Setari Cookie-uri

ce inseamna sa iubesti?!!?

in cazul asta imi schimb pseudonimul in Pinochio :D, daca stau acum sa ma gandesc iubesc libertatea, cred ca daia imi este asa greu "sa cuibaresc".
smecta
Postat pe 24 Februarie 2008 20:23
Chestia cu:spune pe cine iubesti era un joc de un fel "hai sa vedem daca te prinzi(su nu bei lapte dimineta?)"Deci trebuia sa zici si tu :spune pe cine iubesti.Acu' te-ai prins?Joaca-l cand esti la munte cu pretenii.E distractiv;toti se fastacesc ,fetele mai ales.dar si baietii.Eu am pus pre multi in dificultate cu ...chestia asta.
Si... bine faci bine gasesti.Iubesti si tu ceva..si asta e FFFFFoarte bine.
OCTAIA
Postat pe 24 Februarie 2008 20:46
SI CHESTIA CU "CUIBARITUL "SUNA A CLOCITUL.PAI DEPINDE LA SPECIE TE REFERI .LA UNELE PASERELE MAI CLOCESTE SI MASCULUL.CE TE FACI ATUNCI? CUIBRESTI IN CONTINUARE?SA IUBESTI LIBERTATEA E NORMAL SI-MI PARE RAU DAR NA-RE NICIO LEGATURA CU ...CUIBARITUL.MA ENERVEAZA EXPRESIA ASTA.
OCTAIA
Postat pe 25 Februarie 2008 19:36
ii din engleza, mai degraba engleza americana, octaia, si la ei se foloseste ultrades, ca sa exprimi ideea de a te aseza la casa ta, a te stabiliza intr-o relatie! drept e ca la noi suna mai aiurea...

Postat pe 25 Februarie 2008 19:40
poftim ceva interesant...poate vei intelege ce doreste sa spuna,astfel vei intelege si ce este iubirea ---------------------------------->http://www.kudika.ro/articol/relatii/4551/Stiu-ce-este-iubirea/pagina-1.html

Postat pe 25 Februarie 2008 20:19
Fantastic ! nu stiam draga!
Asa-i zice?Chiar?
OCTAIA
Postat pe 25 Februarie 2008 23:12
Nu mai sariti atata pe saracul Smecta ! Eu personal , desi nu pot baga mana in foc , cred k in spatele cuvintelor astea inchegate la misto asa , cu mai multe sensuri , care spun multe si totusi nimic ale domnului Smecta se ascunde altceva...Poate vrea el sa para ca nu stie mai nimic d ale dragostei , sau sa spuna k iubeste libertatea si se multumeste cu mama si cu bunica...sunt aparente...am cunoscut oameni cu stilul lui...este doar o armura pe care o imbraca pt a nu se lasa descoperit...dar ai grija...k unele femei se pricep f bine la dezbracat Smecta...te fac sa te dezbraci de la pantaloni pana la caracter...asa k ....:))Te Pupiii...adevarat sau nu , cum le`ai zice tu , tot bine le zici!
Kittynelle
Postat pe 25 Februarie 2008 23:31
Unde sunt aceste femei?!!? ca vorba aceea: sa moara ce am pe casa, merg toata ziua dezbracat, daca se merita evident, ca daca nu fac "dreaq" "romantism" degeaba. O masca avem cu "tonti", dupa care sa ascundem cate ceva, sa ne ascundem de noi insine, de alti, de cei dragi sa nu-i ranim etc. Eu unul sunt foarte deschis atat la minte, cat si la pantalni, in schimb recunosc daca intervin la 1/2 sentimente serioase si puternice, ma introvertesc un pic, spiritul de conservare-bata-l vina. Iti multumesc frumos pentru ca mi-ai luat apararea stimabila "Puffilici" , ti-am mai zis, pana la urma imi fac tricou cu tine :P. O fata deosebita, stiu ma repet, dar asa e, vb aceea don't hate me cause I'm ...me :D . V-am pupat! Sa fiti iubite, adulate si apreciate la adevarata valoare.Voie buna!
smecta
Postat pe 26 Februarie 2008 00:05
smecta, dragutzule, cunosc eu una - ca-ntrebai unde-s femeile alea?-numa' buna, ca tot ziceai sa punem de-un matrimonial!! e chiar prietena mea cea mai buna...si-i cumva ca tine...'testoasa'...adica toate bune si frumoase pana vi se pare ca s-ar putea sa va-ndragostiti...si-atunci va retrageti in carapacea voastra si nu va mai scoate nici politia d-acolo...asa ca, daca ai'ganduri serioase'....o sa te faca fata, daca ii vei parea suficient de interesant, of course, sa-ti deschizi nu numa' pantalonii, dar si mintea, mai tare decat ii acu', si, mai ales, inima! ca, zau asa, voi, astia care va-nchideti in voi, pierdeti toata distractia! ca-i fain si superfain sa faci sex, dar ii de 1.000 de ori mai fain sa faci sex cu persoana pe care o iubesti si care te iubeste!

Postat pe 26 Februarie 2008 07:00
Smecta , buna ideea cu tricoul ...vorba aia "You know what would look good on You? ...Hmmmm... Me! " :))) k sa mai glumim un pic :P
Kittynelle
Postat pe 26 Februarie 2008 14:29
Te rog, nu te mai juca cu sentimentele mele, ca sunt si io Om si s-ar putea sa te cred :P :)))). Acum intrebarea de 100 de puncte daca io imi fac tricou cu tine, Tu Ti-ai face pantaloni cu mine?!?!? si daca da, unde mi-ai amplasa poza?!?! :))))))
smecta
Postat pe 26 Februarie 2008 18:14
pot sa raspund eu?:)

Postat pe 26 Februarie 2008 18:20
Draga Iulia, avand in vedere ca momentan sunt liber ca pasarea cerului, de ce nu?!? Sunt deschis la ideea de a cunoaste perosane noi. Daca mi-ai trimite si o poza cu ea, ar fii altceva, deoarece recunosc sunt si un pic superficial(tre sa aiba ceva, care sa-mi placa la ea), si avand in vedere ca nu am avut placerea de a cunoaste, nu ma risc la o intalnire pe NV. Oricum multumesc frumos pentru gandurile tale binevoitoare si calde. cu stima si respect
smecta
Postat pe 26 Februarie 2008 18:29
Subiectul era :ce inseamna sa iubesti.Da au ba?
Sunt mult mai tanar ca multi dintre voi ,dar ,zic eu ,despre asa ceva nu se scrie pe acest site de k.kI-mi cer scuze care nu fac parte din categoria asta>Pacat ca poti intreba ,si mai pacat sa si raspunzi la provocari.
Despre acest subiect au scris multi,dar stiau ei ce stiau.Singurul care i-mi pare cat de cat de luat in seama e"junele"smecta.Iar de "ingerul" acestui site OCTAIA,i-mi pare rau ca trebuie sa-ti zic:ce cauti tu aici,fata mea?Stiu ca nu ai 7ani(poate doar de acasa)Esti mult superioara gloatei.Te staduiesti sa stralucesti in noaptea din inima lor.E prea tarziu pentru ei.Aprinde-ti lumina pe alte taramuri.
Paul_N
Postat pe 26 Februarie 2008 19:15
I-ti multumesc Paul_N.Sti tu ce sti .Sa fi iubit .
Si ai dreptate:ce caut eu pritre ..ei?
Lumina o poti ascunde ,dar ea tot lumina ramane.
Va iubesc dragilor.
OCTAIA
Postat pe 26 Februarie 2008 19:55
am nimerit din greseala intr-o telenovela si n-am stiut? se trage pe-aici 'paul si virginia', ma rog, si octaia, reloaded, si pe mine nu m-a anuntat nimeni??? deci, copii, paul si octaia, eu zic sa va luati, draga, ca tare va potriviti!!! si daca nu va luati cu acte, macar luati-va o camera... la hotel... sau o banca...in parc...si iubiti-va si fericiti-va reciproc, nu ne mai chinuiti pe noi, cei din biata 'gloata'!!! dragutzule smecta, ma bucur nespus sa aflu ca esti liber ca pasarea cerului, ca si dragutza de prietena mea e chiar la fel. poza iti trimit, cand vrei, of course, numa' sa-mi dai o adresa de email/teflon ceva...si dragutza de diana, c-asa o cheama, vine-n capitala( ca na, noi suntem din 'provincie'), in vichendul asta, asa ca....pregateste-te...moral...fizic...cum vrei tu...ca nu se stie, o fi un semn!!!

Postat pe 26 Februarie 2008 20:47
Doamne...Mircea Radu ne mai trebuie. Iulia , daca vii si tu la capitala in weekend haideti fratilor sa ne intalnim cu totii sa sarbatorim Martisorul la Bamboo ...rezerv eu masa pe numele Kudika :)))...cine stie ce fantezii mai ies k o sa se lase si cu striptease dak se pastreaza traditia , k anul trecut :)))))) Sa facem blind date`uri ce naiba :P:P:P:))))
Kittynelle
Postat pe 26 Februarie 2008 21:12
puffiliciule, draga, ideea e atat de grozava, ca parc-as da curs...doar ca nu era vorba de mine, era vorba despre prietena mea, care vine in bucuresti, si pe care ma gandeam-ca tot am eu in planul de afaceri pe urmatorul cincinal si-o agentie matrimoniala, sa o 'cuplez', scuzati expresiunea, da' asta mi-a venit, cu dragutzul de smecta...ca daca el ii asa de dragut si liber ca pasarea cerului...ar fi pacat sa ramana tot asa...nu, nu, sa ramana tot asa de dragutz, dar sa aibe si el un sufletel, acolo, in afar' de mama si bunica lui, care sa-l iubeasca...asa cum il iubeste femeile pe margineanu...tare-tare!!!

Postat pe 26 Februarie 2008 21:16
Cele ca tine ,draga iulia little ,la noi se numesc...c....Pacat de tine !Eu nu am nimic cu cele ca tine,dar tie ti s-a pus pata pe mine ,sau asa esti tu ?Sincer chiar tu nu poti sa faci si alceva?
Am inteles ca faci pe codoasa ..dar ai grija de tine.Paul nu asculta sfatul celor ca dansa.
Ce-i ce se duc la ele ,ajung sa-si faca viata un iad.Dar ,ma repet draga iulia,eu as dori sa intelegi ca este inutil sa ma faci sa renunt.
OCTAIA
Postat pe 26 Februarie 2008 21:23
n-am nici o intentie, octaia, eu ziceam sa te ajut sa-yi gasesti fericirea, cu paul impreuna...si vad ca esti foarte insistenta si persistenta, ca o musca care bazaie, bazaie si nu se mai opreste, dar nu-nteleg ceva...de ce mi-ai trimis, fato, invitatie la prietenie? chiar asa vid e in capul tau?

Postat pe 26 Februarie 2008 21:25
Imi pare rau daca am aruncat cu aceste subiecte ale mele marul discordiei, nu ma simt afrodita si nici de altfel vreo zeitate.Va rog sa ma scuzati inca o data pentru "pietrele aruncate"(ca sa citez un clasic in viata :D). Va doresc un calduros PEACE. Iubiti-va, certati-va, simtiti-va bine. Voie buna!
smecta
Postat pe 26 Februarie 2008 21:58
smecta, de iubit eu (ma) iubesc cu iubitul...si mai iubesc si pe mama, si pe tata, si pe fratele meu, si-asa, toata familia...deh, famelie mare, dom'ne...si plus ca-i iubesc si pe cei din 'gasca' mea de prieteni...asa, no problem...eu chiar cred ca-i mai bine sa faci love dacat war...dar, din pacate, viata-i cruda si oamenii, unii din ei, frustrati rau...nashpa turizm, vorba 'catavencilor'...

Postat pe 26 Februarie 2008 22:04
super tari aceste comentarii...si pana la urma, ce inseamna sa iubesti?

Postat pe 27 Februarie 2008 10:35
aplauze si din partea mea pentru perechea telenovelei...Tanar si Agramat :)) (se stiu ei care)
lief
Postat pe 27 Februarie 2008 10:40
ar fi bine daca era anagramat(a). era dovada de inteligenta. dar e agramat(a).

Postat pe 27 Februarie 2008 10:47
Cu alte cuvinte Q.E.D, cum ar spune un profesor eminent de matematica, iminent in cazul de fata(q.e.d - traducerea libera ar fii: ceea ce era de demonstrat).Aceasta inseamna stimati si stimate telespectatoare si drag auditoriu "iubirea" intre oameni. Dragoste= sentimente puternice si controversate de ura, razbunare, simpatie, afectiune, dorintza etc.(lista continua :p) Cu alte cuvinte ca o relatie de iubire sa mearga acceptabil, trebuie doar vorba lui Caesar: "circ si paine", ca sa se mascheze celelalte probleme cotidiene, de oaresce natura :D. Oare sa am dreptate?!?! io unu sper sa nu, dar ce mai conteaza acuma, daca tot am dat din lac in "putz" si din put, "in femininul plural la genul feminin al cuvantului anterior -> fantane" :P
smecta
Postat pe 27 Februarie 2008 13:43
Iubirea e'n toate ce'n soare(sub soare) se afla.
Sa iubesti inseamna sa te daruiesti ,si'n toate sa speri ca ea invinge.Iubind devi mai frumos ,mai bun,mai curat.Esti azi mai bun ?Atunci ia-ti inima 'n dinti si pleaca pe dealuri sa vezi furnica 'n cuibul ei.Si uitate ce grija are pasarea de puii,si poti definii iubirea>Sa te daruiesti iubind ,e cel mai nobil gand.Si impleteste-ti gandul cu fapta si ai IUBIRE.Poti tu zice ,ca nu sti ce e iubirea?dar daca ai zimbit in oglinda pe tine te-ai vazut?Si ti-a placut sa-ti vezi zanbetul strengar?Atunci tu ai iubit>Sa iubesti numai cat pe tine te iubesti ,si e deajuns.Pentu mine ,a trai inseamna verbul a iubi.
Azi am incheiat ,acest subiect ,poate maine...dar oare pentru cati va fi si- un maine?
OCTAIA
Postat pe 27 Februarie 2008 18:13
Va postez cateva framente dintr-o scriere proprie, si inspirata de o experienta reala de viata...

"Privind ca un necunoscator absent in umbra trecutului, adunand intamplari si experiente de-alungul vietii, e mai comod uneori sa spui … “ Da , domne’ X-ulescu a innebunit…e pierdut, n-o mai duce mult…” De ce doar pentru ca tu nu simti ce simte el? Pentru ca tu la varsta ta, de 20, 30, 40, 50, etc. de ani nu constientizezi ca viata e frumoasa, indiferent de credintele si principiile dupa care te ghidezi?
El traieste acum in lumea lui…nebuna asa cum spun unii…sufera mult si-si plange amarul…isi poarta crucea si disperarea iubirii pe care o simte…Insa are o fericire pe care voi n-o aveti. O sclipire in ochi, o suferinta in inima, care il inalta…ii patrunde in vise si zboara deasupra tuturor…el stie sa viseze…voi mai stiti?
Port acest “dialog” cu voi, acei care fugiti de iubire, sau preschimbati sentimentul in sex, discutand la un pahar de vorba, ca totul e doar pura atractie fizica nesatisfacuta si dragostea e doar un banal consum al dorintei. Nu, iubirea e altceva… Poate exista oriunde si oricum…departe de tine, de noi cei care iubim…departe de cauza si de implinire…Poate trai chinuita, hamesita de foame, datornica, umila, ascultatoare, blanda si lipsita de sex.
Povestea pe care o voi creiona in acesta carte este o experienta reala de viata. Poate oricand sa fie a ta, sau a mea…nu sti cand soarta se poate juca cu tine…cand reveria te prinde in dansul ancestral al destinului si o mana nevazuta te cuprinde ca intr-o panza de paianjen.
Fericiti sunt acei care stiu sa-si traiasca pasiunea, si fericiti sunt acei care intalnesc dragostea! Lumea e atat de complexa, de matura, de aspra si din ce in ce mai deteriorata uman, incat uitam ca existenta noastra e doar efemera si numai cei norocosi ajung sa fie batrani si intelepti."

va urma...pana atunci va spun doar ca iubirea e pretutindeni si este absolut neconditionata de nimeni si de nimic...
dyany
Postat pe 27 Februarie 2008 18:53
Au amutit toti?OFFFFFFFFFFFFFFFFF ce bine!
Iubeste tiganu ,iubeste romanu,iubeste si sasu,iubeste Maria,iubeste si Ioane,si Gheo ca si el i-i om.Cu toti iubim ,atunci de ce sa curga...doar ura?Da-mi mie iubirea de tu n-o poti duce,ea e pretul platit pentru mine,si la fel pentru tine.Iubind suntem azi mai buni,mai noi,mai tu ,mai eu.Samanul Nichita se ascunde printre nori ,de rusine ,de ura ce n-o'ntelege.Iubeste azi,iubeste oricand,iubestete mai 'ntai pe tine,si da=ne si noua sa muscam din ea.Iubirea-i divina.Nu vreau sa plec de la ea.Deci ,nu ma ura ,te ve-i ura pe tine.Cu mana ta inima-ti vei frange,si intr-o zi ve-i vrea sa iubesti ..dar ...a 'ntelege nu mai poti....unde esti ...cu padurea ta cu tot.
OCTAIA
Postat pe 28 Februarie 2008 21:20
Avand in vedere ca prea multa iubire fie cauzeaza mintii si trupului si cum nu am ajuns la nici un consens in priviinta acestui subiect "delicat" fie te face sa te simti implinit (oare?!?!). Yo unu zic sa o punem de o noua spirala si sa ne integram cu "tonti" in absolut, sa ne iubim cu "cimpanzei" si "sexuim" cu sentimentele pure si nobile, asta da imagine de basm :D. Alta intrebare pe care mi-o adresez asa, singur, de nebun,in prostia mea. De ce iubirea pentru unii este asa dulce ca nectarul zeiilor si pentru altii asa sarata ca sarea in bucate. Oare iubirea nu este doar un efect, o traire, pe care noi insine ne-o inducem, din falsa dorintza de a crede in ceva si a motiva niste ratiuni pripite si iesite din comun si nu datorita fricii noastre absolute si inconfundabile de a murii singur?!?!? Incearca sa te gandesti ce ai face, daca ai afla ziua in care ai sa mori ?? Oare ai mai iubii la fel, sau ai fii doar un bastard egosit, care revine la sentimente mai caldesi pamantene, cu cateva zile, ore, secunde inainte de nefastul eveniment. Iubeste-ti aproapele ca daca nu-l iubesti tu, ti-l iubeste altu :D
smecta
Postat pe 1 Martie 2008 21:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti asupra acestei afirmatii? 11 De la: yrtdssdd 5 Iulie 2009 18:51
Jurnal Mr.S 186 De la: Mr_S 13 Septembrie 2010 17:49
Un sfat, va rog! 40 De la: Gabriela_Maria25 11 Martie 2011 10:04
Tot distanta 3 De la: Mike_Dex 16 August 2014 07:04
durere in suflet 19 De la: bemm 5 Iulie 2011 10:46