Setari Cookie-uri

Despre barbati

Barbatii, sunt fiinte umane. Cred ca toate problemele au legatura cu ei. Inseala-sunt inselati, barbatul e de o parte si de alta in situatie. Produc suferinta-li se produce suferinta..etc. Sunt multe aspecte unde exista egalitate intre sexe dar nu o regula generala.
Darius_
Postat pe 26 August 2014 01:31
Mie mi se pare un topic bun de discutie... :)

Stiti ca a aparut odata o carte despre cum sunt femeile si, vazand-o in librarie, m-am repezit imediat la ea sa vad ce scrie. Era goala. Blank. Autorul s-a scuzat ca nu poate sa scrie un rand despre femei pt ca nu le-a inteles niciodata, si dadea astfel posibilitatea cititorului sa isi exprime propriile pareri. Mi s-a parut interesant, ca si topicul nostru.

Despre barbati...stiti ce cred eu? Contrar opiniei generale ca sunt toti la fel. Din contra,ii diferentiaza cultura, mediul in care traiesc, educatia primita, conceptiile despre viata. In schimb, o sa va spun ceva fun...


Cam tuturor le plac femeile frumoase (bine, fiecare definind frumusetea in felul lui propriu). Odata, insa, am intalnit un tip care arata foarte bine, si educat tipu'....domne nu ii placeau femeile frumoase, deloc. Zic, iata omul! Dupa un timp aflu ca nici pe alea dragute nu le prea agrea. Spunea el, conteaza mai mult alte calitati decat asta! In cele din urma vine el la o petrecere cu o tipa nasoala rau, cu care nici nu prea danseaza, nu tu gesturi de tandrete, nik! Mai sa fie! Ce e asta? Ca dupa o luna sa aflam cu totii ca a plecat din oras si s-a mutat cu alt barbat.

daria08
Postat pe 2 Aprilie 2015 15:55
De la: daria08, la data 2015-04-02 15:55:09..................................
Cam tuturor le plac femeile frumoase (bine, fiecare definind frumusetea in felul lui propriu). Odata, insa, am intalnit un tip care arata foarte bine, si educat tipu'....domne nu ii placeau femeile frumoase, deloc. Zic, iata omul! Dupa un timp aflu ca nici pe alea dragute nu le prea agrea. Spunea el, conteaza mai mult alte calitati decat asta! In cele din urma vine el la o petrecere cu o tipa nasoala rau, cu care nici nu prea danseaza, nu tu gesturi de tandrete, nik! Mai sa fie! Ce e asta? Ca dupa o luna sa aflam cu totii ca a plecat din oras si s-a mutat cu alt barbat.



Este o alegere,din punctul de vedere al acestei categorii de barbati!

Ca opinie personala,barbatii se impart in doua categorii:barbati si barbati!! Putem judeca barbatii?NU!Au vreun drept sa judece femeile??NU!In fata Creatiei suntem egali,numai ca viata pe Pamant a schimbat optica!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Aprilie 2015 16:01
da,optica ta cand ii bagi pe toti in aceiasi oala ,deci ai judecat barbatii desi zici ca nu i poti judeca,,tot ce faci e o contradictie,depinde cum bate vantul sa dai bn pe sticla din pacate
kudika_982635
Postat pe 2 Aprilie 2015 16:11
si cand zixi ca se impart in 2 categorii din nou te contrazici ai dovezi pe acest forum destule unde pentru tn barbatul se incadreaza la o singura categorie
kudika_982635
Postat pe 2 Aprilie 2015 16:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
l 5 De la: Barbie30 14 Septembrie 2010 18:09
PENTRU BARBATII CARE NU STIU CE VOR!!!!!!!!! 25 De la: Ventrue 27 Mai 2010 23:32
Cum imi dau seama ce vrea de la mine? 48 De la: kudika141930 28 Noiembrie 2011 18:19
neincredere+singuratate=my drama 15 De la: ioana_maddy20 6 Iulie 2013 19:33
ce cosmetice trebuie sa folosesc pentru riduri 1 De la: kudika136905 7 Martie 2010 09:21