Setari Cookie-uri

Cand fosta iubita apare...

Buna fetelor, sunt noua pe aici, in ultimele zile tot citesc pe internet cautand o solutie pentru problema mea.
Sunt cu cineva de 2 luni de zile(Putin timpul, stiu), dar ne-am facut multe planuri ....Totul a fost perfect in prima luna, ma suna f des, de cateva ori pe zi si il sunam si eu la fel.poate a fost o greseala si el a perceput asta ca o dovada de posesivitate.Oricum am vazut in mail la el un bilet de avion cumparat pentru o fata, l-a cumparat dupa 2 zile dupa ce s-a intors din romania(Noi nu locuim in ro).Nu l-am intrebat nimic, dar am aflat ca este fosta cu care a stat aproape 6 ani de zile.
eL NU mi-a spus ca vine, mi-a spus ca nu a mai vorbit cu ea de f mult timp...
Stiu ca minte cu asta, dar imi este greu sa trec ..sa renunt la el.
In ultimele 2 sapt nu prea m-a sunat pentru ca strange bani etc dar il sunam eu ca aveam minute.el are 34 de ani aproape iar eu 27.
Nu stiu ce pot face acum, nu stiu daca mai pot face ceva sa il recuceresc:(
Sper sa ma poata ajuta cineva cu un sfat:(Va pup
AngelFail
Postat pe 15 Noiembrie 2008 23:09
Hmmmmmmmmm... La prima vedere e o poveste ca multe altele. Trista... sfatul meu: cere-i o explicatie, dar una adevarata!
Lucia1971
Postat pe 15 Noiembrie 2008 23:12
Buna,
Nu stiu daca sunt in masura sa dau sfaturi. Dar intr-o relatie de genu am trecut si eu anul trecut. Mda. A fost f frumos, ceva de vis. Pe ascuns, el vb cu fosta prietena.Atunci, nu mi-am dat seama. Mai tarziu, am aflat din alte surse :). Exact in momentul in care ne mergea f bine, chiar se auzeau zvonuri ca ne-am casatori (desi nu imi trece nici prin minte asa ceva), inevitabilul s-a produs.S-a impacat cu fosta in cel ce inca noi doi mai eram impreuna. Pe ascuns.Iar eu stateam acasa, ca fraiera.
Ne-am despartit, desi mi-a fost greu. Nu ma merita. Mai tarziu, a inceput iar sa ma caute desi era cu EA. Se pare ca acest baiat era bolnav de sindromul "FOSTA". Am aflat mai tarziu ca de fapt chiar asa facea mai cu toate fostele. O insela pe ea cu fosta, iar pe fosta cu actuala. Un joc ciudat, dar pe placul multora dintre baieti. Le place sa aiba mai multe dintr-o data. E sentimentul de posesivitate. Si am ajuns la concluzia ca multi barbati se intorc la fostele cu care au petrecut mult timp impreuna...
Deunazi vorbeam cu un amic si imi povestea despre viata lui amoroasa. Dupa o rel de 6 ani cu o tipa, s-a despartit de ea ptr alta. A avut o rel de vreo 2-3 luni cu respectiva dupa care s-a reintors la FOSTA. Motivatia? "Pai cum sa nu ma intorc la ea saraa, dupa cat a suferit. Doar am stat 6 ani impreuna".
Parerea mea este sa iei o decizie tu inainte de a te pune el in fata faptului implinit. E clar ca este unul din cei care sufera de sindromul "FOSTA".
Ai grija...
lilisor24
Postat pe 15 Noiembrie 2008 23:21
Multumesc pt sfaturi.
El mi-a spus ca s-a despartit de ea anu trecut aproape de craciun, au incercat sa se impace prin februarie dar au rezistat impreuna cam 2 saptamani.In martie a fost la el in vizita o alta fata(o stia din oras de la el, si se pare ca a iesit cu ea cand era cu cealalalta).
se pare ca fetele astea 2 sunt obsesiile lui.am vazut emailuri trimise catre a doua (Ea era deja in ro, a stat la el 2 sapt doat),ii spunea in mailuri ce dor ii este de ea..ca nu a fost indragostit asa de nimeni...si de ce se poarta rece cu el si asa dur.
De cealalata spunea ca este f posesiva ii calcula timpul de la munca acasa...
In fine acum oberv ca are pe hi5 poze ea si cu un bebe, cam 1 an 2 ani are ala mic max..paote 1 an si juma...ma intreb al cui o fi?
eu stiu ca el are o fetita si mi-a spus de ea, am cunoscuto, dar de asta mic nu stiu nimic...si nici el nu a spus ceva.
Nu cred ca este al lui.
Nu stiu ce as putea sa fac, el si-a uitat la mine un lant si cred ca vine maine sa le ia.Nu stiu ce sa ii spun.el ma acuza pe mine ca traiesc in lumea printeselor, ca sunt prea sensibila...A mai vb cu mine la tel acum 2 sapt cam asa si cam batea campii, spunea ca..daca as pleca 2 luni inm pacific la tata m-ai astepta?sau ca..el nu are amice ca de obicei face sex cu ele..dar ca eu sunt prietena lui ..
Daca nu il sun 2 zile ma intreaba..ca de ce nu am sunat..ca nu mi-a fost dor de el...
spune ca nu inteleg, ca el lucreaza mereu, si eu traiesc doar pt dragoste, ca nu stiu cum e viata reala...ma rog astea sunt motive, inainte la inceput nu spunea chestii de genul asta...
Nu stiu ce sa fac....imi este dor de el nu l-am vazut de o sapt, dar i-am spus ca ies la club cu o prietena in seara asta.
oricum si el a spus ca are de munca, dar nu m-a sunat
ma gandesc ca poate e prea sigur de mine si de aia:(


AngelFail
Postat pe 15 Noiembrie 2008 23:43
Exact. E prea sigur de ceea ce simti u ptr el. Asa eram eu...Imi era frica sa nu il pierd si el a simtit asta si ma manipula sentimental. Deja era mult prea posesiv si ajungea la gesturi extreme, de nesuportat.
Din punctul meu de vedere,ar fi bine sa dai uitarii aceasta relatie. Tot tu o sa suferi.Poate suna brutal, dar el are alte rezerve in cazul in care nu mai merge cu tine. Cel putin asa gandesc in urma a ceea ce ai scris,ca se mai gandeste la o alta in afara de FOSTA. E un tip cu o viata complicata sentimental, care nu stie ce vrea. E intr-un joc creepy, dar lui ii place.Si cu tine,si cu aia, si cu FOSTA...
Daca tu vrei ca viata ta sa fie complicata la fel ca a lui ramai cu el. Daca nu...Ia-o de la capat. Cu altcineva. Cu un prezent linistit, care sa-ti poata oferi tot ce vrei: iubire, respect, liniste. Nu ajungi nicaieri daca te framanti asa. Zambeste si distreaza-te. Poate chiar de pandeste drsgostea adevarata, iar u nu o vezi.
Daca nu poti sa te desparti de imaginea lui, incearca sa vb cu el, sa dea cartile pe fata. Desi nu cred ca o va face. Daca era un tip cinstit nu iti ascundea ceea ce iti ascunde.
Distreaza-te. Esti tanara...nu crezi?
lilisor24
Postat pe 16 Noiembrie 2008 00:04
El nu este posesiv cu mine, nu ii place sa fiu posesiva sau sa pun multe intrebari, el spune ca sunt cicalitoare desi nu cred ca am fost.Asa cum ma suna la inceput cate 4 ori pe zi, imi dadea sms imi vine sa cred ca acum nu are 10 centi pt un mesaj...dar cu EA sta pe net.oRICUM S=A incurcat in minciuni in legatura cu fostele, a spus mereu ceva diferit.Dupa ce a venit din romania a venit la mine a doua zi, vai ce dor ii e de mine, ce mult ma doreste...iar el de fapt venea de la fosta..
Ea sta in acelasi oras cu el, si i-a cumparat bilet dupa 2 zile ...
Dar ma suna de acolo, inainte in prima luna facea o groaza de planuri acum nu mai face,,ca pt el e imnportanta familia lui si cariera.
Imi spunea ca isi doreste mult o familie, sa fie fericit, ca a suferit destul.

A MAI spus odata sub forma de gluma ca daca ar fi gigolo l-as lasa?ca oricum tot la mine se intoarce.
Dar ai dreptate..el o inseala pe fosta cu mine..si pe mine cu fosta.
DAR Sa o aduca si aici???e biletul doar dus...Banuiesc ca nu stie cat va sta avand in vedere ca lasa copilul acasa fata aia.Nu cred ca este al lui..
Se pare ca mi se intampla la fel cum ti s-a intamplat si tie:(
Dar nu inteleg cum de i-a trecut asa repede...doar ca a aparut ea iar?
Sau o vrea ca nu o are acum....
Sau poate pe ea nu o inseala, desi ma indoiesc.
Cand dadea mesaje tipei de care spun, cealalalta, ii spunea ce dor ii e de ea...si dupa 5 minute dadea la alta..(Erau pe hi mesajele) la o necunoscuta zicand ca...e frumoasa si vrea sa se cunoasca cu ea etc
AngelFail
Postat pe 16 Noiembrie 2008 00:15
Tu ce ai de gand sa faci in toata situatia asta? :(
lilisor24
Postat pe 16 Noiembrie 2008 00:19
Fuuuuuuuuuuggggggggiiiiiiii.Nu are rost sa pierzi vremea cu un barbat care nu stie ce vrea de la viata, care nu e cinstit cu el insusi, care penduleaza intre atatea suflete...Cred ca ai sentimente pentru el dar inca mai ai timp sa le stingi...Nu merita atentia ta, nu merita nimic.NICIODATA nu va sti sigur ce isi doreste chiar daca pt o perioada se va opri la o singura femeie.E un EGOIST si nu ai pt ce iti chinui sufletul. Continua-ti viata fara el.Fii fericita ca ai sesizat la timp ceea ce se intampla. Iti urez bafta si parte de un barbat care sa te vrea numai pe tine.
muntiny
Postat pe 16 Noiembrie 2008 00:28
Pai..cand va veni maine la mine, ii voi spune ca e timpul sa luam o pauza..ca se pare ca relatia nu mai merge.El este si zodia varsator, el spune mereu cat a suferit, dar este un barbat destul de rational ...
Nu inteleg de ce mi-a facut cunostinta cu fetita lui...mai vorbesc cu ea unoeri pe net.
el e din braila original
Ultima data cand am vb cu ea mi-a spus ca...abi astept sa te vad..iar asta mica a mea intreaba mereu de el..
Nu cred ca il pot schimba eu..dar la inceput de ce era altfel?:(MA gandesc poate am gresit eu si de aia l=am pierdut..
nu inteleg de ce ma simt vinovata:(
AngelFail
Postat pe 16 Noiembrie 2008 00:34
E o stare de moment. Iti va trece...Nu ai de ce sa te simti vinovata. Nu ai gresit cu nimic. Nu tu ai 2-3 iubiti, nu minti, etc, etc....
Pauza este binevenita. La un momentat dat o sa vrei ca pauza sa fie definitiva...
Ai grija de tine. Asteptam vesti dupa onfruntarea cu el. Noapte bunaaaa...Eu m-am bagat la somnic.
Noapte buna tuturor...
lilisor24
Postat pe 16 Noiembrie 2008 00:47
Mersi mult si somnic dulce...Sper sa isi dea cu parerea si un barbat.Teoria e usoara..stiu ca este gresit..dar ce greu va fi maine:(
AngelFail
Postat pe 16 Noiembrie 2008 00:52
Am vesti noi..
Azi l-am sunat si mi-a spus ca este pe la internet, se simte obosit, etc.L-am intrebat cand vine la mine sa imi aduca lucrurile pe care le am la el.Mi-a spus ca vine zilele astea iar eu i-am raspuns sa mi le aduca pana vine EA.mi-a spus ca ce am, ce spun acolo..si i-am spus ca stiu totul.Stiu ca i-a cumpar bilet de avion si vine in 2 zile la el.El ca..iar incep cu astea, ca sunt paranoica!!i-am spus"vrei id ei de mess" si el ca iti dau nr de tel sa vb cu el,i-am spus ca nu am nevoie ca am vb deja(Desi nu este adevarat).
Eu vreau doar sa imi aduca lucrurile si sa faca ce are chef.Si el ca..sigur i-am umblat prin emailuri, ca i-am luat parola si i-am spus ca nu e adevarat sa creada ce vrea el.In fine mi-a spus ca i-am stricat ziua si ca ma suna cand imi aduce lucrurile.Si am spus ca ok, papa

Cam asta a fost totul, era deja nervos...
Banuiesc ca asta a fost totul(
AngelFail
Postat pe 16 Noiembrie 2008 17:09
Reactie tipica pentru cel prins cu mata in sac. Oricum, ma bucur ca esti mai detasata fata de situatie. In ultimul mesaj postat nu ai pomenit nimic de cum te afecteaza situatia, de fapt convorbirea telefonica. Eu zic ca e de bine :).
Mai asteptam vesti de la tine.
lilisor24
Postat pe 16 Noiembrie 2008 19:12
Da, s epare ca nu este prea afectat de asta.Nu m-a sunat inapoi.
Oricum incerc sa nu ma gandesc la tot ce a fost frumos intre noi, la promisiunile lui, la atatea amintiri..:(Simt ca imi va fi greu sa am incredere in alt barbat prea curand:(Dar invatam din fiecare greseala...
Mi-a spus o prietena ca si ea a avut aceasi problema, a umblat iubitul ei cu ea si cu fosta in paralel cam 1 an de zile..
Totusi avea rezerve, nu o avea doar pe ea, ci inca 2-3...

AngelFail
Postat pe 16 Noiembrie 2008 19:30
am trecut si eu prin probleme cu fosta. cand a aflat ca el are pe altcineva brusc a revenit la sentimente de mare iubire. e adevarat, petrecusera 4 ani impreuna dar ptr mine era evident doar ambitie. cateva luni a vorbit pe ascuns cu ea. ea il cauta si el raspundea...nu a fost nimic mai mult decat niste mesaje dar m-a durut cand am aflat. m-a durut confuzia lui si faptul ca mi-a ascuns asta. bineinteles am avut cateva show-uri..discutii, crize, nervi si a incetat. adica m-a ales pe mine. suntem de 1 an si 4 luni impreuna si totul e perfect. iar fosta e bye bye.
roxys
Postat pe 17 Noiembrie 2008 14:24
mai pe scurt. pune-l sa aleaga clar. nu cauta raspunsuri si explicatii. sa aleaga si punct. daca nu..next
roxys
Postat pe 17 Noiembrie 2008 14:24
Fi fericita ca nu ati petrecut mai mult timp impreuna pana sa afli adevarul ,atunci ai fi avut si mai multe amintiri proportional cu timpul petercut impreuna. Tu ai fost in lipsa de altceva(altcineva). E dureros , dar asta-i adevarul
cornelia_leia
Postat pe 17 Noiembrie 2008 14:32
Intre el si ea nu sunt doar mesaje, ea vine maine aici:(
El are pe hi5 poze cu mine si ea i-a lasat comment cu "ea fiind ?" si la poza lui cu"dulce ca de obicei, acus vin la tine".

El nu mi-a recunoscut nimic, a spus ca sunt paranoica, dar totusi trebuie sa vina sa imi aduca hainele de la el.
Nu stiu de ce este el asa obsedat de ea...totul a fost super ok, pana sa mearga el in tara.Acum isi neglijeaza si prietenii..sta de nebun pe net de spui ca e razna..
Nu prea am ce face din pacate:(Ma doare, poate da..tipa il vrea acum inapoi, sau vrea sa plece din tara...
vad poze cu un bebe la ea la profil, cam 2 ani are..dar nu cred ca este al lui.I-AM Ccunoscut deja fetita, si nu cred ca ar ascunde de baiat.Este un tata destul de bun..
Deci intrebarea este a cui o fi asta mic.....
AngelFail
Postat pe 17 Noiembrie 2008 19:50
Vorbesti cu el, ti se pare ciudat, ti se pare ca se comporta altfel, nu mai este la fel de iubitor etc...este clar ca s-a intamplat ceva cu el. Barbatii tind sa joace mai mult timp la 2 capete pana sunt prinsi ( nu toti, evident). Daca se intampla asa, cel mai bine este sa ii zici pa-pa fraiere si suge-mi tocul...pai ce inseamna asta ? sa te jongleze pe la spate ? hmm

Postat pe 17 Noiembrie 2008 19:53
Buna fetelor..tot eu...
Am promis ca voi reveni cand voi ava vesti.Din fericire..sau pacate am.
Mi-a spus amica lui(acum amica si cu mine) ca a fost la el in weekend.
A cunoscut fata care este la el, nu este fosta iubita cum credeam, el a prezentato simplu pe nume fara sa spuna ca e vreo prietena sau iubita..(PE mine ma prezenta iubita mea..ma rog..ma ametesc cu apa rece iar).
La tv stateau la distanta unu de altul., nu vorbeau mult si se pare ca ea nu vorbea mult nici cu ceilalti.Amica mea a reusit sa vb 5 cuvinte cu ea in 2 zile.
Mi-a spus ea ceva de genu ca el s-a cam ofticat cand a auzit ca vine ea la mine.Ma rog, amica mi-a luat lucrurile de la el, el i-a spus amicei sa ii aduca ce avea la mine(ea a uitat sa le ia )
In fine..si azi am facut o tampenie mare, l-am sunat!!!!
era la munca a raspund putin nervos, am intrebat daca e busy a spus ca da si am intrebat daca are 1 minut..si el a spus ca daca e un minut da are timp.I-am spus doar ca amica a uitat sa ia lantul si daca vrea imi poate da adresa sa i le trimit sau i le dau alta data.si el a spus ca alta data.
si am spus ok.pa pa..
Ii dau un sms dupa asta si ii spun ca ÄM uitat sa iti spun ca imi este dor de tine"
nu pot sa inteleg cum am putut sa ma umilesc de 2 ori:((
Se pare ca iar am probleme cu asta si am nevoie de voi:((
ca sa il uit am fost plecata un weekend afara din tara degeaba:(pana si in vise aparea el!!
Tot eu eram aia care sa ii dea o sansa....dupa ce el a gresit! ma intreb daca mai sunt proaste ca mine...:(

AngelFail
Postat pe 25 Noiembrie 2008 21:24
Nu stiu cat de mult te poate ajuta ce-ti voi spune,dar...
Singurul lucru bun in "umilinta" asta e ca,dupa ceva vreme,asa de tare ai sa-l detesti pt ca,intr-un fel,el te-a impins catre asta.
Stai linistita,tocmai indiferenta lor ne face sa ne purtam asa.Si reciproca e valabila.
Cu fiecare zi ce trece fara sa-l suni,te vei simti mai bine.Si intr-o zi,ai sa descoperi ca esti chiar puternica si ca nu te-a meritat deloc.
Iti tin pumnii ca ziua aia sa vina cat mai repede.Te pup si ai grija de tine!
tgv
Postat pe 28 Noiembrie 2008 23:35
Multumesc ...
Nu l-am mai sunat de marti, din cate stiu ea este inca aici.
M-am luat cu alte lucruri si am incercat sa nu ma gandesc, mai ales ca la tel mi-a vb cam dur cred ca era si ea pe acolo.
Nu stiu daca se va regreta vreodata ce a facut sau va vrea sa se intoarca la mine dar nu mai conteaza cred.
As vrea sa ajung sa il refuz eu..sa fiu eu indiferenta cu el...
De IERTAT nu cred ca as mai putea sa il iert si nu cred ca se merita:(
AngelFail
Postat pe 30 Noiembrie 2008 21:59
Si eu trec printr-o situatie asemanatoare...Pe mine m-a parasit practic pentru fosta prietena...cu,care a avut o relatie de 4 ani dar care l-a dezamagit,l-a parasit pentru altul si cand a aflat ca el e bine mersi cu alta fata s-a gandit ca ii pare rau ca la pierdut...ma simt super rau..nu pot sa il inteleg..cu toate ca sa impacat cu ea tot ma cauta..imi spune ca ma iubeste ca nu stie ce sa faca..ma suna noaaptea sau dupa ce mai iese cu prietenii prin cluburi si e cam ametit...noi ne-am despartit cam acum 1 luna jumate..pur si simplu dintr-o data nu mi-a mai dat niciun semn de viata aproape 1 sapatamana si am aflat k a fost cu fosta la 1 nunta si normal k m-am suparat mi-a zis k ma iubeste dar vrea sa ne despartim "temporar" k el vrea sa "se razbune" intrun fel pe ea pt tot ce i-a facut..am suferit mult pt ca il iubeam si inca il iubesc din tot sufletul..intre timp mi-am dat seama k m-a mintit k nu vrea sa se razbune pe ea si ca ea inca mai reprezinta cea pentru el..asta e adevaru si ma doare..dar nu inteleg de ce ,daca s-a impacat cu ea ma tot cauta pe mine..eu am incercat sa stau cu altul si el a aflat..mi-a zis k nu se astepta k sa il uit asa repede k nu l-am iubit k sunt la fel k "ea" si ne-am certat..nu inteleg nici acum cu ce tupeu imi cerea mie explicatii...m-am despartit de baiatul ala pt ca pur si simplu nu suportam nicio atngere de-a lui nici macar un pupic...el era super ok dar chestia asta o simt fata de toti mai putin de el...in timplu asta de cand ne-am despartit ne-am mai intalnit de cateva ori..eu sunt constienta k trebuie sa nu ma mai umilesc atat sa il ignor sa ma port q el q merita dupa tot ce mi-a facut si dupa cat am plans din cauza lui..acum 1 sapatamna si cateva zile m-a cautat a venit la mine pana la urma am vorbit..mi-a zis k ma iubeste si k nu a vrut niciodata sa ma raneasca..k ii pare rau..mi-a zis ca el se gandeste la mine k nu credea knd s-a impacat cu ea ca o sa se gandeasca la mine..ca atunci knd e cu ea se gandeste tot la mine..ca pe mine ma suna mereu si cand intece masura cu bautura si ca nici el nu stie de ce...stiu ca cel mai bine pt mine ar fi sa pun punct defnitv sa nu mai ii raspund sa il ignor dar simt ca nu am puterea sa fac asta..il iubesc mult prea mult e primul pe care il iubesc cu adevarat..dupa tot ce mi-a facut...mi-e foarte greu..vreau sa il uit sa il urasc pt toate lacrimile varsate..pt kt rau mi-a facut si kt si-a batut joc de sufletu meu si s-a jucat cu mine dar nu pot..simt k nu mai rezist:(((
Printzesika09
Postat pe 2 Decembrie 2008 02:18
dupa cum scrie autoarea subiectului, imi e greu sa cred ca are 27 ani. in primul rand dupa mentalitate( cam naiva pt 27 ani) si apoi dupa cursivitatea frazelor. nu mai inteleg care , cum , cu cine are copil, cu cine s-a intalnit. dar lasa ca poate is eu tare de cap.
ocsa
Postat pe 19 Decembrie 2008 11:35
in primul rand ca idee generala o relatie de 2 luni nu te poate duce cu gandu la ''''o viata intreaga impreuna''''''sentimentele apar in timp,nu brusc...........tu ti-ai facut iluuzii sing sau/si alimentata de vorbele lui..................da cred ca la voi lipsa de comunicare isi spune cuvantul si kiar intentiile lui necunoscute tie inca de la inceput......




...........poate omul doar incerca ceva nou.......si defapt el traia cu speranta ca tot cu fosta o sa fie,faptul ca te suna des......nu dovedeste mai nimic......asta e atractia de la inceput......parerea mea
nirvana_cukramel
Postat pe 19 Ianuarie 2009 11:16
De la: AngelFail, la data 2008-11-15 23:43:13Multumesc pt sfaturi.
El mi-a spus ca s-a despartit de ea anu trecut aproape de craciun, au incercat sa se impace prin februarie dar au rezistat impreuna cam 2 saptamani.In martie a fost la el in vizita o alta fata(o stia din oras de la el, si se pare ca a iesit cu ea cand era cu cealalalta).
se pare ca fetele astea 2 sunt obsesiile lui.am vazut emailuri trimise catre a doua (Ea era deja in ro, a stat la el 2 sapt doat),ii spunea in mailuri ce dor ii este de ea..ca nu a fost indragostit asa de nimeni...si de ce se poarta rece cu el si asa dur.
De cealalata spunea ca este f posesiva ii calcula timpul de la munca acasa...
In fine acum oberv ca are pe hi5 poze ea si cu un bebe, cam 1 an 2 ani are ala mic max..paote 1 an si juma...ma intreb al cui o fi?
eu stiu ca el are o fetita si mi-a spus de ea, am cunoscuto, dar de asta mic nu stiu nimic...si nici el nu a spus ceva.
Nu cred ca este al lui.
Nu stiu ce as putea sa fac, el si-a uitat la mine un lant si cred ca vine maine sa le ia.Nu stiu ce sa ii spun.el ma acuza pe mine ca traiesc in lumea printeselor, ca sunt prea sensibila...A mai vb cu mine la tel acum 2 sapt cam asa si cam batea campii, spunea ca..daca as pleca 2 luni inm pacific la tata m-ai astepta?sau ca..el nu are amice ca de obicei face sex cu ele..dar ca eu sunt prietena lui ..
Daca nu il sun 2 zile ma intreaba..ca de ce nu am sunat..ca nu mi-a fost dor de el...
spune ca nu inteleg, ca el lucreaza mereu, si eu traiesc doar pt dragoste, ca nu stiu cum e viata reala...ma rog astea sunt motive, inainte la inceput nu spunea chestii de genul asta...
Nu stiu ce sa fac....imi este dor de el nu l-am vazut de o sapt, dar i-am spus ca ies la club cu o prietena in seara asta.
oricum si el a spus ca are de munca, dar nu m-a sunat
ma gandesc ca poate e prea sigur de mine si de aia:(




Iubito, cu totii avem parte de ceea ce meritam

Mai citeste cele ce le-ai scris, aseaza-ti frumusel piciorusele intr-un lighean cu apa rece, da' chiar asa sa faci, si ia hai, GANDESTE si TU:
Daca ACUMA te plangi asa, ce crezi TU ca AR PUTEA URMA, huh???

CEVA mai BUN

Imbata-te in continuare cu APA RECE, sau mai bine TAI-O cu ''reptilianul'' acesta si cu FOSTELE fostelor fostului ...

BUCURATE DE VIATA ADEVARATA! Daca vrei neaparat sa PLANGI mai fa si vre-un copil si ai sa ai oricum motive

agoldfish
Postat pe 5 Februarie 2009 18:27
Nu te minti singura.De ce nu ii ceri o explicatie pentru acel bilet de avion?Oare nu a rupt relatia pe care a avut-o cu fata respectiva cu adevarat?Iar daca s-au despartit, d c mai are legaturi de genul acesta cu ea? PArerea mea este ca ar trebui sa vorbiti sincer unul cu celalalt si sa vedeti ce vreti, fiecare dintre voi.Succes.P.S. DAca l-as prinde pe al meu iubit cu bilete de avion , sau altceva de genul asta l-as lasa , oricat de dureros ar fi, pt k merit mai mult, asa si tu.daca nu este el, va fi altul.Bafta.
alice_cornelia
Postat pe 5 Martie 2009 16:40
din greselii invatam...
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 18:07
incearca sa gasesti persoana care iti place sau la care cauti ceea ce iti doresti de la un barbat,,,nu te arunca usor cu capul inainte pt un barbat abia cunoscut dar de care esti indragostita,,,ca sa fiu mai inteles,,,asteapta intodeauna la inceput intr-o relatie si afla cat mai multe despre el si relatiile anterioare,,,oamenii cinstiti si onesti daca au facut greseli in trecut vor dorii ei singuri sa vb despre acestea pt ca au invatat din ele,,,, daca este orgolios si nu doreste are ceva de ascuns si va avea mereu

Postat pe 5 Martie 2009 18:22
o relatie la 27 de ani implica mult mai rapid sentimente si angajamente, pt ca te gandesti ca nu esti stabila la acea carsta asa cum e toata lumea. eu zic sa traiesti si sa faci exact ce iti vine prima data in cap.. pt ca uite asa se duc anii, asculta sfaturi analizeaza si ai pierdut..iesi de pe net, nu mai intreba, cazurile sunt diferite, good luck.. is curioasa oare ce ti s-a mai intamplat
Sweet_Rodica
Postat pe 7 Martie 2009 14:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
inselata si cu banii luati ca sa zic asa 36 De la: ravenik_swwet 18 Mai 2009 16:52
Am nevoie de un sfat 34 De la: ArtaEducatiei 16 Septembrie 2011 01:20
am nevoie de un sfat ...legat de primul meu prieten:):X 29 De la: kudika416887 4 August 2011 18:13
limita suportabilitatii 30 De la: kudika138733 7 Iulie 2010 22:02
Fostul iubit...viitor amant??? 50 De la: tzvetociki 26 Ianuarie 2010 17:34