Setari Cookie-uri

Cum sa ai incredere`n tine si sa nu mai fi ranita in dragoste

Buna fetelor ....probabil multe dintre voi stiu cum sa se poarte cu un barbat si cum trebuie sa fie pentru a fi atragatoare dar de cele mai multe ori cand gasim un barbat care ne innebuneste lasam garda jos uitam scopu si tot ce trebuie sa facem pentru a ne proteja de suferinta si ajugem sa fim ranite.....niste sfaturi utile din proprie experienta in caz ca aveti nevoie sa le aratati ca voi sunteti la conducere.De cand este lumea intotdeauna femeile au condus barbatii din umbra lasandu`i sa creada ca ei sunt "cocosii" cam in toate domeniile...Ati fost vreodata ranite in dragoste?Nu vreti sa faceti ceva in legatura cu asta?Cum sa atragi barbatii dar in acealasi timp sa te protejezi pe tin de suferinta ...!Trebuie sa ai mereu incredere`n tine ....barbatii sunt topiti dupa asa ceva ...sa te vada mereu stralucitoare increzatoare in fortele proprii si in acelasi timp sa nu`si poata dea seama cine esti de unde vi si cum ii seduci ..desi te cunosc....Puterea sta in mainile tale...trebuie sa ai mereu un aer misterios care te inconjoara...trebuie sa te joci cu ei,aratale ca tu esti cea care detine controlul ca nu ai nevoie de un barbat ca sa ai incredere`n tine...esti femeie poti totul ei intotdeauna cauta o prada usoara lasa`i sa creada asta iar dupaia aratale ca de fapt nu este asa ii vei uimi vor veni dupa tine ca niste catzelusi dormici de mangaiere....vorbeste mereu subtil cu subinateles...lasa`i sa afle ceva despre tine dar nu prea mult....mereu trebuie sa fi zambitoare si fericita arangata si foarte sexy ...sunt morti dupa asa ceva.Aratale cat de perfecta esti,poti avea totul iar universul se invarte in jurul tau toti is doresc o femeie de genu langa ei,ai sentimente pentru el???foarte bine doar ca nu trebuie sa`i arati lui asta pentru ca va profita iar dorinta de a te avea va scadea pe zi ce trece barbatilor le place sa vaneze sa se chinuie iar cand au siguranta ca esti a lor nu mai vad nimik nou la tine si incepe sa caute in alta parte....lasa mereu loc de interpretare sa`i sa fie nesiguri sa nu aiba nici o garantie ca esti "moarta" dupa ei ....asta le tine dorinta vie de a incerca sa te aiba in totalitate...nu`i lasa sa fie niciodata siguri pe ei in ceea ce te priveste ...adora competitia ...sunt niste competitori innascuti.Cu cat ai mai multa incredere in tine si sti ca poti avea totul cu atat il faci pe cel de langa tine sa`i scada increderea ...nu lasa garda jos ei stiu cand o faci si o sa profite...Trebuie sa te joci cu ei sa`i faci sa te doreasca ....daca te vad intotdeauna prin orash imbracata sexy provocatoare si foarte sigura pe tine asta ii atrage ca pe un magnet..te vor incearca sa te aiba,iar daca iti place vreunu si decizi sa te opresti la ei nu uita de lucrurile astea nu gandi niciodata il am este al meu nu mai trebuie sa am aceasi atitudine pe care am avut`o cand l`am cucerit din contra....Un lucru sa nu uitati voi detineti controlul,sunteti cele mai importante,nu lasati pe nimeni sa va demoralizeze...nu le lasati deschisa acea usa prin care daca trec va ranesc...viata este a voastra si nimeni nu are dreptul sa va faca nefericite este atata de scurta traiti`o la maxim si incercati sa fiti cat mai fericite posibil,iar increderea`n voi sa nu o pierdeti niciodata puteti tot va este permis tot...in asa masura incat sa nu suferiti sau sa gresiti..inca un lucru important intr`o relatie....nu in el trebuie sa ai incredere k nu te va insela si chestii de genu ...incredere trebuie sa ai in tine sa ai incredere ca sti cum sa tin un barbat langa tine si cum sa`l faci sa te iubeasca ....sa nu fi posesiva,geloasa,asteapta`l mereu cu zambetul pe buze fara sa`i faci vreun repros atunci va veni de drag la tine si fara ca tu sa`l chemi vei pastra vie dorinta de a te vedea mereu si chiar iti va spune ca esti femeia perfecta,vrea sa iasa cu baietii?esti k atata timp cat nu avea planuri cu tine dar lasa`l sa se distreze cu prietenii lui iar daca vei fi asa cum am spus mai sus poti fi sigura k nu va fi vorba niciodata de alta el chiar va fi cu baietii...si cu dorinta arzatoare de a ajunge langa tine langa femeia perfecta,au nevoie de spatiul lor care nu trebuie niciodata sa il invadezi ....oferale libertatea,fi increzatoare in fortele tale asta este reteta succesului.Va pup dragele mele si va urez multa bafta sper sa va ajute la ceva ce am scris aici ...ma puteti contacta in caz ca vreti sa vorbim sau aveti ceva intrebari cu mare drag idu meu lov3ubaby22
Nebunatik91
Postat pe 14 Iunie 2010 16:40
un copy paste destul de nereusit...pt ca refuz sa cred ca ai acumulat atata experienta in ale barbatilor la 19 ani ai tai
miss_darine
Postat pe 15 Iunie 2010 20:34
nu mai iubi..
suflet_calator
Postat pe 15 Iunie 2010 20:40
De la: miss_darine, la data 2010-06-15 20:34:29 un copy paste destul de nereusit...pt ca refuz sa cred ca ai acumulat atata experienta in ale barbatilor la 19 ani ai tai


Ba , sa crezi! Azi in fata mea dint-o casa a iesit un "cuplu".El o matahala dezgustatoare flutura portofelul, sa vada lumea ca i-a dat bani , iar ea din clipa in care a iesit a intors spatele , isi tot aranja hainele si dusa a fost. N-avea mai mult de 18 ani .Pacat , ma uit cu drag la ele pe strada cat sunt de frumoase si tinere , dar..... PROASTE!

Postat pe 15 Iunie 2010 20:47
De la: Nebunatik91, la data 2010-06-14 16:40:16Buna fetelor ....probabil multe dintre voi stiu cum sa se poarte cu un barbat si cum trebuie sa fie pentru a fi atragatoare dar de cele mai multe ori cand gasim un barbat care ne innebuneste lasam garda jos uitam scopu si tot ce trebuie sa facem pentru a ne proteja de suferinta si ajugem sa fim ranite.....niste sfaturi utile din proprie experienta in caz ca aveti nevoie sa le aratati ca voi sunteti la conducere.De cand este lumea intotdeauna femeile au condus barbatii din umbra lasandu`i sa creada ca ei sunt "cocosii" cam in toate domeniile...Ati fost vreodata ranite in dragoste?Nu vreti sa faceti ceva in legatura cu asta?Cum sa atragi barbatii dar in acealasi timp sa te protejezi pe tin de suferinta ...!Trebuie sa ai mereu incredere`n tine ....barbatii sunt topiti dupa asa ceva ...sa te vada mereu stralucitoare increzatoare in fortele proprii si in acelasi timp sa nu`si poata dea seama cine esti de unde vi si cum ii seduci ..desi te cunosc....Puterea sta in mainile tale...trebuie sa ai mereu un aer misterios care te inconjoara...trebuie sa te joci cu ei,aratale ca tu esti cea care detine controlul ca nu ai nevoie de un barbat ca sa ai incredere`n tine...esti femeie poti totul ei intotdeauna cauta o prada usoara lasa`i sa creada asta iar dupaia aratale ca de fapt nu este asa ii vei uimi vor veni dupa tine ca niste catzelusi dormici de mangaiere....vorbeste mereu subtil cu subinateles...lasa`i sa afle ceva despre tine dar nu prea mult....mereu trebuie sa fi zambitoare si fericita arangata si foarte sexy ...sunt morti dupa asa ceva.Aratale cat de perfecta esti,poti avea totul iar universul se invarte in jurul tau toti is doresc o femeie de genu langa ei,ai sentimente pentru el???foarte bine doar ca nu trebuie sa`i arati lui asta pentru ca va profita iar dorinta de a te avea va scadea pe zi ce trece barbatilor le place sa vaneze sa se chinuie iar cand au siguranta ca esti a lor nu mai vad nimik nou la tine si incepe sa caute in alta parte....lasa mereu loc de interpretare sa`i sa fie nesiguri sa nu aiba nici o garantie ca esti "moarta" dupa ei ....asta le tine dorinta vie de a incerca sa te aiba in totalitate...nu`i lasa sa fie niciodata siguri pe ei in ceea ce te priveste ...adora competitia ...sunt niste competitori innascuti.Cu cat ai mai multa incredere in tine si sti ca poti avea totul cu atat il faci pe cel de langa tine sa`i scada increderea ...nu lasa garda jos ei stiu cand o faci si o sa profite...Trebuie sa te joci cu ei sa`i faci sa te doreasca ....daca te vad intotdeauna prin orash imbracata sexy provocatoare si foarte sigura pe tine asta ii atrage ca pe un magnet..te vor incearca sa te aiba,iar daca iti place vreunu si decizi sa te opresti la ei nu uita de lucrurile astea nu gandi niciodata il am este al meu nu mai trebuie sa am aceasi atitudine pe care am avut`o cand l`am cucerit din contra....Un lucru sa nu uitati voi detineti controlul,sunteti cele mai importante,nu lasati pe nimeni sa va demoralizeze...nu le lasati deschisa acea usa prin care daca trec va ranesc...viata este a voastra si nimeni nu are dreptul sa va faca nefericite este atata de scurta traiti`o la maxim si incercati sa fiti cat mai fericite posibil,iar increderea`n voi sa nu o pierdeti niciodata puteti tot va este permis tot...in asa masura incat sa nu suferiti sau sa gresiti..inca un lucru important intr`o relatie....nu in el trebuie sa ai incredere k nu te va insela si chestii de genu ...incredere trebuie sa ai in tine sa ai incredere ca sti cum sa tin un barbat langa tine si cum sa`l faci sa te iubeasca ....sa nu fi posesiva,geloasa,asteapta`l mereu cu zambetul pe buze fara sa`i faci vreun repros atunci va veni de drag la tine si fara ca tu sa`l chemi vei pastra vie dorinta de a te vedea mereu si chiar iti va spune ca esti femeia perfecta,vrea sa iasa cu baietii?esti k atata timp cat nu avea planuri cu tine dar lasa`l sa se distreze cu prietenii lui iar daca vei fi asa cum am spus mai sus poti fi sigura k nu va fi vorba niciodata de alta el chiar va fi cu baietii...si cu dorinta arzatoare de a ajunge langa tine langa femeia perfecta,au nevoie de spatiul lor care nu trebuie niciodata sa il invadezi ....oferale libertatea,fi increzatoare in fortele tale asta este reteta succesului.Va pup dragele mele si va urez multa bafta sper sa va ajute la ceva ce am scris aici ...ma puteti contacta in caz ca vreti sa vorbim sau aveti ceva intrebari cu mare drag idu meu lov3ubaby22


Astea -e americanisme rasuflate, fato ! Tocmai lucrul esential cu care o femeie cucereste orice barbat l-ai uitat : FEMINITATEA ! Tot restul cu contolul si alte baliverne , fix FAAAAAS ! Barbatii iti papa din palma atata timp cat vor ei si le convine ! Nimeni nu e prost ! Mare greseala sa spraestimezi femeia si sa subestimezi barbatii !

Postat pe 15 Iunie 2010 20:51
De la: scorpio67, la data 2010-06-15 20:47:20
De la: miss_darine, la data 2010-06-15 20:34:29 un copy paste destul de nereusit...pt ca refuz sa cred ca ai acumulat atata experienta in ale barbatilor la 19 ani ai tai


Ba , sa crezi! Azi in fata mea dint-o casa a iesit un "cuplu".El o matahala dezgustatoare flutura portofelul, sa vada lumea ca i-a dat bani , iar ea din clipa in care a iesit a intors spatele , isi tot aranja hainele si dusa a fost. N-avea mai mult de 18 ani .Pacat , ma uit cu drag la ele pe strada cat sunt de frumoase si tinere , dar..... PROASTE!

din pacate stiu si eu...le vad tot timpul...frumusele, dichistie, tantose...si in momentul in care deschid gurita...sa te fereasca d-zeu.....faaaaaa bagami-as ...ce n-are
miss_darine
Postat pe 15 Iunie 2010 20:53
De la: miss_darine, la data 2010-06-15 20:34:29 un copy paste destul de nereusit...pt ca refuz sa cred ca ai acumulat atata experienta in ale barbatilor la 19 ani ai tai



nu a fost nici un copy paste au fost gandurile si sentimentele mele este problema ta ce crezi chiar am acumulat multe pe parcursul vietii si am ajuns sa cunosc barbatii ....pentru ca am trecut prin multe ...si mi`am schimbat total mentalitatea ....si m`am gandit sa impartasesc tuturor ce am invatat eu si prin ce am trecut eu si cum m`am schimbat sa nu treaca ele prin ce am trecut eu ....atata tot ...
Nebunatik91
Postat pe 15 Iunie 2010 23:40
De la: miss_darine, la data 2010-06-15 20:53:18
De la: scorpio67, la data 2010-06-15 20:47:20
De la: miss_darine, la data 2010-06-15 20:34:29 un copy paste destul de nereusit...pt ca refuz sa cred ca ai acumulat atata experienta in ale barbatilor la 19 ani ai tai


Ba , sa crezi! Azi in fata mea dint-o casa a iesit un "cuplu".El o matahala dezgustatoare flutura portofelul, sa vada lumea ca i-a dat bani , iar ea din clipa in care a iesit a intors spatele , isi tot aranja hainele si dusa a fost. N-avea mai mult de 18 ani .Pacat , ma uit cu drag la ele pe strada cat sunt de frumoase si tinere , dar..... PROASTE!

din pacate stiu si eu...le vad tot timpul...frumusele, dichistie, tantose...si in momentul in care deschid gurita...sa te fereasca d-zeu.....faaaaaa bagami-as ...ce n-are



Crede`ma sunt foarte feminina si chiar am o educatie de la parintii mei care m`a ajutat in multe situatii stiu cum sa vorbesc si cum sa ma comport mai ales in societate,niciodata nu m`am facut de ras undeva...frumusetea fara inteligenta este egala cu 0,dar daca esti frumoasa,educata,manierata si sti sa poti o discutie matura indiferent de situatie si de persoanele cu care esti este chiar reteta succesului si reusitei atat pe plan social cat si sentimental
Nebunatik91
Postat pe 15 Iunie 2010 23:44
daca vreti sa va convingeti de felul cum vorbesc si cum sunt puteti linistite sa intrati sa vorbim pe mess...:) desi nu simt ca trebuie sa va demonstrez voua ceva...eu stiu cum sunt si asta este ceea ce conteaza :) id ing3rcry ...:)
Nebunatik91
Postat pe 15 Iunie 2010 23:50
De la: Nebunatik91, la data 2010-06-15 23:50:19daca vreti sa va convingeti de felul cum vorbesc si cum sunt puteti linistite sa intrati sa vorbim pe mess...:) desi nu simt ca trebuie sa va demonstrez voua ceva...eu stiu cum sunt si asta este ceea ce conteaza :) id ing3rcry ...:)

ai dreptate, nu esti obligata sa demonstrezi nimanui ceea ce poti si stii...mai sus vb la modul general despre pustoaicele din generatia ta....mea culpa
miss_darine
Postat pe 16 Iunie 2010 08:52
cand ai sa ajungi la varsta mea...ai sa stii raspunsul!
baba_cloanta
Postat pe 16 Iunie 2010 14:05
De la: Nebunatik91, la data 2010-06-15 23:40:12
De la: miss_darine, la data 2010-06-15 20:34:29 un copy paste destul de nereusit...pt ca refuz sa cred ca ai acumulat atata experienta in ale barbatilor la 19 ani ai tai



nu a fost nici un copy paste au fost gandurile si sentimentele mele este problema ta ce crezi chiar am acumulat multe pe parcursul vietii si am ajuns sa cunosc barbatii ....pentru ca am trecut prin multe ...si mi`am schimbat total mentalitatea ....si m`am gandit sa impartasesc tuturor ce am invatat eu si prin ce am trecut eu si cum m`am schimbat sa nu treaca ele prin ce am trecut eu ....atata tot ...


Fata draga, o spui de parca ai terminat cu ei (barbatii) pentru totdeauna, de parca chiar ai trecut prin toate si acum, dupa atata experienta, era timpul pentru un fel de manual de "Asa da, asa nu.. cu barbatii".
Daca la 19 ani afirmi cu atata convingere ca ai trecut prin "multe", da-mi voie sa-ti spun ca nu suna bine. Si ca acele "multe" prin care ai trecut tu, nu reprezinta decat experinta ta, nu o regula generala. Nu poti invata o fata cumintica, care nu trece prin "multe" (la naiba, e vorba de paturi, nu?).. sa fie asa si asa... Va fi cum simte si va invata din propria-i experienta.
Si uiti cel mai important lucru. Eu, ea, ea sau ea.. nu suntem ca tine. Gandim diferit si ne comportam total diferit in aceleasi situatii.
rashela
Postat pe 16 Iunie 2010 14:20
sal fetelor bravo pentru topic
i_love_david
Postat pe 16 Iunie 2010 14:57
prea multa suferinta si sf-uri pe mp!
size_back
Postat pe 16 Iunie 2010 15:18
De la: rashela, la data 2010-06-16 14:20:25
De la: Nebunatik91, la data 2010-06-15 23:40:12
De la: miss_darine, la data 2010-06-15 20:34:29 un copy paste destul de nereusit...pt ca refuz sa cred ca ai acumulat atata experienta in ale barbatilor la 19 ani ai tai



nu a fost nici un copy paste au fost gandurile si sentimentele mele este problema ta ce crezi chiar am acumulat multe pe parcursul vietii si am ajuns sa cunosc barbatii ....pentru ca am trecut prin multe ...si mi`am schimbat total mentalitatea ....si m`am gandit sa impartasesc tuturor ce am invatat eu si prin ce am trecut eu si cum m`am schimbat sa nu treaca ele prin ce am trecut eu ....atata tot ...


Fata draga, o spui de parca ai terminat cu ei (barbatii) pentru totdeauna, de parca chiar ai trecut prin toate si acum, dupa atata experienta, era timpul pentru un fel de manual de "Asa da, asa nu.. cu barbatii".
Daca la 19 ani afirmi cu atata convingere ca ai trecut prin "multe", da-mi voie sa-ti spun ca nu suna bine. Si ca acele "multe" prin care ai trecut tu, nu reprezinta decat experinta ta, nu o regula generala. Nu poti invata o fata cumintica, care nu trece prin "multe" (la naiba, e vorba de paturi, nu?).. sa fie asa si asa... Va fi cum simte si va invata din propria-i experienta.
Si uiti cel mai important lucru. Eu, ea, ea sau ea.. nu suntem ca tine. Gandim diferit si ne comportam total diferit in aceleasi situatii.




nu este vorba sub nici o forma de paturi ...imi pare rau daca pe tine te`a dus gandul la paturi ...:) era vorba ca am trecut prin multe in viata :) si la faza cu ganditul este normal fiecare persoana este diferita in gandire,comportament cam in toate...poate unoara le prind bine sfaturile mele,tot ce am spus am spus cu suflet pentru cine vrea sa citeasca atat tot ..nu trebuie sa ma critici,nu cred ca am facut nimic rau,nu am zis sa faceti ca mine,de sfaturi poti sa ti cont sau nu depinde de fiecare ...nu stiu de ce dar imi lasi impresia ca esti un pic frustrata de ceea ce am scris ..o zi buna
Nebunatik91
Postat pe 16 Iunie 2010 21:09
Asa este, cum spui tu! Draga de tine!
Probabil ca si maicutele dintr-o manastire, dupa ce au citit "Pisica in cizme" vor fi acumulat suficienta experienta (in teorie, desigur) pentru a rescrie Kamasutra.


ps. Ce va mai place sa folositi fara sens si una-doua cuvantul "frustrat!"! E cool, nu?
rashela
Postat pe 16 Iunie 2010 22:55
Cred ca ai fost sincera cand ai scris .Esti un suflet generos ! Am sa tin cont de sfaturile tale .
Poti trai o viata si sa nu sti nimic cum poti traii un sfert si sa stii foarte multe !
kudika161928
Postat pe 18 Iunie 2010 23:38
cu siguranta l-a scris ea.priveste limbajul
ua_eva
Postat pe 19 Iunie 2010 10:04
De la: kudika161928, la data 2010-06-18 23:38:04Cred ca ai fost sincera cand ai scris .Esti un suflet generos ! Am sa tin cont de sfaturile tale .
Poti trai o viata si sa nu sti nimic cum poti traii un sfert si sa stii foarte multe !



multumesc mult...eu chiar am avut intentii bune am zis ca poate ceva este bine si pot ajuta pe cineva....eu am suferit doi ani jumate intr`o relatie....si a fost foarte urat ...eram tot timpul trista,nu as vrea ca alte fete sa aiba parte de ce am avut eu 2 ani jumate ...sper sa fiti foarte fericite toate >:D
Nebunatik91
Postat pe 19 Iunie 2010 14:42
multumesc mult...eu chiar am avut intentii bune am zis ca poate ceva este bine si pot ajuta pe cineva....eu am suferit doi ani jumate intr`o relatie....si a fost foarte urat ...eram tot timpul trista,nu as vrea ca alte fete sa aiba parte de ce am avut eu 2 ani jumate ...sper sa fiti foarte fericite toate >:D




iubita poti sa suferi si 5 ani e acelasi lucru nu poti sa schimbi tu soarta fiecaruia....e imposibil si inutil iar cat despre subiectul in sine credema nu vei vrea sa intri in jocul acela intocmai pentru ca ei stiu cam ce vei vrea tu si mai ales cum ai zis mereu sexii???'mmmmhhh nu prea merge faza poate ca tu ai nevoie de un sfat de fapt si nu sa dai sfaturi ....nu am nimic personal cu tine dar daca ai suferit 2 ani jumate asta nu inseamna ca sa incheiat suferinta pentru tine.... ...eu zic sa fii naturala ca, ,2cu "sexi" atragi tot aia care umbla dupa sexi...mai bn fii tu insuti si daca ai aflat secretul la ce ai scris poi tine-l pentru tine daca ati merge...scz.. dar asa este
ionelyizza
Postat pe 19 Iunie 2010 16:37
buna parerea mea este ca tie ati place sa fii number one si cred ca nu ati convine cand cineva asi exprima propiile sentimentesau poate ai fii vrut tu sa fii aceeia care sa fii scris prima nu stiu de ce te bagi fiecare dintre noi avem dreptul sa ne expriman opiinile ,ca si tine de exemplu ca femeie sau copila tu ar fii trebuit sa o ancurajezii nu sa o anjuri sa so o comtrazici asta se cheama egoism si geolozie ce urat
kudika113759
Postat pe 19 Iunie 2010 17:57
De la: ionelyizza, la data 2010-06-19 16:37:51multumesc mult...eu chiar am avut intentii bune am zis ca poate ceva este bine si pot ajuta pe cineva....eu am suferit doi ani jumate intr`o relatie....si a fost foarte urat ...eram tot timpul trista,nu as vrea ca alte fete sa aiba parte de ce am avut eu 2 ani jumate ...sper sa fiti foarte fericite toate >:D




iubita poti sa suferi si 5 ani e acelasi lucru nu poti sa schimbi tu soarta fiecaruia....e imposibil si inutil iar cat despre subiectul in sine credema nu vei vrea sa intri in jocul acela intocmai pentru ca ei stiu cam ce vei vrea tu si mai ales cum ai zis mereu sexii???'mmmmhhh nu prea merge faza poate ca tu ai nevoie de un sfat de fapt si nu sa dai sfaturi ....nu am nimic personal cu tine dar daca ai suferit 2 ani jumate asta nu inseamna ca sa incheiat suferinta pentru tine.... ...eu zic sa fii naturala ca, ,2cu "sexi" atragi tot aia care umbla dupa sexi...mai bn fii tu insuti si daca ai aflat secretul la ce ai scris poi tine-l pentru tine daca ati merge...scz.. dar asa este


crede`ma pentru mine suferinta chiar sa incheiat acuma am foarte mare incredere in mine si nu mai permit nimanui sa isi bata joc ...daca observ ca ceva nu merge si nu este ce mi`am dorit renunt fara sa sufar daca continui sa stau atunci o sa am de suferit odata cu trecerea timpului...increderea in tine este foarte importanta,eu stiu ce pot si stiu ca o sa fiu fericita de acum in inainte...sper ca si voi toate sa aveti parte de cat mai multa fericire pentru ca meritati toate :*
Nebunatik91
Postat pe 19 Iunie 2010 18:04
mda...ideea e k fiekre barbat are gusturile lui. Pot sa sustin eu tare si sus k o fata e urata, k dak lui i se pare k e frumoasa, asta e, si cum toate stim, fiecare are pe cineva pus deoparte. Daca e sa suferim pana dam de pers aia, asta este, ne consolam cu gandul ca intr-o zi va fi soare:) nu exista nicio teorie. Fiecare isi urmeaza cursul vietii cum i-a fost data. Gandeste-te la un lucru: mi se pare normal ca viata ta sa continue, si sa ai alte relatii, in care, bineinteles, te vei ferii sa faci aceleasi greseli ca si in relatia anterioara. Totusi, se intampla altceva...dc? pai nici nu scapi bine de dracu si dai de tacso! ASA E MEREU....da nu-i bai:) asa e viata...un joc stupid...nu ai timp sa te plictisesti
rox_sb
Postat pe 19 Iunie 2010 23:59
De la: rox_sb, la data 2010-06-19 23:59:43mda...ideea e k fiekre barbat are gusturile lui. Pot sa sustin eu tare si sus k o fata e urata, k dak lui i se pare k e frumoasa, asta e, si cum toate stim, fiecare are pe cineva pus deoparte. Daca e sa suferim pana dam de pers aia, asta este, ne consolam cu gandul ca intr-o zi va fi soare:) nu exista nicio teorie. Fiecare isi urmeaza cursul vietii cum i-a fost data. Gandeste-te la un lucru: mi se pare normal ca viata ta sa continue, si sa ai alte relatii, in care, bineinteles, te vei ferii sa faci aceleasi greseli ca si in relatia anterioara. Totusi, se intampla altceva...dc? pai nici nu scapi bine de dracu si dai de tacso! ASA E MEREU....da nu-i bai:) asa e viata...un joc stupid...nu ai timp sa te plictisesti



da asa este ...acuma am o noua relatie sunt de o luna cu el...dar totul este frumos si roz astept sa vad cum va fi in continuare...dar oricum nu o sa mai fac niciodata greselile din relatia anterioara...daca se ajunge sa fie ca cea anterioara voi sti cand sa renunt...
Nebunatik91
Postat pe 20 Iunie 2010 01:10
da asa este ...acuma am o noua relatie sunt de o luna cu el...dar totul este frumos si roz astept sa vad cum va fi in continuare...dar oricum nu o sa mai fac niciodata greselile din relatia anterioara...daca se ajunge sa fie ca cea anterioara voi sti cand sa renunt...



...mhhhhhhhhhhhh vezi o noua poveste ,,poti sa suferi mai mult sau mai putin , sau poate ai gasit pe cel ales.....dar daca suferi mai ai vre-o teorie??? nu se stie niciodata
ionelyizza
Postat pe 20 Iunie 2010 15:35
De la: ionelyizza, la data 2010-06-20 15:35:45da asa este ...acuma am o noua relatie sunt de o luna cu el...dar totul este frumos si roz astept sa vad cum va fi in continuare...dar oricum nu o sa mai fac niciodata greselile din relatia anterioara...daca se ajunge sa fie ca cea anterioara voi sti cand sa renunt...



...mhhhhhhhhhhhh vezi o noua poveste ,,poti sa suferi mai mult sau mai putin , sau poate ai gasit pe cel ales.....dar daca suferi mai ai vre-o teorie??? nu se stie niciodata


da....viata merge mai departe si fara un "el" in viata mea....este frumoasa si merita traita . nu merita sa lasi pe nimeni sa te faca sa suferi...dc sa ai o viata nefericita alaturi de o persoana care nu te merita...cand poti sa ai o viata frumoasa si fericita pe care ti`o faci singura fara sa depinda de altcineva fericirea ta ...cred ca toti stim sa fim fericiti si cum ne este mai bine...daca nu este cel ales...asta este o sa vina el sunt optimista :D
Nebunatik91
Postat pe 20 Iunie 2010 18:01
Poti sa stai o viata intreaga langa cineva, si sa fie totul ok, si dintr-o data totul se destrama ca un castel de nisip. esti inca tanara, ceea ce crezi tu ca au fost "multe" e de fapt abia inceputul. degeaba spui ca nu o sa mai faci aceeasi greaseala, o sa faci alta si tot o sa suferi. secretul e sa stii sa te ridici si sa o iei de la capat de cate ori e nevoie.
ideea e sa stii cand sa-i cedezi unui barbat si cand nu
adyna2905
Postat pe 21 Iunie 2010 11:18
De la: adyna2905, la data 2010-06-21 11:18:56Poti sa stai o viata intreaga langa cineva, si sa fie totul ok, si dintr-o data totul se destrama ca un castel de nisip. esti inca tanara, ceea ce crezi tu ca au fost "multe" e de fapt abia inceputul. degeaba spui ca nu o sa mai faci aceeasi greaseala, o sa faci alta si tot o sa suferi. secretul e sa stii sa te ridici si sa o iei de la capat de cate ori e nevoie.
ideea e sa stii cand sa-i cedezi unui barbat si cand nu


este o vorba frumoasa ....nu trebuie sa asteptam sa treaca furtuna ci sa invatam sa dansam in ploaie :D
Nebunatik91
Postat pe 21 Iunie 2010 23:11
Ai foarte mare dreptate ,eu am 36 de ani si dupa doua relatii esuate si multa suferinta mi-am dat seama ca fericirea mea e in mainile mele . Acum am multa incredere in mine ,ma comport exact ca tine ,nu-l controlez ,nu sunt geloasa(chiar daca as fi un pic nu arat )sunt un pic indiferenta ,i-l fac sa inteleaga ca nu am nevoie de nici un barbat ca sa fiu fericita si functioneaza perfect. Barbatul cand te simte puternica si stapana pe situatie te iubeste mult mai mult .
pisi1974
Postat pe 22 Iunie 2010 22:57
De la: pisi1974, la data 2010-06-22 22:57:01Ai foarte mare dreptate ,eu am 36 de ani si dupa doua relatii esuate si multa suferinta mi-am dat seama ca fericirea mea e in mainile mele . Acum am multa incredere in mine ,ma comport exact ca tine ,nu-l controlez ,nu sunt geloasa(chiar daca as fi un pic nu arat )sunt un pic indiferenta ,i-l fac sa inteleaga ca nu am nevoie de nici un barbat ca sa fiu fericita si functioneaza perfect. Barbatul cand te simte puternica si stapana pe situatie te iubeste mult mai mult .


da asa este ma bucur mult pentru tine ca esti fericita meriti la fel de mult cum meritam toti...sper sa ai o viata foarte frumoasa asa cum o vrei tu >:D
Nebunatik91
Postat pe 22 Iunie 2010 23:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ciudat? 31 De la: steffy91 28 Noiembrie 2011 13:49
Angajam domnisoare si cupluri pentru video-chat! 5 De la: Eva32 3 Septembrie 2011 01:46
Barbatii, de 2 ori mai curve decat femeile 72 De la: Iuliana939 1 Noiembrie 2009 16:09
De ce unuii barbati dau bir cu fugitii cand vine vorba sa le pui piciorul in prag? 17 De la: kudika015246 5 Martie 2010 17:37
ce sa vorbesti cu EL astelf incat sa nu te faci de ras 14 De la: valita76 28 Iulie 2009 14:02