Setari Cookie-uri

Ce isi face omul cu mana lui......e bun facut!

In primul rand, tin sa va salut. De mult citesc ce scrieti pe forum, dar nu am avut curaj sa spun ce e cu mine...pe masura ce trece timpul simt nevoia sa spun cuiva adevarul...altfel cred ca ma sufoc.
Pe sotul meu il cunosc de 5 ani...de atunci am si ramas impreuna. Ne-am cunoscut in iasi, la facultate.Au urmat doi ani fericiti, in care eram invidiati de toti.Paream perechea ideala. La doi ani dupa ce a inceput povestea noastra de dragoste, a venit acasa si mi-a spus ca vrea sa ne despartim, pt ca nu ma mai iubeste.Am simtit cum cade cerul pe mine.M-am mutat in alta parte, dar nu am incetat niciodata sa sper ca il voi recuceri....si asa a si fost. Dupa numai trei luni ne-am impacat.
Ceva insa se rupsese.Ma tot intrebam daka e bine ce fac, daca intr-adevar mai tin la el, sau e doar nebunia mea de al recuceri si atat.
Am tot scuturat din cap si am zis sa mergem mai departe...si am mers.
In 2005 am primit un post in bucuresti. urma sa vina si el dupa mine...dar a venit prea tarziu.
La locul de munca l-am cunoscut pe EL...EL ce avea sa-mi schimbe radical viata.Dupa multe tatonari..am devenit iubiti, sau mai bine zis amanti..caci el e casatorit. L-am iubit din prima clipa in care m-a sarutat.
In octombrie 2005 a inceput frumoasa noastra poveste de dragoste. In decembrie sotia lui a plecat in Spania. Imediat, m-am mutat la el, continuand si relatia cu cel pe care il lasasem in iasi, desi eram implorata sa intrerup aceea relatie.Imi jura ca va divorta si ca ne vom casatori...ca isi doreste copii cu mine.
De ce nu m-am despartit de cel din iasi? Pentru ca ai mei parinti mi-au spus ca nu vor accepta sa am o relatie cu un barbat divorat si ca ei vor sa ma vada maritata cel pe care il stiau ei de baiat bun.
Si i-am ascultat. Dar nu in totalitate.
Intre timp, s-a mutat in bucuresti vechiul meu prieten , si pt ca el era relatia oficiala, ne-an mutat impreuna.
Mi-am dat seama ca nu voi putea juca la 2 capete, asa ca am renuntat la cel pe care il numeam amant...desi numai sufletul meu stia cat de mult tanjeam dupa sarutarile lui, duap imbratisarile lui....simeam cum ma topesc.
La serviciu ne vedeam in fiecare zi si era infiorator de greu.
La cateva luni, nu am mai rezitat, m-am dus la el akasa si am facut dragoste ca doi nebuni. plangeam si ne iubeam. stiam ca e ultima data. stiam ca s-a terminat. in nebunia mea l-am rugat la Dumnezeu sa raman gravida in acea zi...si Dumnezeu m-a ascultat. Stiam ca daka voi avea un copil cu el, voi avea putere sa lupt contra parintilor mei si nimik nu ne va desparti.
Si am ramas insarcinata. Acum am un bebelus de 9 luni, dar sunt maritata cu cel din iasi....am fost LASA. Nu am avut curaj decat sa-i spun: sunt insarcinata...ma marit. nu i-am putut spune ca e al lui copilul. NU I-AM SPUS ADEVARUL.
simte ca e copilul lui. simte. mi-a zis. eram gravida cand m-a intrebat. m-am uitat in ochii lui si nu am putut sa ii spun adevarul.
Daka ati stii cat de bine seamana cu tatal lui! si inca il iubesc si inca tanjesc dupa dragostea lui.
Nu il voi putea uita niciodata pt ca avem un copil impreuna.
Toata lumea crede ca e al sotului meu.
Dar Dumnezeu m-a pedepsit si mai tare. La 2 sapt dupa nunta ,sotul meu mi-a spus ca el nu m-a iubit niciodata, ca eu si bebe i-am stricat toate planurile pe care le avea....
Vezi...Dumnezeu nu bate cu parul....dar si cand te bate....te loveste de nu te mai ridici.

Postat pe 6 Decembrie 2007 19:00
Of Doamne, prin ce trebuie sa treci... E o situatie in care e dificil de dat sfaturi. Speranta moare insa ultima. Pot sa-ti spun ce as face eu in aceasta situatie. As divorta. Chiar daca relatia cu barbatul iubit nu ar mai fi posibila, macar nu ar mai trebui sa suport langa mine un om care nu ma iubeste, pe care nu-l iubesc si care nu face decat sa-mi aduca aminte de ce greseala mare am facut. Nimic nu este mai greu de suportat ca singuratatea in doi. Iti spun din proprie experienta.
Apoi as incerca sa vad daca dragostea s-a stins in omul iubit. Niciodata nu este prea tarziu, draga mea. Iar daca Dumnezeu vrea ca dragostea voastra sa dureze, atunci veti fi impreuna. Mai bine mai tarziu decat niciodata.
Si ar trebui sa-i spui adevarul. E tatal copilului tau, nu a ales el sa se desparta de acest copil, nu a ales nici macar sa se desparta de tine...
In numele dragostei Dumnezeu face minuni. Pune-ti speranta in El si nu vei regreta.
lidiaolteanu
Postat pe 16 Decembrie 2007 17:30
Ca o mica razbunare la ceea ce ti-a spus ...citez: """La 2 sapt dupa nunta ,sotul meu mi-a spus ca el nu m-a iubit niciodata, ca eu si bebe i-am stricat toate planurile pe care le avea""" trebuia sa ii spui ceva de genu "ce siguranta ai tu ca acest copil e al tau?"
si cred ca asa ii inchideai gura si divorta el de tine

Postat pe 16 Decembrie 2007 21:18
da mi-a placut raspunsul tau me1985:) eu cred ca ar trebui sa ii zici barbatului din bucuresti ca este al lui copilul...are dreptul sa stie si poate daca lupti pt el dragoste va invinge......fii curajoasa de data asta.......mult succes in continuare si sa iti fie sanatos copilasul:*:*:*:*:

gabi2006
Postat pe 3 Februarie 2008 23:07
Sunt de acord cu mada.Spune-i barbatului din bucuresti k este copilul lui si daca te iubeste si il iubesti, veti fi impreuna....cand noaptea pare cea mai intunecata, este asha pt o sa iasa soarele....si pe strada ta...suferinta o sa se termine intr-o buna zi si o sa iasa soarele;) vezi daca tatal copilului te mai iubeste si daca este asha, luptati ca sa fiti impreuna ;)
iulia12
Postat pe 5 Februarie 2008 12:12
am citit subiectul postat de tine,dar vad ca,dupa atatea sfaturi primite,nu ai mai scris nimik...sa inteleg ca nu ai luat nici o decizie?sau s-a schimbat ceva?oricum,sfatul meu ar fi sa nici nu stai pe ganduri si sa te desparti de actualul tau sot cat inca nu e prea tarziu, cat inca esti tanara si ai toata viata ianinte,cat inca copilul vostru e mic...nu are rost sa continui pe un drum care stii de la inceput ca nu te va face fericita.astept si cred ca si cei care ti-au scris,un deznodamant al povestii tale.succes
simonaj
Postat pe 11 Februarie 2008 19:58
Ce isi face omul cu mana lui...e lucru manual! :))))) Lasand gluma la o parte...e aiurea k sunt multe pers care isi expun problemele pe forum si nu ne mai tin la curent cu ce s`a intamplat...as fi curioasa :D ...mai ales sa vad ce sfat s`a potrivit si daca a ajutat la solutionarea problemei!
Kittynelle
Postat pe 11 Februarie 2008 20:01
Dar te-ai gandit la copil vreodata,la mai tarziu,daca Doamne fereste se intampla ceva,si are nevoie de analize de sange,ca atunci se va descoperi ca intr-adevar ai mintit pe toata lumea,cand te va uri copilul,barbatul cu care te-ai casatorit si nu-l iubeai,ca ti-ai stricat si tie viata,si pe a lui?Asta e pedeapsa de la Dumnezeu,pt ca ai lucrat la 2 capete,chiar daca nu recunosti.Sper din suflet sa-ti mearga bine!

Postat pe 11 Februarie 2008 22:53
eu sincer cred ca e poveste ....de genu "din dragoste" sau "iarta-ma" ,mai ales ca cine a postat nu are nume si nu va ma ireveni cu opinii
lief
Postat pe 13 Februarie 2008 15:09
nu ma simt in masura sa dau sfaturi la aceasta problema.parerea mea e ca ar trebui sa incepi prin a spune adevarul...apoi o sa inceapa sa se mai rezolve din toata incurcatura asta.pana la urma tu ai intrat in minciuna asta, tu trebuie sa iesi...dar cat mai curand ca nu stiu cat mai poti suporta mustrarile constiintei...tu sti!multa sanatate tie si copilului...si mult curaj(ai mevoie)!!!

Postat pe 15 Februarie 2008 11:08
uite, la asta kiar nu ma gandisem, lief! se intampla si din astea p-acilea? daca nu-i asa, si e pe bune, eu cred ca femeia ar trebui sa divorteze si sa-l informeze pe tatal copilului ca e tatal copilului. si, dup-aia, Dumnezeu cu mila! poate ramane cu cel pe care-l iubeste si cu care a facut copilul!

Postat pe 18 Februarie 2008 11:39
De la: , la data 2007-12-06 19:00:37In primul rand, tin sa va salut. De mult citesc ce scrieti pe forum, dar nu am avut curaj sa spun ce e cu mine...pe masura ce trece timpul simt nevoia sa spun cuiva adevarul...altfel cred ca ma sufoc.
Pe sotul meu il cunosc de 5 ani...de atunci am si ramas impreuna. Ne-am cunoscut in iasi, la facultate.Au urmat doi ani fericiti, in care eram invidiati de toti.Paream perechea ideala. La doi ani dupa ce a inceput povestea noastra de dragoste, a venit acasa si mi-a spus ca vrea sa ne despartim, pt ca nu ma mai iubeste.Am simtit cum cade cerul pe mine.M-am mutat in alta parte, dar nu am incetat niciodata sa sper ca il voi recuceri....si asa a si fost. Dupa numai trei luni ne-am impacat.
Ceva insa se rupsese.Ma tot intrebam daka e bine ce fac, daca intr-adevar mai tin la el, sau e doar nebunia mea de al recuceri si atat.
Am tot scuturat din cap si am zis sa mergem mai departe...si am mers.
In 2005 am primit un post in bucuresti. urma sa vina si el dupa mine...dar a venit prea tarziu.
La locul de munca l-am cunoscut pe EL...EL ce avea sa-mi schimbe radical viata.Dupa multe tatonari..am devenit iubiti, sau mai bine zis amanti..caci el e casatorit. L-am iubit din prima clipa in care m-a sarutat.
In octombrie 2005 a inceput frumoasa noastra poveste de dragoste. In decembrie sotia lui a plecat in Spania. Imediat, m-am mutat la el, continuand si relatia cu cel pe care il lasasem in iasi, desi eram implorata sa intrerup aceea relatie.Imi jura ca va divorta si ca ne vom casatori...ca isi doreste copii cu mine.
De ce nu m-am despartit de cel din iasi? Pentru ca ai mei parinti mi-au spus ca nu vor accepta sa am o relatie cu un barbat divorat si ca ei vor sa ma vada maritata cel pe care il stiau ei de baiat bun.
Si i-am ascultat. Dar nu in totalitate.
Intre timp, s-a mutat in bucuresti vechiul meu prieten , si pt ca el era relatia oficiala, ne-an mutat impreuna.
Mi-am dat seama ca nu voi putea juca la 2 capete, asa ca am renuntat la cel pe care il numeam amant...desi numai sufletul meu stia cat de mult tanjeam dupa sarutarile lui, duap imbratisarile lui....simeam cum ma topesc.
La serviciu ne vedeam in fiecare zi si era infiorator de greu.
La cateva luni, nu am mai rezitat, m-am dus la el akasa si am facut dragoste ca doi nebuni. plangeam si ne iubeam. stiam ca e ultima data. stiam ca s-a terminat. in nebunia mea l-am rugat la Dumnezeu sa raman gravida in acea zi...si Dumnezeu m-a ascultat. Stiam ca daka voi avea un copil cu el, voi avea putere sa lupt contra parintilor mei si nimik nu ne va desparti.
Si am ramas insarcinata. Acum am un bebelus de 9 luni, dar sunt maritata cu cel din iasi....am fost LASA. Nu am avut curaj decat sa-i spun: sunt insarcinata...ma marit. nu i-am putut spune ca e al lui copilul. NU I-AM SPUS ADEVARUL.
simte ca e copilul lui. simte. mi-a zis. eram gravida cand m-a intrebat. m-am uitat in ochii lui si nu am putut sa ii spun adevarul.
Daka ati stii cat de bine seamana cu tatal lui! si inca il iubesc si inca tanjesc dupa dragostea lui.
Nu il voi putea uita niciodata pt ca avem un copil impreuna.
Toata lumea crede ca e al sotului meu.
Dar Dumnezeu m-a pedepsit si mai tare. La 2 sapt dupa nunta ,sotul meu mi-a spus ca el nu m-a iubit niciodata, ca eu si bebe i-am stricat toate planurile pe care le avea....
Vezi...Dumnezeu nu bate cu parul....dar si cand te bate....te loveste de nu te mai ridici.
7080
Postat pe 4 Iulie 2008 16:07
Cred ca ar trebuii sa ii spui barbatului acela ca el este tatal copilului tau, e dreptul lui sa stie, si copilul trebuie sa stie cine e adevaratul lui tata, si daca esti constienta ca viata actuala nu iti aduce fericire si nu iti va aduce niciodata, de ce nu renunti la ea, e dreptul tau sa lupti pentru propria fericire.

Postat pe 6 Iulie 2008 12:31
Si eu care credeam ca am vazut tot ce se poate vedea ...in telenovele...

Viata ta e o comedie "dramatica" ... cred ca Romica Tociu ar fi invidios ...

Inteleg ca e frumos sa fii indragostita, sa simti cum iti bate inima ... sa te simti implinita ...

dar de ce trebuie sa-i implici si pe altii ?
florinbb
Postat pe 7 Iulie 2008 17:16
florinbb ii implicam pe altii pentru ca suntem egoisti ...iubirea este egoista de cele mai multe ori
seiyra
Postat pe 8 Iulie 2008 03:00
Singurul 100% nevinovat din aceasta poveste este copilul. Despre barbatii mentionati in aceasta epistola am doua comentarii:

1. Cel din Iasi... ba a vrut sa plece, ba a revenit, apoi iar a plecat... HELLOOO, ESTI BARBAT nu frunza batuta de vant.
2. Cel din Bucuresti cu nevasta plecata in Spania isi face de cap fara nici un fel de problema... Cei care fac astfel de lucruri nu pot avea compasiunea/intelegerea semenilor. Fii OM, da divort si dupa aia faci ce vrei cu cine vrei si de cate ori vrei. Dati fratilor divort, terminati un capitol din viata si apoi incepeti altul. E chiar atat de greu de priceput? Cum poti sa te trezesti in fiecare dimineata si sa vezi in oglinda un PORC? Nu mai chinuiti aiurea suflete nevinovate. Minciuni si deceptii, ce viata e asta ? Treziti-va la realitate.

Sigur ca este usor sa comentezi de pe margine. Imi cer scuze pentru tonul abrupt. Nu-mi sta in fire insa ...nu m-am putut abtine.

Postat pe 8 Iulie 2008 08:01

Postat pe 20 Iulie 2008 17:46
hai sariti toti cu sfaturi..k 'inculpata a disparut k magaru-n ceata...ce aiurea..
criss_a
Postat pe 21 Iulie 2008 15:25
De la: Jmenaru_cu_Banu_Gros, la data 2008-08-03 15:17:27Du-te tu inapoi si fa trotuaru pe acolo de unde ai venit, besino!


Da ce ai scumpule de te-ai atacat asa?
Sfatul meu: nu veni la mine cu versuri de dupa blocuri ca deja nu mi se mai SCOALA la ele.
Sunt fumate, preacitite, rasfoite si trecute.
Iar inapoi nu am unde sa ma duc, am venit de unde am plecat si m-am intors de unde m-am dus.
Trotuarul e prea mic pt mine, iar basina o folosesc cand iti pute gura, nu de alta, dar mai improspatez aerul.

MARINEL-O!!!!
MH21TTN
Postat pe 3 August 2008 16:07
...Draga MARINELA!!!
[/quote]
aici gresesti.. nu e marinela. aia e dulce copilas. asta e doar necioplit si frustrat.iti dau definitia:(sau ºmenar) Termen ce defineste statului unei persoane ca fiind tare,cu bani,cunoscut in lumea interlopa,a tiganilor si nu numai.Este des folosit in cercurile suburbane si cu un grad limitat la -1,max. 0(zero) de cultura.

Postat pe 3 August 2008 16:38

Postat pe 3 August 2008 17:48
nu cred ca e marinela... poate o ruda apropiata

Postat pe 3 August 2008 17:58
De la: inocica, la data 2008-08-03 17:58:23nu cred ca e marinela... poate o ruda apropiata


ce se naste din pisica tot porci mananca...

Postat pe 3 August 2008 18:01
sau il mananca porcii(speram noi...)

Postat pe 3 August 2008 18:02
Mai fetelor,acum avem 2 psihopati la activ pe site.Marinela si asta ce se crede taaaare destept.Probabil e unul din ala abuzat in copilarie si care si-o freaca pe la colturile blocurilor,ca habar nu are de femei. De fapt nici o femeie cu mintea intreaga nu ar sta cu unu ca asta.
andreea1976
Postat pe 3 August 2008 18:04
Cine ii ba marinela aia ?? Io nu is marinela. Io amu mi-am bagat net ca o ajuns si la noi in sat si stau si io pe net sa va sparg.
Am muit-o odata pe una marinela dar cam atat.

Postat pe 3 August 2008 18:05
Roaga-te sa nu aflu vreodata cine esti ca in clipa aia esti un om mort!
Nu ma cunosti si nici nu cred ca ai vrea mai cretinule!!
Mai bine cara-te de pe site-ul asta,ca e doar pentru oameni seriosi nu pentru labagii ca tine!!
andreea1976
Postat pe 3 August 2008 18:15
Adevarul supara ??

Postat pe 3 August 2008 18:16
Scuze fetelor pentru limbaj DAR SUNT FOARTE NERVOASA!!!!!
andreea1976
Postat pe 3 August 2008 18:17
De la: andreea1976, la data 2008-08-03 18:17:30Scuze fetelor pentru limbaj DAR SUNT FOARTE NERVOASA!!!!!



andreea indiferenta doare si este singurul lucru care poti sa-l faci..nu-i da atentie si nu-i mai raspunde...provocarilor...




PS: jmenaru ..ar fii cazul sa incetezi cu jignirile si vorbele grele...


Postat pe 3 August 2008 18:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O DATA DACA TE-A INSELAT SI IL IERTI E CORECT? 109 De la: andra_ale 14 Iulie 2010 07:45
Unul tradat 25 De la: kudika_937848 14 Martie 2014 22:27
Indecizie 2 De la: kudika164202 20 Mai 2016 20:51
oare? 12 De la: liliana2005 5 Octombrie 2009 21:45
Nici nu mai stiu ce sa mai cred .... 19 De la: kudika046025 1 Noiembrie 2009 18:02