Setari Cookie-uri

Nu mai inteleg nimic...

Salutare.O sa va spun povestea mea si sper sa ma ajutati sa inteleg ce se intampla.Am avut o relatie la distanta timp de 4 ani.Ea e cu 3 ani mai mica decat mine, eu am 22.Ne-am mai despartit de cateva ori in acest timp dar ne impacam in scurt timp ca amandoi renuntam la orgoliu foarte repede.Acum ne-am despartit definitiv, ea a avut initiativa dupa niste greseli de ale mele care s-au repetat.I-am zis ca nu o sa renunt la ea cat timp stiu ca tine la mine si este singura.In acest timp ea vorbea cu un coleg de facultate (amical dar si ceva flirt) iar eu nu stiam.Mai vorbeam cu ea insa era nervoasa pe mine.Cand ne-am intalnit, a cedat si totu a mers bine intre noi, credeam ca ne impacam.Am plecat,ea a revenit la facultate dupa o minivacanta si din nou am revenit in acelasi punct.Intr-o seara cand vorbeam cu ea mi-am dat seama ca ceva chiar nu e in regula.Am intrat pe facebook la ea si i-am vazut conversatia cu ala...Atunci am aflat de el.I-am reprosat chestia asta, ca trebuia sa imi zica si intelegeam si s-a scuzat prin faptu ca nu vorbea nimic rau, dar era de acord cu ala cand ii zicea ca intre ei e ceva mai mult decat prietenie.In fine...Am tot cautat-o, greseala mea, pana si-a schimbat numaru... A venit vacanta de iarna.Ne-am vazut in prima zi, am vorbit calm despre tot, a zis ca poate mai vorbim si mi-a dat numaru ei fara sa il cer.A plecat o zi la facultate si din nou s-a schimbat radical.Era logic ca ceva se intampla dar am ales sa o cred pe ea ca nu e cu nimeni si ca mai tine la mine dar nu vrea sa ne impacam...Am intrebat-o de multe ori daca e cu cineva sau daca simte ceva pentru baiatu ala cu care vorbea.A negat mereu...Imi dadea de inteles ca sufera si ca ii pare rau batea apropouri ca ce nu i-as ierta eu si etc.Ba si prost eram sa o cred...Aveam atata incredere ca nu mai vedeam nimic...Apoi dupa ce ne-am dat de inteles ca ne mai iubim dar mai bine o terminam, s-a terminat vacanta si am plecat...I-am dat peste o saptamana mesaj ca am aflat ca vorbea cu ala si in timpul vacantei si ca trebuia sa imi zica ca sa nu deranjez.Mi-a raspuns chiar baiatu ala, sa o las in pace ca e cu ea de o luna...Nu cred ca ala stia ca imi dadea mesaje in timpu vacantei, nu e din aceiasi localitate cu ea.Am lasat-o in pace, eram dezamagit de atitudinea ei si eram hotarat sa o termin...acum dupa o saptamana imi da ea din nou mesaj dupa alt numar, probabil l-a schimbat iar, in care ma intreaba daca sunt bine ...Ce naiba se intampla...nu ma lasa sa o uit ...Abia ma resemnasem si m-a terminat iar...un pas inainte 2 inapoi
Anonymous19xx
Postat pe 20 Ianuarie 2015 22:23
De la: Anonymous19xx, la data 2015-01-20 22:23:11Salutare.O sa va spun povestea mea si sper sa ma ajutati sa inteleg ce se intampla.Am avut o relatie la distanta timp de 4 ani.Ea e cu 3 ani mai mica decat mine, eu am 22.Ne-am mai despartit de cateva ori in acest timp dar ne impacam in scurt timp ca amandoi renuntam la orgoliu foarte repede.Acum ne-am despartit definitiv, ea a avut initiativa dupa niste greseli de ale mele care s-au repetat.I-am zis ca nu o sa renunt la ea cat timp stiu ca tine la mine si este singura.In acest timp ea vorbea cu un coleg de facultate (amical dar si ceva flirt) iar eu nu stiam.Mai vorbeam cu ea insa era nervoasa pe mine.Cand ne-am intalnit, a cedat si totu a mers bine intre noi, credeam ca ne impacam.Am plecat,ea a revenit la facultate dupa o minivacanta si din nou am revenit in acelasi punct.Intr-o seara cand vorbeam cu ea mi-am dat seama ca ceva chiar nu e in regula.Am intrat pe facebook la ea si i-am vazut conversatia cu ala...Atunci am aflat de el.I-am reprosat chestia asta, ca trebuia sa imi zica si intelegeam si s-a scuzat prin faptu ca nu vorbea nimic rau, dar era de acord cu ala cand ii zicea ca intre ei e ceva mai mult decat prietenie.In fine...Am tot cautat-o, greseala mea, pana si-a schimbat numaru... A venit vacanta de iarna.Ne-am vazut in prima zi, am vorbit calm despre tot, a zis ca poate mai vorbim si mi-a dat numaru ei fara sa il cer.A plecat o zi la facultate si din nou s-a schimbat radical.Era logic ca ceva se intampla dar am ales sa o cred pe ea ca nu e cu nimeni si ca mai tine la mine dar nu vrea sa ne impacam...Am intrebat-o de multe ori daca e cu cineva sau daca simte ceva pentru baiatu ala cu care vorbea.A negat mereu...Imi dadea de inteles ca sufera si ca ii pare rau batea apropouri ca ce nu i-as ierta eu si etc.Ba si prost eram sa o cred...Aveam atata incredere ca nu mai vedeam nimic...Apoi dupa ce ne-am dat de inteles ca ne mai iubim dar mai bine o terminam, s-a terminat vacanta si am plecat...I-am dat peste o saptamana mesaj ca am aflat ca vorbea cu ala si in timpul vacantei si ca trebuia sa imi zica ca sa nu deranjez.Mi-a raspuns chiar baiatu ala, sa o las in pace ca e cu ea de o luna...Nu cred ca ala stia ca imi dadea mesaje in timpu vacantei, nu e din aceiasi localitate cu ea.Am lasat-o in pace, eram dezamagit de atitudinea ei si eram hotarat sa o termin...acum dupa o saptamana imi da ea din nou mesaj dupa alt numar, probabil l-a schimbat iar, in care ma intreaba daca sunt bine ...Ce naiba se intampla...nu ma lasa sa o uit ...Abia ma resemnasem si m-a terminat iar...un pas inainte 2 inapoi


Nu se intampla nimic deosebit,se joaca cu tine!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Ianuarie 2015 07:15
Fata e la varsta la care tatoneaza si invata . Iar daca mai are si o fire mai rebela....acolo e.
Rotty_
Postat pe 21 Ianuarie 2015 07:57
Eu cred ca incearca sa joace la 2 capete si sa va faca pe amandoi din vorbe, mesaje, astfel incat: la facultate are cu cine iesi, iar daca are chef sa diversifice, apeleaza la tine. Eu zic sa-i dai un mare flit, asta te va invata pe tine ca nu tot ce zboara, se mananca (nu toate fetele/femeile care se baga-n seama cu tine, impuindu-ti capul cu bla-blauri te si iubeste), iar ea va realiza, poate, ca nu e bine sa dai sperante unui om si ca nu esti chiar atat de naiv (sa fiu eleganta) incat sa pui botul la orice.
Mai exista si posibilitatea ca sa profiti de ea, adica sa-ti bati joc de ea prefacandu-te ca esti implicat, dandu-i sperante ca-n cazul in care va voi vreodata sa fie cu tine, chiar si pt o vacanta, sa-i dai papucii atunci. Stiu ca suna diabolic, insa unii/unele si-o merita!
puiut_77
Postat pe 21 Ianuarie 2015 08:14
Nu sunt genul razbunator, nu-mi place sa imi bat joc de cineva doar asa sa ma simt eu bine.As vrea sa nu mai stiu nimic de ea dar cand totul pare in regula si sunt bine psihic, BUM...da iar cate un semn care ma face sa ma gandesc inconstient ca vrea sa ne impacam.Si desi vreau sa o uit ca stiu ca nu merita sa-mi bat capu, nu reusesc sa fac ce mi-am propus cand apare speranta ca vrea sa ne impacam...e ca dracu...
Anonymous19xx
Postat pe 21 Ianuarie 2015 12:07
De la: Anonymous19xx, la data 2015-01-21 12:07:35Nu sunt genul razbunator, nu-mi place sa imi bat joc de cineva doar asa sa ma simt eu bine.As vrea sa nu mai stiu nimic de ea dar cand totul pare in regula si sunt bine psihic, BUM...da iar cate un semn care ma face sa ma gandesc inconstient ca vrea sa ne impacam.Si desi vreau sa o uit ca stiu ca nu merita sa-mi bat capu, nu reusesc sa fac ce mi-am propus cand apare speranta ca vrea sa ne impacam...e ca dracu...

e de inteles, insa asta se va rezolva-n timp, iar pt a avea acest ragaz poate ar fi bine sa-i urmezi exemplul si sa-ti mai schimbi nr de tel ori sa-i dai respingere automata a apelurilor/sms-urilor. Cat priveste mesajele online, o poti bloca, macar pt o vreme sa vezi daca lovindu-se de distantarea/respingerea ta te va mai cauta. Eu cred ca nu, insa poti testa si ma poti contrazice.
puiut_77
Postat pe 21 Ianuarie 2015 12:13
Am blocato si pe FB, i-am blocat si numarul si l-am sters din telefon.Mi-a dat mesaj de pe alt numar si m-a cautat de pe alt cont de facebook..unu facut la nimereala...
Anonymous19xx
Postat pe 21 Ianuarie 2015 12:22
De la: Anonymous19xx, la data 2015-01-21 12:07:35Nu sunt genul razbunator, nu-mi place sa imi bat joc de cineva doar asa sa ma simt eu bine.As vrea sa nu mai stiu nimic de ea dar cand totul pare in regula si sunt bine psihic, BUM...da iar cate un semn care ma face sa ma gandesc inconstient ca vrea sa ne impacam.Si desi vreau sa o uit ca stiu ca nu merita sa-mi bat capu, nu reusesc sa fac ce mi-am propus cand apare speranta ca vrea sa ne impacam...e ca dracu...


Fii indiferent fata de "semnele" facute de tanara respectiva!!Ce este atat de greu????Si razbunarea,intr-adevar,nu este o solutie inspirata,numai lasii o practica!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Ianuarie 2015 12:23
De la: Anonymous19xx, la data 2015-01-21 12:22:29Am blocato si pe FB, i-am blocat si numarul si l-am sters din telefon.Mi-a dat mesaj de pe alt numar si m-a cautat de pe alt cont de facebook..unu facut la nimereala...



Fii impasibil!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Ianuarie 2015 12:23
De la: Anonymous19xx, la data 2015-01-21 12:22:29Am blocato si pe FB, i-am blocat si numarul si l-am sters din telefon.Mi-a dat mesaj de pe alt numar si m-a cautat de pe alt cont de facebook..unu facut la nimereala...


ori ce ai face sub nici o forma sa nu asculti de femeia de mai sus
george1
Postat pe 21 Ianuarie 2015 12:24
De la: Anonymous19xx, la data 2015-01-21 12:22:29Am blocato si pe FB, i-am blocat si numarul si l-am sters din telefon.Mi-a dat mesaj de pe alt numar si m-a cautat de pe alt cont de facebook..unu facut la nimereala...

Atunci schimba-ti nr de telefon, cat despre FB, nu mai accepta-n lista ta, macar pt o vreme, cererea de prietenie a cuiva pe care nu-l cunosti in viata reala. Tot acolo, poti seta sa nu primesti mesaje decat de la prieteni, la fel sa nu-ti poate fi vizualizat profilul/activitatea decat de prieteni.
puiut_77
Postat pe 21 Ianuarie 2015 12:29
Oare de ce nu a fost in stare sa fie sincera dupa 4 ani ? sa imi spuna ca are pe altcineva si sa nu mai incerc sa ne impacam...Mereu zicea sa o las in pace dar stia ca asta ma va face sa renunt la ea...
Anonymous19xx
Postat pe 21 Ianuarie 2015 12:33
De la: puiut_77, la data 2015-01-21 12:29:40
De la: Anonymous19xx, la data 2015-01-21 12:22:29Am blocato si pe FB, i-am blocat si numarul si l-am sters din telefon.Mi-a dat mesaj de pe alt numar si m-a cautat de pe alt cont de facebook..unu facut la nimereala...

Atunci schimba-ti nr de telefon, cat despre FB, nu mai accepta-n lista ta, macar pt o vreme, cererea de prietenie a cuiva pe care nu-l cunosti in viata reala. Tot acolo, poti seta sa nu primesti mesaje decat de la prieteni, la fel sa nu-ti poate fi vizualizat profilul/activitatea decat de prieteni.


.. poti seta sa nu primesti mesaje decat de la prieteni...


Valabil si pt tine , ca tot te plangeai de mesajele private pe kudika.
-Dyna-
Postat pe 21 Ianuarie 2015 12:34
De la: Anonymous19xx, la data 2015-01-21 12:33:11Oare de ce nu a fost in stare sa fie sincera dupa 4 ani ? sa imi spuna ca are pe altcineva si sa nu mai incerc sa ne impacam...Mereu zicea sa o las in pace dar stia ca asta ma va face sa renunt la ea...



alooo,,laso ma ca ea te a lasat pe tn,,cauta ti alta,,o sa ti treaca stai linistit
george1
Postat pe 21 Ianuarie 2015 12:35
De la: Anonymous19xx, la data 2015-01-21 12:33:11Oare de ce nu a fost in stare sa fie sincera dupa 4 ani ? sa imi spuna ca are pe altcineva si sa nu mai incerc sa ne impacam...Mereu zicea sa o las in pace dar stia ca asta ma va face sa renunt la ea...



Varsta,tinere,aceasta este autorul tuturor problemelor!!!Sunteti niste copii,la care nu s-a efectuat,inca,sedimentarea sentimentelor!!!Pentru voi,aceasta perioada este precum vinul,care inca fierbe,care este inca pe boasca!!!Sunt si astfel de tinere,ea este o fetiscana aflata in tatonari ale varstei,si nici tu nu esti departe de ea!!De ce nu a fost in stare sa fie sincera cu tine?????Pentru ca nu poate fi in stare de ceva trainic la varsta adolescentei!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Ianuarie 2015 12:38
De la: Anonymous19xx, la data 2015-01-21 12:33:11Oare de ce nu a fost in stare sa fie sincera dupa 4 ani ? sa imi spuna ca are pe altcineva si sa nu mai incerc sa ne impacam...Mereu zicea sa o las in pace dar stia ca asta ma va face sa renunt la ea...

Poate pt ca e duplicitara. Ori ca-i place sa se joace.
puiut_77
Postat pe 21 Ianuarie 2015 12:40
nu lua de bun ce zice femeia de mai sus
george1
Postat pe 21 Ianuarie 2015 12:41
De la: puiut_77, la data 2015-01-21 12:40:56
De la: Anonymous19xx, la data 2015-01-21 12:33:11Oare de ce nu a fost in stare sa fie sincera dupa 4 ani ? sa imi spuna ca are pe altcineva si sa nu mai incerc sa ne impacam...Mereu zicea sa o las in pace dar stia ca asta ma va face sa renunt la ea...

Poate pt ca e duplicitara. Ori ca-i place sa se joace.


Nu e genul sa umble cu mai multi odata sau sa isi bata joc intentionat de cineva...
Anonymous19xx
Postat pe 21 Ianuarie 2015 12:46
De la: Anonymous19xx, la data 2015-01-21 12:46:06
De la: puiut_77, la data 2015-01-21 12:40:56
De la: Anonymous19xx, la data 2015-01-21 12:33:11Oare de ce nu a fost in stare sa fie sincera dupa 4 ani ? sa imi spuna ca are pe altcineva si sa nu mai incerc sa ne impacam...Mereu zicea sa o las in pace dar stia ca asta ma va face sa renunt la ea...

Poate pt ca e duplicitara. Ori ca-i place sa se joace.


Nu e genul sa umble cu mai multi odata sau sa isi bata joc intentionat de cineva...

Da, nu umbla cu mai multi odata, ci-i scoate la rampa pe rand: cand il baga-n seama pe unul, cand pe celalalt.
puiut_77
Postat pe 21 Ianuarie 2015 12:48
De la: Anonymous19xx, la data 2015-01-21 12:46:06
De la: puiut_77, la data 2015-01-21 12:40:56
De la: Anonymous19xx, la data 2015-01-21 12:33:11Oare de ce nu a fost in stare sa fie sincera dupa 4 ani ? sa imi spuna ca are pe altcineva si sa nu mai incerc sa ne impacam...Mereu zicea sa o las in pace dar stia ca asta ma va face sa renunt la ea...

Poate pt ca e duplicitara. Ori ca-i place sa se joace.


Nu e genul sa umble cu mai multi odata sau sa isi bata joc intentionat de cineva...



Atunci cum justifici comportamentul ei in relatia cu tine???
kudika_15804
Postat pe 21 Ianuarie 2015 12:49
De la: Anonymous19xx, la data 2015-01-21 12:46:06
De la: puiut_77, la data 2015-01-21 12:40:56
De la: Anonymous19xx, la data 2015-01-21 12:33:11Oare de ce nu a fost in stare sa fie sincera dupa 4 ani ? sa imi spuna ca are pe altcineva si sa nu mai incerc sa ne impacam...Mereu zicea sa o las in pace dar stia ca asta ma va face sa renunt la ea...

Poate pt ca e duplicitara. Ori ca-i place sa se joace.


Nu e genul sa umble cu mai multi odata sau sa isi bata joc intentionat de cineva...


cum nu i genul ma daca zici ca ai prinso in fapt,,mai suntem si noi barbati sau ce facem?,,laso cauta ti alta
george1
Postat pe 21 Ianuarie 2015 12:51
Ma cand s-a combinat cu ala nu mai era cu mine...Dar m-a mintit ca e singura si m-a lasat sa insist ca fraieru
Anonymous19xx
Postat pe 21 Ianuarie 2015 12:58
Probabil asteapta s-o prinda si-n drept, nu doar in fapt! Omule acum esti in faza de negare, insa ea va trece si vei vedea cum e ea de fapt, insa ai nitica rabdare si da-i vant din pupa.
puiut_77
Postat pe 21 Ianuarie 2015 13:02
Ma faci sa ma gandesc la daca chiar e asa...Nu a fost cu ala cand cat timp a fot cu mine si de aia zic ca nu m-a inselat...Da, s-a purtat ca dracu dar nu pot s-o acuz ca m-a inselat daca nu era in relatie cu mine...
Anonymous19xx
Postat pe 21 Ianuarie 2015 13:05
De la: Anonymous19xx, la data 2015-01-21 13:05:38Ma faci sa ma gandesc la daca chiar e asa...Nu a fost cu ala cand cat timp a fot cu mine si de aia zic ca nu m-a inselat...Da, s-a purtat ca dracu dar nu pot s-o acuz ca m-a inselat daca nu era in relatie cu mine...

Pai in postarea anterioara spuneai ca te-a mintit si te-a determinat sa insisti doar pt a fi roata de rezerva. De ce nu ai nitica rabdare, timp in care fa ceva pt a nu putea lua legatura cu tine. Asa te vei lamuri ce si cum. Nu actiona sub impulsul dorintei de moment.
puiut_77
Postat pe 21 Ianuarie 2015 13:08
Da m-a mintit...eram despartiti, eu insistam sa ne impacam...nu stiam ca e cu altu...imi zicea ca e singura dar ca nu vrea sa ne mai impacam.Nu mai era cu mine in aceasta perioada...
Anonymous19xx
Postat pe 21 Ianuarie 2015 13:10
De la: Anonymous19xx, la data 2015-01-21 12:58:02Ma cand s-a combinat cu ala nu mai era cu mine...Dar m-a mintit ca e singura si m-a lasat sa insist ca fraieru


pai acelasi lucru e si cu ala daca vorbea cu tn,,treaba ta tu o cunosti ce si cum a facut,,daca a mers o secunda la 2 capete eu zic sa ti cauti alta,,sunt o gramada femei bune
george1
Postat pe 21 Ianuarie 2015 13:11
De la: Anonymous19xx, la data 2015-01-21 13:10:11Da m-a mintit...eram despartiti, eu insistam sa ne impacam...nu stiam ca e cu altu...imi zicea ca e singura dar ca nu vrea sa ne mai impacam.Nu mai era cu mine in aceasta perioada...

Pai scriai initial, ca ai aflat de la ala, ca-n perioada cu pricina ei erau impreuna de-o luna, deci.............. Pt ce te agati de spusele ei? Nu crezi c-ar fi mai bine sa vezi tu cum sta treaba? O poti face si prin a-i spune sa te lase-n pace ca esti cu altcineva spre ex si vezi ce iese.
puiut_77
Postat pe 21 Ianuarie 2015 13:15
De la: puiut_77, la data 2015-01-21 13:15:15
De la: Anonymous19xx, la data 2015-01-21 13:10:11Da m-a mintit...eram despartiti, eu insistam sa ne impacam...nu stiam ca e cu altu...imi zicea ca e singura dar ca nu vrea sa ne mai impacam.Nu mai era cu mine in aceasta perioada...

Pai scriai initial, ca ai aflat de la ala, ca-n perioada cu pricina ei erau impreuna de-o luna, deci.............. Pt ce te agati de spusele ei? Nu crezi c-ar fi mai bine sa vezi tu cum sta treaba? O poti face si prin a-i spune sa te lase-n pace ca esti cu altcineva spre ex si vezi ce iese.


lasa scenariile
george1
Postat pe 21 Ianuarie 2015 13:18
off..am cautat-o sa ne impacam si am vorbit cam 2 luni de zile...ea s-a combinat cu ala cam pe 15 decembrie aproximativ...eu am aflat de el cam pe 12 ianuarie...eu nu mai sunt cu ea cam de pe 20 noiembrie...dar pe 2 decembrie ne-am intalnit si totu a fost ok intre noi...
Anonymous19xx
Postat pe 21 Ianuarie 2015 13:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BUNA SEAR ADRAGI PRIETENI! 2 De la: Barbie30 10 Septembrie 2010 16:43
un sfat va rog 16 De la: sirghea 18 Mai 2010 18:32
A fost iubire sau ce a fost? 16 De la: yumalai 2 Mai 2009 15:56
De ce l-a durut atat de mult si il doare o simpla intalnire? 3 De la: nor_cenusiu 27 Iunie 2011 17:05
cine a gresit? 10 De la: 13 Ianuarie 2014 21:45