Setari Cookie-uri

Orientare sexuala cu peripetii

De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:52:45te oboseste adevarul nu eu,,scapa de lesbianism

INCITEAZA CU CITATELE GOGLE
GONGOI_BOSU
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:57
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 22:54:24
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:52:45te oboseste adevarul nu eu,,scapa de lesbianism
alea sunt clar citate de pe google si in al doilea rand am negat eu cumva ca am pacatuit?dar ma accept asa cum sunt si nu imi pasa de parerea ta.


nu de parerea mea trebui sa ti pese ci de cea a lui dumnezeu,,nu s citate dp google,,lasa lesbianismul
iiiiiiiiio
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:57
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:57:18
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 22:54:24
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:52:45te oboseste adevarul nu eu,,scapa de lesbianism
alea sunt clar citate de pe google si in al doilea rand am negat eu cumva ca am pacatuit?dar ma accept asa cum sunt si nu imi pasa de parerea ta.


nu de parerea mea trebui sa ti pese ci de cea a lui dumnezeu,,nu s citate dp google,,lasa lesbianismul
:)) ma distrezi rau..si daca ti-as spune ca sunt ateu..si ca nu imi pasa de dumnezeu..promiti ca ma lasi in pacatul meu :)) preotas
Myn_Barbieru_1
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:59
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:57:18
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 22:54:24
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:52:45te oboseste adevarul nu eu,,scapa de lesbianism
alea sunt clar citate de pe google si in al doilea rand am negat eu cumva ca am pacatuit?dar ma accept asa cum sunt si nu imi pasa de parerea ta.


nu de parerea mea trebui sa ti pese ci de cea a lui dumnezeu,,nu s citate dp google,,lasa lesbianismul

BA DA FRAERE IS CITATE GOGLE DACA VEREI PUN LINK CU SURSA DE UNE LEAI COPIAT
GONGOI_BOSU
Postat pe 26 Ianuarie 2014 23:02
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 22:59:53
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:57:18
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 22:54:24
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:52:45te oboseste adevarul nu eu,,scapa de lesbianism
alea sunt clar citate de pe google si in al doilea rand am negat eu cumva ca am pacatuit?dar ma accept asa cum sunt si nu imi pasa de parerea ta.


nu de parerea mea trebui sa ti pese ci de cea a lui dumnezeu,,nu s citate dp google,,lasa lesbianismul
:)) ma distrezi rau..si daca ti-as spune ca sunt ateu..si ca nu imi pasa de dumnezeu..promiti ca ma lasi in pacatul meu :)) preotas


cuvantul ateu este nonsens,,lasa prostiile si inceteaza cu lesbianismul
iiiiiiiiio
Postat pe 26 Ianuarie 2014 23:02
da nu stiu ce sa zic.. numai ca e ok sa asculti parinti pana la o anumita varsta , daca felul tau de a fi e sa fi asa..fi in continuare.. esti destul de mare si capabila sa ei orice decizie vrei tu . Ai ani pe care ii ai sfatul meu daca ai job si te poti intretine numai tine cont de ce zic parintii fa ceea ce iti doreste inima
Marius_Dragutzzu_1
Postat pe 26 Ianuarie 2014 23:02
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 22:59:53
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:57:18
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 22:54:24
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:52:45te oboseste adevarul nu eu,,scapa de lesbianism
alea sunt clar citate de pe google si in al doilea rand am negat eu cumva ca am pacatuit?dar ma accept asa cum sunt si nu imi pasa de parerea ta.


nu de parerea mea trebui sa ti pese ci de cea a lui dumnezeu,,nu s citate dp google,,lasa lesbianismul
:)) ma distrezi rau..si daca ti-as spune ca sunt ateu..si ca nu imi pasa de dumnezeu..promiti ca ma lasi in pacatul meu :)) preotas

NAI VRIA SE NE DISTRAM UMPIC IMPREUNA SI NOI
GONGOI_BOSU
Postat pe 26 Ianuarie 2014 23:04
doamne fiecare cu ce-l doare
kudika_942526
Postat pe 27 Ianuarie 2014 00:57
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 20:46:32 Buna seara , sunt aici pentru ca doresc a primi sfaturi si a afla parerile dumneavostra despre ceea ce am sa va povestesc.
O sa incep cu un scurt istoric.. deci am 25 de ani, am avut o copilarie furtunoasa(asta deoarece sunt si am fost o persoana cu un comportament foarte baietesc) nu imi displacea scoala dar nici nu o agream (ca orice alt copil de altfel), nu ratam nici o ocazie de a bate mingea sau tot timpul ma gaseai in grupul de baieti(asta si deoarece vecinii mei erau doar baieti).
Usor am ajuns la liceu problemele sau agravat, gen nu mai suportam jicnirile alor mei (incepusem sa ma ingras ,iar la scoala ma pricepeam la unele obiecte insa la altele nu ma omoram) din grasa, balena , proasta nu ma scoteau (pe atunci la 1,66 m aveam 65 kg, destul de ok zic eu insa pentru ei nu prea) apoi m-am indragostit (adica imi mai fugisera ochii dar nu sa ma indragostesc )am avut o relatie de 3 ani dintre care 2 foarte ok pana au aflat ai mei si bineinteles vin si scandalurile, glumele , jicnirile ("de acum ai propria vesela ca nu cumva sa ne imbolnavim" etc,etc) desigur nu am mai putut si am fugit de acasa cam 3 zile pana cand m-au gasit si m-au adus acasa. O perioada a fost ok apoi iar au inceput, asa ca am fugit si a 2 oara(eram la pamant cu psihicul nu mai suportam nici o jicnire,chiar si sora mea imi spunea proasta si cand ii spuneam sa inceteze stiti care a fost raspunsul?.. de ce ca si tata iti spune.).M-au dus la psiholog, apoi la psihiatru crezand ca sunt nebuna,insa nimic ,au renuntat cand psihologul a spus ca ei gresesc.Am terminat cu greu si liceul(nu am luat bacul din prima).
Am intrat la facultate (una aleasa de ei,buna pentru viitor ,vin acasa ,ma ocup de afacere in familie,nu le reprosez asta) 4 ani nu au fost discutii,eu la Bucuresti ei la 300 km distanta,marea problema nu mai era asa mare acum ca eram departe,faptul ca vorbeste satul,ca barfeste, lucru care conteaza foarte mult pentru ei care au un statut ,sunt respectati, si foarte mandrii ca sunt printre cele 2 familii instarite din sat(cate certuri am avut pe tema satului nici eu nu mai stiu).
Dar acum am terminat facultatea sunt inginer zootehnist ,am venit acasa la afacerea familiei, dar din pacate m-am indragostit iar :)) (si tot in sat--mare greseala).Au inceput iar jicnirile, reprosurile (ca ei mi-au dat mi-au facut eu de ce ii fac de rusine, de ce nu ma gandesc la ei?)mi s-a interzis sa ma vad cu ea iar daca incalc asta ei au precizat ca imi vor lua masina si cheile de la apartament si sunt invitata sa plec sa imi fac viata cum imi doresc daca asa cum vor ei nu imi place.
Initial imi tot repetau ca ei m-au acceptat, apoi ca au acceptat asta dar nu ma vor in sat ca barfeste lumea(marea problema) ca i-am facut de ras ,ca mi-am batut joc de ei si ca eu nu am respect pentru ei, tin sa precizez ca nu m-am afisat (sarutat sau tinut de mana) doar ne plimbam sau o vizitam acasa si chiar am dormit de 3 ori la ea.Dar satul vorbeste...o sa raman cu sechele la vorbele astea :) .Bun ,acum m-au trimis iar la psiholog deoarece ei considera ca homosexualitatea e o boala mintala ,pe psihic, gen ca daca eu imi doresc asta,asta sunt...ca sunt nebuna si ca trebuie sa ma schimb si sa intru si eu in cei citez "99,9 % din lumea normala"(adica satul).
Pe scurt mereu au vrut sa ma tina din scurt desi mai mereu nu ii ascultam :) si imi acceptam bataile si pedepsele cu capul sus.Dar mereu am urat faptul ca pentru ei pe primul loc a fost satul ,desi spun ca au facut orice pentru noi de multe ori imi dau impresia ca au facut asta de ochii satului.Urasc ca din cauza mandriei asta a lor ,desi nu isi dau seama, au in privire scarba atunci cand vorbesc cu cineva care nu le-au facut pe plac sau sunt mai prejos de "rangul" lor.Vorbesc despre sat ca si cum ar fi familia lor nu o comunitate dar ii privesc cu dispret si greata.Mereu a contat ce spune satul nu ce si cum se simte cel din familie.Ca de exemplu eu acum la 25 am o facultate terminata ,un master inca in curs, si muncesc(da la taica-miu dar muncesc asa au vrut) si ei sunt nemultumiti, imi reproseaza ca nu i-am facut inca mandrii :-o ca ar trebuii sa imi caut si al doilea job ca nu le place ca eu mai ies in oras la cafea sau la suc,sa ma distrez,relaxez.
Sunt atat de multe de spus incat nici nu mai am cuvinte, tot ce imi doresc sfaturi dar nu pentru mine ci pentru ei.(as dorii sa se implice mult parintii care au trecut prin asta si au acceptat)


Bleah, ce sila imi faceti cu topicurile voastre la misto!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 27 Ianuarie 2014 10:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
La revedere! 25 De la: Valy90 22 Iunie 2011 12:50
cadouri de ziua Indragostitilor 1 De la: butterfly_89 2 Februarie 2009 16:07
mare dilema 10 De la: IMF 15 Mai 2009 13:06
merita o a doua sansa? 5 De la: lion_heart 19 Martie 2011 16:39
Aaaaaaa 6 De la: IrisDenisse 27 Iunie 2012 13:22