Setari Cookie-uri

Doreste sa ne despartim(incopabilitate)

Salut , numele meu este Ionut am 18 ani iar in Ian 2014 am intrat intr-o relatie cu o fata care am cunoscut-o de o sapt pe connected( un site de socializare online) . Am ajuns sa nu ne intelegem la anumite lucruri despre principiii si mai anume cartile. Ea citeste foarte mult (are 17 ani ) si de o zi mi-a sugerat sa ne despartim deoarece nu suntem compatibili. ,,, recunosc ca inainte de o relatie cu o fata trebuie mai intai sa fii prieten ...si dupa te inhameti la astfel de relatie. Stiu ca sunt tanar si ca ar fi o etapa in viata mea . insa mi.am propus sa lupt pt fata aceasta , o iubesc sincer din toata inima si am facut o gramada pentru ea. Recunosc ca imi este frica . daca ar pleca din viata mea acum as ramane tampit... am pus atat de mult suflet in relatia aceasta ,,,numai eu stiu :(((((

Intrebare : ar fi ok daca i-as propune sa incercam o perioada sa fim prieteni ... si dupa daca merge sa ramanem impreuna in continuare ? ( este prima mea relatie de lunga durata si mam chinuit din rasputeri sa nu ne dam papuciii ... )

Suntem de 5 luni impreuna. Astept sfaturi , idei. Multumesc frumos .
kudika_969573
Postat pe 25 Iunie 2014 20:54
Salut Ionut. Un sfat din partea mea ar fii ca daca tu tii foarte mult la fata, sa va dati unul dupa celalalt adica sa ii faci si tu ei pe plac citind impreuna DAR si ea de asemeni sa iti faca tie pe plac in ce iti place tie sa faci. Inca un sfat din partea unui baiat care are o relatie de 1 an jumate la distanta cu o fata cu handicap (adica de mine e vorba ;) ): Omule daca tii la fata asta lupta pentru ea asa cum poti tu mai bine ! Ea va vedea cat de mult inseamna pentru tine si totul va fii bine. Mult succes si iubiti-va mult !
Florin82
Postat pe 6 Iulie 2014 11:44
De la: kudika_969573, la data 2014-06-25 20:54:51Salut , numele meu este Ionut am 18 ani iar in Ian 2014 am intrat intr-o relatie cu o fata care am cunoscut-o de o sapt pe connected( un site de socializare online) . Am ajuns sa nu ne intelegem la anumite lucruri despre principiii si mai anume cartile. Ea citeste foarte mult (are 17 ani ) si de o zi mi-a sugerat sa ne despartim deoarece nu suntem compatibili. ,,, recunosc ca inainte de o relatie cu o fata trebuie mai intai sa fii prieten ...si dupa te inhameti la astfel de relatie. Stiu ca sunt tanar si ca ar fi o etapa in viata mea . insa mi.am propus sa lupt pt fata aceasta , o iubesc sincer din toata inima si am facut o gramada pentru ea. Recunosc ca imi este frica . daca ar pleca din viata mea acum as ramane tampit... am pus atat de mult suflet in relatia aceasta ,,,numai eu stiu :(((((

Intrebare : ar fi ok daca i-as propune sa incercam o perioada sa fim prieteni ... si dupa daca merge sa ramanem impreuna in continuare ? ( este prima mea relatie de lunga durata si mam chinuit din rasputeri sa nu ne dam papuciii ... )

Suntem de 5 luni impreuna. Astept sfaturi , idei. Multumesc frumos .



De ce nu?????Sunteti atat de tineri amandoi,incat orice incercare in sensul dezvoltarii unei prietenii este, pe cat de frumoasa si normala,pe atat de proprie varstei voastre!!!

Orice relatie incepe cu o prietenie sincera si devotata,cu timpul vei invata acest adevar!!

Tinere,daca va placeti reciproc,de ce nu poate continua relatia voastra??Si faptul ca ,iubita ta citeste foarte mult nu este un defect,ci o calitate,caci cultura generala este fundatia tuturor dialogurilor avute cu ceilalti!!Fii atent la pasiunile ei,respecta-i-le si invata din mesajul lor,lectura imbogateste spiritul si cultura unei persoane!!!Si ea,la randul ei,trebuie sa procedeze identic!!IUBIREA INSEAMNA "DOI"!!!!

In cazul vostru nu se pune in discutie ideea unei lupte,caci sunteti tineri si nvice in relatiile de iubire,dar poti fi insistent in devotamentul,loialitatea si pasiunea pentru acea domnisoara!!Iubirea este atat de frumoasa si usor consumabila la aceasta varsta!!!!!!

Insa,fii retinut in declararea verbala a iubirii,caci aceasta ,la aceasta etapa din viata,est pur adolescentina,este flacara vie,dar care se stinge rapid!!Vei cunoaste,cu timpul,adevaratele valente ale iubirii!!!

Cinci luni de relatie???Este timpuriu sa te exprimi in raport cu profunzimea ei!!!Traiti-va prietenia frumos si curat,acesta este sfatul meu!!Daca ve meritati reciproc, veti continua relatia,dar in timp!!!

Pentru voi doi::

http://www.youtube.com/watch?v=t-uG1fH2_sw&index=23&list=RD048jLlgl0dI
kudika_15804
Postat pe 6 Iulie 2014 12:01
Eu te sfatuiesc sa incepi sa citesti si tu,ai probleme cu exprimarea,nu stii sa vorbesti corect.Daca ea ti-a spus ca vrea sa va despartiti,accepta decizia ei,probabil s-a gandit bine inainte de a lua o hotarare in acest sens.Daca ea citeste mult iar tu nu ai un bagaj de cunostinte solid,este posibil sa o pierzi.Invata si tu,citeste,ai internet,imbogateste-ti cultura generala,chiar daca nu vei fi cu ea,tot vei iesi in castig.Niciodata nu este prea tarziu sa inveti si niciodata nu poti spune ca ai invatat destul.Invata,citeste,acum ai un motiv puternic ptr care sa o faci:pentru ea,pentru tine,pentru voi!!
Torino
Postat pe 9 Iulie 2014 09:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ceva ma tine in loc 7 De la: 30 August 2016 06:59
5 ani de relatie sau distrus din cauza mea si regret enorm !!! 24 De la: Stroia_Paul_1 10 Martie 2016 17:49
despartirii 0 De la: 3 Aprilie 2011 01:43
Ramai insarcinata fara relatii sexuale? 47 De la: kudika_9935 23 Iunie 2012 02:35
mam umilit pentru ea si imi plang de mila 20 De la: monaram 13 Iunie 2009 12:15