Setari Cookie-uri

Sotia mea refuza sexul.

sau lucru manual
placinta_cu_mere
Postat pe 26 Octombrie 2014 11:54
"nasoala"treaba,tinere!noi,astia de pe aici putem "da cu presupusul" cit vrem...ce e acolo,la tine in casa numai tu poti sti...oricum,nu esti de invidiat!puneti la contributie toata rabdarea de care esti capabil si comunica cu ea pe tema asta,dar,repet:rabdare multa!nu fa reprosuri,nu o judeca,nu o critica...spune-i doar ca o iubesti mult si ca o doresti...totul cu tact,calm si diplomatie...iar in momentele cind accepta fa tot ce poti sa se simta bine.iarasi cu rabdare...stiu ca nu iti va fi usor dar poate vei reusi sa o faci sa isi doreasca ea,sa ia si initiativa.cit despre dormitul separat...asta e greseala fatala,nu trebuia de la inceput,dar,ma rog...adu-o cu tine in pat,la inceput,spune-i ca ti-e dor sa dormi cu ea in brate,fetita trebuia de bebe sa doarma in patutul ei...offf...nu as vrea sa fiu in locul tau...daca e si habotnica,nu te vad bine,nu-ti va fi usor.poate are vreo prietena buna pe care sa o rogi asa,discret,sa vorbeasca cu ea,numai sa nu fie si aceea la fel,sa faci mai rau...in concluzie,vorbeste cu ea cu multa intelegere si rabdare.daca nici asa nu isi revine,vorbeste cu mama ei,cu toata jena...poate ea,fiind mai in virsta,fiind mama ei si dorindu-i binele,va gasi o metoda sa o lamureasca ca si de sot trebuie sa ii pese nu doar de copil.daca nici asa...nu stiu zau,ce ai putea sa faci...ca sex gasesti pe toate drumurile,dar dragoste si afectiune,mai rar...si cred ca tu de asta ai nevoie!
armiedi_19665
Postat pe 2 Noiembrie 2014 08:19
sa o ajuti la treaba nu sa insisti cu asa ceva.
iancu_ioana
Postat pe 3 Noiembrie 2014 16:56
Buna ziua,

In locul dumneavoastra, as incerca sa ma intorc la "origini", sa rememorez care au fost acele lucruri care au atras-o la mine, ce ii facea placere, la ce anume radea, ce a fermecat-o la mine....cu alte cuvinte , sa o recuceriti!!!...asa cum faceati la inceput....nu va fi usor, dar va va multumi la urma....si veti fi impliniti amandoi..bineinteles, sa incercati sa nu neglijati nici fetita....

Nu va concentrati numai pe sex si modalitatile de a face sex...ci mai mult pe ceea ce simte sotia...probabil trauma post natala continua, depinde de organismul fiecarei femei....

Ca femei avem nevoie de mai multa intelegere emotionala si afectiune decat sex...in raport cu dumneavoastra , barbatii...in momentul in care aceste nevoi sunt satisfacute, femeia va va oferi la randul ei si inca mai mult decat asteptati...

Numai dumneavoastra va cunoasteti sotia atat de bine incat sa gasiti acele elemente care o va face sa se "reintoarca"....consilierea de cuplu , in opinia mea intervine numai atunci cand dragostea are slabe sanse sa mai reziste....Voi DOI aveti cheia , nu altii....

Cu stima,
biank23
Postat pe 10 Noiembrie 2014 19:10
Daca sinteti impreuna de 7 ani banuiesc ca inainte de nastere sexul era ok. De aceea sint convinsa ca problema ei este una de natura psihologica aparuta pe fondul fricii de durere. Doar o femeie care a nascut normal poate stii cit de mare este trauma psihologica, un barbat nu va intelege acest lucru. Imagineaza-ti ca de fiecare data cind faci sex simti o durere puternica pe penis, iar asta se intimpla de vreo 10 ori. Chiar daca a 11-a oara nu te mai doare, te vei astepta sa te doara, iar asta iti va taia libidoul. Pentru o femeie este si mai si: daca se asteapta sa o doara nu se va putea relaxa. iar daca nu se relaxeaza sexul va fi oricum neplacut si chiar dureros, ceea ce o va face sa se relaxeze si mai greu sau chiar deloc. Apare un cerc vicios foarte greu de depasit. Mai exista un aspect: 2-3 ani dupa nastere femeilor le scade libidoul din cauza lipsei anumitor hormoni. Mai este oboseala datorita cresterii copilului, stressul, noptile nedormite cind le ies dintisorii, s.a.m.d. Cred ca ti-ai facut acum o idee ce simte sotia ta.
Ce poti face: in nici un caz nu o forta sa nu mai doarma cu fetita. Te va respinge in subconstient si mai tare, va uri sexul si mai mult.
Trebuie sa excludeti eventualele probleme ginecologice datorate nasterii (eventuale cicatrici vicioase ale perineului daca a suferit o epiziotomie-''taietura'', etc) care ar putea sa ii provoace durere in timpul sexului. Deci rpima data mergeti la ginecolog.
Apoi, cu multa rabdare, trebuie sa pregatesti ''cadrul'' ca sa o readuci pe calea cea buna: fetita in grija unei bunici pentru citeva ore, o iesire in oras, un pahar de ceva bun (se stie ca putin alcool relaxeaza femeia :D ), tandreturi si atingeri romantice pe toata durata iesirii in oras, fara apropouri la sex ca si cum ai obliga-o sa faca asta. Crede-ma ca daca faci totul cu tact, cind ajungeti acasa iti va cere ea sa faceti sex. Dar daca ceva nu merge bine, o doare, nu se poate relaxa, las-o in ritmul ei sau chiar renunta (stiu ca vor sari toti barbatii de pe forum ca asa ceva e imposibil-nu e, trebuie sa faci un pic de sacrificiu ca sa o aduci pe calea dreapta, daca vrei sa iti salvezi casnicia, si cred ca vrei...). O sa ai nevoie de multa rabdare, dar odata depasita teama de durere isi va reveni.
Alina_Ml
Postat pe 16 Noiembrie 2014 04:59
De la: kudika_975374, la data 2014-10-22 17:19:40Sunt impreuna cu sotia de 7 ani insa casatoriti doar de 2 ani.
Avem o fetita de aproape 2 ani,si vreau sa zic ca de cand a nascut sotia mea si-a pierdut interesul fata de mine,in sensul ca de aproape fiecare data cand ii propun sa o facem ma refuza,are tot felul de motive si de dureri cand vreau sa facem sex.Nu sunt genul sa stau de ea toata ziua sa o stresez dar am observat ca daca eu nu insist ea bine mersi isi vede de treburi de fetita de curatenie.etc.
Am avut unele discutii cu privire la sex,i-am spus ca petru mine conteaza destul de mult si nu vreau sa o insel pentru ca o iubesc si avem o situatie buna si o fetita,insa parca nu ma ia in serios.Ba mai mult ea doarme cu fata iar eu singur in alta camera.Cateodata mai cedeaza insitentelor mele si accepta dupa care imi reproseaza ca eu numai la asta ma gandesc,moment in care ma simt demoralizat.
Ma simt aiurea in general dearece stiu ca in fiecare zi se repeta aceeasi poveste la noi in casa si ma omoara gandul ca trebuie duc lupta de convingere cu ea sa facem sex.Mi-as dori ca ea sa aiba initiativa,placerea sa imi propuna..nu sa-mi lase impresia ca o face din obligatie.
Ce ar trebui sa fac?


Daca te-ai insurat cu Maica Precista nu prea vad ce ai putea sa faci s-o schimbi!
N-ai vauzt-o de la inceput?
Atunci nu te mai plange!
Arno_28
Postat pe 16 Noiembrie 2014 16:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am aflat ca ma inseala 23 De la: scorpio67 14 Iulie 2009 08:19
Mincinos mizerabil 31 De la: Rumytwos 10 Noiembrie 2014 16:28
"relatiile: pe net 103 De la: urockmyworld 1 Septembrie 2009 03:40
Am gresit sau nu? 100 De la: gabi18dm 20 Ianuarie 2012 19:41
DEPRESIE 31 De la: kudika_11013 18 Martie 2013 10:08