Setari Cookie-uri

sunt confuza

Buna, am o relatie de 5 ani de zile cu un baiat. Ne intelegem foarte bine si stam impreuna. S-a mutat la mine in prima luna. Ne intelegem foarte bine si cu famiile si zicem noi ca ne iubim. Cate o data cred ca e perfect tot. Dar cate o data simpt ca nu isi doreste nimic de la mine, eu imi doresc mai mult o relatie oficializata si chear un copiil, dar el zice tot timpu ca nu ne grabim. Mie frica sa nu se termine brusc tot sau sa nu fie oficeal nici o data. Nu ii place sa discute probleme dinastea si nu e genu sa faca promisiuni. El zice ca tra sa ne organizam dar dupaia se inchee subiectul. Vreau sa specific ca parinti lui sunt divortati. Credeti ca ii e frica de oficializare sau de o responsabilitate? E un baiat responsabil in general si baiatul cu care vreau sa imi petrec restul vieti, oare el nu vrea?
kudika_1018659
Postat pe 25 Septembrie 2016 00:17
Poate ca are alte prioritati in viata sau vrea ca relatia sa ramana doar la un anumit nivel. 5 ani inseamna mult, poate simte ca nu ar putea sustine o familie cu tot ce presupune.
Darius_
Postat pe 25 Septembrie 2016 04:03
De la: kudika_1018659, la data 2016-09-25 00:17:18Buna, am o relatie de 5 ani de zile cu un baiat. Ne intelegem foarte bine si stam impreuna. S-a mutat la mine in prima luna. Ne intelegem foarte bine si cu famiile si zicem noi ca ne iubim. Cate o data cred ca e perfect tot. Dar cate o data simpt ca nu isi doreste nimic de la mine, eu imi doresc mai mult o relatie oficializata si chear un copiil, dar el zice tot timpu ca nu ne grabim. Mie frica sa nu se termine brusc tot sau sa nu fie oficeal nici o data. Nu ii place sa discute probleme dinastea si nu e genu sa faca promisiuni. El zice ca tra sa ne organizam dar dupaia se inchee subiectul. Vreau sa specific ca parinti lui sunt divortati. Credeti ca ii e frica de oficializare sau de o responsabilitate? E un baiat responsabil in general si baiatul cu care vreau sa imi petrec restul vieti, oare el nu vrea?



Faptul ca parintii lui sunt divortati nu are nicio legatura cu sentimentele lui pentru tine !

Relatia voastra a devenit comoda, faptul ca coabitati deja a creat o stare de lejeritate in relatie, si acesta este motivul, pentru care, iubitul tau nu se gandeste sa oficializati legatura voastra ! De ce sa se casatoreasca, cand are totul pe tava, fara a-si lua anumite angajamente, obligatorii de altfel in orice casatorie incheiata ?

Ce as face eu intr-o situatie identica ? I-as propune sa se mute la unul dintre parintii lui si sa parcurgem relatia fara a locui impreuna !In acest mod, as vedea cat de interesat este de relatia noastra si cat de mult se gandeste la casatorie ! Asta as face !

Draga mea, te-ai pus la dispozitia iubitului tau mult prea devreme si repede, si el s-a acomodat rapid, aici ai gresit !
kudika_15804
Postat pe 26 Septembrie 2016 07:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Primul sarut sau prima noapte de dragoste,cum unde si cand? 3 De la: danyela_angela 17 August 2009 11:45
Mai exista in aceasta tara barbati care nu inseala?! 376 De la: kudika143575 10 August 2012 14:45
Se merita ca "din iubire" sa te culci cu EL 70 De la: Trixibell 9 August 2009 16:11
mai are vreun sens? 12 De la: kudika_5885 20 Mai 2012 15:24
cum sa ii demonstrez ca sunt indiferenta? 28 De la: supermiki 13 Februarie 2010 16:11