Setari Cookie-uri

Psihologul la nevoie se cunoaste.....Eu sunt aici ca sa te ajut.....

pai ori joaca teatru......ori trebuie lasat cand e nervos.......ce zici?

Postat pe 28 Septembrie 2008 19:52
De la: heaven_gate, la data 2008-09-28 19:52:46pai ori joaca teatru......ori trebuie lasat cand e nervos.......ce zici?


crezi ca ai putea sa te straduiesti mai tare sa imi dai un raspuns?...daca se poate numai...
icegirl04
Postat pe 28 Septembrie 2008 21:23
WWW.LIFEDIET.WORDPRESS.COM-SUPORT 24/24,CONSILIERE ONLINE,INFORMATII DE INALTA PERFORMANTA!COLESTEROLUL SI KG IN PLUS VOR FI DOAR O AMINTIRE!ARICOLE INEDITE!
CLASICELE DIETE?UN ESEC!DIETE PERSONALIZATE,PERSONAL AVIZAT,TOTUL GRATUIT,ONLINE! WWW.LIFEDIET.WORDPRESS.COM
andra33
Postat pe 4 Octombrie 2008 23:06
De la: , la data 2008-02-26 10:40:55Buna.Draga lief,ideea e urmatoarea acum daca tot esti o persoana directa,lucru care uneori poate fi un avantaj in viata,si dat fiind faptul ca nu mai locuiti impreuna,trebuie sa faci in asa fel incat printr-o "intamplare" sa va intalniti,si sa incerci sa discuti despre el,despre viata lui,despre activitatile sale,si sa incerci sa fi cat se poate de naturala,si obiectiva.Astfel incercand sa te apropii din nou de el,este o tehnica foarte buna care imbinata cu diplomatia face minuni,si incearca sa tii cont de faptul ca uneori trebuie sa ascuti mai mult decat sa vorbesti.Incearca sa stai de parte de starea si subiectul care va face sa nu va intelegeti pe o anumita tema.In nici un caz nu trebuie sa aduci in discutie ceea ce-l deranjeaza ca sa nu mai aiba motive de a tacea.SI incearca sa comunici fara o stare de conflict.O zi frumoasa iti doresc,si toate cele bune,sa auzim de bine.


"Psiholoaga"? Nu vreau sa fiu rea dar daca studiezi psihologia ar trebui sa stii ca "psiholog" nu are feminin. In alta ordine de idei, si eu sunt absolventa de psihologie, ca sa fii un psiholog bun insa iti trebuie ani de studiu intens si dezvoltare personala. Doar facultatea nu e nici pe departe suficienta. Ai grija sa nu induci lumea in eroare cu sfaturile tale, ma rog, sa nu te pierzi in "cunoasterea comuna".Daca esti "viitoare psiholoaga" stii despre ce vorbesc. Greetings

Postat pe 23 Octombrie 2008 10:17
Va urez si eu un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa vi se implineasca!
Cassey_Tarot
Postat pe 31 Decembrie 2008 16:48
ajut oameni ce se cred nebuni, ii fac sa inteleaga ca au dreptate, ofer consiliere contracost inainte de sesiune, apropo suntem inainte de sesiune...

Postat pe 20 Ianuarie 2009 05:19
buna ziua....o zi minunata va doresc la toti....
giorgiana_angy
Postat pe 3 Martie 2009 13:46
De la: Julyenne, la data 2008-10-23 10:17:56
De la: , la data 2008-02-26 10:40:55Buna.Draga lief,ideea e urmatoarea acum daca tot esti o persoana directa,lucru care uneori poate fi un avantaj in viata,si dat fiind faptul ca nu mai locuiti impreuna,trebuie sa faci in asa fel incat printr-o "intamplare" sa va intalniti,si sa incerci sa discuti despre el,despre viata lui,despre activitatile sale,si sa incerci sa fi cat se poate de naturala,si obiectiva.Astfel incercand sa te apropii din nou de el,este o tehnica foarte buna care imbinata cu diplomatia face minuni,si incearca sa tii cont de faptul ca uneori trebuie sa ascuti mai mult decat sa vorbesti.Incearca sa stai de parte de starea si subiectul care va face sa nu va intelegeti pe o anumita tema.In nici un caz nu trebuie sa aduci in discutie ceea ce-l deranjeaza ca sa nu mai aiba motive de a tacea.SI incearca sa comunici fara o stare de conflict.O zi frumoasa iti doresc,si toate cele bune,sa auzim de bine.


"Psiholoaga"? Nu vreau sa fiu rea dar daca studiezi psihologia ar trebui sa stii ca "psiholog" nu are feminin. In alta ordine de idei, si eu sunt absolventa de psihologie, ca sa fii un psiholog bun insa iti trebuie ani de studiu intens si dezvoltare personala. Doar facultatea nu e nici pe departe suficienta. Ai grija sa nu induci lumea in eroare cu sfaturile tale, ma rog, sa nu te pierzi in "cunoasterea comuna".Daca esti "viitoare psiholoaga" stii despre ce vorbesc. Greetings


ba te contrazic eu...ia mai cauta. se spune PSIHOLOGA...mai ai de invatzat. baga mare
cristi_nne
Postat pe 13 Martie 2009 10:07
Buna,Claudya10! Iti multumesc pentru faptul ca mi-ai "tinut locul" pana am dobandit mai multa experienta atat teoretica, cat si practica,si intre timp am devenit si licentiata in psihologie, insa nu asta este cel mai important lucru sa depinzi si sa te "lauzi" cu o hartie, ci cu faptul ca ai avansat in autocunoatsrere si ca poti sa-i ajuti si pe ceilalti sa se autocunoasca, si sa-si rezolve problemele. Insa sa trecem peste toate astea, si sa incercam sa ne impartasim gandurile, pentru ca si un psiholog virtual conteaza mult, mai ales atunci cand "criza economica" , nu-ti mai da posibilitatea sa poti plati consultatia unui psiholog. O zi frumoasa in continuare!!!!!!
psihoyzzy
Postat pe 25 Martie 2009 09:51
Buna,Delicis! Da este adevarat ca si un psiholog are nevoie la randul sau de cineva cu care sa se consilieze, este si normal, si noi suntem oameni, insa eu atunci cand am o problema,aplic ceea ce am invatat in primul rand pe mine, si vad cum reactionez si poate in felul acesta descopar o noua idee de terapie. Toate bune si sanatate!!!!!!!!
psihoyzzy
Postat pe 25 Martie 2009 09:55
Buna,Caty21!!!!! Nu exista o metoda precisa insa ar fi bine sa lasi timpul sa treaca ai sa vezi ca o sa treaca si aceasta obsesie a ta, insa pana atunci ai putea sa-ti gasesti alte indeletniciri, spre exemplu sa scrii, sa citesti o carte, sa asculti muzica si sa mai faci si altceva intre timp, sau pur si simplu poti sa povestesti ceea ce simti unui psiholog, sau unei prietene foarte bune, astfel odata exprimate puterea sentimentelor se diminueaza. O zi frumoasa si nu uita mai incet ca un psiholog, insa pana la urma aproape definitiv, timpul vindeca orice rana.
psihoyzzy
Postat pe 25 Martie 2009 09:59
Buna, gya ioana!!!! Nu este un lucru rau faptul ca nu poti fi geloasa, din contra, insa toate astea depind de cateva experiente din trecut, si de tipul persoanalitatii tale. Tot ce conteaza este sa iubesti si sa fi iubita, indiferent ca nu esti geloasa, poate ai multa incredere in jumatatea ta, si acest lucru este deosebit de benefic. Toate bune!
psihoyzzy
Postat pe 25 Martie 2009 10:03
Buna, Sabrina Nede!!! Scuze ca am "disparut" putin, am vrut sa mai acumulez ceva experienta in consiliere si o "diploma" care sa ateste asta! Ma consider offtopic, insa o sa trec la subiect, am vazut ce a scris "virginelul" in topicul lui, teoretic nu as putea spune ca exista o justificare in ceea ce simte si traieste, insa as putea spune ca ar fi bine sa traim toti aceste sentimente!!!Asa ca da iti dau dreptate ca stie mai multe despre dragoste decat ceilalti, ptr ca a trait-o intr-o alta sfera.O zi frumoasa!!!
psihoyzzy
Postat pe 25 Martie 2009 10:24
Buna, Heaven gate!! Nu e nimic rau sa fi dependenta de acest site, e chiar foarte bine ca vrei sa fi documentata si sa fi la curent cu ceea ce se discuta aici si sa ai un drept la replica! Asa ca poti continua cu incredere!Toate bune!
psihoyzzy
Postat pe 25 Martie 2009 10:26
Buna,Icegirl04! Da, din pacate exista si persoane cu personalitati si temperamente mai dificile, la care supararea poate tine mai mult, insa nu este o regula, asa ca asa cum am mai recomandat si pana acum, ar trebui sa vorbesti cu el, comunicarea rezolva multe, asta inainte sa se supere, si sa-i explici ca nu este bine cum procedeaza, insa in asa fel incat sa nu se creada lezat! Mult succes si toate bune!!!!!!!
psihoyzzy
Postat pe 25 Martie 2009 10:37
De la: psihoyzzy, la data 2009-03-25 10:26:43Buna, Heaven gate!! Nu e nimic rau sa fi dependenta de acest site, e chiar foarte bine ca vrei sa fi documentata si sa fi la curent cu ceea ce se discuta aici si sa ai un drept la replica! Asa ca poti continua cu incredere!Toate bune!


la fel si tie...............aaa..........si buna!!!!
just_heaven
Postat pe 25 Martie 2009 10:39
Buna! Va multumesc pentru urari, multa sanatate si tot binele din lume tuturor si multa autocunoastere, si nu uitati cu putina mea experienta, sunt aici pentru a invata alaturi de voi, si pentru a putea empatiza, si pentru a-i face pe unii sa inteleaga ca psihologul nu este un dentist sau mai stiu eu ce alt doctor, si sa nu capatati frica. Vorbiti liber si fiti impacati!!!!!Toate bune tuturor! Va multumesc pentru ca ma ajutati sa cunosc mai bine subiectii!!!!!!!!!!
psihoyzzy
Postat pe 25 Martie 2009 10:41
De la: psihoyzzy, la data 2009-03-25 10:41:32Buna! Va multumesc pentru urari, multa sanatate si tot binele din lume tuturor si multa autocunoastere, si nu uitati cu putina mea experienta, sunt aici pentru a invata alaturi de voi, si pentru a putea empatiza, si pentru a-i face pe unii sa inteleaga ca psihologul nu este un dentist sau mai stiu eu ce alt doctor, si sa nu capatati frica. Vorbiti liber si fiti impacati!!!!!Toate bune tuturor! Va multumesc pentru ca ma ajutati sa cunosc mai bine subiectii!!!!!!!!!!


care subiecti?>
suntem cumva pe post de cobai?
just_heaven
Postat pe 25 Martie 2009 10:43
De la: psihoyzzy, la data 2009-03-25 10:41:32Buna! Va multumesc pentru urari, multa sanatate si tot binele din lume tuturor si multa autocunoastere, si nu uitati cu putina mea experienta, sunt aici pentru a invata alaturi de voi, si pentru a putea empatiza, si pentru a-i face pe unii sa inteleaga ca psihologul nu este un dentist sau mai stiu eu ce alt doctor, si sa nu capatati frica. Vorbiti liber si fiti impacati!!!!!Toate bune tuturor! Va multumesc pentru ca ma ajutati sa cunosc mai bine subiectii!!!!!!!!!!


Please stop kissig asses !''Senkiu '' !!!
__LL__
Postat pe 25 Martie 2009 10:43
Din punct de vedere psihologic, asa se numesc sau ma insel eu? Poate stiti voi mai bine!!!!!!!!!!! Cred ca ar fi bine sa luam mai bine partea buna a fiecarui lucru nu sa-l comentam nefacand nimic spre a-l ajuta si cerceta!!!!!!! ziua buna!
psihoyzzy
Postat pe 25 Martie 2009 11:02
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-25 10:43:42
De la: psihoyzzy, la data 2009-03-25 10:41:32Buna! Va multumesc pentru urari, multa sanatate si tot binele din lume tuturor si multa autocunoastere, si nu uitati cu putina mea experienta, sunt aici pentru a invata alaturi de voi, si pentru a putea empatiza, si pentru a-i face pe unii sa inteleaga ca psihologul nu este un dentist sau mai stiu eu ce alt doctor, si sa nu capatati frica. Vorbiti liber si fiti impacati!!!!!Toate bune tuturor! Va multumesc pentru ca ma ajutati sa cunosc mai bine subiectii!!!!!!!!!!


Please stop kissig asses !''Senkiu '' !!!


kissing *
__LL__
Postat pe 25 Martie 2009 11:03
Cred ca in ziua de azi mai bine e sa faci rau, decat sa faci bine, asa ca vad ca diplomatia si bunul simt nu-si au locul in viata tuturor!!!!!
psihoyzzy
Postat pe 25 Martie 2009 11:06
De la: psihoyzzy, la data 2009-03-25 11:06:52Cred ca in ziua de azi mai bine e sa faci rau, decat sa faci bine, asa ca vad ca diplomatia si bunul simt nu-si au locul in viata tuturor!!!!!


punct ochit ...punct atins..........viata reala e ca si cea virtuala...........acum depinde cat teatru fac unii
just_heaven
Postat pe 25 Martie 2009 11:08
De la: just_heaven, la data 2009-03-25 11:08:16
De la: psihoyzzy, la data 2009-03-25 11:06:52Cred ca in ziua de azi mai bine e sa faci rau, decat sa faci bine, asa ca vad ca diplomatia si bunul simt nu-si au locul in viata tuturor!!!!!


punct ochit ...punct atins..........viata reala e ca si cea virtuala...........acum depinde cat teatru fac unii


cat de buni actori sunt???
ori traiesti in glorie ori mori un nimeni
matracucu
Postat pe 25 Martie 2009 11:11
De la: psihoyzzy, la data 2009-03-25 11:06:52Cred ca in ziua de azi mai bine e sa faci rau, decat sa faci bine, asa ca vad ca diplomatia si bunul simt nu-si au locul in viata tuturor!!!!!


Diplomatia si bunul simt nu au legatura cu ce incercati sa faceti pe acest respectabil forum !a
Va multumesc !
__LL__
Postat pe 25 Martie 2009 11:14
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-25 11:14:47
De la: psihoyzzy, la data 2009-03-25 11:06:52Cred ca in ziua de azi mai bine e sa faci rau, decat sa faci bine, asa ca vad ca diplomatia si bunul simt nu-si au locul in viata tuturor!!!!!


Diplomatia si bunul simt nu au legatura cu ce incercati sa faceti pe acest respectabil forum !a
Va multumesc !


ai putea sa intri in amanunte????
matracucu
Postat pe 25 Martie 2009 11:15
De la: just_laura, la data 2009-03-25 11:15:49
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-25 11:14:47
De la: psihoyzzy, la data 2009-03-25 11:06:52Cred ca in ziua de azi mai bine e sa faci rau, decat sa faci bine, asa ca vad ca diplomatia si bunul simt nu-si au locul in viata tuturor!!!!!


Diplomatia si bunul simt nu au legatura cu ce incercati sa faceti pe acest respectabil forum !a
Va multumesc !


ai putea sa intri in amanunte????


Care parte nu o intelegi ???
__LL__
Postat pe 25 Martie 2009 11:16
laurita nu imi spune ca nu ai intalnit pe forum sau in viata reala pers care se dadeau altcv si pana la urma erau un nimeni?
just_heaven
Postat pe 25 Martie 2009 11:16
De la: psihoyzzy, la data 2009-03-25 11:06:52Cred ca in ziua de azi mai bine e sa faci rau, decat sa faci bine, asa ca vad ca diplomatia si bunul simt nu-si au locul in viata tuturor!!!!!
total gresit.daca toti ar gandi la fel,unde am ajunge?
dana_mv
Postat pe 25 Martie 2009 11:16
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-25 11:16:31
De la: just_laura, la data 2009-03-25 11:15:49
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-25 11:14:47
De la: psihoyzzy, la data 2009-03-25 11:06:52Cred ca in ziua de azi mai bine e sa faci rau, decat sa faci bine, asa ca vad ca diplomatia si bunul simt nu-si au locul in viata tuturor!!!!!


Diplomatia si bunul simt nu au legatura cu ce incercati sa faceti pe acest respectabil forum !a
Va multumesc !


ai putea sa intri in amanunte????


Care parte nu o intelegi ???


mai detaliat draga..........nici eu nu am inteles ce ai vrut sa spui
just_heaven
Postat pe 25 Martie 2009 11:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:p 5 De la: Barbie30 29 Septembrie 2010 10:57
trauma intreruperi unei sarcine 26 De la: kudika_34795 6 Iunie 2013 05:52
anticonceptionale "harmonet " ? 11 De la: nicoleta4856 26 Mai 2009 19:21
BARBATI MATERIALISTI CARE AMENINTA 10 De la: Lady_Gaga9 19 Octombrie 2009 15:21
2 sufletele 1 De la: diana1981 22 Ianuarie 2009 19:32