Setari Cookie-uri

Orientare sexuala cu peripetii

De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:01:54
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 21:57:35
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 21:53:36
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 21:47:06
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 21:42:52
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 21:37:33
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 21:32:49lasa lesbianisul ca e pacat,,orienteazate spre barbati
o rugaminte cand iti dai cu parerea scrie te rog corect romaneste..cuvintele ce contin peste 7 litere nu prea le nimeresti ;)


nu conteaza tu incearca sa nimeresti barbatii lasa femeile ca e pacat,,sa te duci sa te spovedesti sa scapi de acest pacat impotriva firii
de ce spui ca e pacat?cu ce e pacat? prin simplu fapt ca iubesc?


da,trebui sa iubesti ce trebui nu ce nu trebui,,dumnezeu te a creat sa il iubesti pe el sau pe sotul tau cu care sa ai copii nu pe o alta femeie ca de aia a creat barbat si femeie,,homosexualitatea este atentat impotriva omenirii si impotriva firii,,ia viner in urma pacatelor celor apropriati noua sau din prizma pacatelor noastre,,ca vine este o problema ca o si accepti este si mai mare problema,luptate cu ea si dovedeste o,dute sa te spovedesti si roagate sa scapi de acest pacat
din cele 10 porunci cred ca ai incalcat cel putin 9 asa ca mai gandeste-te atunci cand il aduci pe dumnezeu in discutie..


insa stiu ca am comis un pacat,,tu esti constienta de asta??,,,lasa ti prostiile cu acceptarea si toleranta ca nu va judeca nimeni ,doar vi se spune ca este un pacat de care poti sa scapi
si cine a zis ca nu e constient ca a comis un pacat dar cum stiu ca si tu zi de zi pacatuiesti asa si eu.nu esti perfect si nimeni nu e perfect.toti o sa ne primim pedeapsa la momentul potrivit atata timp cat eu imi accept suferinta cu capul sus nu ai nici un drept sa imi spui sa ma spovedesc ;)
Myn_Barbieru_1
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:06
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:05:35
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 22:03:39
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 22:01:38si in plus care e legatura dintre orientarea sexuala si cea religioasa??? poate ........uite o vorba din biblie cel fara de pacate sa arunce piatra.
pt ultima fraza ,bravo


crede ma ,vorbesti in plus
ok sunt de acord ca vb prostii .......dar daca sunt oameni care aleg sa traiasca in pacatul lor ,de ce te lamentezi tu...ca intr-o zi am sa mooor din cauza ta
-Iulya
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:06
"Atat de puternic a fost zguduita lumea veche in urma catastrofei de la Sodoma, incat acest pacat care a fost cauza si-a insusit numirea de "sodomie", iar in zilele noastre poarta numirea moderna de "homosexualitate", ce cuprinde in sine perversiunile ambelor sexe. Este regretabil ca nici femeile nu au ramas neispitite de aceste tentatii erotice si istoria atesta ca inceputul s-a facut in insula greceasca Lesbos, iar aceasta practica a capatat numirea de "lesbianism", dupa numirea insulei de unde si-a facut aparitia."
iiiiiiiiio
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:09
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 22:06:59
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:05:35
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 22:03:39
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 22:01:38si in plus care e legatura dintre orientarea sexuala si cea religioasa??? poate ........uite o vorba din biblie cel fara de pacate sa arunce piatra.
pt ultima fraza ,bravo


crede ma ,vorbesti in plus
ok sunt de acord ca vb prostii .......dar daca sunt oameni care aleg sa traiasca in pacatul lor ,de ce te lamentezi tu...ca intr-o zi am sa mooor din cauza ta
big like si multumesc pentru intelegere
Myn_Barbieru_1
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:10
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:09:18"Atat de puternic a fost zguduita lumea veche in urma catastrofei de la Sodoma, incat acest pacat care a fost cauza si-a insusit numirea de "sodomie", iar in zilele noastre poarta numirea moderna de "homosexualitate", ce cuprinde in sine perversiunile ambelor sexe. Este regretabil ca nici femeile nu au ramas neispitite de aceste tentatii erotice si istoria atesta ca inceputul s-a facut in insula greceasca Lesbos, iar aceasta practica a capatat numirea de "lesbianism", dupa numirea insulei de unde si-a facut aparitia."
:)))) si incepem cu religia..ok omule religios e un pacat, dar e al meu , cu ce te impiedica pe tine sa nu dormi la noapte?
Myn_Barbieru_1
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:14
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 22:06:57
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:01:54
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 21:57:35
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 21:53:36
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 21:47:06
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 21:42:52
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 21:37:33
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 21:32:49lasa lesbianisul ca e pacat,,orienteazate spre barbati
o rugaminte cand iti dai cu parerea scrie te rog corect romaneste..cuvintele ce contin peste 7 litere nu prea le nimeresti ;)


nu conteaza tu incearca sa nimeresti barbatii lasa femeile ca e pacat,,sa te duci sa te spovedesti sa scapi de acest pacat impotriva firii
de ce spui ca e pacat?cu ce e pacat? prin simplu fapt ca iubesc?


da,trebui sa iubesti ce trebui nu ce nu trebui,,dumnezeu te a creat sa il iubesti pe el sau pe sotul tau cu care sa ai copii nu pe o alta femeie ca de aia a creat barbat si femeie,,homosexualitatea este atentat impotriva omenirii si impotriva firii,,ia viner in urma pacatelor celor apropriati noua sau din prizma pacatelor noastre,,ca vine este o problema ca o si accepti este si mai mare problema,luptate cu ea si dovedeste o,dute sa te spovedesti si roagate sa scapi de acest pacat
din cele 10 porunci cred ca ai incalcat cel putin 9 asa ca mai gandeste-te atunci cand il aduci pe dumnezeu in discutie..


insa stiu ca am comis un pacat,,tu esti constienta de asta??,,,lasa ti prostiile cu acceptarea si toleranta ca nu va judeca nimeni ,doar vi se spune ca este un pacat de care poti sa scapi
si cine a zis ca nu e constient ca a comis un pacat dar cum stiu ca si tu zi de zi pacatuiesti asa si eu.nu esti perfect si nimeni nu e perfect.toti o sa ne primim pedeapsa la momentul potrivit atata timp cat eu imi accept suferinta cu capul sus nu ai nici un drept sa imi spui sa ma spovedesc ;)


ba am acest drept cum si tu imi poti zice mie sa ma spovedesc ca e ceva benefic nicidecum rau,si ar fi bn sa o faci,,daca sti ca comiti un pacat atunci nu mai am nimic de zis,,asta este important,sa constientizezi ca i un pacat si sa incerci sa scapi de el,,succes te ajut daca vrei numai ca trebui sa ti schimbi nikul
iiiiiiiiio
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:14
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 22:06:59
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:05:35
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 22:03:39
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 22:01:38si in plus care e legatura dintre orientarea sexuala si cea religioasa??? poate ........uite o vorba din biblie cel fara de pacate sa arunce piatra.
pt ultima fraza ,bravo


crede ma ,vorbesti in plus
ok sunt de acord ca vb prostii .......dar daca sunt oameni care aleg sa traiasca in pacatul lor ,de ce te lamentezi tu...ca intr-o zi am sa mooor din cauza ta


daca ei aleg sau li sa ales tu esti datoare sa le spui ce e bn si ce nu
iiiiiiiiio
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:15
Myn ,nu am dreptul sa judec alti oameni ,indiferent de orientarea sexuala,religie sau culoare...respect atat timp cat sunt respectata ,chisr daca eu am alte conceptii,e simplu.
-Iulya
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:18
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:14:23
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 22:06:57
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:01:54
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 21:57:35
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 21:53:36
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 21:47:06
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 21:42:52
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 21:37:33
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 21:32:49lasa lesbianisul ca e pacat,,orienteazate spre barbati
o rugaminte cand iti dai cu parerea scrie te rog corect romaneste..cuvintele ce contin peste 7 litere nu prea le nimeresti ;)


nu conteaza tu incearca sa nimeresti barbatii lasa femeile ca e pacat,,sa te duci sa te spovedesti sa scapi de acest pacat impotriva firii
de ce spui ca e pacat?cu ce e pacat? prin simplu fapt ca iubesc?


da,trebui sa iubesti ce trebui nu ce nu trebui,,dumnezeu te a creat sa il iubesti pe el sau pe sotul tau cu care sa ai copii nu pe o alta femeie ca de aia a creat barbat si femeie,,homosexualitatea este atentat impotriva omenirii si impotriva firii,,ia viner in urma pacatelor celor apropriati noua sau din prizma pacatelor noastre,,ca vine este o problema ca o si accepti este si mai mare problema,luptate cu ea si dovedeste o,dute sa te spovedesti si roagate sa scapi de acest pacat
din cele 10 porunci cred ca ai incalcat cel putin 9 asa ca mai gandeste-te atunci cand il aduci pe dumnezeu in discutie..


insa stiu ca am comis un pacat,,tu esti constienta de asta??,,,lasa ti prostiile cu acceptarea si toleranta ca nu va judeca nimeni ,doar vi se spune ca este un pacat de care poti sa scapi
si cine a zis ca nu e constient ca a comis un pacat dar cum stiu ca si tu zi de zi pacatuiesti asa si eu.nu esti perfect si nimeni nu e perfect.toti o sa ne primim pedeapsa la momentul potrivit atata timp cat eu imi accept suferinta cu capul sus nu ai nici un drept sa imi spui sa ma spovedesc ;)


ba am acest drept cum si tu imi poti zice mie sa ma spovedesc ca e ceva benefic nicidecum rau,si ar fi bn sa o faci,,daca sti ca comiti un pacat atunci nu mai am nimic de zis,,asta este important,sa constientizezi ca i un pacat si sa incerci sa scapi de el,,succes te ajut daca vrei numai ca trebui sa ti schimbi nikul
De ce trebuie sa imi schimb nik-ul? si asa cum am mai spus poate e pacat daca chiar te intereseaza am si preotul meu care stie povestea mea etc etc si tot eu sunt si imi plac fetele in continuare
Myn_Barbieru_1
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:18
Am amintit, tinere, nu de puþine ori in convorbirile noastre, ca pãcatul desfrânãrii, sub toate manifestãrile lui, e o abatere gravã de la planurile Creatorului. Un amestec nepermis ºi revoltãtor. Cine comite acest pãcat, calcã legile firii ºi acest lucru nu poate rãmâne nepedepsit. Cãci legea aceasta a fost datã pentru binele firii, iar cine o calcã se pedepseºte pe sine însuºi."
iiiiiiiiio
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:19
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:15:59
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 22:06:59
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:05:35
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 22:03:39
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 22:01:38si in plus care e legatura dintre orientarea sexuala si cea religioasa??? poate ........uite o vorba din biblie cel fara de pacate sa arunce piatra.
pt ultima fraza ,bravo


crede ma ,vorbesti in plus
ok sunt de acord ca vb prostii .......dar daca sunt oameni care aleg sa traiasca in pacatul lor ,de ce te lamentezi tu...ca intr-o zi am sa mooor din cauza ta


daca ei aleg sau li sa ales tu esti datoare sa le spui ce e bn si ce nu
de ce crezi tu ca e datoare sa imi spuna ce e bine si ce nu e ,ti se pare ca nu am capul pe umeri sau ..din cate stiu exista drepturile omului si in plus nimeni si pentru nimic in lume nu are cineva dreptul de a te judeca
Myn_Barbieru_1
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:21
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 22:18:39
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:14:23
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 22:06:57
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:01:54
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 21:57:35
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 21:53:36
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 21:47:06
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 21:42:52
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 21:37:33
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 21:32:49lasa lesbianisul ca e pacat,,orienteazate spre barbati
o rugaminte cand iti dai cu parerea scrie te rog corect romaneste..cuvintele ce contin peste 7 litere nu prea le nimeresti ;)


nu conteaza tu incearca sa nimeresti barbatii lasa femeile ca e pacat,,sa te duci sa te spovedesti sa scapi de acest pacat impotriva firii
de ce spui ca e pacat?cu ce e pacat? prin simplu fapt ca iubesc?


da,trebui sa iubesti ce trebui nu ce nu trebui,,dumnezeu te a creat sa il iubesti pe el sau pe sotul tau cu care sa ai copii nu pe o alta femeie ca de aia a creat barbat si femeie,,homosexualitatea este atentat impotriva omenirii si impotriva firii,,ia viner in urma pacatelor celor apropriati noua sau din prizma pacatelor noastre,,ca vine este o problema ca o si accepti este si mai mare problema,luptate cu ea si dovedeste o,dute sa te spovedesti si roagate sa scapi de acest pacat
din cele 10 porunci cred ca ai incalcat cel putin 9 asa ca mai gandeste-te atunci cand il aduci pe dumnezeu in discutie..


insa stiu ca am comis un pacat,,tu esti constienta de asta??,,,lasa ti prostiile cu acceptarea si toleranta ca nu va judeca nimeni ,doar vi se spune ca este un pacat de care poti sa scapi
si cine a zis ca nu e constient ca a comis un pacat dar cum stiu ca si tu zi de zi pacatuiesti asa si eu.nu esti perfect si nimeni nu e perfect.toti o sa ne primim pedeapsa la momentul potrivit atata timp cat eu imi accept suferinta cu capul sus nu ai nici un drept sa imi spui sa ma spovedesc ;)


ba am acest drept cum si tu imi poti zice mie sa ma spovedesc ca e ceva benefic nicidecum rau,si ar fi bn sa o faci,,daca sti ca comiti un pacat atunci nu mai am nimic de zis,,asta este important,sa constientizezi ca i un pacat si sa incerci sa scapi de el,,succes te ajut daca vrei numai ca trebui sa ti schimbi nikul
De ce trebuie sa imi schimb nik-ul? si asa cum am mai spus poate e pacat daca chiar te intereseaza am si preotul meu care stie povestea mea etc etc si tot eu sunt si imi plac fetele in continuare


nu sta cu mainile in san si nu te mandrii ca ti plac fetele in continuare ca n ai facut nimic,,roagate sa te paraseasca acest pacat fa ceva pentru tn
iiiiiiiiio
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:21
"Actul sexual are taina, frumusetea si bucuria iubirii impartasite care, pentru crestin, capata incununare atunci cand este realizat intre sotul si sotia uniti in dragostea fara de sfarsit pe care Dumnezeu o daruieste acelora care doresc sa traiasca impreuna, in unitate si comuniune, pentru a se indumnezei. Contrafacerile si devierile actului sexual sunt straine de bogatia si pacea implinirii vietii sexuale in familia crestina, unde randuiala asumata nu are gustul amaraciunii constrangerii, ci exprima mireasma libertatii traite dupa darul lui Dumnezeu de care ne vorbeste cu atata intelepciune Sfantul Apostol Pavel. Libertatea crestina in viata sexuala a familiei innobileaza pe soti, umplandu-i de bucurie si fericire, atmosfera in care copiii se nasc si traiesc."
iiiiiiiiio
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:23
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:19:08Am amintit, tinere, nu de puþine ori in convorbirile noastre, ca pãcatul desfrânãrii, sub toate manifestãrile lui, e o abatere gravã de la planurile Creatorului. Un amestec nepermis ºi revoltãtor. Cine comite acest pãcat, calcã legile firii ºi acest lucru nu poate rãmâne nepedepsit. Cãci legea aceasta a fost datã pentru binele firii, iar cine o calcã se pedepseºte pe sine însuºi."
am fost facuti pentru a traii , a iubi si a ne inmultii (biblie)sa stii ca aparatul meu genital inca functioneaza chiar daca am o alta orientare sexuala;)
Myn_Barbieru_1
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:23
"Pentru cã se completeazã reciproc, Adam ºi Eva sunt omul deplin. „Omul este o unitate completã, deci chip al lui Dumnezeu, pentru cã unitatea sa de om se reali­zeazã în dualitatea personalã neuniformã, ci complementarã, de bãrbat ºi femeie". „ªi a fãcut Dumnezeu pe om... bãrbat ºi femeie i-a fãcut pe ei" (Facere 1, 27). „Vorbind de doi, Dumnezeu vorbeºte de unul singur", noteazã Sfântul Ioan Gurã de Aur. Cele douã aspecte (masculin ºi feminin) ale omului, „sunt în aºa mãsurã inseparabile în iubirea lui Dumnezeu, cã o fiinþã umanã luatã izolat ºi consideratã în sine nu e deplin om. Nu e, aºa zicând, decât o jumãtate de om, într-o existenþã izolatã de complementarul sãu. Nu e decât o jumãtate neuniformã cu cealaltã jumãtate."
iiiiiiiiio
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:24
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 22:21:46
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:15:59
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 22:06:59
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:05:35
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 22:03:39
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 22:01:38si in plus care e legatura dintre orientarea sexuala si cea religioasa??? poate ........uite o vorba din biblie cel fara de pacate sa arunce piatra.
pt ultima fraza ,bravo


crede ma ,vorbesti in plus
ok sunt de acord ca vb prostii .......dar daca sunt oameni care aleg sa traiasca in pacatul lor ,de ce te lamentezi tu...ca intr-o zi am sa mooor din cauza ta


daca ei aleg sau li sa ales tu esti datoare sa le spui ce e bn si ce nu
de ce crezi tu ca e datoare sa imi spuna ce e bine si ce nu e ,ti se pare ca nu am capul pe umeri sau ..din cate stiu exista drepturile omului si in plus nimeni si pentru nimic in lume nu are cineva dreptul de a te judeca

mai presus de drepturile omului exista lwgile lui dumnezeu iar aproapele tau cand o ei pe aratura trebui sa te traga de maneca sa nu te lamentezi in pacatul tau,,lasa prostiile ca nu ti merge cu mn
iiiiiiiiio
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:27
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 22:23:47
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:19:08Am amintit, tinere, nu de puþine ori in convorbirile noastre, ca pãcatul desfrânãrii, sub toate manifestãrile lui, e o abatere gravã de la planurile Creatorului. Un amestec nepermis ºi revoltãtor. Cine comite acest pãcat, calcã legile firii ºi acest lucru nu poate rãmâne nepedepsit. Cãci legea aceasta a fost datã pentru binele firii, iar cine o calcã se pedepseºte pe sine însuºi."
am fost facuti pentru a traii , a iubi si a ne inmultii (biblie)sa stii ca aparatul meu genital inca functioneaza chiar daca am o alta orientare sexuala;)


iti reprimi orientarea firii inceteaza cu prostiile
iiiiiiiiio
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:29
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:24:30"Pentru cã se completeazã reciproc, Adam ºi Eva sunt omul deplin. „Omul este o unitate completã, deci chip al lui Dumnezeu, pentru cã unitatea sa de om se reali­zeazã în dualitatea personalã neuniformã, ci complementarã, de bãrbat ºi femeie". „ªi a fãcut Dumnezeu pe om... bãrbat ºi femeie i-a fãcut pe ei" (Facere 1, 27). „Vorbind de doi, Dumnezeu vorbeºte de unul singur", noteazã Sfântul Ioan Gurã de Aur. Cele douã aspecte (masculin ºi feminin) ale omului, „sunt în aºa mãsurã inseparabile în iubirea lui Dumnezeu, cã o fiinþã umanã luatã izolat ºi consideratã în sine nu e deplin om. Nu e, aºa zicând, decât o jumãtate de om, într-o existenþã izolatã de complementarul sãu. Nu e decât o jumãtate neuniformã cu cealaltã jumãtate."
hai sa iti spun ceva oameni au fost facuti pentru a pacatui..gandeste-te dumnezeu ia facut pe adam si eva ok dar restul de unde au aparut din incest..un alt mare pacat ;)daca nu dumnezeu nu dorea ca ei sa cada in pacat facea doi adam si doua eva ca sa nu mai existe incestul..
Myn_Barbieru_1
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:30
....bun titlu...orientare sexuala cu peripetii...
-Iulya
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:31
Cãci deºi L-au cunoscut pe Dumnezeu, nu ca pe Dumnezeu L-au slãvit ºi nici nu I-au mulþumit, ci'n cugetãrile lor s'au rãtãcit ºi inima lor cea neînþelegãtoare s'a întunecat. Zicând cã sunt înþelepþi, au ajuns nebuni ºi slava lui Dumnezeu Celui nestricãcios au preschimbat-o în asemãnarea chipului omului celui stricãcios ºi al pãsãrilor ºi al patrupedelor ºi al târâtoarelor. De aceea Dumnezeu i-a predat necurãþiei, dupã poftele inimii lor, ca sã-ºi necinsteascã trupurile ei între ei, ca unii care au preschimbat adevãrul lui Dumnezeu în minciunã ºi s'au închinat ºi i-au slujit fãpturii în locul Fãcãtorului, Cel ce este binecuvântat în veci, amin!” (Romani 1, 21-25)
iiiiiiiiio
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:36
si pacatul e lasat tot de dumnezeu ,altfel nu ii lasa pe adam si eva sa muste din marul pacatelor..si nu mai cauta citate pe google,ca religia o stiu bine;)
Myn_Barbieru_1
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:36
“Bagã de seamã, apoi, ºi cât de reprezentative sunt cuvintele de care s-a slujit Sfântul Apostol Pavel, cãci nu spune simplu cã s-au îndrãgostit ºi s-au dorit unul pe altul, ci cã „s-au aprins în pofta lor unii pentru alþii”. De unde se vede cã toatã dorinþa cea nesãbuitã vine din lãcomia poftei, care nu poate rãbda sã stea în hotarele ei. Aºadar, tot ceea ce pofteºte cineva, din cele ce depãºesc legile puse de Dumnezeu, este absurd ºi pierzãtor, cãci sunt schimbate cele îngãduite ºi folositoare cu cele neîngãduite ºi nefolositoare.” (Sfântul Ioan Gurã de Aur)
iiiiiiiiio
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:36
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 22:30:54
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:24:30"Pentru cã se completeazã reciproc, Adam ºi Eva sunt omul deplin. „Omul este o unitate completã, deci chip al lui Dumnezeu, pentru cã unitatea sa de om se reali­zeazã în dualitatea personalã neuniformã, ci complementarã, de bãrbat ºi femeie". „ªi a fãcut Dumnezeu pe om... bãrbat ºi femeie i-a fãcut pe ei" (Facere 1, 27). „Vorbind de doi, Dumnezeu vorbeºte de unul singur", noteazã Sfântul Ioan Gurã de Aur. Cele douã aspecte (masculin ºi feminin) ale omului, „sunt în aºa mãsurã inseparabile în iubirea lui Dumnezeu, cã o fiinþã umanã luatã izolat ºi consideratã în sine nu e deplin om. Nu e, aºa zicând, decât o jumãtate de om, într-o existenþã izolatã de complementarul sãu. Nu e decât o jumãtate neuniformã cu cealaltã jumãtate."
hai sa iti spun ceva oameni au fost facuti pentru a pacatui..gandeste-te dumnezeu ia facut pe adam si eva ok dar restul de unde au aparut din incest..un alt mare pacat ;)daca nu dumnezeu nu dorea ca ei sa cada in pacat facea doi adam si doua eva ca sa nu mai existe incestul..


incestul nu sa socotit pacat pana la avraam,,iar omul nu a fost facut pentru a pacatui el a fost ispitit sa faca asta si a cazut,,tu lasa lesbianismul si nu mai vorbii mult si fara rost,,roagate si fa cva sa scapi de acest pacat
iiiiiiiiio
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:40
ROGATE TU SI DUTE SI TE CULCA CA NU ES IN MASURA TU SA DAI SFATURI
GONGOI_BOSU
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:42
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 22:36:24si pacatul e lasat tot de dumnezeu ,altfel nu ii lasa pe adam si eva sa muste din marul pacatelor..si nu mai cauta citate pe google,ca religia o stiu bine;)
nu caut citate pe gogle iar daca stiai biblia nu te mandreai cu pacatul tau,,iar pacatul nu e lasat de dumnezeu,,dumnezeu ti a dat posibilitatea sa alegi si am ales rau ca nu ne putea crea marionete ne a creat liberi ca sa putem dovedii ca putem devenii dumnezei dupa dar
iiiiiiiiio
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:43
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:43:38
De la: Myn_Barbieru_1, la data 2014-01-26 22:36:24si pacatul e lasat tot de dumnezeu ,altfel nu ii lasa pe adam si eva sa muste din marul pacatelor..si nu mai cauta citate pe google,ca religia o stiu bine;)
nu caut citate pe gogle iar daca stiai biblia nu te mandreai cu pacatul tau,,iar pacatul nu e lasat de dumnezeu,,dumnezeu ti a dat posibilitatea sa alegi si am ales rau ca nu ne putea crea marionete ne a creat liberi ca sa putem dovedii ca putem devenii dumnezei dupa dar
frate dar obositor esti,dute si te fa preot si lasa-ma pe mine cu pacatul meu domnule perfect ;)
Myn_Barbieru_1
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:51
GONGOI_BOSU
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:52
te oboseste adevarul nu eu,,scapa de lesbianism
iiiiiiiiio
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:52
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-26 22:52:45te oboseste adevarul nu eu,,scapa de lesbianism
alea sunt clar citate de pe google si in al doilea rand am negat eu cumva ca am pacatuit?dar ma accept asa cum sunt si nu imi pasa de parerea ta.
Myn_Barbieru_1
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:54
LASA GAJICA N PACE MA
GONGOI_BOSU
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Verighete simbolice...un pacat? 34 De la: Diavolyta_ 1 Aprilie 2015 10:36
o relatie dezastruoasa sau nu???!!!! 13 De la: madalinasparaschiv 29 Octombrie 2009 12:04
Ce sa fac? 12 De la: maimai_no1 4 Iulie 2011 02:40
BIROU DETECTIVI PARTICULARI UNITED 3 De la: simonycik 15 Septembrie 2009 11:26
ce fac daca vorbeste mereu despre fosta? 35 De la: cristiana_cris 30 Iulie 2009 14:10