Setari Cookie-uri

un sfat la aceasta poveste

buna. numele meu e Karina si am 25 de ani.
sunt studenta in ultimul an la "The United States Military Academy in primul an de facultate am inceput o relatie de prietenie cu un frumos colonel, fratele unui profesor de astrofizica si timp de 4 ani am devenit foarte buni prieteni.ne povesteam totul si eram mai mult decat o sora pentru el iar el era centrul universului meu, avand in vedere ca eram intr-o tara straina cu putine cunostinte m-am atasat de el si el sa atasat de mine incat eram nedespartiti. imparteam totul de la bucuri si clipe frumose pana la tristete. imi povestea totul si aveam incredere mare unul in altul.
intr-o zidin vara aceasta cand am acceptat invitatia de a merge cu el la o nunta, cand a venit sa ma ia de acasa a ramas intepenit in mijlocul sufrageriei cu ochii atintiti asupra mea (pot sa zic ca nu arat deloc rau. sunt roscata cu parul lung si cret pana la coate, inalta 1,72 si 50kg), iar el e divin, superb, romantic foarte atent si foarte matur si cu 15 ani mai mare decat mine. ne-am trezit sarutandune. in cele din urma am fost la nunta iar acolo ma prezentat ca iubita lui. eram fascinata de el si parca hipnotizata. cand mireasa a aruncat buchetul, acesta a aterizat in bratele mele, eu find asezata pe scaun cu spatele spre fetele care asteptau sa-l prinda, iar jearteaua a aterizat pe bratul lui Jonathan(eu ii zic jack). bineinteles ca au foat glume pe seama noastra iar jack a spus ca niciodata nu se stie ce se va intampla si ca el ar fi bucuros daca se va insura cu mine..
la nici o saptamana dupa aceea am fost impreuna in vancouver bc canada si acolo am facut dragoste pentru prima data. tot acolo ma cerut de sotie si pe data de 20 septembrie am facut nunta.
acum sunt insarcinata in 8 saptamani si am fost pe punctul de a pierde copilul cand l-am vazut pe jack al meu, pe barbatul care il iubesc mai mult decat orice pe lume exact la o luna de la nunta in patul meu cu alta femeie.
ce sa fac? nu pot sa-l iert si nu pot sa uita acele imagini. el nu stie inca de copil caci in ziua cand l-am prins cu alta ginecologul mi-a confirmat ca sunt insarcinata. ce ar trebui sa fac?
momentan sunt in romania cu serviciul si el ma insotit ca de obicei. de fata cu toata lumea suntem o familie fericita dar cand suntem singuri sunt rece cu el. nu imi zice nimic si imi respecta dorinta de a ma lasa in pace.
ce sa fac?
datim un sfat
karinausa
Postat pe 27 Octombrie 2008 16:04

stii, cel mai bun sfat pe care o sa-l primesti este : FA CEEA CE SIMTI

fiecare dintre noi are o alta parere despre viata si vei primi fel de fel de sfaturi

si ca sa sa fiu on topic : lasa-l

iti spun si de ce; daca la o luna de la casatorie te-a inselat, gandestete ce va face mai incolo

nu zic mai multe, cred ca nu ar avea sens

bafta in alegerea ta

_fantoma_
Postat pe 27 Octombrie 2008 16:12
nu stiu ce sa spun,am trecut si eu prin multe dar chiar m-a lasat masca povestea ta,mi se pare aiurea faptul ca nu a incercat in vreun fel sa isi ceara iertare sau nush sa discute despre asta si mai ales cum a putut sa faca asta in casa voastra, in patul vostru?parerea mea este sa discuti cu el sa vezi ce l-a indemnat sa faca asta,incearca sa vezi ce s-a intamplat, ce l-a impins la gestul asta si daca regreta!fa toate lucrurile astea pt copilul tau,si apoi dupa ce iti da o explicatie gandeste-te bine daca el este omul langa care ai vrea sa iti cresti copilul si langa care sa stai o viata intreaga,dar gandeste-te bine si tine-ne la curent!succes
lostangel86
Postat pe 27 Octombrie 2008 17:22
daca arata asa cum ai spus tu..ca e divin si mai e si colonel...uita de el..genul acesta de oameni se casatoresc de tineri..dar mental, psihic vorbind..abia dupa 35-40 de ani..
cand realizeaza ca incep varsta a doua, si se potolesc, dorind sa aiba un camin perfect..
Dar, e posibil ca femeia din patul tau sa fi fost o ultima aventura..ca de adio. Dar tu tot nu vei fi pe deplin fericita, il vei privi tot timpul suspicioasa, iti vei dori sa-l urmaresti tot timpul..amarand-ul pe el..si pe tine totodata..
In legatura cu copilul..trebuie sa-i spui. Nu-l priva de aceasta bucurie.

aldo_moro
Postat pe 27 Octombrie 2008 19:53
Uuuuuuu!!! Grea incercare....cam greu pentru unele raspunsuri. La toti ni se sfasie inima numai cand ne gandim la asa ceva, dar sa si treci prin asta....e foarte greu. Nu cred ca noi suntem in masura sa-ti dam sfaturi, tu trebuie sa analizezi, sa judeci, sa desfaci firul in 4. Ne gandim mai tot timpul:oare viata asta e facuta numai din suferinta? Uneori chiar acceptam ceea ce ni se intampla doar pentru simplul fapt ca il iubim pe cel de langa noi mai mult decat propria persoana si suntem dispusi sa facem compromisuri. Intrebarea e: merita el acest lucru? Raspunsul il stii doar tu...sau il vei afla in timp.Sa fii iubita!!!
Calinutza
Postat pe 27 Octombrie 2008 20:23
sa sti ca si eu am crezut la inceput ca si tine aldo_moro dar timp de 4 ani lam vazut si cu fete si fara, mi-a povestit experientele lui si neam inteles mai mult deca 2 prieteni. nu stiu exact ce sa intamplat dar cand am intrat in camera el fara tricou pe el si era pe pat iar ea era peste el incerca sa-si dea jos camasuta.
stiu ca a fugit dupa mine caci m-a strigat dar nu mai ma ajuns si eu m-am intors doar a doua zi cand el a incercat sa-mi explice si eu i-am spus sa nu se mai oboseasca caci nu are rost si m-am purtat cu el ca si cand era doar un bun prieten. de atunci ne-am purtat afectos doar in public iar acasa nici unul nu a zis vreo vorba buna.
karinausa
Postat pe 27 Octombrie 2008 23:31
karina..daca inca mai stati impreuna in aceeasi casa, ar trebui sa incercati sa incepeti o noua casnicie. Da-i de inteles ca vrei o impacare, dar sa nu-i spui direct, pt ca nu e bine sa faci u primu pas. Da-i un semn doar, aveti acum un copil, nu stiu daca i-ai spus sau nu dar...copilul in mod normal ar trebui sa va lege si mai mult.
E pacat sa stati in aceeasi casa, sa va iubiti, dar sa fiti reci unu cu celalalt; nu e bine pt nici unu dintre voi doi. Daca el te iubeste, sa stii ca si el sufera, dar e barbat si nu vrea sa arate, sau nu poate.
Asa simt eu, tu normal ca vei face ce-ti spune inima, ideea e sa despici firu'n patru, sa vezi toate posibilitatile.
aldo_moro
Postat pe 28 Octombrie 2008 08:36
asear mi-am luat inima in dinti si cand a venit am vorbit.
am comandat un pui la rotisor si am facut cartofi la cuptor su legume si zmantana. eram singuri acasa caci mama e la costanta cu treburi. dupa ce am mancat am adus o sticla de vin si doua pahare. sa uitat la mine si ma intrebat daca sarbatorim ceva. i-am raspuns ca inca nu stiu dar vom vedea. apoi ne-am asezat pe cov in fata semineului.minute bune nu am zis nimic nici unul. stateam si ne priveam in tacere apoi am inceput sa ne sarutam. de abia cand am inceput sa ne sarutam ne-am dat seama cat de dor nea fost unul de altul. ne-am lasat purtati de val si am facut dragoste.dupa aceea am inceput sa plang. plangeam din cauza sentimentelor care le simteam.a fost ceva de neimaginat. niciodata nu a fost asa de tandru si asa de dulce. apoi cand ma tinea in brate mi-a zis ca nu sa intamplat nimic cu pustoaica. mi-a povestit ca el esa de la dus cand sa trezit ca e impins spre pat si pana sa-si dea seama ea sa suit pe el si a inceput sa se dezbrace si atunci am intrat eu in camera. mi-a jurat pe viata lui ca nu ma inselat niciodata, ca de cand m-am daruit lui nu la mai interesat nici o femeie. mi-a zis ca vrea sa faca dragoste numai cu mine ca doar pe mine ma doreste si ca doar pe mine vrea sa ma simta.
simt ca zice adevarul.simt ca ma iubeste si simt ca nu as putea trai fara el.in dimineata aceasta a plecat la munca inainte sa ma trezesc si in locul lui in pat era un trandafir rosu si un bilet pe care scria ca ma iubeste si sa ii dau voie sa-mi demonstreze ca ma iubeste.
karinausa
Postat pe 28 Octombrie 2008 10:08
Povestea a luat o turnura f frumoasa. Ma bucur pt tine dar si pentru el, povestile care au o...rezolvare, sa zic asa, frumoasa sunt din ce in ce mai rare.
Ma bucura si faptul ca el a jurat ca nu te-a inselat, deci, cred eu, ai sa poti fi mai linistita.
Hm.parca va desprindeti dintr-un film de dragoste, ales "finalul episodului" cand ati facut dragoste langa semineu.
Va doresc la amandoi fericire si putere sa treceti peste toate problemele.
aldo_moro
Postat pe 29 Octombrie 2008 07:11
Daca tu crezi ca poti trece peste asta si crezi ca-l pori ierta si mai exista vreo sansa sa- ti salvezi casnicia , ramai cu el, daca nu.......divort si gata.
Dar nu uita ca cine a inselat odata , mai inseala si a doua si-a treia...etc
Bafta multa
larevedere
Postat pe 29 Octombrie 2008 09:18
poveste americana!
sceptic in ea, ca in prezenta extraterestrilor pe pamant!

Postat pe 29 Octombrie 2008 09:21
Interesanta poveste si final frumos dar sper sa fie asta finalul.Eu cred ca tipul a dat-o in bara rau de tot,dar nici pe tine nu vrea sa te piarda .A vazut si el de-a lungul timpului ca fetele bune sunt rare,parasute sunt peste tot.Sa zicem ca ii credem explicatia dar intrebarea este ce cauta aia in preajma lui si imbracata sumar.E foarte urat ce s-a intamplat,mai ales la o luna dupa casatorie cand totul trebuia sa fie lapte si miere,daca acum se comporta asa,ma gandesc ce te astepta mai tarziu,la ce oare trebuie sa te mai astepti.Acum ai 3 variante:1 ramai cu el,sperand ca va fi mai bine si stergi cu buretele acordandu-i inca o sansa.2 faci avort si inlaturi orice amintire legata de el si de asemenea si pe el din viata ta.3 pastrezi copilul dar ii oferi un tata care stie sa se comporte intr-o familie.Multa bafta si sper sa iei cea mai buna decizie!
Sabrina82
Postat pe 29 Octombrie 2008 19:04
pt cei care poate nu au inteles ultimul mesaj de la karina: deja s-au impacat, si intr-un mod f frumos.Parerea e e ca daca barbatul se simtea cu "musca pe caciula" ar fi incercat el primul sa se scuze, sa se impace, dar, el a asteptat sa se linisteasca Karina. Ori se preface f f bine ori chiar nu are nici o vina, io tind spre a doua posibilitate.
Poate nici Karina nu e sigura de el acum, de ce a zis el, dar a auzit exact ceea ce voia sa auda, ca nu sa intamplat nimic si ca el o iubeste f mult.
In unele cazuri, unele persoane, chiar daca nu sunt sigure de anumite lucruri, se prafac, se sacrifica ( incazul Karinei) pentru a crede un asa zis adevar, pt a nu pierde ceva mult mai important, o viata alaturi de pers. iubita. Era vorba aia.." minte-ma frumos".
aldo_moro
Postat pe 30 Octombrie 2008 09:01
nu-ti fa griji si da dovada de maturitate, mai mult ca el. O sa se mai intimple lucruri din acestea, sa nu ai nici o indoiala, dar tine minte o vorba spusa de cineva care chiar a trecut prin astfel de experiente: NU ARE NICI O LEGATURA!
In cazul tau, nu are nici o legatura cu casnicia ta.
Chiar vroiam, inainte sa citesc finalul apoteotic al povestii tale, sa te intreb: ce legatura are cu casnicia ta?
Iarta-mi cinismul, dar asta e.
nefer
Postat pe 30 Octombrie 2008 09:19
vrei a spui ca ar trebui sa inchida ochii Karina, sa-i dea frau liber barbatului sa o insele?
Daca tu ai suferit o experienta de genul asta sau daca inca traiesti aceasta experienta, e treaba ta, dar nu da astfel de sfaturi altora.
Daca tu ai avut acest esec nu inseamna ca toti trebuie sa pateasca la fel, doar pt a nu te simti singura care a inchis ochii..cred ca ai de fapt un sentiment de vinovatie si incerci sa scapi de el...exista si alte metode.
aldo_moro
Postat pe 30 Octombrie 2008 14:18
ca de exemplu? ce metode?
ea trebuie sa ia acest incident ca pe ceva neimportatn, o sincopa in viata lor de cuplu, vor mai fi si altele, de diferite naturi, nu la prima sa de-a bir cu fugitii si sa divorteze.
E foarte greu sa divortezi si e o prostie si o lipsa de maturitate sa dai divort la primul pas gresit.
nefer
Postat pe 31 Octombrie 2008 18:20
pai nici eu nu am fost de parere sa dea divort, dar asta ceea ce spui tu ca adulterul este o parte a casniciei si ca ea nu trebuie sa ia in serios aceasta intamplare, sa mai inchida si ochii ca si cum ar fi ceva normal...e gresit, complet gresit..
Afla de la mine ca daca ea ar fi fost prinsa in pat cu alt barbat deasupra ei, nici nu ar mai fi avut timp sa scrie aici pe site, ca ar fi fost deja divortata..doar un barbat la 10 000 ar trece peste o intamplare de genul, unde femeia il inseala, si chiar daca se impaca cu sotia, acesta nu va uita intamplarea ani de zile si va fi suspicios tot timpul..nu tine de maturitate aceasta chestiune, ci de natura omului..
aldo_moro
Postat pe 1 Noiembrie 2008 14:51
nu ai inteles nimic, mai baiatule. Ceea ce leaga doi oameni casatoriti este ATAT DE IMPORTANT, incat nu se poate desface atat de usor, la o prima si stupida greseala. Ba chiar dimpotriva, ceea ce s-a intimpalt acum intre ei si faptul ca ea l-a iertat s-ar putea sa-i lege mai sptrans si sotul ei sa nu o mai insele niciodata. Dar ... sa-r putea sa se mai repete... peste 20 ani...
In nici un caz nu am spus sa se obisnuiasca cu adulterul si sa-si faca un modus vivendi din asta, ai inteles gresit
nefer
Postat pe 3 Noiembrie 2008 09:11
Desi mi se pare prea idilica, aceasta ..explicatie.. am inteles-o f bine si nu te contrazic, dar mesajul tau de mai sus l-ai scris intr-o cu totul alta maniera.



aldo_moro
Postat pe 4 Noiembrie 2008 00:36
...si aldo moro,sunt tare curioasa sa-ti aflu parerea,ce crezi tu ,ce intorsatura ar fi luat povestea daca in loc sa-i dea de inteles ca vrea sa se impace ea ar fi persistat in raceala ei?Dupa cum se pare daca ar fi fost dupa el,ei ar fi trait asa mult si bine.Tu ai sfatuit-o sa nu faca ea primul pas insa ea chiar l-a facut!Deci faptul ca povestea a luat o intorsatura frumoasa ,este meritul ei.Intr-adevar ea a facut ceva pentru"a nu pierde ceva mult mai important, o viata alaturi de pers. iubita."Dar el?Sa presupunem ca ea ii "da de inteles"ca vrea sa divortele,tu ce crezi el cat ar fi "suferit" in taina,avand in vedere ca el ar fi " barbat si nu vrea sa arate sau nu poate" sa arate ca sufera, pana cand s-ar fi ajuns la divort? sml-confused0067: Ar fi lasat el totul la latitudinea sotiei?E chiar atat de "barbateasca"aceasta atitudine pasiva? : sml-confused0024:
Sincer mie nu mi se pare o atitudine de barbat-colonel-sot-viitor tata.Mai degraba seamana cu un copil pus la colt constient ca a gresit,asteptand cuminte sa treaca furtuna si mai departe...fie ce-o fi.Eu sper ca am inteles eu totul gresit si ca el defapt este totusi "barbat"sau ce-l putin mai matur decat reiese din cele aratate.Aldo moro,spre curiozitatea mea,
,ce crezi,un barbat care (repet)" nu vrea sa arate sau nu poate"sa arate ca sufera intr-o astfel de situatie sau ma rog in general ,chiar daca este un lucru important in joc cum ar fi casnicia,o sa fie el destul de barbat sa arate iubire,respect de-acum incolo cand greul a trecut,situatia a fost salvata de sotie?O sa "vrea sa arate"sau o sa "poata"el s-o aprecieze?Cred ca esti de acord cu mine ca ea o merita din plin!
eka
Postat pe 5 Noiembrie 2008 22:12
Da, sunt de acord cu tine, meritul este al ei ca s-au impacat.
El nu este trecut de 30 de ani, faptul ca nu a incercat sa faca nimic arata ca practic nu stia ce sa faca.
Nu a fost destul de barbat, destul de matur incat sa incerce sa faca ceva.. bine sau rau cum ar fi facut... Eu am sfatuit-o sa-i dea numai un semnal sau ceva, sa-i arate ca e dispusa sa vorbeasca cu el,e o diferenta intre a "face primul pas" si a-i da un semnal...
Faptul ca ea totusi a facut primul pas arata ca este mai curajoasa si mai matura.
Referitor la ultima intrebare..el ii arata si inainte respect si iubire, si cred ca ii va arata si mai multa iubire de acum in colo.

"Cred ca esti de acord cu mine ca ea o merita din plin!" -- total de acord.
Am sa repet ideea de mai sus- faptul ca el nu a facut nimic ca sa se impace cu ea denota lipsa de experienta, frica..
Sa nu mai spun ca unii oameni, barbati sau femei, atunci cand gresesc, se pot simti la "mila partenerului". Adica il percep pe partener ca un "superior", si nu comenteaza nimic in fata lor, accepta lucrurile asa cum le vrea parteneru..pentru ca ei au gresit in fata partenerului, deci se simt mai jos.
aldo_moro
Postat pe 6 Noiembrie 2008 14:31
Interesant.Mi-a placut cum ai pus tu problema.Intr-adevar nu m-am gandit sa-i vad pe cei cu musca pe caciula in ipostaza asta,dar acum vad ca e foarte plauzibil ce spui.Mda.Privind lucrurile din punctul lui de vedere.omul nostru ar fi putut sa se simta "la mila ei"si ca atare...Nu am motive sa ma indoiesc de intentiile lui si de sentimentele lui pentru ea dar,vezi tu,intr-o casnicie ca si in orice proiect comun conteaza faptele!Asta e,faptele genereaza situatii iar in urma actiunii noastre se ajunge la un rezultat."Iadul e pavat cu intentii bune",a spus cineva,dar eu ma bucur ca cei doi nu au ajuns totusi acolo.Sper ca pe viitor domnul sa actioneze conform intentiilor sale.Si de ce sa nu fim optimisti,doar omul cat traieste invata,nu?Revenind la tine aldo moro,inca o data mi-a placut cum ai interpretat comportamentul lui. :
E ceva nou,nu m-as fi gandit la acest aspect.
Am sa incerc si eu sa-i vad pe cei care gresesc si nu fac nimic sub acest aspect, sa-i inteleg si sa ma mai gandesc inaintea aplicarii "loviturii de gratie "Se pare ca uneori merita.
eka
Postat pe 8 Noiembrie 2008 13:21
De la: karinausa, la data 2008-10-27 16:04:06buna. numele meu e Karina si am 25 de ani.
.
la nici o saptamana .....cand l-am vazut pe jack al meu, pe barbatul care il iubesc mai mult decat orice pe lume exact la o luna de la nunta in patul meu cu alta femeie.


...inteleg ca totul s-a rezolvat..si e ok. O singura nedumerire am: Daca e asa cum spune el..ca..a iesit de la dush..si bla, bla..bla..( ceea ce nu contest)...ce cauta "femeia" in casa voastra, in dormitorul vostru si mai ales...in patul vostru????
ance32
Postat pe 8 Noiembrie 2008 16:12
ok daca tu te simti bine cu el
stii cum vine asta v-ati placut 4 ani de facultate nici unul n-a avut curajul sa recunoasca si v-ati dat seama la sfarsit ca va placeti ati facut dragoste bla-bla

dar el daca l-ai prins cu una crezi tu ca se va mai
abtine ?>
acum iti spune ca te iubeste te doreste esti sotia lui vine si un copil darrrrr
tentatiile sunt foarte mari
iar daca el la randul lui arata bine
femeile se vor da la el sigur .
acum crezi ca el va refuza?tentatiile daca a fost unaaa
esti sigura ca nu va mai incerca si altadata?
nu stiu asta e parerea mea
roxi25
Postat pe 8 Noiembrie 2008 16:27
Spunea cineva mai sus ca n-ar trebui ca Karina sa dea divort la prima abatare a barbatului...are dreptate in felul ei...intotdeauna trebuie sa incercam de mai multe ori, barbatul ei a gresit odata, Karina trece peste si il crede pe colonel cand i-a spus ca nu a fost nimic, din acel moment barbatul devine nevinovat pana la urmatoarea proba contrarie, practic acum barbatul ei a "iesit pe cautiune".
Karina nu trebuie sa traiasca de acum cu gandul ca barbatul ei o sa o insele candva. Dauneaza cu adevarat unei casnicii aceste ganduri.
aldo_moro
Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:19
asa de mult simt nevoia sa vb cu cineva care sa stiu ca nu ma va intelege gresit si nu m-ar judeca asa dupa aparentele situatiei

mele...vreau sa va spun ca acum un an jumatate am fost nevoita sa ma mut in alt oras .....cam la 600 de km distanta de cel in care am

cresut...fff greu...prieteni cunostinte alta etapa din viata..liceul...parintii afara nu erau langa mine..l-am cunoscut pe A.toate bune si

frumoase asta timp de 3 sapt..cat am stat impreuna era totul ok mai facea el faze..dar nimic grav incat sa ma supar....si nah

detalii...pana cand m-a chemat la o petrecere si dupa petrecere trebuia evident sa dormim undeva pana dimineata si am dormit la un

prieten de-al lui eu fiind virgna...:((doamne cand imi aduc aminte...m-a violat...m-a obligat..era un pic ametit eu la fel..dar eram

constienta ca nu aveam ce face..apoi a urmat 1 dec si a plecat la munte....m-a lasat asa..ds-a folosit de mine...si cand am gandeam ca my

first time vroiam sa fie altfel..ma urasc pe mine cand ma gandesc la clipele alea:((e f greu....ma sitm si acum murdara folosita...de

toate.....vreau sa sterg asta din viata mea...asa a trecut un an..eu ma gandeam la ''fapta asta'''si cu baietii care am avut relatii dupa

si nah ma sarutau sau ajungeam la chestii mai ''intense''plangeam tipam ii respingeam..asta pt ca involuntar imi venea ca un scenariu

toate secventele cu A..cand s-a intamplat ce s-a intamplat:(( pana cand l-am cunoscut pe R.de 22 de ani..am scris situatia mai concreta

jos...:) asa....am vb mult timp..ca amici.....prirteni..eram ca fratii avea incredere in mn ieseam o data la 2 sapt chiar o data la o

luna..vb-ea deschis imi zicea toate ''treburile''lui....ce combina sa zic asa si in legatura profesionala tot...si imi dadea mereu sfaturi

de astea mai puternice...si ma facea sa fiu mai matura...nush pana cand am ajuns sa am indragostesc de el...i-am zis..si-a dat seama....si

a cerut o ruptura sa-mi revin..mi-a fost greu..n-am mai vb cateva luni bune..pana cand in timpul asta am lasat sentimentalismele eram deja

si sunt mai domnisoara..nah aveam grija mai mult de aspectul meu...saracului baiat ii cam veneau apele cand ma vedea:P 1.75....90-70-93 va

dati seama......si el fiind asa mai cu poftele nebazandu-se pe rel serioase..si am iesit din ce in ce mai des..pana cand m-a invitat la

el..am baut nijte vin..era ok..constientizam ca se va intampla..dar parca nu aveam acele retineri ca pana acuma..uitasem complet de

incidentul de anul trecut....precizez ca am fc cu R acuma o luan si ceva...:P :D asa.....a fost ok..am pos in gand ca el este primul..si

sa zic asa in momentele alea il foloseam adik ne foloseam unul pe altu el sa-is satisfaca placerile si eu il foloseam sa uit de A de tot

ce a fost tragic..si asa am ajuns fara sa vreau sa tin la el...el mi-a zis de la inceput canu vrea nimic sentimental;...vrea doar

placere...si nah eu i-am zis ca atunci cand sunt cu el falsez..si sunt altfel...il vreau doar pt mn si el nu vroia sa inteleaga asta....si

i-am zis ca verau o ruptura..si el nu ca nu are rost ca ma vrea langa el..dar nah nu imi convenea nu imi facea bine..sa fiu cu el asa o

data pe sapt..nici cu altu sa am o rel nu pot ...dar nici cu el nu am o relatie oficiala..eram asa cam in ceata..si pana cand a vazut cama

doare si ca am nevoie de o ruptura mi-a cerut o rel serioasa..si de cateva zile imi acorda atentie ma alinta...iesim aproape in fiecare

zi..nu stiu ce sa cred..oricum nu am incred intr-utotul in ceea ce se intampla acum si in vb lui..voi incerca sa nu ma complic..sa raman

la stadiul asta cu sentimentele....si sa profit de ocazie..si nu vreau sam gandesc ca mai sta cu altele sau chiar maie imi poate zice

gata..dar stiu ca ma mai vrea..si acolo undeva semnific cv pt el s nu a fost numaai o dorinta la pat din partea lui....nu stiu multi din

jur imi zic ca gresesc ca fc rau ca ar trebui sa-mi vad de viata dar ma cunosc si am puterea de a constientiza ca o implicare sentimentala

nu-mi face bine..si voi incerca sa ma rezum doar la profit....sa zic asa..o sa il ascult.sa-i iau in considerare sfaturile lui mature si

''perverse'':"> sa fc sa ma gadesc ca am o viata si nu merita sa sufar...voi avea timp liceu..si altfel se va pune problema....:*
honey_hustla
Postat pe 1 Decembrie 2008 13:11
Delia..situatia ta am mai auzit-o de multe ori; nu esti singura care a trecut prin aceste intamplari.
Acea intamplae cu "violul" poate te-a maturizat, desi nu ti-ai dat seama pe moment. Ai vazut o latura adevarata a unui barbat. Asta te va ajuta sa ii citesti pe cei din juru tau, vei putea face diferenta intre cei buni si cei rai facand o paralela intre "A" si restu, referindu-ma la comportament, gesturi etc...
In legatura cu "R"..stii vorba "pofta vine mancand"...Parerea mea e ca poti aveacu el o relatie serioasa, avand in vedere ca a-ti fost sinceri intre voi tot timpul, si nu v-ati prefacut.
Daca spui ca el e mai mare ca tine, te poate ajuta in viata chestia asta, "R"are o experienta mai mare de viata, te poate "pregati" pentru ce va urma..
Parerea mea e sa mai ramai cu el, cu sau fara implicari emotionale, chiar daca pare un lucru imoral pentru altii..
aldo_moro
Postat pe 2 Decembrie 2008 18:04
multumesc din suflet pt sfaturi si intelegere...nah...faza e ca putini ma inteleg sau ma ajuta cu sfaturi asa de moment fara a analiza situatia...si nu vad nimic gresit ca cer un sfat..cu toate ca in subconstient eu constientizez care e treaba si cum trebuie actionat...doar ca nah....e vb si de situatie impuls..stare...multumec:*o sa profit de fiecare moment in care mi-e alaturi si o sa invat ce pot...fara a da mai mult decat primesc
honey_hustla
Postat pe 3 Decembrie 2008 13:32
De la: delia_cherry, la data 2008-12-03 13:32:35multumesc din suflet pt sfaturi si intelegere...nah...faza e ca putini ma inteleg sau ma ajuta cu sfaturi asa de moment fara a analiza situatia...si nu vad nimic gresit ca cer un sfat..cu toate ca in subconstient eu constientizez care e treaba si cum trebuie actionat...doar ca nah....e vb si de situatie impuls..stare...multumec:*o sa profit de fiecare moment in care mi-e alaturi si o sa invat ce pot...fara a da mai mult decat primesc



deci,msj asta l-am mai vazut pe un alt topic...de cate ori il vei scrie?sincer,acum?
acuma tu ce vrei?sa iti planga lumea de mila?cat de lipsita esti tu de ajutor?
mary_ct
Postat pe 3 Decembrie 2008 13:49
in primul rand e ce ai scris tu...si daca l-ai fi scris doar aici,intelegeam,dar tu ai scris si pe alte subiecte,unde n-avea nicio treaba ce vrei tu sa spui...deci...yo cred ca tu vrei sa te bagi in seama si nu stii cum!
get a life!
mary_ct
Postat pe 8 Decembrie 2008 09:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Care sufera asa mult? 52 De la: therapsong2 18 Iulie 2009 11:39
... 1 De la: tmMedeea 27 August 2009 12:29
iubire imposibila? 2 De la: darksukkubus69 1 Mai 2010 01:37
yasmine 5 De la: d3lya_healthy 30 Decembrie 2012 12:52
Minciuni...sau ce se intampla? 77 De la: puiut_77 4 Martie 2011 15:07