Setari Cookie-uri

Iubire sau ratiune? Cum poti iubi si totusi sa pleci?

de ce ii dai sperante inc are nici macr tu nu crezi
e super complicat tipul asta
....
bestiutza_relouded
Postat pe 9 Martie 2009 12:26
fa un rezumat ....nu toata lumea are rabdare sa citeasca atat.
Cat ai scris..si il cunosti din decembrie.Pai daca il cunosteai de un an scriai un roman!

Cred ca va tineti incurcati unul pe celalalt..
ella_c
Postat pe 9 Martie 2009 12:35
3 luni? bebe? mutat impreuna??? wtf?...
poate sunt doar eu ciudata... n am citit nici tot ce i drept... fa un rezumat, pe bune...
Jinxers
Postat pe 9 Martie 2009 12:41
Rezumat: s-au intalnit de Mos Nicolae, ea (cica) NU l-a placut, da' inainte de Craciun erau deja "cuplati" de o saptamana (cre' ca nu l-a placut rrraau de tot ma intreb cum ar fi fost daca l-ar fi placut? ) ... si gata, pana aici am citit... stati ca reviu!
Dor_a
Postat pe 9 Martie 2009 12:45
De la: Dor_a, la data 2009-03-09 12:45:06Rezumat: s-au intalnit de Mos Nicolae, ea (cica) NU l-a placut, da' inainte de Craciun erau deja "cuplati" de o saptamana (cre' ca nu l-a placut rrraau de tot ma intreb cum ar fi fost daca l-ar fi placut? ) ... si gata, pana aici am citit... stati ca reviu!

astept
Jinxers
Postat pe 9 Martie 2009 12:47
De la: Dor_a, la data 2009-03-09 12:45:06Rezumat: s-au intalnit de Mos Nicolae, ea (cica) NU l-a placut, da' inainte de Craciun erau deja "cuplati" de o saptamana (cre' ca nu l-a placut rrraau de tot ma intreb cum ar fi fost daca l-ar fi placut? ) ... si gata, pana aici am citit... stati ca reviu!


off...aproape ca intelegeam..
Eu te astept cu partea a doua.
ella_c
Postat pe 9 Martie 2009 12:47
hmmm...22 de ani rel de 3 luni mutat impreuna bebe...chiar asa dornice sunteti de maritis??? park in loc sa evoluam ne intoarcem in evul mediu cand femeia nu stia altceva decat maritat casa copil barbat!!! ai 22 de ani nu 32 ai stat cu el 3 luni nu 3 ani!!! cum te poti gandii la copii si mutat impreuna cand nu sti nik despre omu ala!!! fetelor get a life!!!!
bruneagra25
Postat pe 9 Martie 2009 12:48
eu am avut rabdare sa te citesc...
mai greu e sa te inteleg ... N-am sa pot intelege niciodata "confuzia" din mintea si sufletul unei femei respinse (in nenumarate randuri) de un barbat... indiferent ca o face cu vorba sau cu palma, cu tacere prelungita sau cu o alta femeie...
Ai idee cati barbati minunati sunt dincolo de usa? Ai idee cat esti tu de minunata? Ai idee cate femei se roaga sa nu mai apuce ziua de maine datorita faptului ca exista un barbat in viata lor care le respinge constat??? Si totusi .. ramaneti confuze... iubiti pana la disperare, suferiti cumplit...
Nu pot intelege!
Tipul asta .. ti-a dat dovezi nenumarate ca ceva se intampla in capsorul lui (si e ceva straniu).. Ti-a spus ca NU te iubeste! Pai, sa ma ierte Dumnezeu, ce vrei mai mult de atat ca sa fugi cu 100 la ora?? Alte umilinte¿
Ideea este urmatoarea (in ce ma priveste, desigur)..
Acceptati suferinta, lasati timpul sa vindece.. dar nu va mai uitati inapoi, fetelor!!!

zic si eu...
rashela
Postat pe 9 Martie 2009 12:49
Si bla-bla-bla ... nu stiu ce vrea Ca el o iubeste, ca n-o mai iubeste, ca trei luni de cand ii spune asta, ca voiau un bebe, ca se uita-n ochii ei, ca se se uite-n ochii lui, ca e super-dezamgita, ca ii cade super-greu ca... Fara cap si coada...
Dor_a
Postat pe 9 Martie 2009 12:52
...concluzia: nu sunt ciudata
...am 7 luni cu cel mai minunat super prieten si totusi, nici macar o data nu ne a trecut prin minte aseamenea lucruri...
mai intai facultate, un job decent... distractie muuulta... si dupa... vedem noi, k ne iubim, kiar ne iubim, si vrem si restu, dar nu acum!...nici nu pot concepe cum o relatie de nici un an poate deveni atat de serioasa!
Jinxers
Postat pe 9 Martie 2009 12:59
Foarte simplu : Nu te iubeste !

Postat pe 9 Martie 2009 13:11
nu va cunosc situatia, desi am citit tot ce ai scris tu, nu stiu ce gandeste/simte acest baiat: un lucru e clar, ca E NESIGUR atat in privinta sentimentelor pentru tine cat si in ceea ce il priveste pe el. Eu zic ca ti-ai creat niste asteptari total nerealiste (un copil, mutatul in casa parintilor tai...) si asta in situatia in care ai stiut clar ca nu aveai pe ce te baza. Macar daca ii puteai reprosa ca te-a mintit, ca te-a lasat sa-ti faci iluzii...dragostea care nu are nimic, nici macar curaj, nu poate avea sanse!
alessia_franco
Postat pe 9 Martie 2009 19:44
Eu stii ce nu inteleg eu ? De ce zici la 22 de ani 'sa-mi refac viata'?! Pai nu e ca si cum ai fi fost maritata de vreo 3 ori, inselata si mai stiu eu ce; esti inca la inceput, esti tanara, viitorul iti sta in fata.

Nu stiu daca e ok sa continui o relatie in care partenerul are atatea complexe de inferioritate, e asa ezitant si nici macar nu te iubeste! Eu cred ca tu te-ai indragostit de el doar pentru ca te-a respins si tu erai obisnuita sa fii tu cea care le da papucii....
elfuletz5
Postat pe 9 Martie 2009 23:43
Poi daca te iubeste si tu totusi il iubesti...impacati-va!!
deea_ely88
Postat pe 3 Aprilie 2009 11:37
ai perfecta dreptate,trebuie sa acceptam suferinta,fara sa ne mai uitam in urma.trecutul oricum nu se mai intoarce.iar daca ne complacem in situatia asta suferinta e si mai mare
kudika033691
Postat pe 5 Iunie 2009 16:28
Daca iubesti nu pleci. E usor.
Kathara
Postat pe 5 Iunie 2009 16:31
De la: Kathara, la data 2009-06-05 16:31:05Daca iubesti nu pleci. E usor.


Depinde.
alessia_franco
Postat pe 7 Iunie 2009 00:37
De la: Kathara, la data 2009-06-05 16:31:05Daca iubesti nu pleci. E usor.


Depinde de ce relatie ai cu persoana iubita si ca sa nu ma intelegi gresit iti fac 2 scenarii

1.Il iubesti , te iubeste dar are de facut o alegere intre a ramane cu tine sau a pleca intr-o alta tara unde isi poate implini visul de-o viata fara ca sa poti pleca si tu cu el moment in care decizia iti cam apartine.
Il poti pastra langa tine stiind ca pe de o parte va fi fericit ca e langa persoana iubita iar pe de alta parte e nefericit ca a renuntat la visul lui sau ii poti da papucii suficient de subtil incat sa nu-si dea seama ca ai facut acest lucru pentru el.

2.Il iubesti ,te iubeste dar nu este pregatit pentru ceva mai mult asa cum iti doresti tu .....ii aduci la cunostiinta acest lucru , stai dupa el sa se obisnuiasca cu ideea si cu toate astea desi te iubeste nu-ti poate oferi ce-ti doresti sau chiar se face ca uita ......ai de ales intre a sta dupa fundul lui iubit sau a merge mai departe pentru ca-ti dai seama ca iubirea lui nu este la fel de mare ca a ta asa ca ....ori accepti o relatie care nu te satisface din toate punctele de vedere ori.... desi il iubesti , pleci
iris_4_ever
Postat pe 7 Iunie 2009 06:17
De la: rashela, la data 2009-03-09 12:49:54eu am avut rabdare sa te citesc...
mai greu e sa te inteleg ... N-am sa pot intelege niciodata "confuzia" din mintea si sufletul unei femei respinse (in nenumarate randuri) de un barbat... indiferent ca o face cu vorba sau cu palma, cu tacere prelungita sau cu o alta femeie...
Ai idee cati barbati minunati sunt dincolo de usa? Ai idee cat esti tu de minunata? Ai idee cate femei se roaga sa nu mai apuce ziua de maine datorita faptului ca exista un barbat in viata lor care le respinge constat??? Si totusi .. ramaneti confuze... iubiti pana la disperare, suferiti cumplit...
Nu pot intelege!
Tipul asta .. ti-a dat dovezi nenumarate ca ceva se intampla in capsorul lui (si e ceva straniu).. Ti-a spus ca NU te iubeste! Pai, sa ma ierte Dumnezeu, ce vrei mai mult de atat ca sa fugi cu 100 la ora?? Alte umilinte¿
Ideea este urmatoarea (in ce ma priveste, desigur)..
Acceptati suferinta, lasati timpul sa vindece.. dar nu va mai uitati inapoi, fetelor!!!

zic si eu...

cred k ar trebui sa imi pun undeva ceea ce ai zis aici, k sa vad in fiecare zi...poate asa o sa imi intre si mie in cap si o sa accept realitatea....partea nasoala e k la sfaturi suntem toti buni, dar knd vine vorba de noi....mai greu..
sweety13
Postat pe 7 Iunie 2009 12:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu mai inteleg nimic..:D 38 De la: Eva32 27 Aprilie 2011 23:49
disperare..drumul pe care altii ti-l fura! 18 De la: Barbie30 21 August 2010 19:59
Ma iubeste sau doar se joaca? 7 De la: Alllexandra 13 Mai 2013 13:59
doar atit .... il iubesc. 35 De la: SIDONIA69 15 Mai 2009 11:52
schimbare brusca de comportament a iubitului 71 De la: kudika479155 30 Noiembrie 2011 18:36