Setari Cookie-uri

Exista viata si dupa un divort?

HEI !!!!!!!!!!!!!!!! bineinteles ca exista,de ce nu?? ai sa depasesti momentul si o sa fie bn.Ieu am trecut prin asa cv,si ti pot spune din inima ca stiu ce simti,stiu ce sentimnte si ce frustrari sunt in sufletul si n inima ta.Linistestete!!!!!!!!! Macar pt aia mica fii barbat,eu ca femeie am luat o de la 0 si intr o tara straiana si pot spm ca sunt fff mandra de mn,tu de ce n ai putea??
butterfly_sound_of_love
Postat pe 6 Mai 2009 17:58
salut tuturor!
ce ai mai facut ti-a mai trecut durerea din suflet?

kudika006275
Postat pe 7 Mai 2009 16:44
buna ziua
trec acum printr-o perioada groaznica.am 35 de ani un bietel de 10 si un sot care am descoperit ca are pe altcineva.cand i-am adus la cunostinta ca stiu m-a anuntat rece ca trebuie sa divortam ca ce simte acum pt aceasta femeie nu a mai simtit pt nimeni.si ea casatorita si cu un copil la randul ei.au de gand sa se desparta amundoi si sa fie impreuna.am sufletul impietrit de durere si de neputinta.am fost pusa in fata unui fapt implinit fara sa pot face ceva.baietelul meu i-si divinizeaza tatal si simte ca ceva nu este in regula si ma pune sa-i promit ca va avea tot timpul tatic...ce sa fac sunt disperata?
as vrea sa intalnesc pe cineva care este in situatia mea si cu care sa pot discuta ...nu stiu cum sa-mi gasesc un echilibru.....e greu rau iar cu sotul meu nu pot comunica deloc doar ma raneste prin ceea ce i-mi spune
kudika075028
Postat pe 26 Iulie 2010 08:44
De la: kudika075028, la data 2010-07-26 08:44:35buna ziua
trec acum printr-o perioada groaznica.am 35 de ani un bietel de 10 si un sot care am descoperit ca are pe altcineva.cand i-am adus la cunostinta ca stiu m-a anuntat rece ca trebuie sa divortam ca ce simte acum pt aceasta femeie nu a mai simtit pt nimeni.si ea casatorita si cu un copil la randul ei.au de gand sa se desparta amundoi si sa fie impreuna.am sufletul impietrit de durere si de neputinta.am fost pusa in fata unui fapt implinit fara sa pot face ceva.baietelul meu i-si divinizeaza tatal si simte ca ceva nu este in regula si ma pune sa-i promit ca va avea tot timpul tatic...ce sa fac sunt disperata?
as vrea sa intalnesc pe cineva care este in situatia mea si cu care sa pot discuta ...nu stiu cum sa-mi gasesc un echilibru.....e greu rau iar cu sotul meu nu pot comunica deloc doar ma raneste prin ceea ce i-mi spune

tre sa fii tare si eu sunt in situatia te (poate nu chiar ) dar in orice caz decat durere si suferinta mai bn singur in lumea mea
lzak7260
Postat pe 26 Iulie 2010 12:12
"Exista viata si dupa un divort?"
O intrebare la fel de tampita ca tipa care a deschis topicul!
Barbie30
Postat pe 26 Iulie 2010 14:37
De la: lzak7260, la data 2010-07-26 12:12:17
De la: kudika075028, la data 2010-07-26 08:44:35buna ziua
trec acum printr-o perioada groaznica.am 35 de ani un bietel de 10 si un sot care am descoperit ca are pe altcineva.cand i-am adus la cunostinta ca stiu m-a anuntat rece ca trebuie sa divortam ca ce simte acum pt aceasta femeie nu a mai simtit pt nimeni.si ea casatorita si cu un copil la randul ei.au de gand sa se desparta amundoi si sa fie impreuna.am sufletul impietrit de durere si de neputinta.am fost pusa in fata unui fapt implinit fara sa pot face ceva.baietelul meu i-si divinizeaza tatal si simte ca ceva nu este in regula si ma pune sa-i promit ca va avea tot timpul tatic...ce sa fac sunt disperata?
as vrea sa intalnesc pe cineva care este in situatia mea si cu care sa pot discuta ...nu stiu cum sa-mi gasesc un echilibru.....e greu rau iar cu sotul meu nu pot comunica deloc doar ma raneste prin ceea ce i-mi spune

tre sa fii tare si eu sunt in situatia te (poate nu chiar ) dar in orice caz decat durere si suferinta mai bn singur in lumea mea

da stiu ca trebuie sa fiu tare dar nu pot momentam..sunt coplesita...mi-ar face placere daca mi-ai impartasi si povestea ta.
kudika075028
Postat pe 3 August 2010 09:31
De la: kudika007815, la data 2009-04-12 15:06:10nu stiu daca se va plictisi sau nu, cert este ca la momentul asta e foarte indragostit. dar nici nu mai conteaza asta, mi-a facut foarte mult rau si nu voi putea trece niciodata peste asta. m-a mintit un an de zile privindu-ma in ochi, si asta cred ca e cel mai urat lucru. M-A LASAT SA CRED CA LUCRURILE SUNT OK, M-A LASAT SA VISEZ, SA-MI FAC PLANURI, SPERANTE......SI MI LE-A UCIS PE TOATE.nu am sa-i iert niciodata nimic. si nici pe el nu am sa-l iert vreodata.pentru toata suferinta mea din tot timpul asta, nu am sa-l iert. voi merge mai departe, inca nu stiu cum, astept sa ma limpezesc la cap.intr-adevar, cel care a pierdut e el.


gandeste te ca o sa i treaca de ea indiferent cat e de indragostit acum....o s o transforme in femeia de care a vrut sa scape , la inceput totu i frumos cand nu cunosti bine persoana respectiva, dar in timp apar dezamagirile, gandeste te ca decat mai tarziu mai bine acum...nu stiu e foarte complicata treaba cu relatiile astea , cred ca la un moment dat unul se suceste la 180°si pur si simplu n ai ce face , nu poti sa fi sigura pe nimik ptr ca oricand ti se pot schimba nevoile si sa te trezesti ca vrei sa traiesti cum vrei ,cu cine vrei ...e aiurea dar....asta i viata , se pare ca toate au un scop chiar daca nu l vedem in momentele alea.....iti dau un exemplu , un barbat si a parasit sotia , dupa aproape 25 de ani de casnicie , ptr o panarama ,da ai auzit bine , cu asta se ocupa , facea sex pe bani, si panarama din aia ieftina ....sotia tocmai ce aflase ca i bolnava de cancer la san....dar nu a contat ptr el a lasat o pe patul de moarte si s a dus cu fufa lui , a fost o perioada nu grea , oribila ptr sotie , facea chimioterapie si nu avea cine sa se ocupe de ea , plus ca trebuia sa munceasca , acum isi tine boala n frau , a schimbat o incercarea asta ...eu sunt de parere ca toate se intorc intr un fel sau altul , inzecit chiar , si cand o sa le fie lumea mai draga o sa i loveasca Dumnezeu in crestetul capului de nu se vor mai ridica ....bucura te ca esti sanatoasa tu si copilul tau , atat conteaza...si eu trec printr o desp de 5 ani ....dar la ce citesc pe aici ...ma gandesc ca la mine i parfum.....Dumnezeu sa fie cu voi!!!
dodo26
Postat pe 8 August 2010 17:30
Buna.
Normal ca exista viata dupa divort. Am un caz in familie tare trist dar care pana la urma s-a transformat intr o0 poveste frumoasa. A divortat cu un copil de 7 ani a ramas si...s a recasatorit si a 2 a oare si e bine emrsi.Daca persoana de lanaga nu mai merita efortul si uita de datoriile pe care le are fata de familie..nu mai merita efortul .Capul sus si roaga-te..totul e spre binele vostru.
Numai bine
love_strike
Postat pe 9 August 2010 16:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu ce sa fac 5 De la: cutzu_schiop 17 Ianuarie 2010 12:05
o poveste frumoasa dar cu final trist... 21 De la: ioanam859 29 Iunie 2010 16:19
ce sa fac? 6 De la: kudika_7499 20 Mai 2012 21:38
ce parere aveti? 4 De la: kudika_12474 20 Iulie 2012 12:11
morr!!:((((((((((((((( 98 De la: baiat_anonim 25 Noiembrie 2009 20:19