Setari Cookie-uri

Psihologul la nevoie se cunoaste.....Eu sunt aici ca sa te ajut.....

cine-i psihologu' de serviciu? ca am o problema. nu stiu unde sa ma intind, pe canapea sau pe tastatura?

Postat pe 10 Iulie 2008 14:35
buna isabela... la fel ca majoritatea de pe acest forum am o problema care ma macina... la prima vedere raspunsul pentru ea ar parea banal... dar... nu reusesc sa ma detasez de situatie... am mai cerut o opinie cuiva si nu prea am fost luata in serios... povestea mea ( de fapt a lui) i s-a parut un film prost... as dori sa vorbesc cu tine pe messenger daca se poate... las aici id-ul meu > dragutza_2004k < in speranta ca iti vei face timp si pentru a citi cateva randuri si a mai oferi inca unei persoane, un sfat mult asteptat. cu admiratie, mihaela
mihaela4you
Postat pe 11 Iulie 2008 00:11
Help ma poate ajuta si pe mine cineva :( am nevoie de cateva persoane sa isi faca un cont aici http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=ChangeStyle sa iau si eu catziva centzi :(

Postat pe 14 Iulie 2008 16:40
Recunoaste ca te-am facut puta cu muci

Postat pe 17 Iulie 2008 22:00
De la: , la data 2008-02-25 13:27:31buna.In primul si in primul rand cand iti place ceea ce ti-ai ales nu trebuie sa ceri bani.Si in plus ceea ce fac este in sprijinul celor pe care ii pot ajuta sfaturile mele.O zi frumoasa.
delicis
Postat pe 18 Iulie 2008 23:54
buna tuturor.sanatate si succes
delicis
Postat pe 18 Iulie 2008 23:56
pentru psihologul de serviciu.....e adevarat ca un psiholog nu poate sa isi rezolve propriile probleme psihologice??
delicis
Postat pe 19 Iulie 2008 00:00
Cum pot sa uit o opsesie,care o am fata de un baiat,care sa zic ca tin la el de 2 ani jumate,dar el ma dezamagit de prea multe ori,adica nu ream cu el mai precis,ne intalneam ma culcam cu el si a doua zi era ca si cum nu sar fi intamplat nimic,si mentionez ca a fost primul meu baiat,cu care am facut dragoste.Va rog frumos am incercat aproape orce ca sa-l uit.
caty21
Postat pe 26 August 2008 13:25
Draga delicis,da,este adevarat...uneori si un psiholog are nevoie de ....psiholog
ELADA36
Postat pe 27 August 2008 23:03
De la: deea_elena, la data 2008-05-04 14:34:22 Multumesc mult pt.sfat...m-am gandit mult si ti-am dat dreptate..cel mai bine este sa-i spun adevarul...dar eu una nu pot sa vb cu el..asa ca am rugat-o pe sora mea sa vb cu el, sa-i spuna tot..ea stie exact ceea ce simt, tot ce s-a int intre noi...a vb azi cu el...i-a spus ca nu am avut nici un prieten, ca nu m-am culcat cu nici un baiat...si mi-a zis ca parea foarte indiferent...si parca ii era putin mila de mine...sa nu mai zic ca i-a spui surorii mele, ca eu l-am obligat acum cateva zile, cand ne-am intalnit..eu l-am obligat sa fim impreuna..eu doar l-am sarutat..daca nu vroia, ma indeparta si isi vedea de drumul lui, nu?...Oricum simt o durere enorma, dar pe de-o parte simt si usurare...am scapat de atata minciuni si macar nu m-ai ma considera o usuratica...se pare ca am vazut ceea ce vroiam eu sa vad...nu am vazut adevarul...ca el are viatza lui acum, iar eu numai fac parte din ea..eu sunt o amintire...atat...oricum ms mult pt sfat, chiar m-a ajutat...



ideea cred ca era ca TU sa ii spui; nu sora ta...
ca asta te-ar fi facut sa te simti altfel
morticia_adams
Postat pe 29 August 2008 14:49
e f. adevarat ca un psiholog nu poate sa-si rezolve singur propriile ,,probleme,,...mai mult decit atit toti psihologii sunt obligati sa urmeze ...din cind in cind ..sa nu intram in detalii tehnice...un anumit numar de ore de autocunoastere, este f. normal deoarece in viata fiecarui om, fie el chiar psiholog, intervin schimbari , fie ele pozitive sau negative.Nu sunt in anul 2 sau 3 la psihologie...sunt chiar licentiata in psihologie ...si va asigur ca ceea ce se intimpla pe acest forum nu este psihoterapie si nimeni
nu-si poate rezolva problemele in acest fel, o discutie intre prieteni poate fi...dar sa nu va asteptati sa va rezolve cineva problemele printr-o asemenea abordare puerila.psihologul nu-ti rezolva problemele prin sfaturi, nu-ti creeaza impresia ca el ti-a rezolvat problema ci te face sa dobindesti incredere in tine si sa fii constient de faptul ca numai tu poti sa-ti rezolvi problema.de ce mai ai nevoie de psiholog? ca sa poti fi constient de faptul ca numai in tine se afla puterea de a invinge si de a-ti invinge problemele.
Claudya10
Postat pe 13 Septembrie 2008 21:43
draga psihologule am si eu o intrebare: ai spus in unul din raspunsurile tale pe acest forum ca gelozia e normala si ca un om gelos e un om care iubeste...eu nu sunt si nu am fost niciodata geloasa(imposibil ar spune unii), dar chiar nu am fost...asta ar insemna ca nu iubesc sau ca nu iubesc indeajuns de mult? cand cunosc eu un om, care imi ajunge iubit, ajung sa il cunosc atat de bine ca stiu sa spun ce are in suflet fara ca el sa imi zica...un fost iubit a incercat in fel si chip sa ma faca geloasa pentru a-mi demonstra ca si eu sunt geloasa(dar nu a depasit nici o limita- doar ca imi intindea diferite capcane)...si nu a reusit iar cand i-am spus ca eu simt ce simte el in suflet si stiu cat de mult tine la mine a terminat cu capcanele.
deci, intrebarea mea era: doar oamenii gelosi iubesc?
flying_soul
Postat pe 15 Septembrie 2008 20:59
Doamna psiholog , daca mai sunteti pe acest forum as vrea sa ma ajutati cu un "virginel " La topicul " Virgin pana la casatorie"
Am ajuns la concluzia ca toate femeile de pe forum sunt nebune iar virginul este singurul care are experienta in "ale sexului"
Sabrina_Nede
Postat pe 16 Septembrie 2008 15:07
nu cred ca mi-ai adresat mie intrebarea, dar cred ca sunt in masura sa-ti raspund...foarte pe scurt si neluind in calcul tipul temperamental, faptul ca nu esti geloasa inseamna ca ai incredere in tine, ceea ce este foarte, foarte BINE.
Claudya10
Postat pe 16 Septembrie 2008 20:57
cauditza, ma consiliezi si pe mine? doar asa, putin psihologic! am un stabilopod pe suflet si vreau sa-l trantesc undeva.

Postat pe 16 Septembrie 2008 21:39
arunca-l pe geam
amme22
Postat pe 16 Septembrie 2008 21:51
da' cine deschide geamu'? :P

Postat pe 17 Septembrie 2008 00:04
multumesc claudya10. dar eu nu caut un raspuns la inexistenta geloziei mele...pt ca am alte lucrurile de facut decat sa imi macin sufletul si mintea cu gelozia
eu as vrea sa raspunda psihologul, sa vad cum gandeste el/ea
oricum ms
flying_soul
Postat pe 17 Septembrie 2008 17:04
o cura cu apa de mare nu ti-ar strica?!stai si privesti un apus sau un rasarit si sa vezi cum ti se mai usureaza sufletelul....
Claudya10
Postat pe 17 Septembrie 2008 17:38
morticia_adams
Postat pe 28 Septembrie 2008 11:48
sunt dependenta de kudika.......cum ai putea sa ma ajuti sa ameliorez dependenta?....................ma poti trata?...............

Postat pe 28 Septembrie 2008 12:20
citeste rugaciunea de pe sexul pana la casatorie...spune-o de vreo 1000 de ori si ne spui si noua daca ajuta..

Postat pe 28 Septembrie 2008 12:23
da pe mine ma ajuta cineva sa-mi gasesc cutitul ?
iris_4_ever
Postat pe 28 Septembrie 2008 12:36
vrei sa tai gatul cuiva ?:D
googoodoll
Postat pe 28 Septembrie 2008 12:39
nu dar e cutitul meu preferat si l-am aruncat ieri la gunoi din greseala
iris_4_ever
Postat pe 28 Septembrie 2008 13:25
amme22
Postat pe 28 Septembrie 2008 19:29
si te cautai...te cautai...de nu te mai gasii.....fugisi.....de mine......psiholog rau ce esti...........

Postat pe 28 Septembrie 2008 19:42
taci tu ca am gasit altul pe fericirea barbatilor...am si invitat-o sa ne rezolve problemele si dilemele...dar se pare ca s-a speriat..

Postat pe 28 Septembrie 2008 19:45
De la: , la data 2008-02-18 22:50:56Buna!Ai perfecta dreptate si cunosti un principiu esential al comunicarii,ea este totul si prin dialog se pot rezolva multe probleme.Aici este o problema destul de dificila,daca o refuza si o replica si cu atat mai rau daca acuza,inseamana ca are ceva de ascuns,si prin comportament incearca sa disimuleze.Iar faptul ca nu trece peste probleme ale trecutului inseamna ca are ceva ce-l macina,si daca dialogul nu face nimic,inseamana ca trebuie sa incerci sa afli pe cai putin ocolite,fara sa-si dea seama ca de fapt vrei sa afli ceva in mod special,trebuie practic sa stii putin sa-l manipulezi,si asta prin faptul ca-l cunosti bine.Sa auzim de bine.


foarte interesant si bine-venit sa ai o persoana specializata in psihologie sa te ajute...si eu am o problema cu iubitul meu care de fiecare daca cand se dupara...sau avem discutii in contradictoriu nu mai vorbeste cu mine de oridunl saptamanilor...1...2.Si nici o incercare de a intra in contact cu el nu da rezultate.Suntem impreuna de 1 an jumate si asa a facut de la inceput si in momentele astea nu stiu ce sa cred...ca altfel zice ca sunt dragostea vietii lui si ca nu a intalnit nici o fata mai frumoasa ca mine,mereu pare super fascinat.Acum stau si ma intreb...oare poate cineva juca teatru atata timp?Sau chiar sunt oameni care au nevoie de timp cand sunt suparati?
icegirl04
Postat pe 28 Septembrie 2008 19:45
De la: inocica, la data 2008-09-28 12:23:54citeste rugaciunea de pe sexul pana la casatorie...spune-o de vreo 1000 de ori si ne spui si noua daca ajuta..



morticia_adams
Postat pe 28 Septembrie 2008 19:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
STRAIN PRINTRE CUNOSCUTI... 41 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 12 Septembrie 2010 23:41
Kudika iti ureaza Craciun fericit! 133 De la: kudika071322 4 Ianuarie 2010 19:05
Boxer ....help! cine are as vrea sa stiu cateva lucruri! 15 De la: pickard 14 Noiembrie 2010 20:26
bataitzaaaaaaaaa 56 De la: Cotoiu_ucigas 24 Februarie 2014 08:52
Cum fac sa-mi repar greseala fata de el? 14 De la: scorpyoW 21 Iunie 2009 11:17