Setari Cookie-uri

crema anticosuri

da asa e lydeea. Imbatraneste pt. ca usuca fata f tare - deshidrateaza puternic incat primul strat de celule se usuca si forteaza cumva regenerarea, de aceea in paralel trebuie folosite creme hidratante. O schema buna de tratament este descrisa pe acne.org.

Eu am ales aceasta solutie pt. ca e singura care imi mentine tenul curat . E mai buna decat antibioticele (am incercat si zynerit si imi functioneaza maxim 2 luni dupa care trebuie sa fac pauza) pt. ca nu creeaza dependenta. Fireste nu se compara cu tratamentele naturiste daca unora le merg f bine, dar eu sunt mereu grabita si mnah e o solutie destul de practica.
Josie
Postat pe 22 Iulie 2008 13:40
De la: , la data 2008-01-16 11:26:52Cea mai buna crema pentru ten este Crema cu Caviar care repara si regenereaza tenul se gasete in Elvetia dar prin reprezentanti o gasiti si in Romania.
bswlh
Postat pe 22 Iulie 2008 21:47
imi poti spune si mie cum se cheama aceasta crema cu caviar, pe care ai gasit-o in Elvetia, si de unde o cumperi (farmacii sau magazine/supermarket-uri).Momentan ma aflu in Elvetia si as vrea s-o incerc si eu. Multumesc mult.
bswlh
Postat pe 22 Iulie 2008 21:51
Zyneri e foarte bun,in timp insa (in cateva luni) eu am dobandit imunitate la el si nu mai functiona deloc.Am mers la un dermatolog care mi-a prescris o solutie care se prepara la farmacie, izotrexyn si o crema de fata nivea.Am intalnit insa si dermatologi care interzic mancarurile fast food, coca-cola si alte asemea produse alimentare.Si skinoren e eficient insa pe mine ma ustura fata groaznic la inceput.Cel mai eficient mi se pare insa vizitele regulate la cosmtica.
aanaa
Postat pe 3 August 2008 16:15
te rog frumos trimite-mi si mie reteta acestei creme! plssssss kiss eu urmez un tratament dat de dermatolog dar vreau si crema asta! kiss

Postat pe 6 August 2008 17:48
pt laura_mark2004@yahoo.com te rog raspunde-mi

kiss

Postat pe 6 August 2008 17:50
pt laura_mark2004@yahoo.com te rog raspunde-mi

kiss

Postat pe 6 August 2008 17:50
Foloseste normaderm nuit asociata cu un gel pentru curatare. a dar rezultate si la mine si la toate persoanele carora le am recomandat-o. Normaderm de zi nu poate actiona singura, mai ales ca pielea ta intra in contact cu multe impuritati de a lungul zilei.

Postat pe 17 August 2008 10:03
mda uitasem, si normaderm nuit e f buna (contine acid glicolic si exfoliaza foarte delicat pielea ) o folosesc uneori alternativ. In timp netezeste tenul foarte frumos...mie cel putin

normaderm de zi in schimb nu imi face bine.
Josie
Postat pe 18 August 2008 02:14
Va rog si eu frumos sa imi spuneti ce as putea folosi ca sa imi dispara petele lasate in urma acneei! Va rog mult de tot!
anca94
Postat pe 18 August 2008 12:37
eu am mers la dermatolog pt ca imi aparusera dintr-o data multe cosuri
pe fata si mi s-a zis din kuza hormonilor, si mi-a dat si mie ZYNERIT SI SKINOREN, viatamina A SA LE APLIC SEARA si ink o reteta la farmacie preparata, pt a-mi usca cosurile! dar intr-adevar pielea nu mai rasp
tratamentului
pa ca se obisnuieste cu el si astfel eu am inceput sa-mi prepar dintr-o lingurita de miere de albine poliflora sau de salcam si putina zeama de lamaie si mi-o intind pe fata si las sa actioneze, pana se ''strange'' pielea, este buna ca tonic dar si impotriva excesului de sebuum! si curata si tenul! dupa care aplic o crema hidratanta, pt ca sa stiti, si tenurile grase
si acneice, asfixice, pot fi deshidratate! va pup dulce, gagici! kiss

Postat pe 18 August 2008 16:16
De la: Janice, la data 2008-06-10 23:58:17Pai eu folosesc creme cu benzoyl peroxid, de care am zis inainte ( ca doar astea imi mentin tenul curat), si pt. ca imi usuca tenul f tare si folosesc doar noaptea, ziua ma dau cu crema hidratanta de la Gerovital plant. E crema hidratanta (are cutia verde), f usoara si intra repede in piele, e una dintre cele mai bune pe care le-am folosit. Inca una f buna este si crema hidratanta de la Aslavital (are cutia maro), si contine argila. Ca alternativa naturala poti folosi si ulei de masline (dupa demacherea/curatarea tenului, il masezi usor in piele apoi stergi cu un servetel de hartie si apoi pt. a lua restul umezesti un prosopel de fata cu apa fierbinte, tii un pic pe fata pana se deschid un pic porii si se inmoaie uleiul apoi stergi usurel si gataa.:) Il lasi asa fara sa te mai speli.


incearca ,cosmeticele din gama Hemel,iti garantez ca n.ai sa mai ai astfel de probleme !
BusuMary
Postat pe 27 August 2008 00:55
De la: io_me_sicumine, la data 2008-06-10 23:16:54pt o piele uscata si pt care am incercat o varietate egala cu toate culorile curcubeului de creme si tot nu m-au ajutat ce imi recomandati????am facut tratamente si cu vitamine si degeaba tine vreo 2 luni si pe urma tenul redevine ....uscat.asta mi se iontampla de cand nu mai am timp de sala si sport.

am citat gresit,era ptr tine draga.
BusuMary
Postat pe 27 August 2008 00:59
Eu ma dau cu Zineryt este bun.
caty21
Postat pe 31 August 2008 10:47
Brevoxil............in farmacii.......... si uiti de cosuri si puncte negre........in fiecare seara pe zona T, iti ajunge pe 6 luni........din propria experienta.

Bafta multa
merycam
Postat pe 20 Septembrie 2008 12:16
De la: calanus, la data 2008-07-04 19:11:56
De la: Janice, la data 2008-07-01 03:09:30Deeanna, nu am zis nimic de Brevoxyl pt. ca eu am avut si nu mi-a ajutat delooooc (l-am folosit o luna!) Am o parere f proasta despre produsele straine facute sub licenta romaneasca...cum e Brevoxylul.

In schimb din Germania am incercat 3 creme cu Benzoyl peroxid: Aknefug, Benzoyt, si Pan Oxyl si toate m-au ajutat
Acum nu mai am probleme. Dar am mereu la indemana crema cu benzoyl peroxid.


asta e doar parerea ta pt ca nu ai avut niciodata cosuri si nu stii cu ce ne confruntamnoi cei care le avem.eu nu pot sa spun ca ma multe, dar am si can mi s efac mi se fac fffffff mari si cu puroi in varf, uneori nici nu-mi vine sa ies din casa ca mi se pare ca toat lumea s euita la tenul meu.nu folosesc creme regulat.doar imi curat fata cu un gel de curatat si mi-o hidratez cu nivea. curios este ca exact in perioada asta nu mi-au mai iesit pe fata ci pe gat(mie imi ieseau intodeauna in zona barbiei si in jurul gurii). o s aincerc si eu o crema recomnadat de voi si pote cine stie o sa-mi faca bine.

Postat pe 25 Septembrie 2008 11:19
Hi! Eu acum am venit de la dermatolog. Am ajuns la concluzia ca investesc mai multi bani cumparandu-mi diverse produse despre care aud pe ici pe colo si care nici macar nu dau rezultate. Am vrut un tratament care stopeze problema asta definitiv. Medicul dermatolog la care am fost azi e un super tip, cunostinta de familie, la care s-au tratat rude si prieteni pentru diverse probleme. A avut rezultate bune mereu, in cazurile pe care le stiu eu. Azi, el mi-a prescris un tratament destul de complicat, dar care sigur da rezultate pentru ca l-a urmat si o prietena de-a mea. Mi-a prescris vreo 3 tipuri de pastile (vitamina A, un antibiotic si niste anticonceptionale), 2 creme (Retin A si Eritroacnol, pe care sa le amestec) si Nizoral sampon (cu care sa ma masez atat pe cap cat si pe zona afectata de acnee). Mie mi se ingrasa si parul destul de repede. Ma spalam 1 zi da, 1 nu. A zis ca acest lucru este se intampla tot din cauza hormonului care produce aparitia acneei. A zis ca Nizoralul va stopa si ingrasarea parului.
Sa stiti ca toata povestea asta m-a costat cam 80 RON (atat au costat chestiile astea de la farmacie, pentru ca nu am platit consultatia ).

Va recomand sa mergeti la dermatolog, pentru ca e mai eficient sa solutionezi problema medical si nu dupa ureche.

Abia astept sa va scriu cand voi termina tratamentul.

Deluxe
Postat pe 25 Septembrie 2008 18:32
cutaden ati folosit?este bun...usuca imediat!eu ma dau seara inainte de culcare si dimineta e ok!bafta
playboy
Postat pe 28 Octombrie 2008 16:38
Concentrat antiacnee,, Solutie rapida", pe baza de ihtiol, uleiuri eterice, arbore de ceai, muscata si levantica-produs faberlic.

Postat pe 1 Noiembrie 2008 18:16
Eu am avut o acnee cu cosuri mici si pete rosii, tenul era foarte iritat si am incercat fel de fel de tratamente, creme, Trecusem de 20 ani si tot asa era, nu avea nici o legatura cu varsta.
In final am fost la un medic foarte bun si mi-a dat doxiciclina timp de 10 zile si o crema ce se face la farmacie cu crema farmaceutica si metronidazol pe care o dadeam seara dupa ce curatam fata cu o solutie demachianta ce se clateste cu apa(avene, loreal etc} pt ten sensibil fara parfum. Dimineata doar se clateste cu apa tenul si se aplica o pudra fara parfum. Am scapat de probleme
Nu e bine sa asteptati sa treaca de la sine fiindca de multe ori nu e asa si va dati seama cam tarziu cate neplaceri a-ti avut de la un ten cu probleme
miseta
Postat pe 18 Noiembrie 2008 16:03
De la: dana_6825, la data 2008-07-09 11:58:36sunt de acord cu ankutza. incearca cu incredere uleiul fresh de la hemel!cu siguranta nu vei regreta! dc esti dispusa te pot ajuta sa-ti explic cum poti sa-l procuri la un pret destul de acceptabil (20 lei). dana_6825@yahoo.com
darianda
Postat pe 18 Noiembrie 2008 22:24
nu voi spune ca este cel mai bun produs, nici ca ar avea efecte garantate dar, daca aveti ocazia, incercati produsele Ilcsi, sunt profesionale, le gasiti numai in saloane, dar cosmeticiana va poate da acasa din produse daca se dovedesc a fi ok, sunt produse bio, chiar nu contin conservanti, o cutie are termenul de valabilitate intre 6 si 9 luni

Postat pe 20 Noiembrie 2008 00:18
Eu am folosit Zynerit timp de vreo luna si acneea mi-a disparut in totalitate si nici nu a mai aparut...credk ajuta si contraceptivele orale foarte mult pentru ca acneea este pana la urma o problema hormonala
real_girl823
Postat pe 1 Decembrie 2008 03:00
De la: ankutza20, la data 2008-07-08 17:28:54ce pot sa va zic ca acneea nu are legatura deloc cu activitatea sexuala cum zice domnul de mai sus...am incercat toate cremele posibile, toti doctorii dermatologi, ginecologi...creme din germania..am cehltuit multi bani...degeaba....
acum 2 luni am descoperit produsele hemel acre au facut minuni am tenul de beblus si nu mai am nici o problema cu acneea..sunt accesibie k pret..si ce e cel mai important este faptul ca sunt naturale 100% ...va astept cu intrebari


ZIMI TE ROG CE FEL DE PRODUSE HEMEL? CE MERGE PT PUNCTE NEGRE SI FATA SI GAT
roxi25
Postat pe 1 Decembrie 2008 13:07
imi poti spune daca faci un tratament sau te dai numai dimineata si ce exact cumperi...eu nu am nimic pe fata dar fratele meu este plin saracutul si daca nu a incercat de toate dar parca mai multe ii ies....
sabi87
Postat pe 1 Decembrie 2008 13:11
noi folosim in casa pentru demachiere, seara uleiul frech care se lasa pina la o jumatate de ora pe fata, dupa care se spala fata si se da pe pielea umeda in strat foarte subtire si foarte bine intinsa crema de calciie. Daca cosurile sunt mai mari si mai multe, se curata fata cu apa si sapun, dupa care se da uleiul si se lasa pina dimineata, dupa care se curata si se da crema de calciie.E foarte buna in sezonul acesta deoarece protejeaza. pentru cei cu pielea sensibila sau care au cuperoza, recomand cu incredere uleiul de copii si crema de copii. pentru cele cu ridurisau, cu piele imbatrinita sau cu situatie financiara mai buna recomand cu caldura crema Red Magic. face intradevar minuni! Astept sa mai discutam si sa va mai dau si alte lamurir. daca vreti putem sta de vorba mai usor pe dana_6825
dana_6825
Postat pe 10 Decembrie 2008 15:08
De la: Deeanna, la data 2008-06-28 13:43:08La cosuri functioneaza la fel de bine si pasta de dinti , si sapun facut spuna si lasat pe fata sa se usuce. Ambele usuca repede cosurile. Nu stiu cum functioneaza la tenurile acneice, dar pentru unul, 2 ,3 merg si astea.



numai k dac folosesti pasta de dinti iti usuk cosurile p kre l ai dar iti apar altele ,,niste puncte negre mici mai multe,,cel putin mie asa mi s'a intamplat,
ktalynutza
Postat pe 21 Decembrie 2008 15:29
sunt o fata de 20ani si am o mare problema am niste cosuri albe sub piele si am folosit niste creme si nu trec deloc va rog eu ziceti`mi si mie o crema ceva
ms
nebuna63
Postat pe 24 Decembrie 2008 13:09
Mai bine te duci la dermatolog si iti recomanda el ceva....
liza24_84
Postat pe 24 Decembrie 2008 13:17
buna. ceva in genul acesta am si eu si am fost la dermato. acolo mi s-a dat "verdictul" : "acnee vulgara" si mi s-a prescris zineryt-o solutie cu cv antibiotic in ea- si pt puncte negre,pt ca aveam si asa cv si ma enerau, lotiune purifianta matifianta avene cleanance.daca vrei poti sa incerci. zinerytul costa in jur d 25lei si avene 45lei.dar cel mai indicat mergi la dermato .aaa si sa stii ca dau randament ;)
brucalaura
Postat pe 24 Decembrie 2008 13:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tenul ucat 4 De la: rosebud 21 August 2009 16:02
Terapii faciale la Nomasvello! 1 De la: justdreamer 3 Februarie 2012 11:35
Concurs Bruno Vassari 1 De la: Amalia06 27 Februarie 2012 14:41
pete pe fatza!! 15 De la: dalilascumpy 20 Mai 2009 13:20
Vaccinul personalizat anti-acneic. 2 De la: valy90 7 Octombrie 2010 15:25