Setari Cookie-uri

Am fost înºelat/distrus de cãtre soþie.

Bunã. Ajutaþi-mã vã rog! Trec prin situaþii foarte grele. Nu prea ºtiu cu ce sã încep, dar voi încerca sã spun totul din suflet ºi cât mai pe scurt. Nu doresc nimãnui sã treacã prin ce trec eu acum.

Suntem cãsãtoriþi de aproape 9 ani. "Avem" un copil de 5 ani, dar nu este copilul meu. Când am aflat acest lucru, am simþit o durere inexplicabilã în suflet.

Timp de 5 ani de zile am fost trãdat. M-a ºi înºelat de multe ori, dar nu vreau sã aduc asta în discuþie.

De ce mi-a fãcut aºa ceva? De ce nu mi-a spus de la început ceea ce s-a întâmplat? Când încerc sã discut cu ea, evitã multe lucruri. La un moment dat, simþisem cã nu este ceva în regulã în familia noastrã, dar nu am reuºit sã îmi dau seama în totalitate.

Nu ºtiu ce s-a întâmplat cu ea... Am fost mereu alãturi de ea. I-am acordat atenþia necesarã. M-am ocupat de familie ca sã le fie bine în permanenþã.

Rar lipseam 2 sau 3 sãptãmâni de acasã, cât mergeam în Germania pentru finalizarea unor proiecte legate de firma mea.

ªi mereu cad pe gânduri. Nu ºtiu cum sã depãºesc acest moment. Mã simt complet distrus. Uneori mã gândesc la ºi la sinucidere.

Încã o iubesc, dar apare diferitã în ochii mei acum. Simt cã trebuie sã divorþez, dar legea îi oferã o mare parte din bunurile mele. Ea nu contestã acest fapt ºi acceptã ca sã primescã ce nu i se cuvine. Nu vreau sã-i dau din ceea ce am muncit eu o viaþã întreagã.

Nu ºtiu dacã e locul potrivit pentru astfel de discuþii, dar simþeam cã trebuie sã mã descarc ºi sã primesc niºte sfaturi.

Vã mulþumesc.

kudika_980264
Postat pe 27 Ianuarie 2015 23:10
De la: kudika_980264, la data 2015-01-27 23:10:23Bunã. Ajutaþi-mã vã rog! Trec prin situaþii foarte grele. Nu prea ºtiu cu ce sã încep, dar voi încerca sã spun totul din suflet ºi cât mai pe scurt. Nu doresc nimãnui sã treacã prin ce trec eu acum.

Suntem cãsãtoriþi de aproape 9 ani. "Avem" un copil de 5 ani, dar nu este copilul meu. Când am aflat acest lucru, am simþit o durere inexplicabilã în suflet.

Timp de 5 ani de zile am fost trãdat. M-a ºi înºelat de multe ori, dar nu vreau sã aduc asta în discuþie.

De ce mi-a fãcut aºa ceva? De ce nu mi-a spus de la început ceea ce s-a întâmplat? Când încerc sã discut cu ea, evitã multe lucruri. La un moment dat, simþisem cã nu este ceva în regulã în familia noastrã, dar nu am reuºit sã îmi dau seama în totalitate.

Nu ºtiu ce s-a întâmplat cu ea... Am fost mereu alãturi de ea. I-am acordat atenþia necesarã. M-am ocupat de familie ca sã le fie bine în permanenþã.

Rar lipseam 2 sau 3 sãptãmâni de acasã, cât mergeam în Germania pentru finalizarea unor proiecte legate de firma mea.

ªi mereu cad pe gânduri. Nu ºtiu cum sã depãºesc acest moment. Mã simt complet distrus. Uneori mã gândesc la ºi la sinucidere.

Încã o iubesc, dar apare diferitã în ochii mei acum. Simt cã trebuie sã divorþez, dar legea îi oferã o mare parte din bunurile mele. Ea nu contestã acest fapt ºi acceptã ca sã primescã ce nu i se cuvine. Nu vreau sã-i dau din ceea ce am muncit eu o viaþã întreagã.

Nu ºtiu dacã e locul potrivit pentru astfel de discuþii, dar simþeam cã trebuie sã mã descarc ºi sã primesc niºte sfaturi.

Vã mulþumesc.




O astfel de problema se discuta ,NUMAI cu sotia ta,este mult prea delicata pentru a o transa pe un astfel de site!!!Si tot ce se intampla in cuplul vostru are la baza lipsa de comunicare dintre voi!!!Nu esti apropiat de sotia ta,sufleteste vorbind,si din aceasta cauza ea ti-a ascuns multe lucruri,care nu sunt concorde cu viata unei familii armonioase!!Ce se mai poate repara acum????Totul sau nimic!!!Ori accepti situatia in sine,ori clarificati situatia bunurilor si recurgeti la o separare,copilul nu are nicio vina,ca s-a nascut intr-o familie lipsita de iubire,caci atunci cand iubesti,nu iti inseli partenerul!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Ianuarie 2015 07:21
Lasa Bela , ca s-au discutat probleme mult mai delicate pe site_ul asta.

",copilul nu are nicio vina,ca s-a nascut intr-o familie lipsita de iubire,"

Omul zice ca inca o iubeste , deci....
Acuma...noi nu stim ce a determinat-o pe ea sa faca asta. Poate ca si el a inselat-o si acum isi ia revansa... Complicate sunt caile Domnului....

Rotty_
Postat pe 28 Ianuarie 2015 08:06
De la: Rotty_, la data 2015-01-28 08:06:20Lasa Bela , ca s-au discutat probleme mult mai delicate pe site_ul asta.

",copilul nu are nicio vina,ca s-a nascut intr-o familie lipsita de iubire,"

Omul zice ca inca o iubeste , deci....
Acuma...noi nu stim ce a determinat-o pe ea sa faca asta. Poate ca si el a inselat-o si acum isi ia revansa... Complicate sunt caile Domnului....



Am facut referire la sotia sa,daca am inteles bine,ea a adus pe lume un copilas,avand,drept,partener,un alt barbat,nu sotul ei,am omis sa specific acest lucru,si daca sotia a recurs la infidelitate,nascand un copil,inseamna ca in acea familie sunt mari probleme!!!Si nu sunt convinsa ca domnul isi iubeste sotia,in masura in care ea sa isi respecte familia si sa nu creeze a asemenea situatie neplacuta!!!Nu exista iubire unilaterala,care as poata ajuta o relatie as functioneze,si acolo unde se constata asa ceva,apar astfel de cazuri!!Nu inteleg de ce trebuie sa se ajunga la asa ceva,numai de dragul de a-ti pastra un statut si de a aparea un familist convins in fata celorlalti,realitatea fiind ,insa,alta!!Nu stim cauza,bineinteles,dar eu,una,"diger" greu asa ceva,incerc sa ma pun in locul domnului,si te rog,crede-ma,ca nu este confortabil!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Ianuarie 2015 08:17
",incerc sa ma pun in locul domnului,si te rog,crede-ma,ca nu este confortabil!!! "

Imi dau seama. Cred ca atata ma duce si pe mine tartacuta , nu-i nevoie de explicatii suplimentare.

Rotty_
Postat pe 28 Ianuarie 2015 08:26
De la: Rotty_, la data 2015-01-28 08:26:44",incerc sa ma pun in locul domnului,si te rog,crede-ma,ca nu este confortabil!!! "

Imi dau seama. Cred ca atata ma duce si pe mine tartacuta , nu-i nevoie de explicatii suplimentare.




Stiu ca nu este nevoie ,si mai stiu ca "tartacuta" ta este in regula!!!Nu ma enerva suplimentar,te rog!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Ianuarie 2015 08:30
Gata , am tacut.
Rotty_
Postat pe 28 Ianuarie 2015 08:32
De la: Rotty_, la data 2015-01-28 08:32:16Gata , am tacut.


Esti cea mai cuminte prietena de-a mea!!!! Sper ac ti-ai adt seama ca am glumit in postarea de mai sus,da????
kudika_15804
Postat pe 28 Ianuarie 2015 08:35
Stai linistata .
Rotty_
Postat pe 28 Ianuarie 2015 08:56
De la: Rotty_, la data 2015-01-28 08:56:34Stai linistata .



Stau,astept...papica din ocean!!!! Multumesc!
kudika_15804
Postat pe 28 Ianuarie 2015 08:57
O astfel de problema se discuta ,NUMAI cu sotia ta,este mult prea delicata pentru a o transa pe un astfel de site!!!Si tot ce se intampla in cuplul vostru are la baza lipsa de comunicare dintre voi!!!Nu esti apropiat de sotia ta,sufleteste vorbind,si din aceasta cauza ea ti-a ascuns multe lucruri,care nu sunt concorde cu viata unei familii armonioase!!Ce se mai poate repara acum????Totul sau nimic!!!Ori accepti situatia in sine,ori clarificati situatia bunurilor si recurgeti la o separare,copilul nu are nicio vina,ca s-a nascut intr-o familie lipsita de iubire,caci atunci cand iubesti,nu iti inseli partenerul!!!


ca de obicei,,nimic nou din pacate,,misandrismul tau nu are leac inca datorita ideilor tale

el zice ca a fost bn,,tu i zici ca nu e apropiat sufleteste de ea,,,daca era o femeie in locul lui il catalogai in fel si chip pe barbat


iar lui roty,crede ma,ar trebui sa i multumesti ca vorbeste zi de zi cu tn la ce indrumi si ce vorbe zici si ce arati
george1
Postat pe 28 Ianuarie 2015 11:37
Vã mulþumesc pentru rãspunsuri. Nu mi-am înºelat niciodatã soþia. Am iubit-o extrem de mult. I-am acordat atenþia necesarã ºi am comunicat cu ea ori de câte ori era nevoie.

Nu mã consider perfect, dar am tratat-o cu respect. Am avut încredere oarbã în ea. Am fost lângã ea ºi cu sufletul.

Tot ce am fãcut pânã acum, a fost dedicat pentru familie. ªi ºtiu cã acel copil nu are nici o vinã, dar nu trebuia sã îmi facã una ca asta.

Am discutat de multe ori cu ea, anumite subiecte despre ce nu îi place la mine. I-am spus sã îmi spunã tot ce nu-i convine la mine.

Dar între noi, a existat înþelegere mereu. Certuri grave nu au fost. Doar certuri minore care existã în fiecare familie.

Nu ne-am jignit niciodatã. Nu am fãcut compromisuri fãrã sã mã consult cu ea. De asemenea ºi ea...

Apreciez cã a fost sincerã cu mine referitor la copil. A spus cã nu mai poate sã ascundã acest lucru de mine.

Dar totuºi, mã simt trãdat. Sufletul meu parcã este rupt în douã. Mã doare!!! Încã o iubesc, deºi nu ar mai trebui pentru ce mi-a fãcut.

ªi înainte de copil m-a înºelat. De ce? Nu îmi vine sã cred cã am ajuns sã trec prin aºa ceva. De ce nu a divorþat de mine dacã cumva nu a mai avut sentimente faþã de mine? Nu ºtiu ce sã mai fac, ce sã mai cred.

Încerc sã discut cu ea, sã o întreb ce s-a întâmplat, de ce a fost determinatã sã facã un copil cu alt bãrbat, dar evitã sã îmi rãspundã. Nu vrea sã comunice. Înainte era altfel. Îmi spunea orice lucru.

Acum mã doare.
kudika_980264
Postat pe 28 Ianuarie 2015 13:55
De la: kudika_980264, la data 2015-01-28 13:55:40...............................................
Încerc sã discut cu ea, sã o întreb ce s-a întâmplat, de ce a fost determinatã sã facã un copil cu alt bãrbat, dar evitã sã îmi rãspundã. Nu vrea sã comunice. Înainte era altfel. Îmi spunea orice lucru.

Acum mã doare.



Pana nu vei afla motivele pentru care te-a inselat ,nu te vei linisti!!!Ea te-a iubit vreodata???Intr-o familie,nu este suficient sa iubeasca,doar unul dintre parteneri!!!Nu doreste sa comunice cu tine???normal,vina este cumplita si nu o poate justifica!!Poti trai in continuare cu femeia,care te-a inselat si a facut-o la modul cel mai grotesc cu putinta??In functie de raspunsul aflat,vei putea sa mergi mai departe sau nu!!
kudika_15804
Postat pe 28 Ianuarie 2015 14:03
ca e subiect inventat sau nu nu conteaza pentru mn ca unii citesc si vad ce zice femeia de mai sus care din pacate e misandrina si o sa spuna probabil alte prostii,,,,,tu nu ne mai intreba pe noi dc ca nu avem de unde sa stim,,stim doar ce zici tu ,ca a facut copil cu altu cat timp era cu tn si pentru asta fara discutie nu mai tre sa stai langa ea nici o secunda,m,,,da ti seama ca femeia misandrina de mai sus iti va zice ca ceva a fost in comportamentul tau de a facut ea copil cu altu,,,daca era invers te facea in fel si chip
george1
Postat pe 28 Ianuarie 2015 14:05
De la: kudika_15804, la data 2015-01-28 14:03:26
De la: kudika_980264, la data 2015-01-28 13:55:40...............................................
Încerc sã discut cu ea, sã o întreb ce s-a întâmplat, de ce a fost determinatã sã facã un copil cu alt bãrbat, dar evitã sã îmi rãspundã. Nu vrea sã comunice. Înainte era altfel. Îmi spunea orice lucru.

Acum mã doare.



Pana nu vei afla motivele pentru care te-a inselat ,nu te vei linisti!!!Ea te-a iubit vreodata???Intr-o familie,nu este suficient sa iubeasca,doar unul dintre parteneri!!!Nu doreste sa comunice cu tine???normal,vina este cumplita si nu o poate justifica!!Poti trai in continuare cu femeia,care te-a inselat si a facut-o la modul cel mai grotesc cu putinta??In functie de raspunsul aflat,vei putea sa mergi mai departe sau nu!!



iata exact ce ti ziceam,,motivele pentru care te a inselat,,,,la ea barbatii o fac fara motiv ca asa e constuctia lor,,femeile au motive,acum e ea,de aia si vorbeste prosti
george1
Postat pe 28 Ianuarie 2015 14:08
Vã mulþumesc pentru rãspunsuri. Sunt din ce în ce mai confuz.

Am fãcut tot posibilul sã am o discuþie bazatã pe sinceritate cu ea, dar nu am aflat prea multe.

I-am spus sã fie sincerã cu mine, pentru cã nimeni nu are nimic de pierdut. În funcþie de sinceritate, i-am spus cã putem "repara" anumite neînþelegeri.

A început sã plângã ºi mi-a mãrturisit cã în primii 3 ani de cãsnicie, m-a înºelat cu alþi doi bãrbaþi, înafarã de tatãl copilului. Deci în total au fost 3 bãrbaþi în viaþa ei, pe lângã mine, iar unul dintre ei este tatãl copilului. Nu-i cunosc, pe nici unul.

Am întrebat-o de ce a fãcut asta ºi nu poate sã îmi spunã. Se blocheazã. Am ridicat un pic tonul la ea ºi i-am spus cã e încapabilã sã înþeleagã responsabilitatea unei cãsnicii.

Probabil erau lacrimi de crocodil. Cred cã mã minþea cã mã iubeºte, deºi uneori, pãrea sincerã în legãturã cu sentimentele ei faþã de mine.

Nu am crezut niciodatã cã o femeie poate sã facã astfel de lucruri. Mã doare din ce în ce mai tare.

Credeþi cã dacã voi merge la un psiholog, mã va ajuta? Mã macinã gândurile. Mã întreb mereu, de ce? De ce ºi de ce mi-a fãcut asta?

Nu mai am liniºte. Am multe de rezolvat. Am ºi proiecte pentru firmã, dar îmi este greu sã le finalizez. Viaþa mea s-a spulberat.
kudika_980264
Postat pe 28 Ianuarie 2015 14:57
iti va raspunde curcubeu,,,ca ea se crede,,,acum e ea,,,si de abia asteapta sa intrebati cate ceva sa poata spune prostii



nu conteaza ce credem noi conteaza ce crezi tu,,,,duhovnicul e psihologul sufletului si al mintii
george1
Postat pe 28 Ianuarie 2015 15:03
De la: kudika_980264, la data 2015-01-28 14:57:05Vã mulþumesc pentru rãspunsuri. Sunt din ce în ce mai confuz.

Am fãcut tot posibilul sã am o discuþie bazatã pe sinceritate cu ea, dar nu am aflat prea multe.

I-am spus sã fie sincerã cu mine, pentru cã nimeni nu are nimic de pierdut. În funcþie de sinceritate, i-am spus cã putem "repara" anumite neînþelegeri.

A început sã plângã ºi mi-a mãrturisit cã în primii 3 ani de cãsnicie, m-a înºelat cu alþi doi bãrbaþi, înafarã de tatãl copilului. Deci în total au fost 3 bãrbaþi în viaþa ei, pe lângã mine, iar unul dintre ei este tatãl copilului. Nu-i cunosc, pe nici unul.

Am întrebat-o de ce a fãcut asta ºi nu poate sã îmi spunã. Se blocheazã. Am ridicat un pic tonul la ea ºi i-am spus cã e încapabilã sã înþeleagã responsabilitatea unei cãsnicii.

Probabil erau lacrimi de crocodil. Cred cã mã minþea cã mã iubeºte, deºi uneori, pãrea sincerã în legãturã cu sentimentele ei faþã de mine.

Nu am crezut niciodatã cã o femeie poate sã facã astfel de lucruri. Mã doare din ce în ce mai tare.

Credeþi cã dacã voi merge la un psiholog, mã va ajuta? Mã macinã gândurile. Mã întreb mereu, de ce? De ce ºi de ce mi-a fãcut asta?

Nu mai am liniºte. Am multe de rezolvat. Am ºi proiecte pentru firmã, dar îmi este greu sã le finalizez. Viaþa mea s-a spulberat.



O POTI IERTA???? Numai daca vei fi capabil sa o ierti, vei putea merge la un psiholog sau la un preot,mai degraba!!Daca ea nu intelege ce inseamna responsabilitatea unei casnicii,iti pierzi timpul cu ea si cu familia dorita,numai de tine!!!TREI BARBATI????? Vor mai fi,chiar de zece ori mai multi,caci se pare ca sotia ta este o femeie frivola,scuza-mi exprimarea,dar nu o pot cataloga altfel!!!Nu,nu ai sa intelegi niciodata felul ei de a fi si nici nu este de acceptat asa ceva!!
kudika_15804
Postat pe 28 Ianuarie 2015 15:03
daca esti capabil sa ierti nu inseamna ca mai trebuie sa stai cu ea draguta,,iar duhovnicul te ajuta sa ierti
fa ti un bn si nu mai vorbii prostii pe aici
george1
Postat pe 28 Ianuarie 2015 15:12
la mintea ta poate are ,,motive ,,si sa l insele cu 100 de barbati,desi ar trebui la varsta ta ca motiv de inselare nu exista
george1
Postat pe 28 Ianuarie 2015 15:15
sa sti
george1
Postat pe 28 Ianuarie 2015 15:15
De la: kudika_980264, la data 2015-01-27 23:10:23Bunã.

Suntem cãsãtoriþi de aproape 9 ani. "Avem" un copil de 5 ani, dar nu este copilul meu. Când am aflat acest lucru, am simþit o durere inexplicabilã în suflet.



Rar lipseam 2 sau 3 sãptãmâni de acasã, cât mergeam în Germania pentru finalizarea unor proiecte legate de firma mea.



Încã o iubesc, dar apare diferitã în ochii mei acum. Simt cã trebuie sã divorþez, dar legea îi oferã o mare parte din bunurile mele. Ea nu contestã acest fapt ºi acceptã ca sã primescã ce nu i se cuvine. Nu vreau sã-i dau din ceea ce am muncit eu o viaþã întreagã.




Buna idee , iubeste-o mai departe , astfel nu trebuie sa imparti munca ta pe din doua.
Iubeste-o muult ca merita si ofera-i confortul necesar , munceste pt amantii ei , lasa-i libertate ca femeia trebuie sa-si traiasca viata ca si pana acum
-Dyna-
Postat pe 28 Ianuarie 2015 17:04
De la: kudika_980264, la data 2015-01-28 14:57:05Vã mulþumesc pentru rãspunsuri. Sunt din ce în ce mai confuz.



Credeþi cã dacã voi merge la un psiholog, mã va ajuta? Mã macinã gândurile. Mã întreb mereu, de ce? De ce ºi de ce mi-a fãcut asta?



Nu ai nevoie de un psiholog , ci de un avocat !!!
Iar din cele povestite , ai castig de cauza .
De ce ti-a facut asta ? Pt ca te-a luat drept popa prostu , priveste-te bine in oglinda si vezi daca semeni cu el , poate asa iti dispare confuzia !
-Dyna-
Postat pe 29 Ianuarie 2015 20:14
Pana te framanta intrebari de genul :de ce? si ...de ce?...nu-ti vei gasi linistea.

E greu acest moment al vietii tale...cauti solutii si raspunsuri la intrebari, dar solutia reala o vei gasi doar in timp, dupa ce te linistesti (in momentul actual, nici macar nu esti tu insuti, crede-ma)

Psihologul si duhovnicul (care e cam acelasi lucru... norocul tau daca gasesti unul cu har) ajuta linistirii tale sufletesti, nu vor rezolva ei situatia, doar te vor ajuta pe tine sa capeti o stare in care esti capabil sa rezolvi probleme.

Singurul lucru care ajuta in asemenea momente e sa incerci sa ramai demn, ca barbat...si in primul rand ca om.

Rezolvarile se gasesc in timp, si oricare ar fi,e spre folosul nostru, chiar daca nu percepem mare lucru in momentul desfasurarii actiunii.

P.S.

Femeia-curcubeu 804, cam abereaza in scrierile ei. Probabil a suferit mult de pe urma barbatilor(mai bine zis din pricina slabiciunilor ei) si instinctiv vrea sa se razbune(cu ghilimele de rigoare)...sau poate doar intriga pentru rateing, nu stiu...insa recomand sa le citesti doar ca pe o gluma.

Fi tare!...primii 100 de ani sunt mai grei, restul trece...
Bafta!

kudika_980481
Postat pe 31 Ianuarie 2015 15:37
De la: kudika_980481, la data 2015-01-31 15:37:48.....................................................
P.S.


Femeia-curcubeu 804, cam abereaza in scrierile ei. Probabil a suferit mult de pe urma barbatilor(mai bine zis din pricina slabiciunilor ei) si instinctiv vrea sa se razbune(cu ghilimele de rigoare)...sau poate doar intriga pentru rateing, nu stiu...insa recomand sa le citesti doar ca pe o gluma.

Fi tare!...primii 100 de ani sunt mai grei, restul trece...
Bafta!





De regula,nu intervin in commenturile userilor colegi, facute la anumite subiecte de topic,dar, intucat ultima parte a postarii tale ma priveste in totalitate,da-mi voie sa iti raspund,este adevarat insa,ca o voi face in maniera personala!!!In primul rand,nu stiu cu cine dialoghez,cu un barbat sau cu o femeie,dar nu conteaza foarte mult acest aspect,intrucat ceea ce voi tasta este valabil pentru ambele sexe!!!Deci,hai sa lamurim toate problemele,care te framanta si pentru a nu lasa loc dubiilor ,intervin cu urmataorele:

Este o regula de bun simt si ar fi trebuit sa cunosti faptul ca a sfatui un user in a nu urma opiniile altui user,in conditiile in care nu cunosti cele doua persoane,si cu atat mai putin in acest spatiu,este un act neinspirat,imatur si lipsit de minimul respect!!Drept urmare,iti respect postarea,dar am rugamintea sa faci acelasi lucru ,macar pe acest site,respectand parerile celorlalti useri,chiar daca te indispun si te conduc intr-un eventual colaps,dar nu este nicio problema,iti pot recomanda cateva remedii!!Respectandu-i pe ceilalti,te respecti pe tine insuti!!!

Este adevarat,sunt Femeia_Curcubeu_Miss Rainbow,fii convins de asta(inclin sa cred ca esti barbat ,dupa stilul de a posta)si nu am nimic cu barbatii(este problema care ti-a dat batai de cap,obsrv!),daca as fi avut vreo retinere in ceea ce-i priveste,fii convins ca mi-as fi schimbat orientarea sexuala,DAR,si aici m-ai ghicit, sunt o feminista si voi milita intotdeauna impotriva josniciei,violentei de orice fel,lipsei de educatie si de bun simt,care caracterizeaza multi reprezentanti ai sexului masculin,in special ,in relatia cu partenera lor!!! Nu imi cunosti viata privata,deci nu ai niciun drept sa fii aluziv in aceasta directie!!Pastreaza limita de discretie,este o rugaminte de bun simt,nu?????

Ai facut referire la slabiciunile mele,nu am inteles in ce context,caci aceasta latura umana personala nu are nicio legatura cu subiectul postat de colegul nostru,dar sa te lamuresc si in aceasta problema!!! Sunt UN OM ca oricare altul,deci am si slabiciuni,ca si tine ,ca toti dealtfel,mi le-am asumat intodeauna si fac parte din mine,dar sunt detalii,care nu te privesc!!!Sa iti destanui un mic secret personal!!Stii care este una dintre slabiciunile mele???Este aceea ca,nu raspund mitocaniei venita din partea unor oameni,care nici nu ma cunosc,cu aceeasi moneda,asa cum ar merita,si stii de ce nu o fac????Pentru ca Dumnezeu stie cum si cand sa faca diferentele intre oameni,actiune ,care simplifica ordinea lucrurilor in lumea in care traim!!!Nu sunt o femeie razbunatoare,caci numai oamenii "slabi",lasi si fara verticalitate recurg la razbunare,deci presupunerea ta este nefondata ,si te rog sa iti retragi acuzatiile, voalate ce-i drept!!Si apoi,de ce m-as razbuna,si pe cine,pe un barbat???? Sa fim seriosi!!!!

Legat de comentariul tau,facut la postarea colegului nostru,este destul de bun,contine sfaturi productive,dar sfarsitul acestuia,si anume,"Fi tare!...primii 100 de ani sunt mai grei, restul trece..."te-au aruncat direct in "troaca porcilor",intrucat este o bagatelizare a problemei autorului de topic,practic,i-ai luat in ras problema expusa aici!!!Acest gest lipsit de politete si maniera a anihilat partea pozitiva a postarii tale!!

Nu te preocupa sa imi raspunzi la aceasta postare,deoarece nu ma intereseaza "duelurile" virtuale acide,nu sunt persoana potrivita,si cu atat mai putin,cele lipsite de respect!!!Prefer,daca este cazul,sa ma angrenez in "dueluri" inteligente,si in afara acestui spatiu!!!



kudika_15804
Postat pe 1 Februarie 2015 19:42
ce sa ti mai zica cineva curcubeu ceva cand tu singura nu vezi ce faci si te contrazici singura


cica sa nu vorbesti de oameni ce nu i cunosti cand ea zilnic face asta

ca nu are nimic cu barbatii cand zice singura,,,,pe cn pe un ,,barbat,,,

nu are rost sa ti arate cineva ce faci curcubeu din pacate omu de sus are dreptate,si tu o sti destul de bn,,,nu impresionezi pe nimeni cu ce zici tu zilnic ca iata mai sus te contrazici singura si o faci mereu prin postarile tale de aia di pacate pentru tn nu esti de luat in seama nici pe departe
george1
Postat pe 1 Februarie 2015 20:17
n am nimic cu barbatii,,,

pe cn sa ma supar pe un,barbat,
curcubeu,fa ti un bn si inceteaza cu prosriile
george1
Postat pe 1 Februarie 2015 20:24
Am revenit iar, dar dupã un pic de timp pentru cã am avut un proiect de terminat.

Încet încet (dar greu), încep sã îmi revin. Chiar dacã am iubit-o foarte mult, voi divorþa. De asemenea, m-am ataºat ºi de copil.

Oricum, copilul nu are nici o vinã iar pe viitor am sã îl susþin. Pe ea în nici un caz.

Am stat mult timp pe gânduri. Am realizat cã este o persoanã frivolã. O persoanã care nu m-a iubit niciodatã.

ªã mã întreb: "cum naiba a putut sã îmi facã asta?".

Eram la un pas de eºec în viaþa mea, cu firmele ºi alte chestii. Lipsa ei de umanitate era sã mã distrugã complet.

Dar din instinct de conservare, am reuºit sã trec peste impactul negativ, chiar dacã ºi acum îmi este foarte greu ºi sunt terminat emoþional.

M-am mai lumitat. Deci sã vedeþi ce pot face unele femei. M-am informat ºi au mai fost asemenea cazuri, deci nu sunt singurul. Din pãcate...

Îmi este milã de bãrbaþii care au pãþit aºa ceva. ªi... doar o femeie poate sã îþi facã asta. (un copil cu alt bãrbat)

Iar bãrbaþii care se culcã cu femei cãsãtorite, sunt niºte nemernici, doar cã vina este în totalitate a femeilor care nu ºtiu cã nu trebuie sã înºeli.

Mi-am dat seama cã de la un timp, femeile se plictisesc într-un cuplu. Aºa sunt structurate ele genetic. De aceea se destramã familii. În mare parte, vina este a femeilor.

Nu mai pot sã am încredere în femei. Ele tot spun diverse motive dupã ce înºealã, dar înºelatul nu se rezumã la motive.

Doar proºtii se plictisesc. Doar proºtii înlealã. Femeile sunt obsedate de atenþie. Aºteaptã prea multã atenþie ºi prea multe gesturi. Viaþa nu se rezumã doar la asta.

Femeile pun accent pe SEX. Ele considerã SEXUL ca fiind cel mai important lucru într-o cãsnicie. Pentru ele, sexul este pe primul loc. 80% dintre femei sunt aºa. Nu pot sã le bag pe toate în aceiaºi oalã, deºi, nu mai am încredere în femei.

Sper sã învãþaþi ceva din povestea mea tristã. Nu doresc aºa ceva nimãnui.

Îmi este greu, mã doare dar voi trece peste. Voi fi un învingãtor.

kudika_980264
Postat pe 2 Februarie 2015 02:58
De la: kudika_980264, la data 2015-02-02 02:58:26Am revenit iar, dar dupã un pic de timp pentru cã am avut un proiect de terminat.

Încet încet (dar greu), încep sã îmi revin. Chiar dacã am iubit-o foarte mult, voi divorþa. De asemenea, m-am ataºat ºi de copil.

Oricum, copilul nu are nici o vinã iar pe viitor am sã îl susþin. Pe ea în nici un caz.

Am stat mult timp pe gânduri. Am realizat cã este o persoanã frivolã. O persoanã care nu m-a iubit niciodatã.

ªã mã întreb: "cum naiba a putut sã îmi facã asta?".

Eram la un pas de eºec în viaþa mea, cu firmele ºi alte chestii. Lipsa ei de umanitate era sã mã distrugã complet.

Dar din instinct de conservare, am reuºit sã trec peste impactul negativ, chiar dacã ºi acum îmi este foarte greu ºi sunt terminat emoþional.

M-am mai lumitat. Deci sã vedeþi ce pot face unele femei. M-am informat ºi au mai fost asemenea cazuri, deci nu sunt singurul. Din pãcate...

Îmi este milã de bãrbaþii care au pãþit aºa ceva. ªi... doar o femeie poate sã îþi facã asta. (un copil cu alt bãrbat)

Iar bãrbaþii care se culcã cu femei cãsãtorite, sunt niºte nemernici, doar cã vina este în totalitate a femeilor care nu ºtiu cã nu trebuie sã înºeli.

Mi-am dat seama cã de la un timp, femeile se plictisesc într-un cuplu. Aºa sunt structurate ele genetic. De aceea se destramã familii. În mare parte, vina este a femeilor.

Nu mai pot sã am încredere în femei. Ele tot spun diverse motive dupã ce înºealã, dar înºelatul nu se rezumã la motive.

Doar proºtii se plictisesc. Doar proºtii înlealã. Femeile sunt obsedate de atenþie. Aºteaptã prea multã atenþie ºi prea multe gesturi. Viaþa nu se rezumã doar la asta.

Femeile pun accent pe SEX. Ele considerã SEXUL ca fiind cel mai important lucru într-o cãsnicie. Pentru ele, sexul este pe primul loc. 80% dintre femei sunt aºa. Nu pot sã le bag pe toate în aceiaºi oalã, deºi, nu mai am încredere în femei.

Sper sã învãþaþi ceva din povestea mea tristã. Nu doresc aºa ceva nimãnui.

Îmi este greu, mã doare dar voi trece peste. Voi fi un învingãtor.



Chiar daca nu sunt de acord in totalitate cu postarea ta,iti doresc sa ai intelepciunea necesara pentru a-ti rezolva problema!!!Insa,iti pun urmatoarea intrebare:

Cum cataloghezi barbatul,care concepe copii cu alta femeie,nicidecum cu cea,care ii este partenera??? Si legat de acea incredere obligatorie intr-un cuplu,reciproca este valabila!!In rest,sanatate si numai bine!!! Timpul va aseza lucrurile in matca lor fireasca!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Februarie 2015 07:20
" Mi-am dat seama cã de la un timp, femeile se plictisesc într-un cuplu. Aºa sunt structurate ele genetic. De aceea se destramã familii. În mare parte, vina este a femeilor."

"Femeile pun accent pe SEX. Ele considerã SEXUL ca fiind cel mai important lucru într-o cãsnicie. Pentru ele, sexul este pe primul loc. 80% dintre femei sunt aºa. Nu pot sã le bag pe toate în aceiaºi oalã, deºi, nu mai am încredere în femei."


Usurel domnule , ca ti-a cam dat supararea pe dinafara. Noroc ca ai mai avut un dram de judecata sa zici ca nu le bagi pe toate in aceesi oala. In marea majoritate a cazurilor e invers. Adica barbatii sunt cei ce umbla des "cu zisul"
Ai avut ghinionul sa dai peste o curvistina si imi pare sincer rau pentru tine. Decizia ta de a divorta mi se pare super ok , la fel si decizia de a nu o ajuta pe viitor. Se va descurca , nu-ti fa probleme. Doar.....daca si cand vei avea o noua relatie , sa nu-ti faci din ceea ce ai scris aici un motto al vietii , ca s-ar putea sa faci sa sufere un suflet care chiar te iubeste.
Zi inteleapta iti doresc :)

Rotty_
Postat pe 2 Februarie 2015 07:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat 17 De la: kinki1 10 Decembrie 2010 11:04
nu ma mai vrea in viata lui...de ce?va rog ajutati-ma!!:( 47 De la: alyn27 6 Iunie 2010 12:38
Problemele de cuplu 53 De la: steffy91 27 Ianuarie 2012 00:00
dragoste sau obsesie? 10 De la: sirghea 7 Mai 2010 18:59
Fosta......cine e de vina?ea sau el? 38 De la: kudika029282 14 Aprilie 2010 17:03