Setari Cookie-uri

Labie inflamata!help

De la: kudika_973641, la data 2014-09-29 11:39:10
De la: Delia-, la data 2014-09-29 00:17:57 Nu mai pot de durere si usturime...Este un abces un chist bartholinian,ceva de genul...insa a 3 a zi de antibiotic si nici o ameliorare...mai mlt eu tind sa cred ca el coace...deoarece ma ustura ingrozitor..si mi se pare ca a inceput sa se invineteasca in mijloc..oare coace?ce naibi se intampla pt ca nu mai stiu...nu ma pot deplasa nu pot purta nici chilot,mai sunt si la menstruatie,nu am cum sa merg la nici un medic acum...mai trebuie sa stau inca 3 zile cel putin :(...oare e normal sa se manifeste asa la antibiotic?


Delia ! Ai auzit de boli dermato-venerice ? Mergi de urgenta la un doctor , spune-i ceea ce ai si nu vei avea nevoie de programare , te va consulta imediat.
Lasa naibii , tratarea pe net , pt ca sigur ai o boala venerica !!! Nu orice antibiotic te poate scapa de boala descrisa de tine !
Incostienta , de care dai dovada , nu are leac.





Am fost la medic .....Daca nu cititi bine, va rog nu va aruncati in critici si vorbe spuse aiurea!
Delia-
Postat pe 29 Septembrie 2014 12:00
Kudika 804 ai dreptate,insa din disperarea mea iti dai seama ca ma uit ,citesc...mai ales ca stau singura ,ma iau gandurile...si da din cauza mentrei nu pot face nimic...Asta e..
Delia-
Postat pe 29 Septembrie 2014 12:01
De la: Delia-, la data 2014-09-29 12:01:50Kudika 804 ai dreptate,insa din disperarea mea iti dai seama ca ma uit ,citesc...mai ales ca stau singura ,ma iau gandurile...si da din cauza mentrei nu pot face nimic...Asta e..



Iti inteleg nelinistea,dar nu ne putem trata aleatoriu!!!!Ai in casa "Algocalmin"?????Poti incerca sa iei o tableta,iti atenueaza din durere!!!Cand ti s-a spus ca vor iesi rezultatele medicale???



kudika_15804
Postat pe 29 Septembrie 2014 12:15
Acum m a mai lasat durerea ,stand intr o pozizie ok,,,insa daca ating catusi de putin locul ma urc pe pereti(vb vine)..Analizele vor iesii in 3,4 zile cred...dansa mi a spus ca pana vineri asta sunt gata .Deci mai am de asteptat..oricum le pot citii intai pe net...ma uit in fiecare zi pe site-ul lor..
Delia-
Postat pe 29 Septembrie 2014 12:23
De la: Delia-, la data 2014-09-29 12:23:24Acum m a mai lasat durerea ,stand intr o pozizie ok,,,insa daca ating catusi de putin locul ma urc pe pereti(vb vine)..Analizele vor iesii in 3,4 zile cred...dansa mi a spus ca pana vineri asta sunt gata .Deci mai am de asteptat..oricum le pot citii intai pe net...ma uit in fiecare zi pe site-ul lor..



Gaseste pozitia potrivita astfel incat sa iti usurezi ,cat de cat,disconfortul!!Draga mea,pana nu ies rezultatele analizelor nu sunt prea multe de facut,imi pare rau ca trebuie sa te descurajez!!Repet,daca durerea devine insuportabila,cheama Serviciul de Ambulanta,sa nu iti fie jena,tot un medic te va vedea!!! Sa nu cumva sa incerci sa-l storci ca pe un cos,cu toata durerea persistenta!!
kudika_15804
Postat pe 29 Septembrie 2014 12:28
mda,,desi nu sti ce este ii zici ca se transmite prin contact sexual si ca partenerul ei e calaul ei desi chiar daca a fost 9 luni plecat nici tu nici ea nu stiti daca a facut cva sau nu

curcubeu sa mangai pe crestet pe cineva nu trebui sa condamni pe altcineva caruia nu i cunosti parerea
kudika_950728
Postat pe 29 Septembrie 2014 13:02
Parerile sunt impartite,pentru mine sincer sincer nu mai conteaza vinovatul,tot ce imi doresc este sa fiu mai bine...astept rezultatul si pe urma vad ce fac...mi am facut acum un dus caldut si mi am dat cu baneocin si se pare ca imi este mai bine ..acum chiar pot sa ating pansamentul de chist si nu mai este o durere asa dura..am luat antibioticul la 6 ore aseara si acum..si cred ca incepe sa ma ajute...sa continui la 6 ore?
Delia-
Postat pe 29 Septembrie 2014 13:12
nu i nici un medic aici,,continua cum ti a zis medicul
kudika_950728
Postat pe 29 Septembrie 2014 13:19
De la: Delia-, la data 2014-09-29 13:12:35Parerile sunt impartite,pentru mine sincer sincer nu mai conteaza vinovatul,tot ce imi doresc este sa fiu mai bine...astept rezultatul si pe urma vad ce fac...mi am facut acum un dus caldut si mi am dat cu baneocin si se pare ca imi este mai bine ..acum chiar pot sa ating pansamentul de chist si nu mai este o durere asa dura..am luat antibioticul la 6 ore aseara si acum..si cred ca incepe sa ma ajute...sa continui la 6 ore?


Ia-l asa cum ti-a prescris doctorul , la care ai zis ca ai fost !
Asta-i raspunsul intrebarii tale prostesti , poate remarci totusi ca esti proasta de bubui !
kudykkka
Postat pe 29 Septembrie 2014 13:20
De la: Delia-, la data 2014-09-29 13:12:35Parerile sunt impartite,pentru mine sincer sincer nu mai conteaza vinovatul,tot ce imi doresc este sa fiu mai bine...astept rezultatul si pe urma vad ce fac...mi am facut acum un dus caldut si mi am dat cu baneocin si se pare ca imi este mai bine ..acum chiar pot sa ating pansamentul de chist si nu mai este o durere asa dura..am luat antibioticul la 6 ore aseara si acum..si cred ca incepe sa ma ajute...sa continui la 6 ore?


Continua asa cum ti-a fost prescris!!!In orice problema de sanatate fectele urmarii unui tratament medicamentos se observa dupa minimum cinci zile de tratament,ai rabdare!!!Ce concentratie de Amoxicina ti s-a prescris?De 250mg. sau de 500mg???Ea se administreaza pe cale orala,1 capsula la 8 ore!!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Septembrie 2014 13:20
de 500 ...am observat o mica mica ameliorare la 6 ore ...
Delia-
Postat pe 29 Septembrie 2014 13:24
De la: Delia-, la data 2014-09-29 13:24:51de 500 ...am observat o mica mica ameliorare la 6 ore ...




GRESESTI ENORM!!!!Daca concentratia substantei este de 500mg. se ia cate o capsula la 8 ore,nu mai mult,nu mai putin si la ore fixe,ai inteles???Prin marirea dozajului risti o intoxicatie medicamentoasa de exceptie,fapt ce te poate pune in pericol!!!Nu lua medicamentul prescris dupa cum te taie capul,faptul ca te simti putin mai bine nu se datoreaza supradozajului in sine,ci antibioticului,care incepe sa lucreze in corpul tau!!
kudika_15804
Postat pe 29 Septembrie 2014 13:29
daca medicul ti a prescris gresit fa totusi cum iti zice curcubeu desi observi ca ia ti zice sa te ei dp medic,,,,,,de admirat ca ea vrea sa ajute ,,nu stim ce e dar se transmite prin contact sexual,,dar totusi nu stim ce e mergi la medic,,banuiam eu ca nu a fost cuminte partenerul tau
kudika_950728
Postat pe 29 Septembrie 2014 13:31
De la: kudika_15804, la data 2014-09-29 13:29:53
De la: Delia-, la data 2014-09-29 13:24:51de 500 ...am observat o mica mica ameliorare la 6 ore ...




GRESESTI ENORM!!!!Daca concentratia substantei este de 500mg. se ia cate o capsula la 8 ore,nu mai mult,nu mai putin si la ore fixe,ai inteles???Prin marirea dozajului risti o intoxicatie medicamentoasa de exceptie,fapt ce te poate pune in pericol!!!Nu lua medicamentul prescris dupa cum te taie capul,faptul ca te simti putin mai bine nu se datoreaza supradozajului in sine,ci antibioticului,care incepe sa lucreze in corpul tau!!



concluzie ,,nu te lua dp medic,ia te dp mn
kudika_950728
Postat pe 29 Septembrie 2014 13:33
De la: kudika_973641, la data 2014-09-29 13:20:09
De la: Delia-, la data 2014-09-29 13:12:35Parerile sunt impartite,pentru mine sincer sincer nu mai conteaza vinovatul,tot ce imi doresc este sa fiu mai bine...astept rezultatul si pe urma vad ce fac...mi am facut acum un dus caldut si mi am dat cu baneocin si se pare ca imi este mai bine ..acum chiar pot sa ating pansamentul de chist si nu mai este o durere asa dura..am luat antibioticul la 6 ore aseara si acum..si cred ca incepe sa ma ajute...sa continui la 6 ore?


Ia-l asa cum ti-a prescris doctorul , la care ai zis ca ai fost !
Asta-i raspunsul intrebarii tale prostesti , poate remarci totusi ca esti proasta de bubui !


Proasta de bubui eu ?? Citeste tot topicul femeie si apoi da-ti cu parerea!Vedem apoi cine bubuie a prostie.O zi buna!
Delia-
Postat pe 29 Septembrie 2014 13:35
Am sa iau atunci urmatoarea la 8 ore si asa o sa continui...Multumesc f mult pt sfaturi,iar ceilalti care stau decat sa critice si sa ia lumea la misto va rog scutiti-ne cu prezenta voastra!Va multumesc!
Delia-
Postat pe 29 Septembrie 2014 13:37
De la: Delia-, la data 2014-09-29 13:35:43
De la: kudika_973641, la data 2014-09-29 13:20:09
De la: Delia-, la data 2014-09-29 13:12:35Parerile sunt impartite,pentru mine sincer sincer nu mai conteaza vinovatul,tot ce imi doresc este sa fiu mai bine...astept rezultatul si pe urma vad ce fac...mi am facut acum un dus caldut si mi am dat cu baneocin si se pare ca imi este mai bine ..acum chiar pot sa ating pansamentul de chist si nu mai este o durere asa dura..am luat antibioticul la 6 ore aseara si acum..si cred ca incepe sa ma ajute...sa continui la 6 ore?


Ia-l asa cum ti-a prescris doctorul , la care ai zis ca ai fost !
Asta-i raspunsul intrebarii tale prostesti , poate remarci totusi ca esti proasta de bubui !


Proasta de bubui eu ?? Citeste tot topicul femeie si apoi da-ti cu parerea!Vedem apoi cine bubuie a prostie.O zi buna!



Delia,te rog sa nu jignesti userii,nu iti face cinste!!Fii fata inteleapta,urmeaza tratamentul asa cum ti-a fost recomandat,ai grija la igiena intima,dat fiind faptul ca esti in plin ciclu menstrual si prezinta-te la medic,imediat ce se vor afisa rezultatele la analize!!!Si inca un sfat,nu mai face sex cu parteneri,pe care nu ii cunosti suficient de bine!!!Daca ai fost corecta si nu ai facut sex cu alti barbati,inseamna ca fostul tau partener te-a" binecuvantat" cu nenorocirea asta deci,transmite-i iubitului tau sa se prezinte la medic,caci este purtator!!!Tu stii adevarul!!
kudika_15804
Postat pe 29 Septembrie 2014 13:41
penibil daca va duceti sa luati antibiotice dp mintea voastra sau cum va spun unii dp net comentariile nu si au rostul
kudika_950728
Postat pe 29 Septembrie 2014 13:42
De la: Delia-, la data 2014-09-29 13:35:43
De la: kudika_973641, la data 2014-09-29 13:20:09
De la: Delia-, la data 2014-09-29 13:12:35Parerile sunt impartite,pentru mine sincer sincer nu mai conteaza vinovatul,tot ce imi doresc este sa fiu mai bine...astept rezultatul si pe urma vad ce fac...mi am facut acum un dus caldut si mi am dat cu baneocin si se pare ca imi este mai bine ..acum chiar pot sa ating pansamentul de chist si nu mai este o durere asa dura..am luat antibioticul la 6 ore aseara si acum..si cred ca incepe sa ma ajute...sa continui la 6 ore?


Ia-l asa cum ti-a prescris doctorul , la care ai zis ca ai fost !
Asta-i raspunsul intrebarii tale prostesti , poate remarci totusi ca esti proasta de bubui !


Proasta de bubui eu ?? Citeste tot topicul femeie si apoi da-ti cu parerea!Vedem apoi cine bubuie a prostie.O zi buna!


Ma fata , chlamidya este o boala venerica formata in urma altei boli de aceleasi tip ,netratata la timp , numita gonoreee tip N !
Iti doresc multa sanatate si fii mai atenta pe viitor , de a te proteja in momentul in care ai contact sexual.
Tu nu ai fost la medic , ci incerci sa te tratezi singura , citind pe net , reiese clar printre randuri.
kudykkka
Postat pe 29 Septembrie 2014 13:48
Crede ma kudik 804 daca rezultatul este ca am aceasta infectie simt asa o ura pt el...Ma simt tradata .mintita,murdara...Un soi se resentimente..
Delia-
Postat pe 29 Septembrie 2014 13:49
De la: kudika_15804, la data 2014-09-29 13:41:13
De la: Delia-, la data 2014-09-29 13:35:43
De la: kudika_973641, la data 2014-09-29 13:20:09
De la: Delia-, la data 2014-09-29 13:12:35Parerile sunt impartite,pentru mine sincer sincer nu mai conteaza vinovatul,tot ce imi doresc este sa fiu mai bine...astept rezultatul si pe urma vad ce fac...mi am facut acum un dus caldut si mi am dat cu baneocin si se pare ca imi este mai bine ..acum chiar pot sa ating pansamentul de chist si nu mai este o durere asa dura..am luat antibioticul la 6 ore aseara si acum..si cred ca incepe sa ma ajute...sa continui la 6 ore?


Ia-l asa cum ti-a prescris doctorul , la care ai zis ca ai fost !
Asta-i raspunsul intrebarii tale prostesti , poate remarci totusi ca esti proasta de bubui !


Proasta de bubui eu ?? Citeste tot topicul femeie si apoi da-ti cu parerea!Vedem apoi cine bubuie a prostie.O zi buna!



Delia,te rog sa nu jignesti userii,nu iti face cinste!!Fii fata inteleapta,urmeaza tratamentul asa cum ti-a fost recomandat,ai grija la igiena intima,dat fiind faptul ca esti in plin ciclu menstrual si prezinta-te la medic,imediat ce se vor afisa rezultatele la analize!!!Si inca un sfat,nu mai face sex cu parteneri,pe care nu ii cunosti suficient de bine!!!Daca ai fost corecta si nu ai facut sex cu alti barbati,inseamna ca fostul tau partener te-a" binecuvantat" cu nenorocirea asta deci,transmite-i iubitului tau sa se prezinte la medic,caci este purtator!!!Tu stii adevarul!!



mda desi sti ca ea a fost prima jignita fiindca sti cn e cea care a jignito nu ai zis nimic ca de te crezi deja probabil protectoarea useritelor ,,sa protejezi pe cineva nu inseamna sa i perii sa sa te ei de altii,,,,


nu sti ce e dar se transmite sexual,,iate dp medic dar mai bn dp mn
kudika_950728
Postat pe 29 Septembrie 2014 13:49
De la: Delia-, la data 2014-09-29 13:49:55Crede ma kudik 804 daca rezultatul este ca am aceasta infectie simt asa o ura pt el...Ma simt tradata .mintita,murdara...Un soi se resentimente..


pai deja ti a zis ea ce este ce mai astepti rezultatul
kudika_950728
Postat pe 29 Septembrie 2014 13:52
De la: kudika_973641, la data 2014-09-29 13:48:16
De la: Delia-, la data 2014-09-29 13:35:43
De la: kudika_973641, la data 2014-09-29 13:20:09
De la: Delia-, la data 2014-09-29 13:12:35Parerile sunt impartite,pentru mine sincer sincer nu mai conteaza vinovatul,tot ce imi doresc este sa fiu mai bine...astept rezultatul si pe urma vad ce fac...mi am facut acum un dus caldut si mi am dat cu baneocin si se pare ca imi este mai bine ..acum chiar pot sa ating pansamentul de chist si nu mai este o durere asa dura..am luat antibioticul la 6 ore aseara si acum..si cred ca incepe sa ma ajute...sa continui la 6 ore?


Ia-l asa cum ti-a prescris doctorul , la care ai zis ca ai fost !
Asta-i raspunsul intrebarii tale prostesti , poate remarci totusi ca esti proasta de bubui !


Proasta de bubui eu ?? Citeste tot topicul femeie si apoi da-ti cu parerea!Vedem apoi cine bubuie a prostie.O zi buna!


Ma fata , chlamidya este o boala venerica formata in urma altei boli de aceleasi tip ,netratata la timp , numita gonoreee tip N !
Iti doresc multa sanatate si fii mai atenta pe viitor , de a te proteja in momentul in care ai contact sexual.
Tu nu ai fost la medic , ci incerci sa te tratezi singura , citind pe net , reiese clar printre randuri.



Am fost la medic...ce rost avea sa mint?? Astept rezultatl analizelor acum...Ca sunt aici si intreb una alta este pt ca sunt singura,nu are cine sa mi ofere prea multe detalii ,m au luat durerile in timpl noptii pe cine sa sun sa vb?de aceea am simtit nevoia sa vb aici,sa primesc un sfat,o vb buna...Nu ti doresc sa treci prin durerile astea,sa nu te poti deplasa,sa te descurci singura prin casa sa te imbraci sa faci un dus..este groaznic!
Delia-
Postat pe 29 Septembrie 2014 13:53
Exista o procedura anume , care o stie oricine , in urma unui control medical , pacientul fiind mai mult decat suspect de o boala venerica , ramane sub supravegherea medicului , fiind supusa si la cateva intrebari , in ceea ce priveste , ultimul , ultimii barbati , care au avut , raport sexual cu tine !
Nu pot crede ca ai fost trimisa acasa , doar cu un simplu antibiotic , tinand cont de felul in care ti-ai descris simptomele mult prea vizibile si grave in acelasi timp.
Tu procedeaza cum doresti si minte-te singura.
kudykkka
Postat pe 29 Septembrie 2014 13:56
De la: Delia-, la data 2014-09-29 13:53:11
De la: kudika_973641, la data 2014-09-29 13:48:16
De la: Delia-, la data 2014-09-29 13:35:43
De la: kudika_973641, la data 2014-09-29 13:20:09
De la: Delia-, la data 2014-09-29 13:12:35Parerile sunt impartite,pentru mine sincer sincer nu mai conteaza vinovatul,tot ce imi doresc este sa fiu mai bine...astept rezultatul si pe urma vad ce fac...mi am facut acum un dus caldut si mi am dat cu baneocin si se pare ca imi este mai bine ..acum chiar pot sa ating pansamentul de chist si nu mai este o durere asa dura..am luat antibioticul la 6 ore aseara si acum..si cred ca incepe sa ma ajute...sa continui la 6 ore?


Ia-l asa cum ti-a prescris doctorul , la care ai zis ca ai fost !
Asta-i raspunsul intrebarii tale prostesti , poate remarci totusi ca esti proasta de bubui !


Proasta de bubui eu ?? Citeste tot topicul femeie si apoi da-ti cu parerea!Vedem apoi cine bubuie a prostie.O zi buna!


Ma fata , chlamidya este o boala venerica formata in urma altei boli de aceleasi tip ,netratata la timp , numita gonoreee tip N !
Iti doresc multa sanatate si fii mai atenta pe viitor , de a te proteja in momentul in care ai contact sexual.
Tu nu ai fost la medic , ci incerci sa te tratezi singura , citind pe net , reiese clar printre randuri.



Am fost la medic...ce rost avea sa mint?? Astept rezultatl analizelor acum...Ca sunt aici si intreb una alta este pt ca sunt singura,nu are cine sa mi ofere prea multe detalii ,m au luat durerile in timpl noptii pe cine sa sun sa vb?de aceea am simtit nevoia sa vb aici,sa primesc un sfat,o vb buna...Nu ti doresc sa treci prin durerile astea,sa nu te poti deplasa,sa te descurci singura prin casa sa te imbraci sa faci un dus..este groaznic!


ar trebui sa sti sa faci diferenta dintre o vorba buna si directive si stampile
kudika_950728
Postat pe 29 Septembrie 2014 13:59
De la: kudika_973641, la data 2014-09-29 13:56:51Exista o procedura anume , care o stie oricine , in urma unui control medical , pacientul fiind mai mult decat suspect de o boala venerica , ramane sub supravegherea medicului , fiind supusa si la cateva intrebari , in ceea ce priveste , ultimul , ultimii barbati , care au avut , raport sexual cu tine !
Nu pot crede ca ai fost trimisa acasa , doar cu un simplu antibiotic , tinand cont de felul in care ti-ai descris simptomele mult prea vizibile si grave in acelasi timp.
Tu procedeaza cum doresti si minte-te singura.


Eh uite exact asa am fost trimisa acasa cu un antibiotic...Cu ce sunt eu de vina?Vrei sa o invat eu pe doamna doctora?Asa este sistemul nostru medical!!Probabil pe langa caruta de bani pe care am dat-o pt control si analiza ,poate avea pretentia sa o 'cinstesc' ..Sunt cei de la Medas..
Delia-
Postat pe 29 Septembrie 2014 14:04
De la: Delia-, la data 2014-09-29 13:49:55Crede ma kudik 804 daca rezultatul este ca am aceasta infectie simt asa o ura pt el...Ma simt tradata .mintita,murdara...Un soi se resentimente..



Ura afisata aici nu te va vindeca ,dimpotriva ,va intarzia vindecarea,stiai asta??La ce iti foloseste??De cat timp il cunosteai pe acel barbat????Cata incredere aveai in el????Sunt intrebari firesti la care,numai tu cunosti raspunsul corect!!!Ai,si tu,partea ta de vina!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Septembrie 2014 14:06
5 ani de relatie....Bine cu despartiri si impacari dar era treaba serioasa..insa de ceva timp ne am despartit..nu mai exista sentimente...
Delia-
Postat pe 29 Septembrie 2014 14:08
De la: Delia-, la data 2014-09-29 14:04:44
De la: kudika_973641, la data 2014-09-29 13:56:51Exista o procedura anume , care o stie oricine , in urma unui control medical , pacientul fiind mai mult decat suspect de o boala venerica , ramane sub supravegherea medicului , fiind supusa si la cateva intrebari , in ceea ce priveste , ultimul , ultimii barbati , care au avut , raport sexual cu tine !
Nu pot crede ca ai fost trimisa acasa , doar cu un simplu antibiotic , tinand cont de felul in care ti-ai descris simptomele mult prea vizibile si grave in acelasi timp.
Tu procedeaza cum doresti si minte-te singura.


Eh uite exact asa am fost trimisa acasa cu un antibiotic...Cu ce sunt eu de vina?Vrei sa o invat eu pe doamna doctora?Asa este sistemul nostru medical!!Probabil pe langa caruta de bani pe care am dat-o pt control si analiza ,poate avea pretentia sa o 'cinstesc' ..Sunt cei de la Medas..


Delia , eu nu te judec , se poate intampla oricui , mai ales in zilele de azi !!!
Fa-ti o programare la dermato -venerice , pt ca este spre binele tau ! Insanatosire grabnica iti doresc!
kudykkka
Postat pe 29 Septembrie 2014 14:11
De la: Delia-, la data 2014-09-29 14:04:44
De la: kudika_973641, la data 2014-09-29 13:56:51Exista o procedura anume , care o stie oricine , in urma unui control medical , pacientul fiind mai mult decat suspect de o boala venerica , ramane sub supravegherea medicului , fiind supusa si la cateva intrebari , in ceea ce priveste , ultimul , ultimii barbati , care au avut , raport sexual cu tine !
Nu pot crede ca ai fost trimisa acasa , doar cu un simplu antibiotic , tinand cont de felul in care ti-ai descris simptomele mult prea vizibile si grave in acelasi timp.
Tu procedeaza cum doresti si minte-te singura.


Eh uite exact asa am fost trimisa acasa cu un antibiotic...Cu ce sunt eu de vina?Vrei sa o invat eu pe doamna doctora?Asa este sistemul nostru medical!!Probabil pe langa caruta de bani pe care am dat-o pt control si analiza ,poate avea pretentia sa o 'cinstesc' ..Sunt cei de la Medas..



In functie de rezultat,se va continua procedura de tratare a afectiunii tale!!!Dar sa nu astepti miracole peste noapte,tratamentul va continua si va fi si o repetare a analizei la ceva timp dupa terminarea tratamentului!!IN ACEASTA PERIOADA,ESTE INTERZISA ACTIVITATEA SEXUALA
kudika_15804
Postat pe 29 Septembrie 2014 14:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pauza binemeritata de nepasare 8 De la: Arno_28 18 Iulie 2015 12:39
ZODIAC 4 De la: Barbie30 6 August 2010 13:45
picioare nelinistite 22 De la: kudika_19800 14 Noiembrie 2012 11:03
Barbatii peste 40 ani!! 15 De la: Cer_instelat 18 Septembrie 2011 00:09
vreau un sfat 12 De la: _vio_ 7 Martie 2011 09:03