Setari Cookie-uri

decizie pentru viata

asa cum ti am zis,,,nu vrei decat vorbaraie,,de stiut sti ce ai de facut
george1
Postat pe 27 Ianuarie 2015 20:02
Draga George,

Fii bun si du-te si flirteaza in alta parte....aici incerc sa discut o problema. Nu-ti convine ce zice altcineva???Foarte bine,dezbate-l cu argumente, inteligent daca nu abtine-te de la raspusuri sau comentarii mai bine zis, de genul pe care le-ai lasat mai inainte.
Eu am creeat acest topic pentru mine si pentru cele care se mao confrunta cu o situatie similara.... cer un sfat, o parere (cum zici tu , ca nu exista sfat, whatever ???? ) , pe care le-am primit si multumesc tuturor pentru asta.

Dyna , ca o fi prietena ta sau nu , ii multumesc foarte mult pentru raspunsuri cu siguranta am sa iau in considerare tot ce a spus.
-Allexa-
Postat pe 27 Ianuarie 2015 20:09
draga alexa

flirteaz unde vreau ,,am ,,dezbatut ,cu argumente ,ca nu ti plac tie e cu totul altceva ,,ai discutat problema ai primit pareri

nu trebui sa ei in considerare nimic,tre sa te ei pe tn in considerare ca sti ce ai de facut,lasa prostiile ca ti e frica de singuratate la 21 de ani,si nu mai continua sa vorbesti vorbe,,e simplu ce ai de facut,,,cat e ceasul in america?
george1
Postat pe 27 Ianuarie 2015 20:16
De la: george1, la data 2015-01-27 20:16:45draga alexa

flirteaz unde vreau ,,am ,,dezbatut ,cu argumente ,ca nu ti plac tie e cu totul altceva ,,ai discutat problema ai primit pareri

nu trebui sa ei in considerare nimic,tre sa te ei pe tn in considerare ca sti ce ai de facut,lasa prostiile ca ti e frica de singuratate la 21 de ani,si nu mai continua sa vorbesti vorbe,,e simplu ce ai de facut,,,cat e ceasul in america?


1:20 PM

Daca stiam ce am de facut nu mai intram pe forumul asta
-Allexa-
Postat pe 27 Ianuarie 2015 20:20
De la: -Allexa-, la data 2015-01-27 20:20:34
De la: george1, la data 2015-01-27 20:16:45draga alexa

flirteaz unde vreau ,,am ,,dezbatut ,cu argumente ,ca nu ti plac tie e cu totul altceva ,,ai discutat problema ai primit pareri

nu trebui sa ei in considerare nimic,tre sa te ei pe tn in considerare ca sti ce ai de facut,lasa prostiile ca ti e frica de singuratate la 21 de ani,si nu mai continua sa vorbesti vorbe,,e simplu ce ai de facut,,,cat e ceasul in america?


1:20 PM

Daca stiam ce am de facut nu mai intram pe forumul asta


eronat,,vezi ce zici in primele postari,,deci stiai ce ai de facut ai nevoie doar de confirmari,ca ti e greu sa te desprinzi dar sti ca tre so faci


si ce cauti la 1 20 pe net,,,te lasa boifrendu?
george1
Postat pe 27 Ianuarie 2015 20:29
Allexa,nu este bine deloc,ce fel de barbat este acela,care iti interzice sa iti vezi prietenii????El nu are prieteni,nu se intalneste cu ei,chiar sporadic vorbind????Nu este firesc ce se intampla si nu este normal ca tu sa accepti in continuare asa ceva!!!!Traiti printre oameni,intalniti oameni,socializati cu ei!!!Teama de singuratate???NU,cred ca este,mai degraba,teama de a fi cu tine insati,nu iti cunosti valoarea,nu ai incredere in tine!!!!!ESTI TANARA,ai viata la picioare!!!Studiaza,caci acum trebuie sa te dezvolti,dupa care,iti poti stabili un traseu in viata,si pe cel amoros,deopotriva!!!!!!De unde teaama aceasta????Atunci cand te dedici studiului,nici nu ai mult timp la dispozitie pentru a te dedica anturajului,nu cred ca singuratatea te poate afecta atat de mult!!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Ianuarie 2015 20:32
De la: george1, la data 2015-01-27 20:29:29
De la: -Allexa-, la data 2015-01-27 20:20:34
De la: george1, la data 2015-01-27 20:16:45draga alexa

flirteaz unde vreau ,,am ,,dezbatut ,cu argumente ,ca nu ti plac tie e cu totul altceva ,,ai discutat problema ai primit pareri

nu trebui sa ei in considerare nimic,tre sa te ei pe tn in considerare ca sti ce ai de facut,lasa prostiile ca ti e frica de singuratate la 21 de ani,si nu mai continua sa vorbesti vorbe,,e simplu ce ai de facut,,,cat e ceasul in america?


1:20 PM

Daca stiam ce am de facut nu mai intram pe forumul asta


eronat,,vezi ce zici in primele postari,,deci stiai ce ai de facut ai nevoie doar de confirmari,ca ti e greu sa te desprinzi dar sti ca tre so faci


si ce cauti la 1 20 pe net,,,te lasa boifrendu?




ma bucur ca domnia ta este intotdeauna corect, si ceilalti "eronat"... lol...
-Allexa-
Postat pe 28 Ianuarie 2015 03:55
De la: kudika_15804, la data 2015-01-27 20:32:29Allexa,nu este bine deloc,ce fel de barbat este acela,care iti interzice sa iti vezi prietenii????El nu are prieteni,nu se intalneste cu ei,chiar sporadic vorbind????Nu este firesc ce se intampla si nu este normal ca tu sa accepti in continuare asa ceva!!!!Traiti printre oameni,intalniti oameni,socializati cu ei!!!Teama de singuratate???NU,cred ca este,mai degraba,teama de a fi cu tine insati,nu iti cunosti valoarea,nu ai incredere in tine!!!!!ESTI TANARA,ai viata la picioare!!!Studiaza,caci acum trebuie sa te dezvolti,dupa care,iti poti stabili un traseu in viata,si pe cel amoros,deopotriva!!!!!!De unde teaama aceasta????Atunci cand te dedici studiului,nici nu ai mult timp la dispozitie pentru a te dedica anturajului,nu cred ca singuratatea te poate afecta atat de mult!!!!



Doamna cred ca aveti mare dreptate....acum fac legatura intre neincredera in mine care o am si care mi se trage de demult inca din scoala gimnaziala cand se faceau glume pe seama greutatii mele si ceea ce mi se intampla acum.....de aici si teama ca raman singura.

Ce am vrut sa zic este ca, are si el prieteni, trebuie sa ma duc la petrecerile la care el se duce eu am 21 de ani, toata lumea de la petrecere respectiv prietenii lui sunt intre 45-50 de ani + si apoi se itreaba eu de ce stau deoparte. Daca incerc sa stau langa el pentru ca nu gasesc subiecte comune cu celelalte femei, sunt alungata de prietenii lui ca stau si ascult ce au ei de vorba ca intre barbati. Cred ca cel mai mult simt o rusine sau parerea de rau atunci cand trebuie sa ies in lume cu el, gen zile de nasteri, nunti ,alte petreceri de genul acesta sau evenimente.... cel mai mult "imi place" sa ma duc la mama lui din doua in doua saptamani pentru ca stiu ca ma uraste atat de mult.... si "iubitul " meu zicea ca mamele de baieti nu sunt ca mamele de fete, mamele de baieti sunt mult mai exigente pentru ca trebuie sa gaseasca cei mai bun pentru baietii lor, nu orice femeie , zice el , si de-asta "mama lui ma iubeste ca sarea in ochi pentru ca eu nu stiu sa gatesc cum ea gateste sa spal sa alea sa alea" ...insa daca ar stii el ca mama nu ii poate nici numele poate si-ar schimba parerea... ce sa mai zic acum ..... insa el se fereste de mama de .. tatal meu vitreg de cand l-au amenintat.
-Allexa-
Postat pe 28 Ianuarie 2015 04:06
De la: -Allexa-, la data 2015-01-28 04:06:45
De la: kudika_15804, la data 2015-01-27 20:32:29Allexa,nu este bine deloc,ce fel de barbat este acela,care iti interzice sa iti vezi prietenii????El nu are prieteni,nu se intalneste cu ei,chiar sporadic vorbind????Nu este firesc ce se intampla si nu este normal ca tu sa accepti in continuare asa ceva!!!!Traiti printre oameni,intalniti oameni,socializati cu ei!!!Teama de singuratate???NU,cred ca este,mai degraba,teama de a fi cu tine insati,nu iti cunosti valoarea,nu ai incredere in tine!!!!!ESTI TANARA,ai viata la picioare!!!Studiaza,caci acum trebuie sa te dezvolti,dupa care,iti poti stabili un traseu in viata,si pe cel amoros,deopotriva!!!!!!De unde teaama aceasta????Atunci cand te dedici studiului,nici nu ai mult timp la dispozitie pentru a te dedica anturajului,nu cred ca singuratatea te poate afecta atat de mult!!!!



Doamna cred ca aveti mare dreptate....acum fac legatura intre neincredera in mine care o am si care mi se trage de demult inca din scoala gimnaziala cand se faceau glume pe seama greutatii mele si ceea ce mi se intampla acum.....de aici si teama ca raman singura.

Ce am vrut sa zic este ca, are si el prieteni, trebuie sa ma duc la petrecerile la care el se duce eu am 21 de ani, toata lumea de la petrecere respectiv prietenii lui sunt intre 45-50 de ani + si apoi se itreaba eu de ce stau deoparte. Daca incerc sa stau langa el pentru ca nu gasesc subiecte comune cu celelalte femei, sunt alungata de prietenii lui ca stau si ascult ce au ei de vorba ca intre barbati. Cred ca cel mai mult simt o rusine sau parerea de rau atunci cand trebuie sa ies in lume cu el, gen zile de nasteri, nunti ,alte petreceri de genul acesta sau evenimente.... cel mai mult "imi place" sa ma duc la mama lui din doua in doua saptamani pentru ca stiu ca ma uraste atat de mult.... si "iubitul " meu zicea ca mamele de baieti nu sunt ca mamele de fete, mamele de baieti sunt mult mai exigente pentru ca trebuie sa gaseasca cei mai bun pentru baietii lor, nu orice femeie , zice el , si de-asta "mama lui ma iubeste ca sarea in ochi pentru ca eu nu stiu sa gatesc cum ea gateste sa spal sa alea sa alea" ...insa daca ar stii el ca mama nu ii poate nici numele poate si-ar schimba parerea... ce sa mai zic acum ..... insa el se fereste de mama de .. tatal meu vitreg de cand l-au amenintat.



Da,inteleg toate acestea si nu sunt deloc placute,DEBARASEAZA-TE de acest balastru din viata ta!!Sa nu iti mai fie teama de TINE,accepta-te asa cum esti si nu da importanta cuvintelor de reavointa venite din partea oamenilor,in general,si in special,din partea celor,care nu te cunosc,nu stiu ce este in inima ta si ,care nu traiesc viata ta!!Revin cu indemnul sa te reapropii de mama ta,ea te va asculta site va incuraja,chiar daca,uneori,va fi aspra cu tine,este MAMA TA!!!

Draga mea,lucrul cu propriul sine este cel mai greu,dar este si aducator de satisfactii,treci la treaba,lasa lamentarea,construieste-ti alt ideal si fa tot posibilul sa il atingi,nu lasa viata sa treaca pe langa tine fara rost!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Ianuarie 2015 07:15
De la: -Allexa-, la data 2015-01-28 04:06:45[quote




Ce am vrut sa zic este ca, are si el prieteni, trebuie sa ma duc la petrecerile la care el se duce eu am 21 de ani, toata lumea de la petrecere respectiv prietenii lui sunt intre 45-50 de ani + si apoi se itreaba eu de ce stau deoparte. Daca incerc sa stau langa el pentru ca nu gasesc subiecte comune cu celelalte femei, sunt alungata de prietenii lui ca stau si ascult ce au ei de vorba ca intre barbati. Cred ca cel mai mult simt o rusine sau parerea de rau atunci cand trebuie sa ies in lume cu el, gen zile de nasteri, nunti ,alte petreceri de genul acesta sau evenimente.... cel mai mult "imi place" sa ma duc la mama lui din doua in doua saptamani pentru ca stiu ca ma uraste atat de mult.... si "iubitul " meu zicea ca mamele de baieti nu sunt ca mamele de fete, mamele de baieti sunt mult mai exigente pentru ca trebuie sa gaseasca cei mai bun pentru baietii lor, nu orice femeie , zice el , si de-asta "mama lui ma iubeste ca sarea in ochi pentru ca eu nu stiu sa gatesc cum ea gateste sa spal sa alea sa alea" ...insa daca ar stii el ca mama nu ii poate nici numele poate si-ar schimba parerea... ce sa mai zic acum ..... insa el se fereste de mama de .. tatal meu vitreg de cand l-au amenintat.


Allexa , tu esti dependenta de acest barbat , ma refer financiar ...ceva anume te retine langa el.
Din cele citite , nu vad sa-ti lipseasca increderea in tine , ba dimpotriva , chiar te complaci in situatia in care esti .
Nu mama lui este pb ta , ci el !!!
Iar toate pb si discutiile care s-au ivit in familiile voastre , tu esti singura care ai dat curs acestor discutii.

Desi poti pleca oricand de la el , tu ramai totusi iti place postura de victima ?
Nu-ti place sa iesi cu el in lume , iti este rusine , spui ca bea , fumeaza , sta acasa ...iar tu-l intretii....probabil ca toate astea te retin sa ramai alaturi de el.

Poate ca am fost rautacioasa , dar daca-ti doreai sa pleci , plecai fara sa te uiti inapoi.
Singura care te poti ajuta , esti tu !


-Dyna-
Postat pe 28 Ianuarie 2015 17:52
ma bucur ca domnia ta este intotdeauna corect, si ceilalti "eronat"... lol...

bucurate,,ca parerile unora sunt eronate nu i problema mea,,,,

tu vad ca nu faci aici altceva decat sa cauti sa i dai dreptate lui 804,,,cica doamna cred ca aveti mare dreptate ca mi lipseste increderea pai o arati tu singura in primele postari si ca ti e ca ramai singura,,dar na asteptai sa ti zica ea sa i poti da dreptate

acum banuiesc ca esti in pauzele alea cand vi de la munca sa i faci mancare si sa vezi daca totul e in regula nu?
george1
Postat pe 28 Ianuarie 2015 18:33
cum sa fie dependenta ca ea munceste si el sta pe canapea si bea si fumeaza n auzi
george1
Postat pe 28 Ianuarie 2015 18:35
De la: -Allexa-, la data 2015-01-22 16:10:59Ok , , si-a luat propria lui casa, si ne-am mutat in casa noua.....

vrea copil. eu i-am spus daca vrei copil te casatoresti cu mine,..

dar el a spus ca nu vrea casatorie ca eu sa nu am dreptul niciodata la casa,si la lucrurile lui (care dealtfel nici nu are asa multe lucuri,

nu are o scoala terminata, castiga salariul minim aici eu nu am ce sa ii cer)....:



Ma intreb cu ce si-a luat casa noua ?
Plateste ea si chiria (presupun ) cred ca adevarul este undeva in aer
-Dyna-
Postat pe 28 Ianuarie 2015 19:07
ee si a luato in rate draga prin programul prima casa ,si ii e ca io ia ea daca se casatoreste da ea vrea sa se casatoreasca ca sa faca copii cu el desi cand vorbeste de varsta lui e
george1
Postat pe 28 Ianuarie 2015 19:15
De la: -Allexa-, la data 2015-01-28 04:06:45[quote

. Cred ca cel mai mult simt o rusine sau parerea de rau atunci cand trebuie sa ies in lume cu el, gen zile de nasteri, nunti ,alte petreceri de genul acesta sau evenimente....



Si cu toate astea , facea un copil cu el , daca ar fi luat-o de sotie
-Dyna-
Postat pe 28 Ianuarie 2015 19:24
Propun sa-l tina in casa , ca-n lume ii este rusine cu el , in pat cu el , nu-i este rusine .


Topic inventat la secunda
-Dyna-
Postat pe 28 Ianuarie 2015 19:29
eee cum sa inventeze draga,,,,dar nu i aia problema problema e ce se vrea sa se arate
george1
Postat pe 28 Ianuarie 2015 19:33
Importanta este gramatica si facultatea !
-Dyna-
Postat pe 28 Ianuarie 2015 19:38
este,,dar mai mult sa aratam lucruri lumii din pacate
george1
Postat pe 28 Ianuarie 2015 19:45
Gramatica si o facultate nu te face mai destept !
Ca sa fii prost nu ai nevoie de scoala , ci de fitze !
-Dyna-
Postat pe 28 Ianuarie 2015 19:58
lol
Si cand ma gandesc ca am vorbit cand trebuia sa tac
-Dyna-
Postat pe 28 Ianuarie 2015 20:02
nu mai vorbii cu prost
george1
Postat pe 28 Ianuarie 2015 20:15
De la: -Dyna-, la data 2015-01-28 17:52:46
De la: -Allexa-, la data 2015-01-28 04:06:45[quote




Ce am vrut sa zic este ca, are si el prieteni, trebuie sa ma duc la petrecerile la care el se duce eu am 21 de ani, toata lumea de la petrecere respectiv prietenii lui sunt intre 45-50 de ani + si apoi se itreaba eu de ce stau deoparte. Daca incerc sa stau langa el pentru ca nu gasesc subiecte comune cu celelalte femei, sunt alungata de prietenii lui ca stau si ascult ce au ei de vorba ca intre barbati. Cred ca cel mai mult simt o rusine sau parerea de rau atunci cand trebuie sa ies in lume cu el, gen zile de nasteri, nunti ,alte petreceri de genul acesta sau evenimente.... cel mai mult "imi place" sa ma duc la mama lui din doua in doua saptamani pentru ca stiu ca ma uraste atat de mult.... si "iubitul " meu zicea ca mamele de baieti nu sunt ca mamele de fete, mamele de baieti sunt mult mai exigente pentru ca trebuie sa gaseasca cei mai bun pentru baietii lor, nu orice femeie , zice el , si de-asta "mama lui ma iubeste ca sarea in ochi pentru ca eu nu stiu sa gatesc cum ea gateste sa spal sa alea sa alea" ...insa daca ar stii el ca mama nu ii poate nici numele poate si-ar schimba parerea... ce sa mai zic acum ..... insa el se fereste de mama de .. tatal meu vitreg de cand l-au amenintat.


Allexa , tu esti dependenta de acest barbat , ma refer financiar ...ceva anume te retine langa el.
Din cele citite , nu vad sa-ti lipseasca increderea in tine , ba dimpotriva , chiar te complaci in situatia in care esti .
Nu mama lui este pb ta , ci el !!!
Iar toate pb si discutiile care s-au ivit in familiile voastre , tu esti singura care ai dat curs acestor discutii.

Desi poti pleca oricand de la el , tu ramai totusi iti place postura de victima ?
Nu-ti place sa iesi cu el in lume , iti este rusine , spui ca bea , fumeaza , sta acasa ...iar tu-l intretii....probabil ca toate astea te retin sa ramai alaturi de el.

Poate ca am fost rautacioasa , dar daca-ti doreai sa pleci , plecai fara sa te uiti inapoi.
Singura care te poti ajuta , esti tu !





nu , iti inteleg punctul de vedere, am uitat sa mentionez ca a vandut un apartament din Romania, din Bucuresti mai exact, si cu banii aia a pus down payment pentru casa care si-a luat-o acum. Nu sunt dependenta financiar , lucrez si am si bursa la facultate deocamdata. (deocamdata merg la facultate, insa el a spus ca nu ma mai poate lasa mult timp, iar eu as mai avea doi ani si jumatate, cam asa, deci nu as putea sa o termin) ... anyways
-Allexa-
Postat pe 28 Ianuarie 2015 23:15
De la: -Dyna-, la data 2015-01-28 19:07:47
De la: -Allexa-, la data 2015-01-22 16:10:59Ok , , si-a luat propria lui casa, si ne-am mutat in casa noua.....

vrea copil. eu i-am spus daca vrei copil te casatoresti cu mine,..

dar el a spus ca nu vrea casatorie ca eu sa nu am dreptul niciodata la casa,si la lucrurile lui (care dealtfel nici nu are asa multe lucuri,

nu are o scoala terminata, castiga salariul minim aici eu nu am ce sa ii cer)....:



Ma intreb cu ce si-a luat casa noua ?
Plateste ea si chiria (presupun ) cred ca adevarul este undeva in aer



dupa ce a vandut apartamentul (lui maicasa) , si a luat casa cu down payment generos,a primit un loan de la banca pentru restul cat mai trebuia sa puna.
-Allexa-
Postat pe 28 Ianuarie 2015 23:19
De la: -Dyna-, la data 2015-01-28 19:29:37Propun sa-l tina in casa , ca-n lume ii este rusine cu el , in pat cu el , nu-i este rusine .


Topic inventat la secunda



Ok, imi este rusine, pentru ca vreau sa scap de el acum.... singura chestie care ma opreste este frica de singuratate.
-Allexa-
Postat pe 28 Ianuarie 2015 23:23
De la: -Dyna-, la data 2015-01-28 17:52:46
De la: -Allexa-, la data 2015-01-28 04:06:45[quote




Ce am vrut sa zic este ca, are si el prieteni, trebuie sa ma duc la petrecerile la care el se duce eu am 21 de ani, toata lumea de la petrecere respectiv prietenii lui sunt intre 45-50 de ani + si apoi se itreaba eu de ce stau deoparte. Daca incerc sa stau langa el pentru ca nu gasesc subiecte comune cu celelalte femei, sunt alungata de prietenii lui ca stau si ascult ce au ei de vorba ca intre barbati. Cred ca cel mai mult simt o rusine sau parerea de rau atunci cand trebuie sa ies in lume cu el, gen zile de nasteri, nunti ,alte petreceri de genul acesta sau evenimente.... cel mai mult "imi place" sa ma duc la mama lui din doua in doua saptamani pentru ca stiu ca ma uraste atat de mult.... si "iubitul " meu zicea ca mamele de baieti nu sunt ca mamele de fete, mamele de baieti sunt mult mai exigente pentru ca trebuie sa gaseasca cei mai bun pentru baietii lor, nu orice femeie , zice el , si de-asta "mama lui ma iubeste ca sarea in ochi pentru ca eu nu stiu sa gatesc cum ea gateste sa spal sa alea sa alea" ...insa daca ar stii el ca mama nu ii poate nici numele poate si-ar schimba parerea... ce sa mai zic acum ..... insa el se fereste de mama de .. tatal meu vitreg de cand l-au amenintat.


Allexa , tu esti dependenta de acest barbat , ma refer financiar ...ceva anume te retine langa el.
Din cele citite , nu vad sa-ti lipseasca increderea in tine , ba dimpotriva , chiar te complaci in situatia in care esti .
Nu mama lui este pb ta , ci el !!!
Iar toate pb si discutiile care s-au ivit in familiile voastre , tu esti singura care ai dat curs acestor discutii.

Desi poti pleca oricand de la el , tu ramai totusi iti place postura de victima ?
Nu-ti place sa iesi cu el in lume , iti este rusine , spui ca bea , fumeaza , sta acasa ...iar tu-l intretii....probabil ca toate astea te retin sa ramai alaturi de el.

Poate ca am fost rautacioasa , dar daca-ti doreai sa pleci , plecai fara sa te uiti inapoi.
Singura care te poti ajuta , esti tu !






De ce crezi ca sunt eu cea care am dat curs discutiilor?
-Allexa-
Postat pe 28 Ianuarie 2015 23:33
De la: -Allexa-, la data 2015-01-28 23:23:23
De la: -Dyna-, la data 2015-01-28 19:29:37Propun sa-l tina in casa , ca-n lume ii este rusine cu el , in pat cu el , nu-i este rusine .


Topic inventat la secunda



Ok, imi este rusine, pentru ca vreau sa scap de el acum.... singura chestie care ma opreste este frica de singuratate.



Este frica de tine,nu de singuratate,draga mea!!Poti gasi un tanar alaturi de care sa te simti tu insati,este normal sa te indragostesti,cu atat mai mult la varsta ta,dar nu cauta astfel de scuze!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Ianuarie 2015 08:25
De la: -Allexa-, la data 2015-01-28 23:23:23
De la: -Dyna-, la data 2015-01-28 19:29:37Propun sa-l tina in casa , ca-n lume ii este rusine cu el , in pat cu el , nu-i este rusine .


Topic inventat la secunda



Ok, imi este rusine, pentru ca vreau sa scap de el acum.... singura chestie care ma opreste este frica de singuratate.


Allexa , nu inteleg ce tot ai tu cu frica de singuratate , traiesti printre oameni ,nu singura in pustietate.
De ce nu te intorci la parintii tai si tot cauti scuze ?!!
Da ! sa-ti fie rusine , ca meriti asta , nu vezi ca solutii ai de a pleca de la el , dar iti place sa vb alandala...undeva minti ! te minti pe tine .
Daca vroiai sa pleci , plecai , exista atatea baieti tineri si nu cred ca ai ramane singura vreodata...dar ti-am zis ca tie iti place sa te victimizezi.
Rezolva-ti problema si nu mai veni cu minciunele la mine.
Iar greseala pe care ai facut-o , sa-ti fie invatatura de minte, si sa nu o mai repeti !
Fa-ti bagajul si misca-te la mama ta !
Daca vii iar cu "singuratatea " ...te iau de ciuf
-Dyna-
Postat pe 29 Ianuarie 2015 20:03
De la: -Allexa-, la data 2015-01-22 16:10:59Ok , aventura mea incepe aproximativ trei ani in urma cand m-am mutat in america. Mama se recasatorise abia implinisem 18 ani. Intrasem la universitate la facultatea de inginerie electrica deci toate bune si frumoase, pana cand?
Pana cand la o petrecere fiind cu parintii mei am intalnit un barbat inca odata mai mare ca mine de ani (eu am acum 21 de ani deci el are 42 de ani) care dadea semne de interes daca stiti la ce ma refer.Eu eram foarte incantata deoarece nu mai avusesem pe absolut nimeni inainte (in liceu am avut probleme cu greutatea si din cauza asta si o personalitate retrasa, inchisa imi tineam parul scurt ma purtam baieteste ets etc) dar odata ce am ajuns aici am inceput sa fiu un pic mai feminina sa mai las parul sa creasca, sa mai port o rochie o ceva , intelegeti voi, asta asa ca paranteza la ceea ce vorbeam, si pana la urma am ajuns sa am o relatie cu el, dar eram foarte oarba nu vedeam in fata ochilor decat relatia asta dadeam orice orice orice sa fiu tot timpul langa el, si parintii mei au observat asta si m-au alungat din casa fiindca le-am ascuns asta mult mult timp si i-am mintit ca de fat nu sunt cu el, pentru ca eu stiam ca ei nu sunt de acord, si ghiciti ce, am ajuns sa traiesc in casa cu el si cu mama lui care nu ma suporta deloc, am avut nenumarate certuri pe motivul ca eu nu stiu sa gatesc sau ca nu am respect fata de ea in sensul ca nu gasea mancare facuta cand venea de la munca. /In orice caz treaba s-a reparat, in america a venit si matusa lui care nici ea nu ma suporta si baga fel si fel de motive de cearta intre mine si mama dansului. Nici el de la o vreme nu mai era apropiat de mine , se purta rece si l-am intrebat de ce , si mi-a spus ca nu sunt asa cum o femeie ar trebui sa fie si etc. dar eu il iubeam foarte foarte mult cand am fost pe punctul de a pleca, deja eram in depresie, si-a luat propria lui casa, si ne-am mutat in casa noua.Am invatat sa gatesc, casa e tot timpul curata si astea, dar acum el imi pune conditii, nu ma lasa sa imi termin facultatea el a spus ca nu ma mai poate astepta, ca vrea copil. eu i-am spus daca vrei copil te casatoresti cu mine, dar el a spus ca nu vrea casatorie ca eu sa nu am dreptul niciodata la casa,si la lucrurile lui (care dealtfel nici nu are asa multe lucuri, nu are o scoala terminata, castiga salariul minim aici eu nu am ce sa ii cer)....pe mine asta ma doare foarte mult,nu ma intereseaza casa, lucrurile materiale dar prin chestiile care le zice ma jigneste ma face sa ma simt ultima femeie din lume, ce imi doresc cel mai mult este sa plec. Nu stiu cum sa fac sa nu il "ranesc" poate asa mult, totodata mi-e frica daca plec nu o sa mai gasesc pe nimeni, m-am impacat cu mama, ma asteapta acasa oricand , stiu ca daca raman, viitorul meu va fi unul...de casnica poate si nu in inginerie asa cum am visat fiindca nu ma va lasa sa termin facultatea. Fratele meu vitreg de 30 de ani , tocmai s-a casatorit si il invidiez pentru asa familie frumoasa ce are si eu mi-as dori, va rog sa imi dati un sfat nu mai stiu ce sa fac.....!!!!!!!
...mai bine pleaca asta nu e viata,,,,parerea mea...........
NEGRUTTTT
Postat pe 29 Ianuarie 2015 20:11
Ok.....

Multumesc pentru raspuns.

Ai putea sa imi spui tu cum ai face sa fii in locul meu , ce i-ai spune, sau ai pleca pur si simplu? Eu nu stiu cum sa fac....
-Allexa-
Postat pe 30 Ianuarie 2015 03:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau si eu parerea voastra 13 De la: blue_angel1986 29 Decembrie 2009 03:46
gemenii....actori innascuti!!! 30 De la: kudika470609 14 Noiembrie 2011 05:04
Va rog sa ma ajutati 14 De la: kudika119944 2 Mai 2010 11:04
buna 6 De la: quantex 11 August 2009 17:36
pentru mos nicolae... 37 De la: polin 6 Decembrie 2011 16:20