Setari Cookie-uri

ne-am despartit

Buna am si eu nevoie de un pic de ajutor din partea voastra....m-am despartit de el si sufar ca o proasta imi e rau si fizic si psihic,,,haideti sa va spun kum s-au intamplat lucrurile...sunt cu el de 1 an si 9 luni si de un an stam la mine cu ai mei..cu 4 zile inainte de Paste ne-am certat rau de tot si l-am alungat de acasa i-am zis sa plece si l-am jignit...a plecat si dupa aia 2 xile s-a milogit de mine si m-a implolrat sa ne impacam..nu am vrut si dupa aia dupa ce m-am framantat am inceput sa il caut ca disperata telefoane mesaje implorari plansete etc el ba imi zicea k nu poate trece peste umilinta ca l-am dat afara ba ca ma iubeste si k ma vrea inapoi...numai asa au decurs lucrurile si eu il stresam enorm...pana la urma vineri a venit la mine si vineri si sambata au fost cele mai munate zile din toata relatia noastra...a fost de nedescris...de vis..insa eu sambata am lucrat si el pe la 7 i-a anuntat pe ai mei k pleaca sa vina sa ma ia de la servici kum stabilisem numai k mi-a dat mesaj k a incercat dar nu poate trece peste si k nu mai are rost sa continuam k nu are rost nu merge si sa inteleg...am inceput iar sa plang si sa fiu disperata numai k numai asta imi zicea in mesaje k nu mai merge si k sa inteleg k la tel nu imi raspundea...eu sambata intr-un moment al meu de idiotenie maxima i-am spus k il simt kam rece si distant desi nu era deloc asa dar deh....si aseara penultimul lui mesaj a fost:"vivi akum nu mai sunt rece si distant?"...si de atunci nu ma mai contactat deloc si am vazut k a plecat cu ghiozadnul de la mine dar mai are haine la mine tousi...imi e foarte greu si nu stiu dc a procedat asa va rog sa ma ajutai pt k simt k ma sufoc durerea este imensa...va multumesc
viviana23
Postat pe 26 Aprilie 2009 13:56
De la: viv_baby23, la data 2009-04-26 13:56:38 Buna am si eu nevoie de un pic de ajutor din partea voastra....m-am despartit de el si sufar ca o proasta imi e rau si fizic si psihic,,,haideti sa va spun kum s-au intamplat lucrurile...sunt cu el de 1 an si 9 luni si de un an stam la mine cu ai mei..cu 4 zile inainte de Paste ne-am certat rau de tot si l-am alungat de acasa i-am zis sa plece si l-am jignit...a plecat si dupa aia 2 xile s-a milogit de mine si m-a implolrat sa ne impacam..nu am vrut si dupa aia dupa ce m-am framantat am inceput sa il caut ca disperata telefoane mesaje implorari plansete etc el ba imi zicea k nu poate trece peste umilinta ca l-am dat afara ba ca ma iubeste si k ma vrea inapoi...numai asa au decurs lucrurile si eu il stresam enorm...pana la urma vineri a venit la mine si vineri si sambata au fost cele mai munate zile din toata relatia noastra...a fost de nedescris...de vis..insa eu sambata am lucrat si el pe la 7 i-a anuntat pe ai mei k pleaca sa vina sa ma ia de la servici kum stabilisem numai k mi-a dat mesaj k a incercat dar nu poate trece peste si k nu mai are rost sa continuam k nu are rost nu merge si sa inteleg...am inceput iar sa plang si sa fiu disperata numai k numai asta imi zicea in mesaje k nu mai merge si k sa inteleg k la tel nu imi raspundea...eu sambata intr-un moment al meu de idiotenie maxima i-am spus k il simt kam rece si distant desi nu era deloc asa dar deh....si aseara penultimul lui mesaj a fost:"vivi akum nu mai sunt rece si distant?"...si de atunci nu ma mai contactat deloc si am vazut k a plecat cu ghiozadnul de la mine dar mai are haine la mine tousi...imi e foarte greu si nu stiu dc a procedat asa va rog sa ma ajutai pt k simt k ma sufoc durerea este imensa...va multumesc


Ai 23 de ani?
Crezi ca el este marea ta dragoste?
Dar esti sigura de asta?
Gandeste-te bine: ce te-a determinat sa te infurii asa de tare?
Oare tot ce reprezinta el te face sa simti un gol in suflet?
Inversunarea cu care il doresti acum nu este datorata fricii de a ramane singura sau influentei parintilor tai?
nina_ciuciuc
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:02
nu stiu doar ca ieri seara am fost socata si de atunci plang intr-una si nu pot sa imi explic dc a procedat asa ...stiu k toata lumea imi va zice sa il uit si sa fac ce imi place si sa ies sa maplimb dar nu vreau nu simt sa ies nusimt sa ma plimb doar plang si ma gandesc la el....am 23 ani da..nu stiu daca e marea mea dragoste stiu doar k il iubesc si il vreau inapoi
viviana23
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:14
De la: viv_baby23, la data 2009-04-26 14:14:57nu stiu doar ca ieri seara am fost socata si de atunci plang intr-una si nu pot sa imi explic dc a procedat asa ...stiu k toata lumea imi va zice sa il uit si sa fac ce imi place si sa ies sa maplimb dar nu vreau nu simt sa ies nusimt sa ma plimb doar plang si ma gandesc la el....am 23 ani da..nu stiu daca e marea mea dragoste stiu doar k il iubesc si il vreau inapoi[/quote

De ce il vrei inapoi?
Ce iti lipseste?
Ce ai vrea sa faci si nu poti fara el?
nina_ciuciuc
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:16
De la: nina_ciuciuc, la data 2009-04-26 14:16:43
De la: viv_baby23, la data 2009-04-26 14:14:57nu stiu doar ca ieri seara am fost socata si de atunci plang intr-una si nu pot sa imi explic dc a procedat asa ...stiu k toata lumea imi va zice sa il uit si sa fac ce imi place si sa ies sa maplimb dar nu vreau nu simt sa ies nusimt sa ma plimb doar plang si ma gandesc la el....am 23 ani da..nu stiu daca e marea mea dragoste stiu doar k il iubesc si il vreau inapoi[/quote

De ce il vrei inapoi?
Ce iti lipseste?
Ce ai vrea sa faci si nu poti fara el?

Draga mea, eu am 40 de ani. Pe la33 de ani, sotul meu, cu care avusesem o relatie minunata m-a anuntat ca trebuie sa ne despartim. Poveste lunga, nu conteaza.
Am reactionat , la inceput, ca tine. Am plans continuu aproape. Dar acum privind in urma, imi dau seama ca acea reactie a fost de frica de singuratate. M-am calmat si totul s-a rezolvat. De cate ori discutam cu el eram extrem de degajata.( doar eu am stiut ce-i in sufletul meu). Toate s-au rezolvat. Acum avem o relatie si mai frumoasa. Nu am divortat
nina_ciuciuc
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:21
vezi?v-ati impacat..asta vreau si eu sa ne impacam nu inteleg dc a procedat asa ieri...asta nu pot sa imi explic si kum ai spus si tu plang intr-una si simt k ma prabusesc....am crezut kand s-a intors k ne-am regasit insa el dupa o zi m-a parasit DE CE?stiu k poate sunt penibila dar am nevoie de el si vreau ca el sa fie langa mine cand fac tot ce fac...ma gandesc k pot trai fara el k nu am de gand sa mor dar e mult mai bine in 2
viviana23
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:25
hai ca incerc sa ma pun eu putin in pielea iubitului tau: l-ai dat afara din casa... el zice ca a fost umilit, e clar ca i-ai ranit orgoliul. Barbatii trec greu peste asta.
Apoi, cand el te-a implorat sa va impacati si tu n-ai vrut, dar mai tarziu l-ai implorat tu pe el sa se intoarca, el ar fi putut interpreta asta doar ca incapatanare din partea ta, desi tu voiai sa fii cu el, ca pe un orgoliu prostesc. Iar cand te-ai razgandit i-ai dat mult de gandit si, mai ales, l-ai pus pe el intr-o pozitie de superioritate, de care a profitat avand in vedere orgoliul lui ranit din start.

Nu ai dat nici un alt fel de detalii despre relatia voastra si, probabil, ca nici nu e nevoie. Ce te-as sfatui este insa ca o saptamana, doua, sa nu-l cauti, sa-ti pui toate gandurile in ordine, sa analizezi ce a fost bine si ce nu in relatia voastra si daca mai merita sa fii cu el pe viitor sau nu. Crede-ma ca in timpul asta, ii vei da si lui ocazia sa faca acelasi lucru.

Ce sa zic, sper ca dupa aceasta perioada sa va impacati
kitty_krieger
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:30
De la: viv_baby23, la data 2009-04-26 14:25:42vezi?v-ati impacat..asta vreau si eu sa ne impacam nu inteleg dc a procedat asa ieri...asta nu pot sa imi explic si kum ai spus si tu plang intr-una si simt k ma prabusesc....am crezut kand s-a intors k ne-am regasit insa el dupa o zi m-a parasit DE CE?stiu k poate sunt penibila dar am nevoie de el si vreau ca el sa fie langa mine cand fac tot ce fac...ma gandesc k pot trai fara el k nu am de gand sa mor dar e mult mai bine in 2


Crede-ma ca este f bine sa incerci sa te desprinzi de el.
Si daca va fi sa fiti impreuna, veti fi. Gandeste-te ce a spus cand v-ati certat. Ce v-ati reprosat, ce ti-a reprosat.
nina_ciuciuc
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:31
aaa, FOARTE IMPORTANT: nu-l cauta, nu-l sacai, pentru ca mai mult il vei indeparta de tine
kitty_krieger
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:32
da pisicuta am gresit kand l-am alungat pe un caine...dar dc s-a mai intors la mine?dc mi-a oferit 2 zile minuate ca dupa aia sa imi spuna ca nu poate k nu merge si kkturi din astea...am uitat sa va spun k cica s-a culcat cu una o data cat am fost despartiti...dar nu a insemnat nimic a facut-o doar sa se razbune.....stiu doar ca vreau sa ne impacam...nu stiu
viviana23
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:34
De la: viv_baby23, la data 2009-04-26 14:34:11dar dc s-a mai intors la mine?dc mi-a oferit 2 zile minuate ca dupa aia sa imi spuna ca nu poate k nu merge si kkturi din astea..

o fi vrut sa se razbune? sa-ti dea o lectie?
kitty_krieger
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:35
Viv, cel mai bine pt tine in momentul de fata este sa iei pe cineva de manutza la o plimbare prin parc, sa te linistesti. Nu-ti face bine sa stai in fata calculatorului si sa plangi.
E asa frumos afara!!!

Apoi, cand te intorci, mai citeste o data ce ti-am spus si eu si Nina, pentru ca vei vedea cu alti ochi problema si poate vei desprinde niste sfaturi utile.

kitty_krieger
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:40
stiu ce simti.......dar incearca sa te gandesti la faptul ca.....daca ai reactionat asa inseamna ca tu simteai ca ceva nu mai merge si de aici s-a schimbat tot,la randul lui si el a reactionat urat de tot (aici intervine orgoliul propriu,se simte umilit si nu poate trece peste)tinand cont ca tu l-ai dat afara(fie ca au fost doar vorbe spuse la nervi,fie chiar le-ai simtit)el se simte acum respins,crede ca nu il mai iubesti ,e constient de faptul ca ceva te-a determinat sa reactionezi asa si poate ca nici el nu stie ce sa faca......simte ca te iubeste insa il doare modul in care ai reactionat tu...........intotdeauna in cazuri deastea intr-o relatie intervine nesiguranta,incertitudinea si cel mai rau TEAMA....se teme ca nu cumva daca te iarta sau daca va veti impaca aceste scene sa se repete.......ma tem ca si daca va impacati,relatia voastra nu va mai fi ca inainte........primul lucru care ti l-as recomanda e sa incerci sa comunicati asta ar fi o solutie,doar voi puteti rezolva asta...incearca sa ii demonstrezi ca regreti ce ai spus.............stiu cum te simti,pentru unii poate parea putin 1 an si 9 luni insa nimeni nu stie prin cate ati trecut voi si cate s-au intamplat in tot acest timp......COMUNICAREA e solutia...........insa incearca sa te gandesti o clipa si la tine,ce este cel mai bine pentru tine......daca esti in starea asta doar pt ca sunteti obijnuiti sa fiti tot timpul impreuna si nu iti poti imagina viatza fara el sau pentru ca intr-adevar il iubesti............la o cearta ca asta nu se ajunge din nimic trebuie sa fi existat cateva mici motive care sa determine asta.......si eu locuiesc impreuna cu viitorul meu sot,si am trecut prin foarte multe...locuim impreuna de aproape 9 luni,o perioada la ai mei iar acum la parinti lui......poate ca s-a ajuns la asta si din faptul ca nu locuiti singuri pentru ca odata ce nu locuiti singuri tot timpul vor exista discutii,interpretari ,fantezii din partea persoanelor din jurul vostru..........inceraca sa te linistesti si sa te gandesti bine atat la tine cat si la el....pentru ca daca stai suparata nu rezolvi nimic,crede-ma
EndlessBleu
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:41
De la: viv_baby23, la data 2009-04-26 14:34:11da pisicuta am gresit kand l-am alungat pe un caine...dar dc s-a mai intors la mine?dc mi-a oferit 2 zile minuate ca dupa aia sa imi spuna ca nu poate k nu merge si kkturi din astea...am uitat sa va spun k cica s-a culcat cu una o data cat am fost despartiti...dar nu a insemnat nimic a facut-o doar sa se razbune.....stiu doar ca vreau sa ne impacam...nu stiu


si daca tot repeti la nesfarsit ca-l vrei inapoi va veni?
asculta sfatul celei care te-a trimis la plimbare. Asta-ti trebuie, o plimbare printre oameni, nu sa stai in fata calculatorului. Gandeste-te si tu putin: esti tanara, sanatoasa, nu ai nici o responsabilitate, nu ai un copil dupa tine Esti doar tu si toata viata ta intinsa la picioarele tale. Vrei sa-ti irosesti clipele tineretii plangand ?
nina_ciuciuc
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:48
va multumesc tuturor pt mesaje si k sunteti alaturi de mine...e adevarat k si eu m-am gandit k vrea sa imi arate intr-adevar ce inseamna sa fie rece si distant dar sa plece de la mine?stiu k daca ma gandesc cu capul tre sa fac ceva sa nu ma mai gandesc la nimic...incerc sa nu ii dau mesaje sau sa il sun dar ma abtin cu greu...imi e f greu sa fac orice pana sa si plang a devenit greu ma doare totul pt k am crezut k ne-am impacat si k va fii bine si el a ales sa plece stiu ca comunicarea e totul numai k el nu vrea sa comunice cu mine daca il sun imi respinge si nici la mesaje nu imi raspunde.am trecut prin multe si am depasit multe obstacole si am crezut k il depasim pe asta...suntem firi impulsive amandoi si de aici s-a ajuns la certuri mari...stiu doare k il vreau inapoi..
viviana23
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:49
nina sunt la servici din pacate...deci agonia e si mai mare k ma simt k un leu in cusca
viviana23
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:51
De la: viv_baby23, la data 2009-04-26 14:49:32va multumesc tuturor pt mesaje si k sunteti alaturi de mine...e adevarat k si eu m-am gandit k vrea sa imi arate intr-adevar ce inseamna sa fie rece si distant dar sa plece de la mine?stiu k daca ma gandesc cu capul tre sa fac ceva sa nu ma mai gandesc la nimic...incerc sa nu ii dau mesaje sau sa il sun dar ma abtin cu greu...imi e f greu sa fac orice pana sa si plang a devenit greu ma doare totul pt k am crezut k ne-am impacat si k va fii bine si el a ales sa plece stiu ca comunicarea e totul numai k el nu vrea sa comunice cu mine daca il sun imi respinge si nici la mesaje nu imi raspunde.am trecut prin multe si am depasit multe obstacole si am crezut k il depasim pe asta...suntem firi impulsive amandoi si de aici s-a ajuns la certuri mari...stiu doare k il vreau inapoi..

Viv draga,, nu-ti mai plange de mila. Ridica-te de la calculator, aranjeaza-te cu mare grija si du-te la o plimbare. Nu conteaza unde. Doar pleaca din casa.
nina_ciuciuc
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:52
De la: viv_baby23, la data 2009-04-26 14:51:02nina sunt la servici din pacate...deci agonia e si mai mare k ma simt k un leu in cusca

Ok. Ce lucrezi?
In ce domeniu lucrezi?
nina_ciuciuc
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:53
la un dealer Nokia...stiu k sunt patetica ca imi plang de mila dar nu ma pot abtine
viviana23
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:56
De la: viv_baby23, la data 2009-04-26 14:56:14la un dealer Nokia...stiu k sunt patetica ca imi plang de mila dar nu ma pot abtine


Si esti in relatie directa cu clientii? Adica in partea de showroom?
nina_ciuciuc
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:57
De la: viv_baby23, la data 2009-04-26 14:51:02nina sunt la servici din pacate...deci agonia e si mai mare k ma simt k un leu in cusca

asta e unul din momentele in care e ok sa minti si sa spui sefei/sefului ca nu te simti deloc bine.... (ca sa poti pleca evident) sunt mai mult decat sigura ca se vede pe fata ta ca nu esti chiar ok
kitty_krieger
Postat pe 26 Aprilie 2009 15:00
da din pacate sunt in partea de showroom...si nici nu am cum sa plec pt k sunt singura si nu am cum sa inchid magazinul si nici nu are azi cine sa vina in locul meu.....dar eu vreau sa va intreb ceva:din punctul vostru de vedere dc credeti k a procedat asa?arwe vreo legatura k s-a culcat cu alta cat am fost despartiti?desi m-a asigura ca nu...dar nu stiu ce si kum sa mai cred
viviana23
Postat pe 26 Aprilie 2009 15:03
lasa timpul sa isi faca treaba........te va ajuta atat pe tine cat si pe el......e prea recent incidentul.....acum nu prea poti face nimic...in timp fie veti realiza ca sunteti facuti unul pentru celalat pentru ca va va fi dor unul de celalat fie ca a fost mai bine asa(chiar daca doare momentan)....gandeste-te ca (asa cum ti s-a mai spus)nu aveti copii....esti tanara....poate daca nu se intampla caum la un moment dat tot s-ar fi iscat certuri,au si ele rostul loerchiar daca dor,asa reusim sa ne cunoastem mai bine si sa tinem cont pe viitor sa nu le mai repetam
EndlessBleu
Postat pe 26 Aprilie 2009 15:03
haoleeeeeeeeeeeeeeeeee da tu cine estiiiiiiiii albastrooooooooooooo ca ce frumoasaaaaaaaaa estiiiiiiiii mancatasssssss
thadoog
Postat pe 26 Aprilie 2009 15:07
De la: viv_baby23, la data 2009-04-26 15:03:16da din pacate sunt in partea de showroom...si nici nu am cum sa plec pt k sunt singura si nu am cum sa inchid magazinul si nici nu are azi cine sa vina in locul meu.....dar eu vreau sa va intreb ceva:din punctul vostru de vedere dc credeti k a procedat asa?arwe vreo legatura k s-a culcat cu alta cat am fost despartiti?desi m-a asigura ca nu...dar nu stiu ce si kum sa mai cred



aici sincer nu stiu ce anume ti-as putea spune........tinand cont ca eu am alte opinii despre inselat...........este adevarat ca in cele mai multe cazuri cuvintele pot durea mai mult decat unele gesturi,insa in acest caz doare mai mult gestul decat vorbele............daca s-a ajuns la asta,deja sunt prea multe.......eu una nu as putea ierta daca as fi inselata,asa cum eu nu insel asta cer la randul meu..........poate ca nu a facut nimic si minte doar ca sa te faca sa suferi,crezi ca ar fi in stare sa te insele?
EndlessBleu
Postat pe 26 Aprilie 2009 15:11
De la: viv_baby23, la data 2009-04-26 15:03:16da din pacate sunt in partea de showroom...si nici nu am cum sa plec pt k sunt singura si nu am cum sa inchid magazinul si nici nu are azi cine sa vina in locul meu.....dar eu vreau sa va intreb ceva:din punctul vostru de vedere dc credeti k a procedat asa?arwe vreo legatura k s-a culcat cu alta cat am fost despartiti?desi m-a asigura ca nu...dar nu stiu ce si kum sa mai cred


Ok nu poti pleca de la job. Dar nu-ti mai framanta mintea atat. Nu-ti face bine. Trebuie intai sa te linistesti. Nu are importanta ce ti-a spus. Poate nici nu s-a intamplat.Si dac s-a intamplat, inseamna ca nu te iubeste atat cat ai merita. Daca te iubeste cu adevarat nu ar fi putut sa stea in bratele altei femai.
Dar lasam asta deoparte.

Deci est in showroom. Ce ai putea face? Reaseaza produsele, fa-ti ordine in hartii, fa ceva ce ti-ar solicita atentia. Crede-ma iti va face bine. In urma cu ani cand eu am trecut prin acea perioada, mai aveam si copilul de 3 ani, mi-am infiintat firma de design interior. Si a fosyt si este super.
nina_ciuciuc
Postat pe 26 Aprilie 2009 15:11
De la: thadoog, la data 2009-04-26 15:07:17haoleeeeeeeeeeeeeeeeee da tu cine estiiiiiiiii albastrooooooooooooo ca ce frumoasaaaaaaaaa estiiiiiiiii mancatasssssss



asta ma rog ce ar vrea sa insemne?dac ai chef de glume cautati alt topic.......CLAR?
EndlessBleu
Postat pe 26 Aprilie 2009 15:12
cand s-a culcat cu ea? acum de curand? sau ati mai fost despartiti si in trecut?
daca e ceva din trecut, nu cred ca are legatura
daca e ceva de curand raspunsul poate fi nu, dar la fel de bine poate fi si da.

Ce vreau sa subliniez, este ca acum tu iti faci ganduri si incepi sa crezi lucruri care poate nu exista in mintea lui. Daca nu ai cum sa stii sigur un anumit lucru, nu are rost sa te gandesti la el, pentru ca nu reusesti decat sa-ti faci mai mult rau. Crezi ca iti raspunzi la multele intrebari pe care le ai, dar nu faci decat sa ridici si altele si altele....

Incearca sa nu te mai gandesti la asta, pentru ca timpul iti va da toate raspunsurile pe care le astepti. Eu stiu ca tu vrei raspunsurile ACUM, dar in viata trebuie sa ai rabdare. Vei afla in timp tot ce vrei.
kitty_krieger
Postat pe 26 Aprilie 2009 15:14
De la: EndlessBleu, la data 2009-04-26 15:12:51
De la: thadoog, la data 2009-04-26 15:07:17haoleeeeeeeeeeeeeeeeee da tu cine estiiiiiiiii albastrooooooooooooo ca ce frumoasaaaaaaaaa estiiiiiiiii mancatasssssss



asta ma rog ce ar vrea sa insemne?dac ai chef de glume cautati alt topic.......CLAR?
haoleeeeeeeeeeeeeeuuuuuuuu da dc mancatassssss ma respingiiii ca yo te iubescccc cu adevarattttttt mancatasssssssss
thadoog
Postat pe 26 Aprilie 2009 15:14
da..mi-a spus k a facut-o sa se razbune si k nu a insemnat decat"o partida de sex" si atat k pe mine ma iubeste si bla bla...si k noi nu mai eram impreuna eram despartiti si sa nu consider k m-a inselat...e relativ si asta....daca nu ne-am mai fi impcata deloc poate k nu as mai fi fost in starea asta atat de deplorabila...numai k nu inteleg de ce s-a intors si a fost minunat si pe urma a plecat iar?asta ma macina ca nu gasesc raspuns putea sa ma lase in pace de tot nu sa vina sa petrecem clipe minuate si dupa aia sa plece iar
viviana23
Postat pe 26 Aprilie 2009 15:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac? Sa ignor sau sa insist? 17 De la: kudika_10348 24 Iunie 2012 05:07
sex oral 1 De la: ghita1989 8 Octombrie 2011 17:06
ce greu e...:( 4 De la: fante_de_dorobanti 27 Septembrie 2010 14:51
nepasarea lui=suferinta mea! 31 De la: paullina 19 Iulie 2010 05:35
ma simt puternica! 14 De la: kudika019861 20 Septembrie 2009 18:26