Setari Cookie-uri

Situatie jenanta

De la: Rotty_, la data 2014-02-07 13:29:56 iote scartz ! Si tu , in loc sa-ti educi "prietenul" , ti-ai facut cont aici sa te plangi Vai Doamne , ce ne faceam daca nu era netul....


Plangea in batista acum...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 7 Februarie 2014 19:15
Adica vine seara acasa si nu se spala inainte sa se culce? Eu zic sa va faceti un obicei din a va spala seara impreuna pe dinti. Si eventual faceti si baie impreuna, pana se obisnuieste. Daca nu vrea, e cazul sa ii spui direct ca te deranjeaza. Eventual spune-i mamei lui ca e un neingrijit, sa vorbeasca ea cu el
kudi10
Postat pe 8 Februarie 2014 12:11
Nu te supara, dar asta e nesimtire. Cum adica, sa-ti atraga femeia atentia ca puti si tu sa continui sa umbli nespalat? Ar trebui sa-i zici direct, ca pe tine te deranjeaza chestia asta foarte tare. Eventual, refuza sa mai intretii relatii sexuale cu el din acest motiv. Daca nici asta nu-l va convinge... atunci lasa-l in imputiciunea lui
Micaell
Postat pe 8 Februarie 2014 15:21
De la: Micaell, la data 2014-02-08 15:21:40Nu te supara, dar asta e nesimtire. Cum adica, sa-ti atraga femeia atentia ca puti si tu sa continui sa umbli nespalat? Ar trebui sa-i zici direct, ca pe tine te deranjeaza chestia asta foarte tare. Eventual, refuza sa mai intretii relatii sexuale cu el din acest motiv. Daca nici asta nu-l va convinge... atunci lasa-l in imputiciunea lui
Miss_Y
Postat pe 8 Februarie 2014 15:28
Eu, una, te inteleg; nu poti vorbi despre astfel de lucruri cu oricine, mai ales pentru a nu jigni persoana despre care e vorba;
Problema curateniei nu e de neglijat; daca cei doi parteneri nu simt la fel fata de ea, chiar e grav; nu vei putea tolera la nesfarsit un astfel de om langa tine; eu zic asa: daca tii cu adevarat la el, si cred ca da, pune problema pe tapet, foarte sincer; explica-i situatia, ca sa nu existe dubii, si spune-i ca vei fi nevoita sa alegi intre el si curatenie; eu asa as face, dar eu sunt o persoana brutal de sincera si ma pricep, din pacate, cel mai bine sa ranesc pe toata lumea; dar unele adevaruri trebuie spuse, cu orice riscuri, pentru a nu suferi mai tarziu;
loobety
Postat pe 9 Februarie 2014 06:59
DRAGA MEA,daca are alte multe calitati,pe care tu le recunosti,atunci inseamna ca trebuie sa-ti pui la treaba rabdarea,tactul si diplomatia.am citit si eu,aci,bind cafeluta,si ma gasii si eu sa-ti dau o idee.vezi daca tine!propune-ti,pt o vreme,ca in momentul cind ajunge acasa,sa-l iei cu "binisorul"....gidila-l si tu pe unde stii si trage-l dupa tine in baie.intra cu el la dus si spune-i sa nu faca nimic,doar sa se lase rasfatat,iar tu apuca-te si spala-l dumnezeieste din cap pina in picioare,sau ...ma rog....mai puteti face...si altceva dupa.....timp in care sa-i spui cit de bine miroase,cit e de placut....samd....stii tu....nu cred eu,ca exista un barbat sa ramine rece la laudele unei femei...ce naiba!numai ca trebuie sa ai rabdare,poate nu tine din prima...dar,cum spuneai ca are multe calitati,nu o sa te desparti de el pt asta,trebuie sa gasesti o solutie.numai ca sa stii:pe astia daca ii critici,nu rezolvi mare lucru.fa tu ce poti,si dupa aceea lauda-l,apreciaza-l....ca miroase bine,ca e f placut asa mai repede il duci pe calea cea buna...ha..ha...deci,rasfata-l tu,spalindu-l si apoi "cazi pe spate"tot tu de atita miros placut si...ai sa vezi...poate unii vor ride de mine,dar eu am trecut de prima tinerete si nu mai imi pasa.te pupa "baba".astept sa-mi spui daca tine...figura...ha..ha...
armiedi_19665
Postat pe 9 Februarie 2014 07:18
Decit sa il vorbesti pe la spate mai bine i-ai spune in fata ce te doare.Lucrurile murdare se spala in familie nu pe internet .
kudika090949
Postat pe 9 Februarie 2014 21:17
De la: kudika090949, la data 2014-02-09 21:17:51Decit sa il vorbesti pe la spate mai bine i-ai spune in fata ce te doare.Lucrurile murdare se spala in familie nu pe internet .

I-a spus ce o deranjeaza, dar el n-a luat-o in seama.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 10 Februarie 2014 07:09
Multumesc tuturor inca o data pentru raspunsuri. Eu nu am mai intrat niciodata pe un forum dar, scriindu-mi of-ul pe aici am descoperit multe alte subiecte interesante. In orice caz, nu am raspuns fiecaruia separat. O fac acum pentru toata lumea. Vreau sa intelegeti ca acest subiect deschis aici nu reprezinta un caz de "spalare a rufelor in public". Dat fiind faptul ca nu imi cunoasteti identitatea si nici eu pe a multora dintre voi, nu aveam nimic de pierdut in a face aceasta postare. Intr-adevar internetul este un mijloc de informare, relaxare, divertisment etc. Situatia descrisa de mine este una jenanta. Prin urmare nu am chef ca rudele lui sau prietenii lui sau ai mei sau oricine sa afle astfel de detalii rusinoase. Si de multe ori mi-am pus intrebarea "poate sunt eu cumva nebuna? poate exagerez eu?" Stiu ca sunt naiva de multe ori dar sunt si situatii din care am invatat ceva. In orice caz, ideea era ca suntem atatia oameni pe pamant. Parerile noastre difera dar intotdeauna exista o majoritate. Nu e un lucru rau sa asculti si parerea altora. Si cum altfel, atunci cand nu vrei ca apropiatii sa-ti stie problemele, decat printr-o postare anonima pe net? Pentru mine parerile voastre au contat. Concluzia e ca nu sunt nebuna si nu e normal sa stai nespalat. Cineva m-a intrebat daca prietenul meu trebuie sa se spele imediat dupa ce vine de la munca. Nu sunt absurda, astept omul sa manance etc. Dar inainte de culcare cand vezi ca el nu s-a spalat nici pe dinti si nici pe picioare si vreo 2-3 zile la rand se intampla acest lucru incepi sa te enervezi putin cate putin. In acest week-end am discutat. Mi-am luat inima in dinti si am incercat sa purtam o discutie serioasa. L-am luat cu cuvinte frumoase, am incercat o abordare mai "pisiceasca" asa sa spunem. Si a inteles, am mers impreuna sa facem baie. Mi-a promis ca va avea grija de el asa cum trebuie de acum inainte. Pana acum ok. Sa speram ca in continuare lucrurile vor ramane la fel de clare.
kudika_954610
Postat pe 10 Februarie 2014 10:43
De la: kudika_954610, la data 2014-02-10 10:43:20Multumesc tuturor inca o data pentru raspunsuri. Eu nu am mai intrat niciodata pe un forum dar, scriindu-mi of-ul pe aici am descoperit multe alte subiecte interesante. In orice caz, nu am raspuns fiecaruia separat. O fac acum pentru toata lumea. Vreau sa intelegeti ca acest subiect deschis aici nu reprezinta un caz de "spalare a rufelor in public". Dat fiind faptul ca nu imi cunoasteti identitatea si nici eu pe a multora dintre voi, nu aveam nimic de pierdut in a face aceasta postare. Intr-adevar internetul este un mijloc de informare, relaxare, divertisment etc. Situatia descrisa de mine este una jenanta. Prin urmare nu am chef ca rudele lui sau prietenii lui sau ai mei sau oricine sa afle astfel de detalii rusinoase. Si de multe ori mi-am pus intrebarea "poate sunt eu cumva nebuna? poate exagerez eu?" Stiu ca sunt naiva de multe ori dar sunt si situatii din care am invatat ceva. In orice caz, ideea era ca suntem atatia oameni pe pamant. Parerile noastre difera dar intotdeauna exista o majoritate. Nu e un lucru rau sa asculti si parerea altora. Si cum altfel, atunci cand nu vrei ca apropiatii sa-ti stie problemele, decat printr-o postare anonima pe net? Pentru mine parerile voastre au contat. Concluzia e ca nu sunt nebuna si nu e normal sa stai nespalat. Cineva m-a intrebat daca prietenul meu trebuie sa se spele imediat dupa ce vine de la munca. Nu sunt absurda, astept omul sa manance etc. Dar inainte de culcare cand vezi ca el nu s-a spalat nici pe dinti si nici pe picioare si vreo 2-3 zile la rand se intampla acest lucru incepi sa te enervezi putin cate putin. In acest week-end am discutat. Mi-am luat inima in dinti si am incercat sa purtam o discutie serioasa. L-am luat cu cuvinte frumoase, am incercat o abordare mai "pisiceasca" asa sa spunem. Si a inteles, am mers impreuna sa facem baie. Mi-a promis ca va avea grija de el asa cum trebuie de acum inainte. Pana acum ok. Sa speram ca in continuare lucrurile vor ramane la fel de clare.
........nu esti nici absurda,nici nebuna!esti o persoana normala.ce-ti spuneam eu?ia-l si rasfata-l,spalindu-l tu si insista nu ceda usor.dar scoate in evidenta mirosul placut,si aspectul...si toate alea dupa baie...si sa stii inca ceva:daca vrei ca barbatul,indiferent care,sa faca ce iti place tie,lauda-l de fiecare data chiar si pt nimicuri.vei vedea cum se va stradui pe viitor sa faca numai lucruri pt care primeste laude.asculta de "baba".te pup.
armiedi_19665
Postat pe 10 Februarie 2014 11:12
Draga Kudica 610,am inteles ca nu sunteti cununati.....dar daca il poti schimba cum iti doressti este un lucru bun,deci il poti dresa cum voiesti si asta este un lucru bun! Multa rabdare iti doresc si iubirea sa va inconjoare!!!
Titanika
Postat pe 10 Februarie 2014 14:24
De la: kudika_954610, la data 2014-02-10 10:43:20Multumesc tuturor inca o data pentru raspunsuri. Eu nu am mai intrat niciodata pe un forum dar, scriindu-mi of-ul pe aici am descoperit multe alte subiecte interesante. In orice caz, nu am raspuns fiecaruia separat. O fac acum pentru toata lumea. Vreau sa intelegeti ca acest subiect deschis aici nu reprezinta un caz de "spalare a rufelor in public". Dat fiind faptul ca nu imi cunoasteti identitatea si nici eu pe a multora dintre voi, nu aveam nimic de pierdut in a face aceasta postare. Intr-adevar internetul este un mijloc de informare, relaxare, divertisment etc. Situatia descrisa de mine este una jenanta. Prin urmare nu am chef ca rudele lui sau prietenii lui sau ai mei sau oricine sa afle astfel de detalii rusinoase. Si de multe ori mi-am pus intrebarea "poate sunt eu cumva nebuna? poate exagerez eu?" Stiu ca sunt naiva de multe ori dar sunt si situatii din care am invatat ceva. In orice caz, ideea era ca suntem atatia oameni pe pamant. Parerile noastre difera dar intotdeauna exista o majoritate. Nu e un lucru rau sa asculti si parerea altora. Si cum altfel, atunci cand nu vrei ca apropiatii sa-ti stie problemele, decat printr-o postare anonima pe net? Pentru mine parerile voastre au contat. Concluzia e ca nu sunt nebuna si nu e normal sa stai nespalat. Cineva m-a intrebat daca prietenul meu trebuie sa se spele imediat dupa ce vine de la munca. Nu sunt absurda, astept omul sa manance etc. Dar inainte de culcare cand vezi ca el nu s-a spalat nici pe dinti si nici pe picioare si vreo 2-3 zile la rand se intampla acest lucru incepi sa te enervezi putin cate putin. In acest week-end am discutat. Mi-am luat inima in dinti si am incercat sa purtam o discutie serioasa. L-am luat cu cuvinte frumoase, am incercat o abordare mai "pisiceasca" asa sa spunem. Si a inteles, am mers impreuna sa facem baie. Mi-a promis ca va avea grija de el asa cum trebuie de acum inainte. Pana acum ok. Sa speram ca in continuare lucrurile vor ramane la fel de clare.



Perseverenta si exemplul personal!!!!
kudika_15804
Postat pe 10 Februarie 2014 14:46
Sincer? Moare si iubirea si respectul si mor mai multe.....in momentul in care se dezbraca un nespalat langa o femeie! Un asa om nu se va schimba in veci, asa a pomenit si in familia lui, asa l-au crescut si parintii lui si asa i se pare si lui normal sa fie! Nu inteleg cum de-ai mai continuat relatia cu o asa "creatura de pestera" ...eu in secunda 2 lasam doar o dara de praf in urma mea!
Gandeste-te cum va peste ani si batran si artagos si "dihorind" la maxim...... Bleeeeeeeeeeeeeeeeeah!
rondina
Postat pe 10 Februarie 2014 14:59
De la: rondina, la data 2014-02-10 14:59:09Sincer? Moare si iubirea si respectul si mor mai multe.....in momentul in care se dezbraca un nespalat langa o femeie! Un asa om nu se va schimba in veci, asa a pomenit si in familia lui, asa l-au crescut si parintii lui si asa i se pare si lui normal sa fie! Nu inteleg cum de-ai mai continuat relatia cu o asa "creatura de pestera" ...eu in secunda 2 lasam doar o dara de praf in urma mea!
Gandeste-te cum va peste ani si batran si artagos si "dihorind" la maxim...... Bleeeeeeeeeeeeeeeeeah!
ce simpatica esti,rondina!!!"mor ...mai multe..."ha...ha..."dihorind"...la maxim!!!esti tare!!!dar nu fi rea,fata zicea ca are multe calitati omul si poate fi "dresat".cu putina rabdare si cu putina...a..aa...stii, tu...noi,femeile,facem cu ....,cit nu fac 100 de barbati cu capul.....ha...ha...hai,ca glumesc,doar nu sintem aici numai pt lucruri serioase.trebuie sa mai si ridem,eu,cel putin,m-am amuzat copios ,citind comentariul tau.asa trebuie sa facem.sa ne mai si amuzam.mai fa comentarii,te exprimi f amuzant,ai simtul umorului f bine dezvoltat,si asta nu-l au decit oamenii inteligenti!!!
armiedi_19665
Postat pe 10 Februarie 2014 17:58
De la: armiedi_19665, la data 2014-02-10 17:58:23
De la: rondina, la data 2014-02-10 14:59:09Sincer? Moare si iubirea si respectul si mor mai multe.....in momentul in care se dezbraca un nespalat langa o femeie! Un asa om nu se va schimba in veci, asa a pomenit si in familia lui, asa l-au crescut si parintii lui si asa i se pare si lui normal sa fie! Nu inteleg cum de-ai mai continuat relatia cu o asa "creatura de pestera" ...eu in secunda 2 lasam doar o dara de praf in urma mea!
Gandeste-te cum va peste ani si batran si artagos si "dihorind" la maxim...... Bleeeeeeeeeeeeeeeeeah!
ce simpatica esti,rondina!!!"mor ...mai multe..."ha...ha..."dihorind"...la maxim!!!esti tare!!!dar nu fi rea,fata zicea ca are multe calitati omul si poate fi "dresat".cu putina rabdare si cu putina...a..aa...stii, tu...noi,femeile,facem cu ....,cit nu fac 100 de barbati cu capul.....ha...ha...hai,ca glumesc,doar nu sintem aici numai pt lucruri serioase.trebuie sa mai si ridem,eu,cel putin,m-am amuzat copios ,citind comentariul tau.asa trebuie sa facem.sa ne mai si amuzam.mai fa comentarii,te exprimi f amuzant,ai simtul umorului f bine dezvoltat,si asta nu-l au decit oamenii inteligenti!!!

Mno...sanQ'! Eu nu sunt rea, dar ce sa te faci cu genele omului dihor, p'alea cum dreak' le mai "dresezi" ????
rondina
Postat pe 13 Februarie 2014 18:49
IGIENA tine de educatie , daca nu-i..... slabe speante sa invete la "batranete"
cristina55
Postat pe 15 Februarie 2014 14:54
De la: rondina, la data 2014-02-13 18:49:20
De la: armiedi_19665, la data 2014-02-10 17:58:23
De la: rondina, la data 2014-02-10 14:59:09Sincer? Moare si iubirea si respectul si mor mai multe.....in momentul in care se dezbraca un nespalat langa o femeie! Un asa om nu se va schimba in veci, asa a pomenit si in familia lui, asa l-au crescut si parintii lui si asa i se pare si lui normal sa fie! Nu inteleg cum de-ai mai continuat relatia cu o asa "creatura de pestera" ...eu in secunda 2 lasam doar o dara de praf in urma mea!
Gandeste-te cum va peste ani si batran si artagos si "dihorind" la maxim...... Bleeeeeeeeeeeeeeeeeah!
ce simpatica esti,rondina!!!"mor ...mai multe..."ha...ha..."dihorind"...la maxim!!!esti tare!!!dar nu fi rea,fata zicea ca are multe calitati omul si poate fi "dresat".cu putina rabdare si cu putina...a..aa...stii, tu...noi,femeile,facem cu ....,cit nu fac 100 de barbati cu capul.....ha...ha...hai,ca glumesc,doar nu sintem aici numai pt lucruri serioase.trebuie sa mai si ridem,eu,cel putin,m-am amuzat copios ,citind comentariul tau.asa trebuie sa facem.sa ne mai si amuzam.mai fa comentarii,te exprimi f amuzant,ai simtul umorului f bine dezvoltat,si asta nu-l au decit oamenii inteligenti!!!

Mno...sanQ'! Eu nu sunt rea, dar ce sa te faci cu genele omului dihor, p'alea cum dreak' le mai "dresezi" ????




o pui pe virorica-n imediata vecinãtate a dihorului...ºi...în mod logic...moare dihoru'...ºi aitã-te scãpatã...într-o atare ipotezã nefastã
quid_pro_quo
Postat pe 15 Februarie 2014 15:06
De la: quid_pro_quo, la data 2014-02-15 15:06:41
De la: rondina, la data 2014-02-13 18:49:20
De la: armiedi_19665, la data 2014-02-10 17:58:23
De la: rondina, la data 2014-02-10 14:59:09Sincer? Moare si iubirea si respectul si mor mai multe.....in momentul in care se dezbraca un nespalat langa o femeie! Un asa om nu se va schimba in veci, asa a pomenit si in familia lui, asa l-au crescut si parintii lui si asa i se pare si lui normal sa fie! Nu inteleg cum de-ai mai continuat relatia cu o asa "creatura de pestera" ...eu in secunda 2 lasam doar o dara de praf in urma mea!
Gandeste-te cum va peste ani si batran si artagos si "dihorind" la maxim...... Bleeeeeeeeeeeeeeeeeah!
ce simpatica esti,rondina!!!"mor ...mai multe..."ha...ha..."dihorind"...la maxim!!!esti tare!!!dar nu fi rea,fata zicea ca are multe calitati omul si poate fi "dresat".cu putina rabdare si cu putina...a..aa...stii, tu...noi,femeile,facem cu ....,cit nu fac 100 de barbati cu capul.....ha...ha...hai,ca glumesc,doar nu sintem aici numai pt lucruri serioase.trebuie sa mai si ridem,eu,cel putin,m-am amuzat copios ,citind comentariul tau.asa trebuie sa facem.sa ne mai si amuzam.mai fa comentarii,te exprimi f amuzant,ai simtul umorului f bine dezvoltat,si asta nu-l au decit oamenii inteligenti!!!

Mno...sanQ'! Eu nu sunt rea, dar ce sa te faci cu genele omului dihor, p'alea cum dreak' le mai "dresezi" ????




o pui pe virorica-n imediata vecinãtate a dihorului...ºi...în mod logic...moare dihoru'...ºi aitã-te scãpatã...într-o atare ipotezã nefastã



iatã-te
quid_pro_quo
Postat pe 15 Februarie 2014 15:07
Ce se mai agita inutilul asta sictirit de quiqui limbrici!

Penibil esti, jigodie inutila!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Februarie 2014 07:23
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-16 07:23:17Ce se mai agita inutilul asta sictirit de quiqui limbrici!

Penibil esti, jigodie inutila!



uiusto ...ºezi blândã...cã vine tãvãlugu'...
quid_pro_quo
Postat pe 16 Februarie 2014 07:27
batoare sau qui_qui_limbrici, mai bine iti spuneai "batoza", caci la cat stai pe forum, nu m-ar mira sa fii un obez, jegos si plin de cosuri.

mars de aici, inutilule imputit si umflat!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Februarie 2014 07:31
Stii ce sa faci ? Ameninta-l ca n-o sa-i mai sugi plombele si nici degetul gros ! O sa se sperie si sa-l vezi atunci.
Rivlos
Postat pe 16 Februarie 2014 07:42
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-16 07:31:38batoare sau qui_qui_limbrici, mai bine iti spuneai "batoza", caci la cat stai pe forum, nu m-ar mira sa fii un obez, jegos si plin de cosuri.

mars de aici, inutilule imputit si umflat!


uisto...ie-te poza ...cascã ochii cei bulbucaþi...cã eºti închisã-n 20-120-220, ca ºi dimensiuni...nu e vina mea. Explicaþiile-s de prisos. Dar þi le dau totuºi. IQ-lungimea sânului drept-circumferinþa peste ºolduri. Kudika...siteulfemeilor sexi...ce mai.
quid_pro_quo
Postat pe 16 Februarie 2014 07:42
INCEARCA SI TU SA NU TE SPELI PRIN PARTILE ESENTIALE SI VEZI DACA SESIZEAZA MIROSUL SI ARE O PARERE VIS A VIS DE ACESTA.
kudika515853
Postat pe 16 Februarie 2014 09:03
hahahahahaha, pai pregateste baia cu cadaplina cu apa caldA SI mai bine dezbraca-te cand intra el in casa!sunt sigura ca nu refuza invitatzia in cada impreuna!
kudika146580
Postat pe 16 Februarie 2014 10:14
cu multa rabdare si dragoste o sa reusesti.
maria
kudika_275
Postat pe 16 Februarie 2014 21:08
nu cred ca prietenul tau isi va schimba comportamentul vis-a-vis de igiena personala. am cunoscut in viata oameni nespalati de ti se intorcea stomacul pe dos. cand colegii n-au mai suportat si le-au zis de la obraz sa se mai spele, au facut baie vreo cateva zile si au revenit la vechile obiceiuri. doua intamplari amuzante legate de acest lucru.
la maica-mea la servici era un nespalat si intr-o zi, cand nu era prea cald afara, colegii l-au aruncat in rau, i-au dat si o bucata de sapun de casa si l-au pus fortat sa se spele, ca altfel il bateau. dar nu i-au venit mintile la cap.
taica-meu avea un coleg care nu-si scotea sosetele de nylon din picioare decat cand se schimba la servici si putea ingrozitor. pentru ca ei lucrau la un combinat de fibre sintetice si aveau si coloranti, colegii i-au pus un colorant rosu in sosete si a doua zi la lucru asta urla ca disperatul ca nu stia ce patise la picioare.
chestia e ca cu un astfel de om iesi in lume si cred ca poate sa te faca de ras. in primul rand, daca miroase, oamenii se vor intreba cum de TU il lasi sa fie asa de neingrijit.
sweetmama
Postat pe 17 Februarie 2014 20:58
Deci...mi se pare absurd sa ne certam intre noi, pentru un imputit nespalat, care nu a fost niciodata prieten cu apa si sapunul...Da-l dreak' in penele noastre de nespalat, ok?
Seara buna natiuneeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
rondina
Postat pe 17 Februarie 2014 21:45
Nu stiu daca mai are rost sa-ti spun si eu acelasi lucru ca doamna care s-a autointitulat ,,baba"
Sotul meu lucreaza in constructii, stiu cum e sa mirosi dupa o zi de lucru, crede-ma.
Nu a avut niciodata probleme cu apa, dar s-a intamplat de vreo 2 ori sa se-mbete si sa-mi zica ca-i face patul cu ochiul. Cand l-am luat frumusel ca-l spala ,,fetita lui" pe spate , s-a lasat pe mana mea. Mi-a multumit , zicand-mi ca singur nu era in stare si nu vroia sa doarma pe jos ca sa nu ma deranjeze pe mine mirosul lui.
Suntem fumatori amandoi, ne spalam pe dinti amandoi odata. Ne lovim fund in fund si dam cap in cap cand vrem sa ne clatim gura cu apa, cat mai aproape de robinet. Avem si apa de gura, ne intrecem cu ,,vocalizele". .
Al meu sot, a locuit la casa, s-a spalat la lighean si s-a dus a buda din fundul curtii, dar igiena era igiena.
Trebuie sa nu lasi garda deloc. Da atentie mai mare la cumparaturi asupra produselor igiena corporala. Spune-i cat de mut iti place cum miroase un produs de igiena (barbatesc), ca te stimuleaza, ca-ti vine sa-l mananci.....si ca ai vrea sa i-l cumperi. Apoi intreaba-l, dandu-i sa miroasa si el, daca ii place
La fel si la produsele pentru fumatori.
Au dreptate ceilalti de aici, dupa forum, zici ca saruti o scrumiera.
Crede-ma ca desi sunt fumatoare si am grija de igiena mea, tot ma trezesc cu un gust groaznic. Dimineata ma spal de 2 ori pe dinti. Cand ma trezesc sa scap de gust intai, apoi dupa ce mananc. Exista tic-tac, guma de mestecat, dar sanatatea dintilor si igiena nu trebuie s-o neglijam.
Nu vreau sa ma mai lungesc mult, sunt persoane care oricat s-ar spala tot put (glanda endocrina, s.a.m.d.) si persoane care desi nu-s fumatoare si se spala pe dinti le miros gura(stomac, s.a.m.d.).
Asa ar fi mai grav! Deci al tau se poate deprinde cu frumosul si o sa-i placa. Ia-l incet, cu drag si spune-i eventual ca te deranjeaza. Parasitul sa fie pe ultimul loc! Succes!
coanavulpe
Postat pe 17 Februarie 2014 22:05
De la: rondina, la data 2014-02-17 21:45:34Deci...mi se pare absurd sa ne certam intre noi, pentru un imputit nespalat, care nu a fost niciodata prieten cu apa si sapunul...Da-l dreak' in penele noastre de nespalat, ok?
Seara buna natiuneeeeeeeeeeeeeeeeeeee!


Ce simpatica esti, Rondi!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 18 Februarie 2014 07:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
visul meu... 12 De la: nicossia 22 Ianuarie 2011 16:22
Viața si moarte 72 De la: dragutza_micutza 12 Iulie 2011 08:20
mint sau nu la bautura barbatii? 54 De la: Iradiatu_ 6 Octombrie 2009 00:46
Un destin aspru...o dragoste amarã... 4 De la: kudika_1005014 30 Iunie 2016 22:40
Cum reactionam la micile "intepaturi" vorbe rautacioase, sau glume care desi par nevinovate, sunt facute cu scopul de a jignii? 2 De la: heaven_gate 18 Decembrie 2008 16:52