Setari Cookie-uri

ce i s-a intamplat?

M-a curtat un an de zile, a fost sincer si mi-a zis ca nu e pregatit sa aibe o relatie (pt. ca o relatie il sperie acum).....e divortat dupa un mariaj de 10 ani si are un copil....Am facut dragoste de trei ori si acum a disparut fara sa imi dea nici un semn de viata!....parea a avea un caracter impecabil, nu parea genul care sa faca asa ceva, sa dispara refuzand sa explice ce se intampla cu el.....nu alerg dupa el ca sa-l agat intr-o relatie cu mine si el stie asta, nu vreau sa stiu decat daca e bine si sanatos dar nu imi raspunde!....ce o fi cu el?.....un singur lucru stiu; ca a avut probleme mari la servici ...dar si asa tot putea sa imi spuna un cuvant macar!
SHALIMAR
Postat pe 8 Ianuarie 2008 19:51
Inseamna ca asa a fost sa fie. Nu te mai stresa sa cauti explicatii ca poate cine stie ce afli de te ingrozesti. Eu vorbesc din experienta. Si asta demonstreaza despre el ca nu este responsabil, nu e normal sa faci asa ceva atunci cand declari ca iubesti, lui i-ar conveni ca tu sa faci la fel? Sa dispari fara urma, fara explicatii, fara adio sau o sa te caut peste...56 zile. Nu cred. Si eu am patit asa dupa o relatie de doi ani si jumatate: a venit intr0o zi si mi-a spus ca nu mai vrea sa fim impreuna, fara explicatii, fara nimic, s-a urcat in masina si a plecat. Si a fost mai bine asa. Si sunt fericita ca nu am insistat, ca nu am cautat raspunsuri.

Postat pe 8 Ianuarie 2008 22:59
Nu a declarat ca ma iubeste dar a zis ca pentru nimic in lume nu m-ar face sa sufar....a zis ca nu ar face absolut nimic din ceea ce mi-ar provoca durere pt. ca stie cat am suferit pt. o relatie anterioara....daca vroia sa nu ma mai vada putea insa sa imi zica "Mai, fata, asta e! Nu ne potrivim!" ...dar el adisparut asa, fara un cuvant....l-am cautat si nu raspunde!......probabil are pe cineva acum si nu vrea sa fie transant ca sa poata aparea peste cateva luni ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat....asa sunt unii barbati, mai nehotarati, le vor pe toate......sunt sigura ca a aparut o alta femeie!
SHALIMAR
Postat pe 9 Ianuarie 2008 07:40
poate s-a impacat cu fosta nevasta. un divort nu inseamna neaparat ruperea legaturii sa stii. mai ales cand ai un copil.

Postat pe 9 Ianuarie 2008 09:51
Fosta nevasta e maritata in alt oras, are un copil cu noul sot
SHALIMAR
Postat pe 9 Ianuarie 2008 13:02
atunci chiar nu a vrut o relatie cu tine. poate te-a respectat..poate i-ai parut o fata buna care nu merita sa fie ranita..poate a considerat ca te-a ranit si decat sa te amageasca asa in continuare ..mai bine o rupe de tot si gata. si poate chiar are pe altcineva acum. poate nu te-a curtat un an de zile..poate doar i-a fost usor sa vrb cu tine..vedea o prietena in tine. sa nu cumva sa fi interpretat tu greit semnele din dorinta de a fi cu el.

Postat pe 9 Ianuarie 2008 14:51
toate variantele tale mi se par adevarate...cu exceptia ca nu am interpretat gresit semnele, chiar s-a chinuit un an sa ma cucereasca.....si chiar nu a vrut o relatie cu mine....si-a dorit sa vada cum e cu mine mai ales ca cunostea cate ceva despre mine din prisma unei relatii care am avut-o cu un tip pe care il stie..... eram un subiect interesant pt. el...adica e interesant in lumea barbatilor sa vada cum e cu o tipa care a fost cu unul pe care el il cunoaste....zic si eu
SHALIMAR
Postat pe 9 Ianuarie 2008 21:25
Dar totusi....de ce nu raspunde ca sa imi zica ceva, orice.....sa zica ca nu mai vrea ca si-a gasit pe altcineva...sa zica un cuvant!...deci problema e ca nu raspunde de parca ar fi murit....totul era bine si raspundea imediat ce il sunam si dintr-o daat nu a mai raspuns....e bine, e sanataos stiu de la altii dar nu vrea sa vb. cu mine.....ce om la varsta maturitatii ar face asa ceva?!
SHALIMAR
Postat pe 12 Ianuarie 2008 18:20
a raspuns? ehe,unii nu se maturizeaza niciodata -eu zic sa nu-ti faci griji pentru el ,o fi cu alta,sau singur,daca te-a avertizat ca nu vrea o relatie ,mie mi-e clar,a zis ceva de genu "am sa dispar/apar cand am chef" nu e clar asta ?evident ca nu trebuie sa dea explicatii ,eu asa vad lucrurile,a precizat ca sa te astepti la asta -eu nu stiu de ce ai acceptat sa fi icu el doar ca sa-i potolesti curiozitatea lui de a sti cum e cu fosta prietena a unui amic de-al lui ,o fi fost de rogoliu,sa vada daca reuseste sa te cucereasca si gata -d-asta l-o fi lasat si nevasta,cine stie....sper ca nu il ierti daca se intoarce ,apropo,tu ai sa suferi,nu el
lief
Postat pe 15 Februarie 2008 15:52
e un barbat las...si astea fiind spuse,mai esti curioasa de ce face asta un barbat de felul asta?vrei asa ceva langa tine?nu cred...dar,normal,noi,femeile ,ne punem semne de intrebare(de ce a plecat fara sa spuna nimik,de ce,etc...)...nu m-as mai strofoca in locul tau si nici nu l-as mai primi inapoi.mai devreme sau mai tarziu, vei afla ce s-a intamplat de fapt...
simonaj
Postat pe 15 Februarie 2008 16:39
da,asa ,mai tarziu ,afli ,dar ...e prea tarziu-adevaru e ca nu ar trebui sa ne punem atatea intrebari ,dar...o facem,ca sa avem o logica,si sa dam un curs existentei ,sa intelegem de ce a fost asa,chiar de e mai chinuitor sa afli
lief
Postat pe 15 Februarie 2008 16:46
shalimar, raspund la intrebarea ta : 'ce-o fi cu el?'-cu o alta intrebare, care vad ca s-a mai pus. chiar vrei un barbat de genul asta, care dipare ca magaru'-n ceata, langa tine? nu crezi ca ai pierdut deja prea mult timp din viata ta scurta cu el? da-l incolo, ca barbati gasesti, nu-i problema! curiozitatea mea, legata de postul tau, e urmatoarea, ca, ori n-am inteles eu bine, ori tu te contrazici : adica, pe de o parte, zici ca te-a curtat un an, si, pe de alta parte, ca nu vroia relatie, vroia doar sa vada cum esti. adicatelea, te-a curtat, chiar, sau doar ati iesit impreuna un an, ca si prieteni, si dup-aia v-ati culcat de cateva ori? ca, daca-i asa, adica ultima varianta, raspunsul e simplu. te vroia ca si prietena, daca zici ca esti o persoana interesanta, si, intr-o zi, hormonii si-au spus cuvantul, ati facut sex, de inca vreo doua ori, dupa aceea, si tipul a considerat ca a stricat prietenia si ca tu vei vrea o relatie cu el, acu', ca s-a culcat cu tine. si, drept urmare, a considerat ca el nu prea vrea, si a dat bir cu fugitii. cam asa cred eu. si daca-i asa, nu-ti mai pierde vremea cu intrebari!

Postat pe 18 Februarie 2008 08:07
au iesit ca si prieteni,insa el urmarea doar sa se culce cu ea,si a fost si "sincer" ca i-a zis asta ,ca nu vrea relatie ,e clar
lief
Postat pe 18 Februarie 2008 09:53
mi-a zis de fapt ca nu stie ce vrea, ca parca ar vrea parca nu ar vrea, s-a razgandit de multe ori....apropo, e balanta!....asteapta sa vada cum il accept eu, cred, nush.....e un bun negociator, apropo!....are multa rabdare si nu e obosit niciodata - a dovedit intr-un an (poate are ascendent si in taur - hi hi hi!).....crede ca-s moarta dupa fostu si mi-a tot zis asta, ca trebuie sa-l scot din cap....are obiceiul sa dea testari....e prea interesant!....sau poate mi s-a parut!
SHALIMAR
Postat pe 29 Februarie 2008 20:49
Trebuie neaparat sa vb. cu el si sa-l intreb de ce a facut asta!....nu mai vreau o relatie cu el doar sa imi raspunda la toate intrebarile....cand voi avea chef il voi cauta chiar eu si il voi intreba...eu acum am si alte preocupari, sunt in dilema intre doi barbati, nu e vb. ca mor de singuratate....dar vreau sa-l descos , sa aflu ce si cum......cica are o relatie cu secretara care vb. unii ca e uscata si uratica rau....sunt in rahat rau....cine stie ce-a dat peste el!
SHALIMAR
Postat pe 1 Martie 2008 18:17
Gata, mi-a trecut si nu mai vreau sa imi amintesc de el....s-a prafuit!
SHALIMAR
Postat pe 11 Martie 2008 09:36
A zis....Iubita, barbatii zic multe!!!Avrut sa se simta si el un pic liber!Lasa-l naibii si vezi de viata ta.Eheee, cati o sa mai intalnesti de genul asta...
Daca cauti o relatie serioasa tinete departe de genul asta de barbati!

Postat pe 11 Martie 2008 09:48
Vai, dar de cate genuri sa ma mai tin departe?!....Macar acesta era mai cinstit....Vai, ce am auzit de niste prietene ....au tot dat peste tipul de barbat materialist, intretinut sau cel putin genul acela care nu plateste consumatia femeii la restaurant, care fac banii jumi-juma in vacante...Vai, Doamne....eu de asta m-am agatat de acest barbat ca nu era asa!....Am gasit si eu pe cineva de la care nu ma puteam astepta la astfel de lucruri, era f. educat, f. cinstit, realizat prin forte proprii si il admiram pt. asta (ceea ce in ziua de azi a devenit rarisisim)....Nu, voi cauta acelasi gen de barbat dar ceva mai hotarat!....totusi a fost un tip rarisim pt. lumea de azi!
SHALIMAR
Postat pe 12 Martie 2008 16:04
:) asta ma intreb si eu de multe ori "dar de cate genuri sa ma mai tin departe?!...." ala nu ,ala nu...ce mai ramane ?!:) speranta...moare ultima -oricum,in cazul de fata zic ca n-are rost sa tragi de el ,e clar ca se simte asa bine in pielea lui ,singur,ca nu vrea relatie
lief
Postat pe 12 Martie 2008 16:13
vroiam sa zic se simte mai mult decat de ajuns ,lui siesi,incat sa mai fie loc si de altcineva langa el -sau ...poate are mai multe locuri langa el :)) intelegi tu
lief
Postat pe 12 Martie 2008 16:43
Mda, ce sa zic....deci sotia a divortat de el dupa care el a descoperit o viata noua, libera care ii place.....in plus fosta nevasta, de 5 ani in coace de cand a divortat, i-a intentat procese peste procese de partaj (ziceam de el ca e un tip cinstit, ei nu stiu de ce mereu cate o "capusa" se prinde de un astfel de om)....eu sunt asa, sigura, ca el nu se va mai insura a doua oara, iar eu nu asta vroiam de la el, nu am pretins o relatie stabila ca stiam de problemele lui si de felul lui de a fi.......dar am ramas surprinsa, stiindu-i caracterul impecabil, sa dispara, sa refuze sa imi vorbeasaca....ei, asta e!....cred ca alerga cam multe femei dupa el, multe din ele materialiste, am primit odata un telefon de la o tipa cu glas indurerat care mi-a zis sa il dau pe T......in acel moment eu nu eram cu T, era la inceput cand T doar incerca sa ma abordeze, tipa o fi gasit nr. meu in agenda lui, eu i-am zis tipei respective ca nu cunosc nici un T (pe moment chiar nu m-am prins despre care T e vb).....dar mi-a ramas in minte vocea acelei femei si ma gandeam asa ce prostute sunt uneori femeile si inclusiv eu, pana la final, tot asa m-am dovedit si doar l-am tinut un an in rezerva dar nu stiu ce mi-a venit intr-o zi ....trebuia sa stau in banca mea!....ca vazusem si eu ca ii e de ajuns siesi!
SHALIMAR
Postat pe 13 Martie 2008 09:16
nu te lua dupa aparente ,nu a fost sa fie - de ce suferi acum daca nu a fost nimic intre voi si el ti-a zis in fata ca nu vrea nimic stabil ??
lief
Postat pe 13 Martie 2008 09:35
AM CREZUT CA E UN PRIETEN, NU CA O SA REFUZE ULTERIOR SA MAI VB. CU MINE....PE LANGA ASTA M-A INVITAT DE REVELION UNDEVA SI CAND SE APROPRIA MOMENTUL, ATUNCI A DISPARUT!!!...ASTA A FOST DE FAPT!.....LUMEA E CIUDATA!....DE ASTA SUFAR CA NU POTI AVEA PIC DE INCREDERE IN NIMENI CA EU SI ACEST "INDIVID" PAREAM A COMUNICA EXCELENT!
SHALIMAR
Postat pe 14 Martie 2008 09:36
Mi-a ramas o senzatie de repulsie fata de mine insami ca l-am lasat pe acest om sa ma atinga!
SHALIMAR
Postat pe 18 Martie 2008 11:16
baietei fricosi shalmar,astia nu-s barbati,cauta-ti unul sa te protejeze si nu doar sa fuga ca e el prea slab- nu te oftica,cati ca el...:) stiu ca pun paie pe foc, dar asta e tristul adevar,multe femei sunt mai multernice decat multi barbati- nu te repulsiona sau victimiza,nu a fost vina ta si lasa momentul urat frumos cum a fost ,o intamplare doar
lief
Postat pe 18 Martie 2008 14:13
Gandeste-te ca a fost o experienta.Buna, rea, nu mai conteaza.Important e sa mergi mai departe si data viitoare o sa sti mai bine ce e de facut!

Postat pe 18 Martie 2008 14:30
multe femei sunt mai puternice decat*- scuze greseala de tastare,NU gramaticala :) nu a fost sa fie shalmar,data viitoare poate ai noroc de un baiat bun,asta e
lief
Postat pe 18 Martie 2008 14:52
Probabil ca are probleme serioase la servici si nu vrea sa te discute cu nimeni despre asta. Poate are nevoie de o perioada in care vrea sa fie singur, sa-si limpezeasca gandurile, sa-si rezolve problemele. Sau cine stie ce s-a intamplat? Ai rabdare, poate cand se vor linisti apele si se va horati ce vrea te va cauta. Nu stiu ce sa zic. Mi se pare ciudat sa renunte asa usor la tine dupa ce ti-a facut curte 1 an de zile...Daca nu te mai cauta inseamna ca si-a gasit pe altcineva. Iti doresc numai bine!
pepita
Postat pe 18 Iulie 2008 12:14
in sfarsitttttttt a inceput sa-mi fie somn!
hai mai, chiar mai conteaza ce i s-a int?
move on si atat. niciodata nu o sa avem raspunsurile la toate intrebarile so ... nu te mai stresa inutil
morticia_adams
Postat pe 3 Octombrie 2008 02:56
eu inteleg ce simti shalimar k prin acelasi lucru trec si eu ,doar k e mai recenta treaba...eu numai stiu nik de el de 2 sapt.Si la fel, era insurat ,dar sustinea cu tarie k s-a indragostit de mine si k vrea sa l accept in viata mea cu orice pret...nu am facut asta pt k intotdeauna am avut ceva cu femeile care accepta postura de amanta.La un moment dat s-a mutat de acasa si a intentat divort,si zicea k face toate astea pt mine...nici atunci nu l-am acceptat asa cum voia el ,dar mi-l doream k prieten langa mine,devenisem dependenta de el ...Dupa o perioada am zis totusi sa incerc si altfel ,sa incerc sa fim un cuplu pt k imi oferea tot ce mi puteam dori,de la afectiune pana la siguranta materiala...Nu m-am culcat cu el desi recunosc k aveam de gand...insa,deodata,fara nici un motiv,a disparut pur si simplu...nu mi-a mai raspuns la telefon ,el care inainte ma suna de nu stiu cate ori pe zi .La fel stiu de la prietenii lui ca e bine ,sanatos...dar nici unul nu-mi zice de ce nu vrea sa mai vb cu mine...nu i-am facut nik si la fel vedeam in el o persoana care nu ar putea sa mi faca rau vreodata,asta zicea si el de fapt...probabil s-a intors la nevasta sa ,sau nu stiu ...ideea este k probabil exista alta asa cum o fi cred si in cazul tau ...barbatii sunt niste enigme.So,move on shalimar,eu asta incerc sa fac ...am noroc k nu l iubesc.
ellybabe
Postat pe 3 Octombrie 2008 09:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dragoste imposibila 23 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:46
Relatie cu un iranian..?! 241 De la: Adela2222 25 Iulie 2013 10:08
ceva imposibil? :(( 31 De la: crysa_tm 8 Septembrie 2010 10:59
eu am 20 de ani...el are 41...vreau pareri:D:X 391 De la: alexa_bebe 4 Martie 2011 12:35
Actualul ...sau Fostul? OF! 117 De la: Miss_Stardust 22 Februarie 2010 16:17