika
Postat pe 5 Martie 2014 17:22
Cred ca insemnatatea sentimentului de iubire e cam aceeasi pentru toti. Toti vrem pe cineva care sa se simta atras de noi si de care noi sa ne simtim atrasi sa fie acolo cu noi, pentru a imparti cu acea persoana si bucuriile si supararile, toti vrem ca acea persoana sa ne ajute cand avem nevoie, sa avem pe umarul cui plange, vrem ca acea persoana sa ne inteleaga modul de a fi si sa ne accepte asa cum suntem si cu defecte, si cu zile proaste, nu doar cu calitati si fericire la infinit. Din pacate nu toti gasim asta, asa ca unii din noi ajungem cu mai putin, nu pentru ca nu am merita mai mult, ci pentru ca timpul trece pe langa noi si suntem satui de cautare, suntem frustrati, plictisiti si cu timpul poate chiar mai nemotivati ca oricand. Daca am cautat pana acum pe cineva grozav si n-am gasit de ce sa mai incercam? Daca nu e nimeni? Si asa ne coboram standardele si ajungem tot cu persoane nepotrivite. Culmea e ca uneori si iubim acele persoane, acele persoane care nu ne ofera nici un sfert din cat ne-am dorit, pentru ca acel putin pe care ni-l ofera ei, e mai mult decat ce ne-au oferit altii.
Achillesluv
Postat pe 16 Martie 2014 14:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac? 6 De la: tavi85 13 Iulie 2010 12:35
Relatie cu ... seful.... 25 De la: just_laura 2 Iunie 2009 12:02
ce pot sa fac? 7 De la: lemuriano 18 August 2010 19:22
oare sa chiar iubesc din nou ? 9 De la: kudika098645 16 Iunie 2010 00:00
oare chiar nu putem fi impreuna 54 De la: always_same 1 Iulie 2011 16:26