Setari Cookie-uri

Labie inflamata!help

La exterior se poate ameliora pt un timp, dar infectia va degenera sub o alta forma in interior dand in timp efecte mult mai grave , sanatatii tale .
kudykkka
Postat pe 29 Septembrie 2014 14:18
vezi ca devii si tu a 2 doctorita
kudika_950728
Postat pe 29 Septembrie 2014 14:20
De la: Delia-, la data 2014-09-29 14:08:435 ani de relatie....Bine cu despartiri si impacari dar era treaba serioasa..insa de ceva timp ne am despartit..nu mai exista sentimente...


Este un fapt consumat!!Imi pare rau!!!Domnul respectiv va imbolnavi si alte femei,caci este purtator!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Septembrie 2014 14:22
delio nu te lua dp nimeni decat dp medic ,,,vrei vb bune vb despre altceva nu cere sfaturi medicale unde nu exista doctori
kudika_950728
Postat pe 29 Septembrie 2014 14:25
De la: kudika_15804, la data 2014-09-29 14:22:49
De la: Delia-, la data 2014-09-29 14:08:435 ani de relatie....Bine cu despartiri si impacari dar era treaba serioasa..insa de ceva timp ne am despartit..nu mai exista sentimente...


Este un fapt consumat!!Imi pare rau!!!Domnul respectiv va imbolnavi si alte femei,caci este purtator!!!



purtator de ce?,,,,rezultatele n au iesit,rezultatul tau a iesit,,,dute la medic dar iate dp mn
kudika_950728
Postat pe 29 Septembrie 2014 14:27
De la: kudika_950728, la data 2014-09-29 14:20:54vezi ca devii si tu a 2 doctorita


Iar tu , asistentul principal
kudykkka
Postat pe 29 Septembrie 2014 14:27
De la: kudika_973641, la data 2014-09-29 14:27:56
De la: kudika_950728, la data 2014-09-29 14:20:54vezi ca devii si tu a 2 doctorita


Iar tu , asistentul principal


eronat eu nu am zis nimic de genul ca nu sunt in masura plus ca ar trebui sa ganditi ca ce spune ti o poate influenta ca este influentabila
kudika_950728
Postat pe 29 Septembrie 2014 14:33
Mi a iesit Negativ pt Chlamydia,insa mi a iesit decat : Ureaplasma urealyticum Pozitiv
Delia-
Postat pe 29 Septembrie 2014 19:30
iar in dreptul INTERVAL BIOLOGIC DE REFERINTA / UM scrie negativ
Delia-
Postat pe 29 Septembrie 2014 19:31
Ureaplasma urealyticum Pozitiv < 104UFC / prel.
Delia-
Postat pe 29 Septembrie 2014 19:32
Dar in dreptul INTERVAL BIOLOGIC DE REFERINTA / UM scrie negativ

Delia-
Postat pe 29 Septembrie 2014 19:32
De la: Delia-, la data 2014-09-29 19:32:07Ureaplasma urealyticum Pozitiv < 104UFC / prel.



Acesta este diagnosticul,ti se va da alt tratament,mergi la medic!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Septembrie 2014 19:44
Nu stiu daca pot ajunge acum la medic..nu ma pot deplasa...Ma bucur totusi ca nu este vb de Chlamydia...AStept si maine sa mai treaca menstruatia asta !!
Delia-
Postat pe 29 Septembrie 2014 19:46
De la: Delia-, la data 2014-09-29 19:46:55Nu stiu daca pot ajunge acum la medic..nu ma pot deplasa...Ma bucur totusi ca nu este vb de Chlamydia...AStept si maine sa mai treaca menstruatia asta !!


Bineinteles ca vei merge a medic dupa terminarea menstrei!!!Eu nu am spus sa mergi acum!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Septembrie 2014 19:48
mda,,curcubeu mai inceteaza cu stampilele si diagnosticuri crezute de tn si sa faci lumea calai si altele
kudika_950728
Postat pe 29 Septembrie 2014 20:50
De la: Delia-, la data 2014-09-29 19:32:07Ureaplasma urealyticum Pozitiv < 104UFC / prel.



Infectiile cu U. urealyticum, alaturi de Chlamydia trachomatis, sunt considerate boli venerice ,fac parte din aceeasi gama,netratate infectiile evolueaza cronic si produc o serie de complicatii, afectandu-ti calitatea vietii . Persoane purtatoare a acestor virusi , pot ramane mult timp “purtatori sanatosi” ai infectiei .
Delia , dupa tratarea bolii ,controlul periodic va fi obligatoriu ,una din prioritatile tale , pt a evita o recidivare a bolii.
Informatiile necesare ti le va oferii medicul care iti va prescrie tratamentul.
Iti doresc multa sanatate , iar in viitor protejeaza-te pt siguranta ta , prevenind astfel de complicatii !
kudykkka
Postat pe 30 Septembrie 2014 11:27
De la: kudika_973641, la data 2014-09-30 11:27:29
De la: Delia-, la data 2014-09-29 19:32:07Ureaplasma urealyticum Pozitiv < 104UFC / prel.



Infectiile cu U. urealyticum, alaturi de Chlamydia trachomatis, sunt considerate boli venerice ,fac parte din aceeasi gama,netratate infectiile evolueaza cronic si produc o serie de complicatii, afectandu-ti calitatea vietii . Persoane purtatoare a acestor virusi , pot ramane mult timp “purtatori sanatosi” ai infectiei .
Delia , dupa tratarea bolii ,controlul periodic va fi obligatoriu ,una din prioritatile tale , pt a evita o recidivare a bolii.
Informatiile necesare ti le va oferii medicul care iti va prescrie tratamentul.
Iti doresc multa sanatate , iar in viitor protejeaza-te pt siguranta ta , prevenind astfel de complicatii !



Draga mea,subscriu la cele postate de tine,si sper ca Delia sa inteleaga pericolul la care s-a expus!!De asemenea,imi mentin sfatul dat in postarile anterioare,daca respect adevarul Deliei,fostul ei iubit este cauza purtatoare,prezentand acelasi risc,cel al contaminarii altor femei,daca nu se prezinta,si el,la medic,pentru diagnosticare si tratament!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Septembrie 2014 11:42
De la: kudika_15804, la data 2014-09-30 11:42:12
De la: kudika_973641, la data 2014-09-30 11:27:29
De la: Delia-, la data 2014-09-29 19:32:07Ureaplasma urealyticum Pozitiv < 104UFC / prel.



Infectiile cu U. urealyticum, alaturi de Chlamydia trachomatis, sunt considerate boli venerice ,fac parte din aceeasi gama,netratate infectiile evolueaza cronic si produc o serie de complicatii, afectandu-ti calitatea vietii . Persoane purtatoare a acestor virusi , pot ramane mult timp “purtatori sanatosi” ai infectiei .
Delia , dupa tratarea bolii ,controlul periodic va fi obligatoriu ,una din prioritatile tale , pt a evita o recidivare a bolii.
Informatiile necesare ti le va oferii medicul care iti va prescrie tratamentul.
Iti doresc multa sanatate , iar in viitor protejeaza-te pt siguranta ta , prevenind astfel de complicatii !



Draga mea,subscriu la cele postate de tine,si sper ca Delia sa inteleaga pericolul la care s-a expus!!De asemenea,imi mentin sfatul dat in postarile anterioare,daca respect adevarul Deliei,fostul ei iubit este cauza purtatoare,prezentand acelasi risc,cel al contaminarii altor femei,daca nu se prezinta,si el,la medic,pentru diagnosticare si tratament!!!!!!



Fii sigura ca el va nega, Importanta este lectia pe care a primit-o Delia .
Astfel de cazuri se gasesc la tot pasul , infidelitatea intr-o relatie , a unuia dintre parteneri poate distruge viata celuilalt , pt ca ochii vad , inima cere , dar consecintele nu sunt luate in calcul ! Increderea in partenerul de viata , in zilele de azi , include un risc mult prea major si sunt putini cei ce constientizeaza ca a fi stabil unui singur/e partener/e , nu implica riscuri care iti afecteaza sanatatea si viata in aceeasi masura !
Multi sunt purtatori , putini o stiu...pana in momentul in care apar reactiile in cauza.
kudykkka
Postat pe 30 Septembrie 2014 12:07
De la: kudika_973641, la data 2014-09-30 12:07:23
De la: kudika_15804, la data 2014-09-30 11:42:12
De la: kudika_973641, la data 2014-09-30 11:27:29
De la: Delia-, la data 2014-09-29 19:32:07Ureaplasma urealyticum Pozitiv < 104UFC / prel.



Infectiile cu U. urealyticum, alaturi de Chlamydia trachomatis, sunt considerate boli venerice ,fac parte din aceeasi gama,netratate infectiile evolueaza cronic si produc o serie de complicatii, afectandu-ti calitatea vietii . Persoane purtatoare a acestor virusi , pot ramane mult timp “purtatori sanatosi” ai infectiei .
Delia , dupa tratarea bolii ,controlul periodic va fi obligatoriu ,una din prioritatile tale , pt a evita o recidivare a bolii.
Informatiile necesare ti le va oferii medicul care iti va prescrie tratamentul.
Iti doresc multa sanatate , iar in viitor protejeaza-te pt siguranta ta , prevenind astfel de complicatii !



Draga mea,subscriu la cele postate de tine,si sper ca Delia sa inteleaga pericolul la care s-a expus!!De asemenea,imi mentin sfatul dat in postarile anterioare,daca respect adevarul Deliei,fostul ei iubit este cauza purtatoare,prezentand acelasi risc,cel al contaminarii altor femei,daca nu se prezinta,si el,la medic,pentru diagnosticare si tratament!!!!!!



Fii sigura ca el va nega, Importanta este lectia pe care a primit-o Delia .
Astfel de cazuri se gasesc la tot pasul , infidelitatea intr-o relatie , a unuia dintre parteneri poate distruge viata celuilalt , pt ca ochii vad , inima cere , dar consecintele nu sunt luate in calcul ! Increderea in partenerul de viata , in zilele de azi , include un risc mult prea major si sunt putini cei ce constientizeaza ca a fi stabil unui singur/e partener/e , nu implica riscuri care iti afecteaza sanatatea si viata in aceeasi masura !
Multi sunt purtatori , putini o stiu...pana in momentul in care apar reactiile in cauza.



Fiind femeie,imi reprim destul de greu dezgustul,care ma cuprinde atunci cand aud astfel de situatii deranjante si cand citesc despre asemenea cazuri!!!Imi pare rau de Delia,asa cum regret ca, multe femei sunt fortate,chiar cu deplina incredere in partener,sa impartaseasca aceasta soarta nefericita!!!Imi este sila de toti barbatii inconstienti,care pun sanatatea partenerelor lor in real pericol,ca si pe a lor deopotriva! Increderea ,acest sentiment de baza in orice relatie este abrutizat zilnic!!
kudika_15804
Postat pe 30 Septembrie 2014 12:17
O zi frumoasa iti doresc suntem la aceeasi cafea , doar ca tema este alta
kudykkka
Postat pe 30 Septembrie 2014 12:52
De la: kudika_973641, la data 2014-09-30 12:52:00O zi frumoasa iti doresc suntem la aceeasi cafea , doar ca tema este alta



Da,multumesc,draga mea,am avut un feeling bun!!
kudika_15804
Postat pe 30 Septembrie 2014 12:56
Fetelor multumesc pt sfaturi...eu ma simt la fel...astept sa mi treaca ciclul sa vad cine sa ma duca cu masina la doctor la control sa mi dea un tratament sa mi treaca odata!! :(
Delia-
Postat pe 30 Septembrie 2014 14:02
De la: Delia-, la data 2014-09-30 14:02:57Fetelor multumesc pt sfaturi...eu ma simt la fel...astept sa mi treaca ciclul sa vad cine sa ma duca cu masina la doctor la control sa mi dea un tratament sa mi treaca odata!! :(



Medicul va decide asupra a ceea ce va trebui sa faci de acum incolo!!Sanatate!!
kudika_15804
Postat pe 30 Septembrie 2014 14:06
Acest chist,abces bartholinian s a deschis aproaape jumatate..ma simt mult mai bine...inca mai trebuie sa iasa tot puroiul..Maine ma duc si la doctor si ma simt mai linistita ca nu trebuie sa mi fac incizie ...Oare pt aceasta infectie cu U. urealyticum imi va da tratament si pentru partener??
Delia-
Postat pe 2 Octombrie 2014 10:45
De la: Delia-, la data 2014-10-02 10:45:23Acest chist,abces bartholinian s a deschis aproaape jumatate..ma simt mult mai bine...inca mai trebuie sa iasa tot puroiul..Maine ma duc si la doctor si ma simt mai linistita ca nu trebuie sa mi fac incizie ...Oare pt aceasta infectie cu U. urealyticum imi va da tratament si pentru partener??



DElia,deja incepi sa ma enervezi!!!! Care mai este treaba ta in ceea ce-l priveste pe fostul iubit,daca acesta este cel,care ti-a transmis asa ceva,DACA ESTE SA RESPECTAM ADEVARUL SPUSELOR TALE????IN LOC SA TE PREOCUPE STAREA TA DE SANATATE,CACI AI O PROBLEMA EXTREM DE SERIOASA,IN LOC SA FII PROMPTA CU PREZENTAREA LA MEDIC PENTRU CONTINUAREA TRATAMENTULUI,TE INTERESEAZA FOSTUL PARTENER!!!ESTE NUMAI PROBLEMA LUI,NU MAI ESTE A TA,TU ESTI,DOAR VICTIMA NEFERICITA ACESTUI BARBAT!!!!MERGI LA MEDIC,SI,ORICUM,INCIZIA SE FACEA SUB ANESTEZIE!!ESTI O TANARA NAIVA SI INCONSTIENTA,IARTA-MA,DAR CHIAR M-AI SUPARAT! NU ESTE SUFICIENT CA AI CONTRACTAT O INFECTIE DE LA PARTENER,DAR AI MARE GRIJA PENTRU ACEL INDIVID!!!VEZI-TI DE SANATATE,CACI ARE MARE PRET!!1
kudika_15804
Postat pe 2 Octombrie 2014 10:55
Stiu ai dreptate,asta si fac nu ma intereseaza decat de mine...insa eu am intrebat deoarece sincer nu as vrea sa mi dea tratament si pentru el pentru ca nu vreau sa fiu nevoita sa il contactez ..mai ales ca el este vinovatul si sigur ajungem la mare cearta...Imi provoaca greata ,atata tot!
Delia-
Postat pe 2 Octombrie 2014 11:04
De la: Delia-, la data 2014-10-02 11:04:57Stiu ai dreptate,asta si fac nu ma intereseaza decat de mine...insa eu am intrebat deoarece sincer nu as vrea sa mi dea tratament si pentru el pentru ca nu vreau sa fiu nevoita sa il contactez ..mai ales ca el este vinovatul si sigur ajungem la mare cearta...Imi provoaca greata ,atata tot!



Nu este treaba ta!!MEDICUL ITI VA PRESCRIE TRATAMENT COMPLET PENTRU INFECTIA RESPECTIVA,CU VERIFICARE PERIODICA IN VEDEREA EVITARII RECIDIVEI!Domnul in cauza sa faca bine si sa-si urmareasca starea de sanatate!!
kudika_15804
Postat pe 2 Octombrie 2014 11:15
Sunt curioasa maine ce o sa se intample,ce o sa mi spuna..ms mlt pt tot
Delia-
Postat pe 2 Octombrie 2014 11:24
De la: Delia-, la data 2014-10-02 11:24:13 Sunt curioasa maine ce o sa se intample,ce o sa mi spuna..ms mlt pt tot



Sanatate!!! Nu o sa se intample nimic neobisnuit,medicii sunt obisnuiti cu astfel de pacienti,o sa ti se prescrie tratament in continuare!!Te rog,lasa jena la o parte si informeaza-te de la medicul curant despre tot ce tine de aceasta afectiune,date,care sa te ajute sa fii bine informata asupra a ceea se intampla cu tine!! Este interzisa orice activitate sexuala pana la vindecarea completa si confirmarea acesteia de catre medic!!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Octombrie 2014 11:38
De la: Delia-, la data 2014-10-02 11:04:57Stiu ai dreptate,asta si fac nu ma intereseaza decat de mine...insa eu am intrebat deoarece sincer nu as vrea sa mi dea tratament si pentru el pentru ca nu vreau sa fiu nevoita sa il contactez ..mai ales ca el este vinovatul si sigur ajungem la mare cearta...Imi provoaca greata ,atata tot!




Buna...Acel moment cand simt ca nu mai am rost in lume..Am avut o relatie de 5 ani cu certuri si impacari..am fost despartiti si 1 an timp in care "" eu am avut o alta relatie.""""

Citeste: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/59993/Sunt-la-pamant-Vreau-sa-ma-ridic.html#ixzz3EyTXXeuv
Follow us: @Kudika_ro on Twitter | www.kudika.ro on Facebook

Conacteaza-l pe tipul nr 2 ! De acolo ti se trage buba ! Primul pare-se ca nu are nici un amestec cu buba ta , de aceea a si incheiat relatia cu tine .
Ti-am zis ca tu bubui .Maine ne vei da un alt diagnostiv , interpretat de tine din lipsa de ocupatie .
kudykkka
Postat pe 2 Octombrie 2014 11:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intrebari 25 De la: kudika_974495 5 Octombrie 2014 09:07
fecundare in vitro 1 De la: cocolino_healthy 25 Mai 2011 17:52
ce sa fac dk soacra nu_mi acepta fetita dintr-o relatie anterioara 11 De la: Elis_Alx 4 Mai 2011 17:17
Cearcane 21 De la: polin 8 Decembrie 2011 22:20
Rinoplastie 3 De la: kudika_978190 4 Ianuarie 2016 22:42