Setari Cookie-uri

Clinica pentru intrerupere de sarcina!

Buna,acum 2 zile am aflat ca sunt insarcinata in 4 saptamani,eu si prietenul meu suntem impreuna de 5 ani si aveam amandoi 23 de ani,nu avem o situatie financiara ft buna,suntem inca studenti la master si nu cred ca ne-am descurca sa crestem un copil.Dar inca nu ne-am decis daca sa-l pastram sa nu,mai avem 2 saptamani sa ne decidem deoarece deocamdata este foarte mic.Parintii nostri sunt alaturi de noi si spun ca ne sustin indiferent de decizia pe care o luam!Eu va intreb in caz ca am alege intreruperea de sarcina,ce clinica ar fi potrivita pentru treaba asta?Eu am auzit de cei de la Marie Stopes sau Clinica Elite,voi ce imi recomandati?Va multumesc.
blacklilly
Postat pe 6 Mai 2014 17:37
nici o clinica nu este buna,,pastreaza copilul ca o sa te ajute dumnezeu sa ai cu cel creste
kudika_950728
Postat pe 6 Mai 2014 20:15
De la: kudika_950728, la data 2014-05-06 20:15:55nici o clinica nu este buna,,pastreaza copilul ca o sa te ajute dumnezeu sa ai cu cel creste

de acord cu tine
-Iulya
Postat pe 6 Mai 2014 20:19
n am bani sa te cinstesc iulio
kudika_950728
Postat pe 6 Mai 2014 20:22
De la: blacklilly, la data 2014-05-06 17:37:28Buna,acum 2 zile am aflat ca sunt insarcinata in 4 saptamani,eu si prietenul meu suntem impreuna de 5 ani si aveam amandoi 23 de ani,nu avem o situatie financiara ft buna,suntem inca studenti la master si nu cred ca ne-am descurca sa crestem un copil.Dar inca nu ne-am decis daca sa-l pastram sa nu,mai avem 2 saptamani sa ne decidem deoarece deocamdata este foarte mic.Parintii nostri sunt alaturi de noi si spun ca ne sustin indiferent de decizia pe care o luam!Eu va intreb in caz ca am alege intreruperea de sarcina,ce clinica ar fi potrivita pentru treaba asta?Eu am auzit de cei de la Marie Stopes sau Clinica Elite,voi ce imi recomandati?Va multumesc.



Parintii vostri v-au dat cel mai bun raspuns!!!

Procedati in functie de prioritatile si necesitatile vietii voastre de cuplu,nimeni nu traieste in locul vostru si tot nimeni nu poate lua o decizie in directia dorita de tine!!!Intreruperile de sarcina sunt un subiect intim,care nu trebuie discutat pe orice tip de forum,este viata voastra!!!Poti primi o multime de sfaturi pro si contra ,dar niciun user nu iti va creste copilasul in cazul in care vei duce sarcina pana la final,si niciun povatuitor de pe acest forum nu iti va prelua povara constiintei ,incercata de producerea unei intreruperi de sarcina!!
kudika_15804
Postat pe 6 Mai 2014 20:27
ba da ,poare lua o decizie in directia dorita de ea dumnezeu,,el da viata el o ia,simplu
kudika_950728
Postat pe 6 Mai 2014 20:32
De la: kudika_950728, la data 2014-05-06 20:22:12n am bani sa te cinstesc iulio

Nu e nevoie , pt raspunsul asta fac eu cinste
-Iulya
Postat pe 6 Mai 2014 20:33
si incearca curcubeu sa nu mai faci asta niciodata,si anume sa le lasi impresia ca ei au decizia asupra vieti
kudika_950728
Postat pe 6 Mai 2014 20:34
De la: blacklilly, la data 2014-05-06 17:37:28Buna,acum 2 zile am aflat ca sunt insarcinata in 4 saptamani,eu si prietenul meu suntem impreuna de 5 ani si aveam amandoi 23 de ani,nu avem o situatie financiara ft buna,suntem inca studenti la master si nu cred ca ne-am descurca sa crestem un copil.Dar inca nu ne-am decis daca sa-l pastram sa nu,mai avem 2 saptamani sa ne decidem deoarece deocamdata este foarte mic.Parintii nostri sunt alaturi de noi si spun ca ne sustin indiferent de decizia pe care o luam!Eu va intreb in caz ca am alege intreruperea de sarcina,ce clinica ar fi potrivita pentru treaba asta?Eu am auzit de cei de la Marie Stopes sau Clinica Elite,voi ce imi recomandati?Va multumesc.

Daca parintii va sunt alaturi si va vor sprijini , pastreaza copilul , pt ca nu vei regreta.
Decizia va apartine insa
-Iulya
Postat pe 6 Mai 2014 20:36
si daca parintii nu le ar fi alaturi ar trebui sa pastreze copilul
kudika_950728
Postat pe 6 Mai 2014 20:40
De la: kudika_950728, la data 2014-05-06 20:34:18si incearca curcubeu sa nu mai faci asta niciodata,si anume sa le lasi impresia ca ei au decizia asupra vieti

Ai inteles gresit , ea a precizat ca nimeni nu poate decide , decizia lor....
Parerile pot fi , pro si contra , decizia le apartine tinerilor.
Uneori esti cu capul in nori
-Iulya
Postat pe 6 Mai 2014 20:41
cum adica sa pastrezi copilul sau nu ca nu prea inteleg,,dar cam ce alceva sa i faci tu la copil daca nu l pastrezi cam cum sar numii asta???auzi vorba o clinica buna ca sa ce sa ti faca buna pentru ce????

nu mai invata ti lumea la asa ceva
kudika_950728
Postat pe 6 Mai 2014 20:43
De la: kudika_950728, la data 2014-05-06 20:40:17si daca parintii nu le ar fi alaturi ar trebui sa pastreze copilul

Daca si cu parca nu exista in acest caz.
Deci vezi ca asteapta ospatarul sa-i zici ce servesti
-Iulya
Postat pe 6 Mai 2014 20:43
De la: kudika_950728, la data 2014-05-06 20:34:18si incearca curcubeu sa nu mai faci asta niciodata,si anume sa le lasi impresia ca ei au decizia asupra vieti



Fiecare persoana este responsabila pentru viata sa si pentru deciziile luate pe parcursul ei,libertatea de alegere apartine tuturor,ca si consecintele faptelor facute de fiecare individ!!!In cazul de fata,da,cei doi au dreptul la orice decizie personala si la urmarile aduse de acele actiuni,Dumnezeu nu inseamna constrangere,siluire,restrictie,ci EL inseamna libertate deplina ,dar si responsabilitate si asumarea ei!!!

In alta ordine de idei,fac ce vreau,spun ce vreau si nu am nevoie de recomandarea ta!!!Esti bun la teorie,aceasta te hraneste,in schimb,practica te omoara,sunt sigura de asta!!Retine ca, fiecare este liber sa faca ceea ce doreste,DAR va raspunde de ceea ce a facut,nu este nevoie de sfaturile tale,oricum,esti in afara calitatii de parinte,cand vei fi tata,atunci vei putea sa faci recomandari!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Mai 2014 20:46
De la: -Iulya, la data 2014-05-06 20:41:42
De la: kudika_950728, la data 2014-05-06 20:34:18si incearca curcubeu sa nu mai faci asta niciodata,si anume sa le lasi impresia ca ei au decizia asupra vieti

Ai inteles gresit , ea a precizat ca nimeni nu poate decide , decizia lor....
Parerile pot fi , pro si contra , decizia le apartine tinerilor.
Uneori esti cu capul in nori
ai inteles tu gresit,,aSa cum am zis decizia nu este a lor ca nu au ei putere de a da si lua viata ci dumnezeu
kudika_950728
Postat pe 6 Mai 2014 20:47
De la: kudika_950728, la data 2014-05-06 20:43:25cum adica sa pastrezi copilul sau nu ca nu prea inteleg,,dar cam ce alceva sa i faci tu la copil daca nu l pastrezi cam cum sar numii asta???auzi vorba o clinica buna ca sa ce sa ti faca buna pentru ce????

nu mai invata ti lumea la asa ceva

E foarte simplu , noi sunt pro ..sa pastreze copilul ..dar decizia ii apartine ei..nu o poti obliga daca ea considera ca nu doreste sa-l pastreze. Nu te poti opune.
-Iulya
Postat pe 6 Mai 2014 20:47
binenteles ca nu te poti opune ,,insa ea a scris pe un forum,,iar datoria ta este sa i zici ca dumnezeu e cel care da viata si tot el cel care o ia ,in pantecele ei exista viata deja
kudika_950728
Postat pe 6 Mai 2014 20:51
De la: kudika_950728, la data 2014-05-06 20:47:03
De la: -Iulya, la data 2014-05-06 20:41:42
De la: kudika_950728, la data 2014-05-06 20:34:18si incearca curcubeu sa nu mai faci asta niciodata,si anume sa le lasi impresia ca ei au decizia asupra vieti

Ai inteles gresit , ea a precizat ca nimeni nu poate decide , decizia lor....
Parerile pot fi , pro si contra , decizia le apartine tinerilor.
Uneori esti cu capul in nori
ai inteles tu gresit,,aSa cum am zis decizia nu este a lor ca nu au ei putere de a da si lua viata ci dumnezeu

BA chiar este decizia lor !!!
Si daca incepi iar , te las la masa si plec daca te oprei doar la primul comentariu erai un perfect .
-Iulya
Postat pe 6 Mai 2014 20:51
iulio inceteaza cu prooostiile daca vrei si ti place sa o sustii pe curcubeu in ce spune ea e treaba ta da nu va merge cu mn cu mismasuri dintrastea,,ei pot face ce voor ca doooar sunt liberi insa cel care da si ia viata este dumnezeu,simplu,,deci decizia de a da viata dumnezeu a luato deja,,iar voi ii spuneti ca poate sa si ia viata pe care dumnezeu a dato ca e decizia ei,,insa nu i spune ti cooonsecintele
kudika_950728
Postat pe 6 Mai 2014 21:00
spune ti ca nimeni nu are dreptul,,pai are dreptul dumnezeu cum nimeni
kudika_950728
Postat pe 6 Mai 2014 21:02
De la: kudika_950728, la data 2014-05-06 21:00:11iulio inceteaza cu prooostiile daca vrei si ti place sa o sustii pe curcubeu in ce spune ea e treaba ta da nu va merge cu mn cu mismasuri dintrastea,,ei pot face ce voor ca doooar sunt liberi insa cel care da si ia viata este dumnezeu,simplu,,deci decizia de a da viata dumnezeu a luato deja,,iar voi ii spuneti ca poate sa si ia viata pe care dumnezeu a dato ca e decizia ei,,insa nu i spune ti cooonsecintele

Ai inteles gresit , niciuna dintre noi nu sustine sa nu pastreze copilul , ba dimpotriva ! doar ca decizia finala este a lor , cat despre despre consecinte...fiecare este raspunzator pt faptele si deciziile sale in viata !Te alarmezi degeaba .
-Iulya
Postat pe 6 Mai 2014 21:05
De la: -Iulya, la data 2014-05-06 21:05:02
De la: kudika_950728, la data 2014-05-06 21:00:11iulio inceteaza cu prooostiile daca vrei si ti place sa o sustii pe curcubeu in ce spune ea e treaba ta da nu va merge cu mn cu mismasuri dintrastea,,ei pot face ce voor ca doooar sunt liberi insa cel care da si ia viata este dumnezeu,simplu,,deci decizia de a da viata dumnezeu a luato deja,,iar voi ii spuneti ca poate sa si ia viata pe care dumnezeu a dato ca e decizia ei,,insa nu i spune ti cooonsecintele

Ai inteles gresit , niciuna dintre noi nu sustine sa nu pastreze copilul , ba dimpotriva ! doar ca decizia finala este a lor , cat despre despre consecinte...fiecare este raspunzator pt faptele si deciziile sale in viata !Te alarmezi degeaba .


ai inteles din nou gresit tu,,ea este aici ca nu prea stie ce sa faca pricepi?????tu spunandui ca decizia este a ei nu faci decat sa i zici ca si varianta de a curma viata care este in ea este de luat in calcul,,daca tot sunteti aici sa i dati sfaturi nu ar trebui sa i spune ti asta mai bn ati tace ca e posibil sa o influentati,,doooar dumnezeu da si ia viata,,nu mai cautati cum si unde sa opriti ce dumnezeu da
kudika_950728
Postat pe 6 Mai 2014 21:12
De la: kudika_950728, la data 2014-05-06 21:12:39
De la: -Iulya, la data 2014-05-06 21:05:02
De la: kudika_950728, la data 2014-05-06 21:00:11iulio inceteaza cu prooostiile daca vrei si ti place sa o sustii pe curcubeu in ce spune ea e treaba ta da nu va merge cu mn cu mismasuri dintrastea,,ei pot face ce voor ca doooar sunt liberi insa cel care da si ia viata este dumnezeu,simplu,,deci decizia de a da viata dumnezeu a luato deja,,iar voi ii spuneti ca poate sa si ia viata pe care dumnezeu a dato ca e decizia ei,,insa nu i spune ti cooonsecintele

Ai inteles gresit , niciuna dintre noi nu sustine sa nu pastreze copilul , ba dimpotriva ! doar ca decizia finala este a lor , cat despre despre consecinte...fiecare este raspunzator pt faptele si deciziile sale in viata !Te alarmezi degeaba .


ai inteles din nou gresit tu,,ea este aici ca nu prea stie ce sa faca pricepi?????tu spunandui ca decizia este a ei nu faci decat sa i zici ca si varianta de a curma viata care este in ea este de luat in calcul,,daca tot sunteti aici sa i dati sfaturi nu ar trebui sa i spune ti asta mai bn ati tace ca e posibil sa o influentati,,doooar dumnezeu da si ia viata,,nu mai cautati cum si unde sa opriti ce dumnezeu da

Am priceput , cand te apuca tema asta ...eu mai bine TAC
-Iulya
Postat pe 6 Mai 2014 21:18
De la: blacklilly, la data 2014-05-06 17:37:28Buna,acum 2 zile am aflat ca sunt insarcinata in 4 saptamani,eu si prietenul meu suntem impreuna de 5 ani si aveam amandoi 23 de ani,nu avem o situatie financiara ft buna,suntem inca studenti la master si nu cred ca ne-am descurca sa crestem un copil.Dar inca nu ne-am decis daca sa-l pastram sa nu,mai avem 2 saptamani sa ne decidem deoarece deocamdata este foarte mic.Parintii nostri sunt alaturi de noi si spun ca ne sustin indiferent de decizia pe care o luam!Eu va intreb in caz ca am alege intreruperea de sarcina,ce clinica ar fi potrivita pentru treaba asta?Eu am auzit de cei de la Marie Stopes sau Clinica Elite,voi ce imi recomandati?Va multumesc.

orce clinia de ginecologie iti poate indeplinii dorinta,dar nici una nu-ti va poate sterge durerea din suflet cand vei trai cu acest pacat in suflet!
Titanika
Postat pe 6 Mai 2014 21:53
si sa-l creasca cu cei 42 de lei de la stat?
sau trimiteCel de sus bani?habar nu aveti cum poti sa cresti un copil cand nu ai cu ce/
kudika366978
Postat pe 6 Iunie 2014 19:56
De la: kudika366978, la data 2014-06-06 19:56:34si sa-l creasca cu cei 42 de lei de la stat?
sau trimiteCel de sus bani?habar nu aveti cum poti sa cresti un copil cand nu ai cu ce/




Corect!!!! Dumnezeu da sanatate si putere de munca parintilor,dar nu elimina grijile ,problemele,care apar atunci cand viata este potrivnica!!!Singurele persoane,care sufera si care vor fi marcate in viata sunt copiii,care se nasc in familiile nevoiase!!!Teoria este foarte buna,dar practica este nemiloasa!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Iunie 2014 21:12
De la: kudika366978, la data 2014-06-06 19:56:34si sa-l creasca cu cei 42 de lei de la stat?
sau trimiteCel de sus bani?habar nu aveti cum poti sa cresti un copil cand nu ai cu ce/



PAI ARE DOAU MAINI , ARE UN PARTENER , NU ESTE MINORA ... SCOALA SI DIPLOMA OBTINUTA LE VA PERMITE CELOR DOI SA II OFERE UN TRAI DECENT COPILULUI , DAR CEL MAI IMPORTANTA LUCRU SI NIMENI NU ITI SPUNE LUCRUL ACESTA CA SI FEMEIE IN AFARA DE ASPECTUL MORAL SI DE CONSTIINTA , DACA RENUNTI LA PRIMA SARCINA SI FACI UN AVORT ESTE POSIBIL CA ATUNCI CAND ISI VOR DORI UN COPIL SA NU MAI POATA TINE O SARCINA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kudika_956659
Postat pe 6 Iunie 2014 21:32
De la: kudika_15804, la data 2014-06-06 21:12:22
De la: kudika366978, la data 2014-06-06 19:56:34si sa-l creasca cu cei 42 de lei de la stat?
sau trimiteCel de sus bani?habar nu aveti cum poti sa cresti un copil cand nu ai cu ce/




Corect!!!! Dumnezeu da sanatate si putere de munca parintilor,dar nu elimina grijile ,problemele,care apar atunci cand viata este potrivnica!!!Singurele persoane,care sufera si care vor fi marcate in viata sunt copiii,care se nasc in familiile nevoiase!!!Teoria este foarte buna,dar practica este nemiloasa!!!


ciudat curcubeu,,daca dumnezeu iti da sanatate si putere de munca increderea in el si in tn ca ti vei gasi de munca si vei avea cu ce l creste dc ti lipseste
kudika_950728
Postat pe 6 Iunie 2014 21:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pregnyl 70 De la: diana_feraru 7 Mai 2014 21:24
contraceptie 3 De la: solutia 21 Noiembrie 2009 00:57
salut, 1 De la: kudika320685 9 Septembrie 2010 19:46
posibila sarcina? 30 De la: lovekudika 5 Februarie 2011 22:37
O intrb legata de Postinor 2 2 De la: prozatos 13 Mai 2010 08:30