Setari Cookie-uri

cum sa il aduc inapoi?

primu meu sfat ar fi:niciodata sa nu implori un barbat pt ca atunci va considera ca esti moarta dupa el si va face ce va dori cu tine barbatiilor le place sa cucereasca in momentul cand considera ca au finalizat cucerirea nu mai au acelasi interes pt femeia respectiva asa ca trebuie sa lasi impresia ca si tu chiar daca ti la el poti oricand renunta la el[chiar daca fie vb intre noi stai cu baxu de servetele jelind dupa el] ..e o vorba dai libertate persoanei iubite si daca nu se intorce inseamna ca nu ti-a apartinut niciodata...asa ca lasa timpu sa treaca si daca tine la tine se va intoarce...barbatii folosesc expresia vreau sa luam o pauza doar ca un pretext le e greu sa spuna direct nu te mai vreau .cam atat
daniela_vijulie
Postat pe 31 Ianuarie 2009 15:42
lasa-l ca o sa vina el daca tine la tine ,daca nu o sa vina inseamna ca nu merita ,ca nu a tinut niciodata la tine .cati ani ai ?vezi-ti de scoala /facultate si o sa fie bine ...o sa intalnesti tu pe cel potrivit ...fii tare si daca vrei sa ma intrebi ceva sau pur si simplu sa vorbesti cu cineva trimite-mi un mesaj
dalma
Postat pe 31 Ianuarie 2009 17:50
thoamne kt putem sa suferim noi...fetele...si knd m gandesk k lor nu le pasa...trec peste si ne uita asa ushor...park nici nu am fi existat...si eu am fk greseala s iert un baiat...si nu doar o data ...si dc?imi dadea mereu impresia k se va schimba...k dupa sa realizez de fapt...k la cea mai mik cearta...fuge...cik ii era teama...k era fericit cu mn...dar nici el nu isi putea explik de ce fatze astha... pt k akm sa aflu k esthe cu o tipa...de la revelion cred...kre s-a culcat cu el...si mare iubire pe el...are albume cu ea pe hi5...si tot tacamul...lucru kre pt mn nu l-a fk nciodata...poate nu l-a simtit...ata ete...dar concluzia e k ei nu merita nici o lacrima sau un suspin din partea noastra...uneori imi doresc sa fiu la fel de indiferenta cum sunt sau par ei...
claudiaclau_87
Postat pe 2 Februarie 2009 13:13
Stai linistita...nu esti singura care a trecut prin asa ceva!este luat de val momentan dar se va intoarce...din moment ce v-ati impacat dp atata tp fi sigura k are ceva pt tn!si eu am trecut prin pauze si nu au durat mai mult de 1 saptamana...baietii snt mai ciudati cand vine vb de propriile lor sentimente dar fi sigura k te iubeste...in felul lui dar te iubeste!si cel mai important oricat de mult l-ai iubi evita sa plangi in fata lui pt k majoritatea barbatiilor dc vad k plangi pt ei tind sa creada k nu poti trai fara ei...si atunci chiar daca te iubeste va tinde mereu sa te raneasca fiind mereu convins k tu esti moarta dp el!dai impresia k esti puternica si k suporti orice pt k asa nui vei mai da ocazia sa faca ce vrea el,o sa te respecte si sa tina cont si de parerea ta...dc vrei sau nu aceasta pauza!deocamdata lasal sa vada k un lucru material nu se compara cu dragostea ta care este neconditionata...un lucru se cumpara insa dragostea ta se castiga...o sasi dea seama...nu incape indoiala!!!

Postat pe 30 Martie 2009 10:04
ce sa zic am avut o relatie de 2 ani,ne-am iubit mult ...dupa 1 an mi-am inceput viata sexula cu el...eu am 21 de ani el mai mic cu cu 6 luni decat mine,ne-am despartit in martie anul trecut....sa-ti zic cum s-a intamplat:toate bune si frumoase msj de dragoste mereu trimise de el..zi de zi impreuna..planuri ca in vara aceea ne vom muta impreuna,dar cum a fost in luna martie:::ieri imi trimite mej ca ma iubeste ca sunt tot pentru el si azi nu ma mai suna si nu mai da nici-un semn trece o saptaman si ma suna doar sa vad ce fac si vb cu el si ai spun de ce s-a schimbat ..imi rasp ca are de invatat pt bac si ca nu mai are tmp ca vrea sa-l inteleg dar de fapt el se racise asa dintr-o data ...in fine ma int cu el il intreb dc e asa rece ca imi da de inteles k a int pe cineva si imi rasp.NU dar vrea o pauza...i-am zis pauza asta e pt totdeauna..nu a zis nimic...peste o sapt imi spune o prietena ca l-a vazut cu o fata...mi-a fost foarte greu..sincer m-a durut cand a spus ca nu e vb de o fata,dar eu banuiam dar a fost prea las sa recunoasca...i-am zis intr-un sms ca nu trebuia sa ma mint,stia f bn ca nu imi place sa fiu mintita si dc a facut asta ca nu i-am gresit cu nimic.. sau poate i -se urase de atat bn si imi rasp ca poate ...in fine a fost cu pers respectiba dar tot pe mine ma deranja cu suntaul tarziu si cu nr ascuns,ai rasp dar numai cand auzeam vocea ai spuneam sa nu ma deranjeze sei dupa ceva tmp ma suna mereu ca vrea sa ne impacam dar l-am refuzat pt ca nu avea nici-un rost....si asa am fost si eu ca tn nu puteam manca slabisem vreo 5 kg...dar din cauza ca nu imi venea crede dc mi-a facut asta...dar dupa atat tmp am int pe cineva si imi e bn..adica chiar imi place pers asta si pt nimic in lume nu m-a intoarce la el...stiu ca inca ma iubeste pt ca tot tmp a vrut sa ne impacam..dar nu merita pt ca daca a facut o data,o va face si a doua oara...acum nu stiu poate u te-ai imp cu el si esti si acum cu el...eu ti-am zis ce-am patit eu...si nu trebuie sa te rogi de el poti gasi unul mult mai bun decat el...iubirea se duce cu trecerea timpului....si atunci cand vei avea pe cineva iti vei da seama ca pers care ai iubit-o candva nu te merita..pt ca cel care te face sa plangi nu te merita...puup dulcee
ligiuta21
Postat pe 30 Martie 2009 10:12
Buna,dupa cum ti-au mai spus si alte persoane cel mai bine e pentru tine acum e sa te gandestimai mult la tine,stiu cat e de greu dar nu imposibil,si eu trec printr-un moment asemanator cat de cat si te inteleg mai mult decat perfect prin ce treci.E groaznic de greu,si mai ales cand de abia dupa ce persoana nu mai e langa tine realizezi ca de fapt ai ajuns sa o iubesti.Asta s-a intamplat si in cazul meu,de abia cand a plecat si am ramas singura mi-am dat seama ca am ajuns sa-l iubesc lucru pe care nu-l realizam cand il aveam zi de zi langa mine.Ideea e ca in clipa in care i-am zis atitidinea lui s-a schimbat,e cu totul alt om,mai indiferent,vb mai putin,acum nu stiu daca se intampla asta pt ce i-am zis sau pt ca a intervenit altcineva.E plecat pt 3 luni,a trecut 1 mai sunt 2,acum nu stiu cum vor trece si lunile astea,eu incerc sa nu-l mai sun sau sa-i dau sms,cand vb ii vb de parca nimic nu s-ar fi intamplat,si incerc sa ma gandesc la mine si la ce am de facut pt ca asta e cel mai important,gandeste-te ca ei nu sunt afectati in nici un fel de pb noastre si lasand pb noastre la o parte nu e solutia sa-i avem aproape.Daca e sa fie al tau v-a fi,daca e sa constientizeze ce persoana minunata a avut langa el iti zic ca nu v-a ezita sa te caute.Ideea cu pauza,e doar un fel de-a spune vreau sa ne despartim frumos,ca sa nu te faca sa suferi,si iti spun asta pt ca am simtit-o pe propria-mi piele deci gandeste-te bine la ce ai tu de facut pt a trece momentul.Arata-i ca esti puternica,stapana pe tine si pe propriile sentimente ca stii ce vrei cu adevarat,nu te lasa coplesita de cuvinte,sunt doar cuvinte frumoase fara nici o valoare atata timp cat faptele sunt altele in nici un fel de concordanta cu ceea ce zice.Si cat ar fi roata asta de patrata tot se mai intoarce macar o data,inca o data iti spun din ce am trait.Asa ca fii tare,capul sus,si sper ca in scurt timp sa ne spui ca esti fericita si ca ai trecut cu bine acest moment.
bufica
Postat pe 18 Iunie 2009 17:16
am si eu o problema poate reusiti sa ma ajutati si pe mn ....de o sapt trec prin cel mai greu moment din viata mea ....duminica iubitul meu q care eram de 6 ani ma lasat ptr alta !!cum sa fac sa il readuc in viata mea?? !ptr ca nu mai vede pe nm in fata lui decat ptr ea !de cand s-a intamplat lucrul asta nu mai mananc,nu mai dorm doar stau si plang :(((!cum sa il aduc inapoi??
nu stiu ce sa mai fac
sufar_in_tacere
Postat pe 5 Octombrie 2009 13:28
Vad ca expresia "sa luam o pauza" este mai folosita decat si-ar putea imagina cineva. Ar putea intra in cartea recorduriloor pentru cea mai uzitata expresie cand vine vorba de despartiri.
ilovethisgame
Postat pe 5 Octombrie 2009 13:51
e destul de greu.dar nu-i arata ca suferi...chiar daca stie ca ti la el incearca sa fi indiferenta.daca tine la tine se va intoarce...sper ca nu vei trece prin ce am trecut eu...lasa-l o vreme singur.nu=l cauta-asteapta sa te caute el.si atunci vei vedea daca tine la tine.mult succes:(
andrujkha
Postat pe 6 Noiembrie 2009 20:27
Stii,povestea ta e asemanatoare cu a mea....am avut o relatie cu un baiat 1an si 8 luni,faceam ieri....in ultimile doua luni a inceput sa fie schimbar radical,pentru mine nu mai avea timp dar pentru prieteni lui....o saptamana vroia sa ne impacam alta ne desparteam....nu mai era baiatu de care m-am indragostit si pe care am inceput sa il iubesc....era pur si simplu alt om....Eu pun problema si in felul urmator: el a inceput sa umble si cu niste tiganci si stiti cum sunt tigancile cu farmece si tot felu,de cand a inceput sa umble cu ele de atunci sa si schimbat asa,eu cred k tigancile au facut ceva....si bag mana in foc....Eu il iubesc enorm de mult, mai ales a fost si prima mea iubire,primul baiat din viata cu care am facut dragoste.....am pus atata iubire si suflet in relatia asta.....El a ajuns sa si dea in mine ma si injura intr-un timp,dar eu tot cu aceasi simpatie il priveam.....1 an vreo 3 luni a fost totul minunat,iar dupaia a devenit altul.....Chiar nushu ce sa fac, recunosc nu e cine stie ce frumusete,dare inima nu poate vedea cat de frumos sau urat e dk il iubeste......Vad zilnic cupluri care se inteleg atat de bine si ma tot intreb de ce eu nu am noroc sa gasesc un baiat sensibil, care sa ma iubeasca si cand ma tine de mana sa simt k tine inima in mine....sunt o persoana foarte romantica si sensibila,probabil este si din cauze k sunt nascuta fix de ziua indragostitilor.......Nushu ce sa fac?Voi ce ati face daca ati in locul meu?
bubu_fericit
Postat pe 9 Noiembrie 2009 16:45
Stii,povestea ta e asemanatoare cu a mea....am avut o relatie cu un baiat 1an si 8 luni,faceam ieri....in ultimile doua luni a inceput sa fie schimbar radical,pentru mine nu mai avea timp dar pentru prieteni lui....o saptamana vroia sa ne impacam alta ne desparteam....nu mai era baiatu de care m-am indragostit si pe care am inceput sa il iubesc....era pur si simplu alt om....Eu pun problema si in felul urmator: el a inceput sa umble si cu niste tiganci si stiti cum sunt tigancile cu farmece si tot felu,de cand a inceput sa umble cu ele de atunci sa si schimbat asa,eu cred k tigancile au facut ceva....si bag mana in foc....Eu il iubesc enorm de mult, mai ales a fost si prima mea iubire,primul baiat din viata cu care am facut dragoste.....am pus atata iubire si suflet in relatia asta.....El a ajuns sa si dea in mine ma si injura intr-un timp,dar eu tot cu aceasi simpatie il priveam.....1 an vreo 3 luni a fost totul minunat,iar dupaia a devenit altul.....Chiar nushu ce sa fac, recunosc nu e cine stie ce frumusete,dare inima nu poate vedea cat de frumos sau urat e dk il iubeste......Vad zilnic cupluri care se inteleg atat de bine si ma tot intreb de ce eu nu am noroc sa gasesc un baiat sensibil, care sa ma iubeasca si cand ma tine de mana sa simt k tine inima in mine....sunt o persoana foarte romantica si sensibila,probabil este si din cauze k sunt nascuta fix de ziua indragostitilor.......Nushu ce sa fac?Voi ce ati face daca ati in locul meu?
bubu_fericit
Postat pe 9 Noiembrie 2009 16:45
cred ca o sa mai plangi mult ...eu am avut o relatie de 1 an de zile si nu am stiut sa o pretuiec.....acum 3 saptamani m_am despatit de prietenul meu , si e pt prima oara in viata cand simt ca nu mai am pt ce trai .....eu macar recunosc ca din cauza mea lam perdut ,dar nu i_am gresit niciodata , am vrut doar sa ajut o alta persoana dar am perdut eu tot ......nu vreau sa va povestesc ce am facut pt ca ma simt vinovata ....dar daca iubesti cu adevarat nu te da batut niciodata ......lupta si poate pana la urma vei reusi
kudika086753
Postat pe 26 Noiembrie 2009 02:05
voi ce credeti ?
am avut o relatie de 4 luni:( poate scurta in comparatie cu altele...dar am tinut foarte mult la el era barbatu' perfect pt mine!dupa revelion am avut o discutie cu mama mai aprinsa ca ea nu prea il inghite asa.....da stiti cum sunt mamele:-j
si i'am zis si lui uite m'am certat cu mama ca..zice ca nu ti la mine:|si ca ma implic doar eu ...apoi 3 zile nu mi'a mai raspuns la telefon ...el a fost cel " ranit".
in astea 4 luni ne'am inteles foarte bine...intalnirii in fiecare zi..chiar imi zicea ca dupa ce o sa iau bacu si o sa plec la facultate o sa'i fie greu fara mine ! nu cred sau nu vreau sa cred ca am fost o oarecare pt el!
asa deci 3 zile nu mi'a raspuns..apoi am vb foarte putin si aseara a fost cred ca finalul....i'am zis sa ne intalnim si mi'a spus ca nu are rost " tin la tine, imi e greu sa ma obisnuiesc cu absenta ta,nu am pe nimeni ..da asta e nu se mai poate, nu o sa mai mearga!
poate sunt credula ,copila,dar simt ca ma sufoc fara el!era ratiunea mea de a trai!si singurul care ma facea fericita!si acum nu mai e:(
voi ce credeti ? ce ar trebuii sa fac?:(
kudika353777
Postat pe 16 Ianuarie 2011 16:11
eu am patit la fel...doar ca erau doar 6 luni..la mn a spus ca nu mai poate suporta fazele mele..si eu incerc sa fac tot posibilu sa il aduc inapoi.. un sfat pretenesc daca dupa o saptamana tot nu mai vrea sa va impacati mai bine ramaneti prieteni si mergi mai departe.
catalinactlntz
Postat pe 20 Martie 2011 18:04
De la: catalinactlntz, la data 2011-03-20 18:04:13eu am patit la fel....a spus ca nu mai poate suporta fazele mele....


battleofwits
Postat pe 20 Martie 2011 18:05
Draga mea eu trec exact prin aceeasi situatie,doar ca eu cand am auzit ca isi ia masina am fost cea care a zis sa nu ne mai vedem,il iubeam dar am renuntat la el,aveam dreptate,el e prea plin de el de cand cu masina,masina e de vina,se crede prea bun acuma,a uitat cum era si asta il va distruge in timp.
kudika496096
Postat pe 10 Ianuarie 2012 20:43
E incredibil cat seamana povestea noastra totusi
kudika496096
Postat pe 10 Ianuarie 2012 20:52
Draga mea cu plansul nu rezolvi nimik decat sa-ti faci rau...incearca sa-l suni si sa-l intrebi daca mai vrea ceva serios si daca-ti zice ca nu asta este nu poti ta lnanga un om care nu te iubeste...va trebui sa te conformezi...
kudika_nikole
Postat pe 10 Ianuarie 2012 23:58
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-10 23:58:43Draga mea cu plansul nu rezolvi nimik decat sa-ti faci rau...incearca sa-l suni si sa-l intrebi daca mai vrea ceva serios si daca-ti zice ca nu asta este nu poti ta lnanga un om care nu te iubeste...va trebui sa te conformezi...


Esti tanara si ai vreme suficienta sa intalnesti si alti barbati ...
kudika_nikole
Postat pe 10 Ianuarie 2012 23:59
Buna,am si eu o problema.m-am desp de prietenul meu si eram impreuna de 3 ani si nu stiu cum sa ma impac cu el,el a plecat in anglia si nu reusesc sa dau de el....pe mess mia dat ign si pe fb si peste tot.ce s fac sa il recuperez?
kudika506150
Postat pe 12 Februarie 2012 18:21
De la: kudika506150, la data 2012-02-12 18:21:17Buna,am si eu o problema.m-am desp de prietenul meu si eram impreuna de 3 ani si nu stiu cum sa ma impac cu el,el a plecat in anglia si nu reusesc sa dau de el....pe mess mia dat ign si pe fb si peste tot.ce s fac sa il recuperez?


Daca el nu te mai vrea, de ce mai insisti, ca sa te umilesti in fata lui? Vezi-ti de viata ta si nu te mai umili fata de cineva caruia i-ai devenit indiferenta.
franziska_eu
Postat pe 13 Februarie 2012 12:50
De la: dalma, la data 2008-01-07 15:47:29de o saptamana plang intruna....sper sa imi treaca sau mai bine zis sper sa se intoarca el la mn.....Este mult de povestit,dar o sa incerc sa fac un rezumat.El m-a iubit ..sunt sigura...acum nu stiu dk mai simte la fel,dar partea cea mai dureroasa pt mn e k acum realizez si eu kt de mult il iubesc.Nu am cine stie ce experinte..am 19 ani ..el 20 ...am avut o relatie de 10 luni ..ne-am despartit...ne-am impacat dupa 7 luni am stat 1 luna jum si acum el mi-a zis k vrea o pauza....k vrea sa fie singur.Nu pot sa inteleg schimbarea asta radicala,de cand si-a luat masina si a incpeut sa iese in orash mai des ..a inceput sa ii placa viata de orash s-a schimbat,nu mai e acel baiat ..care facea orice pt mine..mi-a zis k nu ne despartim doar luam o pauza,dar sufletu meu presimte altceva:(.....sper doar s ase intoarca....ma abtin sa nu il sun sau sa iau legatura cu el ....cu toate ca cateodata imi vine sa ma duc direct la el si sa l impor sa ne impacam.A vazut knd plangema in hohote pt el ...a fost uimit ..pt k el nu credea k il iubesc atat de mutl..defapt nu ii aratsem pt k nici eu nu stiam ..e foarte greu..PE CAT E IUBIREA DE FRUMOASA PE ATAT E DE GREA:((....nush ce sa fac ..simt nevoia sa ma descarc....nu mai mananc ,nu mai am chef de scoala..de nimic....doar stau si ma rog...daca aveti vreun sfat care ar putea sa ma ajute ...va multumesc anticipat


Buna,

Eu m-am despartit de prietenul meu dupa 8 ani...8 ani minunati in kre ne-am iubit enorm, eram unul pentru celalalt! acum 2 luni ne-am despartit, urma sa ne casatorim la anu'...este dureros dar tre sa fi tare, sa incerci sa te reculegi...viata merge inainte!
lorrycik
Postat pe 14 Februarie 2012 21:53
De la: dalma, la data 2008-01-07 15:47:29de o saptamana plang intruna....sper sa imi treaca sau mai bine zis sper sa se intoarca el la mn.....Este mult de povestit,dar o sa incerc sa fac un rezumat.El m-a iubit ..sunt sigura...acum nu stiu dk mai simte la fel,dar partea cea mai dureroasa pt mn e k acum realizez si eu kt de mult il iubesc.Nu am cine stie ce experinte..am 19 ani ..el 20 ...am avut o relatie de 10 luni ..ne-am despartit...ne-am impacat dupa 7 luni am stat 1 luna jum si acum el mi-a zis k vrea o pauza....k vrea sa fie singur.Nu pot sa inteleg schimbarea asta radicala,de cand si-a luat masina si a incpeut sa iese in orash mai des ..a inceput sa ii placa viata de orash s-a schimbat,nu mai e acel baiat ..care facea orice pt mine..mi-a zis k nu ne despartim doar luam o pauza,dar sufletu meu presimte altceva:(.....sper doar s ase intoarca....ma abtin sa nu il sun sau sa iau legatura cu el ....cu toate ca cateodata imi vine sa ma duc direct la el si sa l impor sa ne impacam.A vazut knd plangema in hohote pt el ...a fost uimit ..pt k el nu credea k il iubesc atat de mutl..defapt nu ii aratsem pt k nici eu nu stiam ..e foarte greu..PE CAT E IUBIREA DE FRUMOASA PE ATAT E DE GREA:((....nush ce sa fac ..simt nevoia sa ma descarc....nu mai mananc ,nu mai am chef de scoala..de nimic....doar stau si ma rog...daca aveti vreun sfat care ar putea sa ma ajute ...va multumesc anticipat
kudika508749
Postat pe 17 Februarie 2012 00:31
sunt cu un baiat de 1 an si 4 luni si sa schimbat foarte mult imi vorbeste urat, tipa la mine tot timpu noi nu locuim impreuna si cand e acasa nu imi raspunde la telefon nici pe mess nu prea sta si ma tot gandesc daca are pe alt cineva sa schimbat foarte mul oare nu ma mai iubeste , oare sa plictysiy de mine mia-s dori sa se schimbe sa fie ca la inceput dar nustyu cum sa il aduc pe drumul cel bun ma face sa sufar mult si sa plang tot timpu . Oare ce sa fac???? nu vreau sa il pierd de tot datimi un sfat va rog sau o idee
kudika508749
Postat pe 17 Februarie 2012 00:40
De la: sufar_in_tacere, la data 2009-10-05 13:28:49am si eu o problema poate reusiti sa ma ajutati si pe mn ....de o sapt trec prin cel mai greu moment din viata mea ....duminica iubitul meu q care eram de 6 ani ma lasat ptr alta !!cum sa fac sa il readuc in viata mea?? !ptr ca nu mai vede pe nm in fata lui decat ptr ea !de cand s-a intamplat lucrul asta nu mai mananc,nu mai dorm doar stau si plang :(((!cum sa il aduc inapoi??
nu stiu ce sa mai fac

daca ii iubiti de ce nu ii lasati? lasa-l draga nu inteleg de ce-l vrei inapoi, in locul tau i-as ura da se duca tare cu Dumnezeu inainte, zi mersi ca ai scapat de el
yumy
Postat pe 17 Februarie 2012 08:59
De ce spui ca te-a lasat pe tine, cand poti afirma ca a facut o alegere proasta? Nu uita ca si reciproca este valabila. Totusi este bine sa vezi ce l-a determinat sa caute alta femeie? Si ai grija, daca se plictiseste de aceea sau ii da fata papucii peste gard, incuie poarta ca s-ar putea sa te trezesti cu el la cina.In aceasta situatie, ori il pui sa toace ceapa la bucatarie si sa spuna toate pacatele comise de la Adam la Eva, ori il trimiti par avion in cotet la Azorel, pentru a nu iesi din mediul cu care s-a obisnuit asa de tare.
kudika023770
Postat pe 17 Februarie 2012 09:21
De la: kudika508749, la data 2012-02-17 00:40:44sunt cu un baiat de 1 an si 4 luni si sa schimbat foarte mult imi vorbeste urat, tipa la mine tot timpu noi nu locuim impreuna si cand e acasa nu imi raspunde la telefon nici pe mess nu prea sta si ma tot gandesc daca are pe alt cineva sa schimbat foarte mul oare nu ma mai iubeste , oare sa plictysiy de mine mia-s dori sa se schimbe sa fie ca la inceput dar nustyu cum sa il aduc pe drumul cel bun ma face sa sufar mult si sa plang tot timpu . Oare ce sa fac???? nu vreau sa il pierd de tot datimi un sfat va rog sau o idee


N-o sa-l poti schimba pentru ca asta e adevaratul lui caracter, din pacate. Sa fiu in locul tau, l-as parasi fara nici cea mai mica urma de regret.
franziska_eu
Postat pe 17 Februarie 2012 10:54
buna!traiesc si eu o ex asemanatoare,am tot 19 ani si am si bac-ul ,nu am crezut ca el va renunta la mn asa de usor dar a facut-o!nu pot spune ca nu mai sufar ,am plans 2 zile dar m-am linistit(sincer mi-am luat o foaie si am scris lucrurile frumoase traite impreuna si cele urate din ultimele 3 luni si sincer sunt mai multe lucruri urate,asa ca mi-am spus ca nu mai merita,eu cu siguranta merit ceva mai bun decat el ma voi duce la facultate asta e viitorul meu nu el,pot spune ca el e ceva trecator dar viitorul meu nu!!!asa ca uita-l fii siguraca vei gasi pe cineva care sa te merite sa te iubeasca si sa te simti bine
Hanganu_Andreea_1
Postat pe 18 Martie 2012 11:15
sincer...lasa-l nu-l mai cauta,nu se va schimba niciodata,asta e felul lui de a fi...iti spun sincer oricat il iubesti lasa-l !!!numerita se va intoarce la tn peste un timp "daca il lasi"pt ca nimeni nu ii va accepta tot ce i-ai acceptat tu!!!chiar daca iti promite ca se va schimba nu te mai impaca cu el !!!
Hanganu_Andreea_1
Postat pe 18 Martie 2012 11:24
sincer...lasa-l nu-l mai cauta,nu se va schimba niciodata,asta e felul lui de a fi...iti spun sincer oricat il iubesti lasa-l !!!numerita se va intoarce la tn peste un timp "daca il lasi"pt ca nimeni nu ii va accepta tot ce i-ai acceptat tu!!!chiar daca iti promite ca se va schimba nu te mai impaca cu el !!!
Hanganu_Andreea_1
Postat pe 18 Martie 2012 11:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
indragostita de alt barbat 24 De la: kudika_13098 23 Aprilie 2013 06:38
poate ar trebui sa fac si ceea ce vreau eu 9 De la: bestiutza_relouded 29 Iunie 2009 00:54
Diferenta de varsta.. si nu numai... 76 De la: kudika005250F 28 Aprilie 2009 20:44
Imposibil 7 De la: lil_mariuk 3 August 2009 12:15
De ce uneori prea tarziu intelegi ca de fapt iubesti? 37 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:37