Setari Cookie-uri

Ar trebuii s-o iert?

Buna ziua,
Ma aflu intr-o mare dilema si as aprecia orice sfat. Suntem casatoriti de aproape 5 ani si totul parea roz intre noi, insa de aproape 2 luni ea parea din ce in ce mai schimbata. Am incercat sa stau de vorba cu ea sa imi spuna daca imi ascunde ceva ,dar nimic. In urma cu doua saptamani insa a primit cateva sms-uri iar ea neauzind telefonul m-a impins curiozitatea sa vad despre ce este vorba. Nu era doar un sms ci o conversatie ce dura de cateva saptamani ,cu declaratii de dragoste ,planuri de a ma parasi si sa fuga la el si relatari despre cum si unde o faceau..plus o alta conversatie mai veche cu un alt barbat....parca m-a izbit un tir cu 200 km/h . Nu am mai rabdat si a doua zi i-am zis. Timp de 3 zile nu a avut nici-o reactie, nu scuze,nu nimic.
Dupa aceste 3 zile in care ea nu a simtit nici un sentiment de vinovatie si dupa ce a spus la toti cunoscutii nostri cum ca se desparte de mine si ca nu am fost bun pentru ea, vazand ca nu i-a fost nimeni alaturi, inclusiv familia ei, a inceput sa planga si sa ma bombardeze cu mesaje s-o iert ca nu a fost nimic serios si ca a terminat-o cu el. Binenteles ca nu a fost adevarat pt ca a doua zi am urmarit-o si s-a intalnit cu el .. Momentan locuim impreuna si stiu ca va fi foarte greu sa iau o decizie atata timp cat inca locuim in aceeasi casa. Ce credeti ca ar trebui sa fac?
Andrei_R
Postat pe 1 Aprilie 2015 12:47
De la: Andrei_R, la data 2015-04-01 12:47:37Buna ziua,
Ma aflu intr-o mare dilema si as aprecia orice sfat. Suntem casatoriti de aproape 5 ani si totul parea roz intre noi, insa de aproape 2 luni ea parea din ce in ce mai schimbata. Am incercat sa stau de vorba cu ea sa imi spuna daca imi ascunde ceva ,dar nimic. In urma cu doua saptamani insa a primit cateva sms-uri iar ea neauzind telefonul m-a impins curiozitatea sa vad despre ce este vorba. Nu era doar un sms ci o conversatie ce dura de cateva saptamani ,cu declaratii de dragoste ,planuri de a ma parasi si sa fuga la el si relatari despre cum si unde o faceau..plus o alta conversatie mai veche cu un alt barbat....parca m-a izbit un tir cu 200 km/h . Nu am mai rabdat si a doua zi i-am zis. Timp de 3 zile nu a avut nici-o reactie, nu scuze,nu nimic.
Dupa aceste 3 zile in care ea nu a simtit nici un sentiment de vinovatie si dupa ce a spus la toti cunoscutii nostri cum ca se desparte de mine si ca nu am fost bun pentru ea, vazand ca nu i-a fost nimeni alaturi, inclusiv familia ei, a inceput sa planga si sa ma bombardeze cu mesaje s-o iert ca nu a fost nimic serios si ca a terminat-o cu el. Binenteles ca nu a fost adevarat pt ca a doua zi am urmarit-o si s-a intalnit cu el .. Momentan locuim impreuna si stiu ca va fi foarte greu sa iau o decizie atata timp cat inca locuim in aceeasi casa. Ce credeti ca ar trebui sa fac?



Ce crezi ca ar trebui sa faci????Procedeaza dupa cum iti dicteaza inima si constiinta!!

Justificarile ei sunt bataie de joc la adresa propriei persoane.
Cei care cred in acordarea celei de-a doua sanse te vor povatui sa treci peste,daca poti ierta si uita simultan,fa-o,de ce nu,dar,eu,una,nu as face-o pentru nimic in lume!!De ce??Pentru ca cine insala o data,o va face toata viata,iar imbatatul cu apa rece nu intra in preocuparile mele!!
Nu exista "greseli" cand vorbim de iubire si de casnicii incheiate!!
Problema reala este legata de motivele,care au determinat-o sa ajunga in acel punct,unde este ruptura produsa intre voi????Crezi ca mai poti discuta cu ea,ca poti intelege ce a dorit sa iti demonstreze prin tot ce a facut???
kudika_15804
Postat pe 1 Aprilie 2015 12:56
Multumesc pentru raspuns. Ea a spus lumii intregi cum ca indiferenta mea si faptul ca i-am dat prea multa libertate, au impins-o sa faca acest lucru. Insa totodata se contrazice singura,spunand ca ea are niste nevoi pe care nimeni nu i le intelege. Intreband-o si de celalalt barbat cu care avea niste conversatii mai vechi, mi-a zis acelasi lucru: "nu stiu de ce, a fost doar sex, nimic mai mul" . Pai si eu cum ar trebui sa ma simt stiind ca acel barbat ii mai este si coleg de munca, cu toate ca ea spune ca au terminat-o de mult ( la fel spunea si de actualul ) . Cum as mai putea eu trai langa o astfel de femeie daca ea sare din minciuna in minciuna? Cred ca ar trebui sa ma mut singur cat mai curand posibil sau sa plec in alt oras, pt ca imi este frica sa nu cedez cu atatea scuze , desi sunt constient ca se va repeta odata ce se vor linisti apele tulburi.
Andrei_R
Postat pe 1 Aprilie 2015 13:20
De la: Andrei_R, la data 2015-04-01 12:47:37Buna ziua,
Ma aflu intr-o mare dilema si as aprecia orice sfat. Suntem casatoriti de aproape 5 ani si totul parea roz intre noi, insa de aproape 2 luni ea parea din ce in ce mai schimbata. Am incercat sa stau de vorba cu ea sa imi spuna daca imi ascunde ceva ,dar nimic. In urma cu doua saptamani insa a primit cateva sms-uri iar ea neauzind telefonul m-a impins curiozitatea sa vad despre ce este vorba. Nu era doar un sms ci o conversatie ce dura de cateva saptamani ,cu declaratii de dragoste ,planuri de a ma parasi si sa fuga la el si relatari despre cum si unde o faceau..plus o alta conversatie mai veche cu un alt barbat....parca m-a izbit un tir cu 200 km/h . Nu am mai rabdat si a doua zi i-am zis. Timp de 3 zile nu a avut nici-o reactie, nu scuze,nu nimic.
Dupa aceste 3 zile in care ea nu a simtit nici un sentiment de vinovatie si dupa ce a spus la toti cunoscutii nostri cum ca se desparte de mine si ca nu am fost bun pentru ea, vazand ca nu i-a fost nimeni alaturi, inclusiv familia ei, a inceput sa planga si sa ma bombardeze cu mesaje s-o iert ca nu a fost nimic serios si ca a terminat-o cu el. Binenteles ca nu a fost adevarat pt ca a doua zi am urmarit-o si s-a intalnit cu el .. Momentan locuim impreuna si stiu ca va fi foarte greu sa iau o decizie atata timp cat inca locuim in aceeasi casa. Ce credeti ca ar trebui sa fac?




Daca te respecti ca om si barbat , las-ooo pe drumul ei !
E o vorba : din cocos nu faci gaina , nici din curva gospodina !
-Dyna-
Postat pe 1 Aprilie 2015 13:23
De la: Andrei_R, la data 2015-04-01 13:20:41Multumesc pentru raspuns. Ea a spus lumii intregi cum ca indiferenta mea si faptul ca i-am dat prea multa libertate, au impins-o sa faca acest lucru. Insa totodata se contrazice singura,spunand ca ea are niste nevoi pe care nimeni nu i le intelege. Intreband-o si de celalalt barbat cu care avea niste conversatii mai vechi, mi-a zis acelasi lucru: "nu stiu de ce, a fost doar sex, nimic mai mul" . Pai si eu cum ar trebui sa ma simt stiind ca acel barbat ii mai este si coleg de munca, cu toate ca ea spune ca au terminat-o de mult ( la fel spunea si de actualul ) . Cum as mai putea eu trai langa o astfel de femeie daca ea sare din minciuna in minciuna? Cred ca ar trebui sa ma mut singur cat mai curand posibil sau sa plec in alt oras, pt ca imi este frica sa nu cedez cu atatea scuze , desi sunt constient ca se va repeta odata ce se vor linisti apele tulburi.


Indiferenta??De ce?

Libertate??Ce fel de libertate??

Nevoi???Nu stiai de acele nevoi inainte de a va casatori??Nu ati discutat toate aspectele legat de viata intima??Ce fel de nevoi????Este nimfomana?

Asa cum am spus,cine insala,o face,pentru ac este un stil de viata,normal pentru el sau ea!!

Cand iubesti,nu inseli.Punct.
kudika_15804
Postat pe 1 Aprilie 2015 13:29
Tocmai asta e problema ca ea parea o fata de casa ,rusinoasa, mereu vesela..cum as fi putut sa imi dau seama daca ea parca avea personalitate dubla, ceva cum numai in filmele horror se poate intalni. Si stiu ca si anturajul ei a fost de vina pt ca imi povestea despre prietenele ei cum isi inselau barbatii si ca ea nu ar putea niciodata sa faca asa ceva.
De un lucru sunt sigur: daca lumea si familia ei l-ar fi acceptat pe acel individ, ea era plecata acum la el.
Oricum va multumesc pt sfaturi si sunt convins ca nu ar mai trebuii sa privesc deloc inapoi si sa ne vedem de drum fiecare.
Andrei_R
Postat pe 1 Aprilie 2015 13:38
De la: Andrei_R, la data 2015-04-01 13:38:37Tocmai asta e problema ca ea parea o fata de casa ,rusinoasa, mereu vesela..cum as fi putut sa imi dau seama daca ea parca avea personalitate dubla, ceva cum numai in filmele horror se poate intalni. Si stiu ca si anturajul ei a fost de vina pt ca imi povestea despre prietenele ei cum isi inselau barbatii si ca ea nu ar putea niciodata sa faca asa ceva.
De un lucru sunt sigur: daca lumea si familia ei l-ar fi acceptat pe acel individ, ea era plecata acum la el.
Oricum va multumesc pt sfaturi si sunt convins ca nu ar mai trebuii sa privesc deloc inapoi si sa ne vedem de drum fiecare.



Domnule draga,familia in care intervin astfel de probleme,nu se mai poate numi familie!!!Nimeni nu poate decide in locul vostru!!!Sunt produse rani,care nu se vor vindeca niciodata!!Multi oameni spun ca poti trece peste asa ceva,dar numai cine a trait astfel de experiente poate face afirmatii referitoare la dezastrul declansat in familia respectiva!!Cand iubesti si vezi ca inima iti este calcata in picioare,este de-a dreptul imposibil sa treci peste asa ceva!!Sunt persoane,care afirma ca pot trece peste actul de infidelitate,dar,eu,una,nu cred in autenticitatea afirmatiilor lor!!

Alegeti-va calea adevarului!!!
kudika_15804
Postat pe 1 Aprilie 2015 13:45




NEGRUTTTT
Postat pe 1 Aprilie 2015 21:32
Greseala e omeneascã, persistenta in greșeala e diabolica.

Firea lucrurilor e schimbãtoare.

Prima greșealã, merita iertata...daca apare a doua, sigur se va repeta.

Mediul influenteaza mult omul, iar femeia de la facere e o fire curioasa...dispusa a cãdea ușor in mrejele unui pescar care știe cum sa arunce momeala.

kudika_980481
Postat pe 1 Aprilie 2015 21:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Secretii vaginale 25 De la: kudika_9935 12 Iulie 2012 16:47
asta a fost povestea mea 28 De la: cami_goanga10 25 Martie 2010 23:18
cum pot problemele exterioare cuplului sa declanseze o ruptura.... 7 De la: parvati 7 Iunie 2009 00:24
Sa-l inteleg sau nu? 13 De la: steffy91 4 Septembrie 2010 22:13
D&P parfumuri... 6 De la: Fusun_ge 18 August 2014 23:51