Setari Cookie-uri

ce gandesc barbatii?

Ah, am uitat, era mai ok, dpmdv, poza pe care o aveai inainte. Asa ca o vreau inapoi. Prerea mea



_fantoma_
Postat pe 30 Iulie 2008 23:13
no ....in perioada asta poza asta ma caracterizeaza....pt ca ma simt ca un copil cu un ursulet de plus in brate.....
cealalta ..... ma caracterizeaza la munca ...pt ca atunci cand o sa incep cu siguranta o sa imi pun mainile in cap.....
dandanaua_reloaded
Postat pe 31 Iulie 2008 03:18
aaa si apropo de pescuit....mi-am petrecut verile pe malul oltului la tara la bunici undeva la vreo 30 de km de Rm Valcea,ionesti se numeste comuna, acolo am invatat ce inseamna sa pescuiesti cu un bat facut din lemn de salcie ,cum sa prind un fir de undita ,cum sa agat un carlig de firul de undita,si ce-i aia pluta si la ce lungime ar trebui sa atea de bucatica de plumb ca sa prinzi peste....in diferite locuri.....
mi-a placut si m-a prins mai ales ca in afara de a ma trimite mereu dupa lemne verii mei ma invatau tot felul de "chestii" interesane. depinde foarte mult de mediul in care esti crescut si socializezi de mic copil..... pt ca daca esti o "piti" de la 3 anisori ...tot asa vei fii si la 30 de anisori.
daca inveti de mic ...cum ca orice se castiga doar luptand pt acel lucru....si inveti strtegie.... parca e mai bine.
nu ma intelege gresit ,si eu am un intreg arsenal de lacrimogene,"te iubescuri" din alea de ar inmuia si inima lui "Sfarama Piatra",de :vai pui cat te ador..... ce tare esti inimioara ... ce frumoasa e masina ta... hai Steaua cand eu de fapt tin cu fc brasov, etc etc etc dar.... ma doare inima sa le folosesc, nu prea au farmec si mult prea usor obtin ce vreau.
mie una imi place lupta.... intre ghilimelele de rigoare si chiar nu e nimic aiurea sa te uiti ca fata la un meci de fotbal sau la un campionat de formula 1 sau sa mergi la pescuit(atata timp cat nu ma pune sa strang lemne pt foc)....
dar ncii nu pica bine cand facem planuri impreuna si ma lasa balta pt ca vrea sa iasa cu bajetii la oras,odata ce ne-am facut planuri....le respectam daca nu ...jar manaca si fum....iese pe partea opusa....
cred ca e singurul lucru pe care l-am urat intotdeauna la un barbat ...sa nu isi tina promisiunile ....dap.... asae singurul lucru pe care il urasc uneori chiar si la mine sa nu imi tin promisiunile....
dandanaua_reloaded
Postat pe 31 Iulie 2008 03:35
Uite ce se intampla. Chiar daca este un site pentru doamne si domnisoare se pare ca acest topic s-a transformat intr-o discutie foarte barbateasca. S-au scris atatea "concentrate de gandire barbateasca" incat ar trebui sa ajunga cuiva cu o inteligenta peste medie cel putin cateva luni bune, sa le rumege bineinteles.
Ma intreb acum, daca tot este o discutie despre barbati, iar aici avem un fel de adunare virtuala, oare cate domnisoare de aici vor sa consume doar apa plata cu lamaie, bere cu menta sau mai stiu eu ce alte adaosuri. Daca vreti sa aflati ce gandesc barbatii, daca vreti sa fiti alaturi de ei, vreti sa fiti prietene cu ei inainte de toate incercati un coniac, un whiskey sau cel putin o bere daca nu negra, macar blonda insa straight.
Veti avea surpriza chiar sa luati parte la discutii, sa intelegeti despre ce se vorbeste, parerea vostra sa fie ascultata si chiar apreciata, sa radeti, sa va binedispuneti.
Alta alternativa ar fi sa va uitati la ceas si una la cealalta dupa ce in prealabil v-ati terminat orice subiect monden sau nu.
Nu este o reteta, nu incurajez consumul de alcool insa daca-i discutie, posibil interesanta, nu se poate refuza o tigara si un strop de licoare.

Cheers!
jenesaispas
Postat pe 31 Iulie 2008 17:48
Daca promiti ca nu reactionezi ca samurai Jack, iti spun adevarul.

Daca esti matura si incepi prin a asculta, a incerca sa intelegi, a aduna informatii si a iti spune cat de cat obiectiv parerea, ti-o accept.

Daca nu scuipi numai stereotipii pe gura si chiar esti sincera cu ce spui, te tratez ca pe egalul meu.

Si daca ai citit tot ce am scris si ai inteles tot ... ai mari sanse sa fii femeie. altfel ... ori esti barbat ori esti fetita.
paultinichigiu
Postat pe 31 Iulie 2008 18:54
cred ca e singurul lucru pe care l-am urat intotdeauna la un barbat ...sa nu isi tina promisiunile ....dap.... asae singurul lucru pe care il urasc uneori chiar si la mine sa nu imi tin promisiunile....

te multumesti doar cu atat de putin IO...ME , minciuna, delasarea, chestii din cele pe care le mai "fac" barbatii, nu le urasti?
_fantoma_
Postat pe 31 Iulie 2008 21:06
paul....sunt un baietoi convins chiar si la 30 de ani....cu siguranta stiu sa ascult si sa adun informatii utile in manipulare.... la un alt nivel decat cel ....de tipul "te iubescuri...si sentimentalisme de 2 lei"

vasy da ,este singurul lucru care il consider definitoriu intr-o relatie.... tinerea promisiunilor....pt ca "o promisiune neonorata e mai rau decat un cutit intors in rana"....
si aici ma refer si la rpoverbialul ...iti promit ca te sun!....
dandanaua_reloaded
Postat pe 31 Iulie 2008 22:18
Pe mine, sincer, cel mai tare ma enerveaza minciuna si ipocrizia cu care uni oameni sunt foarte obisnuiti. Dca nu ma insel si pe aici am vazut cateva posturi in care se contraziceau singuri, deci minteau. Dar asta e, astia sunt oamenii si cu astia defilam. Parerea mea
_fantoma_
Postat pe 1 August 2008 09:57
Cui ii pasa ce gandesc barbatii??? Mie nu, dar apropo ei gandesc?
Se dau mari dar daca stii sa-i pui la zid umbla dupa tine cu coada intre picioare
Tratati cu ndiferenta chiar daca il iubesti sau esti indragostita nu-i arata decat atunci cand e pus la zid, ca altfel se da mare
protopa
Postat pe 2 August 2008 16:36
De la: elenatot, la data 2008-08-02 16:36:25Cui ii pasa ce gandesc barbatii??? Mie nu, dar apropo ei gandesc?
Se dau mari dar daca stii sa-i pui la zid umbla dupa tine cu coada intre picioare
Tratati cu ndiferenta chiar daca il iubesti sau esti indragostita nu-i arata decat atunci cand e pus la zid, ca altfel se da mare






atunci ce mai cauti pe aicea daca nu-ti pasa, sau cum spui tu nu gandim?
apropo "elenatot" inseamna ....? asta asa, ca tot nu te intereseaza !!
_fantoma_
Postat pe 4 August 2008 20:51
De la: elenatot, la data 2008-08-02 16:36:25Cui ii pasa ce gandesc barbatii??? Mie nu, dar apropo ei gandesc?
Se dau mari dar daca stii sa-i pui la zid umbla dupa tine cu coada intre picioare
Tratati cu ndiferenta chiar daca il iubesti sau esti indragostita nu-i arata decat atunci cand e pus la zid, ca altfel se da mare

ai cumva meseria de "dresoare" de barbati?

Postat pe 4 August 2008 20:54
nuuuu dar presupun ca este tipologia feministei convinse...,altfel nu imi explic de ce atata... indiferenta fata de ceva atat de.... pur masculin cum sunt cei 2-3 barbati care posteaza pe forum mai des....
cat despre sfatul tau..... se vede ca inca nu ai iubit cu adevarat.imi pare rau sa te anunt dar...si "noi femeile ie oameni" adica supuse exact acelorasi greseli ca si masculii aia care se dau mari cu cuceririle lor...de cate ori nu am "barfit" impreuna cu amicele la vreo terasa....ce i-am facut aluia sau altuia????
la fel fac si ei dar au alti termeni de comparatie...asa ca...incearca sa vezi si tu viata si din alt unghi ca poate se vede mai bine....
dandanaua_reloaded
Postat pe 5 August 2008 15:31
De la: io_me_sicumine, la data 2008-08-05 15:31:31nuuuu dar presupun ca este tipologia feministei convinse...,altfel nu imi explic de ce atata... indiferenta fata de ceva atat de.... pur masculin cum sunt cei 2-3 barbati care posteaza pe forum mai des....
cat despre sfatul tau..... se vede ca inca nu ai iubit cu adevarat.imi pare rau sa te anunt dar...si "noi femeile ie oameni" adica supuse exact acelorasi greseli ca si masculii aia care se dau mari cu cuceririle lor...de cate ori nu am "barfit" impreuna cu amicele la vreo terasa....ce i-am facut aluia sau altuia????
la fel fac si ei dar au alti termeni de comparatie...asa ca...incearca sa vezi si tu viata si din alt unghi ca poate se vede mai bine....


POOOP GURITZA TA DULCE , CARE STIE SA SPUNA ASA BINE ADEVARUL


_fantoma_
Postat pe 5 August 2008 20:37
no apai io zisai ca mi-s mai baietoi asa.... ,cat despre ce gandesc barbatii pt mine e important sa ma pun in situatia unuia si sa incep sa gandesc ca "el" adica total si diametral opus cu ceea ce asi gandi din punct de vedere feminin si atunci pot macar sa incerc sa ghicesc ceea ce gandeste si chiar daca de cele mai multe ori nu e prea magulitor la adresa feminitatii mele.... soarta!!! accept asta pt ca altfel eu cum mi-asi putea permite sa spun......: aaaaa barbatii "ie" porci!!!
dandanaua_reloaded
Postat pe 6 August 2008 15:51
DIN CAUZA A CEA CE GADESC EU TOATA ZIUA ,AM AJUNS LA SPITAL .ACOLO DOCTORUL A SPUS CA SUNT BISEXUAL DEOARECE AM O VAGINA IN CAP SI A RECOMANDAT SA PUN TAMPOANE OB IN NAS O DATA PE LUNA SI SA AM GRIJE MARE LA CALENDAR SA NU MA IA PE NEPREGATITE.ASTA GANDESC IO.
UN PORC ....DAT DRACULUI .

Postat pe 7 August 2008 04:22
Aha esti curioasa nu toti suntem la fel asa ca nai de unde sti cum gandesc si daca ai stii nai cum pe totii asa ca mai bine sa nu stii si parca era vb si de ce parere are un barbat de o fata daca se bip de la prima intalnire hmmmmmmmmmmmm asta nar conta prea tare numa ea sa nu faca o placere pentru asa ceva se poate place sa chiar vrei din prima si mai sunt (unele)care o fac mereu asa ganditi cati barbati zapacesc astea ganditiva sa nu va ia iubitu prietena de linga tine pupik
niku
Postat pe 11 August 2008 05:04
??????
sa mor daca am inteles ceva....eee da uite un barbat care nu inteleg nici in ruptul capului(oricare) ce vrea sa spuna sau ce gandeste cand scrie ceea ce scrie...
nu ma refer la gramatica ci la faptul ca nu am inteles nimic din intreaga propozitie n-are cap si nici coada...
vrei te rog frumos sa reformulezi astfel incat sa inteleg si eu ce spui??? nu sunt blonda sunt roscovana....dar tot nu am inteles o iota din ce ai scris mai sus...
dandanaua_reloaded
Postat pe 11 August 2008 18:38
- nici eu ... si sunt barbat ...
supermiki
Postat pe 12 August 2008 08:52
De la: niku, la data 2008-08-11 05:04:39Aha esti curioasa nu toti suntem la fel asa ca nai de unde sti cum gandesc si daca ai stii nai cum pe totii asa ca mai bine sa nu stii si parca era vb si de ce parere are un barbat de o fata daca se bip de la prima intalnire hmmmmmmmmmmmm asta nar conta prea tare numa ea sa nu faca o placere pentru asa ceva se poate place sa chiar vrei din prima si mai sunt (unele)care o fac mereu asa ganditi cati barbati zapacesc astea ganditiva sa nu va ia iubitu prietena de linga tine pupik

Ei, acum ati ( pardon - ca sa fiu in :"text"- "a-ti" :-)) vazut ce gandesc barbatii?
Cam....asta-i!
Noroc cu voi- FTL- care ne suportati ( in fiecare zi- si uneori ...noptile)!
Cinste tie- barbat viril!
G_I_JOE
Postat pe 19 August 2008 14:20
De la: G_I_JOE, la data 2008-08-19 14:20:03
De la: niku, la data 2008-08-11 05:04:39Aha esti curioasa nu toti suntem la fel asa ca nai de unde sti cum gandesc si daca ai stii nai cum pe totii asa ca mai bine sa nu stii si parca era vb si de ce parere are un barbat de o fata daca se bip de la prima intalnire hmmmmmmmmmmmm asta nar conta prea tare numa ea sa nu faca o placere pentru asa ceva se poate place sa chiar vrei din prima si mai sunt (unele)care o fac mereu asa ganditi cati barbati zapacesc astea ganditiva sa nu va ia iubitu prietena de linga tine pupik

Ei, acum ati ( pardon - ca sa fiu in :"text"- "a-ti" :-)) vazut ce gandesc barbatii?
Cam....asta-i!
Noroc cu voi- FTL- care ne suportati ( in fiecare zi- si uneori ...noptile)!
Cinste tie- barbat viril!

astia pot fi intelesi numai de blonde

Postat pe 20 August 2008 18:46
De la: G_I_JOE, la data 2008-08-19 14:20:03
De la: niku, la data 2008-08-11 05:04:39Aha esti curioasa nu toti suntem la fel asa ca nai de unde sti cum gandesc si daca ai stii nai cum pe totii asa ca mai bine sa nu stii si parca era vb si de ce parere are un barbat de o fata daca se bip de la prima intalnire hmmmmmmmmmmmm asta nar conta prea tare numa ea sa nu faca o placere pentru asa ceva se poate place sa chiar vrei din prima si mai sunt (unele)care o fac mereu asa ganditi cati barbati zapacesc astea ganditiva sa nu va ia iubitu prietena de linga tine pupik

Ei, acum ati ( pardon - ca sa fiu in :"text"- "a-ti" :-)) vazut ce gandesc barbatii?
Cam....asta-i!
Noroc cu voi- FTL- care ne suportati ( in fiecare zi- si uneori ...noptile)!
Cinste tie- barbat viril!

Ca sa fii in ton, corect e sa tastezi "ati", nu "a-ti". Offffffff, gamatica asta...
Lucia1971
Postat pe 20 August 2008 19:09
cine e virilu? sa-l cunosc si eu
Lucia1971
Postat pe 20 August 2008 19:11
De la: Lucia1971, la data 2008-08-20 19:09:08
De la: G_I_JOE, la data 2008-08-19 14:20:03
De la: niku, la data 2008-08-11 05:04:39Aha esti curioasa nu toti suntem la fel asa ca nai de unde sti cum gandesc si daca ai stii nai cum pe totii asa ca mai bine sa nu stii si parca era vb si de ce parere are un barbat de o fata daca se bip de la prima intalnire hmmmmmmmmmmmm asta nar conta prea tare numa ea sa nu faca o placere pentru asa ceva se poate place sa chiar vrei din prima si mai sunt (unele)care o fac mereu asa ganditi cati barbati zapacesc astea ganditiva sa nu va ia iubitu prietena de linga tine pupik

Ei, acum ati ( pardon - ca sa fiu in :"text"- "a-ti" :-)) vazut ce gandesc barbatii?
Cam....asta-i!
Noroc cu voi- FTL- care ne suportati ( in fiecare zi- si uneori ...noptile)!
Cinste tie- barbat viril!

Ca sa fii in ton, corect e sa tastezi "ati", nu "a-ti". Offffffff, gamatica asta...

Lucia ( si "mic si negru" - n-ati inteles nimic;
Nu-i bai; o sa fac o schitza! :-)
Imi cer scuze dac-am fost prea subtil;
G_I_JOE
Postat pe 21 August 2008 14:29
Da da. Barbatii se gandesc cum sa faca sa pice de prima data.
Cum sa vorbeasca cat mai lingusitor cu putinta pentru a intra in mintea lor si a le determina ca sunt demni de incredere. Din acest punct de vedere se poate spune ca suntem niste paraziti care se hranesc cu asteptarile voastre, insa nu-i asa, suntem niste fiinte care potentam visele voastre.
Asadar vise placute!
jenesaispas
Postat pe 25 August 2008 00:43
De la: Iris4ever, la data 2008-07-24 19:23:30
De la: vera11, la data 2008-06-29 23:09:12As vrea sa pot patrunde in mintea barbatilor si sa inteleg ce vor intr-adevar.Sa inteleg de ce le place atat de mult sa se joace cu sentimente, cuvinte, iluzii.


Ce te face sa crezi ca doar barbatilor le place sa se joace cu sentimente,cuvinte,iluzii .....chiar crezi ca femeile sunt inocente ?



daaaaaaaaaaaaa, bune ca painea calda!
morticia_adams
Postat pe 5 Octombrie 2008 18:49
De la: geo32, la data 2008-07-09 19:40:36voi femeile sunteti curiose rau!
noi barbati ne abtinem.


Prietene... ai grija!
SPP
Postat pe 19 Noiembrie 2008 16:22
As vrea sa stiu cum interpretati atitudinea prietenului meu : am ramas insarcinata si ma lasa pe mine sa iau decizia de a pastra sau de a renunta la bebe. Imi spune ca ma va sustine neconditionat, oricare ar fi decizia mea si ca va fi alaturi de mine. Este un om onest, dar nu suport ca eu sa imi asum singura aceasta decizie.
Mai mult, a spus ca ne vom si casatori pana se va naste bebe, dar DE CE NU ARE SI EL O OPINIE ???
Stiu ca este devreme, nici 6 luni de cand suntem impreuna, dar ...avem peste 30 de ani !
Va multumesc.

Postat pe 26 Ianuarie 2009 09:23
De la: raymona, la data 2009-01-26 09:23:25As vrea sa stiu cum interpretati atitudinea prietenului meu : am ramas insarcinata si ma lasa pe mine sa iau decizia de a pastra sau de a renunta la bebe. Imi spune ca ma va sustine neconditionat, oricare ar fi decizia mea si ca va fi alaturi de mine. Este un om onest, dar nu suport ca eu sa imi asum singura aceasta decizie.
Mai mult, a spus ca ne vom si casatori pana se va naste bebe, dar DE CE NU ARE SI EL O OPINIE ???
Stiu ca este devreme, nici 6 luni de cand suntem impreuna, dar ...avem peste 30 de ani !
Va multumesc.

wow grea decizie...k de obicei nu e capabil sa-si asume raspunderea si dak il vei face si nu va veti intelege atunci posibil sa iti reproseze k ai facut un copil sa-l ti aproape!!!dak nu-l pastrezi iar vei fi u de vina si se poate sa-ti reproseze k el si-ar fi dorit dar nu poate comanda pe corpul tau!! deci dak te simti in stare sa-l cresti singura fa-l si nu te casatorii doar pt k vei avea un copil!!! e cea mai mare greseala,te casatoresti dak il iubesti si te iubeste nu pt un copil!!! si sincer acum dak v-ati iubii si ati sti ce vreti aceste discutii nu ar exista!!! deci ink odata sfaul meu e sa faci copilul doar dak te simti capabila sa-l cresti si singura....mult noroc...
bruneagra25
Postat pe 26 Ianuarie 2009 09:36
De la: raymona, la data 2009-01-26 09:23:25As vrea sa stiu cum interpretati atitudinea prietenului meu : am ramas insarcinata si ma lasa pe mine sa iau decizia de a pastra sau de a renunta la bebe. Imi spune ca ma va sustine neconditionat, oricare ar fi decizia mea si ca va fi alaturi de mine. Este un om onest, dar nu suport ca eu sa imi asum singura aceasta decizie.
Mai mult, a spus ca ne vom si casatori pana se va naste bebe, dar DE CE NU ARE SI EL O OPINIE ???
Stiu ca este devreme, nici 6 luni de cand suntem impreuna, dar ...avem peste 30 de ani !
Va multumesc.


Cand e vb de un copil nu este n umai decizia unuia ci la amandoi si faptul ca te lasa numai pe tine sa iei aceasta decizie nu este bine..
Arata ca nu isi poate asuma o responsabilitate si ca , daca va veti casatori, tot greul tu il vei duce..
Si avand in vedere ca are peste 30 de ani ar trebuii sa aiba capul pe umeri nu in pantaloni...
Vb din exp ...fostul meu sot a facut la fel......citez:" indiferent de decizia luata sunt langa tine si te sustin" bunnnnnnnnnnnnnn....................
si am pastrat copilul , am o mandrete de fata si o iubesc mai ceva ca pe viata mea.............
dar sustinerea lui s-a limitat la atat.......................
ne-am casatorit si atat.............. nu s-a implicat in cresterea ei, el nu a iesit cu ea in parc cand era mica.pt ca era prea mica si cand va incepe sa mearga o va duce in parc..............

si faptul ca nu are o opinie..........e prea speriat ca sa aiba una si nu ar recunoaste neam lucrul asta....

trebuie sa il faci sa gandeasca si sa realizeze ca e vbn de un COPIL si ca decizia trebuie luat de AMANDOI

sun_shine
Postat pe 26 Ianuarie 2009 09:45
ooooooooooooooo.......si am divortat la 1 si jumate de casatorie..............
sun_shine
Postat pe 26 Ianuarie 2009 09:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CUM PROCEDEZI CAND AFLI CA FIUL TAU SE DROGHEAZA? 33 De la: bee_bee 12 Noiembrie 2017 12:06
E ciudat el, sau doar modul meu de-a gandi ?? 59 De la: felixcat 15 Iunie 2011 12:02
Un banc bun? 452 De la: KNIGHT_31 10 Decembrie 2010 19:37
cunosc o femeie care are un barbat tampit 78 De la: blaa 31 Ianuarie 2010 16:18
Rog pareri ! 8 De la: 21 Octombrie 2016 15:11