Setari Cookie-uri

Despre despartiri

Stiu ca poate parea pueril, insa ma simt extrem de ravasita.
Am stat mai bine de un an singura si mi-am permis sa imi rezerv timp pentru mine, pentru cariera si viitorul meu. Am facut toate astea, iar intre timp in peisaj apare un nou personaj. Nemaiavand o relatie de atata timp, cred ca va dati seama ca la inceput nu stii cum sa te comporti, te simti mai degraba stangage/stangaci.
La inceput totul parea sa fie ok, un inceput de relatie normala, el foarte atent, in cuvinte si gesturi, eu insa ceva mai rece. Cand m-am obisnuit si eu, el a stagnat. Rolurile se inversasera si de ce?
Long story short: el in urma cu sase luni de zile a avut o relatie de un an, relatie in care el era extrem de dedicat si ea nu prea. S-au despartit in nenumarate randuri, pana cand sa afle ca ea in tot acest an il inselase cu o multitudine de barbati. Si cu toate ca credea ca a trecut peste, nu a fost asa.
Este greu, cred ca majoritatea va dati seama cum este sa fiti inselati. Relatia mea cu el s-a incheiat amiabil, amandoi am fost de comun acord ca asa este cel mai bine, el repetand in nenumarate randuri ca nu vrea sa isi bata joc de mine si sa faca din relatia asta un pansamen.
Cu toate acestea chiar daca a durat o singura luna sufar si de ce? Pai in primul rand imi pare rau ca mi-am distrus "zidul" pe care-l construisem, pentru ca da, stiu, nu putem face nimic fara sacrificiu. Iar in al doilea rand mai sufar si pentru ca este a cincea relatie -consecutiva- distrusa, deoarece in decursul anilor am primit replici precum: vreau sa ma dezvolt si nu pot langa tine; nu am trecut peste fosta relatie; nu ma simt pregatit sa am o relatie; nu suntem potriviti unul pentru celalat; nu imi permite job-ul samd. Si am zis ok, se intampla, viata merge inainte, nu? Insa simt ca de aceasta data am cedat, deoarece ma simt ghinionista.
Este normal sa nu stii peste ce fel de persoane dai, insa ma doare acum mult mai tare de cat ma durea acum un an si mai bine de zile si nu imi explic de ce. Stiu ca perioada asta va trece, insa fiecare trece in felul sau, eu una sunt mai emotiva...

Postat pe 15 August 2019 02:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un soc din care nu imi pot reveni.. 56 De la: ice_flower 23 Februarie 2010 19:21
Cum sa trec peste? 35 De la: emmely 21 August 2010 12:31
ce ar trebui sa fac? 10 De la: buburuza22 7 Iulie 2009 15:18
Sper sa citeasca cineva 33 De la: piscolino 19 August 2011 10:39
Plang si sunt trista ! Mi-e dor de ea ! 31 De la: Sarikiz 3 Martie 2013 05:57