Setari Cookie-uri

Ce isi face omul cu mana lui......e bun facut!

Mersi mafia, esti o draguta.
andreea1976
Postat pe 3 August 2008 18:23
All you have to do is ASK.

Postat pe 3 August 2008 18:31
V-am pupat pisicutelor. Am plecat in concediu. Mai tinem legatura seara de pe plaja poate poate o sa va mai scriu ceva.

Postat pe 3 August 2008 18:36
nu va mai enervati inutil fetelor.. chiar nu aveti de ce! Hai sa recunoastem ca baiatul (sau nu?) e chiar amuzant .. pe mine ma ia rasul de fiecare data cand citesc ce scrie, asa mod de exprimare rar auzi si atunci e bine sa razi, daca tot ai de cine..

Postat pe 3 August 2008 19:31
mai fetelor,sigur e marinela porcu..i am studiat felul in care se exprima,si coincide!deci..indiferenta,ca e mai buna!

Postat pe 4 August 2008 10:44
un copil este totul in viata unei femei,asa ca esti cel mai fericit om de pe pamant!cu barbatii,niciodata nu e clar,dar copilul e trup din trupul tau.ai macar iubirea lui sincera,deci esti o norocoasa.as dori si eu sa am norocul asta chiar asa intr-o situatie neclara ca a ta.asa ca fii fericita!
danapopei
Postat pe 12 August 2008 09:47
Ce isi face omul cu mana lui se numeste lucru manual
alexutzab
Postat pe 29 Septembrie 2008 15:30
Marea ta greseala mi se pare faptul ca ii lasi pe altii(parintii tai) sa decida ce e mai bine pt. tine.Uite unde te-a adus,esti casatorita cu un bou care are nesimtirea sa-ti spuna ca ingerasul pe care l-ai adus pe lume i-a stricat planurile,esti nefericita si indragostita de un barbat insurat care nici macar nu stie ca a devenit tata.Ar fi cazul sa-i spui !!Adevarul o sa iasa la iveala mai devreme sau mai tarziu,si e mai bine mai devreme!!
Succes!
diana1981
Postat pe 15 Noiembrie 2008 00:57
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 28 Decembrie 2008 21:40
Buna!
Esti interesat/a sa ai un venit in plus?
Daca esti interesata te invit in lumea Avon. Ai parte de multe beneficii, cadouri si procent de 15% pana la 30%. Poti avansa foarte repede in afacerea ta AVON. Astept un mesaj la id-ul crystal_girl5008. Multumesc!
arynaaa
Postat pe 20 Februarie 2009 20:50
Am aproape 40 de ani,te sfatuiesc din proprie experienta...nu mai crede in iubire sincera...asta e la inceput....apoi devine obisnuinta,asta tine majoritatea cuplurilor....te inteleg prin ce treci,iti urez bafta...si atentie mai multa...femeile intotdeauna sufera mai mult...maritate sau amante...
kudika008114
Postat pe 8 Aprilie 2009 21:01
...eu nu va inteleg,pe bune...nu va inteleg
mitura
Postat pe 28 Aprilie 2009 23:16
Tare povestea, ca in telenovele, dar VIATA BATE FILMUL, e ceva adevar si in afirmatia asta. Cred ca ieseai mai bine daca ii spuneai celui din Bucuresti ca e copilul lui, mai ales ca nevasta ii era plecata, poate refaceati relatia si ati fi fost casatoriti acum. Intr-adevar sa stai cu actualul sot ce ti-a reprosat ca i-ai stricat planurile nu are rost, din moment ce iubirea nu e reciproca, insa daca divortezi, daca celuilalt i s-a intors nevasta din Spania, nu iti fa mari sperante de impacare. Tu decizi cum e mai bine, insa daca ti-e frica de singuratate, mai intai mergi la adevaratul tata al copilului si vezi ce sanse mai aveti, ai putea chiar sa ii spui ceva ipotetic Daca ti-as spune ca vei avea cu miine un copil, iti lasi nevasta pt a ma lua de sotie? si vezi ce iti spune, daca mai are aceleasi sentimente. Ar fi bine sa faci o verificare in prealabil, inainte de a decide sa divortezi, stii ca e vorba aia Rau cu rau dar mai rau e fara rau, adica decat singura, poate mai bine cu un sot care, macar dak te respecta, tot e ceva, chiar daca nu te iubeste. Dar cum am mai zis tu decizi, ti-am sugerat niste idei.
oana84onutza
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:10
Doamne..mi-au dat lacrimile cand ti-am citit povestea. Imi pare sincer rau pt toata situatia prin care treci..dar nu e totul pierdut. Divorteaza de el, spune-i adevarul si zi-le si parintilor tai ce ti-a marturisit el..si crede-ma ca te vor lasa in pace .Cred ca traiesti un infern, in fecare zi. Vb cu barbatul pe care-l iubesti, spune i adevarul deoarece merita si el sa stie. Luati o decizie impreuna , meritati si voi sa fiti fericiti.
Mult succes si da-ne de veste ce ti se mai intampla si ce decizii ai luat.
O zi placuta si -ti tin pumnii.
love_strike
Postat pe 26 Noiembrie 2009 14:33
Ce face omul cu mana lui se numeste lucru manual
yza79
Postat pe 28 Noiembrie 2009 23:43
De la: , la data 2007-12-06 19:00:37In primul rand, tin sa va salut. De mult citesc ce scrieti pe forum, dar nu am avut curaj sa spun ce e cu mine...pe masura ce trece timpul simt nevoia sa spun cuiva adevarul...altfel cred ca ma sufoc.
Pe sotul meu il cunosc de 5 ani...de atunci am si ramas impreuna. Ne-am cunoscut in iasi, la facultate.Au urmat doi ani fericiti, in care eram invidiati de toti.Paream perechea ideala. La doi ani dupa ce a inceput povestea noastra de dragoste, a venit acasa si mi-a spus ca vrea sa ne despartim, pt ca nu ma mai iubeste.Am simtit cum cade cerul pe mine.M-am mutat in alta parte, dar nu am incetat niciodata sa sper ca il voi recuceri....si asa a si fost. Dupa numai trei luni ne-am impacat.
Ceva insa se rupsese.Ma tot intrebam daka e bine ce fac, daca intr-adevar mai tin la el, sau e doar nebunia mea de al recuceri si atat.
Am tot scuturat din cap si am zis sa mergem mai departe...si am mers.
In 2005 am primit un post in bucuresti. urma sa vina si el dupa mine...dar a venit prea tarziu.
La locul de munca l-am cunoscut pe EL...EL ce avea sa-mi schimbe radical viata.Dupa multe tatonari..am devenit iubiti, sau mai bine zis amanti..caci el e casatorit. L-am iubit din prima clipa in care m-a sarutat.
In octombrie 2005 a inceput frumoasa noastra poveste de dragoste. In decembrie sotia lui a plecat in Spania. Imediat, m-am mutat la el, continuand si relatia cu cel pe care il lasasem in iasi, desi eram implorata sa intrerup aceea relatie.Imi jura ca va divorta si ca ne vom casatori...ca isi doreste copii cu mine.
De ce nu m-am despartit de cel din iasi? Pentru ca ai mei parinti mi-au spus ca nu vor accepta sa am o relatie cu un barbat divorat si ca ei vor sa ma vada maritata cel pe care il stiau ei de baiat bun.
Si i-am ascultat. Dar nu in totalitate.
Intre timp, s-a mutat in bucuresti vechiul meu prieten , si pt ca el era relatia oficiala, ne-an mutat impreuna.
Mi-am dat seama ca nu voi putea juca la 2 capete, asa ca am renuntat la cel pe care il numeam amant...desi numai sufletul meu stia cat de mult tanjeam dupa sarutarile lui, duap imbratisarile lui....simeam cum ma topesc.
La serviciu ne vedeam in fiecare zi si era infiorator de greu.
La cateva luni, nu am mai rezitat, m-am dus la el akasa si am facut dragoste ca doi nebuni. plangeam si ne iubeam. stiam ca e ultima data. stiam ca s-a terminat. in nebunia mea l-am rugat la Dumnezeu sa raman gravida in acea zi...si Dumnezeu m-a ascultat. Stiam ca daka voi avea un copil cu el, voi avea putere sa lupt contra parintilor mei si nimik nu ne va desparti.
Si am ramas insarcinata. Acum am un bebelus de 9 luni, dar sunt maritata cu cel din iasi....am fost LASA. Nu am avut curaj decat sa-i spun: sunt insarcinata...ma marit. nu i-am putut spune ca e al lui copilul. NU I-AM SPUS ADEVARUL.
simte ca e copilul lui. simte. mi-a zis. eram gravida cand m-a intrebat. m-am uitat in ochii lui si nu am putut sa ii spun adevarul.
Daka ati stii cat de bine seamana cu tatal lui! si inca il iubesc si inca tanjesc dupa dragostea lui.
Nu il voi putea uita niciodata pt ca avem un copil impreuna.
Toata lumea crede ca e al sotului meu.
Dar Dumnezeu m-a pedepsit si mai tare. La 2 sapt dupa nunta ,sotul meu mi-a spus ca el nu m-a iubit niciodata, ca eu si bebe i-am stricat toate planurile pe care le avea....
Vezi...Dumnezeu nu bate cu parul....dar si cand te bate....te loveste de nu te mai ridici.
CRED CA PRIMESTI DIN PLIN CE MERITI ! CREZI CA SOTUL TAU NU A SIMTIT DUPLICITATEA TA ? MERITI O SOARTA UN PIC MAI CRUDA SA STI !
Trecatorul
Postat pe 11 Decembrie 2009 17:41
De la: mitura, la data 2009-04-28 23:16:01...eu nu va inteleg,pe bune...nu va inteleg



habar nu ai prin ce chinuri putem trece atunci cand sufletul ne dicteaza ....toti ne dam mari smei si ne credem stapani pe vietile noastre.....ne mintim singuri. cand inima vrea un lucru,cu siguranta va primi tot ce doreste. de cele mai multe ori,creierul strica,prejudecatile,tampenia parintilor...dar nu inima. daca avea curaj sa"latre" la acel martalog de la iasi,sa-i spuna ca nu e copilul lui,sa ignore parintii,sa lase sufletul sa hotarasca.....poate acum era cu cel de la job.




sunt convins ca nu te asteptai la una ca asta de la mine.....
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 11 Decembrie 2009 17:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Acum, nu demult( nu luati exemplul meu) 17 De la: 31 Iulie 2015 18:40
Ce sa fac ? 14 De la: ilumax_76 4 August 2011 15:36
confuza 53 De la: yumy 6 Septembrie 2011 15:02
Ce doare mai tare: minciuna sau infidelitatea ??? 63 De la: kudika_20431 8 Noiembrie 2012 13:11
optica noua?! 8 De la: luyyzz 6 Iulie 2009 18:14