Setari Cookie-uri

putin ajutor...

Am fost cu un tip de vreo 4 ori impreuna si a fost si inca este prima mea dragoste. In timp ce eram despartiti, ajungeam sa fim "prieteni cu beneficii" dupa care eram iar impreuna, insa dupa a 4-a oara am ramas doar prieteni cu beneficii. La un moment dat ne-am distantat, el a avut o relatie cu o alta fata si dupa ne-am apropiat inapoi. Ei doi s-au despartit pentru ca ea a inceput sa vorbeasca urat despre mine si el nu a suportat sa auda asta. Ne si cunoastem de 10 ani si suntem prieteni foarte buni. In timp ce era cu ea, a inselat-o cu mine si dupa o luna s-au despartit. Am inceput sa vorbim din ce in ce mai mult si mi-a trimis niste texte care m-au emotionat spunandu-mi ca nu o sa mai plece si ca nu mai face de doua ori aceeasi greseala pentru ca eu mi-am pierdut increderea in el. De cand s-au despartit am devenit din nou "prieteni cu beneficii". De multe ori imi spune "te iubesc" sau "iubeste-ma, pupa-ma" si cand ma enerveaza cu ceva sau ma deranjeaza imi spune "hai mai, stii ca te iubesc". Uneori imi spune ca sunt "draga lui", "iubita lui" sau ca o sa devin sotia lui. De asemenea, ma consoleaza si ma ajuta la bine si la greu. A inceput da vorbeasca cu o fata si cateodata imi mai spune de ea, dar in loc sa ii fac faze nasoale, sunt o prietena buna si il ajut. Ca sa nu par fraiera, ii spun si eu de un tip care mi-a atras atentia, dar nu se compara atractia cu dragostea. Nu stiu ce sa cred...din cauza ca mi-a tradat increderea o data incerc sa nu ma las dusa de val, dar il iubesc enorm. Nu stiu daca ajuta la ceva, dar eu sunt zodia scorpion cu ascendent in balanta si el balanta. Nu inteleg ce gandeste. Chiar ma iubeste, simte ceva sau e doar o distractie pentru el? Ce sa fac? Imi pare rau ca am scris atat de mult, va rog frumos sa imi dati un sfat!
kudika_986227
Postat pe 18 Mai 2015 00:50
De la: kudika_986227, la data 2015-05-18 00:50:58Am fost cu un tip de vreo 4 ori impreuna si a fost si inca este prima mea dragoste. In timp ce eram despartiti, ajungeam sa fim "prieteni cu beneficii" dupa care eram iar impreuna, insa dupa a 4-a oara am ramas doar prieteni cu beneficii. La un moment dat ne-am distantat, el a avut o relatie cu o alta fata si dupa ne-am apropiat inapoi. Ei doi s-au despartit pentru ca ea a inceput sa vorbeasca urat despre mine si el nu a suportat sa auda asta. Ne si cunoastem de 10 ani si suntem prieteni foarte buni. In timp ce era cu ea, a inselat-o cu mine si dupa o luna s-au despartit. Am inceput sa vorbim din ce in ce mai mult si mi-a trimis niste texte care m-au emotionat spunandu-mi ca nu o sa mai plece si ca nu mai face de doua ori aceeasi greseala pentru ca eu mi-am pierdut increderea in el. De cand s-au despartit am devenit din nou "prieteni cu beneficii". De multe ori imi spune "te iubesc" sau "iubeste-ma, pupa-ma" si cand ma enerveaza cu ceva sau ma deranjeaza imi spune "hai mai, stii ca te iubesc". Uneori imi spune ca sunt "draga lui", "iubita lui" sau ca o sa devin sotia lui. De asemenea, ma consoleaza si ma ajuta la bine si la greu. A inceput da vorbeasca cu o fata si cateodata imi mai spune de ea, dar in loc sa ii fac faze nasoale, sunt o prietena buna si il ajut. Ca sa nu par fraiera, ii spun si eu de un tip care mi-a atras atentia, dar nu se compara atractia cu dragostea. Nu stiu ce sa cred...din cauza ca mi-a tradat increderea o data incerc sa nu ma las dusa de val, dar il iubesc enorm. Nu stiu daca ajuta la ceva, dar eu sunt zodia scorpion cu ascendent in balanta si el balanta. Nu inteleg ce gandeste. Chiar ma iubeste, simte ceva sau e doar o distractie pentru el? Ce sa fac? Imi pare rau ca am scris atat de mult, va rog frumos sa imi dati un sfat!



Serios,chiar te iubeste????? Am spus-o in nenumarate randuri,cand iubesti,nu inseli,nu tradezi persoana,care ti-a dovedit dragostea ei,PRIN FAPTE,NICIDECUM,DOAR PRIN DECLARATII VERBALE!!!

Distractiile nu suprasolicita sentimental sufletul amatorului de distractii fara substanta!!!In schimb,iubirea cere TOTUL!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Mai 2015 07:06
Ce avem noi aici
"prieteni cu beneficii" - dragoste cu nabadai ...
Raspunsul dilemei tale , il vei gasi singura.
kudika_988778
Postat pe 18 Iulie 2015 11:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce credeti despre asta? Vi s-a intamplat? 16 De la: rain75 15 Octombrie 2009 14:47
Constelatii familiale 2 De la: iacinta 26 Februarie 2010 20:06
sfat..va rog..:( 18 De la: diana_franch 28 Septembrie 2009 19:56
http://forever-magick.no-ip.org:8003/listen.pls 10 De la: Musca_Tze_Tze 22 Iunie 2009 23:32
De ce noi fetele suntem cele ce fac compromisuri?! 30 De la: STELLA_STAR 17 Mai 2010 21:08