Setari Cookie-uri

Dupa 4 ani,face un copil cu alta

Dupa 4 ani frumosi impreuna,barbatul pe care il iubesc,a lasat insarcinata o alta femeie...Am trecut prin multe impreuna,nu numai bune,aveam o relatie frumoasa,sau cel putin asa credeam eu,el era totul pentru mine si as fi facut orice sa il vad fericit... si el parea sa faca acelasi lucru pentru mine,pana acum cateva zile cand am aflat ca ma insala si mai rau, ca acea fameie e intr-o luna avansata de sarcina.El nici macar nu a recunoscut in prima faza...dupa mai multe discutii tot ce a putut sa spuna e ca nu a vrut sa imi faca rau,ca eu sunt viata lui si ca fara mine nu poate traii ,tot ce s a intamplat a fost o gresala si ca in ceea ce priveste copilul o sa-si asume responsabilitatea dar nu langa acea femeie...o gresala peste care el se pare ca poate trece,dar eu nu,eu nu pot uita ca asteapta un copil...Pana mai ieri el era sufletul meu pereche,acum nu stiu ce sa mai fac,nu stiu cum sa mai ies din asta...voi ce ati face in locul meu?Sa il iert si sa il sustin trecand cu vederea "mica lui gresala" ,sau sa incerc sa depasesc tot momentul asta de una singura ,departe de el?Imi cer scuze pentru greseli sau pentru modul de exprimare,efectiv sunt bulversata si tot ce imi doresc e un sfat prietenesc din partea voastra.
kudika_963045
Postat pe 28 Aprilie 2014 17:48
De la: kudika_963045, la data 2014-04-28 17:48:12Dupa 4 ani frumosi impreuna,barbatul pe care il iubesc,a lasat insarcinata o alta femeie...Am trecut prin multe impreuna,nu numai bune,aveam o relatie frumoasa,sau cel putin asa credeam eu,el era totul pentru mine si as fi facut orice sa il vad fericit... si el parea sa faca acelasi lucru pentru mine,pana acum cateva zile cand am aflat ca ma insala si mai rau, ca acea fameie e intr-o luna avansata de sarcina.El nici macar nu a recunoscut in prima faza...dupa mai multe discutii tot ce a putut sa spuna e ca nu a vrut sa imi faca rau,ca eu sunt viata lui si ca fara mine nu poate traii ,tot ce s a intamplat a fost o gresala si ca in ceea ce priveste copilul o sa-si asume responsabilitatea dar nu langa acea femeie...o gresala peste care el se pare ca poate trece,dar eu nu,eu nu pot uita ca asteapta un copil...Pana mai ieri el era sufletul meu pereche,acum nu stiu ce sa mai fac,nu stiu cum sa mai ies din asta...voi ce ati face in locul meu?Sa il iert si sa il sustin trecand cu vederea "mica lui gresala" ,sau sa incerc sa depasesc tot momentul asta de una singura ,departe de el?Imi cer scuze pentru greseli sau pentru modul de exprimare,efectiv sunt bulversata si tot ce imi doresc e un sfat prietenesc din partea voastra.



Lasa-i libertatea de a deveni un bun parinte,daca nu a stiut sa iti fie un iubit fidel!!Dat fiind faptul ca se va naste un copilas,trezeste-te la realitate si renunta la ceva,care nu mai corespunde dorintelor tale!!!Nu stii cum sa iesi din aceasta afacere urata??Este foarte simplu!!!Iesi, incuie usa pe dinafara si arunca cheia departe de inima ta!!!Fa-o,chiar daca vei plange cu suspine dupa aceea!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Aprilie 2014 19:18
pfuuu,grea piatra de incerare,....accepti situatia si te vei chinui sa-l accepti din nou langa tine,ori iti vei lua viata de la inceput!!!
Titanika
Postat pe 28 Aprilie 2014 19:37
adevarul este ca cunosc o situatie de acelasi fel,dar iubita in cauza nu a facut cercetari sau analize de paternitate si au trecut cu bine peste acest obstacol!
Titanika
Postat pe 28 Aprilie 2014 19:43
Ideea e ca el isi doreste sa fie un parinte bun,dar langa mine,nu langa ea,pare sa sufere in aceasta situatie ,iar eu nu stiu daca l-as putea ierta chiar daca voi sta in continuare langa el.Un copil este foarte important si a fost alegerea lui cu cine sa il faca,chiar daca acum considera o gresala,tot alegerea lui ramane,iar timpul inapoi din pacate nu il poate da.:(
kudika_963045
Postat pe 28 Aprilie 2014 20:35
De la: kudika_963045, la data 2014-04-28 20:35:52Ideea e ca el isi doreste sa fie un parinte bun,dar langa mine,nu langa ea,pare sa sufere in aceasta situatie ,iar eu nu stiu daca l-as putea ierta chiar daca voi sta in continuare langa el.Un copil este foarte important si a fost alegerea lui cu cine sa il faca,chiar daca acum considera o gresala,tot alegerea lui ramane,iar timpul inapoi din pacate nu il poate da.:(

aha,deci sa inteleg ca tu nu ai vrut sa-i indeplinesti dorinta........acum el si-a dat seama de greseala facuta.....eu cred ca a fost alegerea lui si neimpins din spate de nimeni,zau ca ma ia cu dureri de cap!!!
Titanika
Postat pe 28 Aprilie 2014 20:40
Scuze,nu vreau sa va ametesc...mi-am dorit un copil mai mult ca orice,el bineinteles stia asta,mereu invoca acelasi motive :carierele noastre, inca nu e momentul,trebuie sa ne gandim la viitor etc.Tocmai din motivul asta nu inteleg,nu pot sa il iert.Nici macar vina pe varsta nu poate da,am trecut de mult de adolescenta,de vremurile in care eram cu" capul in nori",daca un barbat matur face greseli de genul asta,inseamna ca pe viitor sa ma astept la ce e mai rau.Recunosc ca si asta ma doare foarte mult...ne doream impreuna un copil,nu separat.
kudika_963045
Postat pe 28 Aprilie 2014 21:12
Urmaresc de mult acest forum,azi am simtit nevoia sa va cer sfatul,e o situatie dificila,nici macar nu stiu cum sa o expun familiei mele.Va multumesc din suflet pentru fiecare raspuns in parte !
kudika_963045
Postat pe 28 Aprilie 2014 21:16
De la: kudika_963045, la data 2014-04-28 17:48:12Dupa 4 ani frumosi impreuna,barbatul pe care il iubesc,a lasat insarcinata o alta femeie...Am trecut prin multe impreuna,nu numai bune,aveam o relatie frumoasa,sau cel putin asa credeam eu,el era totul pentru mine si as fi facut orice sa il vad fericit... si el parea sa faca acelasi lucru pentru mine,pana acum cateva zile cand am aflat ca ma insala si mai rau, ca acea fameie e intr-o luna avansata de sarcina.El nici macar nu a recunoscut in prima faza...dupa mai multe discutii tot ce a putut sa spuna e ca nu a vrut sa imi faca rau,ca eu sunt viata lui si ca fara mine nu poate traii ,tot ce s a intamplat a fost o gresala si ca in ceea ce priveste copilul o sa-si asume responsabilitatea dar nu langa acea femeie...o gresala peste care el se pare ca poate trece,dar eu nu,eu nu pot uita ca asteapta un copil...Pana mai ieri el era sufletul meu pereche,acum nu stiu ce sa mai fac,nu stiu cum sa mai ies din asta...voi ce ati face in locul meu?Sa il iert si sa il sustin trecand cu vederea "mica lui gresala" ,sau sa incerc sa depasesc tot momentul asta de una singura ,departe de el?Imi cer scuze pentru greseli sau pentru modul de exprimare,efectiv sunt bulversata si tot ce imi doresc e un sfat prietenesc din partea voastra.[/quote


Ce sa ierti si la ce sa revii?
MICA GRESEALA?

Daca tu si dragosteata nu ati fost de ajuns pentru el, acum cand e si un copil la mijoc crezi vor fi?

Te-a inselat la modul cel mai marlanesc cu putinta, ce ar mai fi de facut decat sa il lasi sa se duca si sa isi creasca copilul?
De ce te umilesti, de ce mai cersesti dragostea pe care de fapt nu ai avut niciodata?
Chiar e ultimul de pe planeta cu care poti trai?



Arno_28
Postat pe 29 Aprilie 2014 08:19
De la: kudika_963045, la data 2014-04-28 20:35:52Ideea e ca el isi doreste sa fie un parinte bun,dar langa mine,nu langa ea,pare sa sufere in aceasta situatie ,iar eu nu stiu daca l-as putea ierta chiar daca voi sta in continuare langa el.Un copil este foarte important si a fost alegerea lui cu cine sa il faca,chiar daca acum considera o gresala,tot alegerea lui ramane,iar timpul inapoi din pacate nu il poate da.:(


Pare sa sufere! Vai, saracul!
Dar cand si-a bagat coada la alta nu a suferit?
Cum poti sa compatimesti un nesimtit?
La cotaiala inainte, la responsabiliti inapoi!
Tipul clasic de magar, nu de om!
Arno_28
Postat pe 29 Aprilie 2014 08:23
De la: Arno_28, la data 2014-04-29 08:23:59
De la: kudika_963045, la data 2014-04-28 20:35:52Ideea e ca el isi doreste sa fie un parinte bun,dar langa mine,nu langa ea,pare sa sufere in aceasta situatie ,iar eu nu stiu daca l-as putea ierta chiar daca voi sta in continuare langa el.Un copil este foarte important si a fost alegerea lui cu cine sa il faca,chiar daca acum considera o gresala,tot alegerea lui ramane,iar timpul inapoi din pacate nu il poate da.:(


Pare sa sufere! Vai, saracul!
Dar cand si-a bagat coada la alta nu a suferit?
Cum poti sa compatimesti un nesimtit?
La cotaiala inainte, la responsabiliti inapoi!
Tipul clasic de magar, nu de om!


dur dar cat se poate de realist si adevarat!
kiss_my_ass
Postat pe 29 Aprilie 2014 10:45
De la: kiss_my_ass, la data 2014-04-29 10:45:07
De la: Arno_28, la data 2014-04-29 08:23:59
De la: kudika_963045, la data 2014-04-28 20:35:52Ideea e ca el isi doreste sa fie un parinte bun,dar langa mine,nu langa ea,pare sa sufere in aceasta situatie ,iar eu nu stiu daca l-as putea ierta chiar daca voi sta in continuare langa el.Un copil este foarte important si a fost alegerea lui cu cine sa il faca,chiar daca acum considera o gresala,tot alegerea lui ramane,iar timpul inapoi din pacate nu il poate da.:(


Pare sa sufere! Vai, saracul!
Dar cand si-a bagat coada la alta nu a suferit?
Cum poti sa compatimesti un nesimtit?
La cotaiala inainte, la responsabiliti inapoi!
Tipul clasic de magar, nu de om!


dur dar cat se poate de realist si adevarat!

perfect de accord!!!
Titanika
Postat pe 29 Aprilie 2014 11:02
De la: kudika_963045, la data 2014-04-28 20:35:52Ideea e ca el isi doreste sa fie un parinte bun,dar langa mine,nu langa ea,pare sa sufere in aceasta situatie ,iar eu nu stiu daca l-as putea ierta chiar daca voi sta in continuare langa el.Un copil este foarte important si a fost alegerea lui cu cine sa il faca,chiar daca acum considera o gresala,tot alegerea lui ramane,iar timpul inapoi din pacate nu il poate da.:(

Si-a dorit un copil...acum ca-l are , fa-i bagajul si trimete-l sa-si asume responsabilitatea de tata , fata de acel copil !!!!!!!! Daca si-ar fi dorit atat de mult un copil , l-ar fi facut cu tine , tot ce-ti spune acum e doar ..bla ,bla . Trimete-l alaturi de copilul sau , iar tu vei avea sanasa sa gasesti un barbat care sa te merite !
-Iulya
Postat pe 29 Aprilie 2014 12:57
Eu in locul tau as fi recunoscatoare lui Dumnezeu pentru ca nu mi-a facut mie copilul si apoi s-a dus linistit in alta parte ! Fii serioasa chiar nu ai pierdut nimic !Fruntea sus si vezi-ti de viata frumos !
kudika_956659
Postat pe 29 Aprilie 2014 15:45
De la: kudika_963045, la data 2014-04-28 21:12:44Scuze,nu vreau sa va ametesc...mi-am dorit un copil mai mult ca orice,el bineinteles stia asta,mereu invoca acelasi motive :carierele noastre, inca nu e momentul,trebuie sa ne gandim la viitor etc.Tocmai din motivul asta nu inteleg,nu pot sa il iert.Nici macar vina pe varsta nu poate da,am trecut de mult de adolescenta,de vremurile in care eram cu" capul in nori",daca un barbat matur face greseli de genul asta,inseamna ca pe viitor sa ma astept la ce e mai rau.Recunosc ca si asta ma doare foarte mult...ne doream impreuna un copil,nu separat.


Esti intr-o situatie grea, dar nu fara iesire. Te-ai gandit ca poate nu a fost alegerea lui sa faca un copil cu alta? Daca tipa aia a speculat... si i-a trantit acest copil tocmai pentru al pastra pe tata?
Ar trebui sa discuti in amanunt cu el toate problemele astea.
Insa in alta ordine de idei nu prea e de scuzat infidelitatea lui, dacã tu i-ai oferit totul! Asa ai fãcut? Sau a rãmas ceva ce poate l-a împins uneori în brațele alteia.
Înainte de a lua o decizie, analizeazã totul bine, însã va trebuii sã te gândești dacã meritã sã știi cã partenerul tãu plãtește pensie alimentarã altcuiva o buna bucata de timp de acum înainte.
Așa cum spunea un amic al meu, analizeazã problema inginerește. Pune pe hârtie argumentele pro și apoi cele contra. Și vezi ce-ți dicteazã și sufletul. E foarte important, apoi sã iei o decizie.
Si nu cred cã ar fi rea ideea de a determina partenerului tau sa faca testul paternitatii. Sa nu aibã surprize. Eu știu un caz real asemãnãtor.
kudika_958736
Postat pe 29 Aprilie 2014 18:47
De la: kudika_963045, la data 2014-04-28 21:16:16Urmaresc de mult acest forum,azi am simtit nevoia sa va cer sfatul,e o situatie dificila,nici macar nu stiu cum sa o expun familiei mele.Va multumesc din suflet pentru fiecare raspuns in parte !


Sfatul meu e sã nu spui familiei tale nimic pânã nu vei lua tu o decizie definitivã.
Nu de altceva, dar poate rãmâneți împreunã, iar el nu va mai fi acceptat la fel în familia ta niciodatã! Și ar fi pãcat sã vã împãcați și sã stați departe de ai tãi.
kudika_958736
Postat pe 29 Aprilie 2014 18:49
Am avut azi o mica discutie ,explicatia lui a fost...nici nu stiu cum sa o numesc...intru-un moment de slabiciune,crezand ca are cancer,s-a intamplat...nu i-a mai pasat de nimic...acea doamna care efectiv se tine scai isi dorea un copil probabil dansei i-a convenit situatia...Si eu imi doream,dar s-a gandit ca nu vrea sa imi strice viitorul,cariera,sa ma lase singura cu un copil...El nu are cancer,e perfct sanatos,acum regreta,e a 2 oara in 4 ani cand l-am vazut plangand,dar si mie imi e foarte greu,imi e greu sa il stiu langa altcineva,dar stiu ca nici un viitor impreuna nu mai avem,nimic nu va mai fi cum a fost...Singura concluzie la care am ajuns e ca ma insala cu ea de mai mult timp,constant...si stiti de ce?pt ca are o datorie morala fata de ea si nu ii poate spune ca el este intr o alta relatie...poveste mea se complica pe zi ce trece,va scriu voua aici si am impresia ca va povestesc un film urat...acum cateva zile era atat de multumita,impacata,fericita cu viata mea,iar acum s-a ales praful,am trait intr-o minciuna...Aveti grija fetelor,exista multe timpuri de oamneii,de relatii,probabil nu se merita sa pui atat de mult suflet intr o relatie.Il iubesti,devine jumatatea ta,dupa care sa afli ca in povestea ta de dragoste sunt multe,multe secrete urate.
kudika_963045
Postat pe 29 Aprilie 2014 20:43
Ii multumesc lui Dumnezeu ca totusi am aflat...e dureros,nu stiu cum o sa trec peste avalansa de noutati,dar viata merge inainte,va multumesc...inca nu stiu ce decizie o sa iau,o sa sa las timpul sa mai treaca,sa ma linistesc.In prezent iubirea mea nu e suficienta ca sa il iert.Nu e barbatul care credeam ca e.
kudika_963045
Postat pe 29 Aprilie 2014 20:53
De la: kudika_963045, la data 2014-04-29 20:53:50Ii multumesc lui Dumnezeu ca totusi am aflat...e dureros,nu stiu cum o sa trec peste avalansa de noutati,dar viata merge inainte,va multumesc...inca nu stiu ce decizie o sa iau,o sa sa las timpul sa mai treaca,sa ma linistesc.In prezent iubirea mea nu e suficienta ca sa il iert.Nu e barbatul care credeam ca e.


O sa treci peste tot ce este rau in viata ta in acest moment!!!Fii recunoscatoare ca nu suferi mai mult decat o faci acum,gandeste-te,o astfel de situatie s-ar fi putut naste in timpul casniciei voastre,daca ati fi ajuns la casatorie,tinand cont de faptul ca iubitului tau ii plac insamantarile in teren ,ce are alt proprietar!!!Bucura-te ca poti sa privesti viata la brat cu timpul,care iti va deveni prieten!!Astfel de barbati nu merita nimic din partea femeilor,sunt niste gunoaie,al caror loc este in alta parte,nu in inima unei femei!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Aprilie 2014 21:00
De la: kudika_963045, la data 2014-04-29 20:43:46Am avut azi o mica discutie ,explicatia lui a fost...nici nu stiu cum sa o numesc...intru-un moment de slabiciune,crezand ca are cancer,s-a intamplat...nu i-a mai pasat de nimic...acea doamna care efectiv se tine scai isi dorea un copil probabil dansei i-a convenit situatia...Si eu imi doream,dar s-a gandit ca nu vrea sa imi strice viitorul,cariera,sa ma lase singura cu un copil...El nu are cancer,e perfct sanatos,acum regreta,e a 2 oara in 4 ani cand l-am vazut plangand,dar si mie imi e foarte greu,imi e greu sa il stiu langa altcineva,dar stiu ca nici un viitor impreuna nu mai avem,nimic nu va mai fi cum a fost...Singura concluzie la care am ajuns e ca ma insala cu ea de mai mult timp,constant...si stiti de ce?pt ca are o datorie morala fata de ea si nu ii poate spune ca el este intr o alta relatie...poveste mea se complica pe zi ce trece,va scriu voua aici si am impresia ca va povestesc un film urat...acum cateva zile era atat de multumita,impacata,fericita cu viata mea,iar acum s-a ales praful,am trait intr-o minciuna...Aveti grija fetelor,exista multe timpuri de oamneii,de relatii,probabil nu se merita sa pui atat de mult suflet intr o relatie.Il iubesti,devine jumatatea ta,dupa care sa afli ca in povestea ta de dragoste sunt multe,multe secrete urate.




Explicatia lui? E cel putin penibila si mincinoasa.A crezut ca are cancer?
Doamne, ce demn de un film e scenariul!
Si daca ar fi fost asa ce fel de om mai nenoroceste si pe altii/altele in egoismul si superficialitatea de a mai avea o aventura, sa mai "crezteze "pe raboj o "pasarica" cotaita si sa moara satisfacut ca n-a ratat nimic.
Este mizerabil si lacrimile lui de crocodil nu ar trebui sa te impresioneze!
Arno_28
Postat pe 30 Aprilie 2014 07:26
De la: kiss_my_ass, la data 2014-04-29 10:45:07
De la: Arno_28, la data 2014-04-29 08:23:59
De la: kudika_963045, la data 2014-04-28 20:35:52Ideea e ca el isi doreste sa fie un parinte bun,dar langa mine,nu langa ea,pare sa sufere in aceasta situatie ,iar eu nu stiu daca l-as putea ierta chiar daca voi sta in continuare langa el.Un copil este foarte important si a fost alegerea lui cu cine sa il faca,chiar daca acum considera o gresala,tot alegerea lui ramane,iar timpul inapoi din pacate nu il poate da.:(


Pare sa sufere! Vai, saracul!
Dar cand si-a bagat coada la alta nu a suferit?
Cum poti sa compatimesti un nesimtit?
La cotaiala inainte, la responsabiliti inapoi!
Tipul clasic de magar, nu de om!


dur dar cat se poate de realist si adevarat!


Imi pare rau dar nu pot suporta cand un asemenea individ profita de sentimentele unei femei care i-a oferit totul, care mai este si desteapta, sensibila si rabdatoare iar "porcul" o ia de buna si mai da si pe alaturi si vine cu gogosile astea puerile care jignesc inteligenta si sentimentele acestei femei.
Arno_28
Postat pe 30 Aprilie 2014 07:31
De la: kudika_963045, la data 2014-04-29 20:43:46Am avut azi o mica discutie ,explicatia lui a fost...nici nu stiu cum sa o numesc...intru-un moment de slabiciune,crezand ca are cancer,s-a intamplat...nu i-a mai pasat de nimic...acea doamna care efectiv se tine scai isi dorea un copil probabil dansei i-a convenit situatia...Si eu imi doream,dar s-a gandit ca nu vrea sa imi strice viitorul,cariera,sa ma lase singura cu un copil...El nu are cancer,e perfct sanatos,acum regreta,e a 2 oara in 4 ani cand l-am vazut plangand,dar si mie imi e foarte greu,imi e greu sa il stiu langa altcineva,dar stiu ca nici un viitor impreuna nu mai avem,nimic nu va mai fi cum a fost...Singura concluzie la care am ajuns e ca ma insala cu ea de mai mult timp,constant...si stiti de ce?pt ca are o datorie morala fata de ea si nu ii poate spune ca el este intr o alta relatie...poveste mea se complica pe zi ce trece,va scriu voua aici si am impresia ca va povestesc un film urat...acum cateva zile era atat de multumita,impacata,fericita cu viata mea,iar acum s-a ales praful,am trait intr-o minciuna...Aveti grija fetelor,exista multe timpuri de oamneii,de relatii,probabil nu se merita sa pui atat de mult suflet intr o relatie.Il iubesti,devine jumatatea ta,dupa care sa afli ca in povestea ta de dragoste sunt multe,multe secrete urate.

Avea cancer....mergea cumva sa se "trateze "?!!
Avea o o datorie morala (in pantaloni) fata de ea si nu-i putea zice ca el este intr-o relatie
I-a placut sa se trateze si acum nu stie ce sa mai minta ! Fuge de responsabilitate ....sa-si asume consecintele faptelor sale ...vroia doar distractie si acum s-a ales fara sa vrea cu un copil !...un las , mitoman fara demnitate , nu e barbat , e un mare nimic si trebuie tratat ca atare !
Mintind doua femei in acelasi timp...are dreptate intr-o singura privinta : e bolnav de prostie ...prostia nu se trateaza niciodata !
Da-i bagajul si nu-i mai asculta basmele , nu se merita sa plangi , dimpotriva astfel ai aflat ce om aveai langa tine , nu iubeste pe niciuna din voi , dar se agata cu disperare de tine ! Nu-i permite sa te raneasca cu minciunile ,prostia si lacrimile lui false !!
Impune-i sa nu te mai caute si vei vedea ca in scurt timp iti vei reveni .
Eu , in doua secunde si trei miscari ,i-as fi facut bagajul si fara alte comentarii si explicatii inutile , l-as fi scos pe usa afara!
O poveste de viata ..urata..incredibil dar adevarat.
De tine depinde viitorul tau , viata si sentimentele tale , nu-i apartin unui NIMIC.
-Iulya
Postat pe 30 Aprilie 2014 12:09
De la: -Iulya, la data 2014-04-30 12:09:03
De la: kudika_963045, la data 2014-04-29 20:43:46Am avut azi o mica discutie ,explicatia lui a fost...nici nu stiu cum sa o numesc...intru-un moment de slabiciune,crezand ca are cancer,s-a intamplat...nu i-a mai pasat de nimic...acea doamna care efectiv se tine scai isi dorea un copil probabil dansei i-a convenit situatia...Si eu imi doream,dar s-a gandit ca nu vrea sa imi strice viitorul,cariera,sa ma lase singura cu un copil...El nu are cancer,e perfct sanatos,acum regreta,e a 2 oara in 4 ani cand l-am vazut plangand,dar si mie imi e foarte greu,imi e greu sa il stiu langa altcineva,dar stiu ca nici un viitor impreuna nu mai avem,nimic nu va mai fi cum a fost...Singura concluzie la care am ajuns e ca ma insala cu ea de mai mult timp,constant...si stiti de ce?pt ca are o datorie morala fata de ea si nu ii poate spune ca el este intr o alta relatie...poveste mea se complica pe zi ce trece,va scriu voua aici si am impresia ca va povestesc un film urat...acum cateva zile era atat de multumita,impacata,fericita cu viata mea,iar acum s-a ales praful,am trait intr-o minciuna...Aveti grija fetelor,exista multe timpuri de oamneii,de relatii,probabil nu se merita sa pui atat de mult suflet intr o relatie.Il iubesti,devine jumatatea ta,dupa care sa afli ca in povestea ta de dragoste sunt multe,multe secrete urate.

Avea cancer....mergea cumva sa se "trateze "?!!
Avea o o datorie morala (in pantaloni) fata de ea si nu-i putea zice ca el este intr-o relatie
I-a placut sa se trateze si acum nu stie ce sa mai minta ! Fuge de responsabilitate ....sa-si asume consecintele faptelor sale ...vroia doar distractie si acum s-a ales fara sa vrea cu un copil !...un las , mitoman fara demnitate , nu e barbat , e un mare nimic si trebuie tratat ca atare !
Mintind doua femei in acelasi timp...are dreptate intr-o singura privinta : e bolnav de prostie ...prostia nu se trateaza niciodata !
Da-i bagajul si nu-i mai asculta basmele , nu se merita sa plangi , dimpotriva astfel ai aflat ce om aveai langa tine , nu iubeste pe niciuna din voi , dar se agata cu disperare de tine ! Nu-i permite sa te raneasca cu minciunile ,prostia si lacrimile lui false !!
Impune-i sa nu te mai caute si vei vedea ca in scurt timp iti vei reveni .
Eu , in doua secunde si trei miscari ,i-as fi facut bagajul si fara alte comentarii si explicatii inutile , l-as fi scos pe usa afara!
O poveste de viata ..urata..incredibil dar adevarat.
De tine depinde viitorul tau , viata si sentimentele tale , nu-i apartin unui NIMIC.



SUNT INTRU-TOTUL DE ACORD!!!!!!eu personal i-am zis sa ii multumesca lui D-zeu ca nu i-a facut ei un copil si apoi sa descopere ce caracter de 2 lei are !
kudika_956659
Postat pe 30 Aprilie 2014 12:43
Pai da , in timp ce ma mintea , l-as fi luat si la misto ..l-as fi intrebat ...unde-l durea in timp ce se "trata" ? ca se pare ca durerea lui are efect intarziat , de aceea a inceput sa planga
-Iulya
Postat pe 30 Aprilie 2014 12:53
RAMAN LA PAREREA MEA , AR TREBUI SA FIE BUCUROASA CA NU I-A FACUT EI COPILUL ! un copil nu este o papusica de joaca ... ii aud pe multi spunand mi-as dori un copil .... dar la o adica daca cade un copil in fata lor nu stiu de unde sa il apuce ca sa il ridice !
kudika_956659
Postat pe 30 Aprilie 2014 13:11
De la: kudika_956659, la data 2014-04-30 13:11:19RAMAN LA PAREREA MEA , AR TREBUI SA FIE BUCUROASA CA NU I-A FACUT EI COPILUL ! un copil nu este o papusica de joaca ... ii aud pe multi spunand mi-as dori un copil .... dar la o adica daca cade un copil in fata lor nu stiu de unde sa il apuce ca sa il ridice !

De acord cu tine
In schimb in cazul de mai sus , asa zisul bolnav ...nu dorea copii ci distractie , folosindu-se de amundoua ! Dar d-zeu i-a dat pe masura faptelor sale si lasul fuge de responsabilitate ..ca deh ..el cauta doar distractie.
-Iulya
Postat pe 30 Aprilie 2014 13:21
De la: kudika_958736, la data 2014-04-29 18:47:44
De la: kudika_963045, la data 2014-04-28 21:12:44Scuze,nu vreau sa va ametesc...mi-am dorit un copil mai mult ca orice,el bineinteles stia asta,mereu invoca acelasi motive :carierele noastre, inca nu e momentul,trebuie sa ne gandim la viitor etc.Tocmai din motivul asta nu inteleg,nu pot sa il iert.Nici macar vina pe varsta nu poate da,am trecut de mult de adolescenta,de vremurile in care eram cu" capul in nori",daca un barbat matur face greseli de genul asta,inseamna ca pe viitor sa ma astept la ce e mai rau.Recunosc ca si asta ma doare foarte mult...ne doream impreuna un copil,nu separat.


Esti intr-o situatie grea, dar nu fara iesire. Te-ai gandit ca poate nu a fost alegerea lui sa faca un copil cu alta? Daca tipa aia a speculat... si i-a trantit acest copil tocmai pentru al pastra pe tata?
Ar trebui sa discuti in amanunt cu el toate problemele astea.
Insa in alta ordine de idei nu prea e de scuzat infidelitatea lui, dacã tu i-ai oferit totul! Asa ai fãcut? Sau a rãmas ceva ce poate l-a împins uneori în brațele alteia.
Înainte de a lua o decizie, analizeazã totul bine, însã va trebuii sã te gândești dacã meritã sã știi cã partenerul tãu plãtește pensie alimentarã altcuiva o buna bucata de timp de acum înainte.
Așa cum spunea un amic al meu, analizeazã problema inginerește. Pune pe hârtie argumentele pro și apoi cele contra. Și vezi ce-ți dicteazã și sufletul. E foarte important, apoi sã iei o decizie.
Si nu cred cã ar fi rea ideea de a determina partenerului tau sa faca testul paternitatii. Sa nu aibã surprize. Eu știu un caz real asemãnãtor.



mda!
kiss_my_ass
Postat pe 30 Aprilie 2014 15:43
De la: kudika_963045, la data 2014-04-29 20:43:46Am avut azi o mica discutie ,explicatia lui a fost...nici nu stiu cum sa o numesc...intru-un moment de slabiciune,crezand ca are cancer,s-a intamplat...nu i-a mai pasat de nimic...acea doamna care efectiv se tine scai isi dorea un copil probabil dansei i-a convenit situatia...Si eu imi doream,dar s-a gandit ca nu vrea sa imi strice viitorul,cariera,sa ma lase singura cu un copil...El nu are cancer,e perfct sanatos,acum regreta,e a 2 oara in 4 ani cand l-am vazut plangand,dar si mie imi e foarte greu,imi e greu sa il stiu langa altcineva,dar stiu ca nici un viitor impreuna nu mai avem,nimic nu va mai fi cum a fost...Singura concluzie la care am ajuns e ca ma insala cu ea de mai mult timp,constant...si stiti de ce?pt ca are o datorie morala fata de ea si nu ii poate spune ca el este intr o alta relatie...poveste mea se complica pe zi ce trece,va scriu voua aici si am impresia ca va povestesc un film urat...acum cateva zile era atat de multumita,impacata,fericita cu viata mea,iar acum s-a ales praful,am trait intr-o minciuna...Aveti grija fetelor,exista multe timpuri de oamneii,de relatii,probabil nu se merita sa pui atat de mult suflet intr o relatie.Il iubesti,devine jumatatea ta,dupa care sa afli ca in povestea ta de dragoste sunt multe,multe secrete urate.



Barbatii sunt maestri desavarsiti in a juca teatru,dar ei uita un lucru ,scenele jucate de domniile lor au miasme de hazna si sunt de calitate inferioara,si consecintele care apar sunt asemenea lor!!!Exceptiile masculine sunt atat de rare ,incat ,personal,nu le iau in considerare!!

Nu regreta destinatarul daruirii tale in aceasta relatie,de fapt,nu regreta nimic din ceea ce ti s-a intamplat,ia totul ca pe o lectie dura,de viata si mergi pe drumul tau,altul decat cel pe care l-ai inceput cu acel individ!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Aprilie 2014 19:13
De la: kudika_963045, la data 2014-04-29 20:53:50Ii multumesc lui Dumnezeu ca totusi am aflat...e dureros,nu stiu cum o sa trec peste avalansa de noutati,dar viata merge inainte,va multumesc...inca nu stiu ce decizie o sa iau,o sa sa las timpul sa mai treaca,sa ma linistesc.In prezent iubirea mea nu e suficienta ca sa il iert.Nu e barbatul care credeam ca e.

Viata merge inainte,nu te speria de necunoscut,incredete in tine ca nu ai gresit cu nimic fata de el si gadeste-te ca iubirea pe care iai daruito a fost egala cu zero!Ranile se vor vindeca de la sine,...in timp dar vor trece toate!
Titanika
Postat pe 30 Aprilie 2014 20:18
Va multumesc pentru incurajari...aveam multa nevoie de ele.A fost o perioata acum cateva luni in care un medic i-a dat de inteles ca are cancer,nu ii caut scuze,doamne fereste ,doar am simtit nevoia sa va explic ceea ce am scris anterior...In prezent sunt foarte trista si demoralizata,in ciuda a ce se intampla acum au fost 4 ani frumosi si nu credeam vreodata ca o sa se termine,mai ales asa...viata asta e foarte ciudata.
kudika_963045
Postat pe 30 Aprilie 2014 20:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nev de parerea voastra fetelor!!!! 16 De la: valy90 21 Octombrie 2010 20:01
Amantul vs iubitul? 36 De la: Summer_ 23 Octombrie 2009 01:14
Ce sa cred??? 31 De la: dolcik1 3 Iulie 2009 20:04
cu si despre AMANTE/AMANTI 75 De la: mimoz 23 Noiembrie 2011 14:56
Un ajutor pentru un membru nou 13 De la: kudika_992413 18 August 2015 19:42