Setari Cookie-uri

valul islamic moda sau traditie??????

De la: onucu, la data 2010-10-13 21:49:08draga anastasia te_ai speriat?



rau
anastasia_m
Postat pe 13 Octombrie 2010 21:50
hai imi cer scuze mi_a placut ce ai postat.......stai linistita ca nu_l chem pe nenea bin laden ok?
driver
Postat pe 13 Octombrie 2010 22:03
Mai ''doamna'' ce treaba aveti cu mine?? eu ma certam cu kudika22... si ati sarit cu gura pe mine ca am zis nush ce .....te rog sa citesti inca o data postarile sa vezi care si cui erau adresate........eu nu am schimbat 2 vb cu tine.......te-ai atacat aiurea , arata-mi si mie unde te-am jignit ??/
se vede ca esti cam frustrata (fara suparare) si nu citesti bine ori nu intelegi ce citesti (asta e mai grav).....uite care e problema ,la inceput ti-am apreciat postarile pt k si sotul meu e musulman, ii respect familia si religia dar te legi aiurea de mine ....pt ce???cand m -am bagat eu in seama cu tine??? ia mai citeste again ce am postat eu si pt cine.......
myeyes
Postat pe 13 Octombrie 2010 23:08
De la: kudika226898, la data 2010-10-13 15:44:48
De la: myeyes, la data 2010-10-13 09:20:45
De la: onucu, la data 2010-10-13 00:30:02papusha mica si creata la minte !!!sunt casatorita cu roman daca nu ai inteles si ar cam trebui sa stai in banca ta daca nu ai inteles nimik din ceea ce am postat nu te mai lua de mine ca imi inspiri greata !te bagi ca musca in c...unele ca si tine starnesc galagie, pe forum fiecare posteaza si gata ce rost are sa vii tu cu afirmatii (mediul din care ma adunat musulmanoiul)da esti cretina fara diploma fato?nu ai rusine?cum te iei de cineva fara sai stii viata macar?neobrazat_o mia_m dat cu parerea despre o tara in care eu am lucrat ca traducatoare araba_romana deci nu sunt vreo incuiata am avut cunostinte ,prieteni ,colegi musulmani si musulmane si am precizat asta cand am postat.pana la urma ajung la concluzia ca nu ai ce face si comentezi ca sa_ti ocupi timpul!hai sa ai o seara placuta si nu purta altora de grija ca faci riduri!


''musulmoiul'' era al meu...... vb cu mine.......imi pare rau dar ce sariti asa , nici macar nu era pt dumneavoastra .....am eu o vb cu ''cititul in craci''


Tu ai multe vorbe specifice celor " saraci cu duhul"...desi tu creezi ca sunt "vorbe de duh"...


Ce faci Catango ??revenisi??
myeyes
Postat pe 13 Octombrie 2010 23:10
stiti ce mi place?...de kudika 226898..ea se baga...si comenteaza...vrea si ea sa se certe zilnic cu cineva si nare cu cine...si cauta pe forum
oricum BRAVO!!ACEST subiect a batut recordul la 184 pagini....ce TARE!!ce se mai cearta romanul pentru capra vecinului!!! asa de interesati suntem si de revoltati ca musulmancele poarta val...ca noi crestinele nici nu trecem pe la biserica decat de pasti si craciun....si...cum sa stim ca si la NOI E OBLIGATORIU BATICUL....
ana_34
Postat pe 13 Octombrie 2010 23:24
De la: ana_34, la data 2010-10-13 23:24:11stiti ce mi place?...de kudika 226898..ea se baga...si comenteaza...vrea si ea sa se certe zilnic cu cineva si nare cu cine...si cauta pe forum
oricum BRAVO!!ACEST subiect a batut recordul la 184 pagini....ce TARE!!ce se mai cearta romanul pentru capra vecinului!!! asa de interesati suntem si de revoltati ca musulmancele poarta val...ca noi crestinele nici nu trecem pe la biserica decat de pasti si craciun....si...cum sa stim ca si la NOI E OBLIGATORIU BATICUL....


"Nare"???? Ma bucur ca ma placi....
kudika226898
Postat pe 14 Octombrie 2010 08:18
As vrea sa va impartasesc putin din experienta mea , poate va schimb parerea astfel....
Am stat cu sotul meu in Israel pentru o perioada mai mare de timp.Am fost si in case de evrei si in case de musulmani.Nu m am simtit mai "acasa" si mai bine primita decat la musulmani.Am avut probleme si de sanatate si de alta natura si cei care au sarit sa ma ajute neconditionat si fare interese ascunse nu au fost "fratii" crestini, nici evreii...ci musulmanii.au facut o decat cu scopul de a primi rasplata de la Dumnezeu...nimic altceva.Musulmanul nu te va "ucide" pe la spate.....evreul si crestinul DA.Daca nu te iei de familia si de religia lui, iti sunt prieteni fideli.si acum am pastrat legatura si ne vizitam..cu familii musulmane.
In SUA am avut ocazia si fericirea sa intalnesc o familie speciala de romani...capul familiei ,sperand la obtinerea cetateniei americane, s a inrolat in armata americana cu misiune in Irak.a fost acolo....si a venit cu pareri schimbate...despre americani, britanici si musulmani....ne a marturisit si noua....lumea prea putin stie...musulmanii nu s asa cum credeti voi...ceea ce fac ..fac in disperare...si multe s minciuni inventate de monopolul american.
lumea nu este condusa de "cei drepti"...nu mai credeti in povesti..americane...
eu vad in musulmani...cei cu pricipii si educatie...niste oameni de incredere si care tin la valorile lor .
ana_34
Postat pe 14 Octombrie 2010 15:52
Nu sunt nici pro americani, dar ceea ce spui tu e propaganda pro-musulmani...degeaba ii pictezi in roz, pentru ca niciun om normal nu va fi de acord cu niste fanatici...si nu cred ca ceea ce s-a dat pe posturi TV despre ei e fals...sa fim seriosi...
Cat despre faptelel lor bune...eu stiu ca nu faci fapte bune ca sa te vada Dumnezeu si sa te contorizeze...ba , mai mult, sa te rasplateasca...le faci daca e in firea ta asta...fara a astepta nimic...
kudika226898
Postat pe 14 Octombrie 2010 18:20
De la: kudika226898, la data 2010-10-14 18:20:01Nu sunt nici pro americani, dar ceea ce spui tu e propaganda pro-musulmani...degeaba ii pictezi in roz, pentru ca niciun om normal nu va fi de acord cu niste fanatici...si nu cred ca ceea ce s-a dat pe posturi TV despre ei e fals...sa fim seriosi...
Cat despre faptelel lor bune...eu stiu ca nu faci fapte bune ca sa te vada Dumnezeu si sa te contorizeze...ba , mai mult, sa te rasplateasca...le faci daca e in firea ta asta...fara a astepta nimic...


ce bine mi pare ca ...iata tu esti DIN NOU..a toate stiutoare..cate n stele si n luna.....
mai fata,...eu povestesc despre experienta mea, ca am intalnit niste oameni foarte cumsecade....
daca tu crezi in basmele de la TV..cand mai cresti....sa inveti despre ce inseamna monopolul mass media...cand tv ul ,presa...induce in eroare opinia publica...la comanda...'marilor magnati"
esti mica...si nu stii....
te rog sa dai pe google cautare CATEDRALA SFANTUL IOAN DIVINA....si citeste si te minuneaza...despre turnurile gemene din NY...lumea nu e asa roz cum crezi si cum vezi in filmele americane siropoase.
ana_34
Postat pe 14 Octombrie 2010 19:09
Degeaba ii pictezi roz...nu spun ca n-or fi si printre ei si oameni ca lumea, dar ceea ce se vede la TV nu e fictiune, oricat ai vrea tu sa induci aceasta idee...
kudika226898
Postat pe 14 Octombrie 2010 21:37
imi cer mii de scuze meyes sper sa ma ierti mie asa imi apare ca tu comentezi la commenturile mele!!!!mii de scuze draga mea!!!!!!!!!!!!!sper sa ma ierti
driver
Postat pe 15 Octombrie 2010 00:02
De la: onucu, la data 2010-10-15 00:02:37imi cer mii de scuze meyes sper sa ma ierti mie asa imi apare ca tu comentezi la commenturile mele!!!!mii de scuze draga mea!!!!!!!!!!!!!sper sa ma ierti


Super tare! Te-ai incurcat in amalgamul de replici?
kudika226898
Postat pe 15 Octombrie 2010 08:36
De la: onucu, la data 2010-10-15 00:02:37imi cer mii de scuze meyes sper sa ma ierti mie asa imi apare ca tu comentezi la commenturile mele!!!!mii de scuze draga mea!!!!!!!!!!!!!sper sa ma ierti


nici o problema , dar eu nu vb cu tine.....din ce tara e musulmanul tau??
myeyes
Postat pe 15 Octombrie 2010 10:22
sotul meu este roman dar am fost pt o perioada in egypt, qatar,siria cu serviciul de aceea cunosc foarte bine musulmanii si mi_am permis sa postez aici,sotul tau de unde e?oricum iti doresc sa fii fericita langa el si sa nu bagam in seama rautatile spuse despre musulmani ca nici o rasa nu e perfecta!!!!!
driver
Postat pe 15 Octombrie 2010 12:29
De la: onucu, la data 2010-10-15 12:29:03sotul meu este roman dar am fost pt o perioada in egypt, qatar,siria cu serviciul de aceea cunosc foarte bine musulmanii si mi_am permis sa postez aici,sotul tau de unde e?oricum iti doresc sa fii fericita langa el si sa nu bagam in seama rautatile spuse despre musulmani ca nici o rasa nu e perfecta!!!!!


Asa o fi, dar daca din 100 de oameni 99 spun ca e mizerie si ca sunt ca si negriciosii nostri, degeaba vine unul sa spuna ca nu sunt negri, ci roz...
kudika226898
Postat pe 15 Octombrie 2010 18:57
uuuuuu kudica 226 chiar ai o fixatie cu rasa asta!!!iti doresc sa mergi in o tara araba si cand te intorci sa ne povestesti si noua ok?daca nu va place stati in tara voastra si terminati cu barfele !!
driver
Postat pe 15 Octombrie 2010 21:14
Sa stii ca o sa merg si acolo, dupa ce o sa epuizez vestul...si dupa ce o sa vad si China...
Au fost mai multi prieteni de-ai mei in Egipt si mi-au spus cat de "curat" e la hotel de 4-5 stele, cum put camilele si cum trag de tine negriciosii...mi-au confirmat asta si mai multe agentii de voiaj...asa ca le las la urma...noroc cu obiectivele de o valoare inestimabila, ca altfel, nu ma omoara curiozitatea...
kudika226898
Postat pe 16 Octombrie 2010 12:36
dute ,dute drum bun si carare batuta!!!!!!!!!!!!!de nu te_ai mai intoarce un timp sa ne lasi in pace!!!!!!!
driver
Postat pe 16 Octombrie 2010 22:38
Ai vrea tu....
kudika226898
Postat pe 17 Octombrie 2010 11:06
pt226 ....atunci ramaii si continua cu aberatiile!!!!!!!!!!!!!!intr_o zi te vei plictisi
driver
Postat pe 17 Octombrie 2010 15:40
LOREGINA vã oferã:

http://loregina.blogspot.com/2010/05/fusta-model-1-stofa-subtire-pepit.html

Fustã midi conicã
Caracteristica principalã a modelului acestei fuste o reprezintã desenul cu discuri ce este realizat printr-un decupaj dublat. Sunt 3 discuri la faþã ºi 1 la spate.
Se poate comanda ºi în alte culori, materiale ºi mãrimi.
loregina
Postat pe 17 Octombrie 2010 19:53
LOREGINA vã oferã:

http://loregina.blogspot.com/2010/06/fusta-model-2-alb-galben.html

Fustã de varã pânã-n searã !
Fustã largã ºi rãcoroasã, imaculatã ºi însoritã, aspectuoasã ºi practicã !
Se poate comanda ºi în alte culori, materiale ºi mãrimi.
loregina
Postat pe 17 Octombrie 2010 19:55
LOREGINA vã oferã:

http://loregina.blogspot.com/2010/06/fusta-model-3-portocaliu-maro-bej-negru.html

Fustã din volane încreþite pentru diverse ocazii. Este vie, elegantã, confortabilã ºi uºor de asortat. Poate fi purtatã vara pe o vreme rãcoroasã, dar ºi primãvara sau toamna când e mai cald.
Se poate comanda ºi în alte culori, materiale ºi mãrimi.
loregina
Postat pe 17 Octombrie 2010 19:57
LOREGINA vã oferã:

http://loregina.blogspot.com/2010/09/fusta-model-4-bleumarin-cu-alb.html

Fustã midi semicloº
Fustã cu atitudine!
Se poartã toamna sau primãvara în zile cu iz de varã, dar ºi vara.
Se poate comanda ºi în alte culori, materiale ºi mãrimi.
loregina
Postat pe 17 Octombrie 2010 19:59
De la: onucu, la data 2010-10-17 15:40:34pt226 ....atunci ramaii si continua cu aberatiile!!!!!!!!!!!!!!intr_o zi te vei plictisi


Nu cred...nu-mi dati voi voie sa ma plictisesc....
kudika226898
Postat pe 17 Octombrie 2010 21:00
De la: kudika226898, la data 2010-10-14 21:37:14Degeaba ii pictezi roz...nu spun ca n-or fi si printre ei si oameni ca lumea, dar ceea ce se vede la TV nu e fictiune, oricat ai vrea tu sa induci aceasta idee...


draga mea..la TV vezi multe si despre romanasiii nostri....multe exagerate de reporteri....
oricum mai invata putin despre marile puteri ce conduc lumea azi....si vei gasi cate minciuni si fictiuni se spun....
te rog cauta pe google catedrala sf iaon divina din new york
suntem prea mici ca sa stim ce se ascunde in spatele intereselor celor ce conduc...
eu am intalnit oameni normali ,sufletisti,si crede ma ca nu de la TV inveti despre oameni..si nu i poti categorisi....
eu nu incerc sa te conving....spun doar ca am trait printre ei...si a fost super
ana_34
Postat pe 21 Octombrie 2010 19:38
am observat ca tu , nu numai la acest subiect pe acest forum esti negativista si contrazici pe toata lumea, ci pe toate forumurile.
oriunde ti am citit mesajele, te certi cu toti si tu stii tot....numai tu ai dreptate..iar ceilalti gresesc.....
AI O PROBLEMA MARE DE COMUNICARE.....mergi la psiho....
ana_34
Postat pe 21 Octombrie 2010 22:24
Nu e cazul...si nu ma cert... ...imi sustin doar parerile...
kudika226898
Postat pe 23 Octombrie 2010 00:23
De la: kudika226898, la data 2010-10-23 00:23:51Nu e cazul...si nu ma cert... ...imi sustin doar parerile...


dar de ce esti mereu impotriva?
de ce mereu esti ironica?
vezi sa nu cazi..de unde esti...
am calatorit mult si am vazut multe...pot spune din propria experienta..am luat fotografii si de pe munte din Africa...oamenii nu s asa cum ii vezi intr o secventa la TV...mai ai multe de invatat...EU IUBESC OAMENII...spre deosebire de tine....eu pot accepta si alte traditii si pot privi cu mirare si admiratie si oameniii dintr un trib african...caci iubesc creatia lui Dumnezeu....
MAI GANDESTE TE ...COMUNICAREA CU OAMENII..E LUCRU MARE...
ana_34
Postat pe 23 Octombrie 2010 13:13
bravo ana_34 daca nu au iesit din tara aia amarata !!!!!!!!!!!!!!
driver
Postat pe 23 Octombrie 2010 15:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
... vreau o minune... 58 De la: kudika344657 28 Decembrie 2010 08:05
'D&G LIGHT BLUE -100 ml Sephora TEST original - 170 lei' 2 De la: kudika226898 11 Iulie 2010 16:42
La multi ani, Ioana, Ion, Ionel, Ionela, etc..! 2 De la: nocturnalia 23 Ianuarie 2009 12:33
metoda de facut bani online 2 De la: bestdevilinside 8 Noiembrie 2008 23:17
Help me!! 34 De la: kudika023770 7 Noiembrie 2009 16:06