Setari Cookie-uri

Iubind 2 barbati!

Doi barbati... Amandoi minumati,amandoi seducatori,amandoi inteligenti,plini de viata! Unul este mai copilaros,celalat mai matur si mai experimentat. Doi barbati fenomenali,unici,amandoi ma completeaza in feluri total diferite... Unul este cel mai bun prieten al meu cu care imi impart gandurile,necazurile,bucuriile si patul(ne stim de 6 ani).Celalat este iubitul meu,un tanar de 27 de ani care m-a fermecat prin felul lui de a fi(suntem de mai bine de un an impreuna). Este mai gelos din fire dar am reusit sa-i ascund relatia mea cu prietenul meu cel mai bun. Pe amandoi ii iubesc si nu stiu ce sa fac. Nu pot renunta la nici unul. Dragelor,un sfat ceva?

Postat pe 24 Ianuarie 2008 12:19
Vorbesti serios ? Cum dracu ? 1 an de zile ai ascuns ? CUUUUUUUUM ? Ori esti extrem de inteligenta ori astia 2 is "prosti" !

Postat pe 24 Ianuarie 2008 12:59
interesant....si cica noi suntem rai:)

Postat pe 24 Ianuarie 2008 21:04
Depinde ce vrei sa faci mai departe. Ce planuri ai pentru tine in urmatorii ani? Mai stii zicala aia "cel ce alearga dupa 2 iepuri...."

Postat pe 25 Ianuarie 2008 10:23
Trebuie sa alegi unul dintre ei, asltfel vei ramane fara nici unul.......si fa-o cat mai repede fara sa se afle..k dak se afla sigur ramai singura;)
iulia12
Postat pe 25 Ianuarie 2008 10:32
Sau poate gasesti un al trei-lea...:))

Postat pe 25 Ianuarie 2008 12:17
Draga mea , numai "prietenul cel mai bun" nu se numeste cel cu care iti imparti patul!!! Vad k la tine e k in reclama de la Sprite.Mare greseala , cred k nici tie ti`ar conveni sa fii mintita si prostita la modul asta. Nu stiu ce sfat vrei dak tu singura spui k nu poti sa renunti la niciunul . Eu una nu cred k poti sa iubesti 2 barbati deodata...mai degraba cred k esti intr`o perioada in care chiar nu stii ce vrei de la viata , sau poate iti place sexul cu amandoi ! Eu una l`as alege pe cel matur si experimentat , desi n`am inteles care dintre ei este , poate reuseste sa te maturizeze si pe tine k nu prea dai dovada de asa ceva!
Kittynelle
Postat pe 25 Ianuarie 2008 15:26
cu siguranta ca nu o sa tina pana la infinit situatia asta...eu zic ca,mai devreme sau mai tarziu,vei renunta la unul dintre ei...deocamdata,daca poti tine in frau situatia-desi nu stiu cum faci-continua,pana te decizi,sau pana te plictisesti de compromis...degeaba iti spunem noi ce sa faci,pentru ca tot ce iti spune inima vei face...
simonaj
Postat pe 25 Ianuarie 2008 15:56
Puffilici,ai intalnit vreo data o persoana cu care sa te intelegi atat de bine din orice punct de vedere? Tu nu ai un prieten foarte bun cu care sa te intelegi foarte bine dar cu care iti doresti mai mult de atat? Am invocat motivul varstei la un moment dat dar poate si faptul ca se vedea si cu alte femei m-a oprit sa investesc prea mult in acea relatie. Acum am si eu 20 de ani,o facultate de terminat, si o alta relatie de incheiat. Nu iti inteleg revolta,dar nici nu iti doresc sa fi in pielea mea! Oricum apreciez o opinie sincera!

Postat pe 25 Ianuarie 2008 23:15
Risk dragule,ei nu sunt prosti deloc dar nici eu! Nu subestima femeile k nu sti ce zace in ele. Poate fi un ingeras sau.......!

Postat pe 25 Ianuarie 2008 23:17
TI-AR PLACEA SA FI TU IN LOCUL CELOR 2 BAIETI??????????/DACA CEL MAI BUN PRIETEN AL TAU CU CARE ESTI DE 6 ANI AR FACE ASA CEVA CUM AI REACTIONA DRAGA MEA?????????/ SAU CEL MATUR SI SERIOS CU CARE ESTI DE UN AN ????? PUNETE MACAR O ZI IN LOCUL LOR SI SA SA-MI SPUI ATUNCI DACA TIAR PLACE CA TIE SA TI SE FACA ASA CEVA???????

Postat pe 25 Ianuarie 2008 23:20
Stai umpic sa descalcim situatia impreuna! Prietenul meu cel mai bun (cu care ma stiu de 6 ani) stie de iubitul meu si este de acord in privinta asta! El lucreaza in alta tara si vine acasa doar o luna pe an,daca are noroc,2 luni pe an! Iubitul meu(cu care sunt de un an de zile) nu stie despre celalalt pt k este foarte gelos si nu ar intelege ce rlatie am cu el. Crezi k mie imi este usor? Astept 5 ani sa-mi spuna k nu mai vrea alta femeie ci vrea sa fie cu mine si in clipa aceea eram deja cu iubitul meu. 5 ani de asteptare! 5 ani! Am fost de-a dreptul furioasa! Poate dak puneam capat relatiei cu iubitul meu in momentul in care m-i s-a cerut lucrul asta nu as fi in situatia asta,dar pentru o relatie de o luna pe an nu am vrut sa renut la ce aveam deja cu iubitul meu! Acum si iubitul meu este plecat din tara si am ramas iar singura! Ce ironie!

Postat pe 26 Ianuarie 2008 00:06
Guess_Who , revoltata nu sunt nici pe departe , e limpede k situatia ta nu ma afecteaza catusi de putin si e la fel de limpede k sunt obiectiva si nu subiectiva! Nu cred k e cineva care ti`ar putea da dreptate! K sa iti raspund la intrebare , pt mine prietenia este prietenie , cand se asociaza cu alte sentimente isi pierde clar intelesul, asa k nu , nu am nici un prieten care sa imi fie si "prieten" la pat!!! In al doilea rand , daca acest iubit al tau de 27 de ani te insela inainte , asta e deja alta poveste , ar trebui sa fii mai explicita in expunerea problemei tale dak doresti sfaturi! Una peste alta , ideea de baza este k dragostea adevarata este una si te implineste cu totul , iar daca tu iti culegi fericirea din mai multe surse pt a te simti intregita , inseamna k e o problema...poate nici unul nu este Mr. Right 4 u, !!! Din pacate formula 2 in 1 exista la sampoane...asa k trebuie sa te orientezi catre cineva care are toate calitatile sa te implineasca pe tine k femeie! Sa joci la doua parti poate fi distractiv...pana la un punct! Pana la urma sfaturile astea de pe forum nu stiu in ce masura te ajuta ...e clar k pana la urma TU decizi cum vor evolua lucrurile!
Kittynelle
Postat pe 26 Ianuarie 2008 00:07
ufff..foarte greu de dat sfaturi in situatii dinastea.....crezi ca iubesti pe vreunul mai mult ..atunci ramai cu acela .....gandeste-te din toate punctele de vedere cu care crezi ca-ti va fi mai bine ...dar fa-o cat ma repede ptr ca daca vor afla ....va fi frt frt urat .....,nici nu vreau sa ma gandesc!SUCCES!!!!
monik_ghenea
Postat pe 26 Ianuarie 2008 00:14
Puffilici,sa-ti spun un secret.. :) Prietenia dintre un barbat si o femeie nu exista! Este o iluzie! Intotdeuna va interveni atractia fizica! Sfaturi? Nu! Conversatie? Da! Pareri pro sau contra? N-am nimic in potriva! Formule 2 in 1? Nici gand!

Postat pe 26 Ianuarie 2008 00:19
Daca nu exista prietenie intre un barbat si o femeie , atunci el cu siguranta nu este "prietenul cel bun" asa cum l`ai descris. Asa k ...nu poate sa iti spuna nimeni de pe acest site alege`l pe el sau pe celalalt , faci cum iti dicteaza inima pana la urma - asta vreau sa subliniez!!! Si cred k esti constienta si de faptul k nu ai expus problema ta cu f multe detalii incat sa ne dam seama exact cum stau lucrurile si mai ales cum ar trebui sa stea! Succes oricum , oricare ar fi alegerea ta finala!
Kittynelle
Postat pe 26 Ianuarie 2008 00:25
Mersi Puffilici! Ai subliniat cum trebuie! Si da, poate k atrecut de foarte mult timp de stadiul de prieten dar cred k amandoi refuzam sa vedem lucrul asta din foarte multe motive! Thanx again 4 ure opinion!

Postat pe 26 Ianuarie 2008 00:32
Salutare tuturor!Eu nu am sa dau sfaturi pt k nu sunt in masura...Am trecut printr-o situatie similara.Il cunosteam de mici copii si devenise prietenul meu bun desi eu nutream altfel de sentimente pt el.El a plecat din tara si intre timp si-a dat seama ca ma iubeste. Am crezut ca e o binecuvantare si am devenit iubiti nestiind ce inseamna calvarul noptilor tarzi de asteptare.Mi-a promis ca va veni acasa pt totdeauna,pana acum nu a facut-o.Acum 6 luni am cunoscut pe altcineva.M-am indragostit nebuneste,cel putin asa am crezut,si m-am vazut pusa in situatia sa aleg intre cei 2...Te rog sa ma crezi ca pana m-am hotarat am imbatranit cu 10 ani.Nu ma puteam bucura de prezent pt ca aveam remuscari.Am luat in final o deczie,nu stiu daca e cea mai buna pt ca in final sunt destul de singura..insa sunt linistita.Poate ca mai plang de dor,mai imi doresc sa mai fiu o sg data cu el dar pana nu sunt sigura pe ceea ce simt nu mai ma arunc...Teoria cu "Traieste-ti prezentul" mi-a dat mult de furca!Situatia in care esti se va termina odata si odata!Nu astepta sa faca unu dintre ei un pas gresit ca sa te dezamageasca in asa hal incat sa il uiti deodata.Nu il va face!Mai ai timp sa iesi din situatie cu capul sus!Ai grija de tine si sa ne spui cum iti merge!

Postat pe 27 Ianuarie 2008 00:36
Mereu va puneti problema "DACA AI FI IN LOCUL LOR"...pai ..tocmai CA NU E.....tocmai de aia unele lucruri le pastrezi doar pt tine si nu le spui mai departe ......pt ca NU TREBUIE SPUSE ...asa ca faza asta cu "DACA AI FI " ..e bullshit.
O zi buna

Postat pe 27 Ianuarie 2008 14:08
draga mea eu sunt de acord sa iubesti 2....si ca barbatii is cam porci oricum..asa ca fi fara remuscari!!

te puoic!!!

laura!!
foxgirl82
Postat pe 28 Ianuarie 2008 00:40
pana la urma tot trebuie sa renunti la unu,daca vrei sa mai ramai cu unu dintre ei!

Postat pe 28 Ianuarie 2008 09:16
foxgirl82, bag sama k ejti km supy...mie, de ex imi plac porcii :) au shoriciul bun, pot fi sociabili (unii ii tzin k animale d companie) prefer un porc in locul unui sarpe :P

Postat pe 28 Ianuarie 2008 12:28
BUNA SUNT NOUA AICI DAR POVESTEA TA MI-A ATRAS ATENTIA;STIU PRIN CE TRECI CA SI EU MA AFLU CHIAR IN ACEEASI SITUATIE(IDENTICA),DAR LA MINE E MAI RAU MA SI MARIT CU UNUL DINTRE EI.CINE A SPUS CA NU POTI IUBI 2 PERSOANE SE INSEALA AMARNIC(POT FI DOUA IUBIRI DIFERITE)CEEA CE CRDE CA SE INTAMPLA SI LA TINE.PENTRU ACEASTA CHESTIE AS AVEA SI EU NEVOIE DE UN SFAT,PENTRU CA E GREU SA-L ALEGI FIE PE CEL CU CARE AI AVUT O RELATIE F FRUMOASA(LIPSITA PROBABIL DE TOT FELUL DE CERTURI SI CARE SA TE INTELEAGA IN ORICE-FIIND PROBABIL PRIETENUL TAU)FIE PE CELALALT(IUBITUL) CARE POATE DUPA OPINIA TA ITI POATE OFERI UN VIITOR MAI SIGUR.
bnmadalina
Postat pe 28 Ianuarie 2008 13:04
Uite aici dileme serioase!!! Dar cu care dintre ei te mariti? Cu prietenul sau iubitul?
Kittynelle
Postat pe 28 Ianuarie 2008 15:51
Eu te inteleg foarte bine si stiu cum este!Chestia e ca nu oricine intelege astfel de sentimente.Parerea mea e sa lasi timpul sa decida pt ca in cele din urma e cel mai bun remediu.
seven_angel
Postat pe 28 Ianuarie 2008 16:56
Seven angel, aici cred ca e criza de timp: fetele vor o solutie si o vor repede. Pe care sa-l iei :pe-ala cau bani si cu sentiment, sau pe ala care-ti da foc de cum se uita la tine? Fir-ar al reaq, de ce doamne nu pot sa-i iau pe amandoi? Viata nenorocita!

Postat pe 29 Ianuarie 2008 10:08
Draga mea...i-tzi spun din proprie experienta......o sa afle unul de celalalt la un momendat....fara sa-tzi dai seama si cand te asteptzi mai putzin,incearca sa vezi din alt punct de vedere "relatiile" fiindca o sa suferi si o sa-i faci si pe ei sa sufere...nu merita relatzia de 6 ani pt ispita de un an...dupa cum am mai spus (ma repet)"o stiu din experienta" .
Vezi ce-i mai bine pt tine...nimeni nu poate lua decizii pt tine , fatzi curaj si rezolva problema.

Postat pe 29 Ianuarie 2008 12:08
Bogdan(prietenul meu cel mai bun) stie de Andrei(iubitul meu) si se complace in situatie. Ma tot intreaba ce diferente sau asemanari sunt intre ei. Nu imi place cand sun tpusa in astfel de situatii! Dar cred ca si mie imi convine "imbarligatura"asta... cred!? Nu cred ca are vre-un rost sa renunt la relatia cu Andrei,pe care il vad tot timpul, in favoarea unei relatii de o luna sau in cel mai fericit caz de 2 luni pe an( cu Bogdan). El vine acasa o data sau de 2 ori pe an pentru ca in restul timpului si-l petrece lucrand in alta tara. Sunt doua iubiri total diferite dar amandoua ma completeaza. Bogdan este mai experimentat,mai matur,stie cum sa se comporte cu mine, stie ce sfaturi sa imi dea atunci cand am nevoie de unul... Iar Andrei este mai copilaros,el este partea mai sensibila din relatia cu cei doi(k sa zic asa). In schimb,cand am intrat la facultate nu m-a incurajat sau nici macar nu m-a felicitat pentru lucrul asta....

Postat pe 29 Ianuarie 2008 14:47
Cat despre maritis nici nu poate fi vorba! Am 20 de ani si nu are rost sa ma leg la cap daca nu ma doare! Nu credeti?

Postat pe 29 Ianuarie 2008 15:25
parerea mea personala e,ca te-ai si legat la cap fara sa te doara!

fa ce crezi tu,ca e mai bine pentru tine.
in caz ca te maturizezi peste noapte,renunta la amandoi si incepe o viata noua...cum ziceai,ai o facultate de terminat,te formezi ca om...incearca sa te cunosti prima data pe tine cu adevarat,cu bune si rele,cu vise,temeri,dorinte etc.

incearca sa nu uiti,ca traiesti in prezent pentru viitor...si ca sa devin "banala",precis ai auzit de la generatiile varstnice,ca toate se platesc,si cele bune si cele rele.iti doresc ca tu sa fi o exceptie!

succes!

Postat pe 29 Ianuarie 2008 18:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am fost inselata de sotul meu! 56 De la: love_strike 19 Martie 2010 23:34
Spuneti NU din start relatiei cu un barbat insurat 23 De la: kudika022141 21 Mai 2009 17:13
sa dai vrabia din mana pe cioara de pe gard??? 24 De la: MiaMz 6 Septembrie 2009 19:58
mai merita osteneala? 36 De la: Boca 26 Ianuarie 2010 09:47
Love..... 14 De la: yumy 16 Octombrie 2011 09:30