Setari Cookie-uri

Despartire dureroasa

Fetelor va scriu pentru prima oara simt nevoia sa imi vars amarul pe aici .
M-am despartit de prietenul meu de 3 luni noi am avut o rel de 10 ani fara nici o pauza ne-am iubit mult a fost foarte frumos doream sa ne casatorim candva dar na mai fost sa fie .
Se comporta ciudat cam de un an simteam ca ma inseala dar zicea ca nu nega tot.
Am facut pe dedectiva si am gasit Facebookul lu o tipa de 19 ani se tatuase cu porecla lui pe mana avea numai declaratii de dragoste catre un baiat mi-am dat seama instantaneu ca de el e vorba .
L-am confruntat dinou pe iubitul meu care desigur nega zicea ca e o nebuna care il iubeste dar el nu are nici o trb cu ea ma asigurat ca nu e nimic intre ei .
Dupa cateva luni o pr buna de a mea imi spune ca ii vede mai tot timpul imp la terasa din cartier de la noi . Am gasit pana la urma si dovada (un sms ) nu mai avea cum sa dea inapoi si am hotarat sa plec nu ma lasat la inceput dar tot ne-am despartit a 2a zi . Sufar extrem de mult i-am spus ca ma distrus ca ma umilit de fata cu toti pr nostrii care desigur stiau dar nu s-au bagat .
Imi cere scuze iertare ca na stiut cum sa imi zica ca credea ca ii va trece ca a gresit ca nu a vrut sa ma raneasca ca tine foarte mult la mine .....
Culmea e ca a ramas cu ea dupa nici 2luni s au mutat impreuna a duso la ai lui iar eu am ramas singura trista nu inteleg cum mi a facut asta la cate au fost intre noi cum a putut ? Nu pot iesi cu pr mei ca sunt aceeasi cu ai lui ma simt umilita am rupt orice legatura cu el desi stiu ca nu merita inca il iubesc . Si aceea fatuca cum a putut sa se bage peste o rel asa de lunga nare suflet ? Daca vroiau sa fie imp trebuia mai intai sa puna punct rel noastre asa cred eu ca era mai normal .
Ma cauta lumea sa imi spuna ca ea nu se comp cu mn ca e urata eus papuse ca eu am studii ea nici lic terminat a renuntat , ca pare curva eu eram fata de casa si cuminte ca habar nare sa gateasca si multe altele si ca o sa realizeze el ce a facut ......Atunci dc m-a lasat pt una ca ea . Simt ca nu voi mai avea incredere in nimeni ma simt singura am 27 de anii si simt ca mi-am irosit timpul degeaba si ca nu voi mai intalni pe cineva care sa ma iubeasca cu adevarat daca el mi - a facut asta care a fost foarte dragostos cu mine era universul meu ....inca ma mai cauta sa vada daca sunt bine dar eu nu vreau sa il mai vad vreodata chiar daca imi este extrem de dor de el si plang aproape zilnic am slabit 7kg si asa eram
Ma doare rau tradarea lui , el mereu sa mandrit cu mine nu cred ca am facut eu ceva sa se intample asta si am mereu in minte "de ce " ... stiu ca o sa imi revin candva dar sper sa regrete mai tarziu si el si ea caci chiar nu meritam si nimeni nu cred ca merita asa ceva . Credeti ca o sa imi ia mult sa imi revin ?Mi-e tare frica de viitor ca nam soarta. Va multumesc daca ati avut rabdare sa cititi ce am scris .
kudika_989971
Postat pe 5 Iulie 2015 18:23
Ai 27 de ani si prea putin respect de sine si maturitate..... Incepe prin a inceta a-ti mai plange de mila si iesi cu prietenele, fa' un sport, gaseste-ti un hobby, orice....numai inceteaza a mai privi in tavan cu gandul la unul care si-a refacut deja viata si care te-a dat uitarii demult!!!!!!!
Nu a inceput si nici nu s-a sfarsit viata cu acest "surogat" de barbat! Curaj, esti tanara si niciodata nu vei sti cine se va indragosti de zambetul tau, asa ca...zambeste mai des!
rondina
Postat pe 5 Iulie 2015 20:12
Heeeeei...ce este cu deschiderea aia de link, pusa pe "sport" ???? Eu nu am facut nik' !!!!
rondina
Postat pe 5 Iulie 2015 20:14




Vei trece peste , chiar daca in acest moment iti pare imposibil .Timpul este cel mai bun prieten in astfel de cazuri ; traieste prezentul , viitorul iti va oferii ceva mult mai bun decat ceea ce ai avut in trecut .
Nu-ti pierde increderea in tine , viata este prea frumoasa si nu se merita sa ramai dezamagita pt un om care nu te-a meritat ,intrebandu-te de ce , cum si ce fel , atat a fost sa fie !
Femeile sunt puternice , pot trece peste orice ; tu de ce nu ai fi ?!

kudika_988778
Postat pe 5 Iulie 2015 20:23
Esti inca tanara, trebuie sa incerci sa treci peste. Gandeste te ca putea sa fie mai rau. Daca ramaneai inca 5 ani cu el si apoi va desparteati?!
kudika_981773
Postat pe 5 Iulie 2015 20:43
Va multumesc pentru incurajari , stiu ca imi voi reveni e mai greu acum la inceput oricum va lasa semne adanci in sufletul meu deoarece chiar a fost frumos si s-a terminat prea urat . Putea fi altfel o discutie civilizata intre 2 oameni .
Dar asta este acum am sa o iau de la capat cat despre prietenii/prietene sunt in comun avem acelasi anturaj si e ciudat sa vorbesc despre asta cu ei . Aveam si cam aceleasi hobbyuri din pacate si multe alte lucruri in comun .
Eu oricum nu mai vreau nimic de la el stiu ca nu ma mai merita insa insista sa ramanem apropiati i-am spus ca nu am nevoie de prietenia lui si sa ma lase in pace momentan vad ca a inteles . Si ma chinui sa nu il caut sa vad doar ce mai face .
Puff si ma deranjeza teribil fatuca aceea asa ceva fac numai persoanele de joasa speta stiu 100% ca stia de mine . Dar nu i-am zis nimic ei am preferat sa ii arat ca nu imi pasa . Si chiar nu imi pasa de ea imi pasa de mine.
O sa incerc sa nu ma mai gandesc la "Ei" sau la "Noi" sa imi gasesc un hobby nou pana imi revin.
kudika_989971
Postat pe 5 Iulie 2015 21:35
Din punctul meu de vedere , el este singurul vinovat , trebuia sa fie sincer cu tine si cu el insusi , sa incheie mai intai relatia dintre voi , si mai apoi sa -si faca o alta relatie .
Din pacate , a-l tau prieten , a ales sa mearga consecutiv pe doua fronturi , in locul tau ,m-as bucura ca am scapat de un asemenea mojic .
Astfel de barbati vor juca mereu la doua capete , avand povestile potrivite la ei , pt fiecaare femeie in parte , ce este disponibila sa le creada.
Refa-ti un nou cerc de prieteni , evita intalnirile cu el .
Vad ca esti o fata cerebrala , zambeste , n-ai pierdut nimic .
kudika_988778
Postat pe 5 Iulie 2015 22:02
De la: kudika_989971, la data 2015-07-05 18:23:52Fetelor va scriu pentru prima oara simt nevoia sa imi vars amarul pe aici .................................................

Durata timpului necesar pentru a depasi acest esec sentimental depinde de dorinta ta de a iti vedea de viata,in deplina armonie cu tine insati si avand liniste sufleteasca!!!Nu regreta nimic,faptul ca domnul respectiv ti-a tradat iubirea pentru el ,va trebui sa te mobilizeze in a nu ii mai acorda atentie si a-l trata ca atare!!!Exista barbati si barbati,dar foarte putini stiu sa iubeasca si sa fie fideli partenerei lor!!!Pe viitor,nu iti mai manifesta increderea in partener,caci el va miza pe aceasta!!Fii circumspecta cu relatiile tale!!! Regret cele intamplate,dar nu s-a sfarsit lumea cu acel individ,caci nu poate fi numit barbat!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Iulie 2015 08:42
De la: kudika_989971, la data 2015-07-05 21:35:44Va multumesc pentru incurajari , stiu ca imi voi reveni e mai greu acum la inceput oricum va lasa semne adanci in sufletul meu deoarece chiar a fost frumos si s-a terminat prea urat . Putea fi altfel o discutie civilizata intre 2 oameni .
Dar asta este acum am sa o iau de la capat cat despre prietenii/prietene sunt in comun avem acelasi anturaj si e ciudat sa vorbesc despre asta cu ei . Aveam si cam aceleasi hobbyuri din pacate si multe alte lucruri in comun .
Eu oricum nu mai vreau nimic de la el stiu ca nu ma mai merita insa insista sa ramanem apropiati i-am spus ca nu am nevoie de prietenia lui si sa ma lase in pace momentan vad ca a inteles . Si ma chinui sa nu il caut sa vad doar ce mai face .
Puff si ma deranjeza teribil fatuca aceea asa ceva fac numai persoanele de joasa speta stiu 100% ca stia de mine . Dar nu i-am zis nimic ei am preferat sa ii arat ca nu imi pasa . Si chiar nu imi pasa de ea imi pasa de mine.
O sa incerc sa nu ma mai gandesc la "Ei" sau la "Noi" sa imi gasesc un hobby nou pana imi revin.



Este obligatoriu sa nu te intereseze persoana respectiva,caci nu esti ca ea!!Fostul tau iubit merita,doar una, ca acea tanara!!!Numai gandul la ea te injoseste,nu o mai face,ramai net superioara ei si lui,in aceeasi masura!!!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Iulie 2015 09:05
Foarte adevarat !!! M-am luat concediu sa ma relaxez sa ies sa ma distrez am luat legatura cu o prietena veche care nu prea avea treaba cu noi si ies cu ea momentan..... am fost la piscina .
Ma simt mai bine , m-am hotarat sa las totul in urma mea si sa vad ce imi ofera viitorul si desigur o sa fie mai greu cu increderea in altii .
Au aparut o gramada de admiratorii parca au inebunit cu totii pana acum cum de nu ii vedeam .
Eu oricum inca nu ma simt pregatita , dar voi fi candva . Poop
kudika_989971
Postat pe 7 Iulie 2015 16:26
mai bn iesi cu mn
kudika_982635
Postat pe 7 Iulie 2015 20:04
De la: kudika_989971, la data 2015-07-07 16:26:39Foarte adevarat !!! M-am luat concediu sa ma relaxez sa ies sa ma distrez am luat legatura cu o prietena veche care nu prea avea treaba cu noi si ies cu ea momentan..... am fost la piscina .
Ma simt mai bine , m-am hotarat sa las totul in urma mea si sa vad ce imi ofera viitorul si desigur o sa fie mai greu cu increderea in altii .
Au aparut o gramada de admiratorii parca au inebunit cu totii pana acum cum de nu ii vedeam .
Eu oricum inca nu ma simt pregatita , dar voi fi candva . Poop



S-a deschis o alta usa,nu iti fie teama sa treci dincolo de pragul ei!!Viata are caile ei ascunse,cauta sa le gasesti pe cele,care iti usureaza pasul!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Iulie 2015 07:08
De la: rondina, la data 2015-07-05 20:14:11Heeeeei...ce este cu deschiderea aia de link, pusa pe "sport" ???? Eu nu am facut nik' !!!!



Asta e noua "moda". La fel se intampla si la cuvantul "frumusete".
Pup fata.
Rotty_
Postat pe 8 Iulie 2015 08:04
971 , Fluturasule , imi pare sincer rau pentru situatia ta , dar scrie naibii mai corect , ca era sa ma sufoc incercand sa citesc prima postare. Ala cand a plecat ti-a luat si virgulele cu el ?
Rotty_
Postat pe 8 Iulie 2015 08:09
De la: Rotty_, la data 2015-07-08 08:04:53
De la: rondina, la data 2015-07-05 20:14:11Heeeeei...ce este cu deschiderea aia de link, pusa pe "sport" ???? Eu nu am facut nik' !!!!



Asta e noua "moda". La fel se intampla si la cuvantul "frumusete".
Pup fata.

Pfffffuuuuuuai...cat am lipsit, deci au aparut "trenduri" noi pe Kudika! Mno, amu' m-am liºtinit ! Pup si io' o Rottycica dulcinica, nah !
rondina
Postat pe 11 Iulie 2015 14:21
http://andrafarazahar.ro/articol/cum-devine-barbatul-barbat-dar-femeia

Va ști ea femeia aia care îl ține de mânã acum cã trebuie sã îți mulțumeascã ție pentru felul în care o iubește el acum? Știe ea, femeia, cã trebuie sã mulțumeascã unei alte femei pentru bãrbatul pe care îl are? ...
Andra_Fara_Zahar_1
Postat pe 10 August 2015 21:50
De la: kudika_989971, la data 2015-07-05 18:23:52Fetelor va scriu pentru prima oara simt nevoia sa imi vars amarul pe aici .
M-am despartit de prietenul meu de 3 luni noi am avut o rel de 10 ani fara nici o pauza ne-am iubit mult a fost foarte frumos doream sa ne casatorim candva dar na mai fost sa fie .
Se comporta ciudat cam de un an simteam ca ma inseala dar zicea ca nu nega tot.
...................................................


Iti vei reveni,cu siguranta!!!Acorda-ti timp si rabdare cu tine!!!In ceea ce-l priveste pe fostul iubit,as fi fost surprinsa daca nu si-ar fi aratat clasa apartinatoare!!!Draga mea,iubirea este ravasitoare,dar daca domnul nu s-a mai aflat la inaltimea iubirii tale,da-i un "Reject",fara a avea vreo remuscare,caci asta merita!! Capul sus!!!
kudika_15804
Postat pe 11 August 2015 09:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VIOLENTA? AGRESAT/A??? 25 De la: kudika017596 30 August 2009 15:08
Cum sa il uit daca nu mi-a gresit cu nimic? 4 De la: adina_m11 8 August 2009 17:48
Cum as putea uita? 2 De la: mirelamira 12 Aprilie 2009 20:57
despartire din cauza tigarilor 13 De la: darksukkubus69 20 Aprilie 2010 21:05
M-a parasit pentru fostul prieten! 8 De la: rodicapisica 23 Februarie 2010 10:30