Setari Cookie-uri

ati face primul pas?

ema, invata si pe truli ca eu ma pierd in fata unui barbat super de parca m-ar hipnotiza o cobra!
Lulli
Postat pe 14 Noiembrie 2008 18:04
eee fa si tu practica pe aia mai putin bengosi....si pe urma incearca-ti farmecele pe unu fain....

dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Noiembrie 2008 18:08
am eu unul fain pus deoparte, dar greu e a naibii!
Lulli
Postat pe 14 Noiembrie 2008 18:10
aaa pai afla nr de tel si invita-l al o pizza cu prietenii ...in grup poate se simte mai in largul lui si nici tu nu o sa te simti ...stanjenita. altfel...ramane aceeasi varianta dar.... singurei...

cu tupeu....doar un msg.
dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Noiembrie 2008 18:12
cam multa mandrie, cand nu trebuie
san
Postat pe 17 Noiembrie 2008 15:13
De la: san, la data 2008-11-17 15:13:52cam multa mandrie, cand nu trebuie


mooooama ce profund.....si solutia salvatoare pe cand????
dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Noiembrie 2008 15:16
De la: Luli2, la data 2008-11-14 18:04:00ema, invata si pe truli ca eu ma pierd in fata unui barbat super de parca m-ar hipnotiza o cobra!


Incearca sa-i abordezi numai pe aia cu ochelari..
OrizonturiDeschise
Postat pe 17 Noiembrie 2008 21:43
oooooaaaaaauuuuuu...
la fel de profund....doar fara pro in fata....
dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Noiembrie 2008 21:50

Postat pe 17 Noiembrie 2008 21:54
Nu vad o problema ca sa dau o solutie, iti place de cineva te duci si intri in vorba cu respectivul si daca si el te va placea, atunci totul va fi ok.
san
Postat pe 18 Noiembrie 2008 19:28
De la: san, la data 2008-11-18 19:28:21Nu vad o problema ca sa dau o solutie, iti place de cineva te duci si intri in vorba cu respectivul si daca si el te va placea, atunci totul va fi ok.

problema e ca sunt timida, iar el un barbat minunat, inteligent si cu lipici la femei...apoi fiind colegi de serviciu, desi la departamente diferite, ma tem sa nu intru in gura colegilor...degeaba
Lulli
Postat pe 18 Noiembrie 2008 19:49
De la: Alecsu, la data 2008-11-17 21:43:06
De la: Luli2, la data 2008-11-14 18:04:00ema, invata si pe truli ca eu ma pierd in fata unui barbat super de parca m-ar hipnotiza o cobra!


Incearca sa-i abordezi numai pe aia cu ochelari..

ca sa nu le vad privirea?
Lulli
Postat pe 19 Noiembrie 2008 09:45
Mie imi place atunci cand fata e timida si se pierde in fata mea, dar dupa cateva minute resusesc sa o fac sa se simta in largul ei. Gandeste-te ca barbatul din fata ta daca te place, te place asa cum esti, te va intelege si daca esti timida sau te comporti oarecum ciudat, chiar va lua comportamentul ta ca un compliment, daca e unul din acei care judeca si critica, frustrati, atunci nici nu merita sa-ti placa de el. Asadar intra in vorba cu el, indifernet pe ce subiect, vezi cum reactioneaza, fii cu bun simti si zambareata si sigur te va invita in oras.
san
Postat pe 19 Noiembrie 2008 16:35
Sau mai simplu, cand treci pe langa el, fa contactul vizual, zambeste discret, ori saluta-l, ai sa vezi ca data viitoare te va saluta el primul, dacae mai timid e posibil sa nu intre in vorba cu tine, atnuci peste cateva zile cand veti ajunge fata in fata ii spui pe un ton amuzant "ne salutam dar nu vorbim niciodata, ce faci?..."
san
Postat pe 19 Noiembrie 2008 16:42
no luli...ai 2 posibile solutii....
incearca-le si pe urma iti mai spun si eu ...vreo 2.....solutiiii
dandanaua_reloaded
Postat pe 19 Noiembrie 2008 17:01
sunt atat de proasta, incat am curaj sa vb cu el doar prin mesaje imi fac eu curaj! merci de sfaturi! prinde bine si sfatul unui barbat
Lulli
Postat pe 21 Noiembrie 2008 10:58
Imi pare rau ca asa sta treaba cu mesajele. Intradevar am observat ca oamenii se destauine mai usor prin mesaje sau cum e mesageria online. E altceva sa vb fata in fata cu o persoana, sa-i observi gesturile, sa-i citesti emotiile, tonul vocii, e atat de frumos, pe cand mesajele, chiar si vb la telefon sunt seci, si nus-i au locul intr-o realtie decat daca persoanele care se iubesc is la mare distanta.
san
Postat pe 21 Noiembrie 2008 16:24
De la: Luli2, la data 2008-11-21 10:58:22sunt atat de proasta, incat am curaj sa vb cu el doar prin mesaje imi fac eu curaj! merci de sfaturi! prinde bine si sfatul unui barbat


fata draga nu esti proasta cum spui tu esti doar timida.... dar trece si asta odata si odata.....

dandanaua_reloaded
Postat pe 21 Noiembrie 2008 17:34
asa de mult simt nevoia sa vb cu cineva care sa stiu ca nu ma va intelege gresit si nu m-ar judeca asa dupa aparentele situatiei mele...vreau sa va spun ca acum un an jumatate am fost nevoita sa ma mut in alt oras .....cam la 600 de km distanta de cel in care am cresut...fff greu...prieteni cunostinte alta etapa din viata..liceul...parintii afara nu erau langa mine..l-am cunoscut pe A.toate bune si frumoase asta timp de 3 sapt..cat am stat impreuna era totul ok mai facea el faze..dar nimic grav incat sa ma supar....si nah detalii...pana cand m-a chemat la o petrecere si dupa petrecere trebuia evident sa dormim undeva pana dimineata si am dormit la un prieten de-al lui eu fiind virgna...:((doamne cand imi aduc aminte...m-a violat...m-a obligat..era un pic ametit eu la fel..dar eram constienta ca nu aveam ce face..apoi a urmat 1 dec si a plecat la munte....m-a lasat asa..ds-a folosit de mine...si cand am gandeam ca my first time vroiam sa fie altfel..ma urasc pe mine cand ma gandesc la clipele alea:((e f greu....ma sitm si acum murdara folosita...de toate.....vreau sa sterg asta din viata mea...asa a trecut un an..eu ma gandeam la ''fapta asta'''si cu baietii care am avut relatii dupa si nah ma sarutau sau ajungeam la chestii mai ''intense''plangeam tipam ii respingeam..asta pt ca involuntar imi venea ca un scenariu toate secventele cu A..cand s-a intamplat ce s-a intamplat:(( pana cand l-am cunoscut pe R.de 22 de ani..am scris situatia mai concreta jos...:) asa....am vb mult timp..ca amici.....prirteni..eram ca fratii avea incredere in mn ieseam o data la 2 sapt chiar o data la o luna..vb-ea deschis imi zicea toate ''treburile''lui....ce combina sa zic asa si in legatura profesionala tot...si imi dadea mereu sfaturi de astea mai puternice...si ma facea sa fiu mai matura...nush pana cand am ajuns sa am indragostesc de el...i-am zis..si-a dat seama....si a cerut o ruptura sa-mi revin..mi-a fost greu..n-am mai vb cateva luni bune..pana cand in timpul asta am lasat sentimentalismele eram deja si sunt mai domnisoara..nah aveam grija mai mult de aspectul meu...saracului baiat ii cam veneau apele cand ma vedea:P 1.75....90-70-93 va dati seama......si el fiind asa mai cu poftele nebazandu-se pe rel serioase..si am iesit din ce in ce mai des..pana cand m-a invitat la el..am baut nijte vin..era ok..constientizam ca se va intampla..dar parca nu aveam acele retineri ca pana acuma..uitasem complet de incidentul de anul trecut....precizez ca am fc cu R acuma o luan si ceva...:P :D asa.....a fost ok..am pos in gand ca el este primul..si sa zic asa in momentele alea il foloseam adik ne foloseam unul pe altu el sa-is satisfaca placerile si eu il foloseam sa uit de A de tot ce a fost tragic..si asa am ajuns fara sa vreau sa tin la el...el mi-a zis de la inceput canu vrea nimic sentimental;...vrea doar placere...si nah eu i-am zis ca atunci cand sunt cu el falsez..si sunt altfel...il vreau doar pt mn si el nu vroia sa inteleaga asta....si i-am zis ca verau o ruptura..si el nu ca nu are rost ca ma vrea langa el..dar nah nu imi convenea nu imi facea bine..sa fiu cu el asa o data pe sapt..nici cu altu sa am o rel nu pot ...dar nici cu el nu am o relatie oficiala..eram asa cam in ceata..si pana cand a vazut cama doare si ca am nevoie de o ruptura mi-a cerut o rel serioasa..si de cateva zile imi acorda atentie ma alinta...iesim aproape in fiecare zi..nu stiu ce sa cred..oricum nu am incred intr-utotul in ceea ce se intampla acum si in vb lui..voi incerca sa nu ma complic..sa raman la stadiul asta cu sentimentele....si sa profit de ocazie..si nu vreau sam gandesc ca mai sta cu altele sau chiar maie imi poate zice gata..dar stiu ca ma mai vrea..si acolo undeva semnific cv pt el s nu a fost numaai o dorinta la pat din partea lui....nu stiu multi din jur imi zic ca gresesc ca fc rau ca ar trebui sa-mi vad de viata dar ma cunosc si am puterea de a constientiza ca o implicare sentimentala nu-mi face bine..si voi incerca sa ma rezum doar la profit....sa zic asa..o sa il ascult.sa-i iau in considerare sfaturile lui mature si ''perverse'':"> sa fc sa ma gadesc ca am o viata si nu merita sa sufar...voi avea timp liceu..si altfel se va pune problema....:*
honey_hustla
Postat pe 1 Decembrie 2008 12:40
De la: Luli2, la data 2008-11-14 18:04:00ema, invata si pe truli ca eu ma pierd in fata unui barbat super de parca m-ar hipnotiza o cobra!


Ce dulce esti
Si mie mi se mai intampla stai linistita
romanticbabe
Postat pe 12 Decembrie 2008 17:39
honey_hustla, te asigur ca nu stii ce vrei, si nu cred ca el iti da sfaturi mature, pentru ca sfaturile mature nu sunt perverse. Nu te grabi sa ai o relatie, nici sa te implici emotional, axeaza-te mai mult pe invatatura, citeste, analizeaza, ca incet incet sa te descoperi pe tine.
san
Postat pe 14 Decembrie 2008 14:03
Cu atat mai mult nu fa sex.
san
Postat pe 14 Decembrie 2008 14:04
sexul e bun si sanatos....crezi ca merita sa te abti?
anemarye
Postat pe 14 Decembrie 2008 14:07
E bun, e sanatos, dar trebuie sa fii pregatit psihic pentru sex, ma refer mai mult la fete, pentru ca deseori raman cu traume sau au pe viitor o atitudine superficiala in pat. E neplacut ca baiat sa cunosti o fata si cand ajungi in pat cu ea, te trezesti ca trebuie sa repari ce au stricat altii.
san
Postat pe 15 Decembrie 2008 17:44
Niciodata n-am facut primul pas eu ; dar acum as face-o dac-ar fi nevoie.

Postat pe 21 Ianuarie 2009 12:08
primul pas?niciodata.poate al doilea,al treilea,dar niciodata primul.
dana_mv
Postat pe 29 Ianuarie 2009 21:56
De la: anemarye, la data 2008-12-14 14:07:25 sexul e bun si sanatos....crezi ca merita sa te abti?


categoric nu
Asynia
Postat pe 29 Ianuarie 2009 21:59
Barbatul trebuie sa faca primul pas, sa isi bata capul sa fie interesant, placut, atragator, sa poata intretine o conversatie, iar ea...sa se uite la el si sa ii puna note, sa hotarasca daca e bun sau nu.
Va propun un exercitiu, incercati voi fetelor sa faceti lucrul acesta.
Eu chiar vreau uneori sa faca ea primul pas, nu ma deranjeaza deloc. Si celor care isi fac prea multe griji cum sa agate un barbat habar nu au un lucru elementar:..barbatii sunt simplu de cucerit..tot ce trebuie sa faci este sa apari si sa zici.."buna"..:))
Iradiatu_
Postat pe 1 Februarie 2009 10:25
De la: Iradiatu_, la data 2009-02-01 10:25:01Barbatul trebuie sa faca primul pas, sa isi bata capul sa fie interesant, placut, atragator, sa poata intretine o conversatie, iar ea...sa se uite la el si sa ii puna note, sa hotarasca daca e bun sau nu.
Va propun un exercitiu, incercati voi fetelor sa faceti lucrul acesta.
Eu chiar vreau uneori sa faca ea primul pas, nu ma deranjeaza deloc. Si celor care isi fac prea multe griji cum sa agate un barbat habar nu au un lucru elementar:..barbatii sunt simplu de cucerit..tot ce trebuie sa faci este sa apari si sa zici.."buna"..:))
si unde este farmecul?banal...
dana_mv
Postat pe 1 Februarie 2009 17:27
mda, un simplu buna ar fi de ajuns ca sa incepeti ceva fetelor ... , mie cand mi se mai intampla sa incerce sa ma agate cate o fata interesanta , (pe care nu am observat-o eu ) deobicei incearca cu cate un compliment(spre exemplu : ce mult ii place sau displace , bratara mea sau altceva ,etc ) si imi dau seama ca ea defapt e doar atrasa de mine (de cele mai multe ori ii si zic asta , si asa parca nu mai este chiar asa stresata ...) iar din momentul ala daca sunt atras de ea continui eu jocu , si ii cer eu numarul de telefon mai tarziu ,etc ...
in fine , ideia este ca un simplu buna este deajuns sa va deschida o discutie cu un barbat , dar nu si sa il agatati , asta depinde de conversatia pe care o aveti (si daca va place )....
SweetDadyD
Postat pe 4 Februarie 2009 15:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ffff singur 33 De la: leo_ 27 Iulie 2010 10:02
salutare...natiune.... 73 De la: felixcat 7 Noiembrie 2009 14:31
Sarutul Zodiilor! 290 De la: myRakoL 12 Februarie 2016 11:43
TOPICURI HOT MUCHAS TOPICURI CRIS+TINA CONTACT AICI. 2 De la: Shhh 2 Iunie 2010 22:09
in cautare 12 De la: Eva32 3 Septembrie 2011 01:34