Setari Cookie-uri

E sau nu alesul meu?

De la: kudika_950728, la data 2014-08-11 17:01:36scz tastata,,iiintelegi tu ce am zis


Aici e problema ca nu intotdeauna pot sa inteleg.
Radu_Cristian_1
Postat pe 11 August 2014 17:03
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-11 17:01:44
De la: kudika_950728, la data 2014-08-11 16:47:43
cand zici ca ,,nu a nici o vina ca barbatii sunt asa cum sunt la ce te-ai referit,,,ca ai zis barbatii nu unii barbatii ci barbatii,,,barbat esti si tu


Exact la asta m-am referit.

Ca barbatii sunt asa cum sunt.
Unii mai buni, altii mai rai, altii si buni si rai in functie de situatie, etc.




mmmmm oare ciudat,,,eu daca m as referi la asa ceva nu as pune in fata ce tu ai omis acum ,,si anume,,,n ai nici o vina,,,,ca barbatii sunt asa cum sunt
kudika_950728
Postat pe 11 August 2014 17:06
De la: kudika_950728, la data 2014-08-11 16:56:22
De la: Julia_2, la data 2014-08-11 16:47:15
De la: kudika_950728, la data 2014-08-11 16:42:52
De la: Julia_2, la data 2014-08-11 16:35:56
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-11 15:59:28
De la: Julia_2, la data 2014-08-11 14:32:20...

Acest barbat adevarat de care am mentionat eu intr-o postare anterioara...da, isi iubeste mama enorm, o divinizeaza (si atentie, nu e lipit de fusta lu' ma-sa), insa are un respect deosebit pentru mama lui, pentru femeie in general.....
DA, gandiindu-ma, imi pare rau ca i-am dat drumul atat de usor... insa am vrut sa evit drame si poate frica de necunoscut, inocenta de atunci si-au spus cuvantul...

Regretul este de ani de zile si probabil va fi mereu...
....



Daca este liber, daca si el te-a iubit, ar merita sa incercati sa reveniti la sentimentele de alta data.

De data asta te sfatuiesc ca de fiecare data cand vrei ceva sa ii spui direct ce iti doresti de la el sa nu mai astepti sa isi dea singur seama care sunt asteptarile tale.
Nu stiu de ce dar am sentimentul ca de la asa ceva a plecat destramarea relatiei voastre.

Daca motivele care au condus la despartirea vostra sunt in ireparabile iti doresc sa ai sansa sa intalnesti barbatul capabil sa te faca sa nu te mai gandesti la el cu regret.


Iti multumesc sincer pentru sfatul tau si buna ta intentie!

Situatia este complicata, da, acum probabil imi vor sari in cap anumite persoane frustrate cu tot felul de presupuneri ieftine si gratuite.

Nu doresc sa expun situatia mea cu el, e prea pretioasa amintirea lui pentru mine, e prea pretioasa dragostea care m-a facut sa o simt pentru a o etala aici si acum.

Si iti raspund aici Radu, el este neschimbat!

Eu nu i-am facut nici un rau acestui om minunat si nici el mie, nu ne-am ranit...cel putin nu intentionat, si eu personal nu as putea sa il ranesc vreodata, e prea pretios pentru mine..( cum de altfel nu am ranit nici un barbat vreodata, sau cel putin nu intentionat, nu mi-am batut joc de nimeni, mereu am tratat oamenii cum imi doream sa ma trateze ei pe mine indifrent de ce am primit ...)

Cum imi spune el : "Esti pretioasa Iulia" - sentimentul e reciproc si actionez ca atare...

De reluat relatia? Hm, sansele sunt mici si foarte mici, si nu ca nu am vrea vreunul din noi, ne dorim la fel de tare, insa viata e cruda! Viata bate filmul cum nici nu va imaginati multi si multe dintre voi!

De unde credeti voi ca sunt luate multe idei de filme...?! Eu zic ca din viata reala...eu una stiu sigur asta!

Eu cred in dumnezeu, dar cred si in destin, daca suntem predestinati sa fim imrpeuna, vom fi indiferent de timp si spatiu, daca nu, atunci nu vom fi.

Radu, el deja stie ce vreau de la el, eu stiu ce vrea el de la mine, insa cum spuneam, viata e ...cruda!

Numai bine tuturor!



decide te,,,ori crezi in destin ori in dumnezeu,,,cele 2 variante se exclud una p calalta,



Asta in lumea ta! In lumea mea, ele nu se exclud!

Fiecare are dreptul la propriile opinii in viata asta!

Numai bine!



are,,insa nu putem crede ca hagi e extraterestru ca asa vrem sa credem,,trebui sa si argumentam ce credem ca sa fie plauzibila si aproape de realitate parerea noastra,,,,,daca a r exista destin tu n ai avea nici o vina pntru faptl tale,,si totusi dumnezeu iti zice ca vei fi judecat,,,pentru ce???? ca doar a fost deestinul,,nuu?


decide te ori dumnezeu ori destin


Intai iti voi da in mod grauit si prietenesc, un sfat simplu, te rog sa iti revizuiesti modul de a scrie, atat cum tastezi cat si cum formulezi, gramatica, ortografie etc.
Crede-ma ca este foarte dificil sa te intelegem, esti probabil adult, asa ca aliniaza-te si tu noua cu modul de scriere.

Lasi impresia ca esti agramat, imi cer scuze in prealabil, nu doresc sa te ofensez, dar uite-te si tu singur peste postariele tale cum arata! Iti place? Ti se par normal scrise?

Acum revenind la cele scrise de tine, iti raspund asa: nimic nu e batut in cuie in viata asta, nimic nu e fix si de nestramutat!
Sau cum spun americanii: Dumnezeu are un plan pentru fiecare.

Sau o vorba pe care am auzit-o demult si o consider deosebit de reala: "Dumnezeu iti da, dar nu iti baga in buzunar!"

Ei bine destinul fiecaruia dintre noi a fost si este harazit tot de Dumnezeu.

De aceea avem libertate, liberul arbitru sa decidem singuri ce vrem sa facem si de asemenea sa ne asumam tot ce facem.

Diferenta o facem noi, Dumnezeu ne da un destin (pe care de asemenea ne lasa sa ni-l schimbam dupa bunul nostru plac), ne da libertate, ne da liberul arbitru si ne lasa sa actionam cum consideram, in functie de actiunile noastre ne vom clasa mai tarziu in buni, rai, in bine, rau, si ne vom face respnsabili pentru faptele deplorabile si vom fi apreciati pentru lucrurile si faptele bune si nobile!

Suficient de explicit comentariul?

O zi buna!
Julia_2
Postat pe 11 August 2014 17:11
De la: kudika_950728, la data 2014-08-11 17:06:35
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-11 17:01:44
De la: kudika_950728, la data 2014-08-11 16:47:43
cand zici ca ,,nu a nici o vina ca barbatii sunt asa cum sunt la ce te-ai referit,,,ca ai zis barbatii nu unii barbatii ci barbatii,,,barbat esti si tu


Exact la asta m-am referit.

Ca barbatii sunt asa cum sunt.
Unii mai buni, altii mai rai, altii si buni si rai in functie de situatie, etc.




mmmmm oare ciudat,,,eu daca m as referi la asa ceva nu as pune in fata ce tu ai omis acum ,,si anume,,,n ai nici o vina,,,,ca barbatii sunt asa cum sunt


Este normal sa fie asa.
Tu esti Nicu eu sunt Radu.
Fiecare se exprima si gandeste in felul lui.


Radu_Cristian_1
Postat pe 11 August 2014 17:23
De la: Julia_2, la data 2014-08-11 17:11:50
De la: kudika_950728, la data 2014-08-11 16:56:22
De la: Julia_2, la data 2014-08-11 16:47:15
De la: kudika_950728, la data 2014-08-11 16:42:52
De la: Julia_2, la data 2014-08-11 16:35:56
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-11 15:59:28
De la: Julia_2, la data 2014-08-11 14:32:20...

Acest barbat adevarat de care am mentionat eu intr-o postare anterioara...da, isi iubeste mama enorm, o divinizeaza (si atentie, nu e lipit de fusta lu' ma-sa), insa are un respect deosebit pentru mama lui, pentru femeie in general.....
DA, gandiindu-ma, imi pare rau ca i-am dat drumul atat de usor... insa am vrut sa evit drame si poate frica de necunoscut, inocenta de atunci si-au spus cuvantul...

Regretul este de ani de zile si probabil va fi mereu...
....



Daca este liber, daca si el te-a iubit, ar merita sa incercati sa reveniti la sentimentele de alta data.

De data asta te sfatuiesc ca de fiecare data cand vrei ceva sa ii spui direct ce iti doresti de la el sa nu mai astepti sa isi dea singur seama care sunt asteptarile tale.
Nu stiu de ce dar am sentimentul ca de la asa ceva a plecat destramarea relatiei voastre.

Daca motivele care au condus la despartirea vostra sunt in ireparabile iti doresc sa ai sansa sa intalnesti barbatul capabil sa te faca sa nu te mai gandesti la el cu regret.


Iti multumesc sincer pentru sfatul tau si buna ta intentie!

Situatia este complicata, da, acum probabil imi vor sari in cap anumite persoane frustrate cu tot felul de presupuneri ieftine si gratuite.

Nu doresc sa expun situatia mea cu el, e prea pretioasa amintirea lui pentru mine, e prea pretioasa dragostea care m-a facut sa o simt pentru a o etala aici si acum.

Si iti raspund aici Radu, el este neschimbat!

Eu nu i-am facut nici un rau acestui om minunat si nici el mie, nu ne-am ranit...cel putin nu intentionat, si eu personal nu as putea sa il ranesc vreodata, e prea pretios pentru mine..( cum de altfel nu am ranit nici un barbat vreodata, sau cel putin nu intentionat, nu mi-am batut joc de nimeni, mereu am tratat oamenii cum imi doream sa ma trateze ei pe mine indifrent de ce am primit ...)

Cum imi spune el : "Esti pretioasa Iulia" - sentimentul e reciproc si actionez ca atare...

De reluat relatia? Hm, sansele sunt mici si foarte mici, si nu ca nu am vrea vreunul din noi, ne dorim la fel de tare, insa viata e cruda! Viata bate filmul cum nici nu va imaginati multi si multe dintre voi!

De unde credeti voi ca sunt luate multe idei de filme...?! Eu zic ca din viata reala...eu una stiu sigur asta!

Eu cred in dumnezeu, dar cred si in destin, daca suntem predestinati sa fim imrpeuna, vom fi indiferent de timp si spatiu, daca nu, atunci nu vom fi.

Radu, el deja stie ce vreau de la el, eu stiu ce vrea el de la mine, insa cum spuneam, viata e ...cruda!

Numai bine tuturor!



decide te,,,ori crezi in destin ori in dumnezeu,,,cele 2 variante se exclud una p calalta,



Asta in lumea ta! In lumea mea, ele nu se exclud!

Fiecare are dreptul la propriile opinii in viata asta!

Numai bine!



are,,insa nu putem crede ca hagi e extraterestru ca asa vrem sa credem,,trebui sa si argumentam ce credem ca sa fie plauzibila si aproape de realitate parerea noastra,,,,,daca a r exista destin tu n ai avea nici o vina pntru faptl tale,,si totusi dumnezeu iti zice ca vei fi judecat,,,pentru ce???? ca doar a fost deestinul,,nuu?


decide te ori dumnezeu ori destin


Intai iti voi da in mod grauit si prietenesc, un sfat simplu, te rog sa iti revizuiesti modul de a scrie, atat cum tastezi cat si cum formulezi, gramatica, ortografie etc.
Crede-ma ca este foarte dificil sa te intelegem, esti probabil adult, asa ca aliniaza-te si tu noua cu modul de scriere.

Lasi impresia ca esti agramat, imi cer scuze in prealabil, nu doresc sa te ofensez, dar uite-te si tu singur peste postariele tale cum arata! Iti place? Ti se par normal scrise?

Acum revenind la cele scrise de tine, iti raspund asa: nimic nu e batut in cuie in viata asta, nimic nu e fix si de nestramutat!
Sau cum spun americanii: Dumnezeu are un plan pentru fiecare.

Sau o vorba pe care am auzit-o demult si o consider deosebit de reala: "Dumnezeu iti da, dar nu iti baga in buzunar!"

Ei bine destinul fiecaruia dintre noi a fost si este harazit tot de Dumnezeu.

De aceea avem libertate, liberul arbitru sa decidem singuri ce vrem sa facem si de asemenea sa ne asumam tot ce facem.

Diferenta o facem noi, Dumnezeu ne da un destin (pe care de asemenea ne lasa sa ni-l schimbam dupa bunul nostru plac), ne da libertate, ne da liberul arbitru si ne lasa sa actionam cum consideram, in functie de actiunile noastre ne vom clasa mai tarziu in buni, rai, in bine, rau, si ne vom face respnsabili pentru faptele deplorabile si vom fi apreciati pentru lucrurile si faptele bune si nobile!

Suficient de explicit comentariul?

O zi buna!



comentariul tau este suficient de eronat nu explicit

am pobleme cu tastatura,,tu vz de postarile tale cu destine


hai sa vedem

daca dumnezeu iti da un destin si tu il schimbi inseamna ca nu e destin inseamna ca sa pacalt dumnezeu,,,cum ar venii tu zici ca dumnezeeu nu prea le ghiceste


nuu exista nci un destin nicaiieeri,,,duumnezeu stie trasel ta inca dinnainte sa te nasti insa asta nu inseamna ca ai un destin,,el stie faptle ce lee veeii facee tu,,,,,,,familiia ta predecesorrii tai prin faptele lor isi pun o amprenta asupra evolutiei tale si faptele tale dau un curs vietii tale insa acesta nu este un destin trasat de cineva si nu e nici batut in cuie ,,dc ??pentru ca credinta te elibereaza de orice legatura daca tu crezi insa in legaturi ele nu fac decat sa se stranga mai tare

sper ca de acum vei intelege ca nu exista destin
kudika_950728
Postat pe 11 August 2014 17:26
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-11 17:23:55
De la: kudika_950728, la data 2014-08-11 17:06:35
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-11 17:01:44
De la: kudika_950728, la data 2014-08-11 16:47:43
cand zici ca ,,nu a nici o vina ca barbatii sunt asa cum sunt la ce te-ai referit,,,ca ai zis barbatii nu unii barbatii ci barbatii,,,barbat esti si tu


Exact la asta m-am referit.

Ca barbatii sunt asa cum sunt.
Unii mai buni, altii mai rai, altii si buni si rai in functie de situatie, etc.




mmmmm oare ciudat,,,eu daca m as referi la asa ceva nu as pune in fata ce tu ai omis acum ,,si anume,,,n ai nici o vina,,,,ca barbatii sunt asa cum sunt


Este normal sa fie asa.
Tu esti Nicu eu sunt Radu.
Fiecare se exprima si gandeste in felul lui.




felul nostru trebu i sa l argumentam,,,eu cred ca am fost destul de clar
kudika_950728
Postat pe 11 August 2014 17:28
De la: Julia_2, la data 2014-08-11 17:11:50
........
Suficient de explicit comentariul?

O zi buna!






Good luck !


PS. Stiu ca raspunsul nu a fost pentru mine. Am simtit nevoia sa te incurajez.
Radu_Cristian_1
Postat pe 11 August 2014 17:29
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-11 17:29:54
De la: Julia_2, la data 2014-08-11 17:11:50
........
Suficient de explicit comentariul?

O zi buna!






Good luck !


PS. Stiu ca raspunsul nu a fost pentru mine. Am simtit nevoia sa te incurajez.


nu mai zice noroc bun ca nu exista noroc,,si spr sa nu o incurajezi in destinele in care crede adica cai verzi pe pereti ci in a se impaca cu prietenul ei iubit sot ce este
kudika_950728
Postat pe 11 August 2014 17:32
De la: Julia_2, la data 2014-08-11 16:15:09
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-11 15:51:26
De la: Julia_2, la data 2014-08-11 14:32:20...
Ce sa fac?! Sau ce sa facem, noi toate?! Sa stam singure in casa?!
....



In nici un caz nu este cazul sa stati singure in casa.
Dar, cum bine spuneai tu, nici sa te oferi pe tava nu e o solutie pentru a nu sta singura in casa.

Solutii exista intodeauna si ele se gasesc cu atat mai usor cu cat sunt mai putine conditii impuse in alegerea unui partener. Sansa de a gasi un partener bine educat, frumos, bogat si galant este mult mai mica decat aceea de a gasi un baiat cu bun simt, dar nu atat de frumos si nu atat de bogat.

Din pacate, de multe ori suntem tentati sa facem compromisuri si sa alegem sa dam de o parte anumite conditii importante cum ar fi gradul de educatie, bunul simt, stilul de viata in favoarea conditiilor mai putin importante cum ar fi aspectul sau situatia materiala.


:)...zambesc, zic eu ca am un zambet frumos atat cel real / fizic cat si cel de acum ca si situatie...

De acord cu tine pana la punctul cu aspctul fizic si bogatia.

EU niciodata nu am alergat si nici nu voi alerga dupa barbati cu bani si sculptati ca Adonis.

De asemenea am o teorie, dragostea nu are explicatie! Nu poti explica de ce iubesti un om. Insa, da! poti aduce motive, poti sa insiri o gramada de insusiri, calitati care te atrag si iti iau mintile...dar ele totusi nu explica Dragostea, Frumoasa Dragoste cum imi place mie sa ii spun....

Eu pot iubi un barbat care pentru mine este idealul masculin (fiecare cu algoritmul lui), insa pot da peste un alt barbat la serviciu de exemplu sau in cercul de prieteni care sa aiba aceleasi caracteristici ca cel pe care eu il iubesc, insa mie sa nu imi trezeasca nici macar un banal..fior! Daramite sentimente de dragoste!

Nu, nu caut bogatie, nu caut vreun Adonis...!
Adonisul meu nu avea muschi sculptati la centimetru... insa pe mine ma innnebunea de-a dreptul...!

Atractia fizica este sau nu este indiferent de insusirile, plusurile si minusurile fizice pe care le avem cu totii.

Atractia fizica, chimia, este in opinima mea deosebit de importanta in relatia de dragoste dintre un barbat si o femeie..cum sa fi cu un barbat daca nu te atrage, daca nu iti da fiori, daca nu iti place?! Eu nu vad cum, pe mine instant ma apuca sila...!

Repet, atractia fizica este sau nu este, indiferent de cat de frumosi sau nu sunt partenerii, frumusetea este o notiune de multe ori abstracta.

Iar, capitolul bani, este un subiect deosebit de sensibil, insa sincer: sunt satula de pampalai care sa nu isi permita sa imi plateasca nici macar o masa in oras si sa se uite la portofelul meu...ca deh doar suntem un cuplu! Nu are legatura cu bogatia, ci cu responsabilitatea, bunul, simt, gentiletea si mai ales Galanteria!

Si da, un barbat atunci cand vrea o femeie, trebuie sa si-o asume cu totul !!! Nu doar in pat!! Ca in pat putem face multe.... dar asta nu demonstreaza mare lucru, ci ansamblul, the big picture arata ce vrea el si ce simte !

DA, standardul meu este sus acum! Si nu il voi cobora, decat sa il cobor, mai bine singura! Stiu foarte bine cine sunt, ce am fost si ce sper cu tot sufletul meu si muncesc sa devin!

DA, nu ma multumesc cu jumatati de masura! Decat asa, mai bine singura, ca stiu sa fiu fericita si sa savurez viata din plin si singura..spre deosebire de multi, eu traiesc cu PLACERE fiecare secunda din viata mea, o pretuiesc si ii multumesc lui Dumnezeu pentru ce sunt si pentru ca mi-a dat sanse sa nu..mor!

Nu am o lista de calitati predefinita si sa fac click cand ies cu unul ...dar am un ideal care daca nu il voi gasi, atunci asta e... idealul meu nu e atat de complicat pe cat ar parea, insa barbatul trebuie sa fie barbat, nu mamaliga! Daca e mamaliga, atunci sa traiasca la ma-sa acasa nu cu o femeie adevarata!

Numai bine!



Sincer fara nicio rautate , sunt femeie si in general tin cu femeile , dar tu ai o mare problema , te contrazici in afirmatii si esti atat de revoltata pe tine insati , ca nici nu realizezi !; impui si te supraevaluezi singura ca tu esti o femeie adevarata....atunci lasa acest lucru sa-l descopere cei din jurul tau ,,,,pt ca altfel vei scrie romane pe aici cautand perfectiunea, perfectiune pe care tu pretinzi ca ai depasit-o.
-Iulya
Postat pe 11 August 2014 18:22
De la: -Iulya, la data 2014-08-11 18:22:07
De la: Julia_2, la data 2014-08-11 16:15:09
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-11 15:51:26
De la: Julia_2, la data 2014-08-11 14:32:20...
Ce sa fac?! Sau ce sa facem, noi toate?! Sa stam singure in casa?!
....



In nici un caz nu este cazul sa stati singure in casa.
Dar, cum bine spuneai tu, nici sa te oferi pe tava nu e o solutie pentru a nu sta singura in casa.

Solutii exista intodeauna si ele se gasesc cu atat mai usor cu cat sunt mai putine conditii impuse in alegerea unui partener. Sansa de a gasi un partener bine educat, frumos, bogat si galant este mult mai mica decat aceea de a gasi un baiat cu bun simt, dar nu atat de frumos si nu atat de bogat.

Din pacate, de multe ori suntem tentati sa facem compromisuri si sa alegem sa dam de o parte anumite conditii importante cum ar fi gradul de educatie, bunul simt, stilul de viata in favoarea conditiilor mai putin importante cum ar fi aspectul sau situatia materiala.


:)...zambesc, zic eu ca am un zambet frumos atat cel real / fizic cat si cel de acum ca si situatie...

De acord cu tine pana la punctul cu aspctul fizic si bogatia.

EU niciodata nu am alergat si nici nu voi alerga dupa barbati cu bani si sculptati ca Adonis.

De asemenea am o teorie, dragostea nu are explicatie! Nu poti explica de ce iubesti un om. Insa, da! poti aduce motive, poti sa insiri o gramada de insusiri, calitati care te atrag si iti iau mintile...dar ele totusi nu explica Dragostea, Frumoasa Dragoste cum imi place mie sa ii spun....

Eu pot iubi un barbat care pentru mine este idealul masculin (fiecare cu algoritmul lui), insa pot da peste un alt barbat la serviciu de exemplu sau in cercul de prieteni care sa aiba aceleasi caracteristici ca cel pe care eu il iubesc, insa mie sa nu imi trezeasca nici macar un banal..fior! Daramite sentimente de dragoste!

Nu, nu caut bogatie, nu caut vreun Adonis...!
Adonisul meu nu avea muschi sculptati la centimetru... insa pe mine ma innnebunea de-a dreptul...!

Atractia fizica este sau nu este indiferent de insusirile, plusurile si minusurile fizice pe care le avem cu totii.

Atractia fizica, chimia, este in opinima mea deosebit de importanta in relatia de dragoste dintre un barbat si o femeie..cum sa fi cu un barbat daca nu te atrage, daca nu iti da fiori, daca nu iti place?! Eu nu vad cum, pe mine instant ma apuca sila...!

Repet, atractia fizica este sau nu este, indiferent de cat de frumosi sau nu sunt partenerii, frumusetea este o notiune de multe ori abstracta.

Iar, capitolul bani, este un subiect deosebit de sensibil, insa sincer: sunt satula de pampalai care sa nu isi permita sa imi plateasca nici macar o masa in oras si sa se uite la portofelul meu...ca deh doar suntem un cuplu! Nu are legatura cu bogatia, ci cu responsabilitatea, bunul, simt, gentiletea si mai ales Galanteria!

Si da, un barbat atunci cand vrea o femeie, trebuie sa si-o asume cu totul !!! Nu doar in pat!! Ca in pat putem face multe.... dar asta nu demonstreaza mare lucru, ci ansamblul, the big picture arata ce vrea el si ce simte !

DA, standardul meu este sus acum! Si nu il voi cobora, decat sa il cobor, mai bine singura! Stiu foarte bine cine sunt, ce am fost si ce sper cu tot sufletul meu si muncesc sa devin!

DA, nu ma multumesc cu jumatati de masura! Decat asa, mai bine singura, ca stiu sa fiu fericita si sa savurez viata din plin si singura..spre deosebire de multi, eu traiesc cu PLACERE fiecare secunda din viata mea, o pretuiesc si ii multumesc lui Dumnezeu pentru ce sunt si pentru ca mi-a dat sanse sa nu..mor!

Nu am o lista de calitati predefinita si sa fac click cand ies cu unul ...dar am un ideal care daca nu il voi gasi, atunci asta e... idealul meu nu e atat de complicat pe cat ar parea, insa barbatul trebuie sa fie barbat, nu mamaliga! Daca e mamaliga, atunci sa traiasca la ma-sa acasa nu cu o femeie adevarata!

Numai bine!



Sincer fara nicio rautate , sunt femeie si in general tin cu femeile , dar tu ai o mare problema , te contrazici in afirmatii si esti atat de revoltata pe tine insati , ca nici nu realizezi !; impui si te supraevaluezi singura ca tu esti o femeie adevarata....atunci lasa acest lucru sa-l descopere cei din jurul tau ,,,,pt ca altfel vei scrie romane pe aici cautand perfectiunea, perfectiune pe care tu pretinzi ca ai depasit-o.


Numai bine si tie iti doresc! :)
Julia_2
Postat pe 11 August 2014 18:31
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-11 17:29:54
De la: Julia_2, la data 2014-08-11 17:11:50
........
Suficient de explicit comentariul?

O zi buna!






Good luck !


PS. Stiu ca raspunsul nu a fost pentru mine. Am simtit nevoia sa te incurajez.


Multumesc frumos!
Prietenul bun la nevoie se cunoaste!
Julia_2
Postat pe 11 August 2014 18:32
De la: kudika_950728, la data 2014-08-11 17:26:19
De la: Julia_2, la data 2014-08-11 17:11:50
De la: kudika_950728, la data 2014-08-11 16:56:22
De la: Julia_2, la data 2014-08-11 16:47:15
De la: kudika_950728, la data 2014-08-11 16:42:52
De la: Julia_2, la data 2014-08-11 16:35:56
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-11 15:59:28
De la: Julia_2, la data 2014-08-11 14:32:20...

Acest barbat adevarat de care am mentionat eu intr-o postare anterioara...da, isi iubeste mama enorm, o divinizeaza (si atentie, nu e lipit de fusta lu' ma-sa), insa are un respect deosebit pentru mama lui, pentru femeie in general.....
DA, gandiindu-ma, imi pare rau ca i-am dat drumul atat de usor... insa am vrut sa evit drame si poate frica de necunoscut, inocenta de atunci si-au spus cuvantul...

Regretul este de ani de zile si probabil va fi mereu...
....



Daca este liber, daca si el te-a iubit, ar merita sa incercati sa reveniti la sentimentele de alta data.

De data asta te sfatuiesc ca de fiecare data cand vrei ceva sa ii spui direct ce iti doresti de la el sa nu mai astepti sa isi dea singur seama care sunt asteptarile tale.
Nu stiu de ce dar am sentimentul ca de la asa ceva a plecat destramarea relatiei voastre.

Daca motivele care au condus la despartirea vostra sunt in ireparabile iti doresc sa ai sansa sa intalnesti barbatul capabil sa te faca sa nu te mai gandesti la el cu regret.


Iti multumesc sincer pentru sfatul tau si buna ta intentie!

Situatia este complicata, da, acum probabil imi vor sari in cap anumite persoane frustrate cu tot felul de presupuneri ieftine si gratuite.

Nu doresc sa expun situatia mea cu el, e prea pretioasa amintirea lui pentru mine, e prea pretioasa dragostea care m-a facut sa o simt pentru a o etala aici si acum.

Si iti raspund aici Radu, el este neschimbat!

Eu nu i-am facut nici un rau acestui om minunat si nici el mie, nu ne-am ranit...cel putin nu intentionat, si eu personal nu as putea sa il ranesc vreodata, e prea pretios pentru mine..( cum de altfel nu am ranit nici un barbat vreodata, sau cel putin nu intentionat, nu mi-am batut joc de nimeni, mereu am tratat oamenii cum imi doream sa ma trateze ei pe mine indifrent de ce am primit ...)

Cum imi spune el : "Esti pretioasa Iulia" - sentimentul e reciproc si actionez ca atare...

De reluat relatia? Hm, sansele sunt mici si foarte mici, si nu ca nu am vrea vreunul din noi, ne dorim la fel de tare, insa viata e cruda! Viata bate filmul cum nici nu va imaginati multi si multe dintre voi!

De unde credeti voi ca sunt luate multe idei de filme...?! Eu zic ca din viata reala...eu una stiu sigur asta!

Eu cred in dumnezeu, dar cred si in destin, daca suntem predestinati sa fim imrpeuna, vom fi indiferent de timp si spatiu, daca nu, atunci nu vom fi.

Radu, el deja stie ce vreau de la el, eu stiu ce vrea el de la mine, insa cum spuneam, viata e ...cruda!

Numai bine tuturor!



decide te,,,ori crezi in destin ori in dumnezeu,,,cele 2 variante se exclud una p calalta,



Asta in lumea ta! In lumea mea, ele nu se exclud!

Fiecare are dreptul la propriile opinii in viata asta!

Numai bine!



are,,insa nu putem crede ca hagi e extraterestru ca asa vrem sa credem,,trebui sa si argumentam ce credem ca sa fie plauzibila si aproape de realitate parerea noastra,,,,,daca a r exista destin tu n ai avea nici o vina pntru faptl tale,,si totusi dumnezeu iti zice ca vei fi judecat,,,pentru ce???? ca doar a fost deestinul,,nuu?


decide te ori dumnezeu ori destin


Intai iti voi da in mod grauit si prietenesc, un sfat simplu, te rog sa iti revizuiesti modul de a scrie, atat cum tastezi cat si cum formulezi, gramatica, ortografie etc.
Crede-ma ca este foarte dificil sa te intelegem, esti probabil adult, asa ca aliniaza-te si tu noua cu modul de scriere.

Lasi impresia ca esti agramat, imi cer scuze in prealabil, nu doresc sa te ofensez, dar uite-te si tu singur peste postariele tale cum arata! Iti place? Ti se par normal scrise?

Acum revenind la cele scrise de tine, iti raspund asa: nimic nu e batut in cuie in viata asta, nimic nu e fix si de nestramutat!
Sau cum spun americanii: Dumnezeu are un plan pentru fiecare.

Sau o vorba pe care am auzit-o demult si o consider deosebit de reala: "Dumnezeu iti da, dar nu iti baga in buzunar!"

Ei bine destinul fiecaruia dintre noi a fost si este harazit tot de Dumnezeu.

De aceea avem libertate, liberul arbitru sa decidem singuri ce vrem sa facem si de asemenea sa ne asumam tot ce facem.

Diferenta o facem noi, Dumnezeu ne da un destin (pe care de asemenea ne lasa sa ni-l schimbam dupa bunul nostru plac), ne da libertate, ne da liberul arbitru si ne lasa sa actionam cum consideram, in functie de actiunile noastre ne vom clasa mai tarziu in buni, rai, in bine, rau, si ne vom face respnsabili pentru faptele deplorabile si vom fi apreciati pentru lucrurile si faptele bune si nobile!

Suficient de explicit comentariul?

O zi buna!



comentariul tau este suficient de eronat nu explicit

am pobleme cu tastatura,,tu vz de postarile tale cu destine


hai sa vedem

daca dumnezeu iti da un destin si tu il schimbi inseamna ca nu e destin inseamna ca sa pacalt dumnezeu,,,cum ar venii tu zici ca dumnezeeu nu prea le ghiceste


nuu exista nci un destin nicaiieeri,,,duumnezeu stie trasel ta inca dinnainte sa te nasti insa asta nu inseamna ca ai un destin,,el stie faptle ce lee veeii facee tu,,,,,,,familiia ta predecesorrii tai prin faptele lor isi pun o amprenta asupra evolutiei tale si faptele tale dau un curs vietii tale insa acesta nu este un destin trasat de cineva si nu e nici batut in cuie ,,dc ??pentru ca credinta te elibereaza de orice legatura daca tu crezi insa in legaturi ele nu fac decat sa se stranga mai tare

sper ca de acum vei intelege ca nu exista destin


M-ai facut sa ....zambesc!

Nu ma inveti tu pe mine nimic, asta e clar!

Si...

O seara frumoasa!
Julia_2
Postat pe 11 August 2014 18:33
De la: Julia_2, la data 2014-08-11 18:33:51
De la: kudika_950728, la data 2014-08-11 17:26:19
De la: Julia_2, la data 2014-08-11 17:11:50
De la: kudika_950728, la data 2014-08-11 16:56:22
De la: Julia_2, la data 2014-08-11 16:47:15
De la: kudika_950728, la data 2014-08-11 16:42:52
De la: Julia_2, la data 2014-08-11 16:35:56
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-11 15:59:28
De la: Julia_2, la data 2014-08-11 14:32:20...

Acest barbat adevarat de care am mentionat eu intr-o postare anterioara...da, isi iubeste mama enorm, o divinizeaza (si atentie, nu e lipit de fusta lu' ma-sa), insa are un respect deosebit pentru mama lui, pentru femeie in general.....
DA, gandiindu-ma, imi pare rau ca i-am dat drumul atat de usor... insa am vrut sa evit drame si poate frica de necunoscut, inocenta de atunci si-au spus cuvantul...

Regretul este de ani de zile si probabil va fi mereu...
....



Daca este liber, daca si el te-a iubit, ar merita sa incercati sa reveniti la sentimentele de alta data.

De data asta te sfatuiesc ca de fiecare data cand vrei ceva sa ii spui direct ce iti doresti de la el sa nu mai astepti sa isi dea singur seama care sunt asteptarile tale.
Nu stiu de ce dar am sentimentul ca de la asa ceva a plecat destramarea relatiei voastre.

Daca motivele care au condus la despartirea vostra sunt in ireparabile iti doresc sa ai sansa sa intalnesti barbatul capabil sa te faca sa nu te mai gandesti la el cu regret.


Iti multumesc sincer pentru sfatul tau si buna ta intentie!

Situatia este complicata, da, acum probabil imi vor sari in cap anumite persoane frustrate cu tot felul de presupuneri ieftine si gratuite.

Nu doresc sa expun situatia mea cu el, e prea pretioasa amintirea lui pentru mine, e prea pretioasa dragostea care m-a facut sa o simt pentru a o etala aici si acum.

Si iti raspund aici Radu, el este neschimbat!

Eu nu i-am facut nici un rau acestui om minunat si nici el mie, nu ne-am ranit...cel putin nu intentionat, si eu personal nu as putea sa il ranesc vreodata, e prea pretios pentru mine..( cum de altfel nu am ranit nici un barbat vreodata, sau cel putin nu intentionat, nu mi-am batut joc de nimeni, mereu am tratat oamenii cum imi doream sa ma trateze ei pe mine indifrent de ce am primit ...)

Cum imi spune el : "Esti pretioasa Iulia" - sentimentul e reciproc si actionez ca atare...

De reluat relatia? Hm, sansele sunt mici si foarte mici, si nu ca nu am vrea vreunul din noi, ne dorim la fel de tare, insa viata e cruda! Viata bate filmul cum nici nu va imaginati multi si multe dintre voi!

De unde credeti voi ca sunt luate multe idei de filme...?! Eu zic ca din viata reala...eu una stiu sigur asta!

Eu cred in dumnezeu, dar cred si in destin, daca suntem predestinati sa fim imrpeuna, vom fi indiferent de timp si spatiu, daca nu, atunci nu vom fi.

Radu, el deja stie ce vreau de la el, eu stiu ce vrea el de la mine, insa cum spuneam, viata e ...cruda!

Numai bine tuturor!



decide te,,,ori crezi in destin ori in dumnezeu,,,cele 2 variante se exclud una p calalta,



Asta in lumea ta! In lumea mea, ele nu se exclud!

Fiecare are dreptul la propriile opinii in viata asta!

Numai bine!



are,,insa nu putem crede ca hagi e extraterestru ca asa vrem sa credem,,trebui sa si argumentam ce credem ca sa fie plauzibila si aproape de realitate parerea noastra,,,,,daca a r exista destin tu n ai avea nici o vina pntru faptl tale,,si totusi dumnezeu iti zice ca vei fi judecat,,,pentru ce???? ca doar a fost deestinul,,nuu?


decide te ori dumnezeu ori destin


Intai iti voi da in mod grauit si prietenesc, un sfat simplu, te rog sa iti revizuiesti modul de a scrie, atat cum tastezi cat si cum formulezi, gramatica, ortografie etc.
Crede-ma ca este foarte dificil sa te intelegem, esti probabil adult, asa ca aliniaza-te si tu noua cu modul de scriere.

Lasi impresia ca esti agramat, imi cer scuze in prealabil, nu doresc sa te ofensez, dar uite-te si tu singur peste postariele tale cum arata! Iti place? Ti se par normal scrise?

Acum revenind la cele scrise de tine, iti raspund asa: nimic nu e batut in cuie in viata asta, nimic nu e fix si de nestramutat!
Sau cum spun americanii: Dumnezeu are un plan pentru fiecare.

Sau o vorba pe care am auzit-o demult si o consider deosebit de reala: "Dumnezeu iti da, dar nu iti baga in buzunar!"

Ei bine destinul fiecaruia dintre noi a fost si este harazit tot de Dumnezeu.

De aceea avem libertate, liberul arbitru sa decidem singuri ce vrem sa facem si de asemenea sa ne asumam tot ce facem.

Diferenta o facem noi, Dumnezeu ne da un destin (pe care de asemenea ne lasa sa ni-l schimbam dupa bunul nostru plac), ne da libertate, ne da liberul arbitru si ne lasa sa actionam cum consideram, in functie de actiunile noastre ne vom clasa mai tarziu in buni, rai, in bine, rau, si ne vom face respnsabili pentru faptele deplorabile si vom fi apreciati pentru lucrurile si faptele bune si nobile!

Suficient de explicit comentariul?

O zi buna!



comentariul tau este suficient de eronat nu explicit

am pobleme cu tastatura,,tu vz de postarile tale cu destine


hai sa vedem

daca dumnezeu iti da un destin si tu il schimbi inseamna ca nu e destin inseamna ca sa pacalt dumnezeu,,,cum ar venii tu zici ca dumnezeeu nu prea le ghiceste


nuu exista nci un destin nicaiieeri,,,duumnezeu stie trasel ta inca dinnainte sa te nasti insa asta nu inseamna ca ai un destin,,el stie faptle ce lee veeii facee tu,,,,,,,familiia ta predecesorrii tai prin faptele lor isi pun o amprenta asupra evolutiei tale si faptele tale dau un curs vietii tale insa acesta nu este un destin trasat de cineva si nu e nici batut in cuie ,,dc ??pentru ca credinta te elibereaza de orice legatura daca tu crezi insa in legaturi ele nu fac decat sa se stranga mai tare

sper ca de acum vei intelege ca nu exista destin


M-ai facut sa ....zambesc!

Nu ma inveti tu pe mine nimic, asta e clar!

Si...

O seara frumoasa!



e clar ca te am imvatat,,ia o matematic sau cum vrei adevarul nu l poti trunchia,,,,,,sa recunoastem ca nu avem dreptate e mai greu
kudika_950728
Postat pe 11 August 2014 18:40
""Eu pot spune ca marele merit in formarea mea ca om apartine mamei mele, adica tot unei femei.""

Radu nu te pot cita , dar am extras doar fraza la care doresc sa vin cu o completare .
In primul rand ii doresc tot binele din lume mamei tale

Majoritatea femeilor sunt mame de baieti , care apoi devin barbati , aceste femei vrei sa zici ca sunt toate vinovate de faptul ca unii dintre copii lor , in momentul in care ajung la maturitate au propria lor optiune intre a a alege ce este bun sau rau ...iar o mama nu mai poate face nimic , decat sa priveasca dezamagita si sa-si iubeasca copilul asa cum percepe el viata.!

Nu cele ce va dau viata sunt vinovate !
Vinovate sunt cele care-si pierd stima de sine , cautandu-si scuze si a nu recunoaste ca respectul lor fata de sine se invarte in jurul cucului !
De aici porneste si perceptia barbatilor ca femeia poate fi folosita
-Iulya
Postat pe 11 August 2014 19:07
De la: Julia_2, la data 2014-08-11 16:15:09

...............
De asemenea am o teorie, dragostea nu are explicatie! Nu poti explica de ce iubesti un om. Insa, da! poti aduce motive, poti sa insiri o gramada de insusiri, calitati care te atrag si iti iau mintile...dar ele totusi nu explica Dragostea, Frumoasa Dragoste cum imi place mie sa ii spun....

..............
Atractia fizica, chimia, este in opinima mea deosebit de importanta in relatia de dragoste dintre un barbat si o femeie..cum sa fi cu un barbat daca nu te atrage, daca nu iti da fiori, daca nu iti place?! Eu nu vad cum, pe mine instant ma apuca sila...!

Repet, atractia fizica este sau nu este, indiferent de cat de frumosi sau nu sunt partenerii, frumusetea este o notiune de multe ori abstracta.




Ai dreptate.

E interesant faptul ca aceasta "alchimie" a iubiri in cazul unora are nevoie doar de o clipa iar in cazul altora de ceva mai mult timp si din pacate in unele cazuri se manifesta doar la unul din parteneri.

Ce te faci daca atractia nu este reciproca si cel la care reactia fizico-chimica nu are loc alege sa profite de situatie?

Intradevar, simti ca traiesti atunci cand iubesti.
Pacat ca odata cu iubirea se atenueaza si simtul ratiunii devenind in felul asta vulnerabil in fata celor care si-au facut un stil de viata in a profita de pe urma slabiciunilor ce vin la pachet cu iubirea.


Radu_Cristian_1
Postat pe 11 August 2014 19:39


Daca tu nu ai reusit sa citezi complet ce am scris o fac eu.

De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-11 10:06:02
Eu pot spune ca marele merit in formarea mea ca om apartine mamei mele, adica tot unei femei.
Ea a fost cea care a stat cu gura pe mine si m-a modelat pana am plecat in armata.
Atunci nu am apreciat asta fiindca consideram ca are ceva cu mine si ca ma pisalogeste inutil.
Acum ii sunt recunoscator.
Nu vreau sa se inteleaga gresit ca tata nu a avut nici un rol in educatia mea doar ca nu a fost atat de implicat ca mama. El a fost preocupat mai mult de bunastarea familiei.

In concluzie, din punctul meu de vedere un mare rol in formarea unui barbat adevarat il are familia din care provine.

Poate ca s-a ajuns in situatia de acum si pentru ca de la o generatie la alta copii sunt din ce in ce mai cocolositi.


Nu vad de unde ai tras concluzia asta:

De la: -Iulya, la data 2014-08-11 19:07:30
....
Majoritatea femeilor sunt mame de baieti , care apoi devin barbati , aceste femei vrei sa zici ca sunt toate vinovate de faptul ca unii dintre copii lor , in momentul in care ajung la maturitate au propria lor optiune intre a a alege ce este bun sau rau ...iar o mama nu mai poate face nimic , decat sa priveasca dezamagita si sa-si iubeasca copilul asa cum percepe el viata.!

Nu cele ce va dau viata sunt vinovate !


Am invinovatit eu pe cineva?

Nu esti de acord cu faptul ca un mare rol in formarea unui barbat adevarat il are familia din care provine?





Radu_Cristian_1
Postat pe 11 August 2014 19:51
Stii ce Tom , mie imi place ca tare iti mai lasi loc de buna ziua printre randuri .Apuca-te de politica ca ai stofa
-Iulya
Postat pe 11 August 2014 19:55
De la: -Iulya, la data 2014-08-11 19:07:30
Vinovate sunt cele care-si pierd stima de sine , cautandu-si scuze si a nu recunoaste ca respectul lor fata de sine se invarte in jurul cucului !
De aici porneste si perceptia barbatilor ca femeia poate fi folosita


Sunt partial de acord cu tine intrucat mai sunt si alte situatii care conduc la perceptia ca femeia poate fi folosita.

Din pacate sunt destule familii in care exemplul tatalui il face pe baiat sa aiba aceasta perceptie la care faci referire.

Tot din pacate sunt destule famili in care fetele isi formeaza in mod inconstient perceptia ca daca nu se supun barbatului vor fi parasite.

Eu raman la parerea mea.
Familia in care crestem de mici copii este cea care ne modeleaza perceptiile si convingerile legate de relatiile dintre barbati si femei.

Vorbesc de familiile cat de cat functionale nu de cele in care certurile, violenta, incestul sau alcoolul sunt la ordinea zilei. In astfel de situatii situatia este forte complicata.
Uneori copii pot continua "traditia" familiei alteori vor face tot posibilul sa nu retraiasca cosmarul copilariei.

Radu_Cristian_1
Postat pe 11 August 2014 20:07
De la: -Iulya, la data 2014-08-11 19:55:59Stii ce Tom , mie imi place ca tare iti mai lasi loc de buna ziua printre randuri .Apuca-te de politica ca ai stofa


Daca eu am stofa de politician pot spune ca tu ai stofa de jurnalista.

Te pricepi foarte bine sa scormonesti printre randuri.



Radu_Cristian_1
Postat pe 11 August 2014 20:10

Ai dreptate.

E interesant faptul ca aceasta "alchimie" a iubiri in cazul unora are nevoie doar de o clipa iar in cazul altora de ceva mai mult timp si din pacate in unele cazuri se manifesta doar la unul din parteneri.

Ce te faci daca atractia nu este reciproca si cel la care reactia fizico-chimica nu are loc alege sa profite de situatie?

Intradevar, simti ca traiesti atunci cand iubesti.
Pacat ca odata cu iubirea se atenueaza si simtul ratiunii devenind in felul asta vulnerabil in fata celor care si-au facut un stil de viata in a profita de pe urma slabiciunilor ce vin la pachet cu iubirea.


[/quote]

Intlege ce spui si sunt de acord cu tine.

Dar cred ca si acest subiect poate deveni vast cu fel si fel de pareri.

Da, trebuie sa cascam bine ochii, sa fim atenti la semnale, la expresiile si micro-expresiile faciale care dau de gol pe multi si multe, la gesturi, comportament etc.

Sa testam terenul, si mai ales cum spune un psiholog renumit, nu vreau sa ii fac reclama de aceea nu ii voi spne numele, insa este un domn foarte simpatic: ca trebuie sa fim atenti la fapte, nu neaparat la vorbe, ca de spus oricine poate spune orice, de facut e mai dificil, acolo e buba.

Si mai este feeling-ul acela, spun eu, ca simti cand esti iubit si cand e doar prefacatorie, mai devreme sau mai tarziu simti, iti dai seama... ideea este sa fie cat mai devreme.

Numai bine tuturor!!!
Julia_2
Postat pe 11 August 2014 22:27
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-11 20:10:28
De la: -Iulya, la data 2014-08-11 19:55:59Stii ce Tom , mie imi place ca tare iti mai lasi loc de buna ziua printre randuri .Apuca-te de politica ca ai stofa


Daca eu am stofa de politician pot spune ca tu ai stofa de jurnalista.

Te pricepi foarte bine sa scormonesti printre randuri.








Acum eu am simtit nevoia sa te incurajez!

Julia_2
Postat pe 11 August 2014 22:28
Raspunsurile voastre toate au fost si sunt de bun augur!
Ma bucur tare mult sa primesc atatea mesaje frumoase si realiste din partea voastra!
abulinuta
Postat pe 11 August 2014 22:57
Abulinuta, iti doresc sa fi iubita de barbatul potrivit firii tale.
Daca vei sti sa te grabesti incet vei reusi in mod cert sa il gasesti.
Probabil ca te vei intreba pe unde sa il cauti.
Incepe cu locurile si in grupurile in care te simti tu bine.
Daca este acolo inseamna ca aveti deja ceva in comun.


PS.
Sper ca te simti bine si in alte locuri nu doar acasa.
Radu_Cristian_1
Postat pe 12 August 2014 20:37
De la: abulinuta, la data 2014-08-11 22:57:45Raspunsurile voastre toate au fost si sunt de bun augur!
Ma bucur tare mult sa primesc atatea mesaje frumoase si realiste din partea voastra!



Ai grija de tine!!Fii atenta cu viata ta,caci nimeni nu iti poate lua din tristete atunci cand vei cunoaste dezamagirea,fereste-te de ea!!Fa-ti viata frumoasa,cauta bucuria in lucrurile marunte!!!Fii impacata cu tine!!!!
kudika_15804
Postat pe 13 August 2014 07:05
De la: Julia_2, la data 2014-08-11 22:28:55
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-11 20:10:28
De la: -Iulya, la data 2014-08-11 19:55:59Stii ce Tom , mie imi place ca tare iti mai lasi loc de buna ziua printre randuri .Apuca-te de politica ca ai stofa


Daca eu am stofa de politician pot spune ca tu ai stofa de jurnalista.

Te pricepi foarte bine sa scormonesti printre randuri.








Acum eu am simtit nevoia sa te incurajez!



Bravo , uite ai facut o fapta buna , bunatatea intruchipata
-Iulya
Postat pe 13 August 2014 21:17
Multumesc frumos!
abulinuta
Postat pe 13 August 2014 21:17
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-11 20:10:28
De la: -Iulya, la data 2014-08-11 19:55:59Stii ce Tom , mie imi place ca tare iti mai lasi loc de buna ziua printre randuri .Apuca-te de politica ca ai stofa


Daca eu am stofa de politician pot spune ca tu ai stofa de jurnalista.

Te pricepi foarte bine sa scormonesti printre randuri.





Si daca nu-mi place ..se pare ca tara are nevoie de politicieni ca tine
-Iulya
Postat pe 13 August 2014 21:19
De la: abulinuta, la data 2014-08-13 21:17:55Multumesc frumos!


n ai pentru ce,,mi a facut placere,,apeleaza la mn si cu alta ocazie
kudika_950728
Postat pe 13 August 2014 21:19
Multumesc foarte mult !
abulinuta
Postat pe 13 August 2014 21:19
Multumiri ,e placut sa citesc cuvintele pline de optimism!
abulinuta
Postat pe 13 August 2014 21:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce fel de iubire e necesara pentru o relatie de lunga durata? 2 De la: kudika_1034444 20 Ianuarie 2019 00:20
blonda sau bruneta? 63 De la: blue_moonbutterfly 7 August 2009 08:56
cum rezisti cand cumnata se amesteca in relatia ta si creeaza disensiuni in familie 47 De la: anca0704 30 Mai 2009 09:38
medicament pentru suflet 12 De la: simy_sim 15 Noiembrie 2012 19:01
amanta ca si sotie 8 De la: alexia_ela 25 Iulie 2010 23:42