Setari Cookie-uri

Situatie jenanta

De la: kudika_954610, la data 2014-02-07 13:25:40Buna ziua tuturor! Vreau sa va prezint problema cu care ma confrunt eu in speranta ca voi primi raspunsuri/sfaturi care sa ma ajute sa o rezolv. De cateva luni locuiesc impreuna cu prietenul meu si avem deja si planuri de casatorie. Insa eu am o problema care ma framanta din ce in ce mai mult si ma departeaza de el. Nu se spala pe dinti prea des si nici pe picioare cand vine de la munca (ii miros picioarele groaznic). Inainte sa locuim impreuna nu aveam nici o problema pentru ca nu eram cu el mereu sa vad ce face el acasa. Insa dupa ce ne-am mutat impreuna, dupa un anumit timp am inceput sa sesizez lucrurile astea. Si bineinteles ca din cauza asta am inceput sa ma departez de el usor usor si nu ma mai atrage atat de mult. La inceput este iubirea aia mare cand nu te mai intereseaza nimic si esti cumva orb fara sa observi sau sa analizezi nimic. El e un om muncitor si locul lui de munca presupune multa murdarie cu tot felul de masini si aparate dar atunci cand vii acasa ar trebui sa te ingrijesti, nu? Eu i-am zis de la obraz de cateva ori sa se spele mai des pe dinti pentru ca sincer, doar daca ii mai zic eu sau isi aduce aminte o face. Mai ales ca si fumeaza. Iar cand vine de la munca inteleg ca ii miros picioarele ca sta incaltat toata ziua si inteleg si ca e obosit dar nu se spala. Asa se baga in pat. Doar daca merge la sauna (ca avem si sauna) doar atunci o face. Nici nu mergem in sauna zilnic. Si nici nu mergem in sauna zilnic. Si desi i-am zis tot nu se spala pe dinti sau pe picioare. Nu vreau sa ii zic ca asta ma departeaza de el sau ca un barbat chiar nu mai e atat de atragator daca nu se spala (desi o data i-am batut un apropo subtil despre asta) . Dar cum sa fac sa nu se mai supere cand ii zic? Sau cum sa-l fac sa se spele? Indiferent cum m-ati putea judeca unii dintre voi sau cum ne-ati judeca pe amandoi eu am nevoie de sfaturile si raspunsurile voastre. Pentru ca nu vreau ca astfel de lucruri sa ne strice relatia. Tin la omul asta, a facut pentru mine atat de multe lucruri si nu am decat cuvinte de lauda cu exceptia acestei probleme de care v-am povestit. As vrea sa-l fac mai preocupat de imaginea lui, de ingrijirea lui personala. Sa nu mai fie asa comod si nepasator / delasator.


Da, daca la prima vedere pare amuzant, cand stai si te gandesti mai bn...nu e! Nu vreau sa imi inchipui cum miroase, mai ales pe dinti, ca te saruti cu el, dar sincer iti spun ca eu nu cred ca as fii rezistat, asa ca felicitari!
Acum sa trecem la ceea ce te intereseaza pe tine si anume solutia. Cred ca o metoda care ar putea functiona ar fii ca in fiecare seara si dimineata sa va spalati amandoi odata, asa sigur nu va uita . La inceput poti sa il atragi si cu cate un dus impreuna cu o continuare placuta, daca se spala bine cu un gel de dus, pe care i-l vei cumpara special pt el spunandu-i ca te innebuneste. Poti sa te prefaci de cateva ori ca il masezi cu buretele bine peste tot, pregatindu-i, inainte sa ajunga acasa, baia cu spuma multa si esenta de trandafiri. Din pacate va trebui sa te trezesti dimineata cu el si seara va trebui sa il astepti sa mergeti impreuna la baie sa va spalati pe dinti, pt ca ai citit ca cele mai multe boli pot fii cauzate de o igiena orala saracacioasa , ceea ce este perfect adevarat! Va fii ceva de munca dar vei culge roadele mai tarziu si va deveni o obisnuita si pt el in timp . Succes
verraa
Postat pe 19 Februarie 2014 21:49
LASA-L!
VA FI DIN CE IN CE MAI DIFICIL!
kudika_930014
Postat pe 23 Februarie 2014 10:33
De la: kudika_930014, la data 2014-02-23 10:33:23LASA-L!
VA FI DIN CE IN CE MAI DIFICIL!


nu-l lãsa...cã-l cere viorika
quid_pro_quo
Postat pe 23 Februarie 2014 10:38
nu cred ca o sal schimbi si mai tirziu adica dupa castorie va fi mai rau asa ca nu te grabi
kudika_953274
Postat pe 24 Februarie 2014 16:52
Fa baie impreuna cu el si vei vedea ca se va spala mai des.Mai ales daca va si iubiti.In privinta picioarelor mirositoare, sa bage picioarele in apa calda cu bicarbonat in fiecare zi.Iubiti viata cat traiti si fiti inteleti .
kudika490939
Postat pe 25 Februarie 2014 09:29
incearca sa stai de vorba cu el .. sa aveti o comunicare deschisa sa il pui in fapt cu situatia.. nu e o rusine.. asta tine de fiecare om .. dar daca el intr-un final nu intelege si merge pe aceasta linie dreapta..inseamna ca el ca barbat nu se ingrijeste si bate a nesimtire.. isi adora mizeria..
Ciudata situatie..
Daca el va continua asa , nu cred ca o mai duceti mult timp asa
E doar o parere personala
Marius_Dragutzzu_1
Postat pe 25 Februarie 2014 09:56
Oare ce s-o fi intamplat cu fata al carei dihor, pardon ....al carei prieten nu se spala?! N-a mai aparut cu noutati, "cre'c-a cazut" rapusa de miasmele si exalatiile patrupedului cu pretentii de biped!
rondina
Postat pe 25 Februarie 2014 13:41
De la: kudika_954610, la data 2014-02-07 13:50:28
De la: Rotty_, la data 2014-02-07 13:29:56 iote scartz ! Si tu , in loc sa-ti educi "prietenul" , ti-ai facut cont aici sa te plangi Vai Doamne , ce ne faceam daca nu era netul....


Mi-am facut cont aici pentru nu am cu cine sa vorbesc despre asta fiindca mi-e rusine. Poate daca ati fi in locul meu m-ati intelege. Tin la omul asta. Dar nu stiu cum sa rezolv problema. Nu e cazul sa va amuzati pe seama mea. Sunt sigura ca oricine are la un moment dat o situatie mai delicata/jenanta. Si nu vine din sauna nevoia de a primi cateva pareri. Am nevoie sa vorbesc cu cineva despre asta. De aceea exista internetul. Nu pentru ca n-am ce face si ma plictisesc. Sau ca mi-am copt mintea prea mult in sauna..


nu prea ti-ai gasit locul ideal unde sa ceri sfaturi.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 26 Februarie 2014 10:52
De la: kudika_954610, la data 2014-02-07 13:25:40Buna ziua tuturor! Vreau sa va prezint problema cu care ma confrunt eu in speranta ca voi primi raspunsuri/sfaturi care sa ma ajute sa o rezolv. De cateva luni locuiesc impreuna cu prietenul meu si avem deja si planuri de casatorie. Insa eu am o problema care ma framanta din ce in ce mai mult si ma departeaza de el. Nu se spala pe dinti prea des si nici pe picioare cand vine de la munca (ii miros picioarele groaznic). Inainte sa locuim impreuna nu aveam nici o problema pentru ca nu eram cu el mereu sa vad ce face el acasa. Insa dupa ce ne-am mutat impreuna, dupa un anumit timp am inceput sa sesizez lucrurile astea. Si bineinteles ca din cauza asta am inceput sa ma departez de el usor usor si nu ma mai atrage atat de mult. La inceput este iubirea aia mare cand nu te mai intereseaza nimic si esti cumva orb fara sa observi sau sa analizezi nimic. El e un om muncitor si locul lui de munca presupune multa murdarie cu tot felul de masini si aparate dar atunci cand vii acasa ar trebui sa te ingrijesti, nu? Eu i-am zis de la obraz de cateva ori sa se spele mai des pe dinti pentru ca sincer, doar daca ii mai zic eu sau isi aduce aminte o face. Mai ales ca si fumeaza. Iar cand vine de la munca inteleg ca ii miros picioarele ca sta incaltat toata ziua si inteleg si ca e obosit dar nu se spala. Asa se baga in pat. Doar daca merge la sauna (ca avem si sauna) doar atunci o face. Nici nu mergem in sauna zilnic. Si nici nu mergem in sauna zilnic. Si desi i-am zis tot nu se spala pe dinti sau pe picioare. Nu vreau sa ii zic ca asta ma departeaza de el sau ca un barbat chiar nu mai e atat de atragator daca nu se spala (desi o data i-am batut un apropo subtil despre asta) . Dar cum sa fac sa nu se mai supere cand ii zic? Sau cum sa-l fac sa se spele? Indiferent cum m-ati putea judeca unii dintre voi sau cum ne-ati judeca pe amandoi eu am nevoie de sfaturile si raspunsurile voastre. Pentru ca nu vreau ca astfel de lucruri sa ne strice relatia. Tin la omul asta, a facut pentru mine atat de multe lucruri si nu am decat cuvinte de lauda cu exceptia acestei probleme de care v-am povestit. As vrea sa-l fac mai preocupat de imaginea lui, de ingrijirea lui personala. Sa nu mai fie asa comod si nepasator / delasator.
...exista sprey pt picioare la farmacie,mi/am dat si eu,iar pt dinti exista guma,nici eu nu stau bine cu dantura,,,te inteleg
NEGRUTTTT
Postat pe 26 Februarie 2014 11:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cariera vs iubire :( 4 De la: ancu2066 30 Septembrie 2011 09:11
Minciuni 23 De la: naster 8 Decembrie 2009 21:13
pentru cei singuri... 10 De la: yumalai 11 Mai 2009 19:04
Sunt agresiva cu iubitul meu 64 De la: lollitta 31 Iulie 2011 23:19
inca o problema a sufletului... 66 De la: vas25 27 Aprilie 2009 12:46