Setari Cookie-uri

Parasit de sotie pentru un alt barbat

dc draga gresesc undeva?
kudika_950728
Postat pe 15 Octombrie 2014 11:29
De la: kudika_950728, la data 2014-10-15 11:29:14dc draga gresesc undeva?

DA !
kudykkka
Postat pe 15 Octombrie 2014 11:30
argumenteaza,,de abia astept sa mi arati unde gresesc
kudika_950728
Postat pe 15 Octombrie 2014 11:32
De la: kudika_950728, la data 2014-10-15 11:32:03argumenteaza,,de abia astept sa mi arati unde gresesc


Acolo unde am pierdut , iar tu esti invingator .
kudykkka
Postat pe 15 Octombrie 2014 11:39
asta e copilarie nu argumentatie,,din nou zici ca eu sunt invingator de parca as vrea cva de la tn si tu ai pierde

nu toti sunt la fel carmen ca banuiesc ca acum o sa zici ca asta i numele tau real cu ai zis si ca iulia este
kudika_950728
Postat pe 15 Octombrie 2014 11:45
De la: kudika_950728, la data 2014-10-15 11:45:04asta e copilarie nu argumentatie,,din nou zici ca eu sunt invingator de parca as vrea cva de la tn si tu ai pierde

nu toti sunt la fel carmen ca banuiesc ca acum o sa zici ca asta i numele tau real cu ai zis si ca este


Si ce anume er trebui sa-ti raspund acum ?
kudykkka
Postat pe 15 Octombrie 2014 11:57
Nu am stat sa citesc toate comentariile, multe fiind chiar tembele. Ma gandesc daca persoana care a lasat acest comentariu ar fi fost femeie, oare raspunsurile ar fi fost aceleasi?? Daca o femeie este parasita de barbat, atunci barbatul este un porc, daca un barbat este parasit de sotie atunci....tot barbatul este un porc. Divorturile...se intampla. Asta nu inseamna ca persoanele implicate sunt de caracter indoielnic. Nu stiu detaliile acestei despartiri insa nici nu pot sa sar sa-l judec doar pe EL cum am observat ca fac anumite persoane. Intrebarea este: o iubesti? Daca da, lupta pentru ea si arata-i partea frumoasa din tine de care s-a indragostit. Insa daca nu, atunci mergi mai departe. Si aveti grija de copii sa nu sufere din cauza despartirii, chiar daca mami si tati s-au certat asta nu inseamna ca nu puteti lucra ca o echipa pt fericirea lor.
Sper sa treceti toti cu bine peste acest impas!
kudika_972727
Postat pe 29 Octombrie 2014 01:42
De la: kudika_972727, la data 2014-10-29 01:42:13Nu am stat sa citesc toate comentariile, multe fiind chiar tembele. Ma gandesc daca persoana care a lasat acest comentariu ar fi fost femeie, oare raspunsurile ar fi fost aceleasi?? Daca o femeie este parasita de barbat, atunci barbatul este un porc, daca un barbat este parasit de sotie atunci....tot barbatul este un porc. Divorturile...se intampla. Asta nu inseamna ca persoanele implicate sunt de caracter indoielnic. Nu stiu detaliile acestei despartiri insa nici nu pot sa sar sa-l judec doar pe EL cum am observat ca fac anumite persoane. Intrebarea este: o iubesti? Daca da, lupta pentru ea si arata-i partea frumoasa din tine de care s-a indragostit. Insa daca nu, atunci mergi mai departe. Si aveti grija de copii sa nu sufere din cauza despartirii, chiar daca mami si tati s-au certat asta nu inseamna ca nu puteti lucra ca o echipa pt fericirea lor.
Sper sa treceti toti cu bine peste acest impas!


Radu_Cristian_1
Postat pe 29 Octombrie 2014 23:18
De la: kudika_972727, la data 2014-10-29 01:42:13Nu am stat sa citesc toate comentariile, multe fiind chiar tembele. Ma gandesc daca persoana care a lasat acest comentariu ar fi fost femeie, oare raspunsurile ar fi fost aceleasi?? Daca o femeie este parasita de barbat, atunci barbatul este un porc, daca un barbat este parasit de sotie atunci....tot barbatul este un porc. Divorturile...se intampla. Asta nu inseamna ca persoanele implicate sunt de caracter indoielnic. Nu stiu detaliile acestei despartiri insa nici nu pot sa sar sa-l judec doar pe EL cum am observat ca fac anumite persoane. Intrebarea este: o iubesti? Daca da, lupta pentru ea si arata-i partea frumoasa din tine de care s-a indragostit. Insa daca nu, atunci mergi mai departe. Si aveti grija de copii sa nu sufere din cauza despartirii, chiar daca mami si tati s-au certat asta nu inseamna ca nu puteti lucra ca o echipa pt fericirea lor.
Sper sa treceti toti cu bine peste acest impas!





Camelia_08
Postat pe 31 Octombrie 2014 08:04
Sigur vei gasi o alta femeie care sa-ti ofere liniste sufleteasca si dragoste.Intr-o casnicie esuata ambii soti sunt de vina,intr-o mai mare sau mai mica vina.Sau exista situatii cand ne dam seama ca nu ne potrivim.Nu este nimeni obligat sa stea doar pt ca am scos un act.Exista si despartiri amiabile unde fostii soti raman amici fara dusmanii.Dar trebuie sa ai un inalt grad de cultura,un caracter frumos,ceea ce la noi la romani,in cazuri de divort,nu prea intalnesti.In 90% din cazuri,din ce stiu eu,la noi e cu scandal,injurii la adresa familiilor,a neamurilor care incearca sa-si dea cu parerea,etc.Eu acord o sansa in bine tuturor celor ce se despart,cu sau fara copii.Fiecare are dreptul sa se recasatoreasca.Cunosc familii recasatorite ce a doua oara au nimerit bine si sunt fericite.N-a fost sa fie prima data ,poate si din cauza maturizarii.Eu cred ca un barbat trecut de 30 ani, e matur si stie ce-si doreste.Iti urez succes,sanatate si sigur exista un suflet ce te asteapta.Dar clarifica f bine ce sentimente mai ai pt fosta,ca nu ar fi fair play sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca si tu sa o mai iubesti pe fosta,chiar fara sa o spui!
teonicola
Postat pe 16 Octombrie 2016 12:33
Sunt de acord cu tine..Eu ca barbat care a trecut prin asa ceva ( poate nu cu aceleasi conotatii) as indemna lumea sa nu mai judece faptele doar dupa primele randuri scrise pe un forum. Cred ca fiecare pvoeste, fericita sau nerfericita, are substraturile si subtilitatile ei. Refacerea vietii este un exercitiu dureros, dar oricine ar purta vina unui divort/ despartiri are dreptul sa fie fericit in the end.
kudika_1019561
Postat pe 21 Octombrie 2016 14:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbat indecis despartire dupa 16 ani 61 De la: Carmen150 13 Decembrie 2013 11:14
relatie fara sex 80 De la: floricikademare 14 Ianuarie 2011 13:02
Proaspat casatorita? Un cadou de nunta neasteptat. 9 De la: GYPSI 30 Noiembrie 2009 19:33
mare dilema 25 De la: cristinarudi 17 Mai 2009 13:20
Oferte speciale pentru o nunta perfecta! 1 De la: kudika_10579 24 Iulie 2012 12:09