Setari Cookie-uri

Exista viata si dupa un divort?

inscrie te pe Noi2. Eu am cunoscut acolo pe cineva
aisuca
Postat pe 14 August 2008 16:54
Exista viata si dupa divort. Decat intr-o casatorie care nu duce nicaieri si decat sa fii legat social si asa zis spiritual mai bine singur(a).

Important este sa realizezi ca nu trebuie sa fii dependent de o alta persoana. Trebuie sa fii fericit si multumit cu tine insuti iar daca ai copii sa le dai toata iubirea de care au nevoie.

Iar, daca esti in situatia ca vei putea pierde totul ma refer si financiar, daca ai un servici vei reusi sa reconstruiesti totul prin fortele tale.

Sexul fara dragoste nu este nimic si nu trebuie sa te temi ca viata ta s-a terminat.

Trebuie sa fii multumit ca vei incepe o alta viata noua care nu va fii legata de cei sau cele care ti-au produs suferinte sau care te-au ranit.

Si daca ai iubit persoana respectiva cu care erai inainte fii fericit cu ce ai si fa-ti o revizuire a sentimentelor si a caracterului si a atitudinilir, gesturilor si a modului de gandire.

Inscrie-te la o sala de sport si lucreaza la aparate zilnic pana uiti de gandurile care vor sa te distraga de la ceea ce iti propuni sa realizezi in viitor.

Daca te vei crampona de ceea ce ai suferit sau de esecurile sentimentale din trecut nu vei ajunge nicaieri.

Nu esti singurul(a) in situatia aceasta.

Bine ca esti sanatos si fizic si psihic.

Gandeste-te mai bine ce ai putea transforma in viata ta si incepe cu corpul fizic, apoi ai grija la gandurile pe care le intretii si fa tot ce te-ar putea face fericit(a).

Asculta muzica care iti place, cumpara-ti haine noi, mergi la coafor, manichiura, pedichiura, cosmetica, cinema, teatru, opera, muzeu sau oriunde unde atmosfera de acolo et-ar putea face fericit.

Cumpara-ti cartea care iti place si pe care o poti vizualiza ca pe un film in timp ce o citesti si care te va bucura intr-un anumit fel.

Nu alege si nu te gandi la drame si nu vorbi cu toti prietenii despre ceea ce ai patimit tu. Asa vei continua sa iti intretii suferinta si nu te vei putea elibera de ea.

Scrie adevarul pe care tu il simti si cere-ti iertare de cei pe care i-ai ranit sau facut sa sufere.

Fa-ti un plan de actiune pentru viitor cu puncte principale pe care trebuie sa le realizezi si fi la zi cu toate facturile.

Acum trecutul lasa-l in spate si gandeste-te ca traiesti, esti tanar, ai viata in fata si ca esti persoana cea mai importanta din acest univers.

De ce scriu aceste randuri: sunt inafara tarii, destul de departe, printre straini aici si fara rude, cu un copil mic de 4 ani care a trecut printr-o experienta foarte dramatica, am fost nevoita sa parasesc imediat casa in care stateam cu tatal copilului din cauza a ceea ce s-a intamplat cu copilul meu si care a fost cauzat de el, acum stau la un camin de femei pe o adresa secreta, am inca servici dar nu contract permament, politia de aici mi-a zis ca in genere, conform legii acestui stat, copiii pana in 4 ani nu pot fii audiati in tribunal, si dupa 4 ani pt ca nu are nivelul limbii acestui stat conform cu varsta sa, nu pot face nici o investigatie si daca fac plangere, ei nu il pot lega pe tatal copilului.

Nu stiu eu prin ce a-ti trecut voi acolo dar, calvarul si iadul in care m-am aflat eu in toti acesti ani, este de nedescris.

Desi am 2 pasapoarte si eu si copilul meu, pana acum nu am putut face nimic impotriva acestui monstru.

Va ve-ti intreba de ce nu am plecat mai demult.

Pai cu ce? Ca nu aveam, nici macar EUR 35 ca sa ajung la ambasada romana din acest stat .

In trecut nu ma lasa nici macar sa am serviciul meu ca sa stea el pe ajutor socila si sa bea si sa consume droguri si sa se duca cu toate ospataresele.

Si ajutorul social ii intra pe contul lui lunar ca nu puteam nici asigurarea medicala sa mi-o platesc.

Povestea este foarte trista si are multe lucruri dureroase.

Aici nu este ca in Suedia, unde te poti duce dupa 3 ani de stat impreuna cu un barbat pe aceeasi adresa la Serviciul de Ajutor Social si iti da locuinta sociala in 24 de ore pt tine si copilul tau, cu contract permanent de inchiriere.

Desi, va spun toate acestea, eu gandesc si continui sa gandesc pozitiv pentru mine si pentru copilul meu.

Si prin gandire si actiune pozitiva stiu sigur ca va veni si soarele pe strada mea si ca totul va fii bine.

Ce este important acum este ca dupa tot acest trecut am invatat o
singura lectie: in viata nu trebuie sa te bazezi pe nimeni si pe nici o relatie, sa fii in stare oricand sa o iei de la capat ca si cum va incepe o viata noua si luminoasa, plina de dragoste si noroc si fericire si realizari minunate.

Va doresc tuturor celor care a-ti divortat sau care sunte-ti in curs sa divortati, succes si sa auzim numai de bine.

GANDESTE POZITIV SI AI INCREDERE IN TINE SI IN VISELE TALE!!!

SUNTEM AICI SA NE REALIZAM VISELE SI NU SA SUFERIM!!!


Postat pe 15 August 2008 12:29
phoenix...iti meriti numele...
aisuca
Postat pe 18 August 2008 09:19
Dupa divort m-am simitit libera si FERICITA, eram separati de 6 ani, nu numai ca nu-l mai iubeam dar incepusem sa-l urasc! Credeti-ma, singura solutie cand se ajunge in situatia asta este divortul. Ce rost are sa te cramponezi de cineva daca acea persoana nu te mai iubeste, nu te mai doreste? Divortul meu s-a terminat la prima infatisare, fostul si-a dat acordul si am plecat fiecare pe drumul lui. Asa sfatuiesc pe toata lumea, daca nu mai e nimic de facut atunci NU VA CRAMPONATI, si NU VA SINUCIDETI, asa cum a facut cineva dupa ce l-a plimbat 2 ani de zile prin tribunal cu divortul, a preferat sa moara decat sa-l lase sa fie fericit cu alta femeie. Luati aminte, avem numai o viata, si asa destul de scurta.... FITI FERICITI!
ama21_1968
Postat pe 24 August 2008 09:09
buna, viata isi vede de treaba ei indiferent de pierdere sau castig... eu am inceput sa pierd de la 11 ani, si stiu cum este...
si eu sunt mama singura de adolescent si pot afirma cu siguranta ca oricat de mult am suferi noi, suferinta lor (aratata sa nu) fata de a noastra este imensa. ai mare grija si intelegere fata de mica printesa si nu pregeta sa ceri ajutorul acolo unde crezi ca situatia te depaseste. sunt acum in toate scolile psihologi, si ai putea sa ai o discutie discreta cu acea persoana, care la randul ei ar putea sa vorbi asa... fara un motiv anume cu fetita ta. chiar daca este cuminte si pare ca nu este afectata, in sufletelul ei este mare furtuna....
ai grija de voi, si nu uita ca uneori cand te astepti mai putin si de unde nu te gandesti apare soarele!!!
arsenita
Postat pe 6 Octombrie 2008 12:44
eu am divortat si mi a fost foarte greu dupa aceea.da exista viata si dupa divort.o sa apara o femeie extrordinara care va va oferi iubire si va sterge amintirea fostei sotii.ca femeia sa apara trebuie sa o cautati in primul rand si sa fiti sincer.e bine sa va puneti in cap faptul ca s a terminat si e ireversibil.cata vreme esti in viata exista sigur sansa sa fii fericit chiar si dupa o casatorie de 14 ani.mult succes.va tin pumnii,.
elisa_me
Postat pe 29 Noiembrie 2008 20:37
Sa traiesti si sa infloresti nenea ca vad ca te -ai ofilit dupa acel divort . ( si eu am fost la fel ) de ofilit dupa divort si ce daca ? .Da exista viata dupa divort , ai experienta nu esti nici primul nici ultimul care divorteaza . Ai copil mare , ai grije de ea , si frate iubirea asta capata mai multe forme , depinde de ce vrem noi , exista 10000 de feluri de a iubi , si nu ti fie frica si nici griji ca nu ai sa ti gasesti pe cineva cu care sa ti imparti viata . Dumnezeu o sa ti dea in momentul in care ai sa stii ce vrei cu adevarat ! Frate capul sus sufletul deschis , gindeste bine si dute inainte .

P.S. un sfat prietensc legat de dragostea asta de pe noi 2 sau "noi3 " LOL , hi 5 , sau alte elmazuri din astea matrimoniale nu prea tine , sunt rare persoanele ( din propria experienta iti zic ) care sunt serioase pe acolo . fete dornice de nopti distractive si aventuri ca si barbati de altfel sunt mai bine de 50 % de acolo . o fosta prietena avea acolo vreo 5 conturi pe acolo , dar ma iubea sa fiu al naibii daca nu mai mult decit mama . asa ca beleste ochii dragule

Postat pe 14 Decembrie 2008 14:20
Clar da!! Eu am o relatie de 2 ani cu un barbat divortat si tata a unui baietel de 4 anisori. Nimic din toate astea si trecutul lui nu ma impiedica sa-l iubesc extrem de mult.Treci mai departe..nu a fost sa fie
ralu2323
Postat pe 16 Decembrie 2008 04:13
Din experienta personala iti garantez ca viata dupa divort a fost mult mai linistita si faina decit cea de dinainte.
micabis
Postat pe 24 Decembrie 2008 18:20
De la: hghtdy, la data 2008-02-09 14:38:54''jale'' mare pe diverse site-uri ... cred ca am sa ma retrag de peste tot ... :(


Desi e cam tardiv raspunsul meu am sa graiesc astfel: Ai capitulat fiindca ai dat pieptul cu balciul desertaciunilor ...si te-ai speriat. Vax! Intra fratioare pana in gat pe 70 de site-uri....cauta...vorbeste...investeste timp...apoi alege cu intelepciune. S-ar putea sa o iei in barba de la 2-3 aventuriere...dar ai sa reusesti in cele din urma. De ce ar fi pe net altfel decat in lumea reala? Macar aici, daca ii desfaci mintea cu eficacitate...faci o aventuriera sa-si dea in petrec dupa 2 saptamani de chat...altfel ai avea o incercare cu ea care te-ar dezamagi. Dupa 3 tentative soldate cu esec, te-ai opri fiind dezamagit. Macar conversatiile de pe net te otelesc si iti deschid mintea si noi perspective. Pe strada si in viata reala, ai putea sa spui care e bolnav, care sanatos....care e cinstit, care e mincinos? Ai lua teapa la fel de usor. E chiar mai facil aici si faci economie la suflet si bani!
Curaj...continua! Va veni si cineva potrivit ptr tine.
cristinarudi
Postat pe 25 Ianuarie 2009 04:23
cu siguranta ca da!stiu ce spun pt ca tocmai am trecut printr-unul si uite ca inca n-am murit.si crede-ma pe cuvant ca l-am iubit din tot sufletul si inca mai tin la el dar un om care nu respecta nu merita respect.trebuie sa ai alaturi familia in primul rand si cat mai multi prieteni sinceri,si trebuie sa nu o/il mai vezi.pt mine a fost mai simplu pt ca m-am maritat in alt oras decat cel natal iar cand m-am despartit m-am intors in orasul natal,altfel nu stiu ce m-as fi facut.Nimeni nu zice ca e usor,de fapt e chiar f greu,crezi ca viata ta a fost distrusa sau ca a luat sfarsit asa am simtit si eu dar de asemenea trebuie sa fii si optimist pt ca viata nu se termina cand vrem noi ci cand vrea Dumnezeu.Nu dispera, poate ca e mai bine ca s-a intamplat asa...Poate nu te merita...Pe lumea asta, siguranta, toti avem un rost...eu iti doresc multa bafta si sa treci cu bine peste aceasta incercare si nu uita ca Dumnezeu ii incearca pe cei pe care-i iubeste cel mai mult
daita_25
Postat pe 11 Februarie 2009 18:11
Depinde..........la mn dupa divort a urmat adevrata mea dragoste,unica cred..........dupa care o mare,mare deceptie.Si acm sunt din nou singura.Depinde de soarta,de noroc............de fff multe chestii care pe mn personal ma depasesc.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 7 Aprilie 2009 11:09
eu ma despart acum de cel pe care-l credeam marea mea dragoste. am fost impreuna timp de 11 ani, anul asta am fi facut 7 de casatorie. A venit intr-o zi si mi-a spus ca e nefericit si ca nu ma mai iubeste, ba mai mult, are o relatie de un an. Luna asta trebuia sa ne mutam impreuna in casa noastra la care am visat atatia ani si la care tocmai dadusem avansul. S-a schimbat foarte mult in ultima vreme, nu-l mai recunosc in nimic pe omul cu care m-am casatorit.Asta a facut ca lucrurile sa fie mai simple pentru mine, divortez de un om cu care nu am fost niciodata casatorita.Am avut noroc de prieteni buni, care au fost alaturi de mine.
kudika007815
Postat pe 7 Aprilie 2009 19:28
nu stiu daca sunt in masura sa imi dau cu parerea!exista viatza dupa divortz!depinde cum ti-o faci !consolarea imediata nu este neaparat o solutie!iar ,in ceea ce priveste ce site de matrimoniale ar fi cel mai potrivit.....,iti spun doar atat:vei avea parte mai mult de dezamagiri!si ,inca ceva!aceste site-uri dau un fel de dependentza.vei ajunge sa fii mult mai descurajat si descumpanit de ceea ce reprezinta pt tine idealul feminin!nu incerc sa generalizez,insa.....incearca sa cunosti o femeie ,orinude:pe strada,la cumparaturi,seara ,plimbandu-te pe o alee in parc!deveniti ,intai prieteni si apoi iubiti! daca nu am fost in asentimentul tau, ma retrag usor si promit ca nu mai deranjez!mult succes!:)
floare_decolt33
Postat pe 7 Aprilie 2009 22:51
De la: hghtdy, la data 2008-02-06 00:11:59Ne fiind prea bogat in viata si lipsit de talent in lumea asta muritoare, am incercat sa ma realizez intr-o dragoste absoluta, ... m-am inselat. ... ... Dupa o casatorie de 15 ani (cu bune si rele) m-am trezit intr-o zi singur, totul a disparut intr-o secunda. Inca nu-mi vine sa cred,nu realizez, ma uit pe geam, ma gandesc ca va aparea (dar nu apare), aud usa deschizanduse si zic ca e ea (dar nu e ea) ... Totul este ireversibil (sunt singur si trist). ... Imi vine sa plang dar ma feresc sa nu ma vada copilul (am o printesa de 14 ani, care a ramas cu mine), ma tin cat de tare pot in fata tuturor. Ma consolez cu ideea ca nu ''ea'' a fost jumatatea mea reala. Iar jumatatea mea adevarata inca nu am gasito, dar ma va gasi ea si intr-o zi ma va trage de maneca si-mi va zambi, atunci sunt sigur ca soarele va lumina si pentru mine. Exista viata si dupa un divort, sau exista numai umbra si tristete?

Ai grija de fetita ta care acum e la o varsta critica...si eu am fost crescuta de tatal meu de la varsta de 8 ani si stiu ca nu i-a fost usor...Acum ea are nevoie de multa intelegere si sustinere din partea ta...Mai tarziu o sa te aprecieze pentru tot ce faci pentru dansa...Nu cauta doar o femeie...cauta in special o mama sau o buna prietena pentru copilul tau...Cauta acea persoana care sa-ti iubeasca copilul ca si cum ar fi al lui dar vezi ca in cautarile tale sa nu uiti de cel mai important lucru din lume....copilul tau care sufera mult mai mult decat iti dai tu seama....Ai mare grija ce faci....
camelusha83
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:47
De la: kudika007815, la data 2009-04-07 19:28:31eu ma despart acum de cel pe care-l credeam marea mea dragoste. am fost impreuna timp de 11 ani, anul asta am fi facut 7 de casatorie. A venit intr-o zi si mi-a spus ca e nefericit si ca nu ma mai iubeste, ba mai mult, are o relatie de un an. Luna asta trebuia sa ne mutam impreuna in casa noastra la care am visat atatia ani si la care tocmai dadusem avansul. S-a schimbat foarte mult in ultima vreme, nu-l mai recunosc in nimic pe omul cu care m-am casatorit.Asta a facut ca lucrurile sa fie mai simple pentru mine, divortez de un om cu care nu am fost niciodata casatorita.Am avut noroc de prieteni buni, care au fost alaturi de mine.



no comment...nu mai am cuvinte... ...m-a intristat povestea ta...nu stiu ce-i poate face pe unii sa se schimbe asa de brusc...viata e asa de imprevizibila...Esti puternica si poti sa mergi mai departe!!!
camelusha83
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:55
multumesc de incurajari, carmelusha.a fost cumplit, inca este mai ales ca am fost luata total pe nepregatite, eu stiam , credeam ca lucrurile merg bine intre noi iar casa aia, pentru care am facut atatea sacrificii, era pentru mine inceputul unei noi vieti.Mai rau este ca o cunosc pe femeia asta pentru care m-a parasit, am fost colege de job si sunt tare dezamagita de alegerea lui, nu numai eu ci toti prietenii nostri. acum incerc sa ma ridic si sa merg mai departe pentru ca sunt undeva, jos de tot cu moralul, mai ales pentru ca el a facut comparatii ........cat de buna e ea si cat de rea sunt eu......cinic!
kudika007815
Postat pe 10 Aprilie 2009 15:09
De la: kudika007815, la data 2009-04-10 15:09:28multumesc de incurajari, carmelusha.a fost cumplit, inca este mai ales ca am fost luata total pe nepregatite, eu stiam , credeam ca lucrurile merg bine intre noi iar casa aia, pentru care am facut atatea sacrificii, era pentru mine inceputul unei noi vieti.Mai rau este ca o cunosc pe femeia asta pentru care m-a parasit, am fost colege de job si sunt tare dezamagita de alegerea lui, nu numai eu ci toti prietenii nostri. acum incerc sa ma ridic si sa merg mai departe pentru ca sunt undeva, jos de tot cu moralul, mai ales pentru ca el a facut comparatii ........cat de buna e ea si cat de rea sunt eu......cinic!


Singurul care are de pierdut din toata povestea asta e el...El o sa se plictiseasca de femeia respectiva destul de repede...(acum i se pare interesanta...ptr ca e noua si nu o cunoaste)iar apoi o sa se intoarca la tine cu coada intre picioare...Sa nu-l ierti niciodata...fa-ti viata fara el.Acum e mai greu dar cu timpul o sa vezi ca ai sa intalnesti pe cineva care o sa-ti fie alaturi...Ca sa-ti mai ridici moralul poti merge la salon de masaj,coafor,fa sport...cumpara-ti hainute noi si frumoase...incearca sa eviti lucrurile care iti amintesc de el...Iesi foarte mult in oras si evita sa stai singura in casa...E oribil ceea ce face el acum...dar stai fara grija ca Dumnezeu vede si le da la fiecare dupa inima pe care o au...
camelusha83
Postat pe 10 Aprilie 2009 16:01
nu stiu daca se va plictisi sau nu, cert este ca la momentul asta e foarte indragostit. dar nici nu mai conteaza asta, mi-a facut foarte mult rau si nu voi putea trece niciodata peste asta. m-a mintit un an de zile privindu-ma in ochi, si asta cred ca e cel mai urat lucru. M-A LASAT SA CRED CA LUCRURILE SUNT OK, M-A LASAT SA VISEZ, SA-MI FAC PLANURI, SPERANTE......SI MI LE-A UCIS PE TOATE.nu am sa-i iert niciodata nimic. si nici pe el nu am sa-l iert vreodata.pentru toata suferinta mea din tot timpul asta, nu am sa-l iert. voi merge mai departe, inca nu stiu cum, astept sa ma limpezesc la cap.intr-adevar, cel care a pierdut e el.
kudika007815
Postat pe 12 Aprilie 2009 15:06
De la: iulia_little, la data 2008-02-06 13:42:18ma bucur foarte tare pentru tine, florin ca gandesti pozitiv si nu vrei sa te dai batut! si da, si mie mi-a fost mai bine cand am vorbit cu persoane necunoscute dupa divort, ca multi dintre asa-zisi 'prieteni' m-au lasat balta cand aveam mai mare nevoie de ei! dar nu-i bai, in felul asta am reusit sa separ, in modul cel mai clar, prietenii de neprieteni, for ever. ma bucur ca te-ai apucat sa-ti cauti jumatatea si sper sa o si gasesti, cat de repede! sa fii iubit!!!

ai mare dreptate,la mine efectele divortului nu au apucat sa se raceasca,dar referitor la cei apropiati,acest divort a fost ca o sita si te rog sa ma crezi,nimeni nu a trecut prin ea,dar merg mai departe pe premiza ca CINE NU TE VREA,NU TE MERITA,lucru care il recomand si initiatorului de subiect.In cazul asta,chiar simt ca incep o viata noua,cu prieteni si cunoscuti noi,totul nou de la inceput,curat si pur,asa voi incerca sa pastrez tot ce de acum incolo voi cladi.

Postat pe 22 Aprilie 2009 10:15
mereu e loc pentru un nou inceput :)
priest
Postat pe 22 Aprilie 2009 10:22
De la: priest, la data 2009-04-22 10:22:46mereu e loc pentru un nou inceput :)


vai mai priestule,da ce de treaba esti tu....
hai incoa
matracucu
Postat pe 22 Aprilie 2009 10:23
De la: just_laura, la data 2009-04-22 10:23:49
De la: priest, la data 2009-04-22 10:22:46mereu e loc pentru un nou inceput :)


vai mai priestule,da ce de treaba esti tu....
hai incoa
priest
Postat pe 22 Aprilie 2009 10:26
Buna. Si eu am divortat dupa 10 ani de casatorie. Si eu mi-am pus aceeasi intrebare, dar sincer eu inca nu am gasit nici un raspuns. Divortul l-am terminat anul trecut dar singurul care m-a ajutat sa-mi revin a fost baietelul meu de 9 ani. Mi- afost greu si am suferit mult chiar daca a fost decizia mea, dar acum sunt bine, dar tot nu stiu daca as putea s-o iau de la capat. Cu site-urile astea de matrimoniale este o prostie. Trebuie sa fi pus pe glume sa intri pe asa ceva, daca vrei ceva serios lasa-te pagubas. Marea majoritate sunt oameni de proasta calitate sau nu am avut eu suficienta rabadare ca sa vad ca mai exista i altceva. Mult succes.
green_eyes41
Postat pe 27 Aprilie 2009 16:48
buna!stiu km te simti,si eu am trekt printr-un divort,dar asta e!Ce sa spun,spera,asa e viata!Si eu am ramas k o fetita de 4ani si juma,dar incerc sa fac fata.Nu vreau sa gindesti negativ,insa din ceea ce am experimentat eu este k am impresia k toti barbatii st la fel,asa zic si unii barbati despre femei.E greu cind esti dezamagit,insa nu dispera,ai un copil de creskt si cred k D-zeu iti va da ceea ce ai u si fata nevoie!Succes!
glorya20onna
Postat pe 27 Aprilie 2009 16:48
Si eu am fost pe noi2.Am vorbit cu multi barbati.Unii casatoriti,cautau doar distractie,altii vroiau sa se destainuie,altii frustrati cautau sex.Celot din urma le dadeam ignore din start,asta nu intra in planurile mele.Cu cineva m-am intalnit,la cineva am fost in vizita.Dar nu gaseam pe cineva care sa-mi placa cu adevarat.Asa am stat cam vreo doi ani.Intr-o zi a reaparut pe chat cineva cu care vorbisem mai inainte pe chat,apoi pe messenger.Pana cand,voalat a ajuns si el la sex si-i dadusem ignore si lui.Cum va spuneam,a reaparut pe chat.I-am tinut minte nick-ul si n-am vrut sa vorbesc cu el,dar a insistat.Mi-a spus ca a vorbit cu mai multe femei,pe diferite teme,si...mai direct,mai indirect a vorbit cu toate despre sex.Si niciuna nu s-a sfiit sa vorbeasca pe aceasta tema.Pana la urma s-a cam plictisit de toate si a revenit la mine.L-am reintrodus in lista de prieteni pe messenger si am continuat sa vorbim pe tot felul de teme.Ca sa vezi,sunt atatea teme de discutie,ca si in viata reala.Ca sa nu va plictisesc....de un an si un pic sunt sotia lui.Iar azi tastez aceste randuri de la aceiasi tastatura de la care vorbise si el cu atatea femei.Sfatul meu este sa cauti,daca inca n-ai gasit.Acest site iti ofera atatea oportunitati.....Doar sa vrei.
valyusha
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:09
De la: hghtdy, la data 2008-02-06 00:11:59Ne fiind prea bogat in viata si lipsit de talent in lumea asta muritoare, am incercat sa ma realizez intr-o dragoste absoluta, ... m-am inselat. ... ... Dupa o casatorie de 15 ani (cu bune si rele) m-am trezit intr-o zi singur, totul a disparut intr-o secunda. Inca nu-mi vine sa cred,nu realizez, ma uit pe geam, ma gandesc ca va aparea (dar nu apare), aud usa deschizanduse si zic ca e ea (dar nu e ea) ... Totul este ireversibil (sunt singur si trist). ... Imi vine sa plang dar ma feresc sa nu ma vada copilul (am o printesa de 14 ani, care a ramas cu mine), ma tin cat de tare pot in fata tuturor. Ma consolez cu ideea ca nu ''ea'' a fost jumatatea mea reala. Iar jumatatea mea adevarata inca nu am gasito, dar ma va gasi ea si intr-o zi ma va trage de maneca si-mi va zambi, atunci sunt sigur ca soarele va lumina si pentru mine. Exista viata si dupa un divort, sau exista numai umbra si tristete?


ma intristeaza povestea ta...e nasol ...o sa treci peste toate problemele,gandeste-te mereu la fetita ta,un inger langa tine,deci nu esti singur...e foarte trist, cred ca ti-e greu,despartirile iti lasa mereu un gust amar,dar cum au spus si doamnele mai sus,cu totii putem trece peste,dureaza dar va fi bine....
un lucru mare...o mama nu-si lasa copilul decat daca nu are suflet,la ce te astepti daca ea si-a parasit fetita,sa mai intrebam de iubire?nu stiu asa vad eu situatia,sper sa nu gresesc....
multa bafta...
gabby_j
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:31
Haloo sunt simona din sibiu si vreau sa iti zic ca si eu am fost maritata cu un barbat 15 ani cu care am invatat si bune si rele, dar sa sfarsit din pacate.
am tinut ff mult la el dar na fost ptr mine,nu avem copii ca nui a vrut ma simt si eu singura fff singura si nedreptatita ca a vrut o schimbare, si iam dat voi sa faca schimbarea.
bucurate mult ca ai pe fetita ta si nu esti singur, ai ptr ce sa luptii in lumea asta ff rea,dar tine capul sus. as vrea sa te cunosc mai bine dar nu stiu unde pot intra sa iti scriu un mesaj privat.
kudika006275
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:21
De la: kudika006275, la data 2009-04-27 19:21:14 Haloo sunt simona din sibiu si vreau sa iti zic ca si eu am fost maritata cu un barbat 15 ani cu care am invatat si bune si rele, dar sa sfarsit din pacate.
am tinut ff mult la el dar na fost ptr mine,nu avem copii ca nui a vrut ma simt si eu singura fff singura si nedreptatita ca a vrut o schimbare, si iam dat voi sa faca schimbarea.
bucurate mult ca ai pe fetita ta si nu esti singur, ai ptr ce sa luptii in lumea asta ff rea,dar tine capul sus. as vrea sa te cunosc mai bine dar nu stiu unde pot intra sa iti scriu un mesaj privat.
haloooooo 2222 yo sunttttt hectorrrr din bucurestiiiiii
thadoog
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:25
Draga Florin si eu am fost in situatia ta.Am avut o casnicie care a durat 16 ani ,cu bune cu rele dar in principiu buna pina cind am descoperit ca sotul ma insela cu o femeie mai mare ca el cu 2 ani, casatorita cu trei copii.am incercat sa/i deschidem ochii pentru ca am doua fete marisoare(17 si 13 ani)dar nu am avut cu cine sa ma inteleg. Pina la urma am ajuns la divort.A trecut un an de cind s/a pronuntat divortul, inca este greu dar sa stii ca o sa mai treaca durerea in timp.Tu trebuie sa te gindesti la tine si la fetita ta. Si daca imi permiti sa iti dau un sfat;cauta pe cineva ca sa nu fii singur dar analizeaza bine si nu te grabi, ca doar stii vorba aia "cine se frige cu ciorba sufla si in iaurt"Si inca ceva nu sta inchis in tine , fa/ti prieteni , iesi si te distreaza ca sa mai uiti de probleme atunci cind te coplesesc.Eu iti doresc din suflet sa treci peste asta(pentru ca stiu cit e de greu) si sa fii fericit. KORY
kory
Postat pe 6 Mai 2009 17:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartire dupa avort ? so 8 De la: kudika_595 1 Iunie 2016 21:17
ajutati`ma cu sfaturi va rog mult! 8 De la: mara211978 12 Aprilie 2010 18:42
Habar n-am!!!! 36 De la: cristiana_cris 28 Octombrie 2009 15:12
ma cert cu el pt una de 21 de ani? 80 De la: De_Nereprosat 19 Septembrie 2009 02:34
Sufar si nu pot sa stau fara ea.... 91 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 1 August 2010 00:42